Corbettův report: Švýcarská armáda nasazena na ochranu papalášů v Davosu

Ve zkratce...

Letošní Světové ekonomické fórum podpoří švýcarská armáda v podobě ochrany více než 3000 účastníků tohoto fóra. Tento příběh a další novinky v dnešním vydání pořadu „Nový svět příští týden” od Jamese Corbetta a Jamese Pilata.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte -> ZDE <-

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓

Sledujte také na: NášTub / Odysee / Rumble / Substack

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Originál videa publikován ZDE: 13. ledna 2023

Přepis:

JC: Vítejte zpět v roce 2023, jsem James Corbett.

JP: A já jsem James Pilato z Media Monarchy. Snažíme se omezit naši právní odpovědnost. Máme pro vás tento příběh a navíc odstávku letů.

1. Ale nejprve v našem prvním letošním díle pro rok 2023 začínáme s bezpečnostním nasazením švýcarské armády před Světovým ekonomickým fórem. Tohle přebíráme ze Swissinfo.ch. Líbí se mi, jak je tento článek stručný. 10 dní před událostí armáda zahájila práce na bezpečnostních zařízeních, uvedlo ministerstvo obrany minulý pátek, takže 6. ledna. Jako každý rok armáda podporuje civilní úřady v Kantonu Graubundenu v rámci příprav na tuto událost. Konstatuje, že švýcarský parlament obnovil souhlas s tím, aby 5000 příslušníků švýcarské armády zaručilo bezpečnost přibližně 3000 účastníků Světového ekonomického fóra v letech 2022 až 2024.

Tato akce na vysoké úrovni přitahuje bohaté vysoce postavené podnikatele a politiky z celého světa spolu s akademiky a dalšími. Loňského ročníku se zúčastnily takové prominentní osobnosti jako náš vyslanec pro klima John Kerry. Magnát farmář Bill Gates a rwandský prezident Paul Kagame. Dokonce i zlý Trump přišel, když byl americkým prezidentem. Jsem si jistý, že se tam jen infiltroval, aby zjistil, jak ho svrhnout. Joe Biden se letošního ročníku nezúčastní, velvyslanectví USA v Bernu v pátek uvedlo, že Washington ale vyšle delegaci včetně zmíněného Kerryho.

Možná tam také budou nějaké protesty, stejně jako v minulosti. Město Davos obdrželo: „Prosím, mohli bychom proti vám protestovat.“ Žádost o povolení demonstrovat proti Světovému ekonomickému fóru je od Socialistické mládeže Graubundenu, která hodlá demonstrovat 15. ledna na Radničním náměstí. Druhý je Strike WEF, která pořádá pochod proti kapitalismu, klimatické krizi a globální nerovnosti. Je opravdu náhoda a legrace, že obě ty protestní skupiny hlásají to, co Klaus.

A samozřejmě, pokud potřebují rozdmýchat nějaké násilí, vždycky můžou zatknout i zaplacené protestující a nebo provokatéry. Tady vám ukážeme přímo ďáblova ústa – weforum.org. Výroční zasedání Světového ekonomického fóra, spolupráce v roztříštěném světě. 16. až 20. ledna 2023. Jamesi, jak se svět tak roztříštil?

JC: Ano, dobrá otázka. Kdybych byl konspirační teoretik, asi bych se podíval na ten protest Strike WEF a pomyslel bych si: To je přesně to, co by Klaus Schwab nebo někdo z jeho nohsledů vymyslel jako protest, který by se měl odehrát v okolí Davosu, aby pak mohli vystoupit a říct: My vás slyšíme a budeme na tom pracovat. Pomůžeme rozbít kapitalismus a čelit klimatické krizi. Můžete být toho součástí…

JP: Mohlo by se to stát.

JC: Ano, mohlo. Kdo ví. Každopádně je to aktuální, takže teď musíme mluvit o Davosu jako o centru konspiračního realistického světa. Realisticky to situujme tam, kde to je. Jedná se o střední úroveň propagandy pro širší nadtřídu. Asi 6000 nadnárodních elit, které identifikoval David Rothkopf, jsou lidé se skutečnou nadnárodní mocí. A jak říkám, propaganda střední úrovně, ta spodní vykuchaná propaganda jsou ty kecy, které čteme v mainstreamových médiích. Propaganda střední úrovně je to, co se rozdává na těchto setkáních elit: „Přijeďte do Davosu, užijeme si pár večírků se šampaňským a trochu si popovídáme.“

A propaganda na vysoké úrovni je to, o čem se diskutuje na Trilaterální komisi a Bilderbergu a dalších akcích, na které se lidé soustředili předtím, než se Davos stal centrem všeho. To neznamená, že tohle není důležité. Je zřejmé, že je to přinejmenším zvěstovatel toho, jaké body programu se Světové ekonomické fórum a jeho přisluhovači chystají v příštím roce vypustit do světa. Takže doporučuji, aby se lidé podívali na webovou stránku fóra, kde najdete program se všemi různými plánovanými panely a projevy a rozhovory.

A také přehled zasedání, který se věnuje tomuto tématu konference – spolupráce v roztříštěném světě. Základní myšlenkou programu je předpoklad, že současné krize, jakkoli jsou vážné, jsou projevem větších systémových nedostatků. Jsou také důsledkem úzkého vidění systémů jako sektorů, a nikoli skutečných multidisciplinárních síťových celků, které jsou velmi dynamické, zejména v kontextu meta trendů Čtvrté průmyslové revoluce a změny klimatu. Snaží se tam vmáčknout každou módní frázi, a v podstatě číst ze zprávy protestu Strike WEF.

To zní přesně jako to, o čem mluví. Ale doporučuji lidem, aby si ten program alespoň prohlédli, aby si udělali jakousi představu o tom, jaké druhy propagandy se letos chrlí. Můžete zde najít všechny tyto obecné body programu. Filantropie jako katalyzátor ochrany naší planety, finanční instituce inovující pod tlakem. Na obranu Evropy, ne asi tak, jak si myslíte, že to znamená, ale spíše ve smyslu vzestupu NATO nebo něco v tom smyslu. Deglobalizace nebo reglobalizace, cestování opět jinak, genderová parita pro ekonomické oživení, a takto dále.

Prošel jsem si všechny stránky a na žádném z panelů jsem nenašel Billa Gatese jako řečníka. Ale je tam spousta lidí, které byste tam očekávali, a také některá jména, která určitě nebudou lidem známá. Doporučuji, aby si lidé program alespoň prohlédli. Není možné, abychom já nebo James měli přehled o všech těch různých… jsou tam doslova desítky panelů a věcí, které se budou streamovat a budou na YouTube a kdovíco ještě.

Doufám, že se lidé na program alespoň podívají. Pokud vás některá z těch přednášek zaujme. Podívejte se na něj a zjistěte, co je hlavní propagandistický tah, a podělte se o tom v komentářích. Lidé nám samozřejmě mohou napsat e-mail s tipy a informacemi. Je tu příliš mnoho propagandy na to, abychom to všechno procházeli. Je to venku a začíná to 16. ledna (zítra).

JP: Jamesi, to je vlastně úleva, protože čím šílenější věci se dějí, tím je příjemné se rozhlédnout a říct si, počkat, jsou tu tisíce dalších lidí jako my, kteří teď dělají tu těžkou práci a sestavují všechny druhy věcí, které bychom ty a já strávili týdny tím, že bychom se je snažili udělat sami v minulých desetiletích, a stejně bychom nikdy nebyli schopni vytvořit takový objem práce, jaký mohou udělat skupiny decentralizovaných lidí. Jaký skvělý způsob, jak vyvolat vzrušení. Vaše jméno není na seznamu, ale panebože, Bill Gates se objevil, nemyslel jsem si, že tu bude.

A můžete mít takové vzrušující momenty, tohle je věc na úrovni showbyznysu. Říkám tomu mediální monarchie. Takže chci poukázat na ty malé tahy showbyznysu. Neexistuje žádný důvod, proč by se běžní lidé neměli na takové akce zlobit. Mohou poslouchat bláznivé anarchisty jako my, kteří jim říkají, že jejich volební hlas nic neznamená, ale jejich vlastní lidé, kteří získávají jejich hlasy, utíkají na tajné schůze, kde nejsou zavázáni svým voličům. Je to prostě jedna z těch věcí, které dělají z demokracie opravdu zjevný podvod.

A tak se dostáváme k našemu prvnímu dílu roku 2023 s epizodou 506. O tomto jsme se už zmínili v minulosti. Nemám poznámky před sebou, ale soud právě zasedá…

2. Robotický právník poháněný umělou inteligencí pomůže bojovat s pokutami za rychlost, když se u soudu ujme svého prvního případu. První robotický právník se ujme případu, když právní asistent poháněný umělou inteligencí pomůže obžalovanému v boji proti pokutě za rychlou jízdu.

Umělá inteligence označovaná za prvního robotického právníka na světě startupem, který ji vytvořil – DoNotPay – poběží na chytrém telefonu a bude poslouchat argumenty soudu v reálném čase, než obžalovanému přes sluchátka řekne, co má říct. Bezprecedentní slyšení se má uskutečnit někdy příští měsíc. Tvůrci robotického právníka však nezveřejňují místo soudu ani jméno pachatele. New Scientist uvedl, že pokuta v centru tohoto případu byla vydána za překročení rychlosti a obžalovaný bude u soudu říkat pouze to, co mu umělá inteligence nařídí.

V případě, že případ prohraje, startup souhlasil s úhradou případné pokuty, podle zakladatele a CEO společnosti Joshuy Browdera, počítačového vědce, který spustil DoNotPay v roce 2015 jako chatovacího bota, který poskytuje právní poradenství lidem, kteří se potýkají s pokutami. V roce 2020 se přeorientovala na AI. Snažíme se minimalizovat naši právní odpovědnost, řekl Browder. Uvádí, že svou společnost založil náhodou poté, co se přestěhoval do USA z rodné Británie, aby mohl studovat na Stanfordu. Během studia začal hromadit nejrůznější pokuty za parkování, které si nemohl dovolit zaplatit.

Možná, že Biden může vydat odpuštění pokut za parkování… Browder řekl, že se stal odborníkem na kličky, jako většina právníků, které mu umožnily dostat se z placení pokut. Browder řekl, že si uvědomil, že zdlouhavý proces psaní právních dopisů k odvolání pokut lze automatizovat. Vytvořil tedy web, kde lidé mohou vznést námitky proti svým pokutám. Řekl, že cílem této společnosti je udělat 200 miliard dolarů právnické profese zdarma pro spotřebitele. AI právní asistent pomůže obžalovanému bojovat proti případu překročení rychlosti u soudu. Je zřejmé, že toto je nadcházející vlna budoucnosti, jako mnoho věcí, která se zpočátku odehrává s jakoby komickými zkušebními balónky.

JC: Ano, přesně tak. Aby lidé mohli říct: Vidíte? Tady není nic k vidění. Zatímco skutečné změny se už dělají v zákulisí. Lidé by si to mohli pamatovat… pokud máte sloní paměť, vzpomenete si, že můj top příběh pro rok 2017 byl vzestup robotů. Kromě jiných příběhů jsem tam uvedl příběh, který byl tehdy úplně nový z Daily Mail: Umělá inteligence detekuje výrazy a pozná, jestli lidé u soudu lžou. Mluví o tom, že soudy používají tuto novou technologii umělé inteligence, aby se pokusily odhalit, jestli lidé lžou. Takže tento konkrétní fenomén jsme sledovali už několik let. A ejhle, je to tady.

A Corbettovi reportéři s orlím okem si jistě všimli, že jsem tento příběh přece jen zařadil v mém posledním článku o věcech, které se zcela určitě bezpochyby stanou v roce 2023, což byl samozřejmě velmi ironický pohled na „předpovědi“ pro rok 2023. Ale zahrnoval několik seriózních odkazů a jsou jich tam desítky, které otevírají tisíce dalších oblastí k prozkoumání, z nichž jedním byl tento konkrétní příběh.

A kromě tohoto konkrétního příběhu o umělé inteligenci, co radí nějakému chlápkovi o pokutě za překročení rychlost. Při zkoumání tohoto článku jsem našel něco, co jsem loni, když se to stalo v červenci, nezachytil: Čína používá umělou inteligenci k řízení soudů a nejvyšších soudců. Čína zlepšuje svůj soudní systém pomocí umělé inteligence tím, že navrhuje legislativu, vytváří dokumenty a identifikuje viditelné lidské chyby v rozhodnutích.

Nejvyšší soud v Pekingu v aktualizaci systému Cisco uvedl, že soudci nyní musí každý případ formálně konzultovat s umělou inteligencí. Věděli jste, že se to v Číně děje? Já jsem to nevěděl, dal jsem to do článku a doufám, že to lidé viděli. Myslím, že je to docela důležité. To je tak nějak vystižení celého problému. Protože lidé se opět nechají strhnout tou zaseknutou hloupou konverzací o tom, že: Oh, umělá inteligence není ve skutečnosti inteligentní. Ona nemyslí. Toustovač nemá duši. Dobře, fajn. Ale algoritmy stále více řídí vaše životy, včetně algoritmů, o kterých ani nevíte, že fungují.

Pokud to lidé potřebují vysvětlit výmluvněji, vraťte se k mému podcastu o propíchnutí bubliny filtru, kde jsem poukázal dokonce i na sebe, že to, že tu teď sedím a dělám tuhle práci a mluvím s vámi, je alespoň do jisté míry způsobeno algoritmem doporučování videí na YouTube, který měli před 15 lety, který mě zavedl do určité králičí nory, že: Hele, já nevěděl, že všechny tyhle informace existují. A teď jsem tady a dělám tohle, nějakým způsobem to začalo formovat a utvářet můj život. A není to jen o doporučených videích na YouTube.

Nejde jen o právníky v soudní síni. Je to všechno tohle a milion dalších algoritmů, o kterých nevíte, že pracují a formují a utvářejí váš život ze zákulisí. Myslím, že je to velmi důležitý příběh. A tohle je jen jedno z okének do něj. Ale pokud lidé chtějí pokračovat ve zkoumání té společnosti DoNotPay, mám několik dalších odkazů o různých způsobech, které se používají k smlouvání s kabelovými společnostmi, aby získali náhrady a snížili ceny. Super, tahle nová technologie bude dělat věci za mě v zákulisí. Nemusím na to ani myslet. Ale čím víc toho z našich životů odevzdáváme těmto algoritmům, tím víc se zabydlíme v tomto algoritmickém vězení, z něhož možná jednoho dne nebudeme moci uniknout.

JP: Nebo jak bylo řečeno v Návratu do budoucnosti: Soudní systém se teď pohybuje rychle, když zrušili všechny právníky. Jamesi, náš třetí a poslední příběh. Jako člen médií a samozřejmě jsem pracoval v FM rádiu a věcech po celé zemi. Dostanete se na tyto seznamy, abyste začali dostávat… najednou začnete dostávat e-maily. Existují místa, která dávají dohromady přípravu zpráv.

Takže pro líného moderátora nebo producenta komerčního rádia je to super snadné, podívá se na e-mail s přípravou zpráv a řekne si: Tohle jsou tři věci, o kterých lidé mluví. Hej, viděli jste ten vtipný neúspěch ve zprávách? Je to jako rozhlasový pořad v kapsli, velmi nudný a šablonovitý a korporátní tiskový pořad. Co bylo hlavní zprávou na mém e-mailu pro přípravu zpráv, který jsem dostal dnes ráno?

3. Všechny lety ve Spojených státech uzemněny. To mi připadá matně důležité. FAA ruší zastavení letů, protože zpoždění a zrušení letů se hromadí.

Americký Federální úřad pro letectví zrušil ve středu ráno příkaz k zastavení letů poté, co utrpěl celostátní technický výpadek, který způsobil hromadné rušení a zpoždění, a ani za to nemohli všichni piloti, co „náhodně“ trpí. Cestovní chaos byl způsoben selháním v systému, který upozorňuje piloty a další personál na letecké problémy a další zpoždění na letištích po celé zemi.

V USA bylo zrušeno více než 1000 letů a dalších více než 6700 letů v USA bylo od 11:30 hodin zpožděno. Dnes, jak natáčíme, 11. ledna 2023, vyšetřovatelé FAA pokračují v pátrání po příčině výpadku. Běžný letový provoz se postupně obnovuje po celých USA po nočním výpadku systému, který poskytuje bezpečnostní informace letovým posádkám.

FAA vydal pátou aktualizaci z rána. Před natáčením jsme si říkali, jestli už to nazvali kyberútokem. Bílý dům říká, že žádné důkazy o kybernetickém útoku, když Biden dostává informace o uzemněných letech. Navíc, a to je zajímavé, výpadek počítačů zasáhl kanadský letový systém několik hodin po výpadku amerického systému. Jamesi, je to reálný svět nebo cvičení?

JC: To se asi dozvíme. A musíme uvést obvyklou výhradu, že máme obecně 24 hodin zpoždění. Takže ať už se za posledních 24 hodin stalo cokoli, v době, kdy se na to budete dívat… možná řeknou, že to byl hackerský útok. Zjistil jsem, že Kanada nyní hlásí problémy s jejich systémem, což je, jak předpokládám, jiný systém.

Takže to určitě na něco vypadá. Ale uvidíme, jakou cestou se s tím vydají. Tohle jenom podtrhuje jakousi základní povahu virtuální vlajkové reality, do které vstupujeme, a to je, že cokoliv vláda řekne… pokud chce vyvolat incident, může prostě říct: čínští, ruští hackeři, Severní Korea, cokoliv, a pak tím směrem namířit zbraně a začít pálit. Mohou to udělat kdykoli. A co na to můžeme říct? No, oni to řekli, tak asi ano. Jak se dá určit, jestli to je nebo není falešná vlajka? O to jde.

A i kdyby to skutečně byl útok, ale oni to chtěli zlehčovat, protože nechtěli jít do války, mohli by prostě říct: Ale ne, jen selhal systém. A opět, jak bychom to mohli vědět? Nemáme přístup k serverům, my to nemůžeme sledovat. Takže každopádně tohle je taková ta povaha toho, do čeho vstupujeme.

A to jenom podtrhuje fakt, že kdykoliv budou chtít jít do války, můžou udělat cokoliv, můžou samozřejmě prostě vyřadit svoje vlastní systémy a říct, že to byl útok a namířit zbraně jakýmkoliv směrem a říct, že to udělali tamti hackeři. No, to se ještě nestalo, aspoň teď, jak to nahráváme. Takže uvidíme, co se z toho vyklube. Je to dobrá připomínka toho, kde se v dnešní době nacházíme. Nejsme jen řízeni algoritmy, ale systémy, které mohou kdykoli spadnout a mohou být obviněny z čehokoli.

JP: Na našem webu máme DVD, USB… a kšiltovky vlastně nemáme, jsou teď vyprodané. Ale máme trička a další. Nikdy jsem se o tom Jamesi nezmínil, ale dali jsme to do slovní zásoby těchto epizod: Staňte se členem Corbettova reportu: corbettreport.com/members nebo mediamonarchy.com/join a pomozte podpořit nezávislá média, která jsou tu dohromady přes 30 let.

Ti tady ve Státech, kteří chcete podpořit některou z našich prací, možná chcete podpořit Corbettovu práci… mohu ty peníze přeposlat. Šek peněžní poukázku můžete poslat na Media Monarchy P.O Box 189 El Rito, Nové Mexiko. Nezapomeňte uvést e-mailovou adresu, pokud byste chtěli přístup pro členy poté, co pošlete nějakou podporu pro média bez strachu a bez reklam. Tak to je náš první díl… už přestávám počítat, kolik let to děláme. Tento společný seriál děláme od října 2009. To je někde kolem 14 let nebo tak nějak.

JC: Myslím, že podle mého výpočtu by to mělo být zhruba správně. Jo. Blížíme se ke 14 letům. Zatím to byla pořádná jízda. A pořád jsme tady. Rád tě vidím. Rádi vidíme všechny lidi, kteří si nás opět naladili, a těšíme se, že to budeme dělat po celý rok 2023. To je pro dnešek vše. Jamesi, díky za příběhy.

JP: Díky moc, kamaráde. Měj se.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

4 komentáře

 1. blog.tomanek.com/2023/01/koho-volit-racte-si-vybrat/

  TĚŽKO NAJÍT LEPŠÍ DŮKAZ, JAKOU OHROMNOU SÍLU MAJÍ MÉDIA A VEŘEJNÝ NARATIV.

  Budoucnost všech se rozpadá před našima očima, BUDOUCNOST DĚTÍ.

  LID JÁSÁ, NIKDO NEPOCHYBUJE.

  K ROKU 2021 ŽIJE V ČR (dle veřejných údajů k roku 2021) 57% rodilých Čechů v naší zemi.
  Zbytek % (k roku 2021) v naší zemi je uznáno víc jak 30 národnostních menšin.
  A Stav je takový, že z těch 57% českých lidí, žije téměř 20% v zahraničí..
  Tak ještě jednou, kolik nás Čechů tady v ČR opravdu je? A kolik nás bude za deset-dvacet let?

  VÁLKA JE MÍR,
  SVOBODA JE OTROCTVÍ,
  NEVĚDOMOST JE SÍLA!

  PŘÍLIŠ MÁLO LIDÍ ZATÍM PADLO FINANČNĚ…
  PŘÍLIŠ MÁLO LIDÍ ZATÍM PADLO ZDRAVOTNĚ…

  -A TŘI ROKY POKRAČUJE NIČENÍ BUDOUCNOSTI-

  1. Dodám, že můžeme poděkovat Davidovi za osvětu, kterou pro nás dělá. Ne všichni umíme anglicky

   Díky Davide

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů