James Corbett: Digitální gulag a síť kontroly populace

Ve zkratce...

James se připojil k Hrvoje Moricovi v jeho rozhlasovém pořadu TNT a diskutoval s ním o špiónech na internetu, digitálním gulagu, nejnovějších krocích na cestě k třetí světové válce a o tom, jak se můžeme připravit na nadcházející dny.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte zde.

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓

Sledujte také na: NášTub / Odysee / Rumble / Substack

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Originál videa publikován ZDE: 19. října 2023

Přepis videa:

HM: Dobře, jsme naživu s Jamesem Corbettem, měli jsme technické problémy. Měl technické problémy při jeho vystoupení s Ryanem. Takže Klaus nechce, aby se James dostal ke slovu. A opět pro lidi, kteří žili pod kamenem, mluvíme s Jamesem Corbettem, jeho druhé vystoupení na TNT, oceněný novinář. Jeho práci najdete na CorbettReport.com. Jak se máš, Jamesi?

JC: Dost dobře, jak ty?

HM: Tak dobře, jak jen to jde, protože třetí světová válka je v plném proudu a hodně z nás sleduje tvoje materiály a je zajímavé, že v poslední době jsi se věnoval mnoha tématům, která mi leží na srdci, informační válka, velký cestovní reset, Izrael, Palestina a jen opravdu rychle, lidé by se měli jít podívat na tvoje věci a já nechci moc zabíhat do toho. Ale napadlo mě, že bychom mohli začít tvým posledním dílem, což byl průvodce gentlemana po trollech, botech, lachtanech, špiónech na fórech a já se díky tobě dozvěděl, co je to lachtan. A myslím, že je to důležité, a je to důležité i pro posluchače, protože se sami účastní různých telegramových nebo twitterových chatů či komentářů na různých platformách.

A nedávno jsem tě slyšel mluvit o tom, jak komentáře na Bitchutu lidi odrazuje, a všiml jsem si, že Bitchute něco změnil, už nezobrazují komentáře, musíš kliknout na tlačítko, aby se zobrazily komentáře. Takže tě možná poslouchali. Minulý týden jsem se dostal do problémů s Eliotem Higginsem a Bellingcatem.

Omylem jsem vložil nějaké falešné zprávy. A oni se mě snažili zostudit. Jednou z nejlepších taktik pro mě bylo ukázat, že mě nemohou zostudit. Prostě jsem jim retweetnul a řekl: Podívejte, budu slavný, a oni tak nějak zmlkli, protože jejich taktika nefunguje. Ale jen tvoje myšlenky o tvém posledním příspěvku o trollech a jak informační válka eskaluje.

JC: Ano, je to důležité téma, kterému se podle mě nevěnuje dostatečná pozornost. Je to všechno nevědomé a podvědomé, což je podle mě část problému. Ale chci říct, že je rozdíl mezi trollem, špehem fóra nebo nějakým škůdcem. A někým, kdo upozorňuje na to, že hele, to, co jsi právě řekl, je věcně špatně. To je nesprávné. To je falešná zpráva.

A doufejme, že v takovém případě, když to tak je, můžete říct: moje chyba, to je špatně, odvolávám to, prosím, vězte, že to byla nesprávná informace. Takhle by to mělo fungovat. Takhle to na internetu obecně nefunguje. A jak ví každý, kdo někdy něco napsal na internet nebo se pokusil zapojit do online konverzace, velmi rychle se to zvrhne v nadávky, útoky typu ad hominem.

V tom videu jsem se konkrétně snažil o to, nasměrovat pozornost lidí na příspěvek, který podle mého názoru koluje na internetu v různých podobách už desítky let. Ale já jsem se díval konkrétně na jeho verzi z roku 2012, zveřejněna na krypton.org, gentlemanův průvodce špióny na fóru. Zkoumal jsem taktiky, které se používají k vykolejení konverzace.

A myslím, že je důležité, aby to lidé měli na paměti, protože každý si myslí: Ále, jsou to jen komentáře, koho to zajímá? Je to jen zábava. Ale myslím si, že lidé jsou ovlivněni mnohem více, než by sami tušili, že jsou ovlivněni typy konverzací, které se odehrály online, protože jako lidské bytosti máme tendenci věřit, že vedeme skutečnou lidskou konverzaci se skutečnou, upřímnou jinou lidskou bytostí a že vedeme nějakou debatu a bude tam argument a budeme mít fakta na téhle straně a na druhé. No, někdy to tak může být. Ale někdy to tak není.

A víme, že 77. brigáda britských internetových bojovníků online, a USA a Izrael a v podstatě každá vláda na této planetě má v tuto chvíli specializované týmy online bojovníků, kteří se doslova věnují vykolejování konverzace různými způsoby, vyvracení informací, které jsou v rozporu s oficiální vládní linií atd. Takže přinejmenším bychom měli vždy aspoň zvážit – s kým vlastně debatujeme? A teď je to ještě horší v éře chatovacích botů, velkých jazykových modelů, které dokážou adekvátně napodobit lidskou řeč. No a teď je čím dál těžší poznat, s kým vlastně online mluvíte.

A chci, aby to lidé měli na paměti, protože, jak říkám, bohužel… nejen to, jak lidé myslí, ale pak i to, jak se chovají ve světě, je ovlivněno všemi těmito konverzacemi, kterých jste se účastnili online. A jakmile začnete identifikovat některé taktiky, které se používají k vykolejení lidí, k tomu, aby je vyvedly z míry, aby začali přemýšlet o jiných věcech, aby se rozdělili. Jakmile to začnete identifikovat, myslím, že máte šanci to překonat, ale musíte to nejprve identifikovat.

HM: Jo a lidé v různých skupinách, jak jsi zmínil, taktika spočívá v tom, že to identifikuješ, upozorníš na to a pak to i ignorovat. A to podle mě naštve ty lidi ze 77. brigády.

JC: Nekrmte trolly online, jak zní jeden z nejstarších výroků… je to pravda. Je to legrační, jak často se lidi můžou nechat tak snadno nalákat do nějaké konverzace jenom tím, že nahodí nějaký provokativní výrok a všichni se na ten výrok vrhnou a začnou o něm debatovat. A jedna z taktik, které jsem se myslím v tom videu nezabýval, ale už jsem to viděl mnohokrát, je, že někdo řekne něco, co prostě není vůbec pravda. A všichni na to budou reagovat, jako by to pravda byla.

Viděl jsem to mnohokrát, třeba: James říká, bla, bla, bla, ale ve skutečnosti bla, bla, bla. A vlastně jsem nikdy neřekl bla, bla, bla… je to něco, co si někdo úplně vymyslel. Ale všichni reagují, jako by to James skutečně řekl. Ne, to jsem nikdy neřekl. To je úplně vymyšlené, ale všichni na to budou reagovat. Ty taktiky jsou velmi účinné, protože tlačí na lidská tlačítka způsobem, o kterém většina lidí ani neví, že má tlačítka.

HM: Jo, a tak lidi musí být chytřejší a prostě je ignorovat a upozornit na ně.. A tím se celá situace zhatí. Jamesi, musíme přejít k našim titulkům. Pokračujeme v rozhovoru s Jamesem Corbettem. Pokud jste se ještě nepřihlásili k odběru jeho e-mailového seznamu, jeho substacku, staňte se jeho členy a pomozte mu udržet práci, kterou dělá. Jamesi, některá z dalších témat, která mě zajímají, je samozřejmě to, o čem jsi mluvil – velký cestovní reset, o tom, že v blízké budoucnosti už nebudu moci cestovat za přáteli a rodinou. A pak samozřejmě Izrael/Palestina. Ať už jsou to tato témata, nebo je nějaké jiné téma, které tě pálí, nebo které se chystáš v blízké budoucnosti pokrýt?

JC: Vždycky… není nouze o věci, o kterých by se dalo mluvit. A zrovna nedávno mi někdo napsal, že ho potěšilo, s jakým zápalem jsem se ve svém nedávném podcastu věnoval velkému cestovnímu resetu, protože teď se děje tolik věcí, že je těžké pochopit, co by mělo být prioritou. A to je bohužel pravda. Třetí světová válka vypadá jako dost velký problém.

Takže bychom se asi měli soustředit na ni. Pak máš velký cestovní reset apod., to jsou takové věci, které jsou dokonce na vrcholu té agendy typu světové války, takže to se děje současně po celém světě, téměř koordinovaně, ale mezi různými národními státy. Takže možná bychom se měli soustředit na to tady, nebo na tohle tam. Mám na talíři spoustu věcí. Rád si promluvím o všem, co tě zajímá.

HM: Jo, mluvili jsme v minulosti spolu už několikrát… Od roku 2020… mluvil jsem s Patrickem Woodem, Edwinem Blackem a dalšími. Ve výsledku jde o to, co nazýváš digitálním gulagem, já tomu říkám algoritmické ghetto. Tahle digitální kontrolní síť, a každý den čtu nové zprávy na tohle téma… Amazon spolupracuje s indickou vládou na novém využití COVID-19 portálu pro digitální zdravotní ID, které budou sledovat lidi od kolébky až po hrob. Bill Gates je teď v Keni.

Přinášejí tyto kiosky, kde prostě… už nebude žádná hotovost, jen QR kódy nebo NFC karty nebo rozpoznávání obličeje. A myslím si, že to je klíčové… podle mě zásadnější než třetí světová válka, protože to bude v každém národě. Třetí světová válka probíhá v Evropě a na dalších frontách, které se otevírají, na Blízkém východě. Možná můžeš před 3. sv. válkou uniknout do Latinské Ameriky nebo části Asie, ale nemůžeš uniknout algoritmickému ghettu. Takže tvoje další myšlenky o velkém cestovním resetu, digitálních ID a podobně?

JC: Ano, je to tak nesmírně důležité téma, protože jak jsem doufal, že se mi podařilo vyjádřit v té nedávné epizodě, nejde jen o tento jeden konkrétní problém. Je to jedna z těch věcí, které se spojují do všeho, co přichází.

Celý systém digitálního gulagu, a myšlenka očkovacího pasu nebo uhlíkového pasu nebo jakkoliv to nazvou, je jen jednou z cest do tohoto přicházejícího, úplného vězeňského systému, kde budete mít svůj digitální průkaz totožnosti navázaný na digitální měnu navázanou na vaše sociální skóre, a budete smět opustit svůj domov nebo ne podle rozmaru nějakého technokrata. A nejhorší na tom všem vlastně pro mě není ani… ano, samozřejmě, technokraté se o to pokusí, to mě v tuhle chvíli ani nepřekvapuje.

Co je pro mě opravdu ohromující, jsou lidé, kteří nechápou význam této věci, včetně některých potenciálních špionů na fórech a trollů a botů a dalších komentátorů, ale viděl jsem některé ohlasy na velký cestovní reset. „No, koho vlastně zajímá cestování střední třídy?“ Jako kdyby… dobře, omlouvám se za svou směšnou buržoazní starost střední třídy o to, abych mohl cestovat zpátky do Kanady, abych zase viděl své přátele a rodinu, omlouvám se za to… víte, máte pravdu, neměl bych na to mít právo, vláda by mi to měla diktovat.

Takže za prvé, velký prostředníček každému, kdo by se postavil mezi mě a mou rodinu. Ale za druhé, i mimo to, o tom to vůbec není. Není to ani o mezinárodních cestách. Je to o schopnosti cestovat kamkoli, i mimo svůj domov. Zapomínají už lidé, že ještě před pár lety se děly lockdowny? Nevadí vám to? Protože to je velký cestovní reset.

To je to, o čem mluvíme. A jak zdánlivě jednoduše to dokázali před několika lety, tak to bude ještě jednodušší v nadcházející dystopické noční můře, v budoucnosti digitálního gulagu, kde jsme všichni v podstatě standardně vězni a ven z domova smíme jen na základě cvaknutí vypínače z rozmaru technokrata – to je velký cestovní reset. Lidi, co to nechápou a říkají: „To jste jen vy a vaše starosti s cestováním střední třídy”… to je pro mě na tom všem to nejznepokojivější.

HM: Ne, myslím, že jsi uhodil hřebíček na hlavičku. Denně odpovídám na e-maily a mluvil jsem s někým… zkušenost, kterou jsem měl tady v Mexiku. To, o čem mluvíš, jsou vnitřní sovětské pasy v každém národě. Takže nebudeš moci cestovat ze státu do státu… tak to bylo v Kanadě. Oni tady v Mexiku ty nápady navrhovali. Já jsem ve státě Jalisco, kterému se říká svobodný a suverénní stát. A já jsem se smál… říkám si: Děláte si legraci?

A guvernér Enrique Alfaro, kterého jsem nazval Enrique Adolfo Alfaro s narážkou na Adolfa Hitlera, přišel s nápadem, že bychom do státu Jalisco v Mexiku nemohli vstoupit bez COVID pasu. Přesně o tom mluvíš. Takže lidé si musí uvědomit, že pokud bude tento systém zaveden, nebudete moci opustit svůj stát, případně ani své město nebo obec…

JC: 15minutové město, jak by to mohlo být. Jak říkám, ještě před pár lety to bylo doslova, že jste museli mít povolení opustit svůj dům, ve Francii, v Austrálii, na různých místech, opravdu vás doslova uzavřeli… pokud nemáte povolení od vlády, nemůžete nikam cestovat a nic dělat. A to je úroveň detailů, které budou možné v tomto systému, kde je nyní doslova celý váš život na vašem malém otrockém zařízení.

A pokud ho nemáte u sebe, pokud vás celou dobu nesleduje, pak nesmíte do veřejného prostoru. A o to tady jde. Nejde ani o překročení regionální nebo státní hranice. Je to doslova o to mít přístup do jakéhokoli veřejného prostoru. Ve videu o velkém cestovním resetu jsem pouštěl klip o Clear zdravotním pasu. Jo, dobře, screening 1.0 byl na letištích, ale 2.0 bude na stadionech nebo v kinech nebo v restauracích. Pokud budete chtít někam jít, budete se muset odbavit pomocí svého malého otrockého zařízení. O tom to je.

HM: Budu se chtít dostat k Izraeli a Palestině. Ale teď můžeme mluvit o řešeních. Jsem velkým fanouškem Aarona Daye. A on říká, že náš čas se opravdu krátí. Dnes čtete, že MasterCard a já zapomněl, kdo další pracuje na dokončení interoperability s CBDC založenými na platformě Ethereum… a tak se valí kupředu.

Vypadá to, že největší řešení je prostě bojkotovat, decentralizovat, začít používat Linux. Já mám mobil bez Googlu… nakupujte od místních zemědělců, prostě co nejvíc to jde. A zmínil jsi to ve svém nedávném pořadu s Meryll Nassovou a Jamesem Roguskim. Dával jsi tam tak trochu kyanidovou pilulku, jak tomu říkám. Pokud se neprobudí dost lidí, jsme v háji. Potřebujeme určitou kritickou masu. Co si myslíš o tom, jak dál?

JC: Jo, souhlasím souhlasím s tím, co říkáš, protože pro ty lidi, kteří si myslí, že existuje nějaké politické řešení, že jednou za 4 roky odevzdáte ten správný hlas do své otrocké schránky na návrhy, a tím se všechno vyřeší. Přeji vám hodně štěstí. A myslím to upřímně, doufáfm, že se vám podaří zvolit svého spasitele k moci a všechno to vykolejí.

Ale nemyslím si, že se to stane. A nezadržuji dech a nečekám, až se to stane. Nikomu nebráním v tom, aby dělal cokoli, o čem si myslí, že bude fungovat. Hodně štěstí. To je logika technokratického systému, jak se vyvíjí, samozřejmě, že budou prosazovat tuto digitální technologii. Je to prostě přirozený vývoj, každý nosí u sebe své otrocké zařízení. Takže samozřejmě, že na něj dají celou vaši digitální identitu a všechno. A to je prostě cesta, kterou se to ubírá. Jdi s dobou, člověče.

Takže jediné… určitě to nevykolejíme prostřednictvím nějakého politického legislativního procesu. Jediné, co to skutečně ovlivní, je masová neposlušnost, ale kromě toho, jak vždycky zdůrazňuji a jak se to vždycky vrací u věcí, které zdůrazňuji, jo, samozřejmě, že musíme nedodržovat tento systém. Ale zároveň musíme budovat alternativu, protože je skvělé jenom říct, dobře, prostě nemít řidičák, nemít pas, nevycházet z domova… to jim ukáže.

No, ne tak docela. My musíme vybudovat komunity, kde se všichni dohodneme, že se budeme účastnit a budeme mezi sebou obchodovat nedigitálními způsoby. A nepotřebujeme QR kódy a digitální ID, apod. Pokud nebudeme mít tuto infrastrukturu nyní, jak ji proboha nastavíme za pár let, když už tohle všechno bude zavedeno a bude fungovat. Musí se to udělat hned.

A samozřejmě se dočkáte toho, že vám lidé řeknou: no, no, když to uděláte, tak po vás prostě půjdou. Myslíte si, že vás prostě nechají obchodovat mezi sebou? No dobře, takže odpověď je asi doslova si lehnout a umřít. Dobře, jestli je to vaše řešení, tak hodně štěstí. Ale moje řešení to není. Budu na to pořád naléhat, musíme vytvořit alternativní komunity, to bude řešení.

HM: Někteří lidé mluví o tom, že se to všechno zhroutí, že se zhroutí projekt velkého resetu. A my musíme jít po tenké hranici, protože lidé na to upozorňovali. Nechceme si promítat příliš velkou moc, kterou Světové ekonomické fórum nebo Klaus Schwab nemají, a pak za ně dělat práci. To nechceme. Ale pak je tu druhý extrém, jako že se to zhroutí, nemusíme si s tím dělat starosti. A pak možná v určitém okamžiku, myslím, že se to nakonec zhroutí. Ale může se stát, že budeme žít v gulagu třeba 10, 20, 40 let.

JC: I když se to zhroutí, podle toho, jakým způsobem se to zhroutí, by se to mohlo zhroutit na nás. Bylo by skvělé, kdyby se ten systém celej zhroutil a nefungoval… dobře, tak teď nemáme ty alternativní komunity, protože jste říkali, že to nemá smysl… Takže teď nám všem nezbývá než se snažit to všechno vybudovat od nuly, a hodně štěstí. Tak jak se lidé snaží vysmívat prepperům… „hloupí preppeři, snaží se připravit na nouzové události. Jak hloupé…”

No dobře, tak v nejhorším případě ta nouzová situace nepřijde. Ale pořád máte jedlé potraviny a zásoby a všechno pro případ, kdyby se něco stalo, zemětřesení nebo cokoli jiného, pořád jste připraveni. Takže to je výhra. Stejně tak budování alternativních komunit a infrastruktury a znalost lidí ve vaší oblasti, se kterými můžete obchodovat, a mít zálohy a offline systémy pro obchodování. Co je na tom špatného? Proč to nedělat, není důvod, proč by se lidé neměli aktivně zapojit do snahy vybudovat to už teď, bez ohledu na to, jestli se to všechno zázračně zhroutí samo od sebe.

A já říkám, že souhlasím. Myslím, že lidé vkládají příliš mnoho moci do „nich”, kteří všechno ovládají, a jak říkají, že to všechno řídí Klaus Schwab. Je to šašek, je nula. Jak říkám, to je logika systému. I kdybyste se přes noc zbavili všech lidí ze Světového ekonomického fóra, Bilderbergu a Trilaterální komise a všech těch lidí, systém by fungoval dál tak, jak bude fungovat.

Bude nás všechny zpracovávat jako tyto digitální entity v digitální síti, protože to je technokratické myšlení, které veřejnosti do značné míry nejen vštípili, ale nyní mu sami skutečně věří, a je to logikou systému. Takže dokud tuto logiku nezměníme, nezmění se. A není to o těch lidech. Je to o systému. Takže to jsou v každém případě moje myšlenky.

HM: A COVID-1984 už dokázal, že preppeři měli pravdu. Ještě mám konzervy z roku 2020. Jakmile jsem se v roce 2020 vrátil z Kazachstánu do Mexika, šel jsem do supermarketu a nakoupil jsem hromadu konzerv. I když se to teď nestane, historicky, já jsem bývalý učitel dějepisu, každých pár generací máme stoletou bouři. Když budete mít bunkr nebo něco takového, tak vaše děti budou připraveny na tu stoletou bouři, až udeří.

A abychom se vrátili k 3. sv. válce… myslím, že jsem poslouchal tvůj pořad, kde jsi zmínil svůj druhý podcast vůbec, kde jsi mluvil o třetí světové válce v Íránu. A v mém podcastu před rokem nebo dvěma jsme se o tom bavili. Oni nás mohou dostat do války, což splní spoustu jejich cílů. Ale Jamesi, opravdu to vypadá, že to je ono, s tím, co udělal Izrael a Palestina, a dneska čteš íránského ministra zahraničí, o čem mluví, jako že muslimský svět začíná… zdá se, že je tam hybná síla, která se stupňuje směrem k událostem.

Já jenom ještě chci zmínit, že jsme měli ten raketový útok na nemocnici. A já nedělám ukvapené závěry, protože máte Netanjahua a IDF, jak říkají, že to byli Palestinci nebo Hamás nebo nějaká jiná skupina, a oni říkají, že to byl Izrael a IDF. A já si tu říkám… nechci dělat ukvapené závěry. Je to mlha války. Nemám ponětí, co se děje. Jaký je tvůj názor na to, co se děje?

JC: Je toho tolik, o čem by se dalo diskutovat. Ale pojďme odradit chytré hlavy, které se budou snažit tento rozhovor vykolejit tím, že budou předefinovávat pojmy a říkat: No, třetí světová válka už probíhá. A je to válka každé vlády proti vlastním občanům. Ano, máte pravdu.

A vy tomu věříte, protože jsem to řekl mnohokrát. A poukázal jsem na to, asi nejzřetelněji, v otázkách pro Corbetta o tom, jak bude probíhat 3. sv. válka, kde jsem mluvil o technologiích vedení války, ale pak jsem mluvil trochu víc o tom, že vlastně jsme ve třetí světové válce, je to válka páté generace národních států proti vlastním občanům. A nejde ani o národní státy jako takové. Je to o strukturách kontroly a technokratickém systému. Už jsem to říkal.

Když mluvíme o třetí světové válce v jejím geopolitickém kontextu, a jak válku tradičně chápeme, byla druhá světová válka, které všichni rozumíme a která proběhla, a bude třetí světová válka, pokud budou věci pokračovat tímto směrem. A obrysy této války už vidíme. Tohle je jedna z těch věcí… myslím, že je to slavný Hemingwayův citát, a já si to opravdu budu muset uložit do paměti, ale je to něco, na co se jedna postava v povídce v podstatě ptá, jak zkrachovala. A on řekl: no, velmi postupně, a pak najednou, nebo tak nějak.

Očekáváme to… víme přesně, co se děje, vidíme to roky v dálce, a pak se to stane, a kdo ví, jaký atentát na kterého arcivévodu je vlastně spouštěcí událost, která to spustí. Ale nebyl to atentát na arcivévodu Františka Ferdinanda, který byl skutečným spouštěcím impulsem první světové války, byla to jen událost, která uvedla do hry ty konkrétní části. Stejně tak třetí světová válka… už chápeme, co se děje. Jak o tom obšírně informuješ a vedeš o tom neustále rozhovory. Multipolární… to je atlantistické versus euroasijské hnízdo.

A je to blok NATO versus BRICS a to všechno. Známe obrysy toho, co se vyvíjí už teď. Takže to nebude překvapivé, když vyústí ve válku, jde jen o to, kde a v jakém konkrétním kontextu? Bude to Ukrajina a Rusko? Bude to Izrael a Palestina? Bude to Tchaj-wan a Čína? Tady je milion různých… kdo ví, mohlo by to být jako s první světovou válkou, nebo úplně jiná část zeměkoule, kterou nikdo nečekal. Ale ať už to začne kdekoli, už víme, jak to bude vypadat.

Jediné, co opravdu nevíme, je technologie vedení války, která v ní bude použita. Domnívám se, že Trump nedávno řekl, že třetí světová válka je blíž než kdy jindy a bude zahrnovat technologie, o kterých se vám ani nesní. Představte si to Trumpovým hlasem, myslím, že Trumpa nedokážu dobře napodobit. A myslím, že v tom má nejspíš pravdu. Jak jsem mnohokrát zdůraznil, myslíte si, že víte, co je to válka? No, skutečnou globální válku v takovém měřítku jsme neviděli už 75-80 let. Takže si myslím, že lidé si budou muset znovu uvědomit, jak vypadá válka a co je válka.

Každopádně to všechno znamená, že události, které se teď zjevně odehrávají v Izraeli a okupované Palestině, jsou neuvěřitelně znepokojivé, protože nejenže je zjevně skutečná a reálná humanitární obava o lidi, kteří budou v příštích dnech potenciálně vystaveni etnické genocidě. Ale samozřejmě také širší důsledky a možnost regionální války, která by se poměrně rychle rozhořela. A samozřejmě, teď tu máme celý Írán, Hizballáh, den akce a co já vím, před kterým Írán zřejmě varuje a Spojené státy teď Íránu vyhrožují, a do regionu se posílají úderné skupiny. Velmi znepokojující. To všechno, jak jsem upozorňoval v některých svých nedávných reportážích…

To všechno na pozadí této nejenom podezřelé, nejenom nepravděpodobné, ale doslova nemožné události, že by došlo nejenom k jednomu narušení této hranice, ale k 15 současným narušením a přechodu tisíců lidí. Koordinované plány úderů na mapě, kam přesně se mají dostat, aby překvapily izraelské zpravodajské uzly. Tahají tam vojáky IDF v pyžamech, kteří jsou zcela zaskočeni, hodiny pobíhají a hromadně zabíjejí lidi a berou zajatce a rukojmí.

A prostě kdo ví, no páni, to bylo prostě takové velké překvapení. Od shora dolů totální nesmysl, a dokonce i Izraelci o tom teď začínají mluvit. Doufám, že se lidi podívají na Efrat Fenigsonovou, která nedávno mluvila s jedním z Weinsteinů… myslm, že Bretem. Mluvili o tom, že opět, že je to nemožné, že se to takhle nemohlo stát. A je tam spousta detailů pro lidi, kteří o to stojí. Ale zkrátka a dobře, myslím si, že tady bylo něco zmanipulováno. A já nevím, jaký to mělo mít výsledek. Protože my jsme teď týden a něco? Ani si nepamatuji, jak dlouho… už to probíhá několik dní a oni pořád neudělali tu pozemní invazi, o které mluvili.

Takže já nevím, co se bude dít a jaký záměr za tím konkrétně byl, ale už vidíme některé ty bezprostřední dopady toho, což samozřejmě jako vždycky je shromáždění lidí kolem vlajky a Netanjahu… ty protesty a záložníci IDF a další hrozili odchodem a to všechno… to všechno se okamžitě vyřešilo jako obvykle, shromáždění lidí kolem vlajky s tou velkolepě nepravděpodobným izraelským 11. zářím, jak se tomu říká.

HM: Jedna z mých obav je to, o čem jsi mluvil… ty technologie. Vesmírné lasery, že jo. A v podstatě mám pocit, že to použijí k vybudování Skynetu, a pak ta válka nebude trvat věčně. Jestli to bude třetí světová válka, bude trvat pár let a miliony lidi zemřou, a pak ty technologie budou zavedeny. Je zajímavé, že mainstreamová média říkají, že je to izraelské 11. září. A asi si neuvědomují, že většina lidí chápe, že americké 11. září je operace pod falešnou vlajkou. Jak říkáš, při pohledu na důkazy, tohle byl typ operace pod falešnou vlajkou z izraelské strany.

Alexander Dugan říká, že se zdá, že Ukrajina byla jenom předehrou k něčemu mnohem většímu. Nová frontová linie se projevuje v mnohem širším měřítku. Můj kolega Chorvat Alex Craner také řekl to samé, že Blízký východ je teď další frontou té samé třetí světové války. Ministr komunikací v Izraeli řekl, že teď chtějí mít možnost… když se teď dopustíte myšlenkového zločinu v Izraeli, budete zpochybňovat režim, tak můžou přijít k vám domů, odvést vás, můžou vám vyvlastnit dům. A teď… ať si každý myslí o Reineru Fuellmichovi cokoliv… byl v Mexiku v Tijuaně, obnovoval si pas na německé ambasádě, a teď ho vydali do Německa.

Craig Murray, bývalý britský velvyslanec, který přijel z Islandu do Velké Británie, byl podle zpráv zatčen protiteroristickými jednotkami. Jsou dvě a půl minuty do půlnoci, Jamesi… co si o tom myslíš nebo cokoliv jiného?

JC: Myslím, že máš pravdu. Jsme v nějaké extrémně vážné situaci na mnoha různých frontách. Některé z těch nedávných kroků by nás měly znepokojovat, bez ohledu na to, co si myslíte o Blízkém východě, o regionální politice, o náboženských otázkách a o tom všem. Je to ještě větší než to, protože zase, tohle by mohla být ta jiskra v sudu s prachem, která spustí celosvětový požár a dovedete si představit, hele, možná je to všechno najednou, možná se rozběhne Izrael a Gaza ve stejnou dobu, kdy vybuchne nějaká ukrajinská/ruská atomovka, a ve stejnou dobu Čína obsadí Tchaj-wan, a celý svět by se mohl během 24 hodin úplně navždycky změnit.

Takhle by to mohlo dopadnout. A neříkám, že to tak dopadne. A neříkám, že bychom tu měli všichni jen tak sedět, chroupat popcorn, sledovat představení a bát se, ale říkám, že si musíme uvědomit, že se nacházíme v mimořádně vážné době. A opět, kromě jiného než přípravy sebe a své komunity na to, abyste zvládli cokoli, co přijde, co jiného můžeme dělat? Ano, volit svého preferovaného spasitele. 2024 lidi, je to nejdůležitější volba vašeho života. Nesmysl… ale stejně, volte, jestli chcete, ale mezitím zkuste něco dělat v reálném světě, abyste sebe a svou komunitu připravili na to, co přijde.

HM: A nic z toho neznamená, že máme být denně smutní nebo v depresi. Mluvili jsme o tom, že se připravujeme. Ale také… mějte vyrovnaný život, užívejte si života. Dělejte umění, věnujte čas přátelům a rodině… ano, je to depresivní, ale musíme si udržet dobrou náladu. A právě nám dochází čas… řekni nám, kde tě najdeme, jak můžeme podpořit Corbettův report?

JC: Nejlepší způsob, jak podpořit práci, je prostě dostat ji mezi ostatní a dovol mi, abych podtrhl to, co jsi řekl. Rozhodně, neseďte ve strachu, zatímco sledujete tu show… žijte svůj život. Důvod, proč jsem vášnivý, je ten, že miluji svůj život. Miluji tento svět. Miluji svou rodinu. Miluji své přátele. Chci toho víc. Takže to je podnět k tomu, co dělám, ne ze strachu, vzteku nebo čehokoli jiného. Je to z lásky.

HM: Jezte, pijte, veselte se, dělejte děti… skvělý rozhovor, Jamesi. Corbettreport.com. Děkuji.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů