fbpx

Norský profesor: „Vakcína od AstraZenecy způsobuje krevní sraženiny”

Ve zkratce...

Norský profesor veřejně potvrdil, že vakcína od AstraZenecy způsobila krevní sraženiny u třech zdravotníků, kdy jeden z nich zemřel.
Share on facebook
Facebook
Share on vk
VK
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
  •  

Profesor Pål Andre Holme řekl norským národním novinám VG, že vakcína od AstraZenecy u třech norských zdravotníků způsobila vážné krevní sraženiny.

Holme vedl vyšetřování toho, proč zdravotníci (všichni pod 50 let) byli hospitalizovaní s vážnými krevními sraženinami a nízkou hladinou krevních destiček poté, co dostali vakcínu od AstraZenecy. Jeden ze zdravotníků v pondělí zemřel.

Při dotazu, proč si je tak jistý, že vakcína způsobila krevní sraženiny, odpověděl:

„Důvod máme. Kromě vakcíny není nic, co by mohlo vysvětlit, proč tito jedinci měli takovou imunitní reakci. V lékařské historii těchto jedinců není nic, co by způsobilo takovou silnou imunitní reakci. Jsem si jistý, že protilátky, které jsme našli, jsou příčinou, a nevidím žádné jiné vysvětlení, než že za to mohla vakcína.”

Norská vláda a AstraZeneca prozatím odmítli komentovat. „Musíme se nejprve podívat na výsledky, nechci prozatím komentovat,” uvedl lékařský ředitel Steinar Madsen.

„Čekáme na rozhodnutí Evropské lékové agentury, než se k tomu vyjádříme,” řekla vedoucí oddělení pro styk s médii AstraZenecy Christina Malmberg Hägerstrandová.

Tohle je zásadní pokrok. Norský vědec ohlásil, že to byla vakcína, která způsobila krevní sraženiny u třech zdravotníků, které prozkoumal, kdy jeden z nich zemřel. O tomto se mimo Norsko psát nebude. Měli byste tento článek sdílet s kýmkoliv, koho znáte, kdo se má nechat očkovat vakcínou od AstraZenecy nebo jakoukoliv jinou.

Související zpráva:


Zdroj na norský článek


  •  

Sdílet:

Share on facebook
Facebook
Share on vk
VK
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Líbí se Vám překlady?

Mohlo by vás zajímat

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *