Gabon právě šokoval svět převratem, Afrika se osvobozuje z nadvlády Západu

Ve zkratce...

Africká země Gabon byla pod vedením jedné rodiny a stále byla pod kontrolou Francie jako neokoloniální loutka. V uplynulých 24 hodinách došlo k vojenskému převratu. Armáda jmenovala generála Brice Oligui Nguemu novým vůdcem Gabonu poté, co svrhla prezidenta Aliho Bonga Ondimbu, který byl dlouhou dobu podporován Západem, aby vykořisťoval svoje vlastní lidi. Rodina bývalého prezidenta je v Gabonu u moci již 55 let.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte zde.

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓

Sledujte také na: NášTub / Odysee / Rumble / Substack

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Originál videa publikován ZDE: 1. září 2023

Přepis:

Pojďme si promluvit o Africe a o západních mocnostech, která tam ztrácí svoji moc. Čtvrtá africká země ovládaná Západem je uprostřed vojenského převratu, který má svrhnout její zkorumpované vůdce podporované Západem. I další africké země dnes čistí své řady ze strachu, aby se převraty nerozšířily i v dalších afrických zemích.

K tomu se zde za chvíli dostaneme. Země, o které dnes mluvíme, je Gabon v západní Africe, soused Konga. Tady je na mapě přímo na pobřeží. Francie samozřejmě Gabon kolonizovala na konci 19. století a vládla mu přibližně do roku 1960. A během té doby Francie využívala gabonské přírodní zdroje, takže i poté, co přestala vládnout, pokračovala v drancování jeho zdrojů. Do čela země si vybrali vlastního prezidenta.

Ten byl od 60. let 20. století loutkou Francie. Rodina je loutkou Západu již od 60. let. Gabon je pod vedením jedné rodiny, kterou stále ovládá Francie jako neokoloniální loutku, a během posledních 24 hodin se odehrál vojenský převrat. Brice Oligui se má stát novým vůdcem Gabonu poté, co byl svržen prezident Ali Bongo, rodina bývalého prezidenta, která je v Gabonu u moci již 55 let. Zde je generál Brice, můžete vidět, jak ho tam zvedají jeho vojáci. Svržený prezident teď zveřejnil video… mělo by být velmi jasné, že video, které uvidíte, a prezident, kterého uvidíte, který je v domácím vězení, vypadá jako malý slaboch.

Tohle byl Obamův opravdu blízký spojenec. Byl to člověk, který plnil jeho příkazy v Libyi, pro něj pomáhal destabilizovat Libyi. Byl loutkou Spojených států a Francie po celá léta. A on teď trčí v tom prezidentském sídle a vydává tohle video, na kterém vypadá skoro jako prezident Biden, neví, co se děje. A žádá lidi, aby dělali hluk.

AB: Jmenuji se Ali Bongo Ondimba, prezident Gabonu. Chci poslat vzkaz všem přátelům, které máme po celém světě, a říct jim, aby dělali hluk, aby dělali hluk. Protože lidé tady zatkli mě a mou rodinu. Můj syn je někde, moje žena je na jiném místě. A já jsem právě teď v rezidenci. Jsem v rezidenci a nic se neděje, nic se neděje. Nevím, co se děje. Takže vás vyzývám, abyste dělali hluk, abyste dělali hluk. Udělejte opravdu hluk. Děkuji vám. Děkuji vám.

C: Takže všem svým lidem, které jsem léta držel v bídě a obohacoval se s podporou Francie a Spojených států a shrábl miliony dolarů, vyzývám vás všechny, které jsem dlouhá léta držel v chudobě a rozdával vaše prostředky Francii a Spojeným státům. Vyzývám vás, dobří lidé… jako Bane v Batmanovi, vy, dobří lidé Gothamu, povstaňte, udělejte trochu hluku. Pro mě, pro mě udělejte trochu hluku, vašeho zbabělého prezidenta. Lidé vyšli do ulic, ale nedělají hluk pro něj. Dělají hluk pro tento převrat. Podívejte se. To je varovný příběh.

Samozřejmě si všichni pamatujeme na Amina a další vojenské diktátory. Takže víte, teď máte vojenský převrat. To ale není konec příběhu ani náhodou. Je to jen začátek příběhu. Takže na chvíli zmírněme naše oslavy. Co oslavují? Poražení korupce s prezidentem Ali Bongou, který byl dlouho považován za dobře známou loutku Západu.

Obama ho mohl dostat přímo na telefon, aby plnil jeho příkazy, vydělával miliony dolarů ze Spojených států a Francie a zároveň udržoval svou zemi v chudobě. Kufry a tašky plné svazků bankovek, CFA franků, dolarů, eur byly nalezeny… náčelník štábu Nory Deana Bonga, což je nejstarší syn svrženého prezidenta Aliho Bonga. Takže se našly hromady hotovosti amerických dolarů a CFA franků a eur. Podívejte se. Úplatky. Kufry. Když mi doručují hotovost, chci, aby to bylo ve velkých pytlích a kufrech až ke dveřím. Takže se to všechno našlo u něj doma. Kde je jeho syn? Jeho syn byl zatčen za velezradu. Velezrada za zaprodání gabonského lidu.

Jo, vezměte si naše úplatky, ať vám můžeme dál krást nerosty. Tohle jsou krvavé peníze. Budete za to bohatě odměněni. Řada francouzských představitelů přiznala, že bez krádeže afrických zdrojů by Francie sklouzla do pozice země třetího světa. Zde je článek z The Global Times, který více než 10 let starý. A je v něm citováno, jak bývalý francouzský prezident Jacques Chirac a Francois Mitterrand přiznali, cituji: „Francie bez Afriky sklouzne do pozice mocnosti třetího světa”. Ano, toto proroctví vyslovili jak Jacques Chirac tak Francois Mitterrand.

Bez Afriky nebude mít Francie v 21. století žádné dějiny. Bez drancování jejích zdrojů, Francie by byla zemí třetího světa. Jen si představte, jak by Afrika mohla povstat a vypadat jako Norsko. Oblast bohatá na nerostné suroviny, stejně jako Norsko, které explodovalo v popularitě a… co chci říct…

N: Kvůli objevu ropy a plynu v Severním moři v roce 1969…

C: A kvalitě života, prosperitě, HDP… přesně tak. Francie, tady jen pro představu. Teď už víte, proč se Francie děsí. Francie kontroluje čerpání gabonské ropy a uran jde přímo do Francie, aby mohli stavět jaderné zbraně…

N: Nebo jaderné reaktory pro jaderné elektrárny, které Francie už nechce používat.

C: Ano, přesně tak. Takže ten uran, který je v Gabonu, jde přímo do Francie. Francie prostě namastila kapsy prezidenta, dala mu miliony dolarů, v tomto vztahu obohacuje tuto rodinu už 55 let. A samozřejmě rodina Bongo ovládala prezidentský palác pod dohledem Spojených států a Francie a dalších západních vůdců. Francie má v Gabonu 110 společností, USA těží více než polovinu jeho ropy. A téměř polovina země žije v naprosté chudobě.

Jak je to možné? Národ bohatý na ropu, národ bohatý na nerostné suroviny, stejně jako Norsko, až na naprostou chudobu, díky západní kontrole. Možná už ale ne, protože země je velmi bohatá na mangan, diamanty, zlato, uran… nerostné suroviny jsou pro ekonomiku země tak důležité, že se celé hospodářství točí kolem těžebního průmyslu.

Země je mimochodem bohatá na dřevo, stejně jako Kanada, množství dřeva, které tato země má, je fenomenální. Miliardy barelů zásob ropy. Takže není divu, že západní mocnosti, jako je Francie, USA, jsou k smrti vyděšené z vyhlídky, že Afrika vykopne západní vliv, v Nigeru a dalších zemích.

N: A bohatě zvýší svou životní úroveň na základě svých zdrojů.

C: A sjednocení se zeměmi BRICS. Na summitu Afriky před pár týdny Putin řekl: Chceme, abyste si ponechali své vlastní nerostné suroviny, měli byste mít možnost užívat si vlastní suverenity a uzavírat partnerství, která vám zajistí bezpečí a jistotu, a ne být znásilňováni Západem. Takže Afričané v těchto dnech stojí ve frontě na nové přátele a už je nebaví být šikanováni. Chci vám ukázat množství zásob ropy v Africe v roce 2021.

Schválně, jestli vám tady něco vyskočí do očí. Podívejte se na názvy všech těchto různých zemí. A pak bych byl rád, kdybyste si jen tak jednoduše vyhledali na Googlu, jak USA destabilizovaly nebo umístily vojska nebo v podstatě znásilňují nerostné suroviny v těchto zemích. Seznam je docela vyčerpávající. Všechny tyto země mají v sobě nějaký druh vměšování Západu. Nikdo větší než Libye, kterou totálně destabilizovaly a Spojené státy samozřejmě zavraždily Muammara Kaddáfího. Podívejte se na tento seznam. Je to neuvěřitelné.

A Gabon samozřejmě pracoval v souladu s prezidentem Obamou na totální destabilizaci Libye. Zajímavé, když vám vaši přátelé přestanou pomáhat. Podívejte se na tuto tabulku. Je to neuvěřitelné. A pak tu máte démona… Victoria Nulandová je podle mě chodící démon. Byla právě v Africe a zpanikařila kvůli tomu převratu v Nigeru a podle deníku Greyzone byla v panice a zoufalá. Rád ji vidím zoufalou.

N: Ano, je to Dolores Umbridgeová.

C: Podle zkušeného jihoafrického úředníka, který se zúčastnil jednání s americkými diplomaty v Pretorii, Nulandová a její tým byli nepřipraveni vyrovnat se s nedávným vývojem na africkém kontinentu, zejména s vojenským převratem, který odstranil prozápadní nigerskou vládu několik hodin předtím, než zahájila své turné po regionu.

Za více než dvacet let práce s Američany jsem je nikdy neviděl tak zoufalé, řekl Grayzone úředník, který hovořil pod podmínkou anonymity. Miluji ji vidět zoufalou. Samozřejmě zoufalí lidé dělají zoufalé věci, velmi nebezpečné věci. Podívejte se, jak BBC líčí to povstání, ten převrat v Africe. „Africká pandemie převratů”… říkají tomu pandemie… „se šíří s pádem Bonga”. Takto to BBC rámuje, že je to pandemie, že lidé povstávají, aby odhodili okovy kolonialismu. Je to pandemie, je to pro ně opravdu špatné. Nebo je to špatné jen pro vás ve Velké Británii, domově BBC, a ve Francii?

Takže sklouzne Francie k tomu, že se stane zemí třetího světa v důsledku ztráty všech těch zdrojů a zásob uranu a ropy a všech těch dalších nerostných surovin, manganu a dřeva, na kterých je tak silně závislá? To ukáže čas. Ale budeme to sledovat i tyto další africké národy, které nyní začínají čistit své řady, aby se ujistily, že tam nejsou vojenští vůdci, kteří možná také přemýšlejí o svržení svého vedení. Afrikou dnes v noci proudí strach.

N: Zbývá nám sledovat, s kým se spojí… rozhodne ECOWAS, že tohle není přijatelné? To je ten blok zemí, který je podporovaný Západem, který vystupuje proti Nigeru a říká, že je potřeba vrátit zemi dříve sesazenému prezidentovi. Budou se k tomu vyjadřovat? Víme, že OSN odsoudila tento převrat v Gabonu, stejně jako USA, Británie. Proč říkají, že tento převrat odsoudily? Je to proto, že se zasazují o demokracii? Je demokracie jedna rodina u moci na 55 let?

Bude to důvod, který nám sdělí? Budeme sledovat, jestli se bude šířit tato… nenazývala bych to pandemií… ale šířením ducha dekolonizace, kde Afrika to nyní bere vážně a říká, že naše zdroje by měly jít na obohacení naší populace. Je to pravda? Nebo je to příliš optimistické? Je načase se na tyto věci dívat vážně, když teď vidíme toto hnutí.

F: Nesledovali jste korunu?

C: Ano, miluji korunu.

F: Tak si vzpomeňte, jak byla Afrika důležitá už tenkrát, jak královna doslova jela do Afriky, aby zachránila ten vztah? A takhle důležitá byla pro Západ celá ta léta.

C: Jo, jo. To je ta věc… proč Afrika není silnější? Proč neexistuje nějaká africká EU nebo kde je snadný obchod mezi africkými zeměmi? Západ to tak udržuje schválně. Aby Gabon nemohl snadno obchodovat s Kongem, svým sousedem. Proč tomu tak je? Protože jim to Západ nedovoluje. Ale proč nám to zakazují? Proč nám není dovoleno obchodovat s našimi sousedy? Aha, protože Francie nechce, abychom obchodovali… takto vás drží pod palcem.

Také nechtějí, aby se Afrika industrializovala, chtějí, aby Afrika tento krok v podstatě přeskočila. Západní země to dokázaly a obohatily se… Německo, Evropa, Spojené státy se dokázaly industrializovat ve velkém. Chtějí, aby tento krok v podstatě přeskočily, a stát se zemí třetího světa, která rovnou přejde na využívání solární energie a přeskočí celý proces industrializace. Takže ano, je úžasné nyní sledovat Afriku. Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

6 komentářů

 1. Pevně věřím, že si to ostatní Africké státy které jsou ještě v područí, vezmou za vzor a konečně začnou pracovat pro sebe. Ne jako ojro státy, je vidět jak se mentalita barevných zlepšuje na rozdíl od bílých.

  1. Já bych nebyl tak optimistický. Afriku obsazuje Čína. ( https://hlidacipes.org/cinsky-vliv-v-africe-sili-peking-si-kolem-prstu-omotava-tamni-politiky-uredniky-i-media/ ), a to daleko efektivněji než Evropa. Doveze svoje lidi, kteří vytvoří vyšší vrstvu a uplatí vládce, aby poslouchali a sami utlačovali svoje lidi. Možná se jim nakonec podaří Afriku obsadit. Je to tvrdé, ale je to zjevně efektivnější než to, co dělá Evropa či USA. A to zlepšení mentality barevných vidíte na přistěhovalcích? Mentalita bílých není tak špatná. Problém je v tom, že peníze je kazí lidi a velké rozdíly v příjmech prostě dělají z části lidí nenažrané idioty. A také kapitalismus také rozbil původní komunity, které nutili lidi k vřelejší spolupráci. Věřte tomu, že pokud se barevní dostanou do takových podmínek, do jakých se kvůli kapitalismu dostali bílý, budou horší.

   1. Hlídací pes? LOL. Na jejich stránkách: Spolupracujeme s: Nadace Open Society Fund, Seznam.cz… Podpořili nás: Nadace pro podporu svobody a demokracie, Nadační fond nezávislé žurnalistiky… + spousta neziskovek horem, dolem. Kámo, to je nějaká recese, ne?

 2. Ono to všechno zní dobře, ale není to jen další krok k jedné světové vládě? Někde jsem četl, že BRICS je vlastně přesně ten jednotný globalistický projekt, a tak mě napadlo, že třeba jsou už USA tak v prdeli, že se s nimi ani nepočítá. Třeba už jen mají plnit úlohu štěkajícího potížisty, proti kterému se jakoby všichni vymezí a porazí ho a lidé budou jásat, ale ve skutečnosti jsou už hozeny přes palubu a BRICS je ta budoucnost, ten velký reset. Nezapomeňte, že Čína, Rusko a další v tom jedou také. Co třeba brazilský prezident Lulda? Vždyť to je korporátní loutka – o něm se to ví dávno, zavádí drakonická covid očkování. A Afrika je přece strategicky a ekonomicky velmi důležitá. Opět někde jsem četl, že PMC Wagner cvičí v Africe milice, provádí ochranu důležitých osob atd. Oni tam přímo nebojují, na to je tam Afričanů dost, ale přesně takovéto převraty připravovat a zajišťovat můžou, stejně jako to doteď dělala CIA. Co když to, co teď v Africe vidíme, je pouze dočasné převzetí moci z rukou starých pánů s tím, že se předá do rukou nových pánů?

  A ještě jedna myšlenka: Proč chce Amerika bojovat s Čínou, když je snad úplně každému jasné, že nemůžou vyhrát? Přesto se o tom mluví už jako o hotové věci. Do roka bude válka mezi Čínou a USA – všichni to mají za hotovou věc. Není to jen způsob, jak se zbavit Ameriky, která svou úlohu už splnila, a jejíž záchrana (oprava) by stála víc, než likvidace? Vždyť s Dvojčaty 11. září to bylo stejné. Bylo levnější to odbouchnout a ještě na tom vydělat, než to opravovat, což by byly jenom náklady.

 3. + mimo téma..
  Zatímco západní vojáci a experti pokračují ve studiu a analýze vzorků nejnovějších ruských zbraní představených na Mezinárodním vojensko-technickém fóru „ARMY-2023“, ruské ministerstvo obrany se rozhodlo postupně začít zavádět nejnovější ruské zbraně do bojové zóny. Hlavním cílem ruské armády je nejen posílit bojeschopné jednotky ruské armády, ale také provést odpovídající analýzu schopností nejnovějších ruských zbraní v reálných bojových podmínkách..
  NATO je zmatené – jak to Rusové dělají!?! Rusko poslalo na Ukrajinu nejnovější obrněné transportéry BTR-82UA!
  brighteon.com/d0d059f2-5cf3-46ff-a43e-1533eeb6849e

  Jak elitní ruské jednotky nyní útočí na pozice AFU – Total Combined Arms:
  brighteon.com/0c5502b6-e7ca-471f-a196-3a0bf920800b

  Zničení francouzského samohybného děla AFU CAESAR:
  brighteon.com/144ad0b4-8a97-4df7-b813-cde359a14548

  +
  „9 z 10 nás zemře.“ Elitní ukrajinský voják popsal protiofenzivu:
  thetimes.co.uk/article/ukraine-counteroffensive-i-m-ready-to-die-90-of-the-guys-here-will-die-too-76jvs3kwj

  1. Myslím, že na Zvědavci byl o něčem podobném článek. Tedy zatímco západní zbraně jsou spotřebním zbožím, které má hlavně generovat zisk firmám, má být co nejvíce spotřebováváno, aby mohlo být opět co nejvíce vyráběno – funkčnost při obraně či dobývání území je vedlejší, kvalita možná záměrně nízká; ruské zbraně slouží primárně k obraně a dobývání území. Takže jsou levnější a mnohem efektivnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů