Covid injekce méně jak 1 % efektivní?!

Ve zkratce...

Všude se nám říká, že covid injekce („vakcíny”) jsou více jak 90 % efektivní. Jenže je to skutečně tak? Více ve videu.
Share on facebook
Facebook
Share on vk
VK
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Jestli se Vám video pod tímto textem nezobrazuje, vypněte si na tuto stránku AdBlock Plus v prohlížeči – podle všeho blokuje přehrávání videí. Nebo změňte prohlížeč. Děkuji.

Přepis:

Highwire: Slyšíme o tom pořád, rodiče stojí fronty s dětmi, slyšíme pořád o tom, že mnoho lidí chce dostat experimentální vakcínu. Až se musíte zeptat sami sebe – proč? Velký podíl na tom má podle mě tak trochu podvádění farmaceutickým průmyslem, a jejich způsob prezentace údajů o efektivnosti vakcín. Tak se tedy podívejme, jak takové podvádění vypadá, a potom vám to všechno vysvětlím.

Ukáži vám, co oni dělají, aby podvedli americkou veřejnost, a co s tím můžeme udělat.

Média: Pfizer oznámil, že na základě předběžných výsledků klinických testů na lidech si je jistý, že jejich vakcína je z více jak 90 % efektivní. Koncern Moderna oznámil, že podle jejich klinických testů jejich vakcína je až z 95 % efektivní. Až 90 % efektivní podle klinických testů. 100 % efektivní. Skoro až 95 % efektivní podle předběžných výsledků. Máme teď vakcínu, která je více jak z 90 % efektivní. 90 % – to zcela mění situaci.

Highwire: Takže co vlastně 95 % efektivní, a 90 % a více efektivní skutečně znamená? Dobře, budu vám muset říct, že v jejich prezentaci je toho hodně podvodného. Tato propagace efektivity těchto vakcín je… hm… hodně na vodě. To, co vám ve skutečnosti představují, je tzv. „analýza relativního rizika”. Pojďme se tedy nejdříve podívat na grafické zobrazení. Zde je to, co Pfizer chce, abyste věděli.

Chtěli, abyste viděli jen tenhle malý kousíček celkového dortu. Nechtějí, abyste se v tom orientovali, budeme tedy mluvit o druhé části toho, co nemáte vědět. Chtějí, abyste viděli jejich analýzu relativního rizika, kde koukáme na porovnání očkované skupiny a neočkované skupiny. Vidíme, že mezi nimi je přibližně 95% rozdíl. Nepřehlédněte fakt, že mezi očkovanými lidmi je 8 infekcí. To jsou ty „průlomové případy”, které se naopak stávají čím dále tím větším problémem.

Ale zůstaňme u tohoto tématu. Toto je analýza relativního rizika, a je to velká věc a vypadá to dobře, a to je to, co používají k tomu, aby prodali to, že se rodiče budou řadit se svými dětmi do fronty, teď s dětmi ve věku 8 měsíců – 12 let, protože věří tomu, že tato vakcína je z 95 % efektivní. Ale toto je jen jedno z kritérií, které byste měli vědět. Musíte rozumět zbytku celého příběhu, v úplném kontextu toho, jak vás podvádějí, když vám říkají jen o snížení relativního rizika. Takže následující slide, který vám ukáži, vám řekne trochu více o celém příběhu. To, co si musíme uvědomit, je, že tady na pozadí pracujeme s výsledky dvou skupin více jak 21 000 lidí.

A tyto dvě skupiny – 160 infekcí v neočkované a 8 infekcí v očkované skupině prakticky znamená, že onemocnělo 0.04 % v očkované skupině, to jsou průlomové případy a nezapomeňme na ně, a 0,8 % v neočkované skupině onemocnělo. Nyní se pojďme podívat na absolutní podmínky. Pokud si dáte otázku, jestli se máte očkovat. Jak se vlastně liší ty dvě skupiny od sebe. 8 onemocnění vs. 160 onemocnění.

Dobře, takže to skutečné, absolutní snížení rizika je pouze 0,76 %. To je absolutní míra snížení rizika.

To je číslo, které byste měli vzít v úvahu, pokud se pokoušíte udělat rozhodnutí. Hodnota absolutního snížení rizika je méně jak 1 %. Bylo to 0,76 %. Není to hodně rozdílné od 95 %? 95 % je hodnota, která prodává vakcíny, 0,76 % podle mě spíše prodává zaváhání. Já bych si samozřejmě řekl… mé riziko nenechat se očkovat je docela malé. Asi bych jim řekl, prosím vás, dejte mě do té neočkované skupiny, protože v té druhé je experimentální vakcína, na kterou nemáme dokončenou finální studii. Nikdy na to nezapomínejme.

~ Jestli se Vám líbí překlady, zvažte přispění na jejich tvorbu, děkuji ~

Máme tady experimentální vakcínu, která vykazuje mnoho úmrtí a vedlejších účinků. A to jsou údaje o vedlejších účincích z databáze VAERS. Teď se podíváme na něco, co se vám bude líbit. Podívejme se na další slide prosím. Na tomto slidu je to, co bych já si představoval, aby bylo u každého léku, každé vakcíny, jednou pro vždy.

Informovaný souhlas vyžaduje sdělení těchto tří následujících údajů. Jistě, sdělte nám míru snížení relativního rizika – Pfizer je 95 %. Ale dejte nám to do kontextu s údajem na pozadí, míra snížení absolutního rizika 0,76 %.

Teď k jedné z nejdůležitějších metrik, které by měli všichni rozumět, je počet lidí, které je potřeba očkovat. Takže počet lidí, které je potřeba očkovat, vám dá pravděpodobně asi tu nejlepší představu ohledně účinnosti a efektivity očkování. Počet lidí, které je potřeba očkovat vakcínou od Pfizeru je 132 lidí. 132 lidí, ze kterých 131 lidí nebude mít žádný užitek. Tzn. 132 lidí musí být očkováno, aby ochránili 1 osobu. To vám říká, že 131 lidí ponese jen rizika, a žádné výhody. To jsou ta čísla, která musí být zveřejněna. Nyní, pokud by byly vakcíny tak efektivní, jak chtějí, abychom věřili, tak 95% efektivita by se nějak odrazila v epidemiologických datech, že ano?

Pojďme se podívat na toto, a zjistit, co nám vlastně tato data říkají. Dobře, zastavme to přesně tady. Takže na co se díváme právě teď? Díváme se na počet týdenních úmrtí před očkováním, to je ta červená čára. A toto je v Brazílii.

A teď se podívejte na tu modrou čáru, což je počet úmrtí po očkování, a samozřejmě ta přerušovaná čára je něco, co bychom asi očekávali, pokud bychom následovali původní trend. Pustíme si to dál. Tohle je Francie, podívejte se na to, co se děje ve Francii. Indie. Panebože… podívejte se, co se děje v Indii.

Exponenciální nárůst počtu úmrtí. A pamatujte si, týdenní počty úmrtí po očkování, to je ta modrá čára. Prudce stoupá. Pokračujme. Kolumbie. Znovu. Připadá vám to jako 95% účinnost? Tady je další znázornění. Paraguay. Co se stane v Paraguayi? Znovu. Kuvajt. Letí to úplně mimo graf. Polsko. Mimo graf lidi. A všechno toto můžete najít a přidám vám link do poznámek, www.covid19.healthdata.org.

A toto byla jenom malá ukázka z pěti minutového videa, které pokrývá několikanásobný počet zemí. Vidíme úplně stejný vzorec chování, který se opakuje i v ostatních zemích. Tohle všechno pochází z IHME, které je financováno Billem Gatesem, tzn. že se jedná o legitimní data, která všichni musí vidět, protože tato data neuvidíte v mainstreamových médiích, ale jen zde na The HighWire.

Zdroj

Sdílet:

Share on facebook
Facebook
Share on vk
VK
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Líbí se Vám překlady?

Mohlo by vás zajímat

4 názory na “Covid injekce méně jak 1 % efektivní?!”

 1. zdá se, bez urážky – napříč zeměkoulí, že někteří lidé mají místo hlavy – hamburger …tu chemicky sterilizovanou bagetu od Mac´donaldu nepodléhající zubu času

 2. Mimo toto téma, ale už se uvažuje že zavedou digitální daně, např. FB (já nemám, nechodím tam, nezajímá mne), viz:
  https://www.novinky.cz/ekonomika/diskuze/zdanit-facebook-poslanci-jsou-pro-40361781

  Což je blbost. Je to populismus, alibismus a já nevím co ještě. FB se u nás zavedou “daně”, např. těch 5%, a “oni” to zase zdraží lidem/firmám, ve finále tedy všem, co používají služby u nich – jako reklamy a různé prezentace. Ale co jsem už někde před nedávnem četl je, že po zavedení této daně FB poté zdražil poplatky za své služby v jiných zemích. Takže ve finále na to doplatí zase spotřebitel/zákazník. A vláda se na tom jediná napakuje. Ostatní více zaplatí. You are welcome to CZECHIA

 3. Jarmila Vodvárková

  Promiňte, ale z toho se nedá pochopit, jak se dospělo k takovým číslům. Pokud onemocní 8 ze 160 očkovaných, pak je 5% nemocných logické. Pokud onemocní 160 osob ze 160, kteří dostali placebo, pak je 100% nemocnost. Nechápu, co jsou za čísla u druhého grafu 21,724, 0,04 a 0,7 a jak se k nim dospělo.
  Takhle to vypadá jako nesmysl.

 4. co sa tyka ucelu, na ktory boli vakciny vytvorene, tak maju 100% ucinnost pri niceni zdravia

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RouskuDolu.cz
NasTub.cz
Nejnovější
Populární

Získejte odkaz ke stažení všech videí na email

+ Novinky na email. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Získejte odkaz ke stažení všech videí na email

+ Novinky na email. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Získejte odkaz ke stažení všech videí na email

+ Novinky na email. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů