Nový normál [DOKUMENT]

Ve zkratce...

Koronavirová krize s sebou přinesla spoustu drakonických opatření. Kam to vše spěje? Podívejte se na dokument shrnující problematiku kolem současné krize, počínaje od striktních opatření, demonstrací po zaváděné vakcíny a čtvrtou průmyslovou revoluci.
Facebook
Telegram
VK

Přepis:

Vypravěčka: 11. březen 2020. Světová zdravotnická organizace vyhlásila pandemii SARS-CoV-2.

WHO: Covid-19 může být charakterizován jako pandemie.

Vypravěčka: Od té doby jsme byli čtyřikrát uzavřeni.

B. Johnson: Musím dát Britům velmi prostou instrukci. Musíte zůstat doma.

Vypravěčka: Hlásili nám denní počet úmrtí.

BBC: Počet obětí v Británii nyní dosáhnul 3605 lidí.

Vypravěčka: Odmítli nám lékařskou péči.

Hlasatelka: Koronavirus má devastující efekt na léčbu rakoviny.

Vypravěčka: Zakázali nám vycházet.

TalkRADIO: Boris Johnson zítra nařídí povinné uzavření všech hospod po 22:00.

Vypravěčka: Zavřeli nám naše podniky.

Žena: Víte, že tohle je nesprávné! Také to víte!

Vypravěčka: Přišli jsme o práce. Omezili nám návštěvy našich blízkých.

Žena: Počkejte, neberte ji pryč. Hej! Neberte ji pryč! Neberte ji pryč!

Vypravěčka: Nemohli jsme se socializovat.

Sky News: Boj skončil, když si Beth vzala život.

Vypravěčka: Zakázali nám protestovat.

Muž: Řekněte mi, jaký zákon jsem porušil! Nemůžete mi říct, že jsem porušil zákon.

Vypravěčka: Napadali nás.

Muž: Co děláte?! Hej! Hej! Hej!

Vypravěčka: Zatýkali nás a dávali nám pokuty.

Muž: Jaká to ostuda! Musíte mít přece matky! Tohle je ohavné!

C. Walker: Byla to stará dáma, která přišla o svoji důstojnost za to, že měla odvahu protestovat.

Vypravěčka: Tohle vše se zavádí na základě špatných dat.

C. McGiffin: Statistický úřad tento týden zveřejnil data a řekl, že jim snížili jejich hodnotu… takže i lockdown byl znovu založen na špatných číslech.

Vypravěčka: Falešné míry nákazy.

Moderátorka: Podle zprávy z Morning Times 30 % výsledků testů dávají falešná pozitiva.

Matt Hancock: Aplikace vám jen řekne, abyste se sami izolovali, pokud jste byli v blízkém kontaktu s někým, kdo testoval pozitivně.

Moderátorka: Ano, ale můžou být falešně pozitivní.

M. Hancock: Musela byste být s někým v blízkém kontaktu, aby vám řekla, abyste se izolovala.

Moderátorka: Ale ten test mohl být falešně pozitivní.

Vypravěčka: A nafouknutá data o smrtnosti.

Dr. Yeadon: Úmrtí na koronavirus se uvádí kdokoliv, kdo zemře z jakéhokoliv důvodu během 28 dnů od pozitivního testu (na covid).

Vypravěčka: Teď urychlili zavádění vakcíny. Ale vrátí se život do normálu?

GMB: Jen jednoduše… docela vás to dojalo.

M. Hancock: Víte… byl to pro spoustu lidí velmi těžký rok. A teď můžeme se svými životy pokračovat.

Vypravěčka: Nebo uvidíme nový normál? Svět se striktními tyranskými pravidly ovládaný centralizovaným totalitním státem?

Od chvíle, kdy covid-19 byl vyhlášen pandemií, mnoho lidí spekuluje o tom, že to bylo plánováno skupinou technologických elit, které globálně řídí vlády. Ale mají tyto myšlenky nějakou váhu? A jaká mohou být jejich motivy k vytvoření globální pandemie? Abychom to pochopili, musíme nejprve prozkoumat zásadní změnu, která probíhá v naší ekonomice, o které ví jen menšina lidí. Říká se tomu 4. průmyslová revoluce.

Dodnes došlo ke třem průmyslovým revolucím. První se stala koncem 18. století s vynálezem parního stroje, což vedlo ke stavbě továren a prudce expandujícímu textilnímu průmyslu. Koncem 19. století proběhla druhá průmyslová revoluce s počátkem masové produkce a také nových průmyslů jako ocelářský a elektrárenský. A třetí se stala koncem 20. století, kdy došlo k vynálezu počítačů a internetu. A teď čtvrtá průmyslová revoluce, která popisuje vznik umělé inteligence, a jak se integruje s lidmi.

Umělou inteligence neboli UI lze už najít v našem dennodenním životě. Od toho, jak nakupujeme v supermarketu, po to, jak se odbavujeme na letišti. Je ale mnohem vyspělejší, než si většina lidí uvědomuje. Podnikatel Elon Musk v srpnu 2020 předvedl demonstraci své nové společnosti Neuralink. Tento mikročip, napojený na náš mozek malinkatými dráty, je synchronizovaný s umělou inteligencí a lidem umožní ovládat cokoliv od umělých končetin po počítačové hry. Tento fungující koncept se už zkouší na lidech. Má potenciál kompletně transformovat způsob, jakým komunikujeme online.

Elon Musk: Tento přístroj může mít různé funkce týkající se sledování vašeho zdravotního stavu, varování vás před možným infarktem nebo jiným poškozením, a také ostatních funkcí jako pouštění hudby. Bude to dělat hodně věcí.

Joe Rogan: Je to kyborg. Je to kombinace elektroniky a biologie.

E. Musk: Ano. Věci se více propojují.

Vypravěčka: Kai-Fu Lee je bývalý prezident Google Číny, a Microsoft Research Číny. a také autor nejprodávanější knihy New York Times – „Super mocnosti UI – Čína, Silicon Valley a nový světový řád”. Kai-Fu je přesvědčen, že Čína bude UI super mocností během pěti let.

Kai-Fu: Pro ty z vás, kteří nebyli tři roky v Číně, prosím, buďte opatrní, když tam pojedete, protože tam nemusí přijmout vaši kreditku nebo hotovost. Čína byla v podstatě ovládnuta mobilními platbami. V době UI… pokud data jsou novou ropou, pak Čína je nová Saúdská Arábie.

Vypravěčka: Jedna aktuální obava v oblasti UI je úbytek pracovních pozic.

Kai-Fu: Roboti nahrazují práce lidí. Pracují 24/7, jsou účinnější.

Moderátor: Předpovídáte, že z dlouhodobého hlediska budeme mít problém s pracovními pozicemi?

Kai-Fu: Ne z dlouhodobého hlediska, ale možná v dalších 10 letech.

M: Takže k tomu dojde mnohem dřív?

Kai-Fu: Ano. Pokud spousta lidí najde štěstí bez práce, tak to bude dobrý výsledek.

Vypravěčka: Roboti ve skladech Amazonu transportují předměty lidem, kteří je zabalují k přepravě. Amazon je přesvědčen, že do 10 let nebudou potřebovat jediného člověka k dodání zboží. Podle Světového ekonomického fóra 50 % pracovní síly v roce 2025 bude třeba rekvalifikovat. A je pravděpodobné, že jen hrstka z nich najde práci, což povede k tomu, že velká část pracovní síly bude nezaměstnaná.

E. Musk: Je velká šance, že kvůli automatizaci skončíme se zaručeným příjmem nebo něčím takovým. Lidé budou mít čas dělat jiné věci, komplexnější a zajímavější věci, takže více volného času. A pak musíme přijít na to, jak se v budoucnosti integrujeme se světem s pokročilou UI.

Vypravěčka: Jedna myšlenka, která nabírá na popularitě, je technologickým společnostem účtovat robotickou daň, kterou bude možné přerozdělit mezi nezaměstnané jako zaručený příjem.

Bill Gates: Robotické společnosti podle mě nebudou naštvané, že tam bude daň. Je to v pořádku.

Klaus Schwab: Na rozdíl od minulosti, předchozích třech revolucí, nejspíše bude mizet více pracovních pozicí než kolik bude přibývat nových.

Vypravěčka: Tohle je Klaus Schwab, autor této knihy – Čtvrtá průmyslová revoluce. Je také vedoucím Světového ekonomického fóra, kterou financují největší globální podniky, a mezi členy patří generální ředitelé, vedoucí států, a vládní ministři zemí jako Británie a USA.

K. Schwab: Čtvrtá průmyslová revoluce bude mít zásadní dopad na naše životy. Ve skutečnosti změní nás, naši identitu, a samozřejmě dá vzniku politikám a vývojovým prvkům jako chytrá doprava, chytrá vláda, chytrá města.

Vypravěčka: Britská vláda v červnu 2019 publikovala detaily o svém partnerství se Světovým ekonomickým fórem v politice s názvem „Regulace pro čtvrtou průmyslovou revoluci”. O rok později, v červnu 2020, Světové ekonomické fórum zveřejnilo tohle promo video s názvem „Velký reset”.

Účel tohoto videa je naznačit, že vše od ekonomiky po naši kulturu se musí změnit.

Po resetu ukazuje obrázky digitální technologie, biologických buněk, populací, hotovosti, změny klimatu, řízení dopravy… A tohle… zdá se to povědomé? Tohle promo video bylo zveřejněno 6 měsíců předtím, než Margaret Keenanová obdržela první vakcínu proti covidu-19.

Časopis Time v listopadu 2020 publikoval Velký reset na své přední straně. Generální ředitel Světového ekonomického fóra, Jeremy Jurgens, je přesvědčen, že bude mít devastující dopad na naši ekonomiku.

Jurgens: Když se podíváte na Velký reset, stále jsme v prvních fázích globální krize. Tohle může navždy transformovat společnost. Když poprvé začala, lidé říkali, že tohle je největší krize od finanční krize z let 2007 a 2008. A o něco později říkali, že tohle je největší krize od 2. světové války. Nyní se na to díváme a říkáme, že tohle je srovnatelné s tím, co se stalo během Velké hospodářské krize.

Vypravěčka: Politici tuto kampaň také podporují.

J. Trudeau: Tato pandemie nám poskytnula příležitost pro reset. Tohle je naše šance urychlit naše před-pandemické snahy, přetvořit ekonomické systémy.

K. Georgieva: Historie se na tuto krizi bude dívat jako na velkou příležitost pro reset.

A. Guterres: Všechny prvky velkého resetu jsou zásadní k vytvoření budoucnosti, kterou potřebujeme.

Vypravěčka: A dokonce ji propaguje královská rodina. která zveřejnila tohle video na svůj YouTube kanál s hashtagem Velký reset.

Princ Charles: Jsme na pokraji katalytických průlomů, které změní náš pohled na to, co je možné a výdělečné v rámci udržitelné budoucnosti. Potřebujeme změnu paradigmatu, která inspiruje akci na revoluční úrovni a rychlosti. Jednoduše nemůžeme plýtvat více časem. Jediný limit je naše ochota jednat. A čas na to jednat, je nyní.

Vypravěčka: Světové ekonomické fórum je přesvědčeno, že kapitalismus je třeba předělat. Slogan „přebudovat lépe” převzali politici z celého světa.

Jestli se vám líbí překlady, zvažte přispění na jejich tvorbu a podporu projektu, děkuji.

B. Johnson: Tento moment nám dává větší šanci být radikální a dělat věci odlišně. Přebudovat lépe.

J. Trudeau: Protože můžeme jen přebudovat lépe, pokud se na sebe navzájem spolehneme.

J. Biden: Poslední dva týdny jsem sdílel svůj plán pro zotavení ekonomiky. Říkám tomu „přebudovat lépe”, protože nemůžeme vrátit věci tak, jak byly předtím. Musíme to udělat lépe. A první věcí v mém plánu odmítá poraženecký pohled automatizace a globalizace… to znamená, že můžeme zajistit, že američtí pracovníci budou vést k budoucnosti vyrobenou v Americe.

Vypravěčka: Jak tedy vypadá svět po velkém resetu? Tohle video od Světového ekonomického fóra ukazuje 8 předpovědí pro rok 2030. Zde jsou tři z nich: Nebudete nic vlastnit a budete šťastní. Cokoliv, co budete chtít, si pronajmete, a bude vám to doručeno dronem. Západní hodnoty budou testovány do bodu zlomu. Mnohé nové politiky Borise Johnsona jdou ruku v ruce s cíli Světového ekonomického fóra.

Jeho nový plán pro zelenou průmyslovou revoluci v listopadu 2020 začlenil zákaz benzinových a naftových aut do roku 2030. Společně s ostatními současnými omezeními jako omezení přístupu vozidel na vedlejší cesty, což způsobuje zácpy na hlavních cestách, rozšíření zóny zácpy a zavedení dopravní mílové daně. Dalo by se říct, že se snaží odstranit vlastnění aut.

Kai-Fu: Největší využití vidíme v autonomním řízení. Tohle nahradí celou dopravu, na kterou jsme dnes zvyklí. Už nebudete kupovat auta. Vaše auto je 96 % času zaparkované, takže se znehodnocuje… to není dobrá investice. Pouze 4 % času vás dostane z bodu A do bodu B. Ale představte si, že existuje Uber, který se k vám dostane za 30 vteřin, je velmi spolehlivý a čistý a není tam žádný nepříjemný řidič, protože tam není žádný, a je velmi bezpečný. Koupili byste si pak auto?

Jedna věc je o UI je ta, že čím více dat, tím je lepší. Za 10 let po prvním spuštění bude nejspíše mnohem lepší než lidé, většina z nás se bude bát řídit. Víte proč? Protože autonomní vozidla začnou spolu komunikovat. Minou se o jeden centimetr. Jako lidé se staneme naši nejhorší nepřátelé, protože my budeme hrozba pro náš život. Stroje budou bezpečné, a poté lidem bude znemožněno řídit. Yuval Harari: Řekněme, že je vám 50 let a jste řidič kamionu. A právě jste přišli o práci kvůli samořídícímu vozidlu. Existují nové práce v navrhování softwaru, nebo učit jógu inženýrům. Ale jak se 50letý řidič kamionu rekvalifikuje jako softwarový inženýr nebo učitel jógy? Protože UI není ani zdaleka u svého plného potenciálu. Všechny práce zmizí, nové práce se objeví, ale pak nové práce se rychle změní a zmizí.

Vypravěčka: Na každoročním setkání Světového ekonomického fóra v Davosu v roce 2020, historik, filozof a autor Yuval Harari varoval publikum před nebezpečím umělé inteligence.

Y. Harari: Hodně toho slyšíme o obrovských slibech technologie. A tyto sliby jsou naprosto reálné, ale technologie může také narušit lidskou společnost a samotný význam lidského života a to v mnoha ohledech. Počínaje od stvoření globální nepoužitelné třídy po vzestup datového kolonialismu a digitálních diktátorství. Ti, kteří selžou v boji proti nedůležitosti, budou tvořit novou nepoužitelnou třídu.

A tato nepoužitelná třída bude oddělena stále rostoucí propastí od stále mocnější elity. Už jsme uprostřed boje o umělou inteligenci, kde Čína a USA jsou v první linii boje, a většina zemí je ponechána daleko v pozadí. Umělá inteligence pravděpodobně vytvoří obrovské bohatství v pár vysoce technologických centrech, zatímco ostatní země buď zbankrotují nebo se stanou využívanými datovými koloniemi. Jen se zamyslete… co se stane s rozvíjejícími ekonomikami, jakmile bude levnější vyrábět auta v Kalifornii než v Mexiku?

A co se stane s politikou ve vaší zemi za 20 let, když někdo v San Franciscu nebo Pekingu bude znát celou lékařskou a osobní historii každého politika a každého novináře ve vaší zemi včetně všech jejich sexuálních výstřelků, všech jejich duševních slabinách a všech jejich korupčních dohodách? Když máte dostatek dat, nemusíte posílat vojáky, abyste zemi ovládli.

Vypravěčka: Od začátku pandemie do srpna 2020, sedm technologických gigantů přidali téměř 2,5 bilionů dolarů ke své tržní hodnotě. Z toho 400 miliard přidal Microsoft. Jeho zakladatel, Bill Gates, má také zájem ve vakcínách, kde skrze Nadace Billa a Melindy Gatesových vlastní akcie firem, které vyrábí vakcíny, Pfizer a Moderna. Obě společnosti vyrábí nové generace vakcín, které přímo ovlivňují naši DNA. Tradiční metody očkování zahrnují píchnutí mrtvého nebo oslabeného viru, což spouští imunitní systém k vytvoření protilátek, které nám pomáhají se chránit v případě, že se virus dostane do našeho systému Nová mRNA technologie firem Pfizer a Moderna ale není standardní očkovací vakcína, ale spíše genetické inženýrství.

Namísto píchnutí viru do pacienta, jejich přístup je píchnout syntetické molekuly, které transportují instrukce do buňky o tom, jak tvořit protilátky pro boj s virem. Až do srpna 2020 nebyly žádné mRNA vakcíny schválené k použití na lidech. Časopis The Lancet 21. listopadu 2020 vyjádřil zklamání, že výsledky testů vakcíny byly oznámeny skrze tiskové zprávy, což zanechává mnoho vědeckých nejistot kvůli nedostatku bezpečnostních dat. Jejich publikace také vyjádřila nejistotu ohledně toho, jak dobře vakcíny fungují u starších lidí nebo u těch s existujícími onemocněními, a také o jejich účinnosti v prevenci vážného onemocnění. Na začátku prosince 2020 skupina lékařů z celého světa vytvořila video, aby varovali veřejnost o bezpečnosti vakcín.

Dr. Smet: Pod záminkou globální pandemie má farmaceutický průmysl povolení přeskočit testy na zvířatech. To znamená, že my lidé budeme pokusnými králíky.

Dr. Denis: Tato vakcína byla vyvinuta příliš rychle. Nemáme ponětí, jaké budou její dlouhodobé účinky. Je to experiment na lidstvu.

Dr. Evans: Existují pouze omezená, krátkodobá bezpečnostní data a žádná dlouhodobá bezpečnostní data k vyloučení pozdějšího spuštění negativních účinků jako autoimunitní onemocnění, neplodnost a rakovina.

Dr. Fierlafijn: Prosím, buďte kritičtí. Udělejte si vlastní výzkum a nenechte média, aby vás zmanipulovala.

Dr. Madej: Tohle je poprvé, co taková vakcína bude použita na lidské rase. Existuje spousta různých otřesných věcí, které se nám mohou stát, a musíme to prošetřit, než budeme pokračovat. Tohle je moje varování pro svět.

Vypravěčka: CDC 19. prosince 2020 publikovalo tuto zprávu od poradní komise o imunizačních praktikách. Jen jeden den poté, co Británie zahájila očkování s vakcínou Pfizer-BioNTech proti covidu-19, úřady potvrdily dva případy anafylaktického šoku, což je velmi vážná alergická reakce, která je při spuštění dost silná a může způsobit úmrtí. Na straně 6 pod titulkem „V-safe aktivní sledování pro vakcíny proti covidu-19” je uvedeno, že 3150 neboli 2,8 % ze 112 807 příjemců vakcín byli „neschopní provádět normální denní aktivity, neschopní pracovat nebo vyžadovali péči od lékaře nebo zdravotníka.”

Dr. Coleman: Pokud 60 milionů lidí v Británii dostane vakcínu, můžeme očekávat 1,67 milionů lidí, kteří nebudou schopni pracovat, nebudou schopni provádět normální denní aktivity a budou vyžadovat péči. Nevím, na jak dlouho. Pokud 6 miliard lidí po celém světě dostane vakcínu, pak číslo stoupne na 167 milionů lidí. A tohle je, pamatujte, krátkodobý problém. Nevíme, co se stane ze střednědobého nebo dlouhodobého hlediska.

Hlasatelka CBS: Vedlejší účinky vakcíny Moderna zní znepokojivě. Po druhé dávce alespoň 80 % účastníků zažili systémový vedlejší účinek, počínaje od vážné zimnice po horečky. Takže… jsou tyto vakcíny bezpečné?

Bill Gates: No… úřad FDA se na to detailně podívá. FDA je zlatý standard regulačních orgánů a jejich současný postup, pokud se jím budou řídit, je velmi vhodný. Víte… ty vedlejší účinky nebyly velice vážné, což znamená, že nezpůsobily trvalé zdravotní problémy. Moderna musela použít poměrně vysokou dávku, aby vznikly protilátky. Některé ostatní vakcíny budou moct použít nižší dávky, aby vznikla náležitá odpověď, včetně D&J a Pfizeru. Tyto vakcíny mají různé rysy, je skvělé, že jich máme několik.

Hlasatelka: Znáte ta data lépe než já. Ale Bille, ale data ukazují, že všichni s vyšší dávkou utrpěli vedlejší účinek.

Vypravěčka: Kromě jejich zájmu ve vakcínách, Nadace Billa a Melindy Gatesových sponzoruje mediální organizace jako BBC, univerzity, které poskytují mediální zástupce, a ve spolupráci se Světovým ekonomickým fórem sponzorovala Událost 201. Tato událost byla simulací koronavirové pandemie pět měsíců před skutečnou pandemií.

Událost 201: Jménem našeho centra a partnerů, Světového ekonomického centra a Nadace Billa a Melindy Gatesových, bych velmi ráda srdečně přivítala naše zdejší publikum v New Yorku. Cílem cvičení Událost 201 je ukázat potenciální následky pandemie. A jaké společenské a ekonomické výzvy by přinesla.

Video: Nový koronavirus se tiše šíří ve stádech. Farmáři začali postupně onemocnět. Nakažení dostali respirační onemocnění s příznaky počínaje od mírných, chřipkových příznaků po vážný zápal plic. Nejvážnější případy vyžadovaly intenzivní péči a mnozí zemřeli. Odborníci se shodují, že pokud nedojde k rychlé kontrole situace, může to vést k vážné pandemii, která se rozšíří po celém světě a nakazí lidi všude.

Událost 201: Scénář také zdůrazňuje zásadní roli, kterou hrají globální podniky, a veřejná a soukromá partnerství v přípravě a reakci na pandemie.

Vypravěčka: Na přelomu 20. století bylo 90 % všech amerických rafinerií, ovládaných Johnem Rockefellerem, který poté zmonopolizoval farmaceutický průmysl. Měl šest dětí, které založily Venrock, investiční společnost, která investovala do technologických společností jako Apple a Intel. Rockefellerova nadace v roce 2010 zveřejnila dokument s názvem Scénáře pro budoucnost technologie a mezinárodní rozvoj, který popisuje pandemický scénář s titulem:

„Svět přísnější vládního řízení shora dolů a více autoritářského vedení. Národní vůdci z celého světa během pandemie využívali svoji autoritu a zaváděli přísná pravidla a omezení, od povinného nošení roušek po kontroly tělesné teploty. Občané se ochotně vzdali části své suverenity a svého soukromí výměnou za větší bezpečnost a stabilitu. Tento zvýšený dozor nabyl mnoha forem, jako biometrická identifikace všech občanů.”

Zatímco nejsou žádné důkazy, že tento 10 let starý dokument má jakýkoliv vztah se současnou pandemií, byl přesný v předpovězení mnohých extrémních omezení, která se dnes zavádí. Rockefellerova nadace v prosinci 2020 zveřejnila tuto zprávu. „Dorazily vakcíny proti covidu-19, s dostatkem zásob k očkování 50 milionů lidí do konce ledna. Ale tyto první dávky nebudou mít z krátkodobého hlediska velký vliv k zastavení epidemie, která se vymkla kontrole. Koncem ledna bude země pravděpodobně schopná provádět více jak 70 milionů testů týdně, což je počet, který se v dubnu 2021 nejspíše zdvojnásobí na 200 milionů.”

Radí americké vládě: „Studenti by měli být testováni alespoň jednou týdně každý týden.” Tato rada od velké americké organizace má potenciál ovlivnit politiku britské vlády.

ITV News: Ministr zdravotnictví dnes oznámí program pro nouzové cílené testování pro střední školy.

Matt Hancock: Rozhodli jsme se zavést okamžitý plán k testování všech žáků středních škol v sedmi nejhůře zasažených oblastí v Londýně, v částech Essexu, okrajích Londýna, a částech Kentu.

BBC: Testy používané k odhalení pozitivních případů se nazývá PCR. Vyžaduje pouze malý vzorek ke zjištění přítomnosti viru. PCR test vám neřekne, jestli to, co odhalí, je infekční, může odhalit virové fragmenty z dřívější infekce, která vám nyní nezpůsobuje onemocnění. Tohle znamená, že může být falešně pozitivní, což znamená pozitivní výsledek testu, ale žádná aktivní infekce.

Novinářka: Promluvme si o PCR testu. Chci se vás zeptat, jestli je podle vás dostatečně spolehlivý, dr. Danielsi?

Dr. Daniels: Jsem lékař z NHS a máme mnoha letou zkušenost s těmito PCR testy a skutečností je, že výsledky vždy bereme trochu s rezervou. Testujete 1000 lidí, kdy jeden z nich je pozitivní, ale test odhalí šest lidí, pokud má 0,5% míru falešné pozitivity. To je zásadní, pokud se používá k odůvodnění politických rozhodnutí.

Dr. Yeadon: Pokud testujete opakovaně, šance jsou stále vyšší, že dostanete pozitivní výsledek. Je to příhodné… podle mě už nejde o chybu, ale že se tu hraje špinavá hra. Ale PCR testy v tomto plošném použití… nezveřejňují ani základní informace o míře falešných pozitiv. Je to neuvěřitelné… odborníci na veřejné zdraví, kteří o tom ví… mluvil jsem s některými a cítí se trapně.

Ani nemohou charakterizovat a publikovat informace, které potřebujete vědět, abyste mohli zjistit, jak tohle testovat… to se nedělá.

Vypravěčka: S PCR testem, který poskytuje velkou míru falešných pozitiv, existuje záměr zvýšit případy nákazy, aby se odůvodnily další lockdowny? Zastrašování onemocněním byla na začátku 20. století strategie vytvořená farmaceutickými společnostmi, kdy vytvořily nemoc, vystrašily lidi a pak nabídly předem naplánovaný lék.

Pokud by nejmocnější lidé dnes chtěli urychlit posun ke čtvrté průmyslové revoluci odstraněním pracovních pozic a přebudováním kapitalismu, tato strategie problém-reakce-řešení by v tom byla efektivní. 1. Vytvořit problém. Vypusťte koronavirus a vyhlaste globální pandemii.

BBC: Koronavirus byl označen za pandemii.

Vypravěčka: 2. Vyvolejte reakci. Posilněte strach skrze propagandistickou kampaň a zničte ekonomiku vynuceným zavřením podniků.

B. Johnson: Nařizujeme kavárnám, barům, hospodám a restauracím, aby dnes zavřeli co nejdříve, co mohou, a aby zítra neotevírali.

Vypravěčka: 3. Vytvořte řešení. Poskytněte nezaměstnaným zaručený příjem spojený s digitální identifikací podporovanou Microsoftem a Rockefellerovou nadací, která se implantuje do naší dlaně.

Tony Blair: Digitální ID můžete dnes vytvořit. Jde o přirozený vývoj ve způsobu, jakým budeme používat technologii v našich každodenních životech. Tato covidová krize nám k tomu dává dodatečný důvod.

Vypravěčka: Přinutit nás se nechat očkovat a zůstat doma a požadovat, abychom obývali ve chytrých městech s totalitním sledováním.

TV spot: Uvidíme, jak dlouho bude trvat, než mě najdete. Za mnou vidíte… zdravím. Očekával jsem vás.

Vypravěčka: Budou výměnou za zaručený příjem tohle podmínky, které budou vyžadovat?

B. Johnson: Chytrá města budou plná senzorů propojená internetem věcí a městské prostředí bude tak čisté jako lékárna. Ale tato technologie může být také použita k tomu, aby každý občan byl pod neustálým dohledem. Budoucnost, kde Alexa bude předstírat, že přijímá rozkazy, ale tato Alexa vás bude sledovat, brebentit svým jazykem a dupat svým chodidlem. V budoucnosti bude vše řízené hlasem. Matrace bude monitorovat vaše noční můry, vaše lednička vás bude upozorňovat na nedostatek sýru, vaše přední dveře se otevřou ve chvíli, kdy se k nim přiblížíte. Váš chytrý měřič bude zjišťovat, kde je nejlevnější elektřina a každý z těch přístrojů bude přepisovat váš každý zvyk do malinkatých, elektronických záznamů… ne do jejich čipů, nikde, kde byste to našli, ale do nějakého velkého cloudu dat, který nám umožní větší kontrolu nad lidskou rasou. Umělá inteligence (UI). Co to bude znamenat? Roboti, co budou pomáhat stárnoucí populaci nebo terminátoři s rudýma očima poslanými zpět z budoucnosti, aby zničili lidskou rasu?

Vypravěčka: Pokud tato pandemie byla naplánovaná, proč by nyní byl dokonalý čas ji aktivovat? Odpovědí může být 5G. Je 100 krát rychlejší než 4G a je nyní připraveno na zavedení. Tohle vylepšení výkonu je zásadní pro digitalizaci společnosti, bližšímu propojení lidstva s internetem věcí a umělou inteligencí.

R.F. Kennedy: Chránit veřejné zdraví se jim moc nedaří. Ale velmi dobře se jim podařilo použít karanténu k zavedení 5G do všech našich komunit. A aby začali proces, kdy vše převedou na digitální měnu, což je začátek otroctví. Pokud budou ovládat váš bankovní účet, mohou ovládat vaše chování. Vidíme tyto reklamy, které říkají, že 5G se blíží do vaší komunity, že vám zlepší život.

A musím říct, že je to dost přesvědčivé. Dívám se na ty reklamy a říkám si, že je to skvělé, už se nemůžu dočkat. Protože budu schopný si stáhnout videohru za šest vteřin namísto 16 vteřin. Je to důvod, proč utrácí 5 bilionů dolarů za 5G? Ne. Důvodem je sledování a sbírání dat. Není to pro vás a mě, ale pro Billa Gatese, pro Zuckerberga a pro Bezose a všechny ostatní miliardáře. Bill Gates říká, že jeho satelitní flotila bude schopná nepřetržitě sledovat každý čtvereční centimetr na planetě. Ale to je jen začátek.

Také vás bude moct sledovat pomocí vašich chytrých zařízení skrze biometrické rozpoznání obličeje, skrze vaše GPS. Myslíte si, že Alexa pracuje pro vás? Nepracuje pro vás, ale pro Billa Gatese, a špehuje vás. A pandemie je příhodná krize pro elitu, která tyto politiky řídí. Dává jim schopnost zničit střední třídu, zničit demokratické instituce, přesunout naše bohatství mezi hrstku miliardářů, aby se udělali bohatší tím, že ožebračí zbytek z nás.

Y. Harari: Pokud znáte dostatek o biologii, a máte dostatek výpočetního výkonu a dat, můžete hacknout moje tělo, můj mozek a můj život. Systém, který nás chápe lépe, než my chápeme sebe, může předpovídat naše pocity a rozhodnutí, může manipulovat naše pocity a rozhodnutí, a může ve výsledku dělat rozhodnutí pro nás. V minulosti to chtěla udělat spousta tyranů a vlád, ale nikdo dostatečně dobře nechápal biologii, a nikdo neměl dostatek výpočetního výkonu a dat, aby hacknul miliony lidí. Nemohlo to udělat ani gestapo ani KGB. Ale brzy, alespoň nějaké korporace a vlády, budou schopné systematicky hacknout všechny lidi. My lidé bychom si měli zvyknout na myšlenku, že už nejsme záhadné duše. Nyní jsme hacknutelnými zvířaty. Schopnost hacknout lidi lze samozřejmě použít k dobrým účelům. Jako poskytnout mnohem lepší zdravotní péči. Ale pokud tato schopnost spadne do rukou Stalina 21. století, výsledkem bude nejhorší totalitní režim v lidské historii, a už máme několik uchazečů o tu práci.

Jestli se Vám líbí překlady, zvažte přispění na jejich tvorbu, děkuji.

Dav na demonstraci: Můžete si svůj nový světový řád strčit… strčit si svůj nový světový řád do zadnice! A všichni – my jsme 99 %, my jsme 99 %.

Vypravěčka: Tisíce Britů se vydalo do ulic k pokojnému protestu.

Dav: My jsme 99 %!

Muž z davu: Jsem šéfkuchař. Náš obor je v ruinách kvůli zaváděným nařízením. Můj obor byl 3. července označen za nadbytečný. Od té doby se mi nepodařilo najít práci. Ještě pár měsíců a už nebudu mít na nájem.

Vypravěčka: Jako se všemi protesty v souvislosti s covidem, tento byl brzy přerušen, když policie agresivně zasáhla.

Žena: Bože! Přestaňte! Co to do hajzlu děláte?!

D. Kurten: Byl jsem šokován zejména chováním policie 26. září, protože demonstrace byla naprosto pokojná. Pořádková policie vtrhla do davu s obušky, lidé byli zraněni, jejich tváře byly zakrvácené, žena byla shozena ze židle. To je nepřijatelné chování od té jednotky metropolitní policie. Kdo k tomu vydal rozkaz?

S. Khan (starosta Londýna): Předsedo, nemám dostatek faktů, abych mohl říct…

Vypravěčka: Záběry policejní brutality proti lidem, kteří brání svoje lidská práva, se také sdílí po celém světě.

TV: Francouzský kapitol… další záběry střetů mezi policií a demonstranty.

Demonstrující: Moje rodina pracuje v gastronomii. Můj táta, máma, všichni z nás. Co máme teď dělat? Co máme dělat?! Nemáme peníze na jídlo… nemáme nic. Nic!

Vypravěčka: Izraelská policie střílela vodním dělem k rozehnání demonstrantů.

Srbská TV: Protivládní protesty druhý den zaplnily ulice srbského hlavního města Bělehradu.

9 News: Policie zatkla 74 lidí a vydala 176 pokut, když se protestující sešli druhý den v řadě.

Prodavačka: Moc se bojím, ničí to náš podnik.

Protestující: Testování je podvod. Ničí to naši celou ekonomiku.

Žena: Proč ji zatýkáte?

Muž: Vždyť má sakra dítě! Nechte ji být na pokoji!

G. Anderson: Jsem policista 10 let. Viděl jsem, jak policisté v celé zemi prosazují tyranská nařízení proti lidem. Kdykoliv si pustím televizi, kdykoliv se dívám na internet, vidím, jak zatýkají nebo zadržují lidi, kteří jdou do kostela, kteří jedou na pláž surfovat, kteří otevírají svoje podniky. Zatýkají je a obviňují je z čeho? Ze zločinu? Nevím, jaký zločin lidé páchají. Musíme se jako policisté podívat na sebe a zamyslet se: Je to, co dělám, správné? Chci vám připomenout, že nehledě na to, jaký máte názor na koronavirus, nemáme pravomoc tyto věci lidem dělat, jen protože starosta nebo guvernér vám říká něco jiného. Nemůžeme porušovat ústavní práva lidí, protože někdo v našem řetězci velení nám říká něco jiného.

Vypravěčka: Italská policie v listopadu 2020 si sundala helmy jako projev solidarity s protestujícími po 18 dnech protestování. Na konci 2. světové války se v německém Norimberku pořádala řada soudních procesů za stíhání význačných členů nacistické strany.

Norimberský proces: Zahájení prvního procesu v historii za zločiny proti míru světa představuje velkou zodpovědnost.

Vypravěčka: Jejich obhajoba, že se jen řídili rozkazy, nestačila k vyhnutí se trestu. Psycholog z Yale, Stanley Milgram, ten stejný rok provedl řadu experimentů, které testovaly, jestli obyčejní lidé by způsobili zranění druhému člověku po obdržení rozkazu od člověka s výkonnou mocí.

Účastník experimentu: 150 voltů, odpověď nesprávná.

Student: Dostaňte mě odtud pryč, prosím.

Šéf: Pokračujte.

Student: Dostaňte mě ven.

Šéf: Experiment vyžaduje, abyste pokračoval. Prosím, pokračujte.

Vypravěč: Účastníci nevěděli, že student byl ve skutečnosti herec, a že tzv. elektrické šoky byly neškodné.

Účastník: Zde je další šok, 180 voltů.

Vypravěčka: Výsledky experimentu děsivě ukázaly, že jakýkoliv člověk byl tohoto schopný kvůli pocitu odpojenosti od svých činů, když se řídí rozkazy. Po soudních procesech se vytvořil Norimberský kodex k ochraně lidských práv lidí. Mezi ně patří: 1. Dobrovolný souhlas je zásadní. 2. Experimenty na lidech by měly být založeny na předchozích experimentech na zvířatech. 3. Experimenty by měly být prováděny bez utrpení a zranění. Se současnou očkovací kampaní proti covidu-19 vidíme, jak se tato základní lidská práva znovu porušují.

Dr. Yeadon: Po válce se vytvořil mezinárodní zákon, který říká, že žádná lékařská procedura se nesmí na člověku provést bez jejich informovaného souhlasu, a musí z ní mít prospěch. Vaše vláda nemá právo ten zákon přepsat. Pokud lidé říkají, že musíte, jinak nemůžete jít nakupovat, chodit do práce nebo cestovat, běžte s tím k soudu… je to nelegální a nikdo by za tím neměl stát.

R. F. Kennedy: Hermann Göring před 75 lety svědčil v norimberských procesech. Zeptali se ho: Jak jste dokázal přimět Němce, aby s tímto vším souhlasili? A on řekl: To je snadné. Nemá to co dělat s nacismem. Má to co dělat s lidskou podstatou. To jediné, co vláda potřebuje, aby z lidí udělala otroky, je strach. Pokud je dokážete vyděsit, můžete je přimět udělat cokoliv, co chcete. Vlády milují pandemie. Milují pandemie ze stejného důvodu, proč milují války. Protože jim dávají schopnost ovládat populaci takovým způsobem, jaký by populace jinak nikdy nepřijala. Dnes jim říkáme: Nevezmete nám naši svobodu! Nebudete trávit naše děti! Budeme požadovat návrat naší demokracie. Moc vám všem děkuji za to, že bojujete.

Sacha Stone: Před 75 lety jsme měli miliony mužů, 19leté muže, 20leté muže, 23leté muže, co šli bojovat za zemi. Bojovat za svobody. Tohle byli odvážní, mladí muži. Den předtím, než šli do války, byli k smrti vyděšení. Byli vyděšení, ale i tak tam šli. A nyní dnes, my liberální a intelektuální muži, se příliš bojíme, vyrazit do ulic, sundat si zasranou roušku… omluvte můj jazyk. Tohle je jediná doba, kdy je vhodné používat takový jazyk. Musíme vystoupit z otroctví, protože to samo nezmizí. Není žádná záchranná mise. Není žádná jednotka, která nás přijde zachránit. Tohle se zhorší, a nyní vidíme, že se to vymklo kontrole. Kolik desítek tisíc, ne-li stovek tisíc, ne-li milionů lidí po celém světě zemřeli na jiné příčiny spojené s nařízeným lockdownem, sebe-izolací… prarodiče nemohou vidět svoje děti a vnoučata. Tohle jsou zločiny proti lidskosti, které ani nelze spočítat. Ale jak se provede kontrola, a ona se provede, zjistíme, že tato koronavirová korunovací událost bylo nejvyšší emancipací lidstva. Je načase, aby se lidstvo osvobodilo od této drakonické tyranie. Tady skončím, moc vám děkuji.

Vypravěčka: Takže… jste přesvědčeni, že obdržení vakcíny nám umožní, se vrátit do normálu?

GMB: Docela vás to dojalo.

M. Hancock: Víte… byl to pro spoustu lidí velmi těžký rok. Můžeme s naším životem pokračovat.

Vypravěčka: Nebo uvidíme nový normál? Svět se striktními tyranskými pravidly, ovládaný centrálním, totalitním státem? Zde je to, co si myslí Klaus Schwab.

K. Schwab: Lidé si myslí, že se prostě vrátíme zpět do starého dobrého světa, který jsme měli, a že vše bude znovu normální v tom, jak jsme na starý normál zvyklí. Tohle je, řekněme, fikce, nestane se to. … střih!

Novinářka: Tady ve Španělsku se formuje neuvěřitelné hnutí. Skupina policistů se spojila, aby založila organizaci Policias por la libertad, Policie za svobodu. Nyní společně s nimi pochodujeme. Stavíme se za svá lidská práva a ústavní svobody. Historie nám ukazuje, že jakmile pokojný odpor získá podporu policie nebo armády, máme o 60 % vyšší pravděpodobnost, že budeme schopni odstranit tyranskou vládu. A tohle probíhá právě nyní.

Vypravěčka: Listopad 2020, Stockholm. Odborníci z oblasti zdravotnictví, práva a bankovnictví z celého světa vytvořili alianci s misí za ochranu našich svobod.

Dr. Cahillová: Vítejte všichni ve Stockholmu. Jmenuji se prof. Dolores Cahillová, jsem z Irska, a je mi velkou ctí, vás přivítat v celosvětové organizaci, Aliance za světovou svobodu. Naším cílem je, poskytnout informace o tom, co se děje, pokusit se sjednotit, abychom ochránili naše svobody a práva, a abychom se mohli ujistit, že vlády, které volíme, ve skutečnosti chránily naše svobody a práva. Chceme vám poskytnout informace, dodat vám sílu, chceme vás přivítat ve světě, kde můžete být zdraví, svobodní a hnát lidi k zodpovědnosti, pokud udělají něco špatného.

Martin Byrne: Mnoho lidí bylo oklamáno, aby uvěřili tomu, že vláda nám dává naše práva. To je daleko od pravdy. Každá ústava na světě jsou zásady chování, kterými se má vláda řídit, aby zajistila, chránila a obhajovala a dodržovala vaše práva, naše práva, které nám dal náš stvořitel. Vláda nám nedává naše práva, vláda má povinnost, ta práva ochraňovat.

Vypravěčka: Tyto pozitivní záběry jsou uklidňující a poskytují potřebnou naději. Ale už tak došlo k zásadnímu poškození ekonomiky. Tohle nevyhnutelně mnoho lidí zanechá závislými na zaručeném příjmu. Což nás dostává do slabší pozice k odporu proti tyranským nařízením. Ale tohle může být ještě daleko. Nebo se to už děje?

Rishi Sunak: Vzhledem k velké nejistotě a zhoršujícímu poklesu ekonomiky a potřebě dát lidem a podnikům jistotu skrze zimu, jsem přesvědčen, že je správné jít dál. Dnes oznamujeme, že kompenzace nebudou prodlouženy o jeden měsíc, ale budou prodlouženy až do konce března.

Jak to skončí? Pokračování příště…

Happen.network by rádo poděkovalo všem v první linii, od aktivistů po zdravotníky, co pečují o nemocné. Také děkujeme všem z vás, kteří přispěli obsahem ke tvorbě tohoto dokumentu.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů