18 teenagerů hospitalizovaných kvůli srdečním problémům po covid injekci

Ve zkratce...

V americkém Connecticutu se objevilo 18 případů teenagerů, kteří byli hospitalizováni kvůli srdečním problémům po covid injekci. Bidenova vláda mladým lidem stále očkování doporučuje. Více v článku.
Facebook
Telegram
VK

Matka 17letého Gregory Hattona, který během pár dní po druhé dávce vakcíny byl diagnostikován s perikarditidou (zánět osrdečníku), řekla, že její syn „teď v podstatě má srdeční onemocnění a je to děsivé.”

Týden poté, co Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) oznámilo, že vyšetřuje případy srdečních zánětů u nedávno očkovaných mladých dospělých, stát Connecticut ohlásil 18 nových případů srdečních problémů mezi dospívajícími, kteří obdrželi covid injekci.

Všech 18 případů vedlo k hospitalizaci – drtivá většina na několik dnů, jak oznámil NBC Connecticut. Případy byly nahlášeny oddělení veřejného zdraví v Connecticutu od poskytovalů vakcín, řekl Deirdre Gifford, současný zdravotní komisař.

„Jeden jedinec, o kterém víme, je stále hospitalizován,” řekl Guifford v pondělí. „Ostatních 17 byli propuštěni domů a jsou v pořádku.”

První případ byl 17letý syn Rachel Hattonové, Gregory.

Hattonová řekla: „Je to otřesné.” Její syn si začal stěžovat na vážnou bolest hrudi tři dny po své druhé dávce injekce. Čtvrtého dne se stav zhoršil a vedl k bolesti zad.

Po krevním testu a rentgenu mu lékaři diagnostikovali perikarditidu, zánět tkáně obklopující srdce, který může způsobovat bodavou bolest hrudi a ostatní příznaky.

„Napojili ho na srdeční monitor, provedli více EKG testů a echokardiogramů. Lékaři z infekčního přišli a provedli svoje vlastní testy krve ve snaze přijít na to, jestli to mohlo být způsobeno něčím jiným, nějakou infekcí jako třeba Lymeskou boreliózou. Testovali ho na všechny různé věci, ale všechny testy vyšly negativní,” řekla Hattonová.

Lékaři nemohli potvrdit, zda stav Gregoryho byl způsobem vakcínou proti covidu, ale do nemocnice se dostali dva další nedávno očkovaní pacienti s podobnými příznaky. Mluvčí nemocnice řekla, že pacienti mají příznaky perikarditidy a myokarditidy.

Myokarditida je zánět srdečního svalu, který může vést k srdeční arytmii a úmrtí. Podle Národní organizace pro vzácná onemocnění, myokarditida může být způsobena infekcemi, ale „běžněji je myokarditida výsledkem reakce tělesné imunity na prvotní poškození srdce.”

Lékaři z Mayo kliniky říkají, že léčba se zaměřuje na příčinu onemocnění a příznaků jako je srdeční zástava a dušnost.

Hattonová uvedla, že její syn je nyní bez práce, na lécích a napojen na srdeční monitor. V červnu podstoupí další MRI, aby se zjistilo, jestli se jeho stav zlepšil.

„Nedokážu spát, protože… když slyším svého syna kýchnout nebo když to zní, jakoby nemohl dýchat, když s ním volám během přestávky v práci, začnu být nervózní, protože prostě nevím, co dalšího se může stát. Teď v podstatě má srdeční onemocnění a je to děsivé,” uvedla.

NBC Connecticut mluvili s ostatními rodiči teenagerů, kteří obdrželi první dávku covid vakcíny a jsou objednáni na svoji druhou dávku.

„Nedokážu uvěřit, že by vláda přišla s injekcí, která by negativně ovlivnila zdraví mého dítěte, takže na 100% stojím za vakcínou,” uvedla Heather Salgadová.

„Důvěřuji vědě a doporučení se nechat očkovat,” řekla Theresa Galiziová.

~ Jestli se Vám líbí překlady, zvažte přispění na jejich tvorbu přes formulář níže, děkuji ~

Ostatní rodiče, jako Siobhan Cerafelliová, měli námitky: „Je jedna věc, abych se já šla očkovat, ale aby šlo i moje dítě… je docela děsivé nevědět, co se stane, ještě když nebylo provedeno mnoho výzkumu.”

Hattonová řekla, že sdílela příběh svého syna, protože chce, aby rodiče byli informovaní. Navzdory tvrzením lékařů, že tento stav je vzácný, Hattonová vysvětlila, že nemá pocit, že je vzácný, když ovlivňuje vaše vlastní dítě.

CDC neurčilo, jestli vakcíny byly příčinou hlášeného srdečního onemocnění v případech v Connecticutu. Ale bezpečnostní komise CDC 17. května zveřejnila upozornění lékařům ohledně zpráv o myokarditidě, která se projevila převážně u dospívajících a mladých dospělých, častěji u mužů než u žen, a častěji v návaznosti na druhou dávku a typicky během čtyř dní po vakcinaci Pfizerem nebo Modernou.

Tisková mluvčí Bílého Domu Jen Psakiová řekla během tiskové konference, že Bidenova vláda bude nadále doporučovat mladým lidem, aby se očkovali, navzdory hlášeným případům myokarditidy.

„Naši zdravotní a lékařští odborníci nadále tvrdí, že je správný krok, aby se 12-15letí nechali očkovat, že tohle jsou vzácné případy, a že rizika onemocnění covidem jsou pochopitelně významnější i pro lidi tohoto věku,” uvedla Psakiová.

Podle dat ze CDC je úmrtnost mezi dospívajícími ve věku od 0 do 17 let, kteří chytí covid a jsou poté hospitalizováni, 0,7 %, a mnozí zažívají buď mírné nebo žádné příznaky. Úmrtnost na covid ve všech kategoriích dospívajícího věku je méně než 0,1 %

Zatímco čísla ze CDC podle všeho odporují prohlášení Psakiové o riziku onemocnění covidem mezi mladými lidmi, nový výzkum poukazuje na to, že i čísla ze CDC jsou příliš vysoká.

Tak jak The Defender oznámil, dvě publikace z 19. května v časopise Hospital Pediatrics zjistily, že počet dětských hospitalizací kvůli covidu byl nadhodnocen o alespoň 40 %, což s sebou nese potenciální důsledky toho, že celonárodní čísla se použila k odůvodnění očkování dětí.

Překlad: David Formánek

Zdroj

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů