Senátor Johnson a dr. Pierre Kory o zdrcujícím dopadu cenzury během covidu

Ve zkratce...

Americký senátor Johnson a dr. Pierre Kory, který se zasadil o velkou propagaci léku Ivermektinu jako efektivní léčby covidu, mluví o cenzuře během pandemie. Za překlad videa děkujeme Josefu T.
Facebook
Telegram
VK

Přepis:

Marie (moderátorka): A nejprve dnes ráno o potenciálním smrtelném dopadu cenzury a zatajování médii, jak se hromadí důkazy, že velké technologické firmy a korporátní média umlčely pravdivá fakta o covidu ke škodě amerického lidu. Mí první hosté dnes ráno studovali a zpochybňovali potenciální léčbu covidu-19 v průběhu pandemie a přes důkazy bezpečnosti a účinnosti včasné léčby minimálně jednoho léku, který byl na trhu pro léčbu jiných nemocí, se jakákoliv zmínka buď o Ivermektinu a do menší míry o Hydroxychlorochinu, setkala s útoky a očerňováním politickými agenty a některými médii. Takovéto zmínky nebo příspěvky byly cenzurovány sociálními sítěmi.

Tento týden ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že utratí víc jak 3 miliardy dolarů za vývoj a výrobu antivirových preparátů k léčbě covidu-19. Vlastně Anthony Fauci byl citován, když řekl: „Léky úžívané doma by byly silným nástrojem při léčbě covidu-19 a v našem úsilí prevence úmrtí na covid.” Ale do dnešního dne již víc jak 600 tisíc Američanů zemřelo v průběhu minulého roku.

Ron Johnson, senátor z Wisconsinu, byl jeden z prvních, který se ptal, proč některé léky k léčbě covidu byly ignorovány nebo kritizovány. Přišel dnes ke mně spolu s doktorem Pierrem Korym, specialistou na infeční nemoci, jehož svědectví před komisí senátora Johnsona bylo cenzurováno YouTube. Oba muži tvrdí, že včasná léčba covidu dokonce i těch s mírnými příznaky, může být prevencí pozdější hospitalizace. Tak proč jsme to nedělali? Pánové, děkuji za to, že jste dnes zde. Jsem ráda, že tady oba jste. A doktore Kory, dovolte mi přehrát kousek vaší výpovědi před komisí senátora Johnsona o léčbě covidu. Podívejte se na tohle.

Dr. Kory: Objevily se hromady dat, v mnoha centrech po celém světě, které ukazují zázračnou účinnost Ivermektinu. U včasné ambulantní léčby pacientů máme 3 randomizované kontrolované studie a četná pozorování, stejně tak série případů, které ukazují, že pokud si vezmete Ivermektin, potřeba hospitalizace a (počet) úmrtí se sníží.

Marie (moderátorka): To bylo v prosinci 2020, dnes ráno máme čerstvou zprávu, že všechno, co jste říkal, byla pravda, z nové studie ze Science. Senátore, co se tady stalo?

Senátor Johnson: Dobré ráno Marie, doktor Fauci se stal… arogance médií, cenzura sociálních sítí se stala. Ten klip od dr. Koryho, velice silné svědectví, to sledovalo víc jak 8 milionů Američanů, kteří nebyli spokojeni se směrnicemi NIH, které v podstatě říkaly, ať nic neděláte… oni chtěli včasnou léčbu, ale z YouTube to bylo smazáno. Všichni víme, že dr. Fauci není skromný člověk. Pokud zpochybňujete to, co udělal, patrně zpochybňujete samotnou vědu. Ale nemůžete se dívat na to, jak zinscenoval řízení covidové krize, a to nazývat ani zdaleka úspěchem. 600 tisíc lidí zemřelo, biliony dolarů ekonomické devastace, ignoroval včasnou léčbu, pravděpodobně pomohl sabotovat použití některých z těchto věcí a musíte pochopit, že dr. Fauci, lidé ve zdravotnických agenturách, v médiích, na sociálních sítích, nikdy nepřiznají, že se v této věci mýlili, protože kdyby to udělali, museli by přiznat, že doslova statisíce lidí nemusely přijít o život, ale kvůli jejich cenzuře, aroganci a špatnému řízení dr. Fauciho.

Marie (moderátorka): To je neuvěřitelné. Doktore Kory, seznamte nás s Ivermektinem. Ivermektin je lék vyráběný společností Merck, byl na trhu po velice dlouhou dobu, teď máme novou zprávu z pátku, kdy Fauci řekl, že jak teď hledají léčbu na covid, řekl že jeden z preparátů, na který se dívají, ten vyrobil Merck. Takže ten lék Ivermektin od Mercku, tomu skončil patent, je to tak? Farmaceutické firmy na něm nevydělavají peníze, protože mu skončil patent. Řekněte nám o tom něco.

Dr. Kory: Ano, to je správně, oni už nevydělávají peníze na Ivermektinu. To je starý lék, spousty, spousty jiných výrobců ho již vyrábí. Krátce, to je jeden z nejstarších a nejbezpečnějších léků, které máme. Používal se po celém světě po desetiletí. 4 miliardy dávek.

To svědectví, které jste přehrála, kdy jsem svědčil v prosinci, důkazy byly přesvědčivé již tehdy, dnes už jsou zdrcující. Právě včera byla publikována studie jedněch ze špičkových světových vědců, a ta došla k závěru, že Ivermektin vede k masivnímu snížení počtu osob, které umírají. Máme z právy z celého světa, z Mexika, kde ho zahrnuli do politiky veřejného zdraví, že zabraňuje hospitalizaci a úmrtí u obrovského množství pacientů. V Argentině a v některých státech Indie. My víme, že funguje, funguje v mnoha státech světa a nikdo zde ve Spojených státech o tom neslyší.

Marie (moderátorka): Takže je to všechno o penězích, dr. Kory? Mám na mysli ten lék od Mercku, Ivermektin, kterému skončil patent, nevydělavají na něm už žádné peníze, ale teď Fauci říká, že se budou dívat na lék, který bude patentovaný lék vyrobený Merckem. Nejsou ty základní chemické látky stejné, takže teď je mohou patentovat, tak aby na nich mohli vydělávat obrovské zisky?

Dr. Kory: Ano, to je tak, jasně… To je zářný příklad systému, ve kterém se nacházíme. Tzn. že léky, které nesou zisk, jsou preferovány za téměř úplného vyloučení léků, které zisky nenesou. Takže vidíme, jak všechny ty peníze házíme farmaceutickým firmám, aby vyvinuly nové léky, když již máme existující znovu použitelné léky, které byly vysoce účinné. Oni nikdy nevyvinou lék, který bude více účinný než Ivermektin. Já to shledávám absurdním, že naše vláda dala – přislíbila tento týden více jak 4 miliardy dolarů do dvou různých oblastí – pokusit se nalézt orální antivirovou včasnou léčbu. My už ji máme nyní, můžeme zachránit tolik životů, tohle je léčitelná nemoc, identifikovali jsme ten lék a musí být systematicky zaveden v celém zdravotním systému.

Marie (moderátorka): Neuvěřitelné. A zároveň absurdní je, senátore Johnsone, jak vás stále cenzurují na YouTube. Teď jste dočasně zakázán na YouTube. YouTube vás stáhl znovu minulý týden za to, co nazvali porušení zásad platformy týkajících se nesprávného chování. Co se stalo minulý týden, senátore?

Senátor Johnson: Opět jen to, co říkám už více než rok. Snažím se Američany upozornit na to, že existují možnosti včasné léčby, a aby se je snažili najít. Podařilo se jim to, a mimochodem, Marie, kdyby nebylo Fox Nation, kdybyste se museli spolehnout na YouTube, tento segment, přímo tady, by byl na YouTube okamžitě cenzurován. Přemýšlejte o tom. Další věcí, kterou dr. Fauci a média v současné době ignorují, jsou včasné varovné signály systému hlášení nežádoucích účinků vakcín. Máme téměř 5 000 úmrtí, z toho více než 1700 během nultého, prvního a druhého dne po očkování. Máme tisíce lidí s trvalým postižením – 20 000 hospitalizací.

To je v porovnání s méně než 200 úmrtími ročně za celou třicetiletou historii systému VAERS u jiných vakcín. Nevěnují tomu pozornost. Potlačují tyto informace a americký lid za to platí (vysokou) cenu.

Marie (moderátorka): Neuvěřitelné. A doktore Kory, když jsem s vámi mluvila o víkendu, vy jste řekl, že je to podobné jako s Penicilinem. Myslíte si, že tohle je největší zatajování ze všech, jaký to masivní, masivní dopad, kdy našich 600 tisíc amerických spoluobčanů je teď mrtvých, protože jim bylo řečeno, aby se včas neléčili na covid.

Dr. Kory: Víte, je to neomluvitelné. Chci říct, že moje skupina – znovu opakuji, mé názory nejsou jen mé vlastní. Jsem součástí skupiny nejlépe hodnocených a nejpublikovanějších lékařů v mém oboru. Za desítky let jsme přispěli mnoha příspěvky a odvedli jsme tu práci. Provedli jsme výzkum a identifikovali jsme všechny důkazy, které za tím stojí. Ukazují, že naše agentury takové léky ignorovaly, a to způsobilo nevyčíslitelné škody. Opět, my jsme identifikovali řešení.

~ Jestli se Vám líbí překlady, zvažte přispění na tento projekt, děkuji ~

Marie (moderátorka): Opravdu rychle ke studii, která byla včera zveřejněna. Co byste chtěli říct o tom, co jsme se z tohoto dokumentu ze Science dozvěděli ohledně Ivermektinu? Opravdu rychle, dr. Kory.

Dr. Kory: Víte, oni prověřili desítky randomizovaných kontrolovaných studií a v nejpřesnější statistické analýze odhadují, že by se vyskytlo o 62 % úmrtí méně. To je minimum toho, čeho je Ivermektin schopen, protože ne ve všech případech se jednalo o včasnou léčbu. Klíčem je opět včasné podání. Přínosy, které pozorujeme u včasné léčby, jsou obrovské. Zabraňují tomu, aby se lidé dostali do nemocnice a zemřeli. Evidentně sociální sítě… Pokud by NIH zavedl Ivermektin, když jsme jim to předložili na začátku ledna, bylo by zachráněno víc jak sto tisíc životů pacientů. Pokud by udělali, to co udělalo Mexiko, bylo by zachráněno víc jak 100 000 amerických životů a na celém světě, pokud by následovali náš příklad, mluvíme o více jak milionu životů, jen na základě této studie.

Marie (moderátorka): Ó Bože, říkají nám, že máme důvěřovat našim vládním agenturám jako NIH, jako Světová zdravotnická organizace, ale od té doby, co se sociální sítě rozhodly, že ony jsou teď arbitrem pravdy, neustále nás jenom zklamávají. Uděláme si přestávku, protože já vím, že to je jen poslední krutá zástěrka. To zastřešuje mnohaleté období dezinformací, cenzury a přímých lží některých (osob) v médiích, na základě jejich neschopnosti podávat zprávy o prezidentovi Donaldu Trumpovi. Největší lži ze všech, jakmile se za chvíli vrátíme.

Ron DeSantis: Myslím si, že tenhle problém s velkými technologickými firmami jsme nikdy neviděli. Ta moc, jsou to monopoly, které jsou mnohem silnější než monopoly na začátku 20. století, ony kontrolují, hrstka těchto firem, vysoké procento politických projevů v této zemi. A myslím, že když máte situace, oni necenzurují jenom na základě příslušnosti k politické straně, samozřejmě jsme viděli, jak byli cenzurování konzervativci, ale když vidíte, jak cenzurují jedny z nejdůležitějších problémů, kterými jsme se kdy zabývali… Jak začal covid, jestli lockdowny fungují, pak víte, že opravdu páchají škodu (lidské) společnosti.

Marie (moderátorka): Velká, velká škoda, to byl floridský guvernér Ron DeSantis v tomto programu minulý týden na téma nebezpečného dopadu cenzury na sociálních sítích. Dnes ráno hovoříme s dr. Korym a senátorem Johnsonem o cenzuře a korporátní dominanci na sociálních sítích a jejich evidentní víře, že YouTube, Facebook, Goggle, Twitter jsou arbitry pravdy. Nevím, kdy začali věřit tomu, že jsou arbitři pravdy, mnozí z (jejich) vedení jsou mimochodem političtí agenti. Senátore, pojďme hovořit o tom, co se dělo s Faucim a Facebookem v průběhu pandemie, kdy mámy e-maily od dr. Fauciho, jak hovoří s Markem Zuckerbergem a hovořili o velkých příležitostech s informačním hubem.

Pojďme se podívat na časovou osu toho, co udělal Facebook poté, co tyto e-maily chodily tam a zpět mezi nimi dvěmi. Facebook se rozhodne zahájit informační hub a všech věcech o covidu, ale cenzurují jisté důležité informace, jak jsme vám již říkali a pak, když se zveřejnily ty e-maily, ve kterých Fauci připouští mírnou spolupráci s Wuhanskou virologickou laboratoří, najednou se pravidla Facebooku změní, a řeknou, ok my už nebudeme nadále odstraňovat tvrzení, že covid-19 byl vytvořen člověkem. Jaké jsou vaše komentáře k tomu, co se zde událo ve smyslu cenzury?

Senátor Johnson: Především pravda zde byla schovávána přímo před očima od začátku pandemie. Takže je těžké vysvětlit tu spolupráci, tu korupci médií, sociálních sítí, to bylo všechno o volbách, o politizaci kampaně. Podstatou věci je, že stovky tisíc lidí příšlo o život kvůli politizaci covidu. A já bych osobně raději svěřil svůj osud do rukou lékařů jako je dr. Kory, dr. McCullough, dr. Fareed, kteří rovněž vypovídali před mou komisí, doktoři, kteří mají odvahu, soucit opravdu léčit pacienty, a má prosba k Američanům je, bežte na jiné stránky sociálních sítí. Tato informace je 100% potlačena, pokud dostanete covid, vyhledejte lékaře, který bude léčit vaši nemoc, protože na to existuje léčba.

Ale Marie, ty lži, které říkají ve všech oblastech, jeden případ za druhým, ovlivňují naši politiku. Média dosáhla zvolení jejich člověka, ale teď nepřipustí, že se mýlili. To bude nadále stát lidské životy.

Marie (moderátorka): Víte, dívala jsme se na analýzu Morgan Stanley a Morgan Stanley odhaduje, že Pfizer by mohl vydělat 100 miliard dolarů na vakcínách v přístích 5 letech. 100 miliard dolarů z vakcín. Musím jen poukázat na to, že pokud bychom měli tato jiná léčiva v počátcích pandemie, to by negovalo příležitost použít schválení pro nouzové použití. Není to pravda? Dr. Kory.

Dr. Kory: Ano, to je naprostá pravda, že možná jeden z důvodů, proč tato včasná alternativní léčiva byla potlačena. Klíčová věc, kterou stále potřebujeme pochopit, je, že potřebujeme víc než jen vakcínu. Ne každý se nechá očkovat, ne každý se může nechat očkovat, a ne každý na světě má přístup k vakcíně. Takže ta myšlenka, že jsme identifikovali včasnou léčbu, která může fungovat jako most, nebo alternativa, nebo dokonce bezpečnostní síť pro vakcíny, my nevíme, jestli vakcíny budou chránit proti těmto únikovým variantám. Teď máme další nástroj v naší brašně a větší ochranu.

Marie (moderátorka): Dovolte mi to trošku rozšířit, a mimochodem dr. Kory, měli bychom upozornit na fakt, že povaha našeho systému vytváří omezení pro tvrzení u léčiv. To je další hlavní problém, ale senátore, to je jenom jedna z mnoha lží. Pojďme se podívat na největší lži ze všech. Od doby, co demokraté přišli s tou směšnou velkou lží o volební integritě, tyto jsou ty největší lži.

Ruský hoax založený na smyšleném spisu, aby se pokusili sesadit Trumpa. Odvolání Trumpa založené na absolutně žádném kriminálním činu, který by se k tomu vztahoval. Notebook Huntera Bidena a všechny jeho obchody a peníze, které obdržel od každého, počínaje manželky bývalého starosty Moskvy až po čínské firmy napojené na čínskou komunistickou stranu. Původ covidu-19 a únik z laboratoř a léčbě. A pak samozřejmě je tady to ozbrojené povstání. Ozbrojené povstání, jak Nancy Pelosi stále nazývá 6. leden, kolik zbraní bylo zabaveno ten den, když ona říká, že bylo ozbrojené, senátore?

Senátor Johnson: Mimochodem oni stále hovoří o tisících ozbrojených povstalců. Zeptal jsem se svědka FBI. Ani jedna, ani jedna zbraň, ani v Kapitolu, ani na jeho pozemku, podle toho svědka FBI, takže to je jen jedna z posledních velkých lží. A Marie, my musíme pochopit, jak nebezpečné je tohle pro naši demokracii. Každý se obává ruského vměšování do voleb v roce 2016, 2020… to, co velká média dělají, má o tolik větší vliv a ovlivňuje naše volby a volební proces, než cokoliv, čeho by kdy Rusko nebo Čína mohly doufat dosáhnout. A oni to nepřipustí, oni to nikdy nepřipustí.

Marie (moderátorka): Já jsem tak neuvěřitelně hrdá na tento tým Sunday Morning Futures, na spolupráci s vámi, my jsme informovali o každém tom příběhu, už sedm let jsme na jeho správné straně. Každý den na mě bylo útočeno po celou dobu. Jen na mě útočte, já budu nadále říkat pravdu. Senátore Johnsone, dr. Kory, velice vám děkuji, bylo skvělé vás tady dnes ráno mít. Ceníme si toho.

Překlad: Josef T.
Titulky: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů