James Corbett: Ukrajinská krize – co potřebujete vědět

Ve zkratce...

Investigativní novinář James Corbett přináší střízlivý pohled na celou ukrajinsko-ruskou krizi, její historické pozadí, a co hlubšího je za tímto konfliktem?
Facebook
Telegram
VK

James Corbett
corbettreport.com
28. února 2022

O krizi na Ukrajině jste již nepochybně slyšeli. Ale jak nám celý život říkali, každý příběh má dvě strany. Kterou stranu příběhu jste tedy slyšeli?

Je tu strana MSM/establishmentu/dinosauřích médií. Říkejme jí „tým NATO“. Podle této verze událostí se krvežíznivý šílený psychopatický doslova hitlerovský vůdce Ruska Vladimir Putin před několika týdny probudil a náhle se rozhodl napadnout svobodný, mírumilovný národ Ukrajiny, a to ABSOLUTNĚ BEZ JAKÉHOKOLIV DŮVODU!

A pak je tu „alternativní“ mediální strana příběhu. Říkejme jí „tým BRICS“ (BRICS je zkratkovité označení společného hospodářského uskupení Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižní Afriky, pozn. překladatele) V této verzi příběhu bojuje statečný obránce lidské svobody Vladimir Putin za ochranu svobodných národů světa před globalisty a jejich zlověstnými machinacemi.

Jak říkám, jistě jste už slyšeli některý z těchto příběhů. Nebo, pokud jste opravdu pozorní, jste možná slyšeli oba. Ale já jsem tu dnes proto, abych vám řekl, že jste byli celý život obelháváni. Každý příběh nemá dvě strany. Jsou nejméně tři, možná i víc.

Znáte mě. V Corbett Report jdu rád hlouběji než do zjednodušených, binárních příběhů, které se objevují v establishmentovém tisku nebo ve většině takzvaného alternativního tisku. Pojďme se tedy dnes ponořit hlouběji a podívat se na třetí stranu příběhu ukrajinské krize.

Příběh 2D

Obsah obrázku osoba, vojenská uniforma, oblečení, muž

Popis byl vytvořen automaticky

Nejdříve se seznámíme s holými fakty hlavního proudu 2D.

Jak již víte z mé nedávné práce na toto téma (viz. tady a tady a tady), napětí mezi Ukrajinou a Ruskem v posledních týdnech značně vzrostlo. K napětí přispěla série kybernetických útoků na ukrajinské vládní webové stránky, konspirační teorie podporovaná Bílým domem, podle níž Rusko plánuje akci pod falešnou vlajkou, která má ospravedlnit invazi, a řada odvážných prohlášení, že se Rusko chystá napadnout Ukrajinu k takovému a takovému datu.

Poslední kapkou, která vedla k tomuto vojenskému útoku, byly zřejmě:

Jak nyní víme, vyvrcholilo to tím, že ruská Státní duma přijala rezoluci vyzývající Putina k uznání Doněcké a Luhanské lidové republiky (DLR a LLR), což Putin 21. února učinil. O tři dny později oznámil „zvláštní vojenskou operaci“ na ochranu obyvatel Donbasu. Tato „zvláštní vojenská operace“ se velmi rychle rozšířila i mimo Donbas a zasáhla cíle v ukrajinském hlavním městě Kyjevě a jeho okolí i jinde po celé zemi.

Vzhledem k tomu, že se jedná o událost, která se vyvíjí, nemohu vám poskytnout nejnovější zprávy z Ukrajiny, ale zde je nejnovější vývoj v době zveřejnění (pondělí 28. února 3:00 středoevropského času):

 • Kancelář ukrajinského prezidenta nyní potvrzuje, že „Ukrajina a Rusko se sejdou k mírovým jednáním „bez předběžných podmínek“ v Bělorusku v dosud neupřesněný den a hodinu.
 • NATO má aktivováno část svých „sil rychlé reakce“ o síle 40 000 vojáků, ačkoli v tuto chvíli nejsou vyslány na Ukrajinu.
 • Putin nařídil uvést ruské jaderné síly – konkrétně „odstrašující síly“, které ovládají „jaderné a konvenční strategické zbraně, jež mohou být použity k útočným nebo obranným účelům“ – do „zvláštní pohotovosti“.
 • Pentagon „pokračuje v hledání způsobů, jak podpořit Ukrajinu, aby se mohla bránit“, a to i „prostřednictvím smrtící i nesmrtící pomoci“.
 • Bílý dům žádá o $6.4 miliard dolarů na „vojenskou a humanitární pomoc“ Ukrajině, z toho 2,9 miliardy dolarů na „humanitární pomoc Ukrajině, Pobaltí, Polsku a dalším regionálním zemím“ a 3,5 miliardy dolarů pro Pentagon. Tato částka doplňuje novou vojenskou pomoc Ukrajině ve výši 350 milionů dolarů, kterou USA oznámily o víkendu.
 • V Rusku bylo zatčeno více než 1000 protiválečných demonstrantů za to, že tvrdili, že „Ukrajina není náš nepřítel“ a že „nikdo tuto válku nepotřebuje“.
 • Rusko pohrozilo Švédsku a Finsku „vojenskými a politickými důsledky“, pokud vstoupí do NATO.
 • Série stále tvrdších sankcí nyní vyvrcholila vyřazením některých dosud neidentifikovaných ruských bank z platebního systému SWIFT (viz tento a tento článek pro pozadí a detaily) a dokonce sankcemi proti samotné ruské centrální bance, což by mělo mít „dramatický dopad na ruskou ekonomiku a její bankovní systém, podobně jako tomu bylo v roce 1991“.

Pokud jde o nejnovější pohyby vojsk a zprávy o bitvách: nevěřte ničemu, co se dočtete. Polovina z nich jsou vyloženě falešné zprávy ilustrované doslovnými záběry z videoher a jak všichni víme, první obětí války je pravda.

Jak říkám, tyto události se vyvíjejí z hodiny na hodinu a situace na místě bude nepochybně jiná už v době, kdy budete číst tato slova. Zde jsou tedy důležitější otázky: Co to znamená? Proč se to děje? Kdo je zde agresorem? A kdo je ten zlý?

Hluboké pozadí

Odpovědi na tyto otázky („Co to znamená? Proč se to děje? Kdo je zde agresorem? A kdo je ten zlý?“) jsou naprosto jasné, pokud máte tu smůlu, že všechny zprávy a informace získáváte z médií establishmentu: Putin je mimořádně zlý psychopat, ruský lid je krvežíznivý a vše je součástí většího plánu intrikánských Rusů na vytvoření Novorossijské říše.

Není těžké pochopit, proč tomu tak je. Pokud totiž posloucháte pouze posměváčky z MSM, věříte, že historie rusko-ukrajinských vztahů začala v roce 2014, kdy Rusko „napadlo“ Krym. Z těchto falešných médií jste se dozvěděli, že se Rusko v roce 2014 prostě rozhodlo napochodovat na Ukrajinu, anektovat kus Ukrajiny a pak se léta vysmívat mezinárodnímu společenství tím, že umisťuje svou armádu stále blíže k základnám NATO.

Kdybyste vzali za bernou minci vše, co je v tomto příběhu „týmu NATO“ prezentováno, bylo by skutečně nemožné považovat tyto události za něco jiného než za akt nevyprovokované agrese ze strany Putina a Rusů.

Ale jak jsem poznamenal ve svém nedávném díle Questions for Corbett episode o této krizi, vaše chápání dějin závisí zcela na tom, kde „začnete počítat hodiny“ v historii nedávných událostí. Pokud jste hodiny spustili 24. února 2022, pak je věc jednoduchá: Rusové náhle vyhlásili válku Ukrajině a zahájili „nevyprovokovanou a neoprávněnou“ invazi do této země.

Proč ale nezačít počítat hodiny od 19. února 2022, kdy ukrajinský prezident Zelenskyj odhalil své záměry učinit z Ukrajiny jadernou velmoc v rozporu s Budapešťským memorandem z roku 1994, kdy americká viceprezidentka Kamala Harrisová obvinila Rusko z šíření lží a dezinformací a poté pohrozila „bezprecedentními sankcemi„, pokud Rusko „dále“ napadne Ukrajinu, a kdy německý kancléř Olaf Scholz vynadal Putinovi a Rusům za jejich agresivní akce a odmítl tvrzení o genocidě ruskojazyčného obyvatelstva Donbasu jako „bez obalu řečeno směšné“? Neposkytly by tyto tři výroky jinou perspektivu, z níž by bylo možné na tyto události nahlížet?

Proč se u toho zastavit? Proč nezačít odpočítávat čas od ledna, kdy na Ukrajinu začal přicházet bezprecedentní letecký transport zbraní a munice za stovky milionů dolarů?

Nebo co takhle vrátit se k loňskému září, během společných vojenských cvičení Ukrajiny a NATO?

Nebo bychom možná měli začít příběh v únoru 2014, kdy ukrajinský parlament schválil (protiústavní) zákon o zbavení Viktora Janukovyče prezidentského úřadu?

Ale proč si nevzpomenout na střelbu odstřelovačů na náměstí Majdan, která se odehrála později v tomtéž měsíci a jak se později ukázalo, byla koordinována opozicí s cílem zasít chaos a sklidit vichřici změny režimu?

Pak bychom si mohli vzpomenout na nechvalně proslulý výrok Victorie Nulandové „fuck the EU (do hajzlu s EU)“ během telefonátu, v němž jako tehdejší náměstkyně ministra zahraničí USA konstruovala ukrajinskou vládu po převratu s velvyslancem USA na Ukrajině Geoffreym R. Pyattem.

Nebo se můžeme podívat do roku 2013, kdy Nulandová přiznala, že USA utratily 5 miliard dolarů na „podporu demokracie“ na Ukrajině.

Ale možná nejlépe se hodiny rozbíhají v roce 1990, kdy americký ministr zahraničí James Baker slíbil Michailu Gorbačovovi, že NATO se po sjednocení Německa nerozšíříani o píď na východ„, a kdy německý diplomat Jürgen Chrobog ujistil Rusy, „že NATO nebudeme rozšiřovat za Labe“.

Nebo bychom měli začít vyprávět od druhé světové války, kdy Bandera a jeho ukrajinští nacionalističtí bratři spolupracovali s nacisty ve snaze udržet si nezávislost na Rusku?

Nebo bychom se možná měli vrátit k holodomoru, kdy Stalin v rámci potlačení ukrajinského nacionalistického hnutí záměrně vyhladověl více než tři miliony Ukrajinců.

Nebo do roku 1918, kdy, podle Putina, byl moderní stát Ukrajina vytvořen Leninem, který odmítl požadavek Doněcko-krivorožské sovětské republiky, aby byla začleněna do sovětského Ruska jako samostatný subjekt, a místo toho trval na vytvoření „jedné vlády pro celou Ukrajinu“.

Nebo bychom možná měli začít počítat v 11. století, kdy federace Kyjevské Rusi dosáhla svého největšího rozsahu za vlády Jaroslava I. Moudrého.

Jak vidíte, pohled každého člověka na historii je zabarven kontextem, v němž ji vidí, a je utvářen tím, jak hluboko do historie chce jít a jaké události z ní chce vybrat, aby dokázal svůj názor.

Je tedy snadné si uvědomit, že mainstreamový narativ o tom, že „Rusko napadá, protože Putin je Hitler“, je agresivně hloupý příběh, který mohou spolknout jen ti největší historičtí ignoranti na planetě (tj. ti, kteří dostávají zprávy od CNN).

Mnohem realističtější je poukázat na to, že na jednání Ruska je třeba pohlížet ve světle zdokumentované historie agrese a intervence NATO na Ukrajině a nepopiratelné snahy NATO podpořit Západem podporovanou vládu v Kyjevě v kampani za vyvraždění ruskojazyčného obyvatelstva Donbasu.

Takže případ uzavřen, že? Putin je ten hodný a postavil se globalistům. Tady. Záhada vyřešena.

Ale počkejte. Tak jednoduché to není…

2D šachy jsou pro břídily

Obsah obrázku interiér, uspořádáno

Popis byl vytvořen automaticky

Není nic uspokojivějšího než příběh o hodném a zlém chlapci. Tuto formu vyprávění jsme si natolik osvojili, že pro mnohé je téměř nemožné nevidět svět v těchto pojmech. Dva lidé spolu bojují. Jeden z nich je padouch. Proto je ten druhý hodný.

Problém nastává, když se snažíme tento zjednodušený, binární, černobílý děj přenést na události v reálném světě. O jakém „člověku“ to mluvíš? Stále věříte, že Putin je Rusko? To je stejně absurdní jako tvrdit, že Biden je NATO (nebo dokonce USA). A můžeme tak snadno přeskočit od NATO špatného k BRICS dobrému?

No, pokud jste mě poslouchali v posledních deseti a půl letech, víte, že to není tak jednoduché. Země BRICS jsou řízenou opozicí. Putin a Si Ťin-pching (čínský prezident) jsou tyranští zločinci. Čínská i ruská vláda rády kontrolují každou myšlenku, projev a čin svých občanů a jejich údajný odpor vůči globalistickému impériu je jen kouřovou clonou, která odvádí pozornost a zakrývá skutečnost, že naprosto souhlasí s konečnou agendou ovládnutí světa.

Nebo jste ten typ člověka, který sleduje klip Schwaba (viz níže – video z roku 2017), kde se chlubí se všemi kabinety, do kterých Světové ekonomické fórum „proniklo“ po celém světě, aniž by si všiml, že druhou osobou, kterou uvádí ve své stáji přisluhovačů WEF, je Vladimir Putin?

Obsah obrázku osoba, muž, stojící, oblek

Popis byl vytvořen automaticky

Jste ten typ člověka, který pohodlně zapomíná číst, když Si Ťin-pching a Putin vydávají dokumenty velebící vytvoření nového světového řádu, které vyzývají všechny státy „k ochraně mezinárodní architektury řízené OSN“ a prohlašují, že „v zájmu urychlení realizace Agendy OSN pro udržitelný rozvoj 2030“ budou muset státy „podniknout praktické kroky v klíčových oblastech spolupráce“, jako jsou „vakcíny a kontrola epidemií, financování rozvoje, změna klimatu, udržitelný rozvoj včetně zeleného rozvoje, industrializace, digitální ekonomika a propojení infrastruktury“?

Jste ten typ člověka, který neustále zapomíná, že Vladimir Putin je blízkým osobním přítelem Henryho Kissingera?

Obsah obrázku osoba, muž, stojící, oblek

Popis byl vytvořen automaticky

Jste ten typ člověka, který věří, že ruská vakcína COVID je ta dobrá vakcína a ruské vakcinační pasy jsou ty dobré pasy vakcín a ruská klauniáda COVID je ta dobrá klauniáda COVID?

Jste ten typ člověka, který věří, že preventivní invaze do cizích zemí jsou dobré, pokud je provádějí dobří lidé z dobrých důvodů, a že lidé, kteří při takových operacích umírají, jsou jen vedlejší škody (které si pravděpodobně zasloužili zemřít tak jako tak)?

Nevím, jak vy, ale já takový typ člověka nejsem. Smutnou pravdou pro ty, kdo stále čekají na bílý klobouk na bílém koni, který jim přinese dávku „hopia”, je, že Putin je „antiglobalistický křižák“ úplně stejně jako Donald „Vyčistit žumpu“ Trump je „antiglobalistický křižák“, tedy vůbec ne. Protože pokud stále čekáte na zapečetěné obžaloby a volební lístky s vodoznakem a Vladimíra Velikého, aby rozvrátil globalistický vozík s jablky, ještě jste nepochopili podstatu globalistického systému.

Závěr

Nepříjemnou pravdou jako vždy je, že válka teprve začíná. Trvá už po celé generace. A není to válka národa proti národu, dokonce ani statečných „antiglobalistických křižáků“, jako je s WEF propojený, biobezpečnost podporující, falešnou vlajkou se ohánějící, politického protivníka likvidující Vladimir Putin, proti globální řídící struktuře. Je to globální válka proti vám. V rozsahu, v jakém se vedou války mezi elitami, se vedou pouze proto, aby se určilo, která skupina elitářů vám bude vládnout a jakým způsobem.

Nyní je více než kdy jindy důležité, aby ti z nás, kteří unikli z pasti mainstreamového narativu „Tým NATO“, odmítli past „alternativního“ narativu „Tým BRICS“ a znovu vyhlásili svou osobní suverenitu. Volba mezi dvěma křídly téhož dravého ptáka není žádnou volbou. Nebo, řečeno známějším způsobem: „Je to velký klub a vy v něm nejste.“

Mějme tedy na paměti skutečné pozadí těchto událostí, když sledujeme toto vojenské představení na obrazovkách našich počítačů, a nenechme se strhnout k fandění armádě té či oné větve globální elitářské třídy.

Po všech těchto slovech vnesme na závěr této velmi vážné diskuse trochu lehkosti. Představuji vám následující zenovou chvilku od oblíbeného ghúla amerického establishmentu Johna „Skull & Bones“ Kerryho (bývalý senátor USA):

John Kerry se bojí, že rusko-ukrajinská válka
bude odvádět pozornost od změny klimatu

Obsah obrázku text

Popis byl vytvořen automaticky

Přesně tak, klimatičtí miliardáři jsou naštvaní, že vojensko-průmysloví miliardáři přebírají propagandistickou pozornost, která by měla být věnována jejich „existenční hrozbě“. Ukrajinci by se zjevně měli více obávat centimetrového vzestupu hladiny světových moří, před kterým nostradamové z OSN varují, že nás za sto let zaplaví, pokud neusmíříme bohy počasí.

Tohle se nedá vymyslet. Kdo by to vůbec zkoušel?

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

17 komentářů

 1. Krásný článek, díky za něj. Myslím, že zhodnocení celé té situace je velmi blízko pravdě…

 2. Skvělý článek. Toto vnímám už delší dobu. Ten rambajs, hluk, divadlo. A odvádění či rozptylování pozornosti. A zatím se „rvou“ dvě šelmy o budoucí nadvládu. Nic nového pod sluncem. Zlo je zlo, to nakonec sežere samo sebe.

 3. má za to že to funguje podle naplánovaného scénáře, PSM
  Výňatek 10-té kapitoly PSM
  23) Tato opatření nám totiž umožní postupně odstraňovat to, co jsme museli pojmout do ústavy ve fázi našeho uchopení moci. Nenápadně tak dospějeme k odstranění všech ústav, a jakmile přijde čas, podřídíme všechny vlády našemu vlivu. 24) Je možné, že náš samovládce bude uznán dříve, než bude odstraněna ústava. To by se mohlo stát tehdy, kdybychom lid, unavený nesváry a nemohoucností vlád poštvali, a ten by zvolal: „Svrhněte je a dejte nám panovníka, který by nás sjednotil a odstranil příčiny všech rozporů, totiž státní hranice, státní dluhy a náboženství, krále, který zabezpečí klid a mír, jaký nám nemohou dát naši dosavadní vládci a vlády.“ 25) Víte sami dobře, že takové všeobecné povstání je možné jen tehdy, když nenecháme státy na pokoji a když postavíme zeď mezi lid a vládu. Musíme proto celý svět rozeštvávat hádkami, nesváry, zápasy, nenávistí a velkou bídou, musíme vyvolávat hladomor a očkovat choroby, takže Nežidům potom jako cesta z bídy zůstane jediné východisko: touha po našich penězích, to jest po naší vládě. 26) Kdybychom však národům dopřáli oddechu, vytoužený okamžik se nám už nikdy nevrátí.

 4. Skvělý článek. Velká část lidí uvěřila oficiální propagandě. Další věří tomu, že Putin je spasitel. Ale otázka je, kdo to skutečně Putin je a koho zastupuje? A jestli to skutečně prospěje Rusům. Do jisté míry to bylo vyprovokované západem a západ se na válku těšil aby mohl odepsat své dluhy a dokončit zhroucení ekonomiky a okradení obyčejných lidí.

  Každopádně válka na Ukrajině umožnila bezprecendentní cenzuru internetu, ke které nikdy v minulosti nedošlo. Tak jako operace COVID na dlouhé roky poškodilo zdravotnictví po celém světě a zdraví miliónů lidí.

 5. I autor clanku je vice, jindy mene daleko od pravdy. Jsou i jini autori a plati to same. Nikdy nereknou, jsme vsichni vzdaleni, jeden mozna vice, jiny mene, od pravdy toho, co je. Nikdo nerekne, nenapise, muze to byt i jinak. Autori i my nerekneme:“..pojdme spolecne zjistovat, jak jsme vsichni vzdaleni od pravdy toho, co je“. Ze neni..cas? na co jineho jej mame, az je pozde? Ted pritnomnst rodi budoucnost, tedy tohle musi skoncit, ne jen zmenit se, aby mohlo prijit nove. To ani jedna strana neni schopna. Platilo moudrejsi ustoupi atd. Za situaci muzememe stejne tak my laxni, kteri to tem co to spousti umoznujeme. Oni se boji nas nebo my jich? Bat se je spatne. „Zaujimate postoje, misto aby jste stali!“ K.Kryl

  1. Ja to beriem tak, že kto z tých dvoch veľkých právd, Rusko, alebo USA narobil za svojej histórie viac zla celkovo pre ľudí na zemeguli. Veď odborníci by to mohli spočítať.

 6. Doporučuji si přečíst a to VELMI POZORNĚ<knihu PROTOKOLY SIONSKYCH MUDRCŮ od SERGEJE NILUSA ;v ni je POPSÁNO;jak POSTUPOVAT proti gojinüm ( nebo like dobytküm ) ;tim mysleji nás Slovany .
  TATO KNIHA JE JEJICH BIBLE DOMU SIÓN a vše co we dēje ve svêtê je BOJ ž a Ž !!!!!
  Dêkuji p.Formánek za vaše články;kterë TY ;kteri ještê neztratily VIRU A NADÊJI( JAN HUS )a taky;že PRAVDA ;ale né ta lidská<ale BOŽI VŽDY VYJDE NAJEVO ( Jan Àmos Komenskŷ ) Śarka

  1. Divím se, že tyto stránky ještě nezablokovali 🤣🤣
   Ale možná usoudili, že tyhle fantasmagorie jsou až tak velké, že na to ani ti méně myslící neskočí. No nic, hezky si tu konspirujte 😄😄😄

  2. Zdravím. Protokoly jsem prvně četl, když mi bylo 15. Protože tehdy hned všly info, že je to falsifikát mi to bylo podezřelé, ale nechal jsem si to v mysli, jako že se uvidí. Dnes mi je 85 a už dost roků sleduje, že se jejich plány uýskutečňují stáve víc. Ještě to mají zdokonaleno „projektem“ Kallergiho“, který jsem též pročetl, ale už na stará kolena. Musím konstatovat, že vše se postupně uskutečňuje. Jde to třeba pomalu, ale čas pro „ně“ nehraje roli. Všichni důležití lidé zvaní „noví papaláši“ tomu dění sedli na lep a nevím, jastli je to za Sorosovi peníze nebo jsou tak blbí. Mně by to v podstatě mělo být jedno, neboť brzy budu dělat vrátného v pekle, ale že lidstvo se dá tak zmanipulovat, a že vždy vlíme ty nejlepší co myslíme ale oni i ony se z nich stanou tam nahoře idioti – to mimoc vadí. Jenže s tím nic nenadělám. Opět zdravim. Shulkie sr.

 7. To se dalo čekat. Od covid dezinfo pomalu přecházíte do dezinfo o válce na Ukrajině. Pro to, co udělal vrah Putin, není omluva. Ale vy to budete zpochybňovat, dalo se to čekat předem. Není ti formánku zle ze sebe samého?

  1. Petře, vy asi mát problém porozumět psanému textu. V tomto textu nikdo Putina nechválil. Nechtěl by jste se vrátit do školy?

   Jen by mě zajímalo, co jste dělal, když naše okupační armáda byla v Afganistánu. Armáda USA tam vybombardovala třeba svatbu nebo nemocnici. Ti lidé zemřeli a za nic nemohli. Podle Vás to byly demokratické kulky a demokratické bomby. Izrael si zase v pohodě bombarduje Sýrii a Libanon. Pokud chcete odsuzovat, musíte odsuzovat veškeré násilí.

 8. Zvedněte svoje prdele od compů, telefonů a tabletů a jděte radši něco dělat. Tady plkáte kraviny, práce za vámi není vidět žádná a ve vašem případě je úplně jedno, jestli sem vlítne NATO nebo Putin, s vámi to teda chytneme.

 9. Těm jeho povídačkám, které napohled mají vypadat věrohodné nevěřím.podle mne je to buď trouba ovlivněný jejich domácí propagandou i když si to o sobě nemyslí anebo je to ideologický diverzant(„ale počkejte, věci nejsou tak černobílé jak se zdají.Co když ten Putin atd.. Podobní lidé pomáhali rozkládat odborové organizace a jejich činnost se neomezovala jen tam.Ten mě fakt tak snadno neoblbne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů