Krach Silicon Valley Bank má vazby na Jeffreyho Epsteina & další souvislosti – AmazingPolly

Ve zkratce...

Silicon Valley Bank je zajímavější, než si myslíte. AmazingPolly mluví o chapadlech - Epstein, Biden, Thiel, Čína a další. Velmi kvalitní a zajímavý rozbor.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte -> ZDE <-

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓

Sledujte také na: NášTub / Odysee / Rumble / Substack

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Originál videa publikován ZDE: 14. března 2023

Krach Silicon Valley Bank – Přepis:

AmazingPolly: Slyšeli jste o Silicon Valley Bank? Zkrachovala v rekordně krátkém čase, protože na ni byl spáchán run. A mně to přesně zapadá do všeho, co jsem v poslední době zkoumala. Je to podivná shoda okolností, ke které se možná dostanu, až budeme pokračovat. Tohle není reportáž o tom, co se stalo v bance Silicon Valley Bank. Pokud to chcete, je to všude jinde. To, co mám, jsou předběžná chapadla, která mi z toho vyplynula, věci, které jsem už věděla a nikdy předtím jsem se jimi nezabývala. A některé prostě zajímavé nitky.

A takhle nějak to vypadá, abyste věděli, kam se chystáme. Budu mluvit o Peteru Thielovi a jeho fondu Founders Fund a o tom, a jak komentáře jeho společnosti tak trochu vedly k runu na Silicon Valley Bank. Peter Thiel je investiční kapitalista, který investuje hlavně do technologických startupů, do věcí, které by se daly považovat za velký reset nebo čtvrtou průmyslovou revoluci, jako je technologická bezpečnost, biotechnologie, aplikace pro doručování.

Takže Silicon Valley Bank dělá to samé. Jsou to obrovští sponzoři lidí s nápady, které by se hodily do nové generace technologií, zejména zřejmě biotechnologií. Silicon Valley Bank, protože zkrachovala, s sebou podle všeho strhává celou řadu nových podniků. Teď se mluví o záchraně, myslím, že se chystají ji udělat pro některé lidi. Nevím, jak je vybírají.

Ale je to důležité kvůli tomu, jak to zapadá do velkého resetu, čtvrté průmyslové revoluce, investičního kapitálu a samozřejmě další banky, nákaza, která by z toho mohla vzejít. Ale podle mého názoru nákaza, která by z této věci mohla vzejít, nesouvisí ani tak s financemi, jako spíše s vyvoláním paniky na sociálních sítích, to zaprvé, a zadruhé, případně s něčím dalším, co vychází z Amerických Panenských ostrovů.

A ještě jedna věc, kterou byste měli vědět, je, že Silicon Valley Bank má partnerství 50:50 s bankou pro financování startupů v Číně, která se jmenuje Pudong Development Bank. V tuto chvíli čínská banka říká, že jsou dobře kapitálově vybaveni, žádné obavy. Ale je to trochu složitější, protože někteří z těchto čínských podnikatelů jsou financováni přes americké banky a některé z jejich společností se nacházejí v Americe. Já tomu nerozumím.

A ani nepředstírám, že to chápu. Ale jen říkám, že je v tom nějak zapojena Čína. Takže se podívám na to, jak FDIC desítky let nedokázal regulovat šílené sázky Silicon Valley Bank na šílené společnosti. Dám vám příklad toho, jak v tom prostě pokračovali, když vám ukážu něco, co se stalo v roce 2021, kdy dali tomuhle totálnímu podvodníkovi úvěrovou linku ve výši 150 milionů dolarů na základě naprosto falešných papírů. Nemohli zkontrolovat jedinou věc.

A já vám ukážu několik příběhů o nákaze, které jsou venku, abych vám to vysvětlila. Za prvé, DawsonSField na Twitteru vlastně už nějakou dobu informuje o činech Silicon Valley Bank. A na Twitteru napsal toto: Regulační orgány uzavřely Silicon Valley Bank. To bylo 10. března. Zavřely ji v rekordním čase, trvalo jim to den. A myslím, že ji zabavily. Takže je to druhý největší krach banky v historii USA. Generální ředitel byl členem představenstva Federálního rezervního systému v San Francisku. Tak to je taky něco, a teď dostal padáka.

Tato banka financovala oligarchy ze Silicon Valley a je to hlavní hráč v oblasti investičního financování a podvodných hrách kolem ESG – Environmentální, sociální a podnikové řízení. Je to v podstatě „woke“ kapitál. A na to narážím i tady. Je to docela významné v mnoha ohledech. Když se podíváte na jejich pět největších akcionářů: Vanguard, BlackRock, State Street capital. Když jsem se podívala na pět největších akcionářů, tito byli hned na začátku.

To jsou Larry Fink. To jsou ti, kteří prosazují financování udržitelnosti, všechny ty agendy, agendu 2030, věci kolem „wokeismu“, transgenderismu, „nenávidíme bílé lidi“ atd. Máme tam JP Morgan. A máme tam penzijní fondy Alecta. To je ze Švédska. Takže jeden z hlavních švédských penzijních fondů do toho investoval pět nejvyšších částek. Uvidíme, co se stane, jestli se to dostane i k nim. Pochybuji o tom. Tihle lidé jsou tak bohatí, že si nemyslím, že to ovlivní Blackrock, Vanguard, State Street… o tom penzijním fondu nic nevím. To se ještě uvidí.

A vidíte, že je zde uvedena banka JP Morgan. A JP Morganovi se budeme věnovat více, jak budeme pokračovat. Chci na chvíli mluvit o spojení s Peterem Thielem. Bylo to ve čtvrtek 9. března, Thielův fond s názvem Founders Fund, který dělá totéž, co Silicon Valley Bank… poskytuje investice milionům malých začínajících firem.

Řekli, že by lidé mohli chtít začít vybírat své prostředky ze Silicon Valley Bank. A to se samozřejmě stalo. Je to obrovská společnost, Peter Thiel je údajně v obraze se všemi těmi věcmi. Takže když to řekl, lidé si začali vybírat své peníze.

A jistě, brzy došlo k bankovnímu runu. Když se podíváte na pozadí toho, co se dělo, píše se tam, že než Founders Fund zasáhl, likvidita SVB nebyla vážně zpochybněna, banka měla skutečně dostatek aktiv. Nebyla ale to likvidní aktiva, která by bylo možné okamžitě vyplatit. Banka vlastnila hypotéky, dluhopisy a půjčky. Takže kdyby neexistoval internet, Silicon Valley Bank by dnes žila… spousta lidí tvrdí, že tomu tak je. Byla to panika, byl to run na banku a oni nemohli dostát svým závazkům. Proto je v tomto článku zmíněn film Báječný život.

Pokud jste ten film viděli, víte, že je to příběh malého majitele banky. Někdo vyvolá paniku a všichni majitelé vkladů se ve stejný den seběhnou do banky a dožadují se vydání svých peněz. A aby banku zachránil, George Bailey musí s každým zákazníkem vyjednávat a prosit je, aby si vybrali jen pár dolarů. A podaří se mu banku zachránit, ale Silicon Valley Bank neměla stejné štěstí.

Můžeme říct, že Peter Thiel a jeho Founders Fund to všechno možná skutečně způsobili. Zajímavé, protože z věcí, které vím o Peteru Thielovi a o tom, kdo byl jeho mentorem, to byl člověk jménem Rene Girard, který je vlastně úžasný, Reného Girarda mám taky moc ráda. A je to velmi silný křesťan. Ale má teorii mimetiky. A v podstatě jde o to, že lidé, kteří spolu soupeří, se budou navzájem napodobovat, aby uspěli. Vlastně to nepopisuji úplně správně, je to trochu složitější.

Takže Peter Thiel vytvořil mimetický moment, totální zhroucení, tím, že využil sílu internetu a řekl, že chytří lidé vybírají své peníze ze Silicon Valle Bank, a jistě, všichni ostatní to udělali také. Je zajímavé, že to způsobil právě on, když jeho mentorem je René Girard. Takže toho mám v hlavě až moc. Za chvíli se budeme věnovat vážně zajímavým věcem, které se týkají Amerických Panenských ostrovů. Ale druhý aspekt týkající se Petera Thiela, který chci zmínit, je, že musel vědět, že Silicon Valley Bank má tento samostatný subjekt, 50:50 partnerství s Čínou, a financuje spoustu čínských startupů.

Protože Peter Thiel se velmi obává špionáže a krádeží technologií ze strany Číny v Silicon Valley, jak vidíte tady v tomto článku, `takže by to mohla být další motivace? Vyčkával Peter Thiel tak trochu stranou, aby se této banky zbavil? To opravdu nevím. Jen říkám.

A tady je článek: Čínský podnik Silicon Valley Banky je zpochybněn, protože startupy mají problém získat přístup k americkým financím. Pokud si to přejete, můžete si to přečíst. Nyní přejdu k další části, která pojednává o tom, jak Silicon Valley Bance podobné věci už léta procházejí. Tento článek je z doby těsně před splasknutím dotcom bubliny (internetové horečky) z 18. března 2000. Hovoří se v něm o tom, jak se regulátoři na ně začali dívat, protože poskytovali šílené půjčky. Tak to tehdy říkali. Píše se tam, že to byla zpráva, která by měla akcionáře banky vyděsit.

Regulátoři zjistili, že kalifornský věřitel, který měl v minulosti finanční potíže, by mohl poskytovat rizikové půjčky. Jenže to nebyla žádná ospalá spořitelna. Byla to Silicon Valley Bank, která se podílí na financování internetových startupů. Hned poté došlo k internetové/dotcom bublině.

Regulační orgány věděly, že poskytuje šílené půjčky internetovým startupům. Ale říká, že reakce na akciovém trhu byla čistě dotcom. Místo pádu se akcie Silicon Valley Bank zčtyřnásobily od září, kdy FED nařídil bance posílit kapitál a získat povolení předtím, než si půjčí peníze na výplatu dividend nebo na nákup podniků.

Ať se regulátoři trápí. Akcionáři Silicon Valley Bank sledovali, jak jejich akcie v uplynulém roce vzrostly o 343 %. Financovali dotcom bublinu, která pak splaskla. A pak už jen pokračovali, po celá desetiletí. A tady je nedávný příběh, který vám ukáže, že s touto praxí nikdy nepřestali.

DawsonSfield píše: Velmi zajímavý případ. Manažer fondu zapojený do fúzí a akvizic byl před několika měsíci zatčen. Silicon Valley Bank mu půjčila 95 milionů dolarů na základě údajně falešných dokumentů, aniž by si informace ověřila. Přečetla jsem si tento odkazovaný článek.

A ve skutečnosti to vypadá, že mu poskytli 150 milionů dolarů v úvěrové lince. Předložil papíry, aby tu úvěrovou linku dostal. To je tak šílené. A jmenoval tam všechny možné obrovské podniky, New York University, nějakého majitele fotbalového klubu, všechny možné lidi, které novináři znali jménem, a pak jim zavolali. Různé veřejné osoby.

A oni se ptali, jestli skutečně investovali do fondu tohohle člověka, a oni na to, že o něm nikdy neslyšeli. Také uvedl společnosti, které údajně financoval a které ani neexistovaly. Tak jak to Silicon Valley Bank dokázala takhle podělat? To tam nezavolali ani jednomu člověku, aby si ty informace ověřili? Protože podle reportérů jim snadno zavolali a zjistili, že ten člověk lže. Ale další opravdu podivnou částí tohoto příběhu je, že mezi dobou, kdy mu poskytli tuto kapitálovou linku, a dobou, kdy byl zatčen, uplynul necelý rok.

A pak proti němu Silicon Valley Bank zahájila soudní proces, aby se pokusila získat zpět 80 milionů dolarů, což je podle všeho částka, kterou měl z této celkové půjčky ještě nesplacenou. Úvěrové linky… méně než rok. Jak na to vůbec přišli? Byl Elliott Smerling z JES Global Capital už z nějakého důvodu sledován federálními agenty? Protože se to stalo tak rychle. Vždyť ten ani neměl čas splatit tu úvěrovou linku. O jak krátkém úvěru tu mluvíme?

Vím, že fondy a banky mohou v okamžiku odvolat své úvěrové linky. Takže možná se to stalo? To nevím. Ale ten chlap, Eliot Swirling, operoval z Floridy a potíral se s nějakými velkými mozky v Palm Beach County. Nebudu to všechno rozebírat. Ale je to velmi zajímavé, protože kdo byl v Palm Beach County na Floridě? Jeffrey Epstein. A ten je pryč.

Jeho záhadný fond, který provozoval, je teď pohřbený, protože se nezabil. Jen nevím, jestli se někdo jako on snažil rozjet paralelní schéma nebo zaplnit mezeru? Dobrá, přejděme k části, kde by mohlo jít o nějakou nákazu z krachu banky, a to je z 10. března. Téhož dne, kdy vláda převzala kontrolu nad Silicon Valley Bank a zavřela ji. Wells Fargo vydala zprávu, že došlo k technickému problému, který způsobil, že některým zákazníkům Wells Fargo chyběly vklady na účtu.

A tak se ve Wells Fargo odehrál malý bankovní run. Na internetu se objevily fotografie davů lidí před bankou, kteří se snažili dostat své peníze. Takže se to málem stalo i jim. A další finanční společnost, která je postižena, je Charles Schwab. Akcie Charles Schwab míří k nejhoršímu dni v historii – klesly o 20 %, protože se prohloubily obavy z bankovní krize. Celá záležitost kolem Charles Schwab probíhala i o víkendu. Sledovala jsem to. A tak jsme tuto část pokryli až po Charlese Schwaba a Wells Fargo.

Byla to nákaza ze selhání Sillicon Valley Bank? Nebo to byla náhoda? Nebo to bylo něco jiného? No, tady to pro mě začíná být opravdu zajímavé. JP Morgan musí předat záznamy generálního ředitele Jamieho Dimonse v soudním procesu s Jeffreym Epsteinem. Bum. Vysvětlím to. Na Amerických Panenských ostrovech, kde Jeffrey Epstein provozoval velkou část svých operací a měl svůj ostrovní komplex na ostrově Little Saint James, tamní prokurátorka podala před několika lety žaloby a vyhrála je. Jednu vyhrála proti pozůstalostem.

A jednu vyhrála proti Deutsche Bank. Za chvíli se na ně krátce podívám. A ukázalo se, že v jejím hledáčku byli i další bankovní manažeři a další banky. JP Morgan byla jednou z nich. A ti samozřejmě říkali: Ne, my s tím nemáme nic společného, ani s Jeffreym Epsteinem, ani s ničím z toho, co dělal. Ale 9. března soudce v New Yorku rozhodl, že JP Morgan skutečně musí předat dokumenty v tomto soudním procesu. 9. března.

Tedy ve stejný den, kdy fond Founders Fund Petera Thiela řekl: „Hej, možná byste si měli vybrat peníze ze Silicon Valley Bank“. Ve stejný den, kdy padl tento rozsudek. To je zajímavé. A hned následující den došlo k runu na banku. Začalo to tu noc a další den a Silicon Valley Bank se zavřela. Proč to spolu souvisí? Protože ve velmi málo informovaném vývoji od roku 2020 vidíme, že ta prokurátorka z Panenských ostrovů přidala jména na seznam – nejméně 10 finančních institucí.

V té žalobě přidala nejméně 10 finančních institucí a více než 30 korporací, trustů a neziskových subjektů, o kterých si myslela, že jsou spojeny s obchodováním s lidmi. Uvedla, že Epstein prostřednictvím obžalovaných a ve spojení s nimi obchodoval, znásilňoval, sexuálně zneužíval a držel v zajetí nezletilé dívky a mladé dívky ve svých nemovitostech na Panenských ostrovech. Bum. Tohle je článek z ABC News Radio. Článek je zastrčený.

Je dost těžké na něj narazit. Je z 28. července 2020. A podívejte se, kdo se na tom podílí. JPMorgan Chase,Citibank. Fidelity Investments, Charles Schwab. Toho jsme právě zmiňovali. Bank Leumi, což je izraelská banka, Wells Fargo, Northern Trust a Silicon Valley Bank. Bum, bum, bum.

Spojeno zpětně s trestním stíháním Jeffreyho Epsteina, partnerských subjektů, které podle té prokurátorky umožnily operace Jeffreyho Epsteina s obchodováním se sexem na Amerických Panenských ostrovech. O případu Jeffreyho Epsteina toho bylo napsáno tolik, ale pouze v alternativních médiích. Nikdo z mainstreamu se toho nechopil. A nevím, jestli to někdy udělají.

Krach Silicon Valley Bank má vazby na Jeffreyho Epsteina a další

Ale to bylo z ABC News. Snažím se lidem dávat mainstreamové články, když můžu, protože vím, jací jsou lidé. Nevěří věcem, dokud nevyjdou z mainstreamu. Takže samotná Silicon Valley Bank je jmenovaná Denise Georgeovou na Amerických Panenských ostrovech, prokurátorkou, která už vyhrála dva soudní spory, jeden proti Deutsche Bank a jeden proti pozůstalosti Jeffreyho Epsteina. Vyžádala si záznamy od všech těch subjektů, které jsem právě jmenovala.

A dva z nich, Wells Fargo a Charles Schwab, se právě teď potýkají s problémy a říká se, že je to nákaza od Silicon Valley Bank, ale je to tak? Já nevím. Jen bych chtěla učinit poznámku na okraj. Když jsem se věnovala Jeffreymu Epsteinovi, jedním z hlavních argumentů, které jsem opakovaně uváděla, bylo, že financuje „Frankenovi“ vědce.

Říkala jsem, že zprávy se tím dostatečně nezabývají. Byl na těch miliardářských večeřích pro Edge.org, kde financovali výzkumy jako CRISPR, ten software na úpravu genů. George Church, ten chlapík s bílým plnovousem, je spoluvynálezcem CRISPRu.

A má firmu, kde prodává soupravy pro sestřih genů, a samozřejmě i další věci, které s genovým sestřihováním dělá. Kde je ta společnost? V Číně. Proč je v Číně? Pravděpodobně proto, že tamní předpisy nejsou tak striktní. Odkud pochází financování?

Nevím, možná od Silicon Valley Bank. Možná tam bylo nějaké propojení na zprostředkování těchto půjček, prostřednictvím Jeffreyho Epsteina a jeho kontaktů na vědce a na miliardáře v Silicon Valley, možná v této bance, nevím. A pak vezměte v úvahu toho chlápka, kterého dostali za tu půjčku 150 milionů dolarů, která byla založená na falešných papírech, Silicon Valley Bank. Působí v Palm Beach County na Floridě, pár let po smrti Jeffa Epsteina. Dobře, takže pokračujeme. Tady je článek z dnešního dne: Krach Silicon Valley Banky se odráží v izraelském zálivu.

Sága Silicon Valley Bank se s Blízkým východem pojí v několika směrech. Banka sloužila mnoha izraelským startupům. A její selhání vyvolává v izraelském technologickém sektoru paniku. A byla to jedna ze jmenovaných bank? Ano. Vidíte? O co tu vlastně jde? Tady je jeden z případů, který ta prokutárotka na Panenských ostrovech vyhrála.

Tohle byli obžalovaní, Darren Indyke a Richard Kahn, byli to osobní právník a interní účetní pozůstalostí. Takže od nich získala vyrovnání ve výši 105 milionů dolarů poté, co vyhrabala nejrůznější informace, včetně tohoto faktu, který jsem předtím neslyšela. Epstein vyhrožoval třem svým americkým obětem ublížením na zdraví, aby je přiměl vzít si tři zahraniční oběti. Bizarní.

Takže to vyhrála. A vyhrála i případ proti Deutsche Bank, která podle newyorského ministerstva financí souhlasila zaplatit 150 milionů za nedodržování předpisů v souvislosti s tím, že obchodovala s Epsteinem.

Takže odváděla skvělou práci. A v prosinci 2022 podala žalobu proti JP Morgan. A co se stalo pak? Dostala padáka. Na Nový rok, v neděli 1. ledna 2023, dostala padáka. Podala žalobu na JP Morgan a dostala padáka. Co se tam píše? Odvolání Denise Georgeové přišlo jen několik dní poté, co v New Yorku podala žalobu na společnost JPMorgan Chase a obvinila ji, že Epsteinovi pomáhala financovat nezákonné vykořisťování žen a dětí na Amerických Panenských ostrovech. Páni, smrdí to na sto honů, nebo ne?

Ale viděli jsme, že soudce v New Yorku právě 9. března souhlasil a řekl: „Dobře, víte co? Budete muset předat věci požadované v tomto předvolání v tomto soudním procesu.“ A to i přesto, že prokurátorka dostala padáka. Nový prokurátor ty dokumenty chce asi pořád. A Jamie Dimon a JP Morgan budou muset ty dokumenty předat. Z toho nemohou mít radost. Určitě z toho nemají radost. Ale tady přichází další zvrat. Kdo byl na Amerických Panenských ostrovech těsně po podání žaloby a těsně před tím, než byla vyhozena prokurátorka Denise Georgeová? Joe Biden.

Joe Biden přijíždí na Americké Panenské ostrovy, aby si odpočinul mezi svátky. Cože? Aby si odpočinul mezi svátky. Musí to být hezký život, když se povede mít odpočinek. Nevím, co tím myslí. Ale tento článek je z 27. prosince 2022. Prezident a jeho manželka Jill Bidenová v úterý odletěli z Washingtonu na Svatý Kříž, jeden ze tří ostrovů, které tvoří území USA v Karibiku. Svatý Kříž je tropická destinace, na kterou Biden odjíždí přinejmenším od doby, kdy byl v letech 2009 až 2017 viceprezidentem.

Posledních pár let jsme ho postrádali, říká obyvatel ostrova a právník v důchodu. Protože tam asi jezdil pořád. Ale už tam pár let nebyl. Ale letos tam letěl v období mezi Vánocemi a Novým rokem. A prokurátorka v tom případu dostane padáka. Páni. To mi připomíná něco, co se už stalo. Víte, co to bylo? Vzpomínáte si, když byl Biden viceprezidentem a vystoupil na pódium a na video a řekl, že chce, aby byl na Ukrajině vyhozen prokurátor?

A použil balíček pomoci ve výši 1 miliardy dolarů jako páku, aby přiměl Ukrajinu toho prokurátora vyhodit. Vzpomínáte si na to? No, jak můžete vidět přímo tady, tak se to stalo. A důvodem bylo, že prokurátor prověřoval společnost Burisma, ve které byl jeho syn Hunter členem rady. Oni popírají, že to byl ten důvod. Ve skutečnosti to staví na hlavu a říkají: Ale ne, my jsme opravdu chtěli, aby vyšetřoval Burismu, ale on ji nevyšetřoval.

Takže proto Joe Biden požádal, aby ho vyhodili. Vážně? Váš syn je ve správní radě této společnosti, a prosíte státního zástupce, aby ji vyšetřoval? To se mi nezdá správné. A pak to spojíte s propuštěnou prokurátorkou na Amerických Panenských ostrovech, která právě podala žalobu na JP Morgan. Nevím, možná by mohl ve své funkci prezidenta zkroutit nějaké ruce.

Než se přesunu dál, podívejte se na další věc o Svatém Kříži. Jeffrey Epstein v určitém okamžiku vypovídal na Amerických Panenských ostrovech. Nejsem si jistá, kdy to bylo. Tohle bylo zveřejněno v roce 2019. Nejsem si jistá, odkdy to je, ale podívejte se, co tady říká. Ptali se ho na to, proč provozoval svou platformu pro obchodování s počítačovými algoritmy na Panenských ostrovech. On říká, proč na Panenských ostrovech? Znovu opakuji, že na Svatém Kříži máme vysokorychlostní připojení, takže musím prosit oba servery, aby uchovávaly informace z mé databáze.

Ale je zajímavé, že je to na Svatém Kříži, protože jeho ostrov byl malý St James, který je u ostrova St. Thomas. Není to tak, že by od sebe byly daleko, ale myslela jsem si, že to zmíním, když už byl Biden v té době na Svatém Kříži. Ukážu vám, co jsme zatím udělali.

Spojení s Čínou, Peter Thiel, který možná způsobil run na banku tím, že se zmínil o tom, že by lidé mohli chtít dostat peníze z této Silicon Valley Bank, která byla bankou pro technologické startupy a má partnerství s Čínou. Možná se Thiel z nějakého důvodu snažil s touto bankou skoncovat. To nevím. FDIC přivřeli oči nad šílenými sázkami Silicon Valley Bank na poskytování šílených půjček.

Financovala spoustu internetových startupů dotcom, tehdy se jim říkalo internetové startupy. A pak přišel krach dotcom bubliny. A oni se nikdy nepoučili, protože jen před pár lety v roce 2021 poskytli úvěrovou linku ve výši 150 milionů dolarů jednomu člověku a přišli v tom o 80 milionů dolarů. Zfalšoval všechny dokumenty, kontrolovali to vůbec? Takže co se s tou bankou vlastně děje? Já nevím. A pak jsme mluvili o tom, že se zdálo, že ve Wells Fargo a Charles Schwab došlo k nějaké nákaze.

Ale byla to skutečně nákaza? Nebo to bylo něco, co vyvolala panika na internetu? Nebo šlo o to, že zasvěcení věděli, že všechny tyto subjekty byly jmenovány týmem prokurátorů z Amerických Panenských ostrovů v souvislosti s tím, že pomáhaly Jeffreymu Epsteinovi prát peníze z obchodu se sexem? Nevím. Ale je to prostě tak hluboké. A máme tu Bidena, který předvádí reprízu své role zabijáka prokurátorů, kterou předvedl na Ukrajině. Takže doufám, že to bylo zajímavé, ale není to konec.

Možná o tom natočím další video, protože je tu celá zamotaná síť s bývalým Ponziho schématem, které také probíhalo ve floridské právní kanceláři. Možná jste o tom už slyšeli, ale o tomhle se také nikdy nepíše. Už jsem o tom měla také informovat. Ale on provozoval Ponziho schéma. Přečtu vám tohle: Jedním ze způsobů, jak to udělal, bylo, že podvedl investory, aby uvěřili, že jeho firma zastupuje četné nezletilé dívky, které měly sex s miliardářem z Palm Beach a odsouzeným sexuálním delikventem, Jeffrey Epsteinem.

Rothstein navíc tvrdil, že má k dispozici letové záznamy, z nichž vyplývá, že Epstein s některými ze stěžovatelek létal svým soukromým letadlem s významnými lidmi, včetně bývalého prezidenta Billa Clintona. Investorům řekl, že Epsteinovi, Clintonovi a dalším zúčastněným celebritám v podstatě nezbývá nic jiného než tyto případy urovnat a že se jedná o skutečný poklad. Ti pak shromáždili miliony, které investovali do urovnání, část těchto urovnání vyplatili obětem a zbytek si strčili do kapsy. Ale tohle se táhne už hodně dlouho, je to už dost dávno.

A zajímavé je, kdo Rothsteinovi pomohl s tímto podvodem? Byla to TD Bank. Takže je v tom zapletená další banka. TD Bank hrála v Ponziho schématu rozhodující roli, jak řekl sám Rothstein. Musíte vědět, že TD Bank a Charles Schwab jsou v podstatě propojeny. Protože TD Bank Group investovala do Charles Schwab, je největším akcionářem, ale pak Charles Schwab vlastní Správu aktiv TD nebo tak něco. Takže tam dochází k symbiotickému vztahu.

A viděli jsme, že Charles Schwab je jedním z těch, jejichž hodnota stále klesá. Takže TD Bank už ztratila 2 % své hodnoty od těchto událostí a může přijít ještě víc, ale nepanikařte, nenechte se chytit do paniky. Tohle se pravděpodobně týká jen některých velkých ryb. Nepropadejte panice a nevybírejte své peníze nebo způsobíte, že to bude sebenaplňující proroctví. Způsobíte problém, kterého se bojíte, že nastane. Takže prostě vychladněte. Dobře. To je všechno.

Přejděte prosím na můj web AmazingPolly.net. Pokud můžete přispět na mou práci, bylo by to skvělé. Je tam online fórum a také adresa mé poštovní schránky, pokud byste mi chtěli něco poslat poštou, což miluji. Pokud se vám to líbilo, vraťte se pro další, zanechte palec nahoru, komentujte, přihlaste se k odběru. Do příště, zatím.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů