Agent Zelenskyj: plán na zničení Ukrajiny (2. část)

Ve zkratce...

Ukrajinský prezident Zelenskyj „dostal” 10 klíčových úkolů na zničení Ukrajiny od svých západních loutkovodičů Které to jsou a kdo skutečně tahá za nitky Zelenského? Více v druhé části vyšetřování Scotta Rittera.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte zde.

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓

Sledujte také na: NášTub / Odysee / Rumble / Substack

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Originál videa publikován ZDE: 14. července 2023

První část:

Přepis 2. části:

SR: Jmenuji se Scott Ritter. V prvním díle jsem vám řekl, jak se Volodymyr Zelenskyj dostal k moci, kdo ve skutečnosti je a kdo ho naverboval. Každý ví, že agenti dostávají úkoly. Zelenskyj není výjimkou. V jeho případě však jde spíše o dluhy ze závazků, které nelze ignorovat. Jako dohoda s ďáblem. Za čtyři roky prezidentování splnil nebo dovedl do konce alespoň 10 důležitých úkolů, z nichž každý v různé míře přispěl ke zničení Ukrajiny. Dnes si je všechny podrobně rozebereme.

RUSKÝ JAZYK

Takže úkol číslo jedna, odstranit ruštinu.

VZ (2014): Pokud lidé na východě a na Krymu chtějí mluvit rusky, nechme je na pokoji, poskytněme jim možnost mluvit rusky na legálním základě. Jazyk by nikdy neměl rozdělovat naši vlast.

SR: Rok 2014. Slova tohoto šarmantního chlapíka v tričku rezonovala u mnoha lidí na Ukrajině, nejen u Rusů. Bylo také mnoho Ukrajinců, kteří mluvili rusky v obavách z jejího zákazu. Tyto obavy měly své důvody. Bezprostředně po protestech na Majdanu se ukrajinský parlament rozhodl zrušit zákon o zásadách státní jazykové politiky.

Tento zákon platil od roku 2012 a přiznával ruskému jazyku regionální status v oblastech, kde byl mateřským jazykem alespoň pro 10 % obyvatel. Zrušení tohoto zákona se stalo jedním z důvodů odtržení Krymu a občanské války v oblasti Donbasu. Mezitím sám Zelenskyj vždy mluvil rusky a hlavně ji dlouhá léta hájil, dokud se nestal prezidentem. Zelenskyj v roce 2020 učinil všechny školy na Ukrajině pouze s ukrajinským jazykem. V USA se dokumenty a webové stránky vytvářejí ve dvou jazycích, v angličtině a španělštině. Existuje mnoho škol se španělštinou a nikdo je nenutí přecházet na angličtinu.

To je pochopitelné, co na tom není pochopitelné, proč je na Ukrajině druhým jazykem angličtina a ne ruština? Je tam mnoho Angličanů, Američanů nebo Australanů?

ED: Největší nesrovnalost v tom, co říká Zelenskyj a kyjevská vláda, spočívá v tom, že po zahájení občanské války v roce 2014, kdy se snažili omezit a zakázat používání rodného jazyka obyvatelům Donbasu, nyní říkají, sjednotíme všechna území do jednoho národa. To, co se dnes děje v Donbasu, je však pokus západoukrajinců, Haličů a protirusky naladěných lidí o etnické čistky. To představuje skutečný problém a tento aspekt se na Západě často zamlčuje.

SR: Nejenže se o něm mlčí, ale Západ ho také podporuje a Zelenskyj se rád snaží. Od ledna 2021 celý sektor služeb v zemi přešel na ukrajinštinu. Zelenskyj kdysi nazval Ukrajinu centrem a srdcem Evropy. Zdá se mi, že se s těmi orgány spletl, je bezcitné porušovat práva 12,5 milionů vlastních občanů. Ústavní soud země v létě 2021 potvrdil zákon o ukrajinském jazyce. Za porušení tohoto zákona hrozí pokuty. Jak může někdo tak nenávidět vlastní lidi, že je trestá za jejich rodný jazyk? Však se podívejte na toto video. Zelenskyj usilovně a pilně předstírá, že zapomněl ruštinu.

VZ: Uvnitř města je nepochybně humanitární katastrofa. Protože získat jídlo… a léky… Sestavují se seznamy. Naši lidé, vojáci, dávají dohromady seznamy. Všichni, kdo jsou v zajetí…. ano… všichni, kdo jsou v zajetí…

SR: Snad mu někdo řekne, že je to nechutná hra, která nepřesvědčí ani dítě. Další a druhý závazek takového typu vůči západním loutkovodičům bylo finalizování rozdělení církve.

ROZDĚLENÍ V UKRAJINSKÉ PRAVOSLAVNÉ CÍRKVI

Kufr! Vlaková stanice! Rusko!

SR: Duben 2023. Obléhání kyjevskopečerské lávry. To, co vidíte, je výsledkem dlouhé a usilovné práce mé země USA. Prosinec 2018, Pravoslavná církev na Ukrajině neboli OCU vznikla na Ukrajině s podporou Petra Porošenka a Spojených států. Někdo by se mohl ptát, proč? V zemi již existovala Ukrajinská pravoslavná církev moskevského patriarchy. Ale zřejmě termín Moskva byl pro ukrajinské úřady významnou překážkou k modlitbě. Proto si vytvořily vlastní církev s vlastním Tomosem. V roce 2019 obdržela OCU od konstantinopolského ekumenického patriarchy dekret, který jim přiznává autokefalii, tedy nezávislost na Ruské pravoslavné církvi.

JJ: Formálně zůstává součástí Ruské pravoslavné církve až na tuto formalitu. Všechno, o co by případně Kyjev mohl požádat, bylo Moskvou uděleno. Tomos vydaný z Konstantinopole je úplně jiná věc. Údajná autokefalie, ale pod kontrolou Konstantinopole. Téměř každý detail církevního života v rámci tzv. schizmatické církve musí být schválen patriarchou Bartolomějem, který je ovšem sám pak pod kontrolou ministerstva zahraničí a CIA.

SR: Šéf OCU, Sergei Epifanius Domico, začal přijímat časté návštěvy amerických hostů. V roce 2019 se s ním přišel setkat William Taylor pověřený záležitostmi na Ukrajině. V lednu 2020 jej navštívil bývalý ředitel CIA a ministr zahraničí USA Mike Pompeo. Účel této návštěvy bude jím odhalen o něco později.

Pompeo: „Ujistil jsem se, aby USA podpořily mezinárodní uznání pravoslavné církve na Ukrajině a pomohly Metropolitovi uniknout ruskému vlivu.”

SR: Epifanius za to udělil Miku Pompeovi medaili. Následovalo setkání s Kurtem Volkerem, bývalým vyslancem USA pro Ukrajinu. Následovalo setkání s americkým ministrem zahraničí Blinkenem. Schůzka připomínala jednání ministra zahraničních věcí. Američané využívají Zelenského k dokončení rozdělení ukrajinských pravoslavných věřících na správnou a špatnou frakci. Ti správní navštěvovali svatostánky nové církve, zatímco s pomocí ukrajinských úřadů zabrali chrámy kanonické církve a vyhnali kněze. Nakonec se situace vyhrotila až ke Kyjevskopečerské lávře.

Co vím, jedná se o jednu z nejvýznamnějších starobylých pravoslavných svatyní starých více než 1000 let. Bohužel tato svatyně byla pod správou mnichů z kanonické pravoslavné církve moskevského patriarchátu. Ministerstvo kultury Ukrajiny rozhodlo, že se jedná o kacířství, a vypovědělo smlouvu o pronájmu. Bezpečnostní složky a nacionalisté obléhaly hradby svatyně. Kanonické ukrajinské pravoslavné církvi hrozí zákaz a Volodymyr Zelenskyj ve svých projevech nadále trénuje své přesvědčovací schopnosti.

VZ: Dnes byl učiněn další krok k posílení duchovní nezávislosti našich států a k ochraně naší společnosti před starými a cynickými manipulacemi Moskvy s náboženstvím. Ukrajina je územím největší náboženské svobody v naší části Evropy.

JJ: Velmi úspěšně se podařilo vytvořit jakousi falešnou a umělou ukrajinskou identitu, která je nepřátelská vůči Rusku a která se vymezuje vůči ruské identitě. Trochu se rozrostla v době sovětské, ale skutečně využila poslední období od roku 1991, kdy se Ukrajina stala nezávislým státem.

SR: V této náhradě ukrajinské identity, společné kořeny jsou vytrhávány a společné svatyně jsou porušovány. Velké vítězství nad nacisty v letech 1941-45 vždy spojoval tento národ. Dokonce i Zelenskyj to nedávno připomněl.

VZ: Víte, můj dědeček, bratři Semenovi a jejich rodiny byli zabiti nacisty. Tehdy můj dědeček byl na frontě. Nakonec vydržel celou válku a vrátil se jako vítěz.

SR: Zelenského dědeček Semen Ivanovič velel za Velké vlastenecké války minometné četě. Lidé jako Semen Zelenskyj byli v sovětské Ukrajině oslavováni pomníky na pamětních místech. Avšak za vlády Volodymyra Zelenského všechny tyto pomníky byly zničeny, stejně jako tomu bylo ve 40. letech za Hitlera.

PŘEPISOVÁNÍ HISTORIE

Přepisování historie se stalo třetím testem pro Zelenského. Den vítězství 9. května byl prezidentem Ukrajiny nahrazen Dnem Evropy.

Pokud zůstane u moci o něco déle, jsem si jist, že Ukrajinci začnou slavit 4. červenec, Den nezávislosti Spojených států, společně s námi. Byl jsem svědkem toho, jak na Západě se začátkem speciální operace zrušili všechno ruské. Vlajky, básníci, umělci, hudebníci, to všechno bylo zakázáno. Jsem přesvědčen, že to byla plánovaná kampaň. Totéž se stalo na Ukrajině. A stalo se to dalším nástrojem rozdělení.

VZ: Chci odstranit Lenina a místo něj dát někoho, koho budou všichni v zemi obdivovat. Literárními postavami, rozhodně ne politiky. Co vám v tom brání? Bulgakov, Ukrajinec. Jestli se chceš otřít o souseda, tak si tam dej Gougla.

SR: Gougl, Bulgakov. Pod vedením Zelenského byl Bulgakov oficiálně označen za rusofoba a jeho pamětní deska byla odstraněna ze zdi univerzity v Kyjevě. Spisovatel Nikolaj Ostroskij, který pochází z Ukrajiny, mu také nevyhovoval. Vědec Michael Lovinos, spisovatel Maxim Gorkij a konečně Alexandr Puškin, velký spisovatel byl ten, kdo ukrajinské úřady urážel nejvíce. Ale co svoboda slova a média? To byla právě otázka, kterou šéf MI6 probíral se Zelenskym během osobního setkání v Londýně. Tam byl Zelenskyj pověřen úkolem číslo čtyři.

UKRAJINA ZAKÁZALA DOMÁCÍ TV KANÁLY

VZ: Já osobně jsem zastáncem svobody slova, a vy to dobře víte. Nikdy v životě nezavřu žádný kanál. Nemám na to právo. Nemám k tomu pravomoc.

SR: Jen o rok a půl později, s plným přesvědčením a předloženými okolnostmi, V návaznosti na učení Stanislavského učinil následující prohlášení. VZ: Tato trojice kanálů obsahuje mluvící armády, které vás velmi profesionálně oklamaly a vymyly vám mozek.

SR: Dne 3. února 2021 byly vypnuty tři ukrajinské televizní kanály ZIK, NewsOne a 112. Rozhodnutí přijala Rada národní bezpečnosti a obrany na příkaz Zelenského.

VZ: Svoboda slova ani podnikání v médiích na Ukrajině ohroženy nejsou.

SR: Znovu zopakuji tato slova, svoboda slova ohrožena není. To bylo řečeno v den, kdy byly zrušeny tři televizní kanály. O rok později Zelenskyj splnil další závazek. Říkejme tomu úkol číslo pět. Zakázal opozici.

VZ: Určité činnosti politických stran jsou pozastaveny v době válečného stavu.

SR: Dne 20. března 2022 Rada národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny na příkaz Zelenského zakázala 11 opozičních stran. Nikdo na Ukrajině nenamítal pohřbu svobody slova. Ti, kteří namítali, byli buď zabiti, zatčeni, či uprchli ze země.

VZ (2019): Bylo nám řečeno, že za Zelenského bude dolar stát 45. Že na Ukrajině bude chaos, bude válka, ale nic z toho se nestalo. Donbas.

SR: Zelenskyj není velký věštec. I když v roce 2019 nebyl vydán rozkaz o organizaci výcviku pro praporní taktickou skupinu čtvrté operační brigády k plnění bojových speciálních úkolů v operaci Společných sil, jako součástí ozbrojených sil ukrajinské brigády. Jedná se o tajný dokument potvrzující přípravu Ukrajiny na útok na Donbas v březnu 2022. Důkazy lze nalézt i v dalších dokumentech, včetně nové vojenské strategie schválené Zelenským po schůzce v MI6.

AM: Vidíme slova z oxfordského slovníku a termín existenční hrozba, který nikdy předtím nebyl použit. Také vůbec poprvé v tomto dokumentu vidíme využití obyvatelstva jako lidského štítu. V dokumentech bylo uvedeno, že Ukrajina by se měla připravit na aktivní útočné akce k osvobození Donbasu. Bylo jasné, že se plánuje válka do posledního Ukrajince.

SR: Jak je vidět, provokace byla úspěšná. Rusko udeřilo o několik dní dříve než Ukrajina. A Zelenskyj byl zaskočen a vyděšen.

KAMUFLÁŽ

N. Bennett: Na cestě do Kremlu jsem zavolal Zelenskému a řekl: Poslyšte, právě jsem se vrátil z jednání. Putin nemá v úmyslu vás zabít. Zelenskyj se zeptal: Jste si jistý? A já na to: Na 100 % jistý. O dvě hodiny později se Zelenskyj vrátil do své kanceláře a nahrál video, kde říká: Nebojím se. VZ: Všichni jsou na svém místě. Všichni pracujeme.

SR: Prezident neopouští Kyjev a zůstává s lidmi… možná bude konečně oceněn Oscarem. Vždyť se snaží, jak nejlépe umí, zejména v tomto videu.

VZ: Tady žiju. Je tohle prezidentská postel? Byl jste tady 24.?

VZ: Ano. Taky jsme šli dolů do protiatomového krytu.

SR: Při pohledu na maličkou místnost si člověk nemůže pomoct a s prezidentem soucítí. Ten chudák žije a pracuje v ryze spartánských podmínkách.

VZ: Tak tady bydlím já.

N: Dá se říct, že tohle je váš domov?

VZ: Je to můj domov. Bydlím tu už rok.

SR: Skoro jsem tomu uvěřil. Bohužel, hlava Ukrajiny zase lhala.

MA: Je tam dobře vybavený protiatomový kryt. Byl postaven za sovětské éry, kdy Sovětský svaz čelil reálné jaderné hrozbě. Jedná se o dlouhodobé zařízení, které umožňovalo fungování všech členů aparátu, nikoliv jen jednoho jednotlivce. Takže tam nejsou žádné malé místnosti. Samozřejmě zinscenovat se dá všechno.

SR: Koho zajímá pravda, když všichni sledují tragikomedii v hlavní roli se Zelenským? První, co jeho PR tým po 24. únoru 2022 udělal, byla nová image ve vojenském stylu, jakoby se prezident právě vrátil z frontové linie. Neoholený pohled, propadlý obličej kvůli bezesným nocím tvrdé práce.

Nicméně, narkologové by řekli, že všechny známky zneužívání kokainu u něj jsou zřejmé, neustálé čichání, nepřiměřené reakce. Řeč je výhradně ze čtecího zařízení. Britští odborníci však přijali preventivní opatření. Vytvořili hologram ukrajinského prezidenta. Všechny tyto technologické možnosti mohou změnit veřejný život.

SR: Jeho závislost se dá vysvětlit. To je v herecké branži, z jaké Zelelenskyj pochází, běžné. Ukrajinský prezident bohužel pro zemi nejenže neskončil, ale zřejmě se nechal unést. Všechno to začalo marihuanou. VZ: Lékařská marihuana je podle mého názoru normální. Prodává se v malém množství po kapkách.

SR: Zelenskyj v roce 2020 navrhuje legalizaci konopí v zemi. Tehdy se jeho návrh nedostal dál. Vše se však změnilo, když začala válka. Není žádným tajemstvím, že ukrajinští vojáci se před odchodem do boje zhulí. A tráva je nejméně škodlivá látka, kterou konzumují.

Mají v tomto ohledu ke komu vzhlížet. To se americkým a britským zpravodajským službám velmi zamlouvá. Byl by hřích nevyužít drogově závislého prezidenta pro své účely. Předpokládám, že západní loutkovodiči mu dodávají nejčistší drogy. Připomíná to opiové války, kdy Anglie v zájmu prosazení svých zájmů přiměla k závislosti na drogách téměř všechny čínské elity.

Nemohu mluvit za celý Zelenského okruh nejbližších. Ale on sám stačil k tomu, aby dokázal to, co by se střízlivému člověku nikdy nepodařilo. Například proměnit zemi v experimentální hřiště a přesvědčit ostatní, že je to skvělé.

OZ: Nás zajímá testování moderních systémů v boji proti nepříteli. A zveme výrobce zbraní, aby zde testovali nové výrobky. Takže si myslím, že pro naše partnery v Polsku, USA, Francii, Německu je to dobrá příležitost k testování techniky.

VOJENSKÉ BIOLABORATOŘE

SR: Šestým cílem, který Zelenskyj dostal za úkol, bylo proměnit Ukrajinu v testovací pole. Nejen pro zbraně, ale také pro pokusy na lidech. V roce 2005 byla v zemi zřízena Agentura pro snižování obranných hrozeb neboli DTRA. Je to projekt amerického ministerstva obrany a jedním z jejích úkolů je studovat biologické hrozby, včetně smrtících virů a bakterií.

VP: Americká strana se od roku 2005 podílí na úpravách ukrajinských laboratoří. Výběrem a školením personálu. A postupně prosazuje své zájmy, cíle a úkoly v oblasti výzkumu. Přibližují se starému sovětskému vývoji. Sbírka patogenů a kmenů na Ukrajině, která zůstala ze Sovětského svazu, byla odhadnuta na 2 miliardy dolarů. Americká strana udělala vše pro to, aby tuto sbírku získala.

SR: DTRA po Majdanu rozšířila své operace na Ukrajině za pomoci americké občanky Eleny Supronové, dcery ukrajinských emigrantů. Na Ukrajině sloužila jako úřadující ministryně zdravotnictví. Suprunová Američanům otevřela dveře všech biolaboratoří v zemi a dokonce povolila zřízení nových. Od té chvíle začaly masové experimenty na ukrajinských civilistech i vojenském personálu. V dokumentech DTRA se objevila nová zkratka UP, což znamená „ukrajinský projekt”.

VP: Genetické vzorky byly odebírány ve velkém množství od 4000 vojáků ukrajinské armády z různých oblastí země. Severu, jihu, západu, východu, včetně Kyjeva, Oděsy, Charkova a Lvovu. 1000 jedinců v každém městě účastnících se tohoto dárcovství krve. Jednalo se o součást projektu UP AID. Oficiálně byl prezentován s dobročinnými úmysly, a sice zjistit odolnost lidského organismu vůči specifickým patogenům v závislosti na regionu země.

SR: Podle některých zpráv přibližně 20 ukrajinských vojáků v lednu 2016 v Charkově zemřelo během dvou dnů na virus podobný chřipce. Dalších 200 vojáků bylo hospitalizováno.

EB: Rozvědka Doněcké lidové republiky již dříve informovala o výzkumných aktivitách, na nichž se podíleli američtí vojenští specialisté. Výzkum probíhal v uzavřené laboratoři umístěné ve vesnici Chelkostancia. Ta se nachází 30 kilometrů od města Charkov. Podle našich informací došlo k úniku kalifornského kmene smrtící chřipky právě odtud.

SR: Od tohoto dne se Ukrajina proměnila v Petriho misku, byly zde zaznamenány epidemie cholery, hepatitidy a botulismu. Ale co byste pro vědu neudělali, zvláště v cizí zemi. Proto v roce 2020 vydala DTRA na výzkum na Ukrajině dalších 80 milionů dolarů.

VP: Nepřišel by příkaz amerického ministra obrany, aby se na ukrajinském území prováděly práce na vývoji geneticky cílených biologických zbraní. Bylo však možné, že by napsali, aby byl proveden výzkum zaměřený na účinnější boj proti některým nemocem, jako je tularémie. To by napsali. A právě to lze nalézt v oficiálních dokumentech.

SR: Plány Pentagonu byly narušeny ruskou speciální operací, nyní mohli Rusové získat přístup k dokumentům a biologickým materiálům. To Spojené státy znepokojilo natolik, že v březnu 2022 náměstkyně ministra zahraničí Victoria Nulandová toto tajemství prozradila v Senátu.

VN: Ukrajina má biologická výzkumná zařízení, nad kterými, a o to se obáváme, ruské síly se možná snaží získat kontrolu.

ŽOLDÁCI

SR: Zahraniční specialisté v oblasti moru, cholery a žloutenky opustili Ukrajinu. Místo toho byla Ukrajina plná žoldáků. Tito hoši tam však byli vítáni již od dob Majdanu. Tohle se stal sedmý závazek Zelenského. V roce 2015 byla zahájena orbitální operace. Byl to britský výcvikový program pro ozbrojené síly Ukrajiny prováděný samozřejmě v souladu se standardy NATO.

Ukrajina a Spojené státy v roce 2016 podepsaly koncepci rozvoje partnerství mezi ministerstvem obrany Ukrajiny a ministerstvem obrany USA na pět let. Na podzim roku 2017 američtí instruktoři jednali o logistice a spolupráci s praporem Azov, který je napojen na nacisty. Následujícího roku prapor Azov navštívil kanadský vojenský personál.

MS: Ukrajinské velvyslanectví zde ve Washingtonu v rozporu s Ženevskými úmluvami o diplomacii naverbovalo tyto lidi, naverbovalo žoldáky pro válku proti Ruské federaci. CIA je zapojena, možná ne přímo, a vojenská rozvědka, možná ne přímo, ale jsou tam, aby radili, dávali návrhy na propojení lidí a pomohli s organizací.

SR: Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg před rokem prohlásil, že NATO vycvičilo desetitisíce Ukrajinců.

JS: Oni cvičili ty ukrajinské jednotky po celá léta. Deseti tisíce ukrajinských jednotek jsou nyní cvičeny spojenci NATO a jsou v první linii proti invazi ruských sil.

SR: Stovky zahraničních žoldáků se k nim v únoru 2022 přidaly. Mezi nimi byl i komunista a antifašista John McIntyre, který stejně jako já sloužil v americké armádě. Přijel na Ukrajinu s jediným cílem – shromáždit důkazy o zločinech spáchaných ukrajinskými ozbrojenými silami a podělit se o ně se světem. Po celou tuto dobu John riskoval život, protože mohl být kdykoli odhalen. O rok později se mu podařilo uprchnout do Ruska.

JM: Nepamatuji si, co to bylo, ale viděl jsem kostel, jak vybuchnul. Bylo to smutné, byl to nejkrásnější kostel, jaký jsem kdy viděl. Říkali: To je ruský kostel. Jo, tak to je špatný druh kostela, protože mluví špatným jazykem.

SR: John říkal, že žoldák na Ukrajině vydělává asi 1350 dolarů měsíčně. Pokud se však žoldák na Ukrajině účastní bojových operací, dostává 3 500 dolarů měsíčně. Za takové peníze může beztrestně zabíjet i neozbrojené lidi.

JM: Jsou tři vojáci: Guzman, Rico Chavez a Aurelio z Francie. V podstatě vzali dva nebo tři ruské válečné zajatce a dali je do takového zákopu a střelili je zezadu do hlavy. Důvod, proč jsem viděl toto video a fotografický důkaz, je ten, protože ho zveřejnili na proruský telegramový kanál.

AERODYNAMIKA

SR: Existuje dlouhodobá spřízněnost mezi USA a ukrajinskými nacionalisty. Začalo to po druhé světové válce, kdy Američané vzali pod svá křídla uprchlé komplice Bandery. CIA v roce 1948 zahájila tajnou operaci proti SSSR. Později dostala krycí jméno Aerodynamika.

MS: Frank Wisner, který byl důstojníkem CIA pověřeným řízením, pracoval s lidmi, kteří mu přidělili kontrarozvědka americké armády, Stepan Bandera a Mykola Lebed, což v podstatě byli nacističtí kolaboranti, vrazi, váleční zločinci, atd. Dával dohromady s jejich pomocí nábor a výcvik ukrajinských disidentů, kteří se měli vrátit na Ukrajinu nebo být z Ukrajiny odvezeni, vycvičeni a pak posláni zpět se zbraněmi, a záměrem bylo oddělit Ukrajinu od tehdejšího Sovětského svazu a udělat z ní nezávislou zemi.

SR: Spojení mezi ukrajinskými nacionalisty a teroristy v CIA mohla být odhalena, to znamenalo válku se Sovětským svazem. Proto zpravodajské služby mírně modifikovaly své podvratné aktivity.

MS: Zorganizovaly něco, čemu se říkalo prolog, což byla společnost v New Yorku, která rekrutovala disidenty a neonacisty a staré nacisty z Ukrajiny, aby dělali rozhlasové vysílání, tiskli noviny a letáky a další věci. A myslím, že v roce 1957 měli něco jako 1200 hodin rozhlasového vysílání a 100 000 novin a časopisů, které tiskli a distribuovali jak ve Spojených státech a v Kanadě, tak na Ukrajině.

SR: Ve stejné době byla v Kanadě zahájena tajná operace s názvem Redskin. O ní je k dispozici mnohem méně informací ve srovnání s Aerodynamikou. Ví se jen, že se na ní podíleli také ukrajinští nacionalisté.

MS: Ti ve spolupráci s americkými zpravodajskými službami a s Brity přivedli do Kanady spoustu pravicových neonacistů nebo starých nacistů, lidí, kteří spolupracovali s Lebedou a Banderou, a vytvořili obrovskou organizaci s názvem Ukrajinská konference Kanady.

SR: Dnes je Kanada třetí zemí co do počtu Ukrajinců, je jich tam víc než u nás v USA. Pro srovnání, ukrajinská diaspora v USA čítá asi 1 milion lidí, zatímco v Kanadě je to 1,3 milionu lidí. Představují významnou politickou sílu. A samozřejmě lobbují za zájmy Kyjeva a pravicových radikálů v zemi. Překvapilo mě, že potomci některých nacionalistů dnes formují kanadskou politiku. Například místopředsedkyně vlády a ministryně financí Chrystia Freelandová.

Její milovaný dědeček, Mykhailo Chomiak, pracoval jako šéfredaktor nacistických novin Krakauer Nachrichten Krakow news v Polsku. Historická postava 20. století. Takto se tyto noviny vyjadřovaly o Hitlerovi, jejich čtenáři byli přesvědčeni, že obyvatelstvo Haliče je připraveno bojovat a umírat za svatou a spravedlivou věc připravenou víte kým. Nepochybně děti nejsou zodpovědné za činy svých rodičů. Freelandová však svého dědečka nenazývá zločincem, ale obětí sovětského režimu. Freelandová v roce 2016 vzdala hold svému předkovi na Twitteru.

Ukázalo se, že její dědeček pilně pracoval na obnově svobody a demokracie na Ukrajině tím, že podporoval Hitlera, a hádám, že i holocaust. Freelandová sama přispěla ke zničení SSSR. V 80. letech přivezla na Ukrajinu pro místní nacionalisty protisovětské propagandistické materiály, peníze a zařízení na pořizování videa. V důsledku toho jí byl zakázán vstup do Sovětského svazu. Freelandová je dnes v Rusku rovněž považována za personu non grata.

Na Západě jí však ani fotografie s vlajkou ukrajinské povstalecké armády, teroristické organizace, nebrání v politické kariéře. Právě Freelandová spolu s bývalým britským premiérem Borisem Johnsonem přesvědčila západoevropské země, aby urychleně dodaly Ukrajině zbraně. Kanada v roce 2022 poskytla Ukrajině 2 miliardy dolarů přímé finanční pomoci, dalších 500 milionů dolarů prostřednictvím dluhopisů a přes 2,5 miliardy dolarů na vojenskou a humanitární pomoc.

Kromě toho v Kanadě, USA, Velké Británii a dalších zemích Plast, což je obdoba Hitlerjugendu, působí volně – mládežnická organizace ukrajinských nacionalistů, která za druhé světové války cvičila domobranu pro OUN a dobrovolnické divize SS Galicia. Byla založena již v roce 1911. Stepan Bandera a Roman Šuchevyč vyšly z Plastu. Mezi aktivní členy této organizace patřila i kanadská ministryně Chrystia Freelandová. Pěstování xenofobie a rusofobie pokračuje dodnes.

Členové Plastu byli přítomni protestům na Majdanu a později se podíleli na zabíjení rezidentů v Donbasu. V roce 2019, pod tlakem ukrajinské diaspory, Zelenskyj se stal prvním prezidentem, který oficiálně uznal hnutí Plast na Ukrajině prostřednictvím legislativy, a nyní se stala základní vzdělávací strukturou pro mladé Ukrajince financovanou státem. To je jen jeden z aspektů krvavé dohody Zelenského. Nazvěme to úkolem číslo osm. Legalizace nacismu.

NACISTÉ V UKRAJINSKÝCH OZBROJENÝCH SILÁCH

SR: Neonacisté před pár lety vyvolali pobouření západních médií. Dnes se však nacistické a fašistické insignie stávají módním trendem. Swastiky, symboly SS, lebka Totenkopf se stávají normou. Dokonce i prezident Zelenskyj zveřejňuje jejich fotografie na svých účtech.

JM: Je to prostě docela legrační, jako že mi přijde legrační, kam až ukrajinská média a západní média musela zajít, že řekla: Hej, lidi, sundejte si hákové kříže před kamerou, snažíme se udělat dobrý záběr. Vaše swastiky na nás hází špatné světlo. Ale někteří z nich jsou otevření nacisté. Na internetu je spousta důkazů o tom, jak lidi mají vlajky s hákovým křížem, tetování a házejí Hitlerův pozdrav a takový ty věci.

SR: Hitler v polovině minulého století způsobil smrt milionů nevinných lidí. Jeho ideologie byla zakořeněná v nenávisti vůči celým národům, dnes je tato ideologie vidět v ukrajinské vládě a její armádě. Jsou tu nějací důstojníci?

JM: V podstatě, víte, máte tu kulturu kolem Stepana Bandery, a že Hitler byl dobrý a tak dále. Já jsem se jich ptal jako, dobře, víte, vy bojujete po boku všech těch Poláků. Způsobili jste genocidu 100 000 Poláků a Židů, proč jste nacističtí? A oni říkají, no, to byla válka. To je dávno. Ne, to je genocida. Takže oni v podstatě popírají tu genocidu dokonce dodnes.

ED: Na Západě často zapomínáme na historii příliš rychle. Já pocházím z Bretaně a několik masových vražd během druhé světové války spáchaly ukrajinské jednotky sloužící v armádě nacistického Německa. A přesto se zdá, že Západ opět věří, že mít neonacisty na Ukrajině je přijatelné, zatímco my proti nim bojujeme na Západě, je tu jasný rozpor, jako by existovali dobří a zlí nacisté.

SR: Takže se ukazuje, že hodní nacisté jsou ti, kteří nenávidí a zabíjejí Rusy a bojují proti Rusku. Za tyto činy USA a západní Evropa jim zřejmě všechny hříchy odpouštějí.

ZELENSKYJ JE ŽID

MA: Bylo třeba vybudovat nacistickou Ukrajinu. Budovala se samozřejmě už za Porošenkova prezidentství, ale přivést ji do stavu válečného konfliktu vyžadovalo takříkajíc formovat strukturu obyvatelstva a připravit ho na válku. A k tomu se nejlépe hodil Žid, protože poskytoval kolosální záminku. Jaký nacismus může takříkajíc existovat s židovským prezidentem? Odkud jste? Odkud jste? Povězte mi, odkud jste? Omdlel.

SR: Jak jsem zjistil, sám Zelenskyj není proti nacistům a zvěrstvům páchaným praporem Azov. VZ: Azov byl jedním z těch mnoha praporů. Jsou takoví, jací jsou. Bránili naši zemi. A později vám chci vysvětlit, vše ze všech složek těchto dobrovolnických praporů později bylo začleněno do armády Ukrajiny.

SR: Nejspíš jste o tom neslyšeli, TV kanál vystřihl novinářskou otázku a Zelenskyho odpověď. Židovský prezident by neměl reagovat takovým způsobem o těch, kteří zabíjejí neozbrojené lidi.

PRODEJ PŮDY

Západní partneři dokonce přehlížejí, že ukrajinský prezident a jeho společníci okrádají armádu a dodané zbraně. Chtějí si výdaje kompenzovat přes ukrajinskou půdu. To je devátý úkol agenta Zelenského. Úrodné půdy představují zájem i pro něj. Ukrajinská ústava má dokonce samostatný článek věnovaný černozemi.

VP: I během svého působení v ústředí jsem slyšel, že stejná korporace Monsanto si vytyčila cíle na celém jihu Ukrajiny, od Oděsy až po Mariupol.

WH: Během konfliktu se mi zdálo, že tam bylo přítomno přes 30 % velkých nizozemských korporací. Půda se aktivně prodávala společnostem, jako je Cargill, a dalším globálním korporacím, které v regionu působily.

SR: Například Cargillovy příjmy v roce 2022 činily 165 miliard dolarů. HDP Ukrajiny jako celku v roce 2021, před válkou, činil přibližně 200 miliard dolarů. Na Ukrajině až do roku 2021 bylo vyhlášeno moratorium na prodej půdy. Během tohoto období bylo desetkrát prodlouženo a půda byla pronajímána.

Zelenskyj však naléhavě potřeboval půjčku, MMF nabídl peníze výměnou za zrušení moratoria. Ukrajinci se obávali, že cizinci začnou vykupovat půdu. Prezident v listopadu 2019, snad ještě v roli postavy spravedlivého Goloborodka, spěchal uklidnit lidi.

VZ: Cizinci a společnosti se zahraničními zakladateli budou moci nakupovat ukrajinskou půdu pouze v případě, že bude udělen souhlas ukrajinského lidu prostřednictvím celoukrajinského referenda.

SR: Spoiler… žádné referendum neproběhlo. V červenci 2021 bylo moratorium na prodej půdy zrušeno. Ano, cizinci nemají formální právo kupovat půdu. Existuje však mezera. Technicky ukrajinské společnosti pod zahraniční kontrolou mohou provádět nákupy.

WH: V naší zemi se tomu říká slaměný panák. Existuje všude na světě, kde se místní obyvatelé mohou do jisté míry bránit. V takových případech se využívá fiktivní osoba, slaměný panák. A vy se chováte, jak se vám zlíbí.

SR: Institut zemědělské ekonomiky v únoru 2018 posuzoval ukrajinskou půdu. Ukázalo se, že je levná. Maximální cena byla 2 500 dolarů za hektar, ale to je horní hranice, většina je ochotna koupit půdu za 1 000 dolarů. A tady se podívejte, kolik stojí zemědělská půda v mé rodné zemi. Takže jsme v roce 2018, černozem. Nyní zhodnoťme ornou půdu v západní Evropě, ve stejném roce 2018.

Takže ukrajinská půda je levná. Je téměř 13krát levnější než nejdražší půda, která je v Itálii. Proto je po ní mezi Evropany vysoká poptávka. Pro ně má smysl investovat do zemědělství na Ukrajině, protože mají omezený přístup k černozemi. Ale proč bychom se tím měli zabývat? Půda v Americe je v pořádku.

WH: Tato půda se nachází v Evropě, ne v USA. Pokud bude vyřazena z koloběhu potravin, bude mít Evropa mnohem menší šanci být soběstačná a jednat nezávisle. A proto existuje plán na snížení potravinové bezpečnosti Evropy, aby bylo možné lépe kontrolovat sousední země. USA nepotřebují obilí, ale potřebují kontrolu. A kontrola přichází pouze tehdy, když kontrolujete potravinovou bezpečnost jiných zemí. A Ukrajina byla z pohledu USA velmi úspěšným projektem.

SR: Řekl bych, že Ukrajina zůstává pro Spojené státy velmi úspěšným projektem. Nevydělávají na tom jen zemědělské korporace. V roce 2022 nabídla investiční společnost BlackRock, že pomůže Ukrajině obnovit ekonomiku. Samozřejmě se to týká vyhlídek do budoucna.

WH: Společnost BlackRock má ve společnosti největší globální vliv. Protože ovládá téměř všechny banky. Není možné si ani představit rozsah jejich majetku a vliv, který mají, a to jak na německou, tak na ukrajinskou politiku.

SR: Zelenskyj v květnu 2023 podepsal dohodu s BlackRockem. Loni v září, náklady na rekonstrukci a hospodářskou obnovu země byly odhadnuty na téměř 350 miliard dolarů. Později Kyjev však zvýšil výdaje na 1 bilion dolarů. Po Zelenského dohodě s BlackRockem začali lidé na Twitteru psát, že Ukrajina se privatizuje a prodává se fondům. A víte, zdá se, že je to pravda.

WH: BlackRock neinvestuje do oživení. Místo toho buduje závislosti a sféry vlivu prostřednictvím obnovy. Politika, armáda a ekonomika tvoří trojhlavého draka, který v současnosti řídí svět.

VÝDAJE USA A BRITÁNIE NA UKRAJINĚ

SR: Nejsem si jistý, zda jde o celý svět. Ale Ukrajina bude určitě příštích 300 let pracovat pro BlackRock a podobné společnosti. A zároveň s vládou ve Spojených státech, Velké Británii a Kanadě. V letech 2014 až 2021, Amerika vyčlenila pro Ukrajinu více než 2,5 miliardy dolarů. To jsou zjištění Kielského institutu pro světovou ekonomiku, německého výzkumného institutu.

Spojené státy jsou od začátku roku 2022 lídrem, pokud jde o vojenskou pomoc poskytnutou Ukrajině. Kyjev od ledna 2022 do ledna 2023 obdržel více než 46 miliard dolarů na vojenské účely. Ano, na válku v Afghánistánu jsme vydali méně, 43 miliard dolarů za něco málo přes devět let.

Velká Británie také nešetří. V roce 2022 převedla téměř 3 miliardy dolarů Kyjevu a stejnou částku plánuje poslat i v roce 2023. V průběhu roku poskytly země NATO Ukrajině pomoc ve výši přibližně 120 miliard dolarů.

MA: Může se ukázat, že jsem špatný prorok, jsem však přesvědčen, že jakmile bude na Ukrajině nastolen mír, tok dolarů a úvěrů se zastaví.

A místo toho nás chytí pod krkem na všech frontách, požadovat splacení těchto dluhů. Nikoho nebude zajímat, že Ukrajina v současné době není schopna své dluhy splácet. Prostě to nedokáže. Její dluhy nyní výrazně převyšují náš hrubý domácí produkt.

SR: Biden v květnu 2022 podepsal zákon o půjčce LendLease. To znamená, že Ukrajina začala dostávat zbraně a vybavení na úvěr, stejně jako Sovětský svaz a Velká Británie za druhé světové války. Souhlas s tímto drancováním se stal v této dohodě s ďáblem závazkem číslo 10 pro Zelenského. Prezident Ukrajiny to nazval historickým krokem, já bych to nazval skokem do propasti. Víte, kdy Rusko splatilo svůj dluh vůči USA? V roce 2006. Trvalo jim to přes 60 let.

Ukrajina už dluží Evropské unii 132 miliard dolarů, což je 90 % jejího HDP. Ani zmrazení plateb jí neumožní včas uhradit dluhy. Země mezitím zažívá rychlou inflaci. Ceny potravin vzrostly o 26,5 %. Míra chudoby vyskočila z 5,5 % na 24 %. Postihuje více než 7 milionů lidí. Země ztratila 1/5 svého území. A co je nejdůležitější, stovky tisíc životů bylo ztracených.

JJ: Kandidoval jako člověk na mír a pak tu myšlenku zradil. Mě vždycky udivovalo, jak dokázal přesvědčit tolik obyčejných ukrajinských chlapců, kteří jdou do této války, aby se nechali zabít ve válce, kterou prostě nemohou vyhrát, a oni jdou dál. Ukrajinci jen v Bachmutu ztratili víc mužů než Spojené státy za celou válku ve Vietnamu.

SR: Takže práva milionů občanů byla pošlapána. Ukrajinští muži jsou posíláni na frontu, aby byli zabíjeni jako obětní beránci, vyrvaní přímo z ulic. Ruský jazyk a kultura byly prakticky vymýceny. Kanonická církev je na pokraji zákazu. Země byla přeměněna na safari pro zahraniční žoldáky, zkušební pole pro krvavé experimenty.

Agent Volodymyr Zelenskyj splnil úkoly zadané zahraničními zpravodajskými službami. Otázkou je, zda budou ti, kdo jsou u moci, ještě potřebovat někoho, kdo ví příliš mnoho a chce příliš mnoho?

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

6 komentářů

 1. Neměli byste číst všechno za sebou jako malé dítě. Prezidentovy zprávy na národním kanálu jsou oficiální. Veškerý zbytek této emocionální rasistické propagandy na YouTube a falešných kanálech jsou placené kecy.

  1. A ty jsi kdo Tetiano? Řecká bohyně moudrosti, nebo ukrajinská „trubka“?

   Je-li prezident mafián, pak zprávy na národním kanálu jsou mafiánské kecy!

 2. + VEŠKERÁ POLITIKA JE POUZE DIVADLO, VŠECHNY STÁTY JSOU DIVADLEM!! Všechno to jsou srá*či ..

  A kdyby nebylo Rusů v 1945, hodně by se z nás nenarodilo. Že je něco ruské, neznamená, že je to debilní. Zdá se někomu např. ruská Mendělejova tabulka prvků debilní? Nebo ruská Ciolkovského rovnice? Nebo Čajkovského muzika? Nebo jaderné reaktory v českých jaderkách a jejich palivo? Nebo samotná ruština?

  SLÁMA U KRAVÍNA! Ještě by si sama okrajina vyzvednout svoje další ukry „rozlité“ po jewropě, je jich tu jak sra*ček, všude.. Do dalšího mlýnku na maso, za propagandu! Stejně tady potkávám jen samé zmalované umělé kur*vy od pohledu, kolem nich děcka, plno nadržených týpků.. A o těch vyžraných ukro pra*sat, parazitujícím na systému, raději nepíšu. A jsem zvědavý, jak dlouho bude trvat, než praskne vlastně to, že nejen tyhle, ale všechny další zločiny páchá vlastně okrajina sama, vlastním lidem! Tady ale ukro-fialovenkova junta stále jede HEMEROIDŮM SLÁVA!!

  No, mimo téma, já dnes 10.8. s dětmi oslavil „návrat létního počasí“ ohněm – u řeky v lese (vykopal díru, sehnal kládu, samo nacucanou vodou – vážila cca 60kg+ k sednutí, tu překryl plachtou, ale co bych pro své děti neudělal ..):
  https://i.postimg.cc/ZqjmDLBb/kotasspekacek.jpg

  Vzhledem k masivním chemtrails + řízení počasí uměle a všude kolem nás, to dnes vypadalo tak na půl, no, ale, lepší to už asi nebude, vopičáci stejně hlavně civí do mobilů, viz:
  https://i.postimg.cc/ZqgmS5c2/chemkotas1.jpg
  https://i.postimg.cc/PJnkCV0M/chemkotas2.jpg

 3. Zelenskyj je lhář, podvodník, hochštapler. Raketa, vystřelena 6. 9. 2023 Ukrajinou, prý ruský teroristický útok. Ano, teroristický útok, ale Ukrajiny proti vlastním lidem. A přitom Zelenskyj dobře věděl o vystřelené raketě. To zveřejnili reportéři (NEW YORK TIMES). USA prý ví o každé vystřelené raketě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů