JP Sears – Rada pro lidi, co řídí prezidenta Joe Bidena

Ve zkratce...

Prezident Joe Biden měl nedávno tiskovou konferenci, která spíše vypadala jako předem připravené divadelní vystoupení. JP Sears má radu pro ty, kteří z pozadí řídí Joe Bidena.
Facebook
Telegram
VK

Přepis:

JP: Tato zpráva je pro ty bezva lidi, kteří řídí prezidenta Bidena. Ahoj hoši. Děláte fenomenální práci. Věci vypadají skvěle! Biden je v plné síle! Paráda… Což znamená, že vy hoši děláte skvělou práci. Poté, co jsem viděl jeho vystoupení na poslední „tiskové konferenci”, dal bych mu za 1. Skvělá práce! Perfektní. Ale dnes bych vám rád nabídnul nějaké rady, jak by příště mohl dostat 1+. Pojďme se podívat, jestli najdeme nějaké oblasti ke zlepšení. V tomto klipu uvidíte, jak prezident otevřeně a upřímně vyjadřuje svoje myšlenky… z poznámkových kartiček.

Joe Biden: Někde máme… požádal jsem svoje lidi, aby mi to napsali, a taky tak udělali… ne pro tuto tiskovku, ale pro delší diskuzi… Z hlediska infrastruktury máme… máme… jsme na 13. místě globálně v infrastruktuře.

JP: Ooh… když někdo něco čte z poznámkových kartiček, lidé si pak někdy říkají… proč musí číst z kartiček? Ale než se dostaneme k radám, podívejme se na klip, kde Joe „odpovídá” na otázku ohledně Severní Koreje.

Joe Biden: Dovolte mi říct, že… zaprvé. Rezoluce Rady bezpečnosti OSN 1718 byla porušena těmi konkrétními raketami, které testovali. Zaprvé. Radíme se s našimi spojenci a partnery a…. pokud se rozhodnou eskalovat, budeme reagovat. Náležitě zareagujeme. Ale také jsem připraven na nějakou diplomacii. Ale musí být podmíněné konečným výsledkem denuklearizace.

JP: Hoši… Joe celou odpověď přečetl z kartičky. A chci říct, že velmi sebevědomě. Ale příště byste mohli Joeovi říct, aby nečetl z kartiček, a to z několika důvodů. 1. Mít přesnou odpověď na otázku reportéra předem sepsanou nadnáší podezření, že ty otázky znal předem. Vypadalo to, jako byste otázky předem napsali, dali je spřáteleným reportérům, aby je položili Bidenovi, a pak Biden přečetl předem sepsané odpovědi z kartiček. Kvůli tomu pak celá „tisková konference” vypadá spíš jako divadelní představení než skutečná tisková konference. Lidé nemají rádi podvody. A lidé si pak uvědomí, že Biden nevyjadřuje svoje vlastní myšlenky ze své vlastní mysli.

Další věc je, když máte prezidenta, co čte z kartiček, které byly magicky předem sepsané z minulosti k zodpovězení otázek z přítomnosti, celou dobu se dívá dolů. Normální lidská komunikace, dívat se na někoho, možná i do očí, tvoří propojení. Poznatek ke zlepšení… namísto používání kartiček a taháků ve snaze vyjádřit obraz funkční mysli, jen použijte čtecí zařízení. Můžete si říct, že čtecí zařízení jsou pro předem sepsané projevy, ne pro tiskové konference s neznámými otázkami a spontánními odpovědmi.

No… jen to nazvěte pravými jmény a použijte čtecí zařízení. To je moje odborná rada. To nás přivádí k další oblasti ke zlepšení. Když se prezident na „tiskové konferenci” dívá do publika reportérů a vyvolává někoho, aby položil otázku, obvykle to nevypadá následovně.

Joe Biden: S radostí teď přijmu vaše otázky. Zeek z Associated Press. Justin. Justin Sink z Bloomberg. Dobře… kde to mám? Caytlin. Dobře… chvíli vydržte. Nancy ze CBS? Ken. Christin. Jen si to vezmu, dobře… Cecilie z Vega. Dobře… vydržte. Omlouvám se. Oh… stejné jméno. Kim. Oh… dobře, co takhle Amish?

JP: To pak trochu vypadá, že ve svém sešitu hledá toho, koho měl vyzvat, jak jste mu řekli. Sešitu bych se nejspíše zbavil, protože lidé poznají, na co ho používá. Moje doporučení ke zlepšení je vyhrožovat rodinám reportérů, pokud se Bidena zeptají na něco jiného než na jednoduchou otázku ano/ne. Další oblast ke zlepšení. Podívejme se.

Joe Biden: Nejlepší způsob, jak něco udělat, pokud je pro vás něco blízké a drahé… něco, co rádi… Každopádně… uděláme toho hodně. Líbí se mi, co jste tady udělali.

JP: Když jeho mysl selže, jako když se někdo snaží vyjít po ledovém kopci, dali jste mu pokyn, aby se pokusil znovu najít tah pomocí fráze: Uděláme toho hodně. Nemá to nic společného se čtyřmi odlišnými neúplnými myšlenkami, které se snažil propojit do souvislé věty, ale má to hezký autoritativní tón. Jakoby tato fráze přistála s letadlem hladce poté, co už havarovalo. Ale ještě lepší způsob, co udělat, když mu jeho mysl selže, je říct mu, aby nepřestal… aby s tím blábolením pokračoval. Zatímco vy nařídíte DJovi, aby pustil nějaké beaty. Biden tak bude freestylovat!

Lidé tak už nebudou říkat: „Bidena postihla velmi silná demence,” ale: „Biden freestyluje na super beaty!” A bude to skvělý způsob, jak oslovit mladé lidi… a bude to uvěřitelnější kamufláž. Podívejme se na lichotivou otázku, kterou „reportérka” položila Bidenovi. Lidé vás zvolili, protože jste morální a slušný muž… a je to důvod, proč spousta imigrantů chodí do této země a důvěřují vám. Tady jste to podle mě trochu přehnali. Začíná to znít, že uctíváme diktátora.

Když prezidenti čelí kritice, jako za krizi, kterou Biden vytvořil na hranici, jsou konfrontováni těžkými otázkami. Ne lehkými otázkami s komplimenty. Lidé s přístupem k vlastnímu přemýšlení si pak mohou myslet, že je to neupřímná propaganda. Takže pokud jde o „reportéry”, které má Joe podle vašeho taháku vyvolat, možná jim řekněte, že do otázek nemusí přidávat komplimenty. Už tak všihni mají o Bidenovi vysoké mínění. Teď se podívejme na Joeův humor.

Joe Biden: Co se týče obstrukcí v jednání parlamentu… jsem přesvědčen, že bychom se měli vrátit k tomu, jak to fungovalo před 120 lety, než jsem nastoupil do senátu.

JP: Nastoupil do senátu před 120 lety… vtipný vtip. Nikdo se ale nesmál… jak by mohl být ještě vtipnější? Usiluje o komediální zveličení. Problém je, aby komediální zveličení bylo vtipné, musí jít o dostatečně neskutečné zveličení, aby vytvořilo kontrast s realitou. Čím je kontrast větší, tím vtipnější to bude. Ale s tím, jak Joe vypadá a jak se chová… to vážně vypadá, že do senátu nastoupil před 120 lety. On to neví, protože mu chybí sebereflexe, tudíž vtip objektivně nebyl vtipný. Protože nikdo se nesmál.

A nesmáli se, protože to tak trochu vypadá jako pravda, ne jako zveličení. Což pak vypadá, že on je terčem vtipu, a že ho neříká. Je tam také nezdařený pokus o vtip, který říká, že pokud je záměrně nepřesný, aby vytvořil humor tím, že představí nepravděpodobnou realitu, ve které je někdo, kdo si vlastně nepamatuje, jak dlouho byl v senátu. Problém s tou nepravděpodobnou realitou, z perspektivy komedie, je ta, že v tom není žádná nepravěpodobnost…

Ale jdeme dál… jeho zveličené vtipy budou mnohem lépe přijaty, pokud řekne věci jako: Do senátu jsem nastoupil před 800 lety. Pak lidé budou vědět, že si dělá srandu, než aby o něj měli obavy. Teď se podívejme na to, jak je možné zlepšit způsob, jakým způsobem Joea řídíte mimo tiskovou konferenci. Začněme se schody. Jak vidíme, Joe tady provádí pokročilý parkur, a tudíž trochu zakopnul. Jedna strategie ke zlepšení, je říct strýci Joeovi, aby při chůzi do schodů zvedal svoje chodidla. Vzestupná dráha schodů vyžaduje, aby se to stalo. Pokud si to dokáže zapamatovat, nesmírně to pomůže.

A pak další věc… důvod, který jste řekli veřejnosti o tom, proč zakopnul (viní z toho vítr). Zakopnul na schodech… třikrát. Zlepšení na příště… neříkejte lži. Lidé si pak budou prostě jen myslet, že zakopnul na schodech, a nebudou si myslet, že zakopnul na schodech a vy jste o tom lhali. A teď k nějakým politikám. Váš postoj pro Bidena týkající se genocidy Ujgurů je tento:

Joe Biden: Nebudu se vyjadřovat proti tomu, co dělá v Hong Kongu, co dělá s Ujgury v západních horách Číny, v Tchaj-Wanu, a politika jedné Číny… Řekl jsem… a on řekl… on to chápe. Každá země má odlišné kulturní normy, které vůdci mají respektovat.

JP: Na rovinu… kultura dobrých lidí neschvaluje genocidu jako způsob, jak být více inkluzivní pro kultury masových vrahů. Veřejnost má ohledně tohoto zdánlivě velmi tvrdohlavý názor. Jakoby po všech těch letech stále nerespektovali kulturní odlišnosti Hitlera. Takže… zlepšit to můžete tak, že necháte Bidena odsoudit genocidu a ne, aby ji schvaloval. I když to jsou jen prázdná slova s žádnými činy za nimi. I to bude lépe přijato tvrdohlavou veřejností, která podle všeho není tak inkluzivní jako Joe.

A teď starý dobrý Hunter (syn Joe Bidena). S ním máte plné ruce práce, co? To s tím jeho notebookem a důkazy, které usvědčují Joea… a Hunterova zbraň a potenciální utajení tajných složek na popud Joea. Moje rada… předstírejte, že tyto problémy neexistují. Americká veřejnost si nic z toho nepamatuje, pokud o tom nebudete mluvit. Tady nic neměňte.

A teď na závěr… pár pozitivních věcí z poslední tiskové konference. Celou dobu jste ho udrželi vzhůru. Neřekl nic vyloženě rasistického.

Nepřičichnul si k jedinému dítěti a nepřijal žádné peníze od Číny, zatímco byl na kameře. Společně s konstruktivní radou, kterou jsem vám poskytnul, máte velmi silné základy, na kterých můžete stavět. Amerika je velmi optimistická v tom, jak v dalších čtyřech letech budete řídit Bidena. Můj plán je kandidovat na znovuzvolení… to je moje očekávání. No jasně… osm let. Samozřejmě. To se očekává.

Překlad: David Formánek

Zdroj

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Jedna odpověď

  1. Co redaktůrci na ČT24? Trump byl denně v TV, Biden, zdá se neexistuje. Jo vono dosadit tam loutku v pokročilé fázi stařecké demence, to už se jen tak neskryje. Tedy mlčí. Vaše nezávislá ĆT a plaťte poplatky !!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů