Advokát Nielsen reaguje na výroky premiéra Babiše, že „očkování je jediné řešení boje proti covidu“

Ve zkratce...

Premiér v demisi Andrej Babiš a na tiskové konferenci ve Strakově akademii v úterý 30. listopadu prohlásil, že „očkování je jediné řešení boje proti covidu“. Na jeho prohlášení reagují dva čeští advokáti, kteří dlouhodobě poukazují na skutečnost, že některá vládní omezení vydávaná v souvislosti s epidemií koronaviru překračují meze zákona.
Facebook
Telegram
VK

Milan Kajínek | 2. 12. 2021 | EpochTimes.cz

Premiér v demisi Andrej Babiš a na tiskové konferenci ve Strakově akademii v úterý 30. listopadu prohlásil, že „očkování je jediné řešení boje proti covidu“. Na jeho prohlášení reagují dva čeští advokáti, kteří dlouhodobě poukazují na skutečnost, že některá vládní omezení vydávaná v souvislosti s epidemií koronaviru překračují meze zákona.

Konkrétně premiér Babiš řekl: „Bylo by dobré zorganizovat také nějaký seminář nebo setkání za podpory našich televizí, kde by odborníci vysvětlili, že očkování je jediné řešení boje proti covidu. A že se skutečně nejedná o experimentální vakcínu, že je to vakcína, na které pracovali vědci z celého světa. Je jednoznačně vědecky dokázáno, že jedině vakcína ochrání životy našich lidí a že je to jediné řešení. Takže jsme se i domluvili s panem premiérem Fialou, že určitě chceme očkování propagovat a chceme, aby naši občané se očkovali. Chceme podpořit naše vědce, kteří vysvětlí, že ty vakcíny jsou skutečně bezpečné a že je to jediné řešení.“ (zdroj)

JUDr. Tomáš Nielsen

Advokát Nielsen reaguje na výroky premiéra Babiše, že „očkování je jediné řešení boje proti covidu“ • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek

„Vyjádření pana Babiše jen potvrzuje, že současná vláda nehledá řešení epidemie, ale jen argumenty pro zvýšení proočkovanosti, řekl JUDr. Tomáš Nielsen z advokátní kanceláře Nielsen Legal.

„Naprosto ignoruje tak základní medicínská fakta, jakými jsou přirozená obranyschopnosti člověka, který se s nákazou setkal, možné kontraindikace očkování, možné nežádoucí účinky, které se projeví v budoucnosti, či to, že očkování v průběhu kulminace jakékoliv epidemie je absurdní a ničemu to nepomůže,“ dodává Nielsen.

Nielsen v rozhovoru s Epoch Times dodává, že on a jeho kolegové z institutu Pro Libertate opakovaně apelují na vládu, „aby ukončila zcela nesmyslná opatření, a začala se věnovat skutečnému řešení problémů“.

Z právního hlediska je hlavní problém v tom, že se k současné situaci vyjadřují pouze lidé z přírodovědných oborů, aniž by se kdokoliv zabýval zákonností postupu vlády.

„V případě ochrany zdraví vidíme hlavní úkol v podpoře primární péče. Praktičtí lékaři by měli znovu začít léčit a měli by k tomu mít podporu státu. Místo léčby vyřizují nesmyslnou administrativní agendu související s testováním, pacienty „léčí“ po telefonu, nebo je v některých případech dokonce odmítají léčit, pokud nejsou očkováni nebo nemají negativní PCR test,“ uvedl JUDr. Nielsen.

Z právního hlediska vidí Nielsen hlavní problém v tom, že se k současné situaci vyjadřují „pouze lidé z přírodovědných oborů, aniž by se kdokoliv zabýval zákonností postupu vlády“.

„V tomto směru jsme kdykoliv připraveni poskytnout naše zkušenosti s cílem chránit základní zásady demokratického právního státu, které jsme, bohužel, za poslední rok a půl, zcela opustili,“ míní JUDr. Tomáš Nielsen z advokátní kanceláře Nielsen Legal.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová

Advokát Nielsen reaguje na výroky premiéra Babiše, že „očkování je jediné řešení boje proti covidu“ • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek

„Slova pana premiéra jsou jedna věc, realita věc druhá,“ říká advokátka Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová. Očkování podle Hamplové „v žádném případě není jediné řešení boje proti covidu, a je dokonce otázkou, jak dalece očkování proti covidu vlastně bojuje, když nechrání ani všechny očkované“.

Podle Hamplové není z tohoto hlediska očkování ani řešením primárním. „Kdyby tomu tak bylo, nemůžeme mít v tyto měsíce horší čísla, než byla na konci minulého roku, kdy se neočkovalo vůbec, a dnes má v sobě vakcíny víc jak polovina národa,“ uvedla Hamplová v rozhovoru s Epoch Times.

Jak advokátka dokládá, není podle ní možné, aby premiér erudovaně prohlašoval, v jaké je vakcína fázi, a jak je kvalitní a co má dokázat, „když u nás k vakcínám nemáme žádné odborné podklady“.

„Já osobně jsem požádala Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) o kopie odborných podkladů k aplikovaným vakcínám proti nemoci covid-19 v českém jazyce, které obsahují vědecké hodnocení těchto vakcín, ze kterých SÚKL vychází při utváření názorů na bezpečnost daných vakcín,“ vysvětluje Hamplová. „Neodpověděli mi, i když je to jejich povinnost podle zákona o přístupu k informacím. Mlčení.“

„Obtěžují se zdraví lidé, zatímco bychom se měli věnovat nemocným, a to hned. Preferuje se vakcína.“

Podle Hamplové je otázkou, z jakých podkladů čeští politici vycházejí, „když tvrdí, jak jsou vakcíny dokonalé a jediné možné řešení“.

Řada významných lékařů již také po dobu několika měsíců upozorňuje na to, že se na úkor soustředění se na vakcinaci zanedbala léčba lidí nemocných covidem-19.

„Pak se nesmíme divit, že končí v nemocnicích,“ míní Hamplová. „To je podle mne tak vážná věc, že bych očekávala, že vláda se jí okamžitě začne zabývat. A ono ne. Nadále se preferuje jen očkování vakcínami, jejichž kvalita a to, co dokáží, nebo spíš nedokáží, se v tom negativním významu ukázalo v průběhu pár měsíců, a léčba v prvních dnech nemoci se stále odsunuje do pozadí.“

Některá vládní omezení, která mají zmenšovat následky epidemie, podle advokátky nejsou efektivní. „Obtěžují se zdraví lidé, zatímco bychom se měli věnovat nemocným, a to hned. Preferuje se vakcína.“

Hamplová také dodává, že mnohá tvrzení politiků o účinnosti vakcíny se postupem času ukázala jako nepravdivá. Nejprve byl podle Hamplové vyvoláván dojem, že vakcína zamezuje šíření viru, později se ukázalo, že i očkovaní virus šíří, a to ve významném měřítku. Dále se u veřejnosti vytvářel dojem, že vakcína zamezuje nakažení virem, ale i toto tvrzení bylo zdiskreditováno poté, co byla zaznamenána řada případů očkovaných lidí nakažených virem a někteří z nich byli přijati na jednotky intenzivní péče.

Dnes se již vakcinace v některých státech nařizuje i pro zdravé a odolné lidi se silnou tělesnou imunitou a pravděpodobností bezpečného průběhu nemoci v případě nakažení. Očkování se také nařizuje i lidem, kteří nemocí již prošli a vytvořili si vlastní protilátky. „Osobně to nechápu, vyjma jediného logického důvodu, jsou v tom tak obrovské peníze, že jde naše zdraví stranou, a podstatný je pouze masivní prodej vakcín,“ míní Hamplová.

Převzato z Epoch Times

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Náhodný výběr

Diskuze

3 komentáře

  1. Ano, piseme o reakcich druhych, ale ne o svych. Jak Vy, ja.. jsme vyresili tuhle valku, tedy konflikt, volbu, v sobe?
    V tom dlouhem stesku.. chybi otazka, komu to slouzi! Tisice prumerne placenych kriminalistu se hodiny „pachti“ za jedinou vrazdou…? „Pitbulove nepusti“ viz smysleny Colombo. A v tomto? Ted jsem dal podnet Otevreme cesko, „neslysi na to“Zlaty spendlik ani jine.., ze spravni zaloba poslancu SPD je malo. Chybi jiz zaloba, podnet, na ohrozeni bezpecnosti obcanu republiky v zajmu cizi mocnosti. Neodpovedeli na to!! Kde jsou instituce: ceska lekarska a pravni komora, hygiena, statni zdravotni ustav, ombudsman? Kde je bezpecnostni inf. sluzba, a slavne rozvedky? Kde jsem ja? Kdyz neumim zachranit ani sveho bratra, a nakonec ani sebe, ze mi, nam jde o zivot. Za protektoratu byli lide v odboji, za socializmu to jiz neumeli jen utikali.., a dnes? Chceme demokraticky protestovat a diskutovat. Prvni“tezkodenec“ nas s radosti na pokyn drive Strougala, dnes Hamacka rad „odstreli“! Uz jsme ztratili schopnost bojovat o svobodu, ted i o zdravi. Ukazujeme to jiz, nejsme ani svobodni a ani zdravi. Skutecne zdravi je nejen fyzicke a psychicke, ale i duchovni. Chybi li duchovni o zdravi nejde. A takovi“neuzdravime“ nepomuzeme ani sobe, natoz jinym. Libi se nam, ze alespon vrcholovi sportovci, bavici typu Krause atd. v Tv budi zdani normality, chceme zdani svobodnych voleb, demokraticke vlady. Sarlatani tu „hykaji“ o Velkych resetech, pomoci od nadprirozena. Znovu! My jsme svet!, a svet je nami. Jaci jsme my, takovy je svet. Zaujimame postoje!, nestojime! K. Kryl.

  2. Ty, Babiši do nebe nevstoupíš. Ty antikriste ty sobecký ustrašený lháři. Ty být bez peněz a možností třeseš se jako malé dítě mezi pedofily tak se cítíš bez ochrany druhých. Dokud jsi u moci a pácháš své sobeckosti a máš kolem sebe muže kteří tě chrání a brání si myslíš že jsi chytrý. Nejsi. jsi hlupák. A vůbec ne moudrý. Ty jak ted v moci dábla o kterém nevíš se cítíš v ochraně tě nakonec sám dábel zhatí na konci tvého života do pasti pekelné. Budeš hořet v pekle. Za svou faleš a přetvářku kterou jsi lidem prodal jako důvěru. Ty satanisto aniž jseš si toho plně vědom tě sám dábel tak jak ted i po životě v pekle bude trýznit. Před Bohem neexistuje sešel z očí sešel z mysli. Jak jsi jednal z národem tak Bůh bude jednat s tebou. Satan vás před Bohem nezachrání, užívej světe svích dnů rozhořčení Boží a naplnění písem nen daleko. Kdo nečiní dobře lidu není ve svém úřadě Z Boží vůle. Tak jest psáno v Bibli. Poslední záchrana jest v tom žít, dokud jste živi můžete se ještě obrátit. Obrátit k Bohu. Více vám nezbívá než váš vyměřený čas. A ten vám ani satan nemůže déle vyměřit. Všichni světovládci kteří se spronevěřily Bohu a lidu a neobrátí se kdo může čeká ho skřípění zbů a pláč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů