Jak lidstvu byla vnuknuta myšlenka koronaviru [ÚVAHA]

Ve zkratce...

Úvaha týkající se dnešní situace kolem koronaviru, protiopatřeních vůči němu a celková reakce světa na to, co se jeví jako myšlenka, která nám byla vnuknuta.
Facebook
Telegram
VK

Chci se s vámi podělit o jednu úvahu. Ti z vás, kteří znáte film Počátek (Inception) budete vědět, o čem píši.

Myšlenkou příběhu filmu je to, že určitá skupina lidí se snaží tzv. „vnuknout” myšlenku někomu druhému, aby udělal určité rozhodnutí… a jde o to, že k tomu rozhodnutí musí dospět sám. Protože jedině tak ten člověk bude přesvědčen, že jde o správné rozhodnutí a bude si za ním stát.

Nepřijde vám, že se něco podobného děje v rámci dnešní situace kolem koronaviru? (Tento koncept lze samozřejmě použít na cokoliv)

Lidstvu byla vnuknuta myšlenka: „Je zde nebezpečný virus. Je třeba podniknout protiopatření.”

Na základě této vnuknuté myšlenky spousta lidí, kteří jí uvěřili, dělá následná „protiopatření” v domnění, že jde o skutečnou hrozbu.

V praxi to třeba znamená: Budeme nosit roušky. Nebudeme si podávat ruce. Nesmíme se přibližovat k ostatním. Nebudeme vycházet ven. Zavřeme všechny podniky.

Tato vnuknutá myšlenka je následně potvrzovaná drtivou většinou… a hlavně samozřejmě médii. Tvoří se zde tzv. „iluze souhlasu”, kde mnohé opoziční hlasy jsou záměrně potlačovány a cenzurovány. Proč?… na to si můžete odpovědět sami.

Naše pozornost je namířena jedním směrem k tomu, před čím se máme bránit, proti čemu děláme protiopatření… a mnohé z nás to ani nenapadne zpochybňovat. Nenapadne nás ani, že naše pozornost je třeba záměrně směřovaná tímto směrem, abychom si nevšimli, že za našimi zády se děje něco úplně jiného.

Jaké je nebezpečí takové vnuknuté myšlenky?

Problém vnímám v tom, že je velice jednoduché si odůvodnit a omluvit mnohé činy, které jsou současně podnikány pod záminkou „naší ochrany”. A jelikož je naše pozornost zaměřena na zdánlivě velkého „bubáka”, nevidíme, že ty činy nám po malých (a někdy velkých) krocích podkopávají naše práva a svobody… a to vše, jak už bylo zmíněno, pod záminkou „ochrany”.

Spousta lidí s tím bude souhlasit, protože je tu přece velký „bubák” ve formě nebezpečného viru (jak se nám aspoň říká). To, co by lidé dříve považovali za naprosto nepřijatelné, nyní vítají s otevřenou náručí… „jde přece o naši ochranu”. Vnuknutá myšlenka je tak silná, že mnohé zaslepuje.

Možné je, že brzy (nebo později) se mnozí z této davové šílenosti probudí a uvědomí si, čeho se vzdali v zájmu ochrany před věcí, která nám byla „vnuknuta”, že představuje velké nebezpečí… a o které se pak ukáže (a už i ukazuje), že neodůvodňovala žádná z těch protiopatření, která byla podniknuta.

Je načase si pokládat otázky, které nám pomůžou se probudit z hlubokého snu, který se zdá tak reálný a pravdivý, že mu většina populace uvěřila. Otázky, které zpochybňují oficiální verzi příběhu… a nenechat se umlčet zdánlivou iluzí většinového souhlasu.

PS: Zde přidám jeden citát, na který jsem narazil v jedné knize. Citát prý patří „určitému” německému vůdci z 2. sv. války (A.H. – pro případ cenzury nezmiňuji plné jméno):

„Nejlepší způsob, jak převzít kontrolu nad lidmi a začít je naprosto kontrolovat, je postupně je připravovat o malé kousky jejich svobody. Tisíci malinkatými a téměř nepostřehnutelnými kroky omezovat jejich práva. Tímto způsobem si lidé uvědomí, že jim byla práva a svobody odebrány až tehdy, kdy tyto kroky nelze zvrátit a už není cesty zpět.”

David

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Náhodný výběr

Diskuze

6 komentářů

 1. Ano, stejne to bylo v 16. Stol., kdy “ vestecky had“ odstranil Enochovy spisy a vnutil lidem fikci koule v nekonecnem vesmiru….experimenty zcela vyvraceji zakriveni vodni hladiny, ale co na tom….vetsina, ktera se vzdycky myli, uz ma KOULI pod kůží….no a kdyz uz tedy „vedecky“ dehonestavali prvni kapitoly z Bible……pak uz je dalsi manipulace hrackou. Jan 17,3!!! Jinak diky za preklady Davide, zrovna ty chemtrails mi chybely do skladanky….

  1. Takových šiřitelů těch největších nesmyslů je plný internet!
   Kdyby se David začal věnovat něčemu ušlechtilejšímu, nikdo by nezaznamenal pokles šíření fake, protože to baví spoustu lidí.
   Mne to nebaví a proto tyto stránky přestanu navštěvovat.
   Moje myšlení si cením více, než abych si ho nechal sadělávat hloupostí …

   1. To je dobře, ceňte si vaše „moje myšlení“ a už prosím běžte a nenechte se dál sadělávat. Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů