Corbettův report: Budoucnost jídla & ohrožení potravinového řetězce

Ve zkratce...

Všichni známe problémy moderního továrního zemědělství. Ale jakkoli je situace špatná, bude ještě horší. Na trh přicházejí nové technologie, které hrozí, že zcela převrátí naše chápání potravin. Technologie, které by v konečném důsledku mohly začít měnit samotný lidský druh. Více v dokumentu od Corbetta.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte zde.

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓


Jestli jsou pro Vás překlady hodnotné, zvažte přispěním na jejich tvorbu níže kartou (ocením měsíční podporu) nebo ZDE na bankovní účet. Děkuji! (ps: Po kliknutí na tlačítko „Přispět” budete přesměrování na platební bránu)

Donation amount
Donation frequency


Sledujte také na: Odysee / Rumble / Substack

Originál videa publikován ZDE: 11. června 2024

Pokud je pravda, že „jste to, co jíte“, jak říká staré přísloví, co to z nás dělá?

Jako konzumenti těžce zpracovaného, chemicky ošetřeného a GMO zamořeného sajrajtu jsme v moderním vyspělém světě vyřešili problém hladu, který trápil naše předky od nepaměti, tím, že jsme předali svou potravinovou suverenitu hrstce korporátních konglomerátů.

Výsledkem tohoto předání je vytvoření systému továrního zemědělství, v němž se geneticky upravené plodiny polévají glyfosátem a hospodářská zvířata se nahánějí do malých ohrad, kde žijí celý život ve špinavé bídě, napumpovaná antibiotiky a růstovými hormony, dokud nejsou poražena a dodána do supermarketů a řetězců rychlého občerstvení.

Existuje spousta dokumentárních filmů a odhalení, které podrobně popisují nebezpečí tohoto průmyslového zemědělského systému, kterému jsme vystaveni. Na tyto problémy upozorňuje řada aktivistů. Četné kampaně a pochody organizované za účelem zvýšení povědomí o těchto problémech.

Přesto je národ za národem stále tlustší a nemocnější, protože tradiční stravu založenou na čerstvých produktech od místních farmářů vytlačuje růžová břečka z rychlého občerstvení pocházející z průmyslových farem velkopotravinářského oligopolu.

Ale jakkoli je situace špatná, bude ještě horší. Vzhledem k tomu, že jedna krize za druhou narušuje zásobování potravinami, „řešení“ těchto problémů je již připraveno.

Na trh přicházejí nové technologie, které mohou zcela změnit naše chápání potravin. Technologie, které by v konečném důsledku mohly začít měnit samotný lidský druh.

Toto je váš průvodce budoucností potravin. Sledujete pořad The Corbett Report.

Jídlo jako zbraň

Co je to vlastně jídlo?

Normálnímu člověku, který má v hlavě jasno, to zní jako hloupá otázka. Jídlo je samozřejmě palivo pro tělo.

Jistě, mohli bychom se v tom vyřádit. Vědci by mohli mluvit o obsahu kalorií v různých potravinách nebo měřit obsah makronutrientů. Sociologové by mohli poukázat na to, že jídlo je základem lidského společenství, které sdružuje lidi do rodin, kmenů a komunit, aby lámali chleba a navazovali sociální vztahy. Teologové mohou dokonce diskutovat o transsubstanciaci chleba a vína a o společenství s Bohem, které tyto posvátné úkony konzumace umožňují. . . .

. . . Ale pak jsou tu psychopatičtí rádoby vládci světa. Tito machiavelističtí intrikáni by definovali jídlo zcela jinak. Pro ně je jídlo něco úplně jiného.

Pro ty, kdo chtějí vládnout národům, je jídlo zbraní.

Útočící armády již po tisíciletí vědí, že město lze dobýt jeho blokádou. Nakonec obyvatelům obléhaného města dojdou potraviny a buď zemřou hlady, nebo se vzdají.

Angličané věděli, že jídlo je mocným nástrojem kontroly. Vytvořili podmínky, které vedly k irskému bramborovému hladomoru, a pak nečinně přihlíželi, jak miliony lidí umírají nebo jsou vysídleni, protože – jak řekl Charles Trevelyan, který měl na starosti reakci britské vlády – „boží soud seslal pohromu, aby Irům udělil lekci, že pohromu nelze příliš zmírňovat“. Irové však nebyli ani první, ani poslední, kdo pocítil tíhu lhostejnosti britského impéria k jejich hladu; stačí se zeptat Bengálců na jejich vlastní hladomor.

Příkladem tohoto myšlení „jídlo jako zbraň“ z 20. století, který se mi okamžitě vybaví, je holodomor, bezostyšný akt genocidy, který spáchali sověti Josifa Stalina na Ukrajincích, aby prosadili svou kampaň kolektivizace zemědělství v SSSR a umlčeli agrární rolníky, kteří se proti této politice bouřili. Následný hladomor zabil miliony Ukrajinců.

Holodomor však rozhodně není jediným případem, kdy byly v minulém století potraviny použity jako zbraň. Kdo by mohl zapomenout na memorandum National Security Study Memorandum 200: Implications of Worldwide Population Growth for U.S. Security and Overseas Interests arciglobalisty Henryho Kissingera? Tento dnes již proslulý dokument – vypracovaný Kissingerem v prosinci 1974 a přijatý prezidentem Fordem v roce 1975 jako oficiální politika – tvrdí, že vzhledem k tomu, že „[r]ozvoj populace bude mít vážný dopad na potřebu potravin“, bude možná nutné vázat potravinovou pomoc rozvojovým zemím na povinné sterilizační programy nebo kvóty na snížení počtu obyvatel. Dokonce i chladně kalkulující Kissinger byl nucen připustit, že takový program by z potravin udělal „nástroj národní moci“.

Ale to bylo tehdy. Tohle je teď! Určitě už je ta myšlenka „jídlo jako zbraň“ dávno v důchodu, že?

Aby nikdo nepochyboval o tom, že potraviny jsou i v 21. století zbraní proti nám, stačí se podívat na poslední novinové titulky, abychom se přesvědčili, že tato myšlenka zdaleka není přežitkem minulosti.

Od narušení celosvětových dodávek potravin způsobených výlukami a omezeními v rámci programu COVID až po decimování ukrajinské úrody pšenice způsobené ruskou invazí v roce 2022 přispěly otřesy v celosvětovém potravinovém řetězci k tomu, že se počet lidí, kteří čelí akutní potravinové nejistotě, za poslední čtyři roky zdvojnásobil.

Vzhledem k tomu, že se názorně ukázalo, jak křehké je celosvětové zásobování potravinami a jak velký hospodářský a společenský chaos může způsobit jakýkoli otřes tohoto systému, bylo by nemyslitelné, aby se vlády nyní záměrně pokoušely tento dodavatelský řetězec ještě více narušit, nebo ne??

Tak si to ještě jednou rozmyslete. Od Nizozemska přes Irsko, Polsko, Itálii, Kanadu, Argentinu až po Srí Lanku vlády ve jménu snížení znečištění potlačují zemědělce a nutí je vybíjet stáda, snižovat produkci, shazovat mléko a dodržovat nová náročná omezení provozu.

Tyto vlády nejsou hloupé. Stejně jako Britové, Sověti, Američané a další represivní režimy v historii vědí, že tato opatření, pokud budou dotažena do konce, povedou k rozsáhlému hladu a nepokojům. Ve skutečnosti jsme již byli svědky masových protestů proti těmto omezením v mnoha zemích, od Německa přes Itálii, Polsko, Španělsko, Panamu, Argentinu až po Kanadu. A to nemluvím o masových protestech nizozemských zemědělců v posledních letech a o útěku prezidenta ze Srí Lanky, když bylo zřejmé, že vládní ekologická politika a omezení zemědělství přispěly ke kolapsu tamní ekonomiky.

A nyní zjišťujeme, že jsou napadány i samotné zásoby potravin.

ANCHOR: 40 000 liber potravin, které měly nasytit lidi v potravinové poušti poblíž Maricopy na jihu údolí, je zcela pryč.
A dnes v noci se vyšetřovatelé stále snaží zjistit, co požár způsobilo.

ZDROJ: Požár v Maricopa Food Pantry zničil 40 000 liber potravin

ANCHOR: Posádky bojují s obrovským požárem na kuřecí farmě. Vše se odehrává na Cal Main Foods podél Simpson Farm Lane v Dade City.

ZDROJ: Požár drůbeží farmy v Dade City pravděpodobně zabil 250 000 kuřat

ANCHOR: Hasiči se snaží zjistit, co bylo příčinou požáru v továrně na zpracování potravin na západě města. Stalo se to včera večer kolem půl desáté na ulici Merida poblíž jižní Zarzamory.

ZDROJ: Po požáru zůstal závod na zpracování potravin ve West Side poškozený kouřem, říká SAFD

ANCHOR: Zprávy z východního Oregonu, kde posádky bojují s rozsáhlým požárem v továrně na zpracování bramborových lupínků. Nad místem požáru v Shearer’s foods na dálnici 207 v Hermistonu přelétl letoun Air 12.

ZDROJ: Nejméně dva lidé zraněni při výbuchu v potravinářském závodě v Hermistonu

ANCHOR: Dnes odpoledne byly posádky na místě rozsáhlého požáru na vaječné farmě. Požár vypukl na farmě Hillendale Farms na Schwarz Road. Podle Armády spásy mohlo při požáru zahynout asi 100 000 kuřat.

ZDROJ: VIDEO: 100 000 kuřat zemřelo při požáru vaječné farmy v Bozrahu

Série záhadných požárů, výbuchů, žhářských útoků a dokonce i kybernetických útoků na potravinářská zařízení ve Spojených státech v posledních letech přiměla orgány činné v trestním řízení varovat před koordinovaným útokem na dodávky potravin.

V dubnu 2022 FBI dokonce vydala oficiální oznámení pro soukromý průmysl, ve kterém upozornila, že „k útokům ransomwaru na celé spektrum farmářských podniků v sektoru FA [Food and Agriculture] dochází pravidelně“, a uvedla, že tyto útoky „narušují provoz, způsobují finanční ztráty a negativně ovlivňují potravinový řetězec“.

Tento záhadný útok se odehrál v době, kdy došlo k rozsáhlému narušení celosvětových dodávek potravin a svět se ocitl na pokraji katastrofy. Nedostatek dusíkatých hnojiv podporuje inflaci potravin, i když vlády po celém světě omezují používání hnojiv a zemědělských vstupů svými zemědělci, a válka, sucho a přerušení obchodu rovněž ničí produkci potravin, takže schopnost globálního systému „od farmy k vidličce“ uživit světovou populaci je zpochybněna.

Ekologičtí zemědělci a zastánci místního zemědělství již desítky let upozorňují na nejistou povahu globálního dodavatelského řetězce just-in-time a jeho nedostatečnou odolnost. Jedna skupina však před současnou krizí nejen varovala, ale také ji překvapivě podrobně předpověděla.

V listopadu 2015 – jak se můžete dozvědět z oficiální tiskové zprávy na webových stránkách společnosti Cargill – „se v sídle Světového fondu na ochranu přírody ve Washingtonu DC sešlo 65 mezinárodních politiků, akademiků, podnikatelů a vůdčích osobností, aby se dohodli, jak bude svět reagovat na budoucí potravinovou krizi.“ Během dvou dnů si účastníci této simulace „potravinové řetězové reakce“ zahráli role, jak by se dalo reagovat na řadu katastrof, které by se v roce 2020 sbíhaly a překrývaly, včetně „dvou velkých potravinových krizí s cenami blížícími se 400 procentům dlouhodobého průměru, řady extrémních klimatických jevů, pádu vlád v Pákistánu a na Ukrajině a hladomoru a uprchlické krize v Bangladéši, Myanmaru, Čadu a Súdánu“. Hra – která, jak jsme byli ujištěni, „byla vytvářena v průběhu několika měsíců s ohledem na maximální realismus“ – dále předpokládá některé velmi konkrétní scénáře, které se až děsivě podobají současné realitě, včetně „prudkého nárůstu cen s hrozícím celosvětovým nedostatkem potravin v roce 2022“, který přiměje hráče EU zavést daň na maso.

Světový fond na ochranu přírody (World Wildlife Fund) ve své zprávě o simulaci po skončení akce upřesnil význam tohoto cvičení, aby ho široká veřejnost nepochopila: „Pouze zastavením expanze zemědělství, zvýšením zemědělské produkce, zvýšením efektivity využívání zdrojů a snížením plýtvání potravinami můžeme zajistit potraviny a výživu, které potřebujeme, a zároveň zajistit zachování přírody pro budoucí generace.“ V souladu s tím tato „hra“ skončila zavedením globální uhlíkové daně.

V únoru 2024 provedla Evropská unie vlastní simulaci potravinové krize. Cvičení, kterého se zúčastnilo 60 úředníků EU a vládních úředníků na dvoudenní konferenci v Bruselu, představovalo kaskádovitou sérii potravinových krizí, které se odehrají během následujících dvou let, od neúrody a nedostatku hnojiv až po lidová povstání a nepokoje. Válečná hra skončila, jak se dalo čekat, tím, že vládní byrokraté vyzvali k větší centralizaci potravinových rezerv a zásob ve jménu biologické bezpečnosti a dospěli k závěru, že „stravování se musí změnit směrem ke zdravějším variantám a odklonit se od masa“.

Tato simulace krize v EU a cvičení „Potravinová řetězová reakce“ spolu s řadou vládních a nevládních organizací podporovaných osvětových kampaní týkajících se potravinové bezpečnosti – včetně zprávy Rockefellerovy nadace „Reset The Table„, která vyzývá k další konsolidaci globálního zásobování potravinami, a kampaně čínské vlády „Clean Your Plate Campaign„, jejímž cílem je přenést technokratické řízení ekonomiky do jídelny každého občana – vrhají ostré světlo na současnou sérii záhadných a nevysvětlených útoků na zpracovatele potravin a zemědělce. Tyto kampaně a cvičení společně naznačují, že současná potravinová krize není přirozenou událostí, ale záměrně vyvolaným jevem.

Pokud je však tato potravinová krize vědomě vyvolána, je otázkou proč? Co mohou vlády získat tím, že vytvoří nedostatek potravin pro své vlastní lidi?

Odpověď je jednoduchá. Jsme svědky řízené demolice potravinového řetězce, která vést ke zničení současného systému průmyslového zemědělství, jak ho známe. Tato změna však nemá za cíl vrátit nás ke skutečně udržitelným zemědělským postupům, kdy místní ekologičtí zemědělci produkují plodiny v souladu s odvěkou zemědělskou moudrostí. To zdaleka ne.

Ukazuje se, že „řešení“ této potravinové krize, které nabízejí miliardáři z korporátně-farmaceuticko-lékařsko-průmyslového-filantrokapitálového-vojenského komplexu, je navrhováno v laboratořích a prodáváno veřejnosti prostřednictvím koupených a zaplacených mainstreamových médií.

Jedno je jisté: budoucnost potravin bude vypadat úplně jinak než cokoli, co jsme v historii lidstva zažili.

Budoucnost (ozbrojených) potravin

Každý, kdo v posledních letech dával pozor, už ví, jakým směrem se potravinářský průmysl ubírá.

Ano, všichni už víme, že Klaus Schwaub a jeho přisluhovači z Davosu prosazují program „Eat Ze Bugs“. Zaručuji vám, že ať už jste kdekoli a v jakémkoli koutě světa, kde čtete tento úvodník, určitě jste viděli (nebo jste si mohli snadno najít) místní zpravodajství o středoškolácích, kteří si „spontánně vyžádali“ knedlíčky z cvrččího prášku do školního oběda, nebo nafouknutý článek o tom, jak stateční vědci pracují na záchraně světa pomocí hamburgerů z červů.

Všichni víme o problému GMO: geneticky modifikované organismy se dostávají do našich potravin. Víme o četných zdravotních studiích, které opakovaně prokázaly škodlivé zdravotní účinky konzumace GMO. Víme o šílených krocích, které giganti v oblasti GMO podnikli, aby potlačili špatné zprávy o svých produktech, a o šílených krocích, které podnikl tisk, aby jim v tomto utajování pomohl. A víme o dalších škodách, které tato technologie způsobuje, ničí životy zemědělců, kontaminuje genom planety a způsobuje, že související produkty, jako je glyfosát, dále kontaminují zásoby potravin a dále ohrožují naše zdraví.

Víme však o dalším vývoji kulinářské technologie? Nyní, když si vědci hrají se základními stavebními kameny života a přetvářejí organismy na buněčné úrovni, se otevírá celá oblast biotechnologií, která hrozí zásadně změnit to, co považujeme za jídlo jako takové.

Vědci nyní pracují nejen na prostém vnesení cizích genů do organismu, ale také na vytváření potravin z designových mikrobů, na konstrukci organismů do „bioreaktorů„, které lze použít k pěstování bílkovin a dalších materiálů pro výrobu potravin, na pěstování produktů podobných masu z buněk v laboratoři a na desítkách dalších bláznivých nápadů.

NARRATOR: Maso budoucnosti bude pravděpodobně laboratorně pěstované. V porovnání s našimi běžnými metodami, jak dostat maso na stůl, nezahrnuje laboratorně pěstované maso – které mělo premiéru v roce 2013 – porážku zvířat ani nevyžaduje tolik environmentálních zdrojů.

ZDROJ: Zdroj: Maso budoucnosti: Jak se vyrábí laboratorně pěstované maso

HOST: Budu jedním z prvních lidí na světě, kteří budou jíst skutečné kuře vypěstované výhradně v laboratoři. Přesně tak, mluvíme o těch nejfuturističtějších nugetkách vůbec.

ZDROJ: a já jsem ho ochutnal!

AMNA NAWAZ: Téměř 90 procent Američanů jí maso jako součást svého jídelníčku. Na začátku letošního roku však ministerstvo zemědělství schválilo produkci tzv. pěstovaného masa. To znamená kuřecí maso vypěstované v laboratoři.

ZDROJ: Jak se vyrábí „laboratorně pěstované“ maso a přijmou ho lidé?

NARRATOR: Tento stroj tiskne 3D steaky. Cílem je vytvořit kus masa bez zabití krávy. Tento izraelský startup je jednou z desítek společností, které se snaží tento proces zdokonalit.

SIMON FRIED: Ukázalo se, že krávy nejsou nutně nejefektivnějším způsobem výroby hovězího masa.

ZDROJ: Může být laboratorně pěstovaný steak budoucností masa? | Big Business | Business Insider

Po téměř desetileté PR kampani jste pravděpodobně slyšeli o společnostech Impossible Foods a Beyond Meat, které využívají nejmodernější techniky chemického inženýrství k výrobě rostlinných náhražek masa. Za rohem se však skrývá mnoho dalších technologií, které hrozí, že změní naše zásobování potravinami ještě více matoucím způsobem.

Vědci vyvíjejí bioinženýrské spory, které lze vložit do plodin a hospodářských zvířat, což společnostem umožní identifikovat a sledovat potravinářské produkty po celou dobu jejich průchodu potravinovým systémem, od farmy přes továrnu až po stůl.

VISHAAL BUYAN: Mikroby používáme jako sledovací zařízení. Děláme to tak, že převádíme digitální data na vlákna DNA. Tento malý kousek DNA vložíme do mikroorganismu. Upřímně řečeno, probiotický mikroorganismus. A pak můžeme tento organismus aplikovat a tak trochu „stopnout“ na jakoukoli potravinu nebo zemědělský produkt nebo vlastně cokoli v rámci dodavatelského řetězce. Důvodem, proč k tomu používáme mikroby, je to, že je upravíme tak, aby se dostali do spór, takže v klidovém stavu jsou odolní vůči vysokým teplotám a UV záření a chrání tak čárový kód DNA během přepravy.

ZDROJ: Jíst bioinženýrské výtrusy

Agentura DARPA rozděluje výzkumníkům mnohamilionové zakázky na hledání způsobů, jak „přeměnit vojenský plastový odpad na proteinový prášek“ pro lidskou spotřebu.

STEVE TECHTMAN: Snažíme se využít mikroby k tomu, aby z plastů a jiného nepoživatelného rostlinného materiálu vytvořili něco výživného.

REPORTÉR: Cílem je přeměnit složky plastu na bílkoviny a další živiny, jako jsou tuky a cukry. Jestli vám to zní trochu nechutně, tak …

TECHTMAN: Já také nechci jíst plast. Snažíme se ten plast vzít a přeměnit ho na něco úplně jiného.

ZDROJ: Přeměna plastů na bílkoviny?

Společnost Amai Proteins používá geneticky modifikované mikroby k vytváření peptidů, které chutnají jako cukr, ale tráví se jako bílkoviny, což je proces, kterým se společnost chlubí, a který umožňuje legální prodej jejich produktu jako geneticky nemodifikovaného, i když, jak otevřeně přiznává, jsou tito mikrobi technicky geneticky modifikovaní.

ILAN SAMISH: Pak vypěstujeme bílkoviny. Vyrábíme ho pomocí kvasinek, stejně jako se to dělá v pivovaru. Sklízíme bílkovinu, abychom získali 100% čistou bílkovinu. A nakonec naše potravinářská technologie ProTaste zahrnuje bílkoviny, které nahrazují až 70 % cukru, aniž by byla narušena chuť.

ZDROJ: Sladké bílkoviny | BBC StoryWorks

A pak jsou tu společnosti jako Indigo Ag, bostonská společnost zabývající se zemědělskými technologiemi, a technologické společnosti jako EY Global a Microsoft, které zavádějí Nový normál v zemědělství tím, že – jak se rádo chlubí jejich chabě maskované firemní PR maskované jako „investiční zpravodajství“ – „využívají pokročilé techniky umělé inteligence a strojového učení k vytvoření revoluční agronomické platformy, která zvyšuje udržitelnost a produktivitu zemědělské půdy prostřednictvím ošetření mikrobiomu nové generace, digitálního regeneračního obsahu, časových řad satelitních snímků, pokročilého monitorování plodin a analýzy dat a testování kvality zrna.“

NARRATOR: Co kdybyste mohli předpovídat nejlepší plodiny k pěstování pomocí dat, rychleji rozpoznat choroby plodin nebo škůdce, bez problémů se spojit s dodavateli a to vše s vědomím, že máte pod kontrolou svá vlastní data? Díky datům získaným z každého pole a napojeným na prediktivní analýzu mají zemědělci nebývalý přehled o svých plodinách.

ZDROJ: Inovace pro agrobyznys – EY a Microsoft

Tyto technologie budou samozřejmě veřejnosti prodávány jako způsob, jak pozoruhodně vylepšit staré nudné „jídlo“, na které se lidstvo spoléhalo po celá tisíciletí. Tohle přece není jídlo, tohle je jídlo 2.0!

Molekulární gastronomie umožní vytvářet nejrůznější bizarní a nepředstavitelné pokrmy, od sférických šťáv přes smaženou holandskou omáčku až po chobotnici v lízátku!

V nutrigenomické kuchyni budoucnosti budou systémy umělé inteligence, které budou plánovat naše jídla a sestavovat pokrmy, schopny přesně přizpůsobit naši stravu našemu individuálnímu genomu a vypočítat přesné porce potravin (nebo laboratorně vypěstovaných potravinových náhražek), které musíme konzumovat, abychom dosáhli požadovaných zdravotních cílů!

A kdo potřebuje šéfkuchaře? V budoucnu přeneseme myšlenku replikátoru ze Star Treku do reality tím, že si všechno jídlo vytiskneme na 3D tiskárně přímo ve vlastní kuchyni!

NARRATOR: Máš hlad. Ale místo toho, abyste si jídlo připravili, stačí zadat do počítače výběr z jídelníčku a před vámi se objeví večeře. Tak kouzelné!

Může se to zdát jako sci-fi, ale není tomu tak. Tedy ne tak docela. Budoucnost je teď, přátelé!

Čeká vás v budoucnu jídlo vytištěné na 3D tiskárně?

ZDROJ: Je 3D tisk potravin budoucností?

Propaganda, která se šíří mezi veřejností, aby ji přesvědčila o této přeměně našich potravin, zní jako prodejní trik prodejce ojetých automobilů. To by nemělo být překvapivé. Těm, kdo znají aktéry, kteří tuto agendu „Potraviny 2.0“ prosazují, a jejich skutečné záměry, je zřejmé, že cílem obrovské a neuvěřitelně arogantní snahy nahradit přirozené potraviny laboratorně vyráběnými potravinovými náhražkami není pomoci chudým a hladovějícím lidem dosáhnout potravinové bezpečnosti, ale spíše je připravit o přírodní hojnost Země.

Konečným výsledkem bude obyvatelstvo závislé na laboratorně vyráběných náhražkách potravin, které produkuje hrstka korporací, a obyvatelstvo vydané na milost a nemilost vědcům, které tyto korporace zaměstnávají. Tito molekulární kouzelníci budou koneckonců schopni kdykoli do potravinových zásob vložit nejrůznější exotické látky.

Abychom však skutečně pochopili, kam tato agenda směřuje a jak rychle se tam pravděpodobně dostaneme, pokud se jí nebudeme bránit, nemusíme se dívat dál než na příběh Future Fields. Této společnosti a jejímu výrobku se podařilo spojit nesvatou trojici falešných potravin: GMO, brouky a biotechnologie.

MATT ANDERSON-BARON: Dnes jsem tu, abych vám pověděl o skromné ovocné mušce a o tom, jak by jednoho dne mohla zachránit váš život – a možná i celé lidstvo! Věda nám dala nespočet lékařských zázraků. Znáte to: vakcíny zastavující pandemie, terapie zachraňující životy. Ale jednou z nejvlivnějších věcí, které nám dala a dala moderní medicíně, je genetické inženýrství biologických systémů.

ZDROJ: Jak vám může ovocná muška zachránit život? Pole budoucnosti na konferenci Collision 2023

Kanadská biotechnologická společnost Future Fields oznámila kanadské vládě svůj záměr komercializovat „EntoEngine“, druh ovocné mušky, která „byla geneticky upravena tak, aby exprimovala růstový faktor izolovaný z krav“. Ukazuje se, že tento růstový faktor je důležitou složkou receptu na laboratorně pěstované maso, který dosud vyžadoval použití „fetálního hovězího séra“ (FBS) – látky získávané z nenarozeného skotu – k pěstování masných buněk. Nyní však byl vytvořen „EntoEngine“ a společnost Future Fields s nadšením využívá tyto létající „bioreaktory“ k rychlejší a levnější výrobě růstového faktoru než dosud.

Ano, od knedlíků z cvrččího prášku a hamburgerů z brouků přes GMO a glyfosát až po bioreaktory a designové mikroby, nutrigenomiku a 3D tisk – to je budoucnost potravin, pokud se šíleným vědcům podaří dosáhnout svého.

Kdo však tyto šílené vědce financuje? Odkud berou podporu? A co vede tyto stínové miliardáře a jejich neziskové organizace k tomu, aby se snažili přetvořit světové zásobování potravinami?

Rockefellerova nadace

Rodina Rockefellerů a jejich stejnojmenná nadace jsou v mnoha ohledech předchůdci a strůjci velkého potravinového resetu. Od počátku takzvané „zelené revoluce“ až po takzvanou „genovou revoluci“ byli Rockefellerové u toho a svými „filantropickými“ dary pomáhali věci posouvat kupředu.

Ve 40. letech 20. století založili Mexický zemědělský program v Mexiku a Mezinárodní základní ekonomickou korporaci v Brazílii, které byly obě kritizovány za to, že zemědělce zavázaly k používání drahých strojů a ropných produktů dodávaných Rockefellery. To se stalo základem konceptu „agrobyznysu“, který se objevil, jak se dalo předpokládat, na Harvard Business School na základě výzkumu, který provedl Wassily Leontief v rámci grantu Rockefellerovy nadace.

Rockefellerův model agrobyznysu pravděpodobně změnil běh lidské civilizace ve 20. století více než cokoli jiného než válka. Přeměnil zemědělství a tradiční zemědělskou výrobu v průmyslový podnik s vysokým podílem vstupů, jakým je dnes, a vedl k vytvoření globálního potravinového řetězce.

Vliv Rockefellerů však neskončil ani v 21. století.

V roce 2006 Rockefellerova nadace spoluzaložila Alianci pro zelenou revoluci v Africe, jejímž deklarovaným cílem je „vyzdvihnout jednotný africký hlas“ na světové scéně, což je popřeno skutečností, že více než 200 organizací se spojilo, aby odsoudilo alianci a její aktivity, a tvrdí, že skupina nejen „jednoznačně selhala ve svém poslání„, ale že ve skutečnosti „poškodila širší úsilí o podporu afrických zemědělců“.

A v roce 2020 vydala Rockefellerova nadace zprávu s názvem „Reset the Table: „Setkání s okamžikem transformace amerického potravinového systému„, která vyzývá k další centralizaci kontroly nad dodávkami potravin, včetně „nového integrovaného systému zabezpečení výživy“.

Bill Gates

Nadace Billa a Melindy Gatesových, která výslovně uvedla Rockefellerovu nadaci jako jednu ze svých hlavních inspirací, není překvapením, že se v posledních letech stala jedním z nejvýznamnějších hráčů v projektu Great Food Reset.

Gates byl významným prvním podporovatelem společnosti Impossible Burger a její syntetické biologické náhražky potravin vypěstované v laboratoři. Poskytl také kapitál konkurenční společnosti Beyond Meat, dokud se její akcie nezačaly hroutit. Jako zázrakem se nadace Bill & Melinda Gates Foundation Trust dokázala zbavit svých akcií společnosti Beyond Meat těsně předtím, než v roce 2019 došlo k jejich propadu.

A jak upozornil server PleaseStopTheRide.com, Gates investuje miliony do „hackování mikrobiomu„, aby upravil lidské střevní bakterie.

Zlověstné je, že Bill Gates se nedávno stal také největším vlastníkem zemědělské půdy v USA, což mu umožňuje bezprecedentní kontrolu nad budoucností zemědělství v Americe.

USAID

USAID je americká vládní agentura, která vznikla v roce 1961 na základě exekutivního nařízení a která se pod záminkou poskytování humanitární pomoci a samozřejmě potravinové pomoci podílela na podvodných a protipovstaleckých operacích ve Venezuele, na Kubě, na Ukrajině a v mnoha dalších zemích.

V loňském roce vydala USAID ve spolupráci s iniciativou „Feed the Future“ (globální iniciativa vlády USA pro boj s hladem a potravinovou bezpečnost) pracovní dokument s názvem „Systémová řešení pro přizpůsobení se změně klimatu a její zmírnění„. V dokumentu se uvádí, že:

. … dokonalá bouře okolností, kdy se problémy dodavatelského řetězce, regionální zemědělské a výživové problémy, pokračující účinky pandemie COVID-19 a regionální konflikt spojily v hrozící krizi potravinové bezpečnosti.

Jejich návrh na řešení této (vzniklé) krize zahrnuje:

  • propojení „trhů s uhlíkem“ s „regenerativním zemědělstvím“, což je krok, který pokračuje ve financializaci přírody;
  • využívají hodnocení ESG jako způsob, jak tlačit na společnosti, aby se podřídily mlhavým a neustále se měnícím požadavkům agendy Food Reset;
  • a samozřejmě „podpora hmyzu jako udržitelného zdroje bílkovin“.

V celém dokumentu je „vliv“ USAID na rozvojové země zmíněn nejméně 125krát. Vzhledem ke kissingerovské mentalitě „jídlo jako zbraň“, která je základem USAID a jejího poslání, dokument dokonale reprezentuje druh neokolonialismu založeného na agrobyznysu, který je inspirován Rockefellerem, financován Gatesem a podporován USAID, před nímž lidé v Africe i jinde varují již celá desetiletí.

Tento seznam viníků Velkého potravinového resetu je samozřejmě neúplný. Nezmínil jsem se ani o účastnících „hry na potravinovou řetězovou reakci„, ani o programech „snižování dusíku“, které prosazují vlády jednotlivých zemí po celém světě, ani o Global Crop Diversity Trust a jeho zlověstném trezoru semen na Špicberkách, ani o žádném z milionu dalších relevantních hráčů a faktorů této velké transformace.

Z tohoto (pravda, neúplného) průzkumu však můžeme začít sestavovat seznam typů aktérů, kteří stojí za touto snahou o „transformaci globálního zásobování potravinami“, a lépe pochopit jejich metody a motivaci. A vyzbrojeni těmito znalostmi můžeme začít formulovat vlastní plány, jak tomuto plánu čelit.

PUSHBACK

Jestli je v této smutné sáze o budoucích (falešných) potravinách nějaká dobrá zpráva, pak ta, že se lidé probouzejí a nemají z toho radost.

Jako triviální příklad odporu proti agendě falešných potravin a oligarchům, kteří ji řídí, lze uvést nedávné vlákno Billa Gatese „AMA“ (ask me anything) na redditu, kde jedna otázka s velkým počtem hlasů byla položena přímo největšímu americkému vlastníkovi zemědělské půdy:

Proč skupujete tolik zemědělské půdy, myslíte si, že je to problém miliardářského bohatství a toho, kolik můžete neúměrně získat? [sic]

Gatesova odpověď, v níž použil metodu kontroly faktů ACKSHUALLY! a zdůraznil, že „vlastní méně než 1/4000 zemědělské půdy v USA“ a že jeho jediným zájmem o farmy je „zvýšit jejich produktivitu a vytvořit více pracovních míst“, se dala očekávat od muže, který v posledních desetiletích utratil miliardy za PR a propagandu, aby změnil svůj veřejný obraz z odsuzovaného technologického monopolisty na obraz uctívaného miliardáře a filantropa.

Reakce na tuto odpověď – konstatování, že 1/4 000 zemědělské půdy v USA je stále neuvěřitelně velké množství půdy a že Gates nevysvětlil, jak konsolidace zemědělské půdy v menším počtu rukou změní zemědělský sektor – však ukazuje, že veřejnost už Gatesovu PR ve velkém nevěří.

Méně triviální příklad odporu proti Gatesovi a jemu podobným lze nalézt v „Otevřeném dopise Billu Gatesovi o potravinách, zemědělství a Africe„, který byl zveřejněn v listopadu loňského roku a podepsalo jej nejméně 50 organizací zabývajících se potravinovou suverenitou, včetně Community Alliance for Global Justice/AGRA Watch a Alliance for Food Sovereignty in Africa. Dopis se vysmívá Gatesově roli při „vytváření samotného problému“ globálního nedostatku potravin, který údajně „řeší“, a obviňuje ho z prosazování neefektivních (ale výnosných) technokratických řešení namísto jednodušších a méně nákladných zemědělských řešení:

V současné době již existuje mnoho konkrétních návrhů a projektů, které se snaží zvýšit produktivitu a potravinovou bezpečnost – od výroben biohnojiv a biopesticidů přes agroekologické školicí programy pro zemědělce až po experimenty s novými technikami hospodaření s vodou a půdou, systémy hospodaření s nízkými vstupy a druhy rostlin, které se brání škůdcům. To, co zde děláte, je „gaslighting“ – prezentujete praktická, průběžná, zemědělci vedená řešení jako nějak vymyšlená nebo směšná, zatímco své vlastní preferované přístupy prezentujete jako pragmatické. Přitom právě vámi preferovaná high-tech řešení, včetně genetického inženýrství, nových šlechtitelských technologií a nyní i digitálního zemědělství, ve skutečnosti trvale selhávají při snižování hladu nebo zvyšování dostupnosti potravin, jak bylo slibováno.

Odpor proti transformaci zásobování potravinami se však neomezuje pouze na Gatese a jeho stejnojmennou nadaci.

Například odpor proti GMO potravinám je masivní. Čím více se biotechnologičtí miliardáři snaží vnutit své geneticky modifikované obludy obrovským částem lidské populace, tím více se veřejnost bouří a odmítá je. Jen v posledních měsících jsme byli svědky vzpoury lidí proti GMO v Turecku, Keni, Nigérii, Mexiku, Pákistánu a Indonésii.

Všechny tyto protesty proti Velkému potravinovému resetu jsou nadějným znamením. Ukazují, že veřejnost jen tak nespolkne vše, co se jí dostane na talíř.

Ještě důležitější než tyto příklady protestů a odporu jsou však věci, které můžeme udělat, abychom budoucnost potravin odebrali spiklencům z řad agrobyznysu a jejich koupeným a placeným politikům a vrátili ji zpět do rukou lidí.

Znamená to ušpinit si ruce a pustit se do práce… ale tak to bylo vždycky. A alternativou k tomu, k této práci na půdě, není, jak jsme viděli, žádná alternativa.

A nakonec o budoucnosti potravin rozhodujeme my. Šťastné sázení!

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Náhodný výběr

Diskuze

2 komentáře

  1. Kolik mu asi někdo zaplatil že hazí špinu na rusko ? no asi hodně !
    time 06.05 žadné snižení dodavek potravin se nekonalo ! vyjmá přimo zasažených oblasi bojem ! takže podle tohohle „člověka“ díky ruskému zasahu na ukrajině , nemaji co ukrajinci jíst .. vážený by mněl zvednut zadek a jet se podivat na ukrajinu do obchodu ! přatíkaji zbožím ! a potravinama ! je zajimavá že když udajně rusové mněly zapřičinit nedostatak potravin ! tak pro sakara tedy do polska čr slovenka atd se dovaží potraviny z ukrajiny např mouka zrní hovězi vepřové vejce atd atd atd ( to že jsou kontaminovane je druha věc ) prakticky ukrajina zamořuje vychodní čast evropy potravinama ! i když podle tvrzení toho ve videu by nemněly mít ani chleba !
    takové minipulativní videa a tady ? mněl jsem dojem že tady má provozovatel ještě rozum 🙁 a pravě takové manipulativní videa odfiltruje !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů