Deutsche Bank urovnává rekordní žalobu na Epsteina za obchodování se sexem ve výši 75 milionů dolarů

Ve zkratce...

Zesnulý Jeffrey Epstein byl klientem banky Deutsche Bank, která věděla o jeho zločinech týkajících se obchodování se sexem a pedofilie. Tato banka nyní musí zaplatit obětem, které ji zažalovaly. Další banku, JP Morgan Chase, čeká ještě větší žaloba. více v článku.
Facebook
Telegram
VK

Originál článku publikován na DailyMail ZDE: 18. května 2023

  • Deutsche Bank ve středu urovnala hromadnou žalobu Epsteinových obviněných.
  • Žalobu podala v loňském roce žena, která je v soudních spisech uvedena jako Jane Doe (neznámá) 1.
  • Obvinila německého bankovního giganta, že zavírá oči před Epsteinovými zločiny.

Deutsche Bank souhlasila s tím, že zaplatí 75 milionů dolarů za urovnání hromadné žaloby, v níž se tvrdí, že německá banka umožnila zesnulému Jeffreymu Epsteinovi obchodovat se sexem, uvedli právní zástupci žalobců.

Žalobu podala v loňském roce v New Yorku žena, která je v soudních spisech uvedena jako Neznámá 1, jménem svým a dalších obviněných a tvrdí, že Deutsche Bank s Epsteinem pět let obchodovala, přestože věděla, že je zapojen do obchodování se sexem.

Deutsche Bank v rámci urovnání nepřiznala žádné pochybení, uvedla ve středu pozdě večer pro DailyMail.com osoba obeznámená se záležitostí.

Právníci žalobců z advokátních kanceláří Boies Schiller Flexner a Edwards Pottinger uvedli, že podle nich je vyrovnání ve výši 75 milionů dolarů největším vyrovnáním v oblasti obchodování se sexem, které se týká bankovní instituce.

Deutsche Bank has agreed to pay $75 million to settle a proposed class-action lawsuit alleging the German bank facilitated the late Jeffrey Epstein's sex-trafficking ring
Deutsche Bank souhlasila s tím, že zaplatí 75 milionů dolarů za urovnání hromadné žaloby, podle níž německá banka umožnila zesnulému Jeffreymu Epsteinovi obchodovat se sexem.
Deutsche Bank did not admit wrongdoing as part of the settlement, a person familiar with the matter told DailyMail.com late on Wednesday
Deutsche Bank v rámci urovnání nepřiznala žádné pochybení, uvedla ve středu pozdě večer pro DailyMail.com osoba obeznámená s touto záležitostí.

„Toto průlomové urovnání je vyvrcholením více než desetiletého vyšetřování dvou advokátních kanceláří, jejichž cílem bylo pohnat jednoho z Epsteinových partnerů v oblasti finančního bankovnictví k odpovědnosti za roli, kterou sehrál při usnadňování jeho obchodování s lidmi,“ uvedly advokátní kanceláře ve společném prohlášení pro deník Wall Street Journal, který o urovnání informoval jako první.

Mluvčí Deutsche Bank odmítl o vyrovnání hovořit nebo komentovat jakékoli podrobnosti, když ho DailyMail.com oslovil.

Banka však poukázala na své předchozí prohlášení, v němž uznala, že to, že se Epstein stal jejím klientem, byla chyba.

„Uznáváme svou chybu při přijímání Epsteina v roce 2013 a nedostatky v našich procesech. Ze svých chyb jsme se poučili a hluboce litujeme našeho spojení s Epsteinem,“ uvedla banka ve veřejném prohlášení v červenci 2020.

Deutsche Bank také uvedla, že investovala více než 4,3 miliardy dolarů do posílení svých kontrolních mechanismů, procesů a školení a přijala více lidí pro boj s finanční kriminalitou.

Urovnání řeší nároky z hromadné žaloby, kterou u federálního soudu na Manhattanu podali Epsteinovi obvinění, a bylo potvrzeno jejich právníky. Dohodu musí ještě schválit soud.

Little St. James Island, one of the properties of financier Jeffrey Epstein, is seen in an aerial view. The island was known to locals as 'Pedophile Island' and the 'Island of Sin'
Na leteckém snímku je vidět ostrov Little St. James Island, jeden z pozemků finančníka Jeffreyho Epsteina. Místní obyvatelé ostrov nazývali „ostrovem pedofilů“ a „ostrovem hříchu“.
The New York City Mansion that belonged to Jeffrey Epstein is seen in a file photo
Newyorské sídlo, které patřilo Jeffreymu Epsteinovi, na snímku ze spisu.

Epstein byl klientem Deutsche Bank v letech 2013 až 2018, tedy v období, které následovalo po jeho přiznání viny na Floridě za zprostředkování prostituce nezletilé osobě.

David Boies, jeden z právníků obviněných, řekl agentuře Reuters, že Epsteinovo zneužívání „by se neobešlo bez spolupráce a podpory mnoha vlivných osob a institucí“.

„Oceňujeme ochotu Deutsche Bank převzít odpovědnost za svou roli,“ dodal.

Soudní líčení v této věci bylo naplánováno na 5. září.

Nebylo bezprostředně jasné, jaký vliv může mít urovnání na finanční společnost JPMorgan Chase, která čelí podobným, ale ještě větším žalobám podaným Epsteinovými obviněnými a americkými Panenskými ostrovy, kde měl finančník soukromý ostrov.

Epstein byl klientem společnosti JPMorgan v letech 1998 až 2013, kdy podle žalobců obchodoval s mnoha ženami a nezletilými dívkami.

Soudní dokumenty v tomto případu uvádějí mnoho tvrzení o údajném ignorování nebo zavírání očí před Epsteinovými aktivitami ze strany banky.

Epstein's longtime associate, British socialite Ghislaine Maxwell, was sentenced last year to 20 years in prison for helping him recruit and groom underage girls
Epsteinova dlouholetá spolupracovnice, britská společnice Ghislaine Maxwellová, byla loni odsouzena k 20 letům vězení za pomoc při náboru nezletilých dívek.

Případ Deutsche Bank vedla neznámá žalobkyně, známá jako Jane Doe 1, která uvedla, že ji Epstein v letech 2003 až 2018 sexuálně zneužíval.

Případ obviněných proti společnosti JPMorgan vede jiná Jane Doe 1, bývalá baletka, která tvrdí, že ji Epstein v letech 2006 až 2013 obchodoval.

Epstein zemřel za mřížemi v srpnu 2019, když čekal na soud za obchodování s desítkami dívek ve věku 14 let. Newyorský soudní lékař označil jeho smrt za sebevraždu (pozn. překladatele: sebevražda to určitě nebyla).

Epsteinova dlouholetá spolupracovnice, britská společnice Ghislaine Maxwellová, byla loni odsouzena k 20 letům vězení za to, že mu nejméně deset let pomáhala verbovat nezletilé dívky.

Jednašedesátiletá Maxwellová si v současné době odpykává trest ve floridské věznici FCI Tallahassee. Proti rozsudku se odvolala.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů