Dr. Mercola: Jak ochránit své dítě před ideologií transgenderismu

Ve zkratce...

Dr. Miriam Grossmanová, dětská a dorostová psychiatrička a atestovaná lékařka, v tomto rozhovoru hovoří o nebezpečí transgenderové ideologie, což je její odbornost, a hlavně, jak před ní chránit své děti.
Facebook
Telegram
VK

Originál článku publikován ZDE: 7. ledna 2024

STRUČNÝ PŘEHLED PŘÍBĚHU

  • Ačkoli se zdá, že transgenderová ideologie přišla zčistajasna, školy už dlouho učí děti, že jejich identita je oddělená od biologie a že pohlaví je volba. Dnes se transgenderová ideologie učí už v předškolním věku.
  • Transgenderismus je především sociální nákaza, i když v některých případech může hrát roli vystavení syntetickým chemickým látkám v děloze a v raném věku, zejména u chlapců, kteří se identifikují jako dívky.
  • Klasická genderová dysforie postihovala především chlapce a vždy se projevovala ve velmi raném věku. Nyní dospívající a mladí dospělí tvrdí, že jsou transgender, což dříve nebylo. Dívky, které se identifikují jako chlapci, nyní tvoří asi 60 % případů.
  • Mnoho lidí z oblasti afirmativní péče trvá na tom, že lze zablokovat pubertu bez negativních účinků a že účinky hormonální terapie jsou reverzibilní (jdou zvrátit), přičemž ani jedno z toho není pravda. Zastánci transgenderové ideologie také tvrdí, že pokud trans děti nebudou potvrzeny ve své nové identitě a nebude jim poskytnuta lékařská a chirurgická léčba za účelem transformace, jsou vystaveny vysokému riziku sebevraždy, a ani to není pravda.
  • „Lost in Trans Nation“, kterou napsala Dr. Miriam Grossmanová, lékařka pro děti a dospívající, psychiatryčka a atestovaná lékařka, poskytuje rodičům potřebné znalosti a nástroje, jak ochránit své děti před nákazou transgender ideologií.

Dr. Miriam Grossmanová, dětská a dorostová psychiatrička a atestovaná lékařka, v tomto rozhovoru (pozn. jedná se o strojový překlad přepisu anglického rozhovoru) hovoří o nebezpečí transgenderové ideologie, což je její odbornost, a hlavně, jak před ní chránit své děti.

Je autorkou dvou knih: „Učíš moje dítě co?“ a Lost in Trans Nation.

Grossmanová je také vedoucím pracovníkem organizace Do No Harm Medicine, která bojuje „proti politice identity“ a „za jednotlivé pacienty“. „Nejdříve neškodit“ je součástí Hippokratovy přísahy, kterou lékaři po staletí přísahali dodržovat. Bohužel Hippokratova přísaha byla masivně překroucena a „neškodit“ se v podstatě dostalo na vedlejší kolej.

„Do No Harm je poměrně nedávno vzniklá organizace lékařů, kteří mají pocit, že naše profese ztratila směr,“ vysvětluje Grossmanová.

„Zpolitizovala se – politikou identity a dalšími otázkami – do té míry, že tím trpí naši pacienti a naše profese. Stránky DoNoHarmMedicine.org založil Dr. Stanley Goldfarb, nefrolog v důchodu z Pensylvánské univerzity.

Myslím, že měl na starosti organizaci učebních plánů pro studenty medicíny na Pensylvánské univerzitě, a rozpoznal, do jaké míry se do učebních plánů dostala politika, a byl velmi znepokojen. A tak odešel do důchodu a založil tuto úžasnou organizaci, kterou bych doporučil každému zdravotníkovi, aby si ji prohlédl a připojil se k ní.“

Vzestup transgenderové ideologie

Ačkoli se Grossmanová teprve nedávno stala známou jako vůdčí osobnost, která se staví proti mainstreamovému narativu o transgenderismu, její angažovanost a obavy z tohoto nevědeckého systému víry trvají již přibližně 15 let. Náhodnému pozorovateli se může zdát, že transgenderová ideologie vznikla z ničeho nic, přes noc, ale není tomu tak.

„K explozi případů skutečně došlo poměrně rychle, ale učení, ideologie, která říká, že naše identita může být oddělena od naší biologie – což není založeno na vědě – a víra, že můžeme být někým jiným než co nám naše tělo říká, to se děti učí v sexuální výchově už dlouho,“ říká Grossmanová.

„Uvědomila jsem si to v polovině roku 2000, když jsem psala knihu ‚Co učíš moje dítě?‘. Pracovala jsem jako psychiatr pro studenty na Kalifornské univerzitě a mnoho dětí, které ke mně přicházely s úzkostí a depresí, zejména mladé ženy, byly důsledkem nezdravého sexuálního chování.

Mnoho z nich, až alarmující počet, mělo pohlavně přenosnou chorobu, STD. Měli herpes nebo genitální bradavice a tato onemocnění jsou způsobena viry, které jsou v podstatě neléčitelné. Jakmile vám jednou diagnostikují genitální bradavice, lidský papilomavirus nebo herpes virus, máte to na celý život.

Lze ji kontrolovat, ale ne odstranit. Jedná se tedy o závažná onemocnění… Byly to chytré děti a byly to děti, které byly ambiciózní, a přesto udělaly tato hloupá sexuální rozhodnutí, kdy se sbližují s náhodnými cizinci…

Začala jsem tedy zjišťovat, co se děti učí v sexuální výchově, a zjistila jsem, že sexuální výchova … není o zdraví. Není o tom, jak zůstat zdravý. Jde o podporu sexuální svobody – všech druhů rizikového chování – a o změnu společnosti.

Moje kniha „Co učíš moje dítě?“ … se zabývá počátky sexuální výchovy v této zemi, která je o sexuální svobodě. Jde o odmítnutí židovsko-křesťanských hodnot. Rozhodně nejde o boj proti bakteriím a virům. A sexuální výchova se zavádí už ve velmi raném věku, v mateřské škole.“

Genderová ideologie se objevuje ještě dříve, v předškolním věku. V knížkách, které se čtou předškolním dětem, se píše například: „Dospělí dělají chyby, když se děti narodí, a jen ty víš, jestli jsi holčička, nebo chlapeček.“ nebo „Dospělí možná udělali chybu, když se rozhodli, že se narodí holčička, nebo chlapeček.“ nebo „Někteří lidé se rodí s chlapeckým mozkem a dívčím tělem“.

„Tyto nehorázně falešné představy jsou dětem předkládány ve velmi, velmi nízkém věku,“ říká Grossmanová, „a to je nebezpečí. Tyto myšlenky se dostanou k vašim dětem ještě před vámi.“

Transgenderismus je sociální nákaza

Nejnovější kniha Grossmanové „Lost in Trans Nation„, která vyšla v červenci 2023, poskytuje rodičům praktické informace a nástroje potřebné k ochraně jejich rodin před „transgenderovou nákazou“.

„Je to sociální nákaza,“ říká. „Pokud se vaše dítě dostane do skupiny kamarádů, ať už ve škole, v sousedství nebo na internetu, ve které je jedno nebo více dětí, kteří se identifikují jako transgender, nebinární nebo s některým z dalších vymyšlených slov, je mnohem větší šance, že vaše dítě … skončí také jako transgender.

Žádná rodina tedy není imunní. Mluvila jsem se stovkami a stovkami rodičů a ve své kanceláři jsem viděla mnoho a mnoho dětí, které se nechaly vtáhnout do tohoto systému víry. A věřte mi, že je to velmi obtížné.“

Transgenderová nákaza je v této chvíli tak rozšířená, že Grossmanová má podezření, že většina studentů vysokých, středních a základních škol věří, že pohlaví a gender jsou dvě odlišné věci a že si své pohlaví můžete vybrat podle libosti, protože tak byli indoktrinováni.

„Když používám slovo indoktrinace, myslím tím, že jim to bylo neustále vnucováno. Jsou bombardováni touto myšlenkou, která je jim předkládána, jako by to byl fakt. Není to fakt, je to víra. A je to pobuřující přesvědčení. Je to iracionální přesvědčení, že můžete být něčím jiným, než co říká vaše tělo.

Ale toto přesvědčení je jim vnucováno nepřetržitě ze všech stran a je prezentováno jako fakt. A je předkládáno takovým způsobem, že otázky nejsou povoleny. Pokud pochybujete, pokud váháte, pokud se ptáte, no tak jste nenávistní a jste transfobní.

Děti chtějí někam patřit. Děti chtějí být přijaty do své sociální skupiny. Nechtějí být vnímány jako outsider a už vůbec ne jako transfobní. To je ekvivalent rasismu, sexismu a všech těch dalších hrozných věcí.

Takže proto používám slovo indoktrinovaný, a proto tomu většina z nich uvěří. Je jim to předkládáno autoritami, vzdělávacími autoritami, lékařskými autoritami, vládními autoritami, a oni neslyší argumenty z druhé strany.“

Genderová dysforie dříve a nyní

V době, kdy Grossmanová studovala medicínu, byla genderová dysforie s rychlým nástupem (kdy malé dítě náhle tvrdí, že je opačného pohlaví) velmi vzácná. To se změnilo kolem roku 2015, kdy počet případů náhle explodoval.

Na rozdíl od klasické pohlavní dysforie však tyto novější případy typicky zahrnují dospívající a mladé dospělé, což se nikdy předtím nestalo. Navíc v minulosti se genderová dysforie týkala převážně chlapců, a to v poměru přibližně 6:1. V současné době tvoří dívky, které se identifikují jako chlapci, přibližně 60 % případů.

Stejně jako mnozí jiní mám podezření, že v tom mohou hrát roli syntetické chemické látky, z nichž mnohé mají estrogenní účinky, zejména u chlapců, kteří se považují za dívky. Grossmanová tuto možnost neodmítá, ale na základě své práce má podezření, že k tomu stále přispívají především sociální média a tlak vrstevníků.

„Děti to říkají,“ říká. „Příznaky nespokojenosti s vlastním tělem se u nich objevují po sledování videí na YouTube, kde jsou děti, které jsou nespokojené s vlastním tělem a popisují jejich vlastní dysforii a jejich vlastní cestu. Takže je tu určitě prvek sociální nákazy.“

Transgenderismus je falešný lék na to, co je trápí

Není překvapivé, že děti s historií psychiatrických problémů, jako jsou děti s autismem nebo s úzkostí, depresí či emocionálním traumatem, jsou náchylnější k tomu, aby se staly obětí genderové ideologie.

„Dozvídají se o genderové ideologii a je jim řečeno, že to může být příčinou jejich trápení – ‚Máte pocit, že nejste in…, protože jste ve špatném těle‘.

A začnou věřit, že všechny jejich problémy vyřeší toto jediné řešení, že identifikovat se jako opačné pohlaví, změnit si jméno, zájmena a vzhled … to bude řešení.

Stále dokola to slýcháme od detranzistů, lidí, kteří prošli „afirmací“, a když dospěli, uvědomili si: „Panebože, co jsem si to udělal?“ a litují toho, co udělali.

Nerada používám tento jazyk, protože je to orwellovský jazyk, ale říkejme tomu prostě tak, jak tomu říká mainstreamová medicína, tedy „genderová afirmace (potvrzení)“, což samozřejmě znamená, že popíráte biologii.

Jednou z hlavních věcí, o kterých detranzitáři mluví, je to, jak byli přesvědčeni, že to bude řešením všech jejich psychických problémů. Místo toho projdou tímto procesem, jejich těla jsou někdy trvale narušena hormony a operacemi a jejich psychické problémy se neřeší.“

Jestli jsou pro Vás překlady hodnotné, zvažte přispěním na jejich tvorbu níže kartou (ocením měsíční podporu) nebo ZDE na bankovní účet. Děkuji! (ps: Po kliknutí na tlačítko „Přispět” budete přesměrování na platební bránu)

Donation amount
Donation frequency

Dětem a rodičům se lže

A co hůř, dětem a dospívajícím se lže o důsledcích hormonální terapie a chirurgických zákroků. Jedná se o trvalé změny, které jsou aplikovány kvůli pravděpodobně dočasnému emocionálnímu problému. Jakmile si to jednou rozmyslíte, nemůžete způsobené škody vrátit zpět.

Pozoruhodné je, že mnozí lidé z oblasti afirmativní péče trvají na tom, že lze zablokovat pubertu bez negativních účinků a že účinky hormonální terapie jsou reverzibilní, což není ani jedno, ani druhé pravda.

Zastánci transgender ideologie také tvrdí, že pokud trans děti nebudou potvrzeny ve své nové identitě a nebude jim poskytnuta lékařská a chirurgická léčba pro transformaci, hrozí jim vysoké riziko sebevraždy, což také není pravda.

Ve skutečnosti je to přesně naopak. Detranzisté jsou vystaveni vysokému riziku sebevraždy, protože nejenže se snaží vrátit ke své skutečné identitě, ale mnoho z nich má nyní vážné zdravotní problémy způsobené hormony a chirurgickými zákroky.

Zejména ti, kteří podstoupili operaci změny pohlaví, čelí reálné možnosti celoživotních zdravotních potíží a s nimi spojených depresí. Mnoho z nich má urologické problémy, opakované infekce, chronické bolesti a sexuální dysfunkce. Jsou také neplodní a nikdy nebudou moci mít děti.

„Ve svém svědectví v Kongresu, které jsem poskytla před několika měsíci, jsem poukázala na to, že v zemích, jako je Švédsko, Norsko, Finsko a Velká Británie, kde v posledních letech v podstatě znemožnili dětem tuto léčbu, nedošlo k žádnému nárůstu sebevražd ani ke zhoršení duševního zdraví.

Takže to prostě není pravda. Je to strašná dezinformace a citové vydírání, když se říká: „Jediná šance, že vaše dítě bude žít šťastný a naplněný život, je, že se přizpůsobíte jeho nové identitě a dáte mu všechno, co říká, že chce, i když je vašemu dítěti deset nebo dvanáct let“. A to je to, co se děje na genderových klinikách.

Je velmi, velmi důležité, aby si lidé přečetli mou knihu, a to nejen rodiny, v nichž se tyto potíže vyskytují, ale i rodiny, které se s nimi v budoucnu mohou setkat, aby byli připraveni a mohli pochopit, o co jde, aby věděli, jak reagovat a jak chránit své dítě dříve, než bude indoktrinováno.“

Generace poškozené mládeže

I když chlapci nepodstoupí operaci pohlavních orgánů, jsou jim podávány masivní dávky estrogenu, známého lidského karcinogenu, který má řadu neblahých zdravotních účinků. Dívky, které užívají vysoké dávky testosteronu, se rovněž potýkají se závažnými nepříznivými zdravotními účinky, včetně nevratných změn hlasu a poruch srážlivosti krve.

Stále větší počet dospívajících dívek se také podrobuje dvojité mastektomii. Neexistují přesná čísla o tom, kolik operací prsou se provádí, protože nikdo nesleduje transgenderovou léčbu a operace na změnu pohlaví, ale rozhodně už to není žádná vzácnost. Grossmanová k tomu říká:

„Když jsem psala svou knihu a pracovala na kapitole o dvojité mastektomii, na GoFundMe sbíralo peníze na operaci prsu 47 000 mladých dívek – 47 000 … Máte celou populaci mladých žen, které byly vedeny k přesvědčení, že jejich prsa jsou prostě jednorázové sexuální objekty, které neslouží k žádnému jinému účelu.

Mladé ženy se nikdy neučí o báječné biologii kojení a o výživě, která je zlatým standardem výživy, pro novorozence. Pro novorozence není nic lepšího než mateřské mléko.“

Šílenství přichází shora

Dětské životy jsou ničeny lží a my se musíme stejně agresivně držet biologických faktů jako indoktrinátoři, kteří nutí zranitelné děti k destruktivním zdravotním rozhodnutím.

Velkou část problému představuje vzdělávací systém, protože ve většině škol se vyučuje transgenderová ideologie. Řešením by tedy bylo dostat své děti z těchto škol pryč. Grossmanová s tím souhlasí a říká:

„Vzhledem k tomu, že genderová problematika byla formulována jako občanské právo, může ji každý učitel zařadit do výuky – do anglické literatury, společenských věd, občanské nauky, dějepisu.

Rodiče si také musí být vědomi toho, že … existují aktivističtí učitelé, aktivističtí sociální pracovníci a výchovní poradci, kteří se snaží vaše dítě ovlivnit, a půjdou tak daleko, že to před rodinou utají, pokud dítě požádá o nějakou změnu identity ve škole.

Škola to bude tajit před rodiči, což je další nehorázný prvek v celé věci, protože je právem rodiče takovou věc vědět. Takže ano, můžete své dítě odebrat nejen ze státní školy, ale existují i soukromé školy, které tuto ideologii prosazují …

Jejich profesní organizace – Národní pedagogická asociace, profesní organizace sociálních pracovníků, školních poradců, výchovných poradců a ředitelů – ti všichni na tento narativ skočili. Takže jsou povinni se těmito zásadami řídit a tyto zásady vyžadují, aby rodiče zůstali v nevědomosti, pokud dítě řekne, že to tak chce.

Ve své knize vyprávím příběh o učitelích, kteří měli pocit, že je špatné držet rodiče v nevědomosti ohledně genderové identity jejich dítěte ve škole, a tuto informaci rodičům sdělili. Byli vyhozeni.

Jsou učitelé, zejména ti mladší, kteří byli indoktrinováni. Ale píší mi lidé, kteří jsou školní psychologové a učitelé, a říkají věci jako: „Tohle už nemůžu dělat. Odcházím z tohoto oboru. Odcházím do důchodu, tohle už prostě nemůžu dělat, je to špatné.“

Takže rodiče si toho musí být vědomi. A já v knize uvádím přílohu, kterou napsali právníci, kteří jsou specialisté na práva dětí a rodičů, a ti přesně vysvětlují, jak být aktivní.

Dokonce i když vaše dítě nastupuje do mateřské školy, můžete jít do školy a pomocí formuláře, který poskytuji na svých webových stránkách miriamgrossmanmd.com, dát škole na vědomí, že nemá žádná ústavně založená práva řídit vzdělávání vašeho dítěte, že si nepřejete, aby vaše dítě bylo vyučováno genderové ideologii, a že nedovolujete, aby vaše dítě bylo součástí jakéhokoli programu nebo kroužku, v němž se tato ideologie vyučuje.

A rozhodně nedáváte svolení k tomu, aby se vaše dítě jmenovalo jinak nebo aby vaše dítě používalo toalety opačného pohlaví. Musíte [to] udělat.“

Očkujte své děti prostřednictvím biologické afirmace (potvrzení)

Další důležitou strategií, kterou by si rodiče měli osvojit, je potvrzovat biologické vlastnosti svých dětí od samého počátku. Tím, že je naučíte hodnotě a stálosti jejich biologického pohlaví, je můžete účinně „naočkovat“ proti pozdějším pomateným představám. Grossmanová vysvětluje:

„Dvouletému nebo tříletému dítěti můžete říct: ‚Víš, že jsi kluk a vždycky jím budeš. Od prvního okamžiku svého stvoření jsi byl chlapec.‘

Tato věta ‚pohlaví přidělené při narození‘ mě přivádí k šílenství, protože je tak, tak falešná. Je to tak nehorázně nepravdivé. Pohlaví není přiděleno při narození. Pohlaví je určeno při početí a je trvalé.

Děti jsou vedeny k tomu, aby věřily, že pohlaví – být mužem nebo ženou – je náhodně přiděleno. Nějaký lékař nebo sestra v porodnici se na vás podívá a udělá náhodné rozhodnutí, které se ve skutečnosti nezakládá na ničem skutečném. Ne, vy chcete své dítě proti této myšlence naočkovat.

Chcete svému dítěti říct: „Vždycky jsi byl chlapec nebo dívka a vždycky budeš. A to je skvělá věc. Také je učte, že existuje mnoho různých způsobů, jak být dívkou nebo chlapcem. Neexistuje jen jeden způsob.

Jsou dívky, které se rády líčí a dělají všechny ty stereotypně ženské věci, a jsou jiné dívky, které si nikdy nechtějí obléknout šaty a baví je stavění a sport. A to je skvělé. To je jeden druh způsobu, jak být dívkou.

Takže už od útlého věku můžeme dětem říkat, že neexistuje jen jeden způsob, jak být dívkou nebo chlapcem, protože ideologie jim říká, že pokud se nehodíte do těchto směšných stereotypů, možná vlastně nejste dívka (nebo chlapec). Takže chcete, aby vaše dítě rozpoznalo, že to nedává smysl.“

Další věcí, kterou je třeba dětem vštěpovat od útlého věku, je, že to, zda je člověk muž nebo žena, má vliv na všechny tělesné systémy. Nejde jen o několik anatomických rozdílů, které jsou hluboko pod kůží.

Vaše biologické pohlaví – neměnné díky přítomnosti chromozomů XX nebo XY v každé buňce vašeho těla – ovlivňuje fungování vašeho mozku, kardiovaskulárního systému, trávicího ústrojí a imunitního systému a žádné pohlavní hormony ani operace to nezmění.

Užíváním hormonů k feminizaci nebo maskulinizaci těla způsobujete totální devastaci celého systému, protože pro tyto hormony nebyl navržen. Jediným předvídatelným výsledkem transgenderové hormonální terapie jsou zdravotní problémy.

Více informací

Transgenderová ideologie je pro naše děti všudypřítomnou hrozbou a rodiče se musí vzdělávat v tom, jak s ní co nejúčinněji bojovat. Kniha Grossmanové „Ztraceni v trans-národě“ je v současné době jedinou knihou (pozn. zatím jen v angličtině), která rodičům poskytuje potřebné nástroje. Pokud tedy máte malé děti, pořiďte si její výtisk. Knihu také darujte novým rodičům. Mohl by to být ten nejcennější dárek pro dítě, který mohou dostat. Na závěr Grossmanová říká:

„Rodiče, je opravdu důležité, abyste věděli co nejvíce. Do napsání této knihy [‚Lost in Trans Nation‘] jsem vložila srdce i duši, protože jsem toho viděla příliš mnoho. Viděla jsem lidi, manželství a rodiny zničené touto ideologií.

Proto jsem tuto knihu napsala. Nebylo snadné ji napsat. Není snadné ji číst. Ale musíme žít v realitě a vědět, co se děje. Rodiče, kteří se na mě obracejí, mi všichni říkají totéž. Říkají: „Byli jsme zaslepeni. Nikdy jsme si nepředstavovali, že by se to mohlo stát. Nebyli jsme na to připraveni. A tak chci, aby rodiče byli připraveni …

Mám spoustu informací, které mohou rodiny použít, aby se ochránily. Jakmile je vaše dítě jednou zapleteno, může být opravdu těžké ho z toho dostat, protože má v podstatě vymytý mozek. Kromě toho, že věří, že se možná narodily ve špatném těle, mají vymytý mozek a věří, že každý, kdo je zpochybňuje, každý, kdo nechce používat jejich nové jméno a zájmena, je špatný člověk. [Bylo jim řečeno], že jejich domov může být nebezpečný, pokud jejich rodiče nebudou používat jejich nové jméno, a že možná budou muset žít někde jinde …

Je to snaha změnit naši kulturu, změnit naši společnost – vrazit klín mezi děti a jejich rodiče a aby stát řekl, že my víme, co je pro vaše dítě nejlepší, ne vy. Je to velmi nebezpečná situace.

A myslím, že je důležité jen zmínit, že jiné země, velmi progresivní země, jako je Švédsko, všechny udělaly obrat o 180 stupňů. Ty ostatní země říkají, že to, co děti potřebují, je psychoterapie. Jedná se o emocionální poruchu.“

Kromě její knihy najdete další informace také na jejích webových stránkách miriamgrossmanmd.com, včetně „Upozornění pro rodiče do škol“. Pokud ji chcete sledovat na Twitteru/X, její profil je @Miriam_Grossman. Zvažte také možnost stát se členem organizace Do No Harm Medicine.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů