Corbettův report: Genocida ve jménu životního prostředí je stále genocidou

Ve zkratce...

Snaha snižovat CO2 v prostředí má své temné kořeny, o kterých moc lidí neví. Tyto myšlenky mají původ v oboru zvaném eugenika, jinými slovy snaha omezit populaci. Dnes se tomu říká jinak. Více ve videu
Facebook
Telegram
VK

Video je z roku 2009, ale stále ve svém poselství aktuální.

Nefungují Vám videa níže? Klikněte zde.

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓


Jestli jsou pro Vás překlady hodnotné, zvažte přispěním na jejich tvorbu níže kartou (ocením měsíční podporu) nebo ZDE na bankovní účet. Děkuji! (ps: Po kliknutí na tlačítko „Přispět” budete přesměrování na platební bránu)

Darovaná částka
Frekvence daru


Sledujte také na: NášTub / Odysee / Rumble / Substack

Originál videa publikován ZDE: 11. prosince 2009

Přepis:

První člověk, který se postaví velkému zlu, je vždy nejodvážnější. Být prvním, kdo upozorní na jakoukoli velkou nespravedlnost, znamená přivolat si posměch, opovržení, dokonce i pronásledování. Dnes je těžké si představit, jak odvážní byli první otrokáři, kteří volali po zrušení otroctví, první muži a ženy, kteří prosazovali volební právo žen, první aktivisté, kteří volali po ukončení apartheidu. Nakonec je jejich věc uznána za spravedlivou a tyto statečné duše jsou oslavovány, často posmrtně, jako hrdinové. Na začátku si však nikdo nechce připustit, že se, byť nevědomky, podílí na velkém zlu. Nejdivočejší nespravedlnosti mohou být legitimizovány jen proto, že jsou populární.

Dnes právě taková populární nespravedlnost existuje. Pronikla do naší kultury a byla přijata jako věc. Věřilo se v ni a prosazovalo se s velkou vášní a silou, a když se proti ní někdo ozve, riskuje pronásledování a opovržení. Ale musíme proti ní vystupovat.

Hrozná nespravedlnost naší doby má své kořeny na velmi nepravděpodobném místě: v malebných vesničkách a upravených zahradách britské šlechty 19. století. Mezi nimi žil jistý Francis Galton, gentlemanský vědec, který zkoumal vše od meterorologie po statistiku. Krátce poté, co jeho bratranec Charles Darwin publikoval svou knihu Původ druhů, Galtona zaujala myšlenka, že „přežití nejsilnějších“ se neodehrává jen mezi druhy, ale i v jejich rámci. Z této myšlenky se stala pseudověda, studium domnělých rasových vlastností té či oné skupiny s cílem vysvětlit, proč různé národy světa zaujímají takové postavení, jaké zaujímají.

Aby si Galton a jeho přátelé potvrdili své předem vytvořené představy o vlastní hodnotě, založili nový obor zkoumání zvaný eugenika. Nepřekvapivě dospěli k závěru, že bohatí a mocní jsou bohatí a mocní proto, že jsou geneticky nadřazení, a nabídli jednoduché řešení, jak zlepšit osud lidstva: zajistit, aby se bohaté vyšší vrstvy co nejvíce rozmnožovaly (nejlépe ve vlastních rodinách, aby si zachovaly nadřazený původ), a zajistit, aby se nižší vrstvy rozmnožovaly co nejméně.

Tento vědecký brak, který vyhovoval nejzběsilejším, nejrasističtějším a nejelitnějším zájmům majetných vrstev, se během jedné generace stal v západním světě všeobecně přijímaným. Brzy země za zemí zaváděla zákony umožňující vládě sterilizovat občany, které považovala za „nevhodné“.

Skutečné hrůzy tohoto myšlenkového směru vyšly najevo, když němečtí eugenici, působící v Rockefellerem financovaném Kaiser Wilhelm Institute , poskytli nacistickému režimu ideologickou záminku, aby tuto myšlenku dovedl do logického konce. Mnozí Němci, kteří souhlasili s holocaustem, tak činili proto, že skutečně věřili vědcům, kteří jim říkali, že Židé a Cikáni, komunisté a homosexuálové jsou geneticky méněcenní a je třeba je z genofondu odstranit.

Po druhé světové válce, když se začalo ukazovat, jak velký masakr se ve jménu eugeniky odehrál, se eugeničtí pseudovědci snažili najít způsob, jak znovu legitimizovat své rasistické a třídní bláboly. V časopisech svých kdysi uznávaných eugenických společností otevřeně psali, že nyní budou muset ve svých studiích a praktikách pokračovat skrytěji. Eugenika se musela stát kryptoeugenikou.

Toho bylo dosaženo několika způsoby. Britská eugenická společnost se například pouze přejmenovala na Galtonův institut. Americká Eugenická společnost se změnila v Populační radu, skupinu založenou Johnem D. Rockefellerem III, jejíž členové nadále prosazovali stejnou politiku snižování počtu obyvatel zemí třetího světa jako vždy, jen to nyní dělali ve jménu boje proti „přelidnění“, nikoli proti „špatným genům“.

Julian Huxley, bratr slavného spisovatele, pomáhal v roce 1945 organizovat UNESCO. V zakládajícím dokumentu UNESCO nazvaném UNESCO: jeho filozofie a účel tvrdí, že jedním z klíčových cílů Organizace spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu bude opětovná legalizace eugeniky, aby se tato myšlenka stala opět myslitelnou. Spolu s nacistickým důstojníkem SS, nizozemským princem Bernhardem, se také podílel na založení Světového fondu na ochranu přírody.

Během jedné generace byla věda opět připravena říci nám, proč jediným způsobem, jak zachránit lidstvo, je zabránit lidem v rozmnožování: tentokrát byla veřejnost vybičována k zuřivosti ne kvůli Židům a Cikánům, ale kvůli oxidu uhličitému a udržitelnosti životního prostředí. Obálka se změnila, ale rasistický eugenický text zůstal stejný.

V logice eugeniků se proměňuje samotný smysl lidského života. Místo něčeho cenného, vzácného, po čem je třeba toužit a pečovat o něj, bojovat za něj a oslavovat ho, je lidstvo nově představeno jako rakovina, něco ve své podstatě zlého, co svou pouhou existencí zatěžuje svět. To nepřekvapivě téměř dokonale vystihuje postoj moderního ekologického hnutí: lidský život už není něco, čeho si máme vážit, ale něco, co je třeba měřit v uhlíku a následně snižovat.

V mýtu o globálním oteplování způsobeném člověkem je člověk pouze překážkou správného fungování přírody. V eugenické fantazii je Země zachráněna, když lidé zemřou. V obou ideologiích (pokud jsou skutečně oddělené) se konečná genocida stává myslitelnou.

Nyní se „vůdci světa“ scházejí v Kodani, aby rozhodli o budoucnosti vašeho světa, mého světa, světa našich dětí a vnuků. Navrhují reorganizaci světové ekonomiky. Ze všech stran se ozývají hlasy, že je třeba tvrdě šetřit. Skupiny eugeniků zabývajících se kontrolou populace nyní prosazují, aby se uhlíkové kompenzace používaly k tomu, aby rozvojový svět přestal mít děti. Sbor šílenství roste každým dnem a zdá se, že vše dosáhne nesnesitelného crescenda.

A pak, v nejtemnější hodině, když už se zdá, že se eugenici chystají převzít vládu, přijde zasvěcenec – hrdina – z Východoanglické univerzity, který vypustí e-maily a dokumenty, díky nimž je celý mýtus o globálním oteplování způsobeném člověkem odhalen a program snižování emisí uhlíku deligitimizován.

Postavit se proti velké nespravedlnosti není vždy populární, ale vždy je to správné.

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů