Šokující pravda o globálním obchodu s dětmi – rozhovor s Jimem Caviezelem

Ve zkratce...

Jim Caviezel, který hraje Tima Ballarda v novém filmu Sound of Freedom, mluví o své zkušenosti z natáčení a o realitě obchodování s dětmi. Tim Ballard je člověk, co se aktivně podílí na mezinárodních operacích k záchraně dětí a ukončení obchodování s dětmi a jejich zneužívání. Více ve videu.
Facebook
Telegram
VK

Přepis:

Moderátor: Zkusím to znovu, Jime. Pamatuješ na tu jednu dobu, kdy jsi v tom filmu hrál roli Ježíše?

Jim Caviezel: Ano.

Moderátor: Dobře, děkuji za to. Další otázka. Nový film, Sound of Freedom (zvuk svobody)… tohle je nový film, do kterého jsi investoval svůj čas a energii. Pověz nám o něm.

Jim Caviezel: Hraji v něm Tima Ballarda z operace Underground Railroad. Dostal jsem se k němu přes Alejandra Monteverdeho a Eduarda Verásteguie. Má prostý příběh… muž, co pracuje na Vnitřní bezpečnosti, Tim Ballard, který zachrání malého chlapce před jedním z nejhorších pedofilů, kterého kdy viděl. A jméno Tim Ballard ve španělštině je Timoteo. Ten malý chlapec má náhrdelník, který mu dala sestra předtím, než ho s ním unesli, a pak je rozdělili. A píše se na něm Timoteo.

Chlapec si myslí, že Timoteo, Tim Ballard, je muž, kterého poslali, aby zachránil jeho sestru, tak se ptá: „Zachráníte moji sestru?” Tim… když jsme měli natáčet, řekl jsem: „Nedokážu prodat film o obchodu s dětmi, ale mohu prodat film o člověku, hrdinovi, který dělá věci daleko za hranicemi, které by kdokoliv žádal. V podstatě musí jít na zahradu někoho srovnatelného s Pablo Escobarem, a pokusit se najít tu holčičku.

Moderátor: Páni. Máme tu trailer nového filmu. Devin je mimochodem náš písař, tak si představte jeho stres, veřejně psát před 4500 lidmi, které neznáte, a miliony na obrazovkách. Devine, jsi v pohodě? Potlesk pro Devina. Dobře, Devine, jsi připraven? Dobře.

Trailer filmu Sound of Freedom (v době tohoto rozhovoru, duben 2021, ještě nevyšel)

Parťák Tima: Tuto práci asi nemohu dělat, Time. Jakmile si lehnu, vidím jen obličeje těch dětí. Jak dlouho tohle děláš?

Tim: 12 let.

Parťák: Jak to děláš?

Tim: Je to nejrychleji rostoucí mezinárodní kriminální síť, jakou svět kdy spatřil. Už překonal protizákonný obchod se zbraněmi a brzy překoná obchod s drogami.

Chlapec: Pane Timoteo? Zachraňujete děti, že? Můžete mi pomoct najít moji sestru?

Tim: Představte si, že vejdete do pokoje a uvidíte prázdnou postel. Co byste dělali?

Muž: Jsme Vnitřní bezpečnost… víš, že nemůžeme zachraňovat děti v Kolumbii.

Tim: Tato práce tě roztrhá na kousky. Tohle je moje šance ty kousky znovu složit dohromady.

Muž: Mluvíš o tom, dostat 11letou dívku od armády rebelů.

Tim: Ne jen ji, mluvím o záchraně stovek dětí.

Muž: Může být klidně na ulici za rohem nebo v Moskvě, Bangkoku, Los Angeles.

Tim: Více jak 2 miliony dětí se ročně dostávají do nejhlubších zákoutí pekla. Pokud nic neuděláme, jednoho dne to zasáhne někoho z vás. Co kdyby to byla vaše dcera?

Zpět k rozhovoru

Moderátor: Jime, Tim je skutečný hrdina. Hraješ roli skutečného hrdiny. Je spousta rolí, do kterých ses mohl rozhodnout investovat čas a energii. Jaké to je, hrát Tima Ballarda a proč ses rozhodnul tuto roli přijmout?

Jim Caviezel: Do (filmového) průmyslu jsem se dostal v 19 letech a věděl jsem, že to byl Bůh, který mě do tohoto průmyslu zavolal. Neměl jsem ponětí, že bych dokázal hrát, ale měl jsem pocit, že Bůh ve mně věří. Začal jsem s Timem, a když mi začal ukazovat to veškeré peklo, na které se musí dívat… víš, je to… Když o tomto s lidmi mluvím, nejsem pro obchodování s dětmi. Chci ho zastavit.

Tim mi vždy říkal: Když to budeš hrát, vždy na to pamatuj. Protože tohle peklo, na které se musíš dívat, většina chlapů, které přivedu… oni viděli tak strašné věci, které jsi nikdy neviděl. Tohle dělají těm dětem… děti pro ně nejsou nic víc než dobytek. Obchod s dětmi už překonal obchod s drogami. Je to jako… když se podíváte na Schindlerův seznam, řeknete si: „Páni, to bylo otřesné. Kdybych tehdy žil, mohl bych býval s tím něco udělat.” Teď něco udělat můžete. A můžeme to ukončit. Když vám vezmou dítě a už ho nikdy neuvidíte, v tu chvíli si nejspíše budete přát, abyste bývali něco udělali. My jsme nyní v tom bodě. Pokud dovolíme, aby naše děti byly dále zabíjeny, tento svět zažije Boží trest, a zejména naše země (USA).

Moderátor: Děkuji. Jime, hraješ roli Tima Ballarda. Tim v zachraňování dětí pokračuje. Tohle je film o něm, ale on tohle vážně dělá.

Jim Caviezel: Měl být se mnou tady v místnosti, ale jak tu mluvíme, on je v terénu a zachraňuje děti. Protože oni vytahují děti z nejtemnějších zákoutí pekla, podzemních základen a různých míst. Adrenochrom z dětí… podívejte, současná situace… potřebujeme vaše modlitby. Tento film… Když Tim Ballard přijel do Bogotá a my měli asi dvě třetiny natočených, zeptal jsem se ho: Proč sis mě vybral? A on na to: Oni tě ve skutečnosti nechtěli. Chtěli někoho jiného. Já řekl: Musím ti říct… když jsme natáčeli film Hrabě Monte Cristo a Umučení Krista, ve dvou třetinách natáčení těch filmů jsem věděl, že to bude něco fenomenálního. Řekl jsem: To stejné cítím s tímto filmem. A on na to: Ve skutečnosti díky těm dvou filmům, které jsem viděl, jsem tě chtěl mít ve svém filmu. Takže… omlouvám se.

Moderátor: Ne, Jime… před chvílí jsi řekl slovo, a chci objasnit, co to bylo za slovo, protože jsi řekl slovo. A chci mít jistotu, že jsi řekl adrenochrom. Ano. Spousta lidí tady… je tady kolem 4500 lidí. Je kolem půl milionu lidí, co tohle sleduje online. Řešíme nějaké kyber útoky… vysílání je trochu sekavé. Ale řekl jsi to slovo… kdo z vás v publiku tohle slovo už někdy slyšel, zvedněte ruku. Můžeš prosím vysvětlit, do té míry, do jaké chceš nebo ne, co to je? Protože někteří o tom nikdy neslyšeli, a musíme si o tom promluvit.

Jestli se Vám líbí překlady, zvažte přispění na jejich tvorbu, děkuji.

Jim Caviezel: V podstatě máte adrenalin v těle. Zjednoduším to. Když máte strach, vaše tělo produkuje adrenalin. Když aktivně sportujete, vaše tělo produkuje adrenalin. Pokud dítě ví, že zemře, jeho tělo vyloučí adrenalin… mají spoustu výrazů, které používají, se kterými mě (Tim) obeznámil. Je to ale nejhorší horor, který jsem viděl… ten samotný křik… i když jsem to nikdy neviděl. Je to neuvěřitelné… A tito lidé, kteří to dělají… pro ně nebude žádná milost. Tohle je jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy v životě natočil. Ten film je na úrovni Oskarů. Jestli ho lidé v tomto průmyslu uvidí, je to na vašich modlitbách a doporučeních.

Mluvit s lidmi… film Umučení Krista se skoro vůbec nezveřejnil. Dělali vše možné, aby ho zatrhli. Ale nepodařilo se jim to. Ale lidé jako vy, kteří uslyší něco ve svém srdci, kdy víte, že s tím něco musíte udělat. Pamatujete v Umučení Krista, na konci filmu… když ho sleduji, moje tělo je modré, moje srdce… zasáhnul mě blesk, byl jsem napojen na defibrilaci… byl jsem podchlazen a měl pneumonii na obou plících. Bral jsem všechny možné léky, které si dovedete představit. Byla chvíle, kdy lékař řekl Melovi Gibsonovi (režisér filmu), že můžu zemřít. Když ho sleduji dnes, vidím jen Ježíše. Dívám se na Tima Ballarda, ale vidím v něm Ježíše v tomto filmu. V tu chvíli mi slzí oči, protože moje srdce je tak zapálené… jsem nebojácný. Jste nebojácní… jste nejlepší, jací kdy budete, když Bůh je takto ve vašem srdci.

A když hoří, jste nebojácní a nebojíte se ďábla, ve skutečnosti ho honíte. A kohokoliv, kdo ubližuje naším dětem… a ve filmu je scéna, kdy se ptá: Proč tohle děláš? A já mu říkám, jak mu řekl Tim: Protože boží děti nejsou na prodej. Nejsou na prodej. Už to nebudeš dělat, Satane. A jdeme po tobě. Nebojím se a vás všechny žádám, abyste se nebáli. Protože to vás zachrání.

Moderátor: Tleskají ti tady ve stoje. A ještě to nějakou chvíli bude pokračovat. Jak tě uvidím osobně, dlužíš mi objetí. Snažím se tu neplakat, ty se snažíš neplakat. Nenuť mě plakat… Takže jsi součástí tohoto projektu, hraješ Tima Ballarda. Nemohl tady být, protože jak jsi řekl, dnes večer je v procesu záchrany dětí. Ano. Jsem tady na pódiu, nevím, co se děje za oponou… dávali mi aktuální informace, a chápu to tak, že Tim nahrál video jen pro dnešní událost, které chtěl pro nás pustit. To je od něj velmi hezké. Devine, máš ho? Dobře, pustíme ho na celou obrazovku.

Tim Ballard: Ahoj všichni, tady Tim Ballard, zakladatel operace Underground Railroad. Omlouvám se, že nemohu být s vámi na vaší konferenci Zdraví a Svoboda. Ve skutečnosti jsem na operaci v zámoří, o které doufám, že vám brzy povím. Zahrnuje záchranu dětí, mezi kterými jsou i 12leté děti. Nějaký čas už na tom pracujeme. To je jediný důvod, proč tam nejsem… jinak bych tam byl. Operace ale pochopitelně bude vždy mít prioritu. Jsem nadšen z toho, že jste mohli vidět trailer filmu Sound of Freedom (zvuk svobody), což je příběh, který je založen na mně, mé rodině a jak vznikl náš projekt pro záchranu dětí. Doufám, že se vám líbil… jsem nadšen, že můj dobrý přítel Jim Caviezel mě v tom filmu hraje… byl vlastně moje první volba. Jsem rád, že se to podařilo. Po natáčení jsme si ještě víc uvědomili, že je a byl ten správný člověk na tu roli.

Tento film je velmi důležitý. Je to příležitost, aby svět pochopil, co se děje. Jsou miliony dětí, které jsou oběti komerčního sexuálního obchodu. Miliony dětí se kupují a prodávají. Společně s dospělými… celkem jde o průmysl s roční hodnotou 150 miliard dolarů. Jde o kupování a prodávání lidí… a milionů dětí. A svět to neví… jak může vědět, pokud neexistuje něco, co by jim o tom řeklo? Jsem přesvědčen, že tento film to udělá. Přivede lidi k této věci a dokud jich nebudou miliony, miliony dětí zůstanou v sexuálním otroctví… v pekle. Tohle je velká věc… je to velká věc pro mě a jsem vděčný, že můžete být součástí tohoto… že nám můžete pomoct dostat tento svět do světa, protože zachrání životy dětí. Moc vám děkuji a omlouvám se, že s vámi nemohu být. Ale příště tam s vámi budu. Moc vám děkuji.

Moderátor: Jime, všichni tady chtějí podpořit film. Všichni, se kterými mluvím, se mě ptají: Jak ho můžu finančně podpořit? Kdy se dostane do kin? Půjde vůbec do kin? Musí si ho lidem předplatit? Všichni tady chtějí vědět, co mohou udělat, a dělají si poznámky. Ti, co jsou tady, a za obrazovkama po celém světě… tady je 4500 tisíc lidí, kteří si koupili lístek na tuto událost. Řekni mi, kdy tento film uvidíme v kinech?

Jim Caviezel: Vyjde ve čtvrtém čtvrtletí. Modlím se, aby vyšel ve čtvrtém čtvrtletí. Asi chápete, že jakmile svět uvidí obsah tohoto filmu, a jakmile uvidí lodě, ve kterých ty děti přepravují, a všechny tyto věci. Žádný takový film neexistuje… náš průmysl tento film nemůže vytvořit. A to kvůli spoustě lidem, kteří jsou do tohoto po celém světě zapletení. A mnoho těchto lidí je velmi slavných. Takže doufám, že vyjde ve čtvrtém čtvrtletí (2021). Budeme potřebovat vaše modlitby.

Nemohu vám říct… Dennis Rice nás podporuje… Dennis a já jsme společně natočili film Infidel. A on je ten, který tento film snad zveřejní. Jsme ve stejném bodě, když vyšlo Umučení Krista, ale zájem veřejnosti byl tak obrovský, že se nám ho podařilo zveřejnit… takže jakkoliv můžete, napište Timu Ballardovi89. Ještě nějaké místo?

Žena vedle něj: Jeho Instagram.

Jim Caviezel: Instagram?

Žena vedle něj: Jeho Instagram.

Jim Caviezel: Jeho Instagram je Tim Ballard89. Dobře. www.jimcaviezel.com. Řekl jsem jimcaviezel.com… takže Instagram. Jsem v těchto věcech příšerný.

Moderátor: V rychlosti… Jime, jaký máš účet na Myspace? Chci tě tam sledovat. Dělám si jen srandu. Dělám si srandu.

Jim Caviezel: Jsem ve svém prostoru (my space), o čem to mluvíš?

Moderátor: Ano, dobře.

Jim Caviezel: Víš, nic z tohoto nemám, protože když se někdy dívám na tyto pořady, jsem naštvaný a nadávám, další ráno vím, že když se probudím, budu mít Fox, CNN a ostatní, kteří by chtěli vyjádření k tomu, co jsem řekl.

Moderátor: Jime, povím ti tohle. Vím, že asi lidi tady nevidíš, ale jen hlasováním… kolika z vám tento rok zablokovali účet na sociálních sítích nebo vás nějak potrestali? Dvě třetiny lidí tady byli zablokováni na sociálních sítích za sdílení pravdy, takže možná se přidáme na jimcaviezel.com, což je sociální síť, která se skládá z toho, nebýt na sociálních sítích.

Jim Caviezel: Je tady spousta místa pro tebe v „mém prostoru” (my space).

Moderátor: Jasně. Dobře. Jime, je mi potěšením s tebou mluvit. Musím se tě zeptat, než se odpojíme. Poslouchá tě půl milionu lidí. Žádný tlak, ale je to, jako bys mluvil k největší aréně v Americe a to pětkrát tak velkou. Teď tě poslouchá spousta lidí. Co chceš sdílet se skvělými patrioty, kteří milují tuto zemi, kteří si dělají poznámky, kteří chtějí bojovat a podpořit tuto věc ve jménu Ježíše Krista… Co chceš říct naším oddaným stoupencům Ježíše Krista? Devin tě ztlumil? Ne. Jsme v pohodě. Rád viním Devina, tvoří to napětí, které potřebujeme. Dobře, zpět k tobě.

Jim Caviezel: Odlište se od této zkorumpované generace. Buďte svatí. Nebyli jste stvořeni, abyste zapadli. Narodili jste se, abyste vyčnívali.

Moderátor: Amen, amen a amen.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

4 komentáře

  1. DĚKUJI MOC. VELMI DŮLEŽITÉ VIDEO. TAKÉ DOPORUČUJI FILM HUNGER GAMES A VIDEO ROZHOOR S HERCEM PAUL RICEM, ŘÍKÁ TO SAMÉ HLAVNĚ O HOLY-PEDO- WOODU…

  2. Měl jsem (ještě i mám) tohodle herce rád už od Tenké črvrné linie. Ale nikdy jdem ho neslyšel mluvit.
    A dost mě to zklamalo. Vždyť tady mele pátý přes devátý. A do toho pořád nějaký kázání…
    Čeklal jsem, že konečně někdo provalí bombu, že ta podezření, co provádí elity s dětmi sezakládají na pravdě – ale to si asi ještě počkáme

    Dokoukal jsem to do nějaké 11 minuty…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů