Čína se do 17 dnů zcela zhroutí!?

Ve zkratce...

V poslední době se na internetu objevila spousta videí, co tvrdí, že Čína se do několika týdnů zhroutí a vláda padne. Co je na tom pravdy? Více v tomto videu od člověka, co v Číně dlouhodobě žil.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte zde.

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓

Sledujte také na: NášTub / Odysee / Rumble

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Originál videa publikován ZDE: 20. srpna 2022

Přepis:

Ne, prostě ne. Čína se nezhroutí. V poslední době se na YouTube objevila řada videí, že se Čína zhroutí za 34 dní nebo že se KSČ zhroutí za X dní, že čínská ekonomika se zhroutí za 25 dní, 22 dní nebo za kolik. Nevím, odkud ta čísla berou, ale ujišťuji vás, že to není pravda.

Nechci na ty youtubery kydat špínu, spousta jejich tvrzení je správných, ale docházejí ke špatnému závěru, jak vám vysvětlím. A spousta z nich použila zřejmě záběry a informace z mých videí. Zejména jedno video mi spousta lidí posílala, že v něm poznali mé záběry. Jde o záběry, které jsem pořídil ve městech duchů a podobně. A tak jsem se na něj podíval a nechal jsem komentář, že jsem rád, že použili mé záběry. Nevadí mi, jestli použijete záběry z mého kanálu na YouTube.

Ale bylo by fajn, kdyby mě třeba zmínili v popisku videa. Zdá se, že můj komentář zablokovali, což je mezi youtubery dost neprofesionální. Faktem je, že datum kolapsu KSČ nebo čínské ekonomiky nelze určit. Netvrdím, že se čínská ekonomika do jisté míry nezhroutí, protože už se hroutí a v mnoha odvětvích se to horší. Ale absolutní moc, kterou má KSČ nad médii a lidmi, zabrání finančnímu kolapsu ve stylu Lehman Brothers 2008, ke kterému došlo v Americe, nebo v Japonsku v 80. a 90. letech.

Nepodceňujte moc, kterou má čínská vláda nad tím, co se v Číně děje, o čem lidé vědí a co se smí dít. Spousta těch youtuberů a finančních expertů se na to dívá z pohledu demokratických, rozvinutých nebo i rozvojových zemí. Kdyby čelily tomu, čemu teď čelí Čína, pokud jde o realitní bublinu, ty investiční podvody a banky, které zadržují lidem peníze a zmrazují účty. Ve většině zemí by došlo ke kolapsu, ale v Číně je to jiné. Většina zejména demokratických zemí má svobodu tisku a svobodu slova.

Když se něco pokazí, lidé se o tom dozvědí. Mohou protestovat, když jim banka ukradne peníze, ale v Číně ne. Když se něco stane, lidi to postihne, přijdou o své životní úspory a zchudnou. Ale když se ozvou, jsou umlčeni, zatčeni nebo zavřeni. Diskuse na internetu jsou cenzurovány. Takže spoustě lidí to zničí život, ale jsou umlčeni a odsunuti stranou. A zmizí to z povědomí, lidé na to nemyslí. Vezměte si kolaps Evergrande.

To byla velká událost. A pořád je, mělo to otřást celým odvětvím a taky otřáslo. Mělo to obrovské důsledky pro trh s nemovitostmi a tak dále. Ale na lidi v Číně to nemělo velký dopad. Nemělo to takový účinek, jaký byste očekávali. Lidé stále kupují domy, přestože zkolabovala jedna z největších realitek. Kdekoli jinde na světě by došlo k útlumu. Lidé by neměli důvěru v realitní trh, nekupovali by domy.

Ale v Číně potlačili protesty lidí, kteří přišli o obrovské množství peněz. Protesty potlačili a odsunuli, zprávy zaplnili jinými věcmi, například Tchaj-wanem, aby odvedli pozornost. Lidé na to pozapomněli a bylo to odsunuto stranou. Takže ti youtubeři a finanční experti, kteří používají západní optiku, aby ukázali, že se čínská ekonomika zhroutí. Problém je právě v té západní optice.

A také tvrdí, že se zhroutí KSČ. Že se blíží její konec. Ale ani to není pravda. KSČ se nezhroutí, i když je to škoda, ani se zhroutit nemůže. Vysvětlím vám to. Ne že by čínský lid nechtěl proti KSČ povstat, když mu bere svobody a provádí hrozné věci, ale nemůže. Naposledy se KSČ postavili v době, kdy Čína procházela dramatickými změnami. Na konci 80. let se Čína otevřela kapitalismu, experimentovala s tím, bylo hodně změn. A mladí lidé se vzepřeli.

A víme, k čemu v roce 1989 na náměstí Nebeského klidu došlo. Spoustu mladých lidí a studentů vláda povraždila. To bylo naposledy, kdy se jim někdo postavil. A předtím ta samá vláda prováděla ještě větší zvěrstva. Kdo si myslí, že se teď čínský lid proti vládě postaví a vzbouří se nebo prosadí změnu režimu, vůbec Číně nerozumí. Dám vám příklad. Představte si, že vaši rodinu vláda donutí být součástí komuny, která musí vyprodukovat určité množství obilí, a pošle vás pracovat na venkov.

Ale kvůli špatnému řízení, korupci a nesmyslnému vedení v politice začnou všichni hladovět. A vláda má velké zásoby obilí právě pro případ nedostatku potravin, pro takovýto případ nouze, mají k němu přístup, ale nedají vám ho. Mají naprostou kontrolu nad jídlem a jeho rozdělováním. A členové vaší rodiny postupně umírají hlady. Prarodiče, strýcové, tety, rodiče. Matka a otec vám umírají před očima hlady.

A přesto se proti vládě nevzbouříte. To se v Číně stalo. Lidé se začali navzájem pojídat. Stále velebí Mao Ce-tunga, který tohle dopustil. Nechal lidi hladovět, přestože měl přístup k zásobám obilí, jimiž jim mohl zachránit život. To si musíte uvědomit. Lidé na tom dnes nejsou tak špatně jako v době „Velkého skoku“ za vlády Mao Ce-tunga, tak hrozné to není. Neumírají hlady, armáda je nezastřelí za krádež hrstky rýže nebo tak. Nezažívají útlak, kterým trpěli v nedávné historii. Bavíme se o konci 60. let.

Když Amerika přistávala na Měsíci, v Číně se dělo tohle. Spousta lidí to pamatuje. To bylo strašné. A vydrželi to a nebouřili se. Vydrželi hladomor, nechali si vzít majetek a svobodu. Vydrželi to. Tak proč by nevydrželi, když jim seberou životní úspory a majetek, když se ekonomika téměř zastaví? Samozřejmě, že to vydrží. Nemají na výběr. Kdo se postaví na odpor, s tím si to armáda vyřídí, jako už tolikrát.

Předvádějí to po celou dobu, co je Komunistická strana Číny u moci. A nezapomeňte, že vláda, která je v Číně u moci právě teď, je stejná vláda, která poslala tanky na náměstí Nebeského klidu, která nechala zemřít hladem desítky milionů Číňanů, když je mohla zachránit. Stejná vláda nutila rodiny mít jen jedno dítě a nutila k potratům a dalším zvěrstvům každého, kdo byl proti. A ta samá vláda ožebračila nespočet lidí špatnými vládními programy během tzv. kulturní revoluce a Velkého skoku vpřed. Čína dlouho trpěla tyrany. A Číňané jsou jedni z nejhouževnatějších lidí, jaké znám.

Snesou neuvěřitelné těžkosti. Budou dál snášet utrpení a nepovstanou. Vydrží hladovění, když jim berou peníze, když jim berou majetek. A budou dál snášet otroctví pod KSČ. Nepovstanou, protože to znamená v moderní Číně jedině porážku. Takže vy, kteří předpovídáte, že Komunistická strana bude svržena, že se zhroutí nebo že se zhroutí ekonomika. V něčem máte pravdu. Ekonomika je již v útlumu, do jisté míry se zhroutí, ale status quo se tím nezmění.

Nezapomeňte, že si Číňané prošli horšími věcmi. Děti udávající své rodiče, kteří pak byli popraveni, vyhnáni nebo uvězněni. Protože řekli něco proti vládě. Desítky milionů lidí umírající hlady, konzumující cokoli, třeba kůru stromů. Ničení veškeré přírody kvůli domácím hutím na výrobu oceli, v Číně se děly absurdní věci. Ztráta úspor není nic proti tomu, co si Číňané v nedávné historii vytrpěli. Nezapomeňte, že Čína víc než za armádu utrácí za domácí bezpečnost, aby ovládala své obyvatele. Podle vojenských přehlídek a luxusních zbraní si říkáte, že je Čína silná země.

Ale představte si několikanásobně vyšší množství peněz, které se vynakládá na to, aby se udrželo obyvatelstvo na uzdě. Takže všechna ta videa, která říkají, že čínská ekonomika se zhroutí za 23 dní. Je to blbost. Nezhroutí se, lidé se nevzbouří. A KSČ se nezhroutí, protože má příliš velkou moc.

Má moc nad každým aspektem života všech lidí v Číně. Nemluvím jen o médiích a vymývání mozků, mají kontrolu nad vašimi financemi, vaší rodinou, vaším pohybem, zabrání vám koupit si letenku, lístek na autobus, lístek na vlak, zabrání vám chodit do školy, pronajmout si dům, mohou vám zabránit v čemkoli a nic s tím nenaděláte, je to obrovská mašinérie. Armáda i místní bezpečnostní orgány jsou obrovské. V Číně je nesmírně těžké jít proti proudu. Je to nemožné. Proto to lidé, jako jsem já, dělají pro ty, kteří nemohou.

Nedávno mě kontaktoval Číňan, který mě oslovil před lety. Dělal jsem s ním rozhovor, rozmazal jsem jeho tvář, nezmínil jeho jméno. Měl problémy a byl zatčen za vtip o Si Ťin-pchingovi. Dobrá zpráva je, že se mu podařilo utéct. Nyní je v bezpečí. Rád bych vám řekl víc, ale chce, abych o tom zatím pomlčel, protože nechce předčasně oslavovat. Takže o tom někdy v budoucnu.

Zmiňuji se o tom, protože v Číně spousta lidí touží po svobodě a změnách ve vládě. Všichni nejsou se situací spokojení. Ti, kteří jsou naštvaní, protože jim banky ukradly úspory, zmrazují jim účty a podobně. Nejen henanské, ale i velké banky, jak jsme o tom mluvili v China Show. Pokud jste ho minulý týden neviděli, podívejte se na něj. Je to důležité. Každý týden přinášíme zprávy z Číny. Skutečný pohled na to, co se děje. V Číně se dějí hrozné věci. Spousta toho, co říkají youtubeři o kolapsu a zhroucení ekonomiky, je pravda. Bankovní krize je pravda.

Dluhová bublina je obrovská. Problém s byty ve městech duchů, investiční podvod s nemovitostmi, spousta toho je pravda. Nedávno jsem se tomu věnoval. Ale problém je s tou absurdní myšlenkou určit přesné datum, že se Čína zhroutí za X dní nebo že se ekonomika zhroutí za X dní. Protože ostatní youtubeři nechápou, že Čína není jako Západ. Je odlišná od většiny zemí, které mají svobodnou komunikaci, odpovědnost vlády a různých resortů.

Čína je v tom jiná. Za těch 14 let jsem to viděl na vlastní oči, to množství lží a nesmyslů, které vláda vypouští. Všechno je to jen fasáda, jde o kontrolu nad vším. I když se část ekonomiky zhroutí, nejenže se o tom zřejmě nedozvíte, ale nedoví se to ani Číňané, kterých se to přímo netýká.

Upřímně řečeno, v Číně to vypadá velmi špatně. Dochází k hospodářskému poklesu, dojde k útlumu, bude to mít dopad na zbytek světa. Zejména na vás, kteří do asijského trhu hloupě investujete a podporujete tu jejich ekonomiku. Zřejmě přijdete o peníze, to už k tomu patří. Ale KSČ tady bude dál. To jsem chtěl říct. Abyste se nenechali zmást senzacechtivými videi od lidí, kteří Číně moc nerozumí. A tak jako vždy. Zůstaňte úžasní.

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

9 komentářů

  1. Vážený pane Jungere,
   které lživé informace máte přesně na mysli?
   Kdo po Vás žádá nějaké peníze na těchto webovýxh stránkách? Nevšiml jsem si, že bych musel platit za to, že si přetu nějaký článek!
   Pokud jste placený provokatér od Kabalu, ani se neobtěžujte něco odepisovat!

  2. Čas 19:33 půl osmý večer dvě stručné krátké otázky pro dvě krátké odpovědi jsi totální idiot a peníze v podobě dárcovství jsou prachy do kerých ti je hovno a osobně tě nikdy nenapadlo že se svět dokáže obějít bez peněz jako to že tě ani nenapadlo komu to píšeš seš na stránkách svobodomyslných s vlastními vizemi a lidmi kteří přemýšlí o světě kolem od píky serou na to kdo co budoval a za jakých okolností ale staví sami od sebe sami sebe a svět kolem sebe když se ti tu nelíbí spousty pravd o o světě ve kterym lidi jako ty topí jako naprostý idioti lidi kolem sebe na lžičce vody a bonzujou aniž by měli či by museli seš přesně ten parazit bez mozku co přistoupí na to v čem se narodil takovej idiot ani nechápe zlo ve světě a jaké jsou peníze zlo a nespravedlnost ve světě dobrý jméno pro státního zástupce exekutora a nebo soudce nic si nepochopil protože kdyby jo ani jednu z těhle funkcí který sem napsal bys nemohl vykonávat bez ohledu jestli jednu z nich vykonáváš příště sem nelez tenhle svět patří osmi miliardám lidí lez si tam kde mají rádi lidi co jedou v zajetejch kolejích a sami nad vším co k nim přichází nepřemýšlí Junger ……………..

 1. …… A teraz vážne…. JE TU EŠTE NEJAKÝ PUTINOVEC!??? ….. Putinovi akože nevadí čo sa deje v Číne, že má tak priateľské vzťahy s čínskou vládou??? ….. VŠETCI VEĽKÍ POLITICI SÚ ZLO, zapamätajte si to. A malí politici sú malé zlo, ktoré bude veľkým, ak dostanú príležitosť stať sa „veľkými politikmi“…

 2. Až padne hospodářsky Čína, padne celý svět na hubu. Proč sem dáváte USA propagandu? Platí vám? 🙁

  1. Viděl jste vůbec to video? Přesně v něm vyvrací tvrzení spousty těch ostatních YouTuberů, kteří v poslední době tvrdí, že „Čína padne do x dní”. Říká hned v prvních sekundách videa 🙂 nepovažuji to za žádnou propagandu USA.

   1. Vážený Davide,
    Paul a další osoby, které píšou, že Vám někdo platí za propagandu USA se ani neobtěžujou něco číst nebo se dívat na nějaká videa. Odepisují přesně podle daného scénáře, aby Vás co nejvíc poškodili. Vím, že tyto triky znáte, píšu to sem hlavně pro ostatní. Paul je velmi jednoduchý provokatér placený kabalem.

 3. Protesty ve Wuhanu: https://www.theepochtimes.com/protests-break-out-in-wuhan-residents-demand-lifting-of-lockdowns_4711417.html

  Obyvatelé Wuhanu vyšli v neděli 4. září do ulic, aby protestovali proti probíhajícímu uzavření centra Wuhanu. Wuhan na sebe a okolní regiony uvalil novou sadu omezení týkajících se viru ko*kovid poté, co se koncem srpna zvýšil počet asymptomatických případů.
  K protestům došlo v Panlongchengu, ekonomické rozvojové zóně s více než 250 000 obyvateli na severozápadním okraji Wuhanu, kde jsou lidé od 26. srpna pod výlukou. Obyvatelé nesměli opouštět své domovy, byla zastavena veřejná doprava a uzavřena všechna veřejná místa s výjimkou supermarketů a vládou určených zdravotnických zařízení.
  Videozáznamy, které kolují na čínských sociálních sítích a které získaly západní zpravodajské agentury, ukazují obyvatele tří obytných čtvrtí, kteří se shromáždili na jednom místě v Pan-lung-čchengu, aby uspořádali pokojný protest. Skandovali: “Žádáme zrušení uzamčení!” a “Chceme mít jídlo!”. Potřebujeme platit půjčky! Musíme živit rodinu!”
  Zdroj čínskojazyčnému vydání deníku Epoch Times sdělil, že protestu se zúčastnilo více než 2 000 lidí.
  “Chceme se vrátit do práce, protože musíme splácet hypotéky a půjčky na auta; musíme zajistit naše děti a postarat se o naše rodiče,” poznamenal jeden z místních obyvatel, který vystupoval pod pseudonymem Zhang Qing. “Pandemie lidi nezabije, ale životní potíže ano.”
  Zhang dodal, že ona a mnoho dalších lidí jako on se obávají, že je uzavírky v okolí a na obcích připraví o práci, protože některé podniky v regionech, které nebyly uzavřeny, pokračují v běžném provozu.

  VIDEOZÁBĚRY: https://www.brighteon.com/42b57b38-6058-4103-9b97-77f79209efc8

  A zdůrazním toto:
  “..koncem srpna zvýšil počet asymptomatických případů..”
  = celosvětový ko*kovid podvod

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů