Znepokojivý nárůst dětí závislých na mobilech a iPadech

Ve zkratce...

Počet mladých lidí a zejména dětí v útlém věku, které jsou závislé na mobilech a iPadech, je enormní a stále stoupá. O tom, jak velký negativní vliv má každodenní používání mobilů a sociálních sítí na děti, se stále málo mluví a ne mnoho rodičů má o tom povědomí. Tohle video slouží jako varování pro všechny.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte zde.

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓


Jestli jsou pro Vás překlady hodnotné, zvažte přispěním na jejich tvorbu níže kartou (ocením měsíční podporu) nebo ZDE na bankovní účet. Děkuji! (ps: Po kliknutí na tlačítko „Přispět” budete přesměrování na platební bránu)

Darovaná částka
Frekvence daru


Sledujte také na: NášTub / Odysee / Rumble / Substack

Originál videa publikován ZDE: 31. prosince 2023

Přepis videa:

Vítejte ve věku iPadových dětí. Generace Z je zděšena vyhlídkou na výchovu generace dětí, která je otroky iPadům. Termín iPadové děti se používá pro děti, které jsou vychovávány bez jakéhokoli omezení technologií. A toto téma si získalo značnou oblibu na TikToku mezi dětmi. Existuje celý žánr videí na TikToku, kde uživatelé otevřeně kritizují a zesměšňují chování iPadových dětí, které házejí záchvaty vzteku z odebraných zařízení, projevují nezájem o zapojení se do komunikace a postrádají možnost hrát si s dalšími hračkami atd.

Za vším tím sarkasmem se však skrývá celá řada nepříjemných pravd o tom, kam naše společnost směřuje. Děti zítřka budou žít život, na který nemůžeme ani pomyslet. Generace Alfa je něco, na co nechceme myslet, ale co se vlastně s těmito dětmi stane? Abychom pochopili, co se děje, musíme se podívat, jak to bylo před několika desetiletími. Nedávno bylo normální, že si děti hrály venku bez dozoru delší dobu, konkrétně si hrály s ostatními dětmi.

Vaši rodiče pravděpodobně dělali totéž, když si delší dobu zcela bez dozoru hráli. Sportovali a lozili na stromy. Tím si dětí rozvíjely užitečné dovednosti, jak komunikovat, jak vyjednávat, jak delegovat, jak se bránit, jak si najít přátele a jak je důležitá týmová práce. Pomáhá jim rozvíjet celoživotní přátelství. Hra jim pomáhá rozvíjet se jako lidé, aby se staly, jak řekl autor Nicholas Talib, anti křehké. Hra společně s prvky jako je společenství, tradiční rodinné hodnoty a náboženství, tvoří tzv. posvátnou klenbu.

Neviditelnou strukturu, která se rozprostírá nad společností, která chrání lidi před nejistotami a krutostmi života. Hra venku bez dozoru pomohla vytvořit lepší občany a následně lepší společnost. Na začátku 80. let se venkovní hra bez dozoru stala mnohem méně častou a nahradily ji přísně sledované výlety do parku a kontrolované hry. V roce 1997, kdy začala generace Z, dny nestrukturované hry byly mrtvé, a dneska venkovní hra bez dozoru a čas s rodinou byl téměř zcela nahrazen vnitřním časem bez dozoru u obrazovek. Dnešní děti trpí poruchou nedostatku přírody, což je termín, který vymyslel autor Richard Louv. Vytváříme prostředí, ve kterém jsou podle mého názoru z definice méně živé.

Který rodič chce, aby jeho dítě bylo méně živé? Který učitel chce, aby jeho žáci byli méně živí? Současně se stále zvyšuje míra dětských poruch chování, které jsou předstupněm psychopatie. Tento nárůst je zcela spojen s nedostatkem her bez dozoru a s tím, že stále více rodičů přenechává roli primárních pečovatelů a outsourcuje je na koho? Na lidi, kteří ovládají algoritmy.

Umělé inteligence, jako je Siri, Alexa a další umělé výtvory mají nulový zájem chránit ty nejzranitelnější a místo toho je využívají jako pěšáky pro reklamu, a vytvářejí z nich ideální lidi pro firmy jako Amazon a Apple. Tyto algoritmy se zaměřují na miminka, identifikují jejich slabiny a nemilosrdně je využívají, aby v dospělosti byly na tabletu závislí. A důsledky toho budou pro společnost katastrofální.

Dnes je lákavější se spoléhat na obrazovky. Rodiče dnes mají tolik práce, že oba rodiče většinou pracují, protože nikdo už nemá peníze. Jak se rodiče vrátí vyčerpaní, je mnohem jednodušší dát dítěti iPad a odpočinout si. Výzkumy upozorňují na dlouhodobé účinky nadměrného času stráveného u obrazovky na děti. Mezi tyto účinky patří poruchy paměti, snížená kontrola emocí, zvýšená míra apatie a úzkosti, nižší míra empatie, opoždění ve vývoji řeči a dokonce kriminální chování. A sexuální predátoři jsou na každém rohu, a to myslím doslova. Psycholožka Dr. Jean M. v roce 2017 napsala, že generaci Z v mnoha ohledech zničil nástup chytrých telefonů. To víme.

Generace Z je úzkostnější, deprimovanější, sebevražednější, méně pravděpodobné, že bude randit, mít sex, že se vydá ven, že bude mít přátele, že bude mluvit s rodinnými příslušníky, osamělejší, izolovanější a deprimovanější. Generace Z je na tom špatně. Je to děsivá proměna v posledních desetiletích, která vytvořila generaci, jakou vidíme dnes. Ale co teprve generace Alfa neboli iPadové děti, které budou ještě nemocnější, hloupější, smutnější, osamělejší a tlustší než generace Z.

Děti v minulosti si každý den hodiny hrály, díky čemuž nejen spalovaly kalorie a udržovaly si fyzickou kondici, ale také to usnadňovalo sociální interakce a zmírňovalo stres. S úbytkem času na hraní však byly negativně ovlivněny všechny aspekty vývoje dítěte, přičemž důsledky pro zdraví a obezitu jsou znepokojivé. Souvislost mezi zvýšeným časem stráveným na obrazovce a obezitou je nepopiratelná. Studie prokázaly, že dlouhodobé vystavení obrazovce vede ke zvýšené touze po jídle a zvýšené oblibě svačin. Studie také ukázaly, že nejvíce obézní děti pokračují v obezitě v dospělosti.

Asi 55 % dětí, které jsou obézní během dětství, bude pokračovat v obezitě i během dospívání, což je ještě více ostrakizuje. Proto se nyní odhaduje, že přibližně 80 % dospívajících, kteří jsou obézní, bude obézních i v dospělosti, což je ostrakizuje stále dál, čímž se stávají nezdravějšími, mají méně testosteronu a méně schopností si užívat života. Většina dětí má dnes mobil už v sedmi letech. Stačí se podívat kolem sebe. Tolik dětí v restauracích a všude, kam jdete, jsou na iPadech nebo mobilech.

Jsou na internetu celé hodiny děláním věcí, o kterých jejich rodiče neví. Pohání to epidemii duševního zdraví u dětí, což je důvod, proč v posledních letech byly rekordní úrovně smutku a sebepoškozování u dětí. Instagram zejména. Studie zkoumající četnost používání Instagramu odhalila souvislost mezi jeho používáním a stavy jako deprese, nízké sebevědomí, úzkost ze vzhledu a nespokojenost s tělem. Miliony dětí ve věku od 10 let používají Instagram se sexualizovanými obrázky a traumatizujícími záběry sebepoškozování, nemluvě o tom, že se vždy cítí nejistě ve srovnání s lidmi, kteří zdánlivě žijí lepší život. Divíme se, že jsou děti tak nešťastné? V tak mladém věku jim bereme nevinnost a nahrazujeme ji něčím hrozným. Ani YouTube Kids určené speciálně pro děti od čtyř let není vůbec bezpečné.

Ukázalo se, že aplikace nabízí dětem obsah sexuálního charakteru, stejně jako materiály zaměřené na konzumaci alkoholu a drog, predátorský obsah a další podivnosti. Objevila se řada zpráv týkajících se škodlivého materiálu na YouTube zaměřeného na děti od dvou let. Uvedeme vám příklady. Nalevo je skutečná epizoda Prasátka Peppy, když jde Peppa k zubaři a vpravo ten padělek, o kterém mluvíte, strach, trýznivý vzhled. A tady je další příklad, který jsme vytáhli z Tlapkové patroly.

Hasič přijíždí na záchranu. A pak vpravo, padělek, havárie, smrt, strach. Nekalé osoby manipulovaly s obsahem populárních dětských sérií, včetně známých pořadů jako Prasátko Peppa, Tlapková patrola a Frozen od Disneyho. Tito pachatelé vkládali nevhodný obsah s oblíbenými postavičkami, který nic netušícím batolatům způsoboval podprahové trauma. A právě tito lidé dnes vychovávají děti. Když se rodiče vrátí unavení z práce, dají dětem tablet a ty jsou vychovávány těmito predátory.

Dívky to mají horší než chlapci. Čím dál tím víc zjišťujeme, jak jsou sociální sítě špatné, zejména pro ženy. Všichni jsme viděli tyto články o tom, jak dospívající dívky čelí epidemii duševního zdraví. Americké dospívající dívky nejsou v pořádku. A v poslední době psychologové zaznamenali obrovský nárůst jedinců, kteří hledají pomoc pro poruchy duševního zdraví a příznaky připomínající Tourettův syndrom. Zjišťuje se, že na vině je TikTok, protože se tomu říká TikTok tiky.

Zejména u mladých dívek se projevují příznaky různých poruch v důsledku vystavení influencerům na sítích, kteří sami vykazují tyto příznaky. TikTok tiky se liší od Tourettova syndromu. Jsou příkladem masové sociálně-genní nemoci neboli masové hysterie, kdy chování, emoce nebo stavy se šíří spontánně ve skupině, včetně těch online. Čím více času tráví jedinci, zejména muži, na sítích, tím větší je pravděpodobnost, že budou prožívat psychické potíže a i uvažovat o ukončení života. 60 % mladých dívek žajívají šikanu i na internetu, což epidemii duševního zdraví jen zhoršuje.

Lze se divit, že je generace Alfa odsouzena? Pokud je generace Z tak zblblá, jak bude vypadat generace iPadových dětí za dvacet let, zvlášť když jim obrazovky a sociální média nejen ničí duševní zdraví, ale také je zbavují jakýchkoli emocí? Sociální média jako TikTok a YouTube prokazatelně zvyšují počet psychopatů. Psychopati, jinak známí jako lidé, kteří trpí antisociální poruchou osobnosti, vyznačující se chladem, manipulativností, antisociální povahou a narcistickými tendencemi. Ze všech lidí jsou jedni z nejvíce toxických. Dělají, co je potřeba, aby získali, co chtějí.

Na společnosti a vašem blahu jim nezáleží, udělají cokoli, aby získali, co chtějí. A tato porucha často souvisí se špatným zacházením a odmítáním v dětství… a ano, rozsáhlým používáním technologií a sociálních sítí. Aby mohl být diagnostikován psychopat, musí být člověk starší 18 let. Před 18 je dítěti diagnostikována porucha chování. Problém s chováním (CD), který často zahrnuje agresi a tendence k porušování zákona, a výzkum ukazuje, že příznaky CD v dětství jsou spojeny s větším používáním sociálních médií během nastupující dospělosti.

A že větší každodenní používání sítí je spojeno s různým antisociálním chováním. Antisociální chování v dětství je silným prediktorem kriminálního chování v dospělosti. Naše společnost ale podporuje ty nejpsychopatičtější ze všech, nejchamtivější, nejnarcističtější jsou nejvíce odměňováni. A tento cyklus se jen posiluje. Čas na obrazovce brání naší schopnosti interpretovat výrazy tváře a získávat sociální dovednosti, což jsou oba klíčové prvky kultivace empatie.

Jakmile sítě odstraní empatii, rychle se ocitnete obklopeni velkým množstvím lidí jako Patrick Bateman, prázdné, plastové lidi, kteří nemají žádný ohled na společnost, která je vychovala nebo lidi kolem nich. Jen více okamžitého uspokojení, více dopaminu, to je generace iPadových dětí, a samozřejmě ne každý bude psychopat. To je neuvěřitelně vzácná věc. Ale nedostatek empatie a růst narcismu, který vyrůstání na mobilu způsobuje, je znepokojivým znamením, zejména když se podíváte na moderní influencery, kteří vychovávají vaše děti, vidíte, že v životě vašeho dítěte je stále více influencerů. Jsou to ti na obrazovce. A když se podíváte na dnešní největší influencery, kteří se chvástají opulentním životním stylem a podporují věci jako OnlyFans, chcete, aby tito lidé vychovávali vaše děti? Lidé jako Adam22, Logan Paul.

Tyto povrchní bytosti, které plní dětem hlavu idiotskými někdy nebezpečnými ideologiemi… a jak ukazují další studie, influenceři mají velký vliv na psychiku dětí. Formují jejich ideologie přes šíření zkreslených emocionálně nabitých narativů, propagování materialistického bohatství, chamtivosti, zahleděnosti do sebe, prostě špatné chování. Vaše dcery vychovává Cardi B, Ruby Rose, Sexy Red rapující o svých genitáliích a slávě promiskuity, deformování malých dětí všude s dojmem toho, co ostatní považují za atraktivní.

Chlapcům se říká, aby získali více šlapek, více peněz, aby zanedbávali kulturu a tradice a kašlali na všechny. Děti, které jsou ovlivňovány obsahem pro dospělé. Dnes jsou děti už od devíti let pravidelně vystavovány obsahu pro dospělé. A to není obsah z doby vašich rodičů. Všichni víme, co to je. Je to ten nejzdegenerovanější obsah, jaký si lze představit. Kompilace toho nejhoršího, co vás napadne, ničí dopamin vašich dětí, protože lidé jsou dnes příliš přepracovaní na to, aby měli čas své děti pořádně vychovávat. Dát jim mobil do ruky se zdá být snazší řešení.

Když se zamyslíte nad tím, co se děje, nad tím, co je ovlivňuje, že děti všude sledují tento druh obsahu, ještě než měly svou první pusu… co to dělá s dětskými mozky? Nejenže to ničí jejich pozornost a empatii, ale má to také škodlivé účinky na vyvíjející se prefrontální kůru mozkovou, oblast mozku zodpovědná za racionální rozhodování a regulaci impulzů. Pokud je tato oblast narušena, mají děti tendenci projevovat impulzivní chování a činit ještě horší rozhodnutí. Člověk tak riskuje, že bude žít život plný bezohlednosti a špatných rozhodnutí. Ani iPady rozdávané ve školách nejsou bezpečné.

Objevují se příběhy zahrnující malé děti třetích tříd, které dostávají nefiltrované iPady a jsou algoritmy krmeny tím nejznepokojivějším materiálem. I když v roce 2018 iPady zavedly funkce na blokování obsahu, obvykle to nikdy není tak účinné. Děti tyto drobné překážky mohou obejít a získat přístup k nejzvrácenějšímu obsahu na internetu. Výzkum ukazuje, že každý čtvrtý mladý student sledoval ve třídě škodlivý nebo násilný obsah online, a 17 % jej sledovalo na školním zařízení.

A každé 10. dítě používalo hazardní stránky na těchto iPadech. Aby bylo jasno, to vše ve třídě. Pokud to všechno není dostatečně depresivní, je tu však ještě jedna horší věc než generace iPadových dětí. Predátoři zneužívající generaci Alfa. To se děje s každou generací a říká se, že ve městě nejste nikdy dál než 6 stop od krys. Ale na internetu se zdá, že děti nejsou nikdy dál než šest kliknutí od predátora. Sociální média v mnoha ohledech vytvořila bezpečné útočiště pro predátory, kteří se mohou skrývat za falešnými profily a lákat nic netušící děti do pastí, které jim mohou zničit a i ukončit život.

Wall Street Journal zveřejnil zprávu, která ukazuje, jak Instagram propojuje rozsáhlou síť predátorů. I když na používání Instagramu vám musí být 13, mnoho uživatelům je teprve 10. A toto číslo klesá, protože stále více dětí dostává iPady. A nevědomky dítě, se kterým komunikují, je ve skutečnosti 58letý muž s těmi nejpodlejšími úmysly. Mezitím TikTok, nejoblíbenější platforma sociálních médií, je označována za dokonalou platformu pro predátory. Víme, že online svět se hemží zrůdami, typem lidí, kteří se specializují na ničení dětských životů.

Nedávná studie provedená izraelskými a americkými odborníky odhalila, že predátoři, kteří kontaktují děti na sítích, využívají bezpečnostních trhlin k tajné aktivaci jejich webových kamer bez vědomí dětí. A zároveň došlo k obrovskému nárůstu případů, kdy se děti staly obětí online vydírání – sexuálnímu vydírání, které spočívá v manipulaci dětí, které byly následně donuceny ke sdílení svých explicitních snímků s násilníky, kteří pak vyhrožovali, že snímky zveřejní, pokud nedostanou zaplaceno. Sexuální predátoři cílí na děti tím, že s nimi chatují, zatímco hrají populární videohry.

Aniž by rodiče mohli chránit své děti před tím, aby se staly oběťmi. Na místě, kde děti tráví svůj čas online, číhají predátoři. A znepokojující je, že rostoucí počet nahlášeného obsahu nyní zahrnuje nejzávažnější obrázky kategorie A a ještě znepokojivější je, že děti jsou nyní schopny používat iPady pro přístup k dark webu. Dark web se skládá ze skrytého kolektivu internetových stránek, které jsou přístupné pouze pomocí specializovaného prohlížeče, kde lidé mohou prodávat různé předměty a služby, cokoli nelegálního. A nedávno vyšlo najevo, že osmileté dítě použilo svůj iPad k přístupu na dark web a koupilo si řadu nebezpečných předmětů, včetně samopalu.

Zbraň mu dokonce přišla až domů, ale matka ji nakonec předala policii. To však vyvolalo nepříjemnou diskusi. Pokud jsou děti vychovávány iPady, uvidí každý kout internetu a přístup k dark webu na iPhonu nebo iPadu je snadný. A jakmile tak dítě učiní, vstupuje do světa, kde se jeho bezpečnost a nevinnost stávají ohroženými téměř okamžitě. Jedno z 50 dětí je postiženo podvodem s dětskou identitou a více než polovina obětí jsou děti mladší devíti let. Co činí dětskou identitu tak atraktivní?

Jejich číslo sociálního zabezpečení a úvěrová historie představují čistý štít, který může zůstat nedotčený po dobu možná i několika let. Zločinec tak může skrytě využít číslo sociálního zabezpečení dítěte k vytvoření úvěrové historie po delší dobu, dokud dítě neusiluje o řidičák, zaměstnání nebo finanční pomoc na vzdělání. Jedna věc u generace Alfa a iPadových dětí bude častá – nárůst nedobrovolných celibátníků, osamělých mladých mužů rozhořčených pocitem romantického selhání, kteří vytvářejí komunity. Čím dál častěji to vidíte u věcí jako Tinder, s Instagramem, s obsahem pro dospělé.

To vše ovlivňuje duševní zdraví všech, ale zejména generaci Alfa. To vytváří nedostatek společenství a soudržnosti, nikdy se nespojíte s lidmi svého věku. A čím víc se to děje, zejména u generace Alfa, tím víc nedobrovolných celibátníků máte, kteří nedokážou komunikovat s druhým pohlavím, protože nikdy nebyli řádně socializováni. A to souvisí s obrovským poklesem testosteronu u mladých mužů.

Prodloužené používání sociálních médií snižuje testosteron u mužů. Sociální média mohou způsobit snížení hladiny testosteronu… to ovlivňuje jejich sexuální apetit a náladu. Stále více mužů se potýká s depresemi a osamělostí. To se shoduje s poklesem hladiny testosteronu. Existuje za tím mnoho faktorů, o kterých jsem už mluvil jinde… kromě jídla, vody, hormonů v našem prostředí, sociální média a digitální zařízení také snižují vitalitu mladých mužů, což je činí ochablými, bez života a osamělými. Průměrný teenager tráví až šest hodin denně na mobilu. A pravděpodobně mnohem víc na počítači.

Představte si pětileté, osmileté dítě, které je na těchto algoritmech závislé od tak útlého věku, kdy mu tato zařízení ničí dopamin. V době, kdy jim bude 18 let, už z nich budou úplní závisláci na sociálních sítích, s usmaženým mozkem, kdy promarňují život koukáním na pixely. Než jim bude 18 let, většina současných dětí v generaci Alfa pravděpodobně stráví téměř pět let zcela online. A to myslím doslova v čase stráveném díváním se na zařízení. Co to udělá se zdravým člověkem? Je překvapivé, že generace Alfa bude agresivnější, tlustší, hloupější, osamělejší? Věci jsou už teď špatné, ale ještě se zhorší.

Pokud budou rodiče dál vychovávat své děti s iPady, a smutné je, že většina rodičů nic z toho neví. Neví o důsledcích, protože to sami nikdy nezažili. A je mnohem snazší dát dítěti iPad než ho vzít ven sportovat, což znamená, že vzniká celá nová generace. Proto se generace Alfa dost možná ukáže jako nejproblematičtější generace v celé lidské historii, zejména s nástupem umělé inteligence. Co to s touto generací Alfa udělá? Ti narozeni mezi rokem 2012 a 2020 budou vyrůstat ve světě, kde budou vládnout asistenti umělé inteligence bez mámy a táty.

Už teď si lidé berou pixelové postavy, lidské vztahy vymírají. AI jen přilévá olej do ohně. A jak lidé tráví stále méně času interakcí v reálném světě a stále více času uvnitř virtuálního světa, AI partneři mohou klidně nahradit ty lidské. A jak tyto děti vyrostou, dost možná budeme za pár desítek let žít v Absurdistánu.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

3 komentáře

 1. A já sem přihodím, mimo téma, ale.. ČR má prudký pokles počtu narozených dětí!

  1díl: smis-lab.cz/2023/12/18/net-zero/
  2díl: smis-lab.cz/2024/01/01/komu-chybi-deti/

  Dlouhé to není, lze tomu dobře porozumět prakticky ihned. Doporučuji min. k prolétnutí. Zkopíruji sem zajímavé (ale pro nás žádná novinka) zjištění:

  „V létě 2023 bylo tedy zřejmé a daty doložené, že propad počtu narozených dětí je podstatný, nejeví žádné známky návratu k normálu a není zcela vysvětlitelný stárnutím populace ani domněle rekordní plodností roku 2021. Netřeba připomínat, že tohoto faktu si česká média důsledně odmítají všimnout.“

  „Očkovaným ženám v plodném věku se tedy v roce 2021 narodilo mnohem méně dětí, než by odpovídalo jejich zlomku v populaci.“

  „V každém případě ale z dat plyne, že očkování proti covidu bylo v roce 2021 asociováno s dramaticky nižší porodností. V normálních dobách by to byl silný signál k tomu, abychom okamžitě zjistili, co je mechanismem této asociace. V době doznívající covidové totality se však rozhostilo jen další hluboké ticho.“

  „Zjednodušeně lze tedy říct, že děti, které nám od ledna 2022 chybí, jsou děti, které se z nějakého důvodu nenarodily očkovaným matkám. Neočkované matky jsou na běžných číslech. “

  „státní orgány poskytují data pozdě, vydávají data chybná a data velmi málo detailní. Tato naše analýza pracuje otevřeně a poctivě s tím, co nyní máme od ÚZIS k dispozici.“

  „S plným vědomím závažnosti následujících řádků však prohlašujeme, že výše uvedené analýzy ukazují ve prospěch hypotézy, že očkování proti covidu má příčinnou souvislost s poklesem plodnosti českých žen. Ve společnosti, která se řídí rozumem, by toto zjištění mělo vést k otevření datových sad, které jsou potřebné k detailní analýze tohoto problému. Do té doby, než bude prodiskutován a bude stanoveno, jakou měrou se vakcinace na podporodnosti podílela, by mělo dojít k zrušení doporučení očkovat proti covidu ženy v plodném věku.“

  KOMU BUDETE (více) VĚŘIT? MÉDIÍM? VLÁDĚ? POLITIKŮM?!

 2. video cca 28 minut – informačně zajímavé – jak to fungovalo….

  https://www.youtube.com/watch?v=v05Jz2FcarM&t=22s

  Eliška Šťastná byla coby zdravotní sestra ze zubní ordinace před třemi lety jednou z prvních, kdo se nechal očkovat proti tehdy se šířícímu viru. Obě dávky absolvovala spolu s kolegy a kolegyněmi z ordinace. Brali to jako nutnost a svého druhu povinnost vzhledem k atmosféře, která tehdy panovala ve společnosti. „Byl to ohromný tlak, hlavně na nás zdravotníky. Dneska už na to každý zapomněl,“ vzpomíná Eliška Šťastná. V den očkování byla podle ní v týmu kolegů patrná nervozita, ale nakonec zvítězil humor a domů se všichni vrátili v dobré náladě. O měsíc později, po druhé dávce, se u Elišky, silné alergičky, jejíž anamnéza však nikoho z očkujících nezajímala, dostavil anafylaktický šok. Skončila na pohotovosti, a to byl pouhý začátek vleklých a omezujících zdravotních potíží. Brzy poté začaly záchvaty podobné epilepsii, nicméně diagnostika ukázala, že se o epilepsii nejedná. Po nekonečném kolečku po různých lékařských zařízeních se Eliška vloni dozvěděla nepříznivou diagnózu: FND, funkční neurologická porucha, porucha hybnosti. Lékaři uvádějí jasnou souvislost mezi očkování
  Rychlá odpověď

 3. Účastníkmi štúdie bolo 40 predškolských detí z materskej školy č. 44 v obvode Kirov v Petrohrade. Vek detí bol od šiestich do siedmich rokov. Počas 9 dní im boli premietané kreslené rozprávky: prvé 3 dni deti sledovali dobré kreslené filmy („Medvedík Pú“, „Malý mýval“, „Ježko v hmle“), ďalšie 3 dni pozerali karikatúry s miernym násilím („Tom a Jerry“, „Mickey Mouse“, „No, počkaj!“), posledné 3 dni – agresívne kreslené filmy („Godzilla“, „Teenage Mutant Ninja Turtles“, „Transformers“). Deti ich pozorovali pred a po tichom čase a potom išli na prechádzku. Na vychádzkach bol prítomný psychológ a zaznamenával, ako sa deti správali.
  https://www.biosferaklub.info/vysledky-studie-vplyvu-agresivnych-animovanych-filmov-na-spravanie-deti/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů