Agent Zelenskyj – vyšetřování Scotta Rittera (1. část)

Ve zkratce...

Ukrajinský prezident Volodomyr Zelenskyj. Jak přišel k moci, jaké jsou síly, které skutečně stojí za ním a které mu dopomohly k moci? Více v tomto prvním díle série Agent Zelenskyj.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte zde.

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓

Sledujte také na: NášTub / Odysee / Rumble / Substack

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Originál videa publikován ZDE: 14. červnece 2023

Druhá část:

Přepis:

SR (Scott Ritter): Dobré odpoledne. Jmenuji se Scott Ritter. Dovolte mi se představit pro ty, kteří mě neznají. Jsem bývalý zpravodajský důstojník námořní pěchoty USA. Účastnil jsem se operace Pouštní bouře a sloužil jsem jako hlavní zbrojní inspektor OSN v Iráku. Zabývám se především mezinárodními vztahy a ozbrojenými konflikty. Všichni bychom měli vědět něco víc o člověku, který je za potlesku těch, které nazývám globální elitou, připraven bojovat do posledního Ukrajince – prezident Volodomyr Zelenskyj. Pane prezidente, vyšla o vás řada publikací, ale vše jakoby z webu zmizelo. Váš obraz je pečlivě spravován, a ne bezdůvodně. Hned jste pochopil, proč jsem tento dokument nazval Agent Zelenskyj, že? Začněme.

Moderátor: Měl jste mnoho filmových rolí. Která z nich je vaše nejoblíbenější?

VZ (Volodomyr Zelenskyj): Řekl bych, že Sluha národa je asi moje nejoblíbenější.

SR: Píše se rok 2015. Jedná se o premiéru první série seriálu Sluha národa. Podle titulků byl producentem Volodomyr Zelenskyj. Ve skutečnosti to ale neprodukoval sám. Není divu, že se taková role stala jednou z jeho nejoblíbenějších. Zelenskyj ztvárnil postavu hloupého Goloborodka, školního učitele dějepisu, který se stane prezidentem Ukrajiny.

I. Lopatonok: Chtěl bych tu situaci přirovnat například k situaci, kdy přijdete do letadla a usedáte na své místo. A teď vidíte, že člověk, co vypadá jako pilot, je oblečený jako pilot, který mluví jako pilot a zdraví cestující, ale kdo vůbec není pilot… kdo je herec, který hrál pilota a je zodpovědný za váš život.

SR: Před prezidentskými volbami nikdo neviděl jedinou tiskovku seriálového muže, vysílaly se jen rozhovory a videa. Umožňuje to přetočit a přepsat hloupou odpověď. Téměř všechny výroky Zelenského byly provedeny jménem filmového prezidenta Goloborodka.

VZ: Všem lidem, kteří se s námi chtějí hádat, aby rozdělili naši zemi, aby nás rozdělili podle barvy pleti, podle jazyka a tak dále, vám všem. Nemohu mluvit za sebe, protože jsem kulturní člověk. Tak ať to řekne jedna z postav známá všem, hloupý Goloborodko. A vy všichni ostatní, darebáci, jděte k čertu.

E. Denese: Ukrajinské obyvatelstvo se v tomto příběhu stalo předmětem manipulace. Vznik televizního seriálu Sluha národa, v němž byl připravován na svou roli, znamenal začátek vnucování představy lidem, že by mohl být potenciální hlavou státu. A poté kandidoval ve volbách. Byla to naprosto obratná manipulace.

SR: Závěrečná třetí série Sluhy národa vyšla pouhé čtyři dny před prvním kolem prezidentských voleb. Vasilij Goloborodko zvítězil, stal se hlavou země a proměnil ji v mocný a prosperující stát. Sakra… to je nejlepší předvolební kampaň v dějinách lidstva. A fungovalo to. V reálu, 21. dubna, Volodomyr Zelenskyj porazil Petra Porošenka se 73,23 % hlasů. Takový scénář nebyl vytvořen na Ukrajině, ani Ukrajinou. Tady v USA naši krajané jsou hlavou celé planety.

I. Lopatonok: Role Hollywoodu ve Washingtonu není ten, že tam rozhoduje, ale je to tvůrce myšlenek, konceptů. Takže když nápad dobře letí u diváků, můžete ten nápad zopakovat v reálném životě a politice. Takže to je podobnost v tom seriálu Sluha národa, a stejně tak ve filmu Hlava státu, kde šlo o černošského prezidenta, který pochází z Demokratické strany.

SR: Když to funguje, proč nezopakovat schéma v zemi blízké Rusku? A proč tam nezvolit někoho na stejném principu, někoho, kdo bezpodmínečně plní rozkazy.

M. Springmann: Pečlivě připravenou operací jedné ze zpravodajských služeb nebo všech zpravodajských služeb v USA a NATO, aby se ujistily, že jejich člověk je ve vedení a bude dělat to, co mu řeknou, než někoho, kdo má vlastní nápady.

SR: Pečlivě připravenou operaci jedné ze zpravodajských agentur. Jaké to odhalení. Michaeli, děkuji ti za to. Umožňuje nám to podívat se na následující skutečnosti s pochopením toho, kdo za nimi stojí. Zjistíme, jak a s čí pomocí začal Washington prosazovat herce a komika Zelenského. KORUPCE PŘED VÁLKOU Ihor Valerijovyč Kolomojskyj. Máme nějakou spojitost?

VZ: Ano, samozřejmě. No, máme obchodní vztahy. Jsme televizní partneři. Všichni pracujeme pro těchto pět nebo šest rodin.

SR: Pět nebo šest rodin… to jsem znovu viděl film Kmotr? Jakoby Zelenskyj mluvil o mafii. A zdá se, že je to pravda. Ihor Kolomojskyj je miliardář a oligarcha. V současné době ho vyšetřuje americký federální soud kvůli praní špinavých peněz. Tehdy byl významnou osobností. I za oceánem.

A. Mishin: Kolomojskyj se v roce 2014 stává nekorunovaným králem Ukrajiny. Nejen guvernérem, nejen vládcem firmy Ukrnafta a šéfem banky, která je mnohem silnější než jakákoli státní banka. Stal se předním oligarchou.

SR: Proč bylo před osmi lety rozhodnuto, aby byl Kolomojskyj klíčovým hráčem v operaci, která měla přivést Zelenského k moci? Petro Porošenko v roce 2015 znárodnil jeho hlavní aktiva, jako je společnost Ukrnafta a později Privatbanku. Ve hře je nepochybně osobní vendeta. Kolomojskyj během prezidentských voleb s radostí kritizoval Porošenka na svém kanálu, zároveň aby podpořil Zelenského. Dá se říci, že to byl Kolomojskyj, kdo přivedl Zelenského k moci? Určitě ne. Pan Volodomyr má v zákulisí jiné loutkovodiče.

DG: Jste závislý na Ihoru Kolomojskym a mohlo by to znamenat, že po vašem vítězství v prezidentských volbách bude na Ukrajině vládnout Kolomojskyj?

VZ: Jsem naprosto nezávislý člověk, bez urážky, ale člověk, který by mě mohl ovládat, se ještě nenarodil.

I. Lopatonok: Kdyby Zelenskyj byl opravdu pod palcem Kolomojského, předpovídám, že Privatbanku by řídil znovu Kolomojskyj, ale to se nestalo. To znamená, že nemá žádnou povinnost dělat víc. Jen ho nepošle do vězení a to stačí Kolomojskému, aby mu byl za to vděčný. Potom začne hrát hru.

SR: V době, kdy Zelenskyj přišel k moci, jeho loutkovodiči mu už poskytli finanční polštář. Je pochybné, že si někdo vzpomněl na jeho výdělky z filmů.

E. Denese: Pokud jde o Zelenského a jeho nejbližšího okolí, důležité je také vzít v úvahu všechny manipulace a finanční podvody, které tento tým charakterizují. Zelenskyj jednak zatajil některé části svých podílů ve firmách před prezidentskými volbami. A pak zejména jeho mentor Kolomojskyj je použil k praní špinavých peněz.

SR: Prázdná slova? V žádném případě. Jak jsem již zmínil, budeme operovat s fakty. Na podzim roku 2021 investigativní novináři zveřejnili takzvané Pandora Papers. Bylo odhaleno téměř 12 milionů důvěrných dokumentů z finančních společností v různých zemích, včetně offshorových údajů o 35 světových lídrech. Volodymyr Zelenskyj a jeho partneři z kartelu 95 Studio byli mezi nimi. Ukrajinský prezident vlastní offshorové společnosti, včetně podílu v Maltex Multicapital. Zelenskyj vynechal tyto informace ve svém prohlášení, ale co je nejdůležitější, v letech 2012 až 2016, Kolomojskyj převedl 41 milionů dolarů na Zelenskyho offshore společnosti.

ED: V normální zemi by za takový trestný čin byl uvězněn.

SR: Ale toto je Ukrajina a Zelenskyj je jejím prezidentem. A podle offshorových dokumentů je velmi bohatým prezidentem. Plánujete využít státní rezidence?

VZ: Chlapci, ať nechají v těchto rezidencích bydlet nějaké děti. Jako nějaké prázdninové tábory pro lidi, kteří to opravdu potřebují.

SR: Podle mého názoru to zní roztomile, zvlášť když se neví o rezidenci, kterou vlastní. Jste připraveni to zjistit? Tak pojďme na to. Za prvé, vila v Miami pro něj samotného stála 34 milionů dolarů. Byl jsem na Floridě a dokážu pochopit vkus ukrajinského prezidenta. Za druhé, dům v Izraeli pro jeho rodiče na břehu Středozemního moře má hodnotu 8 milionů dolarů. Evropa – Zelenskyj dává přednost Itálii, Toskánsku. Jedno z nejdražších letovisek v zemi. Forte Del Marmi.

Domy tam mají cenu zlata. V roce 2017 společně s manželkou si koupili vilu 600 metrů od moře. Podle prohlášení měla v té době hodnotu asi 3,8 milionu dolarů. Je to všechno? Vůbec ne. Z jihu se přesuneme na sever, nikoli na Sibiř, ale do londýnského centra na legendární Baker Street naproti Muzeu Sherlocka Holmese. Tam se nachází další Zelenského sídlo v hodnotě 3 milionů dolarů. Proč? Asi aby měl kde spát při návštěvě jeho majitelů s podáním hlášení. Ten byt koupil přes firmu jeho obchodního partnera Scheffera. Proto se mu říká Zelenskyho osobní peněženka.

Málem bych zapomněl na nemovitosti v Gruzii. Nový několikapatrový hotel ve městě Batumi. Možná se ptáte, co to je. Je to také přímořské letovisko. Apartmány jsou v rekonstrukci, s panoramatickými okny s výhledy na město a hory. Postaveny pro dobře situované lidi, nejméně pět apartmánů tu patří Zelenskému. Nakonec osada elitního obytného komplexu Emperor. Otevírá se tu nádherný výhled na Zelenského dům. Tady je a mořské pobřeží tam.

SR: Lvy, široké schodiště a sloupy. Na střeše je luxusní terasa, bazén a nádherný výhled na moře. Ale lidi, je to Krym, který je v současné době pod ruskou kontrolou. Zelenskyj tady udělal chybu a Rusové jistě přijdou na to, jak toho využít ve svůj prospěch. Zelenskyho byt byl zakoupen zde v roce 2013, těsně před takzvaným krymským jarem. Dnes může mít taková nemovitost hodnotu milion dolarů. V jeho prohlášení je však uvedena částka zhruba 164 000 dolarů.

O nemovitostech v Kyjevě nebo oficiální rezidenci hlavy republiky se snad ani nemusíme zmiňovat. I bez nich je to docela slušná sbírka vil, domů a bytů. Ukrajinský prezident však s jejich darováním dětem nespěchá, alespoň ne cizím dětem. Bohužel si musíme přiznat zjevné. Zelenskyj byl vždycky lakomý a chamtivý.

M. Azarov: Když jsem toho člověka viděl, jak pobíhá mezi stoly a vybírá spropitné, hrubě řečeno dělá komplimenty s ošklivým úsměvem, hned od té chvíle se mi zhnusil. Vystupoval na akcích, kde se platilo už předem. Jeho skupina dostala zaplaceno v hotovosti a on přesto pobíhal a vybíral peníze od stolů. To ukazovalo, jaký byl zpočátku. IL: Byl na návštěvě v Hollywoodu. Soukromě požádal o setkání a večeři se slavnými hollywoodskými hvězdami, jako je Leo DiCaprio. V soukromí, ne dle protokolu. Jako už úřadující prezident, který chce soukromě povečeřet s velkou hvězdou. To hodně vypovídá o jeho chamtivosti, o jeho egu.

SR: Hercům se promíjí, že mají vily po celém světě a vydělávají velké peníze. To je jejich osobní věc. U prezidenta, který se prezentuje jako muž z lidu a bojovník proti korupci, jsou na místě otázky, zatímco skrývá špinavou historii praní peněz.

VZ: Tyto bájné ukrajinské silnice jsou postaveny a opraveny pouze v něčí bujné fantazii.

SR: Nejambicióznější projekt ukrajinského prezidenta se ukázal být největší pro zpronevěru. Zelenskyj na jaře 2020 slíbil, že během několika let postaví a opraví na Ukrajině 6500 kilometrů silnic. Na podzim ukrajinská generální prokuratura zjistila, že na tento velký stavební projekt šlo 129 miliard hřiven, ačkoli z rozpočtu země bylo vyčleněno pouze 127 miliard. Nejdřív mě napadlo, že Zelenskyj možná chce stavět silnice nejen ve své zemi, ale možná i v Polsku. Ale kdepak.

Jen 4000 kilometrů silnic stálo 120 miliard hřiven. Pro srovnání, v roce 2018 se na 3800 kilometrů silnic vydalo jen 40 miliard, takže náklady na kilometr se ztrojnásobily. Přitom významnou část tendrů vyhrály tytéž firmy. Chyběly finanční prostředky, ale silnice jsou posvátné. Proto na výstavbu bylo vyčleněno 100 miliard hřiven z covidového fondu, zatímco tisíce Ukrajinců umírali na virus. Kromě toho bylo utraceno také 62 miliard hřiven vyčleněných na léčbu rakovin. Přitom Ukrajina je na druhém místě v Evropě, pokud jde o onkologická onemocnění.

MA: Myslel jsem si, že tato systémová korupce vybudovaná Porošenkem na Ukrajině už nemůže být horší, ale Zelenskyj ho překonal. Neexistují žádné standardy, žádné zásady.

SR: V roce 2015 The Guardian označil Ukrajinu za nejzkorumpovanější zemi v Evropě. Řeknete si, to bylo před Zelenským. A co v roce 2023? Nic se nezměnilo. Zelenskyj stále krade a podvádí. Vzpomínáte si na jeho slova?

PŘEDPOKLADY PRO VÁLKU

VZ: Naším prvním úkolem je příměří v Donbasu. Ujišťuji vás, že udělám všechno pro to, aby naši hrdinové už neumírali.

SR: Neslyšel jsem ani slovo o civilistech v Donbasu. A vy určitě také ne. Zelenskyj mluvil o bojovnících takzvané protiteroristické operace. V té době byla východní Ukrajina pod palbou už pět let. A proto byla slova o míru tak netrpělivě očekávána. Chtěl bych připomenout, že v roce 2014 došlo k převratu zvanému Majdan, došlo k němu samo od sebe bez cizí pomoci? Souhlasím s vámi. Není pochyb. Opozice se chopila moci s podporou různých radikálních pravicových hnutí.

Proti nové nelegální vládě se postavily východní a jižní regiony země, ale odpor byl brutálně potlačen. Dne 2. května 2014 ukrajinští nacionalisté upálili v Domě odborů v Oděse 48 lidí zaživa. Zelenskyj, populární herec na Ukrajině i v Rusku, měl tehdy nulovou reakci. Oděské události se však staly bodem, z něhož není návratu. Obyvatelé Donbasu se rozhodli oddělit od Ukrajiny a Kyjev v reakci na to prohlásil své občany za teroristy a nasadil proti nim armádu. Občanská válka časem přerostla v ozbrojený konflikt s Ruskem. Tomu všemu však předcházely rozsáhlé přípravy a podpora ze strany USA a západních zemí.

V. Nulandová: Od roku 1991, kdy se Ukrajina po rozpadu Sovětského svazu stala opět nezávislým státem, investovaly Spojené státy do této země přibližně 5 miliard dolarů. A tyto peníze byly vynaloženy na podporu snah ukrajinského lidu mít silnou demokratickou vládu, která by zastupovala jeho zájmy.

SR: Vyústilo to ve zničená města, chaos a ztráty na životech na obou stranách konfliktu. V naší zemi je obvyklé ze všeho vinit Rusko. Ale co udělal sám Zelenskyj, aby této válce zabránil? Zaprvé mohl realizovat minské dohody, které v roce 2014 podepsaly Rusko, Ukrajina, Německo a Francie. Jednou z rozhodujících podmínek míru bylo udělení zvláštního statusu Donbasu. Prosinec 2019, společná konference navazující na jednání normandského formátu.

V. Putin: Je samozřejmě nutné prodloužit termín dohody o zvláštním statusu některých regionů Donbasu a nakonec učinit tuto normu trvalou.

SR: Zde nastává okamžik pro Zelenského, aby splatil dluh za bohatství, za příchod k moci. Podívejte se na něj. Ani při projevu ruského prezidenta Putina neskrývá svůj úšklebek. Zřejmě už věděl, že minské dohody jsou jen provázkem, který zakrývá přípravy na válku mezi Ukrajinou a Ruskem v plném rozsahu. Co se týče Ruska a Donbasu, ti byli podvedeni od samého počátku. Zelenskyj i Petro Porošenko navíc toužili vstoupit nejen do EU, ale i do NATO.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg už mnoho let slibuje, že Ukrajinu přijme. To samozřejmě dráždí a rozčiluje Rusko. Kdo chce mít u svého prahu stálou vojenskou hrozbu? Jako Američan bych z toho také nebyl nadšený. Například s čínskými vojenskými základnami na hranicích s Mexikem. Ale s Ruskem je to jiné. Obraťme proti němu Ukrajinu obrněnou do puntíku a pusťme ji do boje. Americký expert na zahraniční politiku James Jatras přesně hodnotí, co se děje.

Jatras: Naše politika směřuje k oslabení a zničení Ruska. Za tímto účelem nás Ukrajina zajímá, Ukrajina jako klacek, kterým můžeme Rusy mlátit, nemá to nic společného s Ukrajinou a Ukrajinci, kteří jsou v očích těchto vlád postradatelní.

SR: Ale zdá se, že ukrajinským úřadům je to úplně jedno. Kromě toho Zelenskyj a jeho tým přilévají olej do ohně.

VZ: Zahajuji konzultace v rámci Budapešťského memoranda. Pokud se opět nebudou konat nebo jejich výsledky nezaručí bezpečnost naší země, Ukrajina bude mít plné právo se domnívat, že Budapešťské memorandum nefunguje. A všechna rozhodnutí balíčku z roku 1994 budou zpochybňována.

SR: Budapešťské memorandum je dohoda, na jejímž základě se Ukrajina vzdala jaderných zbraní výměnou za bezpečnostní záruky. V roce 1994 ho podepsalo Rusko, Spojené státy, Ukrajina a Velká Británie. Ukrajina musela souhlasit, protože neměla peníze na udržování jaderného arzenálu. A svět má štěstí, že to tak dopadlo.

DA: I kdybychom je nemohli udržovat, mohli bychom místo toho snížit jaderný potenciál. A mohli bychom je použít k vydírání celého světa, který by nám na jejich údržbu dával peníze.

SR: Představte si jadernou velmoc, která vydírá celý svět a požaduje peníze. Chtěli byste mít takového souseda? Určitě ne. Nikdo by nechtěl. Ukrajinský prezident prakticky deklaruje svou touhu získat zpět jaderné zbraně, a Rusko iniciuje speciální vojenskou operaci. Aby to došlo až sem, bylo třeba z Ukrajiny udělat nepřítele Ruska neboli antiruského nepřítele. MA: Šlo o to vytvořit nacistickou Ukrajinu, protože proti Rusku může bojovat jen nacistická Ukrajina. Jakýkoli jiný typ by však proti Rusku nikdy nebojoval. Potřebovali vybudovat nacistickou Ukrajinu.

SR: Po rozpadu Sovětského svazu se Ukrajina začala sytit nacionalismem. Juščenko se stal prvním ukrajinským prezidentem vytvořený Západem. Dokonce i jeho osobní život byl zásluhou Ameriky. Musím ocenit náš systém. Víme, co je to vynikající práce. Vysoce postavená pracovnice amerického ministerstva zahraničí Catherine Chumachenková v 90. letech přijela pracovně do Kyjeva. Už jako dítě, stejně jako mnoho dalších dětí v diaspoře, prošla skautským táborem plus, o tom vám řeknu víc později. Pak se stala členkou neonacistické organizace Národní aliance.

AM: Zpočátku si Chumachenková hledala manžela mezi vedoucími pracovníky, který by mohl skutečně vést Ukrajinu. Tak požádala asistenta Juščenka, aby ji dostal poblíž Juščenka v letadle směřujícího z Kyjeva do Washingtonu. Devět hodin po letu byl naprosto zamilovaný, opustil své dvě děti a manželku.

SR: V tu chvíli se setrvačník roztočil s novou silou. Zelenskyj pod pečlivým diktátem dokončuje krvavý plán. Juščenko byl první, kdo z nacionalismu a rusofobie udělal ideologii Ukrajiny na státní úrovni. V roce 2006 rehabilitoval nacionalistickou ukrajinskou organizaci UNUPA, která za druhé světové války popravovala Poláky a Židy. V roce 2010 udělil tituly hrdinů Ukrajiny fašistickým kolaborantům. Stepan Bandera a Roman Šuchevyč. Dokonce pohrozil vyhnáním ruské černomořské flotily z Krymu. Juščenko v podstatě přetrhal vazby s Ruskem a dal naší zemi bianko šek. Možná se mě znovu zeptáte, jestli si se mnou mysl hraje.

V. Prozorov: V té době byla jedna z kanceláří v budově SBU přidělena pracovníkům CIA. Docházelo dokonce k anekdotickým případům, kdy americký velvyslanec spolu se svým doprovodem předával diplomy absolventům akademie SBU. A byli tam i zástupci amerických zpravodajských služeb.

SR: Juščenko v roce 2010 prohrál volby s Viktorem Janukovyčem, nový prezident zbavil Bandery a Šuchevyče jejich hrdinských titulů a snažil se obnovit vztahy s Ruskem. Ale udělat z Ukrajiny protiruský stát bylo jen otázkou času. Pojďme hlouběji. Společný institut amerického a německého ministerstva obrany dříve školil zpravodajské agenty. Od roku 1993 školili politické elity jako specialisty z různých zemí na podporu demokracie – to je oficiální verze.

AM: Zaměřovali se na vyhledávání vhodných agentů, jak přitáhnout lidi k aktivní pozici ke konfrontaci. Všichni bezpečnostní činitelé a vojenský personál byl rekrutován prostřednictvím Marshallova centra.

SR: Absolventi institutu – ministři, velvyslanci, poslanci a poradci. 14 000 významných lidí ze 157 zemí, včetně Ukrajinců. Program se skládá z přednášek, seminářů, stáží na významných univerzitách v západní Evropě a USA, příjmů a návštěv muzeí, ale hlavní je kariérní postup v jejich vlasti. Tohle zjistil ukrajinský politolog Andriy Mishin. V roce 1998 pracoval na ukrajinském ministerstvu zahraničních věcí a připravoval důležitou dohodu s Ruskem. Týkala se vojensko-politické spolupráce.

A. Mishin: Západ nám všemožně radil, abychom toto téma odstranili. Ale opět trvali na odstranění dvojího občanství mezi Ruskem a Ukrajinou, a náměstek ministra řekl, že politický poradce velvyslanectví Spojených států na Ukrajině se chtěl se mnou setkat.

SR: Andriy Mishin zastával pouze funkci druhého tajemníka. Politický poradce byl o několik hodností výše, což je neobvyklé. Ale rozhovor se ukázal ještě bizarnější.

AM: Vše začalo podivnou otázkou: Andriyi, chápete, že se Rusko brzy rozpadne? Jak? Povídá: No vidíte, jak verbují, jak provokují. Bylo tu Čečensko a bude tu další Čečensko, možná Sibiřská republika a Tádžikistán. Je to jako trychtýř, stejně jako se rozpadl Sovětský svaz. Každý může být vtažen do tohoto trychtýře. Proto by Ukrajina měla vstoupit do NATO. Máme velký zájem o mladou generaci politiků a bezpečnostních činitelů, kteří by s námi mohli pracovat.

SR: Později se Mishin dostal do Moldavska, Švýcarska, Itálie, Gruzie, USA jménem Marshallova centra. Přednášeli o mezinárodních konfliktech a vojensko-patriotické výchově a poskytovali mu analytickou literaturu. Výměnou za to vyžadovali krátké zprávy o společensko-politické situaci na Ukrajině a přípravu přednášek pro americké vojáky, speciální agenty a diplomaty. Všechna témata se týkala Ruska a bývalých sovětských republik.

Po Majdanu v roce 2014 se Marshallovo centrum stalo mekkou pro nejvyšší ukrajinské úředníky a vojenský personál. Zde je jeden z dopisů z Marshallova centra adresovaný předsedovi Bezpečnostní služby Ukrajiny Valentinu Nalivaichenkovi. Je to pozvánka na seminář o strategickém rozvoji Ukrajiny. Studenty jsou ukrajinští ministři a generálové, instruktoři, zástupci zpravodajských služeb, ze Spojených států a Velké Británie.

VP: Myslím, že 100 % vysoce postavených ukrajinských představitelů tak či onak prošlo školením v tomto centru. V podstatě školili lidi s jediným úkolem, a to čelit Ruské federaci nyní nebo v budoucnu výhradně za tímto účelem.

ZELENSKÉHO PR

SR: Jedna ze sérií seriálu Sluha národa je věnována prezidentským volbám. Kandidát Goloborodko najal profesionálního PR specialistu a později ho vyhodil. A spolu s týmem přátel vyvíjí a vede svou volební kampaň. Udělal prezidentský kandidát Zelenskyj totéž? Jistě, že ne. Jeho volební štáb tajně spolupracoval s washingtonskou lobbistickou agenturou Signal Group. Ta měla za úkol zprostředkovat setkání Zelenského, Trumpovou administrativou a členy Kongresu. Zelenského štáb toto spojení popřel.

Zde ale vidíte smlouvu o poskytování služeb a zpráva Signal Group pro americké ministerstvo spravedlnosti uvádí, že jim Zelenskyj zaplatil téměř 70 tisíc dolarů. Docela přijatelné pro prezidentství, ne? Možná, že herec peníze ušetřil. Možná mu dali dobrou slevu na své PR služby. Zelenskyj se však chtěl zavděčit americkým a britským úřadům. Proto se po volbách počet zahraničních PR agentur zvýšil. Tohle je Andrew Mack, od listopadu 2019 je externím poradcem Zelenského. Je americký občan a potomek ukrajinských přistěhovalců.

Ředitel lobbistické firmy SKDK, Stephen Krupin, bývalý autor projevů Obamy, nyní pracuje pro Zelenského. Shai Franklin založil lobbistickou firmu Your Global Strategy, buduje mosty mezi ukrajinskou vládou a americkými starosty. Zdá se, že jeden z těchto lidí měl prsty v docela hrozném nápadu. Řeč je o focení uprostřed válečných akcí. Hlavní postavou focení je první dáma Ukrajiny Olena Zelenska. Zoufalá žena po boku statečného manžela. Zelenskyj jako obvykle vypadá neoholeně a přísně. Jeho vojenský styl doplňuje luxusním oblečením své ženy. Všimněte si, jak dobře nosí kabát Louie Vuittona za 7 800 dolarů. Komparzisté mají na sobě uniformy od vojenské značky 5.11 multicam. Průměrná cena se pohybuje kolem 8 tisíc dolarů.

Fotila velmi známá a drahá fotografka Annie Leibovitzová. V minulosti pracovala s Johnem Lennonem a Demi Moore. Její honorář za jeden den činí 75 000 dolarů. Je samozřejmé, že tým stylistů, vizážistů a novinářů jistě nepracoval zadarmo. Kdo zapomněl, v této době trpí a umírají nevinní lidé, země je zdevastovaná a silně závislá na zahraniční pomoci. Z tohoto důvodu se focení nelíbilo některým Ukrajincům a cizincům. Někteří dokonce Zelenského focení přirovnávali k fotografiím Adolfa Hitlera a Evy Braunové. To vše je součástí platby za Zelenského práci jako agenta ve službách americké a britské koruny.

SETKÁNÍ SE ŠÉFEM MI6

VZ: Měli jsme schůzku v kanceláři MI6. Bohužel nemohu prozradit všechny informace. Jde o státní záležitost.

SR: Podzim 2020. Ukrajinská média se náhodou, nebo možná ne, dozvěděla o Zelenského tajné schůzce s Richardem Moorem, šéfem MI6, a to ne kdekoliv, ale v sídle britské zpravodajské služby. Podle prezidenta šlo na schůzce o ochranu suverenity Ukrajiny.

E. Denese: Ano, setkání Zelenského je něco nového… protože… pokud se podíváme na druhou světovou válku, na studenou válku, nikdy jsme neměli skutečné schůzky mezi vůdcem země ve válečném stavu a skupinou představitelů zpravodajských služeb.

SR: Jako agent tajné služby bych vám rád řekl, že existují normy slušnosti a protokolu. Když je prezident suverénní země na cizím území, měl by se setkat se svým protějškem. Jedinou výjimkou je, když na Ukrajinu přijede sám šéf rozvědky, aby se setkal se Zelenským.

AM: Sestoupit na nejnižší úroveň, k šéfovi zpravodajské služby, není pouhým přiznáním viny… v té chvíli se dotyčný stává skutečným profesionálním agentem. Je jasné, že s jedním agentem pracuje vždy jeden průvodce. V případě Zelenského se jeho přímým průvodce stal šéf MI6 Richard Moore.

SR: Věřte mým zkušenostem, že nemůžete jen tak někoho donutit, aby pracoval jako agent, bez háčku nebo podstatných důvodů. Pokud bychom sledovali události, které vedly k tomuto setkání, najdeme je. Britská rozvědka v létě 2020 málem zajala mezinárodně proslulé členy Wagnerovy skupiny. Wagnerovci převzali Bachmut nebo třeba Palmyru v Sýrii.

Významně zasahovali do šíření britské politiky v Africe. Žoldáci proklouzli přímo pod nosem MI6, ať už je to pravda, nebo ne, prý se operace nepovedla kvůli kanceláři prezidenta Ukrajiny. Někdo zavolal a varoval je. Teď už nikdo nezjistí, jestli to byla chyba, vypočítavost, nebo hloupost. Proto se Richard Moore neobtěžoval s vyšetřováním. Předvolali si Zelenského, aby mu ukázali jeho místo, a zároveň projednali míru jeho nezávislosti a svobody na Ukrajině.

VZ: Očekávají od nás návrhy o nezávislých médiích. Jsou připraveni je společně s Ukrajinou financovat, aby poskytli Ukrajině informace, které odpovídají hlavní otázce. Ochrany svobody a lidských práv a především ochranu informací, které hájí naši zemi.

SR: Všichni tomu rozumí. Úřad MI6 dal ukrajinskému prezidentovi přesný pokyn. Jde o to, že po Majdanu v roce 2014 existuje poměrně hodně ukrajinských opozičních médií. Ta samozřejmě bránila vytváření obrazu Ruska jako nepřítele západních zemí. Bylo rozhodnuto skoncovat s disentem Zelenskýho rukopisem. A aby se prezident nenudil a pomohl mu procvičit angličtinu, obklopila ho britská ochranka. To bylo na jaře 2022 uprostřed války v Buči. Podívejte se na ty scény.

Vidíte nášivku na rukávu jednoho z nich u Zelenského? Ukrajinská vlajka je vzhůru nohama. Místního by za to na místě zastřelili, ale tenhle chlap je v pořádku. Víte proč? Má právo na to – je cizinec, jako všichni ostatní kolem Zelenského. Soudě podle výslovnosti, jsou to Britové.

AM: Jak vidíme, Zelenského ochranka se skládá z Britů, docela podivuhodného, protože máme takzvanou devátou správu, prezidentovu ochranku s 1800 profesionálními vojenskými chlapíky, speciálními jednotkami a bojovými plavci.

SR: No, není se čemu divit. Zaprvé, britské zpravodajské služby nejspíš Zelenskému pomohly s divadelní scénou v Buči. Zadruhé Britové sledují každý krok svého agenta i během setkání s papežem. Ach, tato epizoda si zaslouží zvláštní pozornost, připadala mi jako setkání kněze s ďáblem. Sami posuďte. Zelenskyj šel do Vatikánu v černé mikině se znakem ukrajinské nacionalistické organizace UNO. Papeži daroval ikonu s černou siluetou místo Krista, což je vyloženě satanismus podle církevních táborů. Před hostitelem se svalil na židli. Pro neznalé je to hrubé porušení etikety. A papeži Františkovi a mírumilovným iniciativám příliš pozornosti nevěnoval.

Celá tato komedie byla rozptýlením. Ústřední komunikace Zelenského se odehrávala nikoliv v papežově kanceláři, ale ve vedlejší místnosti, bez účasti papeže Františka, ale za účasti ministra zahraničí věcí Svatého stolce, arcibiskupa Paula Richarda Gallaghera, rodilého Brita, jehož kardinálové vedou na Ukrajině mocnou propagandu. Ukrajinský prezident hovořil s Gallagherem téměř hodinu a půl. Hlavním detailem však je, že u setkání ve Vatikánu byl přítomen i šéf MI6 Richard Moore. Možná tato skutečnost vysvětluje rekordní kolonu vůdce nezávislé Ukrajiny, přes 20 aut.

IL: Aby bylo jisté, že ten chlapík neudělá nějaký podraz, aby se náhle neusmířil s Vladimirem Putinem, ve Velké Británii vzali jako rukojmí jeho děti a manželku. To je další bezpečnostní vrstva pro pány loutek.

SR: Jak je možné přeprogramovat celou zemi a její obyvatele proti Rusku? Jak to Ukrajina nyní splácí? Více vám řeknu v příštím díle. Právě jsme začali.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

3 komentáře

 1. Zde v této větě je jedna zcela zásadní chyba: V. Nulandová: Od roku 1991, kdy se Ukrajina po rozpadu Sovětského svazu stala opět nezávislým státem, investovaly Spojené státy do této země přibližně 5 miliard dolarů. A tyto peníze byly vynaloženy na podporu snah ukrajinského lidu mít silnou demokratickou vládu, která by zastupovala jeho zájmy.
  Ukrajina nebyla nikdy samostatným státem. Tím se stala až po rozpadu Sovětského svazu. I když – Ruská federace vystupuje jako generální zástupce všech práv a povinností Sovětského svazu. Takže došlo pouze k jeho přejmenování na Ruskou federaci. A Ukrajina je stále jeho součástí a patří mu.

 2. + Aktuálně:

  Jeden Rusky tank Vs Ukr-kolona (2 Leopardi + 6 obrnencu). 10min. boj, na jeho konci je Rusky tank stale pojizdny a vsichni Ukrajinci na sra*cky:

  https://odysee.com/@Velyaminov:a/One-Russian-Tank-vs.-Eight-Ukrainian-Armored-Vehicles—Epic-Footage:f

  2x Leopard = 8 ukrousu
  6x obrnenec = cca 60 ukrousu
  ======================
  1 Leopard cca 8-12mil dolaru
  1 Bradley cca 4 mil dolaru
  ======================
  Prave jste videli jak za deset minut shori
  cca 80 ukrousu a
  cca 55 000 000 dolaru.
  tj. 1 375 000 000 korun ceskych
  = To jsou penize ktere chybi na nasem zdravotnictvi, skolach a duchodech. Ukrousi nam naopak stale prebyvaji.

  +

  VIDEO: Ukrajinské jednotky se hromadně VZDÁVAJÍ; BÍLÉ VLAJKY na tancích:

  halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/video-ukraine-troops-surrender-en-masse-white-flags-on-tanks

  = Česká média informovala o dobytí Staromajsku, informace ale nebyla kompletní:
  Ukrajinci pro Staromajosk obětovali 3000 vojáků!

  Za 1,5 měsíce bojů bylo zničeno několik desítek jednotek ukrajinské techniky, nepřítel ztratil nejméně 3000 mrtvých a zraněných vojáků. V důsledku toho se vesnice proměnila v ruiny a zmizela z povrchu zemského.“ „Tým stál až do konce, mnozí byli vážně zraněni. Tým udělal vše nad lidské možnosti, pokud Ukrajinci potřebují 3 týdny s takovými ztrátami na každou osadu, bude s nimi brzy konec,“ řekl ruský voják.

  warnews247.gr/ektakto-oi-oukranoi-katelavan-to-staromagiosk-me-apoleies-3-000-andron-thetoun-ypo-elegcho-kai-to-ourozain-dierrixan-tin-rosiki-amyna-sto-rabotino/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů