Hugo Talks: Německo se právě stalo terčem kyberútoku

Ve zkratce...

Oblast v Německu byla před týdnem terčem kyberútoku a vyhlásila kyber katastrofu. Více ve videu.
Share on facebook
Facebook
Share on vk
VK
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Přepis:

Zdravím, posloucháte Hugo Talks. Kyberútoky… najednou se o nich všude mluví. Je to zvláštní, protože hackerské skupiny existují už desítky let, ale z nějakého důvodu, z nějakého bizarního důvodu jsme v roce 2021 měli celou řadu kyberútoků. A v médiích se o tom neustále mluví, a mluví o tom velké nevládní organizace. Včera došlo k dalšímu.

Byla vyhlášena první německá kyber katastrofa. Píše se zde: Rada kraje ve východním Německu vyhlásila katastrofu poté, co jejich počítačové systémy byly paralyzovány hackerským útokem. Federální hlídací pes kyberbezpečnosti potvrdil, že jde o vůbec první německou kyber katastrofu. Hackeři vyřadili IT systémy oblasti Anhalt-Bitterfeld ve státu Sasko-Anhaltsko, v úterý 6. července, mluvčí potvrdil Reuters v sobotu. Mluvčí řekl: „Jsme téměř kompletně paralyzovaní.” K tomu dodal, že jejich kanceláře příští týden nejspíše zůstanou offline a nenaznačil, kdy se služby obnoví. Místní pracovníci ke zločinu řekli, že tento útok přímo ovlivňuje celý rozsah služeb kraje, včetně obchodů jejich občanů, které momentálně nelze zpracovat.

Píše se zde, že nejsou schopni vyplatit sociální dávky. A nikde se nezmiňuje identita hackerů, nebo jestli požadují výkupné, nebo cokoliv. Vynořuje se z toho stejný vzorec. Tohle je další z řady kyberútoků v poslední době. V USA jeden hackerský útok vyřadil potrubní vedení. Pak další útok na IT firmu. Jeden útok se stal v Irsku, který napadnul jejich služby zdravotní péče.

To bylo před pár týdny. A pár týdnů před tím došlo ke kyberútoku na továrnu hovězího v USA. Všechny tyto kyberútoky začaly z ničeho nic. Je to zvláštní, že? Všechny tyto kyberútoky v posledních měsících.

A jen před pár dny… no věřili byste tomu… Světové ekonomické fórum, Klaus Schwab, pořádali Cyber Polygon, což je několika denní událost, cvičení na kyber pandemii, celosvětový útok.

Páni… ti lidé ze Světového ekonomického fóra vážně ví o všem, co? Musí mít magickou křišťálovou kouli. Prostě ví, co se stane a kdy se to stane, a kdy se na to připravit. Pokud si pamatujete na Událost 201, byla to simulace celosvětové pandemie, kterou organizovalo také Světové ekonomické fórum a Nadace Billa a Melindy Gatesových a centrum Johnse Hopkinse. Ta Událost 201 se uskutečnila v říjnu 2019, pouze pár měsíců před tím, než WHO vyhlásila pandemii.

Zajímalo by mě, jestli se historie bude opakovat. Pokud si pamatujete, před pár měsíci jsem mluvil o tom, zásobit se jídlem v konzervách, nakoupit svíčky, balenou vodu. Víte… každý týden si nakoupit pár věcí, kdykoliv jdete nakoupit, a schovat si to na horší časy. Pokud to už děláte, měli byste mít už nějakou zásobu. Pokud ne, začněte to dělat. I kdyby to bylo jen pro klid mysli, protože kdo ví, co se v dalších měsících stane. Protože teď by mě vážně nic nepřekvapilo. Jako vždy… děkuji za poslech. Odebírejte novinky na HugoTalks.com, místo pro podobně naladěné duše, které neposlouchají falešná média.

Překlad: David Formánek

Zdroj

Sdílet:

Share on facebook
Facebook
Share on vk
VK
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Líbí se Vám překlady?

Mohlo by vás zajímat

2 názory na “Hugo Talks: Německo se právě stalo terčem kyberútoku”

  1. Moc děkuji za další info! Před obědem a vyzvednutím obou dětí ze školky to přišlo vhod. Já jen dodám, že konzervy „navíc“ nakupuju už asi rok, co nás vyděsili s plandemií! Trvanlivost je na pár let, občasně je samozřejmě i konzumujeme, ale už nyní ve sklepě pár desítek konzerv s paštikama, masem, včetně sušeného, fazole.. 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

NasTub.cz
Nejnovější
Populární

Získejte odkaz ke stažení všech videí na email

+ Novinky na email. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Získejte odkaz ke stažení všech videí na email

+ Novinky na email. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Získejte odkaz ke stažení všech videí na email

+ Novinky na email. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů