Tucker Carlson: Nařízení karantény ničí lidem životy & Narostla míra sebevražd

Ve zkratce...

V této reportáži se dozvíme, jaké důsledky mají nařízení karantény na životy lidí, a že podle nových dat 25 % mladých lidí přemýšlelo o sebevraždě.
Facebook
Telegram
VK

Přepis:

Tucker Carlson: Dobrý večer a vítejte v Tucker Carlson Tonight. Joe Biden moc hluboce nezkoumal otázky veřejné politiky, pokud jste si nevšimli. Ať už Biden dělá cokoliv jiného… sledování videí s kočkami na internetu, chození k poštovní schránce každé odpoledne… můžeme říct, že nevede kampaň nápadů. Ale Biden prozatím udělal aspoň jeden slib.

Přisáhá, že pokud bude zvolen, přinutí vás venku nosit roušky. Biden nespecifikoval, které epidemiologické studie by takové nařízení opodstatnily, nejspíše protože žádné neexistují. Ani jediná… ale to je jedno. Biden se moc o vědu nestará… je celoživotní politik. Jeho odborností není veřejné zdraví, jeho odborností je moc a nátlak… dělá tedy to, co zná. Než aby vysvětlil, jak nošení roušky, když jedete sami na kole, může zachránit jakýkoliv život, Biden tvrdí: Zapomeňte na svoje tzv. práva a poslouchejte jeho nařízení. Bez otázek. Jinak nejste vlastenečtí.

Pokud to zní povědomě, tak protože jsme toho v poslední době viděli hodně. Demokraté se rozhodli využít nouzový stav jako politickou zbraň k výhře ve volbách. Ukazuje se, že to je snazší, než se pokusit zemi spravit. Vyděšené a nešťastné populace chtějí změnu. To jsou dobré zprávy pro stranu, která se snaží přijít k moci. Proto to dělají. Jakou to má ale cenu pro zbytek nás? Pro Ameriku? Je velká.

Díky omezením, které mají kořeny v politice namísto vědy, děti nemohou chodit do školy nebo si hrát s kamarády. Rodiče nemohou do práce. Lidé se nemohou ženit či vdávat, nebo chodit na pohřby. Lidský kontakt byl drasticky omezen. Tohle nejsou malé věci. Jsou to základní lidské potřeby. Bez nich nemůžeme žít. V květnu jsme mluvili s otcem, jehož náctiletý syn se zabil. Je přesvědčen, že za to mohla izolace způsobená karanténou. Byl to zdrcující segment a obtížný na sledování, ale stojí ho za to zhlédnout. Zde je část té konverzace.

Otec: Můj 12letý syn, tři dny před jeho 13. narozeninami, si vzal život. Hayden byl normální kluk, netrpěl depresemi. Zemřel na virus covid. Nezemřel na něj, ale rozhodně kvůli němu. Jsem přesvědčen, a před čím varuji každého rodiče, kteří se dívají, že izolace způsobila emoční tsunami, která se žene tímto národem. Mám z toho velké obavy.

Tucker Carlson: Měl důvod, mít velké obavy. To bylo před téměř třemi měsíci. Od té doby jsou lidé v zemi smutnější a izolovanější. Karanténa zahnala Američany na okraj. A to nejsou spekulace. Podle nových dat ze CDC, celá čtvrtina všech mladých lidí v této zemi ve věku 18-24 let, v poslední době zvažovali sebevraždu… vážně přemýšleli o tom, že se zabijí. To je obrovský a děsivý nárůst od předchozích výzkumů. Je to tragédie. Úzkosti a deprese jsou v rekordní výši. Spousta Američanů se chytla do spirály, ze které se nedostanou.

Moderátor: Spousta lidí je kvůli koronaviru bez práce nebo jsou v izolaci u sebe doma. V důsledku toho se drogová epidemie zintenzivnila.

Joe Cortivano: Píchnete si, zakouříte si, dáte si pilulku… ať je to cokoliv… a svět na chvíli zmizí.

Moderátor: Joe Cortivano vede církev Fresh Start Ministries a říká, že v důsledku toho u lidí vidí více recidivy a případů užívání drog. To stejné se děje v celé zemi. Národní institut užívání drog odhaduje, že od počátku epidemie se nadměrné užívání drog zvýšilo o 30-40 %.

Tucker Carlson: Lidé mají deprese. Vidíte to všude kolem sebe. Mají deprese, protože jsou od sebe odříznutí, protože jejich životy se pohybují dozadu. Podle dat z minulého měsíce 12 % amerických domácností, v nejbohatší zemi na světě, nyní pravidelně trpí nedostatkem jídla. Více jak 20 % všech pronajímatelů v Americe nemají na nájem.

Mějte na mysli, že tato data byla posbírána před expirací podpory v nezaměstnanosti. Lidé opouští svoje domácí mazlíčky, Doktoři odmítají předepisovat léky. Velké části této země chudnou. O tom ale moc neslyšíte, protože pro naše média, a naše vůdce ve Washingtonu, se nejedná o velkou věc… nedokážou si představit, že mají problémy s penězi. Díky federální vládě ve Washingtonu žijí ve městě s garantovanou plnou zaměstnaností, vždy a navždy. Ovlivňuje to jejich postoj. Zde je Tony Fauci, nejpolitičtější muž v nejpolitičtějším městě v Americe. Říká vám, že přijít na mizinu není nic zásadního.

Jestli se vám líbí překlady a tvorba na tomto webu, ocením jakoukoliv finanční podporu k udržení dlouhodobého chodu této činnosti. Děkuji. PODPOŘIT PROJEKT

Anthony Fauci: Vím, že je to těžké, ale lidé trpí a umírají. Z osobního a ekonomického hlediska je to nepříjemné, ale musíme to udělat.

Tucker Carlson: Je to nepříjemné? Říká dr. Fauci. Pamatujete, když jste toho člověka respektovali? Pamatujete, kdy se zdál jako patřičný odborník na veřejné zdravotnictví? My ano… vystoupil u nás v televizi. Brali jsme ho jako lékaře. Teď je jasné, že Fauci je jen další falešný politik, co si uspokojuje svoje ego, jako ostatní z nich. Pokud jste v nedávné době nebyli v supermarketu, Fauci je na přední straně časopisu InStyle na fotce vedle bazénu. „Muž vědy.” Šašek… Ale Fauci během karantény netrpí. Miluje to. Moc si tento čas užívá. Stejně tak CNN.

Jeff Zucker chápe, že karanténa je jediný způsob, jak jeho osobní kamarádka, Kamala Harrisová, kdy bude zemi řídit. Stejně jak televizní hlasatelé poctivě kárají veřejnost za to, že se neřídí nařízeními, i když oni sami stejná nařízená ignorují. Podívejte se, co k tomu říká nasteroidovaný novinář Chris Cuomo.

Chris Cuomo: Zatímco většina Američanů zůstává doma, nebo by měli… pokud nejsou venku a neprotestují jako hlupáci. Nelíbí se jim, že se jim říká, aby zůstali doma. Když jste doma, zachraňujete životy. My všichni bychom měli zůstat doma pro naše matky a lidi, které máme rádi. Tím, že budeme od sebe udržovat odstup, nás nakonec dostane blíž k sobě. Naše kolektivní, svědomité činy – zůstat doma!

Tucker Carlson: Zůstaňte doma! To je rozkaz! Samozřejmě pokud zrovna nepřísaháte věrnost demokratické straně, což v tom případě klidně choďte na ulici. Je to zdravé. Například v New Yorku se místní politici shromáždili před Trumpovou věží, kde na ulici namalovali nápis „Black Lives Matter”. Udržování rozestupů nebylo potřebné. Dokonce Bill de Blasio, starosta New Yorku, se tam objevil a pokusil se namalovat rovnou čáru. Jeff Zucker si nestěžoval, média to samozřejmě zbožňovala… Ale mějte na mysli, že ne všechna veřejná shromáždění jsou stejně bezpečná.

Některá jsou nesmírně nebezpečná… pokud nejste politicky naladění, je těžké to rozeznat. Město New York zrovna oznámilo, že si tento rok nebude připomínat 11. září. Tradiční světelné paprsky dvojčat nad Manhattanem budou další měsíc temné. Proč? Říkají, že nemohou riskovat bezpečnost plavby, která je třeba k přípravě památníku.

Zapnout dvě světla je teď příliš nebezpečné. Tam venku je pandemie! Věříte, co říkají? Myslíte si, že to je skutečný problém? Přece víte, co se děje. Cokoliv, co lidi spojuje, co nás jako národ sjednocuje, co lidem dává hrdost na svoji zemi, musí být zastaveno. Cokoliv, co způsobuje rozdělení, strach, paniku, úzkost, nenávist, musí být podpořeno a posíleno. Nehledě na to, kolik dětí se v důsledku toho zabije. Za chvíli budou volby! Dr. Biden tady vysvětluje pravidla.

Joe Biden: Pokud bych dnes byl prezidentem, nechal bych znovu uzavřít řadu míst. Všichni, ať jsou kdekoliv… významný počet lidí s covidem by měli mít nařízené udržování rozestupů a nošení roušek. Bary by neměly být otevřeny… nemělo by se shromažďovat více jak 10 lidí.

Tucker Carlson: Aha, takže po poradě se svými poradci.. politickými poradci… Biden našel jádro problému. Ukazuje se, že Amerika není dostatečně uzavřená. Lidi mohou mít chuť jít do kostela nebo jít na večeři s přáteli nebo pracovat pro živobytí. Děti by mohly skončit ve škole a učit se věci, které nebyly Googlem předem ověřeny.

Mladý pár někde by mohl jít na procházku do lesa bez roušky, aby si užil přírodu a čerstvý vzduch. Pokud takové věci budou pokračovat, štěstí se do Ameriky možná vrátí. To nemůžeme mít… ne dokud se lidé nenaučí, jak správně volit.

Překlad: David Formánek

Zdroj/Source

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů