Corbettův report: Historie planých politických slibů a falešné naděje k manipulaci veřejnosti

Ve zkratce...

Od předvolebních slibů politiků, které následně nedodrželi; po hnutí QAnon, které dávalo lidem falešnou naději, že probíhá zatýkání globálních elit a podvodníků, a že “ti dobří” už převzali kontrolu nad světovým děním; po myšlenku NESARA, že se zruší všechny daně a odpustí dluhy… to vše se používalo a používá k manipulaci lidí, aby čekali, až někdo jiný skutečně situaci na světě změní k lepšímu. Žádný z těch slibů se ale nenaplnil… více v tomto skvělém dokumentu.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte -> ZDE <-

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Originál videa publikován ZDE: 20. června 2021

Přepis (Historie planých politických slibů a falešné naděje k manipulaci veřejnosti):

Deus ex machina (neboli „bůh ze stroje“) označuje zápletku, kdy je hrdina příběhu zachráněn před strašlivým osudem náhlým zásahem boha. Termín pochází ze starořeckého dramatu, kde byl bůh doslova přenesen na jeviště pomocí stroje, jako je jeřáb nebo stoupačka.

Konvenci boha, který se objeví na jevišti, aby zachránil hlavní postavu, zpopularizoval Eurípidés před více než 2500 lety a objevovala se i v průběhu staletí, dokonce i u Shakespeara, který nechal na konci hry Jak se vám líbí vystoupit Hymena, řeckého boha svatebních obřadů, aby se oženil s hrdiny hry a „učinil závěr / těchto nejpodivnějších událostí“.

Tato zápletka se používá dodnes. Místo toho, aby zasáhl bůh a zachránil situaci, objeví se odnikud nějaká zázračná událost, předmět, postava nebo schopnost, která situaci zachrání. Vzpomeňte si například na smrtící, nezastavitelné Marťany ve Wellsově Válce světů, které nezničila spojená artilerie světových armád, ale obyčejné bakterie. Nebo si vzpomeňte na T-Rexe na konci Jurského parku, který se objevil odnikud, aby zachránil hrdiny před velociraptory.

Nejsou to jen příběhy, které si vyprávíme. Jsou odrazem našich myšlenek o světě. Odhalují naše touhy a přesvědčení a vytvářejí očekávání, jak svět skutečně funguje. Nakonec se z ničeho nic objeví něco, co pomůže těm dobrým zvítězit a jednou provždy porazit ty zlé. Tak to funguje vždycky. Nebo ne?

Před dvěma a půl tisíci lety to něco byl bůh. Ale v moderním světě jsme příliš sofistikovaní na to, abychom věřili, že bůh přijde a zachrání situaci. Ne, dnes deus ex machina není bůh. Častěji je to politik.

ANNOUNCER: Blackrodová je na cestě k poslancům. Zástupce panovníka. A podle tradice bude muset zaklepat na dveře Dolní sněmovny.

HLAS: Zavřete dveře.

BLACKROD: Pane předsedo, královna přikazuje této ctihodné sněmovně, aby se neprodleně dostavila do Sněmovny králů k Jejímu Veličenstvu.

ZDROJ: Královna přečetla projev Klause Schwaba (11.5.21)

Od doby, kdy věk králů a královen ustoupil věku prezidentů a premiérů, přestala stále sekulárnější veřejnost očekávat boží zásah, který by zachránil národ před katastrofou, a místo toho se začala modlit za záchranu od polobohů moderní doby: politiků.

V každém volebním období veřejnost slýchá, jak ten a ten politik vyvede národ z ekonomických potíží nebo jak ten a ten politik vrátí zemi její někdejší velikost. V roce 1916 byl Woodrow Wilson znovu zvolen prezidentem Spojených států amerických díky svému populárnímu volebnímu sloganu „Udržel nás mimo válku“. Ale stejně jako všichni předpokládaní političtí spasitelé demokratického věku – v němž soutěže o popularitu rozhodují o tom, kdo se chopí moci, a veřejnost se nechá ovlivnit nejhezčeji znějícími sliby – i Wilson okamžitě porušil své slovo. Pouhých pět měsíců po svém znovuzvolení dohlížel na vstup USA do první světové války a pronesl svůj dnes již proslulý projev, v němž ujišťoval veřejnost, že zapojení USA do války je nezbytné, aby byl svět „bezpečný pro demokracii“.

Podobně Lyndon B. Johnson vyhrál volby v roce 1964 a slíbil omezit americkou účast ve Vietnamu.

LYNDON B. JOHNSON: Někteří další chtějí konflikt rozšířit. Vyzývají nás, abychom dodali americké chlapce, kteří budou dělat práci, kterou by měli dělat asijští chlapci.

ZDROJ: Kampaň LBJ, Vietnam 1964

I to však byl jen další rychle porušený slib dalšího politického „spasitele“.

JOHNSON: Nyní probíhá letecká akce proti dělovým člunům a některým podpůrným zařízením v Severním Vietnamu.

ZDROJ: Projev prezidenta Johnsona ve Vietnamu, 8. 4. 1964. MP498.

Je úsměvné, že i George W. Bush „vyhrál“ volby v roce 2000 a slíbil skromnou americkou zahraniční politiku a slib, že bude vést jen krátké, vítězné války s jasně definovanými cíli.

GEORGE W. BUSH: Ale budu uvážlivý, pokud jde o použití armády. Musí to být v našem životním zájmu, mise musí být jasná a strategie ústupu z ní zřejmá.

ZDROJ: Bush vs. Gore: Gore: druhá prezidentská debata v roce 2000

BUSH: Na můj rozkaz začaly koaliční síly útočit na vybrané vojensky důležité cíle, aby oslabily schopnost Saddáma Husajna vést válku.

ZDROJ: Prezident Bush oznámil zahájení války v Iráku

Tento vzorec se však netýká pouze války a není specifický pro žádnou konkrétní zemi. Všude na světě vyhrávají politici volby, když slibují, že splní to, co je ze své podstaty nesplnitelné.

Který Australan by mohl zapomenout na slib Boba Hawkeho, že do tří let odstraní dětskou chudobu?

BOB HAWKE: Do roku 1990 nebude žádné australské dítě žít v chudobě.

ZDROJ: Do roku 1990 nebude žádné australské dítě žít v chudobě

A který Řek by mohl zapomenout, když se Alexis Tsipras dostal k moci se silným populistickým mandátem postavit se Evropské unii uprostřed krize státního dluhu.

ALEXIS TSIPRAS (PROSTŘEDNICTVÍM TLUMOČNÍKA): Chci vám z celého srdce poděkovat za toto velké vítězství. Cítím se ospravedlněn, protože řecký lid nám dal jasný mandát pokračovat v boji za pozvednutí důstojnosti našeho lidu.

ZDROJ: Volby v Řecku: Alexis Tsipras slaví „vítězství lidu“ – BBC News

Místo toho Tsipras okamžitě prodal zemi do dalšího dluhu tím, že přijal podmínky trestného záchranného balíčku ve výši 85 miliard eur, který dokonce i vlastní členové Syrizy označili za zradu slibů strany.

REPORTÉR: Den před důležitým parlamentním hlasováním, které má zajistit dohodu o záchraně země od věřitelů eurozóny, se řecký premiér Alexis Tsipras snaží potlačit vzpouru uvnitř své vládnoucí koalice. Tsipras se setkává s poslanci své vlastní strany Syriza, z nichž někteří jsou velmi zklamaní a naštvaní z dohody, která obsahuje mnohem více úsporných opatření než balíček, který voliči odmítli v referendu před více než týdnem.

ZDROJ: Tsipras se snaží zastavit vzpouru ve vládní koalici

Po všech těch desetiletích a – v případě nejstarších demokracií – staletích porušování politických slibů by si člověk myslel, že veřejnost už tuto hru pochopila. Ale pokud něco, tak nedávné události ukázaly, že lidé jsou na tomto politikou rozdmýchávaném naději stále více závislí, i když lži a porušené sliby jsou stále směšnější.

V roce 2008 se zdálo, že tato nekonečně se stupňující vlna politického šílenství dosáhla vrcholu, když se vyvalila na břehy prezidentské kampaně Baracka Obamy.

BARACK OBAMA: Něco se děje, když lidé nevolí jen stranu, ke které patří, ale hlasy . … naděje, které jsou jim společné. [. . .] Jsme připraveni nasměrovat tuto zemi zásadně novým směrem. To je to, co se právě teď v Americe děje. To, co se v Americe děje, je změna!

ZDROJ: Barack Obama: Ano, můžeme

V roce 2021 se může zdát směšné, že pouhá slova „Yes We Can“ (Ano, můžeme) a „Hope and Change“ (Naděje a změna) mohla nejen americké voliče, ale i lidi na celém světě přesvědčit o tom, že Barack Hussein Obama, mladší americký senátor, jehož největším dosavadním legislativním úspěchem bylo sponzorování zákona o přejmenování poštovního úřadu v Illinois.

Ale když se ohlédneme zpět, právě to bylo na celé kampani „naděje a změny“ tak účinné. Po osmi letech neokonzervativního krveprolití – uprostřed vřavy způsobené pokračujícím fiaskem v Iráku, ve stínu rostoucího policejního státu doma a tváří v tvář odhalením účetních podvodů a bankovních nekalostí, které vyvrcholily globální finanční krizí – veřejnost zoufale doufala ve změnu.

OBAMA: Budeme si pamatovat, že se v Americe něco děje. Že nejsme tak rozděleni, jak se zdá z naší politiky. Že jsme jeden národ. Jsme jeden národ. A společně začneme další velkou kapitolu amerického příběhu třemi slovy, která budou znít od pobřeží k pobřeží od moře k zářivému moři: „Yes We Can!“ (Ano, můžeme!) Děkujeme, New Hampshire. Děkuji vám!

ZDROJ: Barack Obama: Ano, můžeme

Nezáleželo na tom, že Obama, stejně jako každý jiný podvodník, který podvedl většinu obyvatelstva ve velké soutěži popularity, jíž říkáme demokracie, lhal o každém ze svých hlavních předvolebních slibů.

Nezáleželo na tom, že lhal o uzavření Guantánama.

OBAMA: Opakovaně jsem řekl, že mám v úmyslu zavřít Guantánamo, a budu to dodržovat.

ZDROJ: 60 minut: Obama zopakoval slib, že zavře Guantánamo a ukončí mučení.

OBAMA: Je pravda, že se mi nepodařilo tuto zatracenou věc uzavřít kvůli omezením, která na nás uvalil Kongres.

ZDROJ: Prezident Obama pořádá tiskovou konferenci

Nezáleželo na tom, že lhal o ukončení války proti terorismu.

OBAMA: A proto se jako prezident zasadím o to, aby boj proti Al-Káidě a Talibanu měl nejvyšší prioritu.

ZDROJ: Barack Obama o Afghánistánu a Pákistánu

ANNOUNCER: Obamova administrativa vědomě poskytla peníze amerických daňových poplatníků pobočce al-Káidy v Súdánu, odhaluje společné vyšetřování i24 News – Middle East Forum.

ZDROJ: EXKLUZIVNĚ: Obamova administrativa poskytla americkou pomoc pobočce Al-Káidy v Súdánu

Nezáleželo na tom, že lhal o ukončení nezákonného odposlouchávání Američanů.

OBAMA: Tato administrativa také předkládá falešnou volbu mezi svobodami, kterých si vážíme, a bezpečností, kterou zajišťujeme. Poskytnu našim zpravodajským službám a orgánům činným v trestním řízení nástroje, které potřebují ke sledování a likvidaci teroristů, aniž by byla ohrožena naše ústava a svoboda. To znamená, že už nebudou žádné nezákonné odposlechy amerických občanů.

ZDROJ: 10 otázek: Odposlechy bez příkazu

OBAMA: Přišel jsem se zdravou skepsí k těmto programům. Můj tým je vyhodnotil. Důkladně jsme je prověřili. Ve skutečnosti jsme rozšířili některý dohled a zvýšili některá ochranná opatření. Ale podle mého hodnocení a hodnocení mého týmu nám pomáhají předcházet teroristickým útokům.

ZDROJ: | The New York Times

Na žádném z jeho porušených slibů nezáleží, protože nikdy nešlo o žádné skutečné, konkrétní činy. Kdyby se masová hysterie, která zachvátila veřejnost v roce 2008, týkala dosažení hmatatelných výsledků, Nobelův výbor by Obamovi neudělil Nobelovu cenu za mír ani ne po roce jeho prvního funkčního období, kdy ještě vedl války v Afghánistánu a Iráku a rozšiřoval Bushovu válku bezpilotních letounů do Pákistánu.

THORBJORN JAGLUND: Norský Nobelův výbor rozhodl, že Nobelova cena za mír za rok 2009 bude udělena prezidentu Baracku Obamovi za jeho mimořádné úsilí o posílení mezinárodní diplomacie a spolupráce mezi národy.

ZDROJ: Obama získal Nobelovu cenu za mír příliš brzy

Ne, nikdy nešlo o akci. Šlo o to poskytnout divákům politického představení scénu, na kterou čekali. Na scénu je přiveden další politický mesiáš, mávne rukou a všechno zlepší, a všichni se na další čtyři roky vrátí ke svým každodenním bojům. Rituál je dokončen.

Po tisíciletích, kdy byly hlavy států uctívány jako doslovní bohové na zemi nebo v poslední době jako božští jmenovci, by nás nemělo překvapit, že populární prezidenti a premiéři jsou téměř vždy zobrazováni s využitím náboženské ikonografie. Běžný tropus fotografování prezidentů se „svatozáří“ prezidentské pečeti kolem nich není ničím novým.

Ale i když vezmeme v úvahu tuto historii, náboženské šílenství, které Obamovo vystoupení na národní politické scéně vyvolalo, bylo při zpětném pohledu nepopiratelně zvláštní.

OBAMA: Kdo je Barack Obama? Na rozdíl od fám, které jste slyšeli, jsem se nenarodil v jeslích. Ve skutečnosti jsem se narodil na Kryptonu a poslal mě sem můj otec Jor-El, abych zachránil planetu Zemi.

ZDROJ: Smitha 16.10.2008.

V hysterii kampaně v roce 2008 nebyl Obama veřejností přijat jako politický kandidát s řadou politických receptů na zlepšení situace v zemi. Byl bohem ze stroje, deus ex machina, který se mohl objevit na pódiu a všem požehnat svým rozhřešením.

Obama nebyl jen Superman, ale Bůh všech věcí, zářivá nová naděje seslaná nebesy a zalitá andělským světlem, která byla doslova druhým příchodem.

JAMIE FOXX: Především vzdejte čest Bohu a našemu Pánu a Spasiteli Baracku Obamovi!

ZDROJ: Jamie Foxx vzdejte čest Bohu a našemu Pánu a Spasiteli Baracku Obamovi

A než se veřejnost konečně probrala ze snění a uvědomila si, že Obama je přece jen další politik…

PIERS MORGAN: Proč Obama nyní čelí takové opozici? Proč se tolik snaží skutečně naplnit velký plamen ambicí a nadšení, s nímž byl původně v roce 2009 zvolen?

BARBARA WALTERSOVÁ: No, do jisté míry jsme se toho dotkli. Dal tolik slibů. Mysleli jsme si, že bude – neměli bychom to říkat o Vánocích, ale příští Mesiáš.

ZDROJ: Barbara Walters: Mysleli jsme si, že Obama bude příštím Mesiášem

CONTESSA BREWER: Bývalý ředitel Norského Nobelova institutu říká, že lituje udělení Nobelovy ceny míru prezidentu Baracku Obamovi v roce 2009.

ZDROJ: Bývalý tajemník Nobelovy ceny říká, že Obamova cena byla chybou

CENK YOGURT: Lhal! Není to nenápadné, řekl: „Nebude se špehovat občany, kteří nejsou podezřelí z trestného činu.“ To je pravda. Lhal. Špehují nás všechny, kteří nejsme podezřelí z trestného činu. Barack Obama je lhář! Mohu to vysvětlit jasněji?

ZDROJ: The Young Turks – Obama je VELKÝ BRATR a je to LHÁŘ !

. … bylo příliš pozdě. Obama již splnil svou roli příštího politického spasitele a po splnění této funkce mohl být odhozen jako včerejší noviny.

Pro ty, kteří věřili, že kampaň v roce 2008 byla apoteózou rutiny „naděje a změny“, to byl konec této politické šarády. Při racionálním pohledu na celý proces by se dalo odpustit, že se veřejnost poučila a že žádný politik už nebude schopen veřejnost takhle oblbnout, dokud bude Obamovo dědictví v živé paměti.

Nejde však o racionální proces a ti, kteří tomu věřili, se nemohli mýlit více.

Aby nedošlo k omylu, že veřejnost byla připravena na další rituál deus ex machina, tentokrát bůh sestoupil na politickou scénu prostřednictvím doslovného stroje, zlatého eskalátoru. A ze svého pódia i tento bůh přinesl jásajícímu davu dobrou zprávu: země je opět zachráněna!

DONALD TRUMP: Dámy a pánové, oficiálně kandiduji na prezidenta Spojených států a uděláme naši zemi opět skvělou! [„Rockin‘ in the Free World“ hraje, zatímco Trump rozpačitě pokyvuje hlavou. Trump pokyne, aby se hudba ztlumila.] Mohlo by se to stát.

ZDROJ: Celý projev při oznámení prezidentské kampaně Donalda Trumpa (C-SPAN)

Druhý den se ukázalo, že scéna byla doslova divadelní hrou. Obdivující dav nebyli řadoví příznivci Donalda Trumpa, kteří se spontánně rozhodli obléci si stejná trička s Trumpem a trapně pózovat s „domácími“ nápisy před kamerami, ale, jak později potvrdilo vyšetřování FEC, doslovní herci, kterým agentura Extra Mile Casting zaplatila 50 dolarů za každého z nich jménem svého klienta, společnosti Gotham Government Relations & Communications.

Ale na tom nezáleželo. Stejně jako všechny předchozí verze scénáře o prezidentu Mesiáši, i Trumpovo psychodrama Make America Great Again už mělo na obyvatelstvo zamýšlený účinek.

V některých ohledech byla MAGA pouhým opakováním Obamovy šablony Hope and Change. I zde kandidát Trump slíbil měsíc, který prezident Trump vytrvale neplnil.

Nevypustil bažinu.

DONALD TRUMP: A my vysušíme korupční bažinu ve Washingtonu.

ZDROJ: Vypustit bažinu? Trump ís het moeras – #TrumpUpdate 119

TRUMP: Přišli jsme oslavit přísahu nového amerického ministra zahraničí Mikea Pompea.

ZDROJ: Trump jmenuje Pompea

TRUMP: Vyčerpáme . . . . . . SWAMP!

ZDROJ: Trump začíná „vysušovat bažinu

WOLF BLITZER: Zvolený prezident Trump jmenoval bývalého starostu New Yorku Rudyho Giulianiho, aby poskytl své odborné znalosti v oblasti kybernetické bezpečnosti.

ZDROJ: Trump jmenuje Giulianiho

TRUMP: Je čas vysušit bažinu.

ZDROJ: Trump: Trump: Balíček etických reforem „vysuší bažinu…

TRUMP: Gina je tvrdá, silná, a pokud jde o obranu Ameriky, nikdy neustoupí. Znám ji.

ZDROJ: Trump jmenuje Haspelovou

Války neukončil.

TRUMP: A podívejte se, jaký máme nepořádek. Destabilizovali jsme Blízký východ a je tam nepořádek.

ZDROJ: Trump: „destabilizovali jsme Blízký východ a…

TRUMP: Před chvílí jsem nařídil ozbrojeným silám Spojených států, aby provedly přesné údery na cíle spojené s chemickými zbraněmi syrského diktátora Bašára Asada.

ZDROJ: Trump oznámil údery na Sýrii

TRUMP: Válka v Iráku byla samozřejmě velkou a velkou chybou. Dobře?

ZDROJ: Zdroj: „Válka v Iráku byla velkou, tlustou chybou“: Trump a Bush se přou o válku a 11. září

TRUMP: Důsledky rychlého odchodu jsou předvídatelné a nepřijatelné.

ZDROJ: Trumpův projev o Afghánistánu

Nepostavil se lékařsko-průmyslovému komplexu.

TRUMP: Zrovna nedávno: Dva roky, dva a půl roku, dítě – krásné dítě – šlo na vakcínu, vrátilo se a za týden dostalo obrovskou horečku, bylo velmi, velmi nemocné a nyní je autistické.

ZDROJ: Kandidát Trump mluví o souvislosti mezi očkováním a autismem

TRUMP: Doufám, že budeme mít vakcínu a že ji urychleně zavedeme tak, jak jste to ještě neviděli.

ZDROJ: Prezident Trump zahajuje operaci Warp Speed

Stejně jako Obama, Bush, Clinton a všichni ostatní političtí „spasitelé“ moderní éry i Trump porušoval své sliby podle libosti, protože věděl – jako hvězda televizní reality show, která se už dávno projevila jako dokonalý umělec -, že vládnutí není jeho skutečnou rolí v této divadelní hře. Přišel bavit publikum a „zachraňovat“ zemi, nikoli plnit sliby.

A stejně jako Obamessiah, i Trump se ujal role božského vykupitele národa, který je druhý po samotném Kristu.

TRUMP: Nedávno mi někdo řekl: „Jste zdaleka nejslavnější člověk na světě. Odpověděl jsem: „Nejsem.“ A oni na to: „Ale ano, jste.“ Řekl jsem: „Ne.“ „Kdo je slavnější?“ zeptali se. Řekl jsem: „Ježíš Kristus.“

ZDROJ: Trump říká, že Ježíš Kristus je slavnější než on

Trump, jak nás ujistil, byl židovským lidem v Izraeli milován jako „druhý příchod Boha„. A prezident byl opět líčen jako „vyslaný nebesy„, muž vyvolený samotným Bohem, aby vedl Ameriku zpět do zaslíbené země.

RICK PERRY: A já jsem se s ním o to podělil. Řekl jsem mu: „Pane prezidente, vím, že někteří lidé říkají, že jste řekl, že jste vyvolený, a já jsem řekl: „Byl jste.“ Řekl jsem: „Pokud jste věřící křesťan, chápete Boží plán pro lidi, kteří nám na této planetě vládnou a soudí nás v naší vládě.“ Řekl jsem: „To je pravda.

ED HENRY: A aby lidé na levici nenapadali Ricka Perryho, upozornil mě, že věří, že i Barack Obama byl seslán Bohem. Řekl, že pro tuto chvíli a pro tuto dobu. Řekl, že si myslí, že pro tento okamžik a tuto dobu byl Donald Trump poslán Bohem, aby vykonal velké věci.

ZDROJ: Rick Perry označil Donalda Trumpa za vyvoleného, kterého Bůh poslal, aby nám vládl

Nebo, jak to vyjádřili uživatelé internetu, kteří pomáhali budovat dynamiku Trumpova vlaku během kampaně v roce 2016, Trump byl císařem Bohem, GEOTUS, který bude bít bezbožníky a vlastnit liberály.

Ano, Trumpův scénář se zdál být pouhým opakováním Obamova scénáře. Ale nebyl.

Víte, tohle nebyla stejná zápletka jako Naděje a změna. Make America Great Again mělo napínavější děj. V estrádě MAGA byl bůh ze stroje sám v nesnázích a potřeboval zachránit před mocnými, zlými silami, které se proti němu spikly. A tentokrát měl být sám bůh zachráněn svým vlastním bohem ze stroje. Tento scénář zahrnoval neuvěřitelný dvojitý deus ex machina!

Bůh, který měl zachránit boha císaře Trumpa, však vůbec nebyl politickou postavou, ale stínovou, anonymní entitou. A stroj, který ho vysvobodil, nebyl zlatý eskalátor, ale online diskusní fórum.

Fenomén „Q Anon“ začal 28. října 2017, kdy „Q“ – uživatel „politicky nekorektní“ nástěnky na anonymním webu 4chan – zveřejnil příspěvek, v němž tvrdil, že probíhá rozsáhlá vojenská operace, jejímž cílem je zatknout Hillary Clintonovou a svrhnout spiknutí zlých politiků, kteří zaplnili washingtonskou bažinu:

Vydávání HRC se již včera začalo uskutečňovat s několika zeměmi v případě přeshraničního útěku. Pas schválen k označení s účinností od 30. 10. @ 12:01. Očekávejte, že dojde k masovým nepokojům organizovaným na vzdor a k útěku dalších osob z USA. Operaci budou provádět americké M, zatímco NG se aktivuje. Ověřte si důkazy: Vyhledejte příslušníka NG a zeptejte se, zda je aktivován pro službu 30. 10. ve většině velkých měst.

Během několika dní anonymní plakát ujišťoval své příznivce na serveru 4chan o brzkém obvinění členů Clintonovy kampaně Johna Podesty a Humy Abedinové. A 2. listopadu, tedy necelý týden po prvním příspěvku, si poster říkal „Q Clearance Patriot“ a tvrdil, že „v průběhu několika příštích dnů si nepochybně uvědomíte, že si bereme zpět naši skvělou zemi“.

Na příkaz prezidenta USA jsme zahájili určitá bezpečnostní opatření, která mají veřejnost ochránit před primárním dopadem, k němuž má dojít 11.3 po oznámení o zatčení pana Podesty (akční 11.4). Potvrzení (pro veřejnost) toho, co se děje, pak bude odhaleno a nebude otevřeně přijato. Veřejné nepokoje jsou organizovány ve vážném počtu ve snaze zabránit zatčení a dopadení dalších vysokých veřejných činitelů. Na příkaz POTUS bude vyhlášen stav dočasné vojenské kontroly a provedeny speciální operace.

Tyto první „kapky Q“ jsou v každém ohledu příkladem fenoménu QAnon, který zplodil. Vycházejí z jazyka a kódových slov utajovaných vládních operací, jako jsou „Mockingbird“ a „Q clearance„. Předstírají, že předávají zasvěcené informace o politických událostech na vysoké úrovni, a dokonce předpovídají konkrétní události v konkrétních termínech, jako je oznámení o zatčení Podesty a začátek vojenského převratu. A kladou řadu nejasných řečnických otázek („Proč se Potus obklopuje generály? Co je to vojenská rozvědka? Proč obchází agentury na tři písmena?“), které se cítí být důležité, aniž by poskytovaly konkrétní znalosti nebo vhled.

Nezáleželo na tom, že se žádná z konkrétních předpovědí nebo prohlášení tohoto plakátu nenaplnila. Nakonec by vzniklo celé hnutí, které by se věnovalo čtení, rozboru a šíření evangelia tohoto nového boha ze stroje, kterému říkali „Q“.

S rostoucí proslulostí Q rostla i velkolepost jeho předpovědí, slibů a prohlášení. Stoupencům bylo řečeno, že mají očekávat „falešnou vlajku“ a že dojde k „ohňostroji“, ale že prezident bude „stoprocentně izolován“. Byli nabádáni, aby „DŮVĚŘOVALI [generálnímu prokurátorovi Jeffu] SESSIONSOVI“, a ujišťováni, že 1. února 2018 nastane „[D]ůVOD“. Bylo jim slíbeno, že 11. listopadu 2018 se uskuteční „průvod, na který se nezapomene“. Byli ujištěni, že Mark Zuckerberg odstoupí z funkce předsedy společnosti Facebook. Červenec 2018 měl být měsícem, kdy „svět objevil PRAVDU“, přičemž Q tvrdil, že „už nebude žádné spiknutí“.

Každé z těchto prohlášení bylo samozřejmě kategoricky chybné. Ale jak Q učil své následovníky věřit, „Dezinformace je skutečná“ a „Dezinformace je nutná“, takže tyto falešné předpovědi byly ve skutečnosti znamením, že Q říká pravdu.

Nedávalo to smysl. Nemuselo. Stačilo, aby to diváky rozvíjejícího se politického představení naplnilo nadějí, vírou, že tento nový bůh ze stroje přilétne se svými krajany z Q Clearance a na poslední chvíli zachrání situaci.

Pozoruhodné je, že tato víra přetrvávala i po poslední chvíli.

DAVE HAYES: Otázka zní, zda se mají soustředit na něco tam, zatímco se něco děje tam. To je nezbytná součást dezinformace.

ZDROJ: Q Anon Příspěvky Debata a diskuse s modlícím se lékařem [vzácný rozhovor a otázka]

MICHAEL FLYNN: Donald Trump bude prezidentem Spojených států i v příštích čtyřech letech. O tom nepochybuji. Když se mě někdo zeptá na stupnici od jedné do deseti: „Na jakou stupnici přikládáte, že Trump bude příštím prezidentem?“, odpovím mu: „Ano,“. Odpovídám: „Deset.“ Bezpochyby je to pravda.

ZDROJ: ALEX JONES A MICHAEL FLYNN: DNA AMERIČANŮ JE Z ROKU 1776

STEVE PIECZENIK: Každý hlasovací lístek jsme opatřili vodoznakem, který se nazývá QFC blockchain šifrovací kód. Jinými slovy, dobře víme, kde se každý hlasovací lístek nachází, kam se dostal a kdo ho má. Takže se nejedná o ukradené volby. Naopak. Obrátili jsme celou válečnou hru podle Sun Tzuova Umění války.

ZDROJ: Steve Pieczenik DHS opatřila každý hlasovací lístek vodoznakem QFS Blockchain Encryption.

SGT REPORT: Chci jen potvrdit, že jsem dnes dostal spoustu e-mailů od lidí, kteří cítí naprosté zoufalství. Myslí si, že tahle věc je u konce a že prezident Trump nebude schopen udělat nic, aby to zastavil. Chci vám připomenout Sun Tzuovo Umění války: Přinuťte svého protivníka, aby si myslel, že jste slabí. Vypadejte slabě. Buď silný. Na záchranu republiky máme 72 hodin. Není konec, dokud tlustá dáma nezazpívá.

ZDROJ: KRAJINA PEKEL: 72 HODIN NA ZÁCHRANU REPUBLIKY

X22 ZPRÁVA: Počkejte, až uvidíte výsledky volebního auditu. Nezapomeňte: Arizonu nyní navštěvuje více států. Myslíte si, že to skončí jen u Arizony? Ne, tady to začíná.

ZDROJ: EP. 2501B – PAST NASTRAŽENA, TI LIDÉ JSOU HLOUPÍ, VIDÍTE, ŽE SE TVOŘÍ BOUŘE, PANIKA V DC

Není těžké pochopit, proč se Q stal tak oblíbeným. Jako každý správný deus ex machina sliboval Q divákům současného politického dramatu přesně to, co chtěli: zábavné, napínavé a uspokojivé rozuzlení hry, které hrdinu (Trumpa) vysvobodí od zla (demokratů) právě včas. Není náhodou, že se „Enjoy the show“ a „Get the popcorn“ staly oblíbenými frázemi Q a stoupenců QAnon. Koneckonců šlo jen o to: o show. Scénáristické drama, které mělo hrát na psychiku diváků.

Ale kdyby to byl scénář, jaký by to mělo smysl? Je snadné pochopit prezidentskou verzi scénáře deus ex machina: udržuje lidi v hlasování a účasti na systému, který bude pokračovat v programu bez ohledu na to, kdo zrovna obsadí Oválnou pracovnu. Ale jaký byl smysl scénáře Q Anon? Komu bylo toto psychodrama určeno a jaký na něj mělo účinek?

Vodítkem je Qovo neustálé nabádání, aby jeho následovník důvěřoval. Důvěřujte zasedání. Důvěřujte Grassleymu. Důvěřujte prezidentovi. Důvěřujte plánu.

Operace Q svou terminologií i metodologií připomíná operaci Trust, sovětský kontrarozvědný program z 20. let 20. století, který se zmocnil promonarchistické organizace „Monarchistický svaz středního Ruska“. Sověti využívali agenty uvnitř organizace, aby přesvědčili její členy, že se nemají zapojovat do militantní činnosti proti vládě, protože se připravuje plán na svržení režimu vnitřními protibolševickými silami. Důvěřujte plánu. V tomto případě „důvěra v plán“ vedla k tomu, že členové opozice byli buď postaveni před soud a posláni do gulagů, nebo vydíráni, aby pracovali pro sovětskou rozvědku.

Q jistě mnohé uklidňoval svými neustálými prosbami, aby „věřili plánu“. Q také znovu a znovu shromažďoval lidi, aby podporovali politiku, operace a personál právě toho hlubokého státu, proti kterému údajně bojovali. Jeff Sessions, Bill Barr, John Bolton a další dlouholetí členové politického establishmentu byli najednou v tomto propracovaném dramatu těmi dobrými. Z 99 % byli agenti CIA, FBI, DOJ a NSA „vlastenci“, kteří „sloužili s vyznamenáním“, a proto je bylo třeba podporovat. Desítky let trvající sen neoconů o invazi do Íránu se v očích stoupenců Q stal dobrou a ušlechtilou věcí.

Kromě pacifikace těch, kteří by jinak kladli vládě odpor, však „armáda Q“ složená ze samozvaných „digitálních vojáků“ poskytla „hlubokému státu“ přesně tu fólii, kterou potřeboval, aby mohl přejít k dalšímu kroku svého protipovstaleckého programu: Potlačení „domácího terorismu“.

JACKSON PROSKOW: QAnon se sice spojil s prezidentem, ale spolu s rostoucím počtem dalších okrajových teorií upoutal pozornost FBI. V interní zprávě úřad varuje, že některé z těchto konspiračních teorií budou pravděpodobně motivovat některé domácí extremisty k páchání trestné činnosti – někdy i násilné.

ZDROJ: FBI varuje před možným dalším násilím ze strany stoupenců QAnon

PETE WILLIAMS: FBI tvrdí, že lednová vzpoura v Kapitolu byla pro konspirační hnutí QAnon zlomová, protože někteří stoupenci od něj odstoupili a byli zklamaní, že sliby osoby, která za ním stojí – známé jako „Q“ – se nenaplnily. Jiní však podle FBI mohou být natolik frustrovaní, že se obrátí spíše k násilí, například k „poškozování domnělých členů spiknutí, jako jsou demokraté a další politická opozice“.

ZDROJ: FBI varuje, že konspirační teorie podporují domácí terorismus

JEREMY BASH: Ale myslím, že skutečnost je taková, že to, co vidíte – všechny ty aktivity FBI, orgánů činných v trestním řízení, které jdou po lidech a zatýkají je – to je skvělé, ale je to správné. A ve zpravodajství chcete být opravdu nalevo od tohoto boomu; chcete být daleko před událostmi. A myslím, že budeme muset přenastavit celý náš zpravodajský přístup k těmto bělošským supremacistickým milicím, k těmto nebezpečným ultranacionalistickým organizacím. Myslím, že se budeme muset zaměřit na jejich větší sledování. FBI bude muset využívat důvěrné zdroje. Budeme muset proniknout do těchto spiknutí dlouho předtím, než začnou představovat násilnou hrozbu pro naši demokracii, pokud chceme mít nějakou naději, že je v budoucnu zastavíme.

ZDROJ: Bývalý pracovník CIA Jeremy Bash, nyní z NBC News

TRUMP: Demonstranti, kteří pronikli do Kapitolu, znesvětili sídlo americké demokracie. Těm, kteří se podíleli na násilných činech a ničení: nereprezentujete naši zemi. A těm, kteří porušili zákon: zaplatíte za to.

ZDROJ: Trump: Poselství prezidenta Donalda J.

A nyní, po letech, kdy jim bylo řečeno, aby si „vzali popcorn“ a „užili si představení“, si hnutí Q Anon pomalu začíná uvědomovat, že je někdo dostal. A co hůř, právě ty zpravodajské služby a armáda, o kterých tak vroucně doufali, že se do toho vloží a zachrání situaci, jsou těmi samými agenturami, které se nyní vrhají na jejich zatýkání.

QAnon však nebyl zdaleka prvním případem, kdy se konspirační komunitě vlilo do žil naděje.

V 90. letech 20. století vypracoval poradce v oblasti energetiky Harvey Francis Barnard návrh reforem amerického měnového a daňového systému, který nazval Zákon o národní ekonomické bezpečnosti a obnově (National Economic Security and Recovery Act, NESARA). Sám vydal knihu, v níž svůj návrh nastínil, rozeslal její výtisky členům Kongresu, založil institut na podporu této myšlenky a v roce 2000 svůj návrh zveřejnil na internetu. V té době se NESARA stala ústředním bodem promyšleného podvodu, který šířila internetová šarlatánka, jež si říkala „Holubice jednoty“.

V tomto příběhu je zákon NESARA zázrakem: ruší daně z příjmu, odpouští hypotéky, vynuluje kreditní karty a vyhlašuje mír. Ještě větší zázrak: v ohromujícím kroku, o němž ví jen Holubice jednoty, byl zákon tajně schválen Kongresem a měl vstoupit v platnost 11. září 2001, což je důvod, proč bylo zničeno Světové obchodní centrum. Ale jako každé správné drama měl i tento příběh deus ex machina, který udržoval internetové publikum Holubice v napětí a bavil je: Bílí rytíři, „podzemní skupina dobrých lidí [. . .], kteří byli na vysokých postech ve všech těchto institucích, kteří měli dost statu quo a plánovali státní převrat, k němuž mělo dojít ‚velmi brzy'“.

Stejně jako v případě Q, kult, který se rozrostl kolem mýtu NESARA s jeho bílými rytíři ze stroje, sliboval konkrétní události v konkrétních dnech. Pokaždé, když se předpověď nenaplnila, byli stoupenci ujišťováni, že dlouho slibovaný převrat byl odložen, aby Bílí rytíři mohli lépe připravit veřejnost na pandemonium, které nastane, až vtrhnou, aby zachránili situaci. Stoupenci si mezitím mohli vzít popcorn a užívat si představení s vědomím, že všechny jejich dluhy budou brzy odpuštěny a že mír na zemi je za rohem.

A název knihy, v níž Barnard poprvé předložil svůj návrh NESARA? Draining The Swamp (Vyčerpání bažiny).

Ano, příběh deus ex machina se pod různými záminkami objevuje každých pár let. Tajný řád ninjů se chystá zavraždit zlé ilumináty a nastolit na světě mír. Tajná skrýš s biliony dolarů má být rozdělena mezi lidi na celém světě a ukončit tak veškerou chudobu. Dne 21. prosince 2012 dojde ke kosmickému vyrovnání, které pozvedne lidstvo na vyšší úroveň vědomí a ukončí všechny spory a utrpení. Anonymní plakát na 4chanu vypouští tajné informace o dobrém vojenském převratu, který nastolí pořádek a vysuší bažinu.

Poselství je vždy stejné: Vezměte si popcorn a užijte si představení. Bůh přichází ze stroje, aby vás zachránil. Jen počkejte.

Není žádná velká ostuda nechat se alespoň jednou oklamat hopiem. Každý má při prvním setkání s nadějí problém rozeznat pravou naději od syntetického hopia.

JAKE TAPPER: Jeden z vašich bývalých blízkých spolupracovníků nedávno řekl, že jste se „zabýval konspiračními teoriemi, včetně toho, že útoky z 11. září 2001 byly možná koordinovány se CIA a že Bushova administrativa mohla o útocích vědět předem“. Vyjádřil jste někdy…

RON PAUL: Počkat, počkat, počkat. Nechoďte dál. To je úplný nesmysl.

TAPPER: Není to pravda?

PAUL: Jo, na to jsem nikdy neskočil. Nikdy jsem o tom nemluvil.

TAPPER: DOBŘE.

PAUL: Spiknutí? O tom, že o tom Bush věděl? Ne. No tak. No tak. Buďme rozumní. To je prostě mimo mísu.

ZDROJ: ledna 2012 8:00-9:00 PST

Stále se opakuje stejný příběh. Dav začíná ztrácet zájem o politickou hru na jevišti. Začnou tušit, že je to falešné. Že se realita odehrává někde mimo jeviště a mimo dohled. Začnou si uvědomovat, že vůbec nejsou diváky, ale aktivními účastníky, kteří mají možnost utvářet svět kolem sebe. A pak se objeví bůh z automatu prodávající hopium a diváci si zase začnou užívat představení.

Tím nechci znevažovat náboženský instinkt, který nutí lidi hledat spasitele z nebes. Naopak. Lidé s náboženskou vírou by měli být nejvíce pohoršeni tímto scénářem Boha ze stroje, který vidí, jak si s jejich nejcennějšími, božskými přesvědčeními cynicky pohrávají rádoby političtí vládci, kteří se vydávají za bohy.

Naděje, kterou tito falešní bohové prodávají, je samozřejmě lákavá. Tak to má být. Hraje na jednu z našich největších lidských schopností: schopnost doufat. Na naši víru, že můžeme udělat svět lepším a že nejsme odsouzeni k věčnému čekání na boha ze stroje, který nás vysvobodí z našich problémů.

Naděje však není naděje. Stejně jako opium, které se váže na opioidní receptory v mozku a poskytuje dočasnou úlevu od bolesti, je i hopium syntetický, uměle vytvořený konstrukt, který nám poskytuje simulakrum naděje. A stejně jako opium může hopium narušit náš život, uklidnit nás k nečinnosti a způsobit, že v případě jeho absence trpíme absťákem.

Ne, nesmíme se vzdát samotné naděje. Naděje jako součást triumvirátu víry, naděje a lásky je ctností, kterou je třeba ctít. Opravdová naděje je raketovým palivem, které lidi pohání k dosažení jejich cílů. Bez naděje bychom neměli motivaci dělat cokoli pro zlepšení naší situace.

Ale v tom je právě ten rozdíl. Naděje nás nutí jít ven a pokusit se zlepšit naši situaci. Naděje nás naopak přesvědčuje, že se o problém postaral někdo jiný. Že si můžeme jen sednout, vzít si popcorn a užít si představení.

Stejně jako prodavač drog na rohu ulice jsou i politici a podvodníci vždy připraveni uspokojit své zákazníky dávkou naděje. A veřejnost si ji nejčastěji velmi ráda nechá líbit.

Ale hopium je smrtící droga a bůh ze stroje není nic jiného než laciný divadelní trik. Nic se nezmění, dokud se nepřestaneme bavit touto show a neuvědomíme si, že nejsme diváci, kteří sledují vývoj dějin z vedlejšího sálu. Jsme herci dějin a poháněni skutečnou nadějí můžeme změnit svět a také ho změníme.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

13 komentářů

 1. Tak co, kdy smažete Pád Kabaly?
  Protože celá série je od hlavy až patě plná polopravd Q anonu 😉

  1. Ano, máte pravdu… možná bych k ní mohl přidat tohle video :)… v té původní sérii tvůrkyně hodně podporovaly Trumpa a QAnon, to je fakt. Jinak druhá série Kabala II (kterou už překládám, tu původní sérii jsem nepřekládal já, jen jsem to video převzal odjinud) je už o něčem úplně jiném a nezaznamenal jsem tam podporu QAnonu a Trumpa (až na pár malých výjimek v případě Trumpa)… jinak je ta série (Kabala II) dle mého názoru kvalitně zpracovaná co se týče informací.

   1. Souhlas.
    II. je obsahově zajímavější, ale tvůrkyně stále občas vaří z vody.

    Ale drahý Davide, neskákejte od jednoho truthera ke druhému – začněte hledat Pravdu v Božím Slovu.
    Určitě jste viděl poslední video JP Searse o Bohu a jaký dopad má víra na jeho život.
    Váš zápal a předkladatelské schopnosti byste mohl využít pro Boží království!
    Pokud je Bible něčím, čemu jste se doposud vyhýbal, ať už kvůli duchovní pýše nebo čemukoliv ve vás, co vám bránilo se do Písma ponořit, nedokládejte Slovo Boží do pozadí. Prosím vás, ještě dnes si otevřete třeba Janovo Evangelium a dovolte, aby k vám promlouval Bůh-člověk, Ježíš Kristus skrze svého svatého Ducha.
    Ježíš řekl: „Já jsem ta Cesta, Pravda i Život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne.“

    Díky za vaší práci! Vím, kolik je za ní času a úsilí.

    1. Jarek, ako sa líšiš ty a prívrženci „Q-anon“? NIJAK. Veríš KNIHE rozšírenej takmer po celom svete, a veríš jej na 100%. To je znakom inteligencie? ASI ŤAŽKO, ty „baránok boží“.
     Toto som napísal nie ako ateista (to by som bol neinteligentý), ale ako človek, ktorý si je vedomý, že KAŽDÉ náboženstvo je DIELO SATANA, aby si podchytil ľudí z oboch koncov – ako ateistov, tak bezbreho veriacich v nejakého dobrotivého Boha.
     Jarek, tak ako „rok 2012 plný zmien, piata dimenzia, oslobodenie duše, zničení illumináti“ bol blud, ROVNAKO JE TO S „DRUHÝM PRÍCHODOM KRISTA“. Lenže ty si (súdiac z toho čo si napísal) tak ZHYPNOTIZOVANÝ náboženstvom (konkrétne kresťanstvom), a tak mechanicky a emocionálne v to všetko veríš, že keby si sa dozvedel pravdu, zrútil by sa ti svet. A pravda bohužiaľ BOLÍ……….Pravda znie : BOH A SATAN SÚ JEDNO… Rovnako ako kalendárny deň (alebo čas od východu Slnka po východ Slnka) sa skladá z dňa a noci, tak náš Stvoriteľ je BOHOM A SATANOM ZÁROVEŇ. A máme to PRED OČAMI DENNO DENNE. Na rozdiel od báchoriek v Biblii. Bojuje biely deň proti čiernej noci? Nie. Pretože sú to dve časti (a mnohé odtiene medzi nimi) 24 hodinového cyklu. Rovnako je to s našim Stvoriteľom. Je to Boh a Satan ZÁROVEŇ…… A táto naša hmotne sa javiaca Zem s hmotne sa javiacimi schránkami v ktorých žijeme (telá ľudí, zvierat, hmyz, rastliny…) je výtvorom BOHOSATANA. Prečo myslíš, že sme stvorení tak, že MUSÍME OTROČIŤ na naše telo, aby telo (a teda človek ako taký, zviera ako také) prežil? Musíme jesť minimálne jedno jedlo denne (v tom prípade naozaj VEĽKÉ) aby sme energeticky a výživovo nestrádali…Musíme denne piť. Dostatočne dobre spať… Musíme sa kvalitne a pestro hýbať (kondične, silovo), aby sme dali telu to, čo potrebuje, aby sme neboli „NAJCUKROVEJŠÍMI ŽIVOČÍCHMI ZO ŽIVOČÍŠNEJ RÍŠE“, nakoľko bez pravidelného pestrého tréningu nás tromfne absolútne každé zviera… Sme závislí na streche nad hlavou (aspoň smetná bedňa či krabica, v tom najhoršom prípade), potrebujeme sa chrániť pred zimou a horúčavou (lebo obe tieto javy nás zabíjajú) oblečením, úkrytom, kúrením…… NO NIE JE TO OČIVIDNÉ PEKLO? ÁNO, JE………………..Takže akékoľvek strašenie typu „Po smrti pôjdete do Pekla, ak nebudete počúvať Pána Boha/Ježiša Krista“ je brutálny blábol a lá „Q-anon“……..MY V PEKLE UŽ SME………Ale keďže nás stvoril BOHOSATAN, tak nám dal aj čiastočnú (pretože to bohužiaľ nefunguje 100% účinnosťou) možnosť riadiť svoj osud, a priťahovať si to DOBRÉ, ak budeme v sebe (každý jednotlivec) množiť pozitívno vo všetkých jeho podobách…..Ak budeme robiť opak, pritiahneme si to ZLÉ. A na záver : Ako je možné, že „kresťanský Boh“ (a tipujem aj Boh akéhokoľvek iného náboženstva) trestá aj tie najväčšie ľudské svine AŽ PO SMRTI??? To je tá jeho „všemohúcnosť“, že nechá nejakým režimom, ktorý ovláda 100 ľudí pozabíjať (vo vojnách, cez farmaceutický priemysel, atď) stámilióny ľudí, LEN PRETO, pretože chce ako „všemohúci“ zakročiť až PO SMRTI tých ľudských hien, ktoré zabili desiatky až stovky miliónov ľudí? TOMU MôŽE VERIŤ LEN TOTÁLNY PRIMITÍV BEZ INTELIGENCIE. A ja sa hrdo hlásim k tým ľuďom, ktorí SA tomuto bludu „Boh a Ježiš nás vyslobodia“ vysmievajú……… A NA SO STAČÍ MAŤ OTVORENÚ MYSEĽ……….Bez dogiem…. Ty ovca, ktorá bozkáva Bibliu pred zaľahnutím do postele… Alebo teliatko? Vyber si.

     1. Čo taký truhlík vševedko, ako ty, môže vedieť o satanskej opici?
      Však si ty uáčko z východného „Slovenska“?

     2. Ospravedlňujem sa. Pomýlil som sa. Samozrejme že Satan nie je boh. A už vôbec nie sú jedno a to isté.
      Satan v skutočnosti neexistuje. Ak by existoval, nebol by určite boh, ale len obyčajný padlý anjel, ktorého náš pán vyhnal z nášho sveta.
      Jediným naším pánom je náš boh. Niekto ho volá Ježiš, niekto Alah, má rôzne mená.
      Nech príde nie peklo hore na zem, ale nebo dole k nám, na zem.

     3. 3.4. som NEDAL ZIADEN PRISPEVOK. Co za hovno zneuzilo moj nickname? NIE NAHODOU ISRAISMAEL???? Toho kto to spravil by som dobil, az by potreboval nemocnicu. NIKDY by som si nedovolil nedovolil vystupovat pod menom ineho prispievajuceho.

     4. Fakt silná logika. Dobre som sa pobavil. Nielenže Božie slovo nepoznáš a tak i skutočný obsah, ale ani si sa sním nestretol a tak nevieš kto skutočne je!

   2. Davide, ale…ten materiál je závadný celý a nadělal více škody, než užitku. Zlobte se na mne, jak chcete, já vás nechci napadat.
    Kabala je jen kniha (existuje i křesťanská kabala) a nepsali ji sionisté. Chazarská teorie je více, než trapná. Chazaři – v historických pramenech zvaní kozari, později upraveno na kozáci. Ano, jde o předchůdce kozáků, kde žádný sionismus rozhodně nevznikl a nezrodilo se světové zlo. Dopisy údajného Josefa z judaistické Chazárie zfalšoval španělský rabín po návštěvě Konstantinopole, když se tam doslechl, že nějaký chazarský /kozácký oddíl vedl muž židovského původu. Chtěl tak povzbudit pronásledované španělské Židy vizemi, že kdysi kdesi existovalo cosi takového. Prostě lhal. Každý odborník v nich pozná falza a uznávají to i mnozí rabíni. Tam nesedí historické reálie. Proč ovšem byli ti „praví bibličtí Hebrejci“ pronásledováni? Co takhle jejich rituální vraždy bílých dětí?
    Aškenázi Židé mají geny buď blízkovýchodní semitské, anebo evropské, nikoliv turkitské- čili asiatské. Opět manipulace s původem.
    Takhle ani svět nefunguje, že by jedna konkrétní říše byla rodištěm světového zla. Ono přišlo s civilizací, jako takovou. Poukazuju na původní význam toho slova (civic) tedy síť měst ve smyslu, jak je známe dnes, centralizace moci, kde se k ní dostávali vykořenění cizinci – obchodníci a jejich žoldnéři, zfalšované rodokmeny, atd. . Společenský tvor, jako je člověk, obstarává zdroje ve prospěch svůj, svého potomstva a své komunity, ve prospěch pokračování rodu. Individum, které se začně vydělovat nad komunitu, parazitovat, musí nashromáždit zdrojů o to více, protože nikam nepatří.

    Tyhlety teorie žido-křesťanských konzervativců, nesmrdí o nic méně, než ty liberální.

 2. Takze Žadný projekt GESARA neexistuje a v r.2016 ho nepodepsalo 209 zemi?A žadné banky nejsou napojeny na Kvantový počítač??A Chazaromafie,Cabal a nacisti jsou naopak na vzestupu a NWO se daří mocným šmejdům implementovat vesele dál,vyvraždováni 90%lidstva a všech zvířat ,bude pokračovat jedovakcinama,červama a toxic.broukama plných parazitů dál do všech potravin a neexistuje žadný plán tolika chytrých,čestných vzdělaných lidi po celém svetě a nechaji si i oni libit přicházejici otroctvi digitalizaci a sebranim všem jednotlivcům uplně vše,včetně zničeni Země vynálezy zla a lidstvo pochcipá???
  Pak tedy zbýva proroctvi N.Z ,učeni a varováni Ježiše o tom všem a zcela podrobně a vida,vše se zplnilo,plni a zplni i to nejhorši a pak 2.přichod Ježiše,který zachráni jen ty,kteří vydrži až do konce a vezme je pryč z již neobyvatelné Země ,v té době,neb slibil,že těm dá nové nebe a novou Zemi…??

  1. Mária, žiaden Ježiš nepríde. Ježiš je podobenstvo Slnka. Nič iné. Tu to máš pekne v češtine. Ak máš OTVORENÚ MYSEĽ, nebudeš si pred týmto faktom zatvárať oči.
   Citujem : „Například mnoho ukřižovaných boholidí po celém světě má tradičně narozeniny 25. prosince („Vánoce“). Je to proto, že starověcí lidé poznali (z pozemské perspektivy), že slunce každoročně sestupuje k jihu až do 21. nebo 22. prosince, zimního slunovratu, kdy na tři dny zastaví svůj pohyb na jih a potom se opět vrací k severu. Během této doby podle starověkých lidí „Božské slunce“ „zemřelo“ a po třech dnech, 25. prosince, se „znovuzrodilo“. Starověcí lidé si dobře uvědomovali, že potřebují, aby se slunce každoročně vracelo zpět na sever, a že by se dostali do velkých potíží, kdyby slunce ve svém pohybu pokračovalo stále na jih a směr svého pohybu neobrátilo. Proto mnoho různých kultur slavilo 25. prosinec jako narozeniny „Božského slunce“. Jeho charakteristiky jsou následující:

   Slunce 22. prosince, v den zimního slunovratu, na tři dny „zemře“, když zastaví svůj pohyb na jih, aby se znovuzrodilo nebo vzkřísilo 25. prosince, když se začne pohybovat na sever.

   V některých oblastech kalendář původně začínal ve znamení Panny a slunce se tedy „zrodilo z Panny“.

   Slunce je „Světlo světa“.
   Slunce „přichází a oblacích a každé oko ho vidí.“
   Slunce vycházející ráno je „Spasitelem lidstva.“
   Slunce má kolem sebe korónu, „korunu z trnů“ nebo svatozář.
   Slunce „chodí po vodě.“
   „Následovníky“, „pomocníky“ nebo „učedníky“ slunce je 12 měsíců a 12 znamení zvěrokruhu, jimiž slunce během roku prochází.
   Slunce v poledne, ve 12 hodin, je v domě nebo v chrámu „Nejvyššího“, takže začíná svou „Otcovu práci“ ve „věku“ 12.
   Slunce vstupuje do každého znamení po 30°; tudíž „sluneční bůh“ začíná svou vládu ve „věku“ 30.
   Slunce je pověšeno na kříži nebo „ukřižováno“, což představuje jeho průchod rovnodenností, jarní rovnodenností, kdy jsou velikonoce, v době, kdy je vzkříšeno.“

   A ešte niečo……. Podľa množstva historikov z celého sveta bolo 1000 rokov do ľudskej histórie PRIDANÝCH…. V skutočnosti by teraz mal byť rok 1023 „nášho letopočtu“ a teda „po Kristovi“……. TAKŽE AJ KEBY som sa mýlil (ale nemýlim sa) v Kristovom druhom príchode, tak ten má byť až nejakých 2000 rokov od jeho ukrižovania, nie? … 😀 ……….A prešlo (ak vôbec existoval) koľko? ………..TISÍC!!!
   „Amen.“.

   1. Pridaných 1000 rokov 👏🙃
    Ty si riadny mešuge. Tak daj ešte tú vašu východniarsku o krajine tartárii, z britskej encyklopédie o Tatároch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů