Státní zaměstnanci v USA bojují proti povinnému očkování proti covidu-19

Ve zkratce...

Státní zaměstnanci z různých oborů v USA bojují proti povinnému očkování proti covidu-19 a někteří z nich zaznamenávají úspěchy. Více ve videu. Za překlad děkuji Lyra Pleia.
Facebook
Telegram
VK

Pokud se Vám video pod tímto textem nezobrazuje, klikněte ZDE, nebo zkuste znovu načíst stránku.
Napište mi do komentářů, pokud se vám nezobrazuje, děkuji.

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Přepis:

Jefferey: Toto hnutí, boj, příběh, jakkoliv tomu chceš říkat, se neděje jen v aerolinkách. Přelévá se to i do mnoha dalších profesí a guvernéři se v tom začali angažovat. Texaský guvernér Greg Abbott podepsal nařízení, ve kterém zakazuje povinnost očkovat, takže se k tomu staví velice striktně. „Texaský guvernér Abbott zakazuje povinnost očkovat covid vakcínami – včetně soukromých podnikatelů“ Toto je jeho nařízení, podepsané 19. října 2021 a říká: „Žádný subjekt v Texasu nemůže vyžadovat očkování proti covidu-19 od žádného jednotlivce, zaměstnance nebo spotřebitele, kdo odmítá očkování z jakéhokoli důvodu, ať z důvodu osobního svědomí, náboženského přesvědčení nebo ze zdravotních důvodů, včetně předchozího prodělání nemoci covid-19. Tímto pozastavuji všechny příslušné statusy v rozsahu nezbytném k prosazení tohoto zákazu.“

A teď žádá zákonodárce, aby toto nařízení obrátili v zákon, takže v Texasu vůči tomu mají jasný postoj. A toto by mohlo být pak sledováno a implementováno i v ostatních státech. Ale teď už se přesuneme do Los Angeles k šerifovi jménem Alex Villaneueva. Šéfuje největšímu oddělení v celé zemi, co má téměř 18 tisíc zaměstnanců. Byl v živém vysílání na Facebooku, kde odpovídal na určité otázky, podívejte se na jednu z nich. Šerif: „Budete to očkování vyžadovat od svých zaměstnanců?” A já řekl ne, nebudu nikoho nutit. Ten problém se stal tak zpolitizovaný, existují celé skupiny zaměstnanců, co by se radši nechaly vyhodit z práce, než aby se nechaly očkovat. Nechci být v pozici, kde bych musel ztratit 5-10 % pracovníků přes noc kvůli povinnému očkování, zejména když teď čelíme škrtům v rozpočtu. To, co se momentálně děje, je ten nejhorší scénář na obou frontách.

Del: Skvělé, že? Myslím, že to, o čem tam mluví, je celé to hnutí „De-fundujte policii“, obrovské škrty v rozpočtu, které se jich dotýkají, a teď by měl ten šerif ztratit ještě více lidí. Myslím si, že co tohle opravdu ukazuje, je ta síla jednoty. Každý se ptá „Co mám dělat, co mám dělat?“ a já vždycky říkám – začněte mluvit! Nejste zdaleka jediní ve vašem podniku, nejste zdaleka jediná sestra, jediný doktor, policista, hasič… To, co teď vychází najevo, je minimálně 18 % nemocničního personálu, 40 % zaměstnanců TSA, dokonce šéf FDA přiznal, že kolem 50 % zaměstnanců není očkováno. Takhle to nejspíš je v celé zemi, takže když se nám podaří spojit a společně řekneme svému zaměstnavateli nebo odboru: Nenecháme si to vzít. Jako skupina vyjdeme ven z těch dveří. V tom je jednoznačně síla. A slyším spoustu příběhů lidí, že tohle udělali, a zaměstnavatel ustoupil a řekl: Kašlu na to, nebudu to vyžadovat.

Jefferey: My se během pátrání snažíme hlavně dát si věci do souvislostí. Média automaticky mluví o těchto incidentech, jakoby se to týkalo jen pár jednotlivců. Slýchám, že 99 % je proočkováno, že tohle je jen pár jednotlivců. To, co jsme slyšeli od šerifa v Los Angeles, můžeme teď vidět v Seattlu. Příběh jako přes kopírák… doslova mohl být okopírován z toho živého vysílání: „Seattle by mohl propustit 40 % policejních sil kvůli povinnému očkování proti covidu-19“. Stejný příběh se teď odehrává v Seattlu. „Už teď strádající policejní oddělení se připravuje na další nezdar. Místní zpravodajové prozradili, že město se připravuje propustit až 403 policistů, což je kolem 40 % zaměstnanců, co se nenechali naočkovat do 18. října.“ A pak tu máma Chicago. Šéf chicagské policejní unie urguje své členy, aby ‚drželi linii‘ proti povinnému očkování, kde ta povinnost začíná zítra, tudíž od pátku (22.10.) budou muset hlásit svůj očkovací status.

Toto se děje skrz celé Spojené státy. Teď se musí testovat dvakrát týdně, dokud město nevymyslí, co udělá s neočkovanými zaměstnanci. Teď nemají odpovědi, protože všechno se to děje příliš rychle. Teď se přesuneme k soudům. Hasiči jsou připraveni záležitost vzít k soudu, posledních pár měsíců byli opravdu hodně slyšet. „Stovky hasičů z Los Angeles ohlásili záměr podat žalobu ohledně povinného očkování proti covidu“. A teď poslouchej tohle: „Los Angeles čelí rozšiřujícímu se soudnímu sporu, když 871 hasičů ohlásilo záměr podat žalobu ohledně povinného očkování pro státní zaměstnance, které schválila městská rada. Usilují o 2 miliony dolarů za každého žalobce.“ Takže když si teď vezmeme kalkulačku, a vynásobíme si 871 dvěma miliony… To už sahá přes miliardu, to je fantastické.

Del: Ano, přesně tak. Páni.

Jefferey: Ano, je to velký problém. Šel jsem se podívat na čísla na webové stránky hasičů v Los Angeles. Píše se tam, že mají 3435 uniformovaných zaměstnanců pro ochranu života, majetku a prostředí, a 1018 uniformovaných hasičů, co jsou vždy připraveni k zásahu na stanicích po celém městě. Takže když bychom z 1018 zaměstnanců odečetli těch 871, co by museli opustit svoje zaměstnání, měli by veliký problém. LA není malé město. Dále tady máme lidi z dalších kategorií, co svoji vůli dávají najevo výpovědí, už jsme o tom před časem mluvili: „Tucty Massachusettských vojáků podalo výpověď kvůli povinnému očkování proti covidu-19.“ „Stovky Michiganských zdravotníků podalo výpověď po odmítnutí Covid-19 vakcíny“. To je zdravotní systém Henryho Forda, jeden z největších v Michiganu. A soudy pořád ještě bojují na této frontě za zdravotníky.

Máme tady novinku z New Yorku: „Soudce rozhodnul, že New York musí povolit výjimku z očkování na základě náboženského přesvědčení.” Žalobce řekl, že jejich práva jsou porušována povinností očkovat, která neumožňovala náboženskou výjimku. Takže to se teď momentálně děje. Tohle je dočasné opatření, zatímco argumenty jsou vyslýchány. Ti lidé jsou takto chráněni po dobu trvání tohoto soudního sporu. A stejně jako u toho soudního sporu, co jsme před chvílí zmiňovali, je tam spousta pozorovatelů. Ani nejsem schopný říct kolik. Od správců, po doktory a sestry, netrpělivě sledující, jak se to celé bude vyvíjet.

Del: Páni, to je neuvěřitelné. Když si představím, kde jsme začínali před 5 lety se Sherri Tenpenny, Andrew Wakefieldem a Bobem Kennedym atd., kde tato země byla, a kolik lidí se tehdy snažilo být vyslyšeno o tom, že vakcíny můžou ubližovat, že nesedí všem stejně, že „moje tělo – moje pravidla“… rodiče dětí zmrzačených očkováním, ti mají jedny z nejtěžších životů. Strávil jsem s nimi hodně času. Co ti si musí teď myslet… Všichni říkají, jak teď žijeme v temné době. Ti lidé žijí své životy v té temné době pořád a jen slyší, jací jsou blázni.

A teď vidíme policisty, hasiče, soudce, sestry, doktory atd. vystupující z řady, a přidávající se k boji, co tito rodiče začali už dávno na vlastní pěst. Toto je skutečně neuvěřitelná doba a očividně něco mnohem hlubšího a božského se momentálně děje na tomto světě. Doufám, že až lidi uvidí tenhle díl, že si uvědomí, že to není čas být v depresi. My teď píšeme historii a snad už se díky tomu všemu zbavíme té největší lži, co kdy spatřila světlo světa. A to sice, že očkování je bezpečné a účinné. Toto tvrzení je teď likvidováno a momentálně máme v tomto boji spoustu nových tváří a lidí různých druhů moci, co vstoupili do popředí. Je to vážně vzrušující.

Překlad: Lyra Pleia

Titulky: David Formánek

Zdroj

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů