Operace Moonshot – plán masového testování na covid-19

Ve zkratce...

Imunitní pasy, postih pro ty, co se nenechají testovat na covid-19, plán, jak motivovat lidi, aby se nechali testovat... že to zní jako pohádka? Tohle je součástí navrhovaného plánu britské vlády, jak zvýšit kapacity pro testování na covid-19.
Facebook
Telegram
VK

Operace Moonshot je jméno nového navrhovaného plánu britské vlády pro masové testování na covid-19. Plán, který BMJ odhaluje, zahrnuje rozšíření testování od současných stovek tisíců testů každý den na 10 milionů testů denně na začátku roku 2021. Ale jak to britská vláda navrhuje udělat?


Jak se zvýší počet testování od nynějška do začátku roku 2021?


Dokumenty ukazují návrh o třech fázích. Uvádí, že Británie provede mezi 200 000 až 800 000 testy denně mezi zářím a prosincem 2020. Tohle se může rozdělit na:

  • 200 000 testů denně na lidech s příznaky
  • 100 000 testů denně na lidech bez příznaků v místních oblastech k potlačení šíření
  • 250 000 testů denně na lidech bez příznaků v Národní zdravotnické službě a pečovatelských domech, a
  • 100 000 testů denně skrze národní studie o rozšířeném výskytu


Plány navrhují, aby se od prosince kapacity testování zvýšily na dva až čtyři miliony testů denně. To by zahrnovala masové testování všech domů v lokálních oblastech nebo celých městech, kde případy nakažených stoupají (430 000 testů denně), testování profesí s vysokým kontaktem s lidmi jako jsou učitelé (100 000 testů denně), a testování lidí k povolení přístupu do vysoce rizikových oblastí jako návštěvníci nemocnic a pečovatelských domovů.


Podle plánu má dojít k „plnému zavedení” na začátku roku 2021 na 10 milionů testů denně, k tomu, „aby se lidé mohli vrátit se a udržet si svůj normální život.” V této fázi se týdenní testování postupně zpřístupní celé populaci, aby se mohli účastnit vysoce rizikových událostí za použití „digitálních pasů”, aby prokázali, že testovali negativně na virus.


Jak se zvýší kapacita testování?


Dokumenty mluví o „skupování rozsáhlých kapacit” od partnerů jako je farmaceutická společnost GSK k „vybudování rozsáhlé testovací organizace”. Nicméně dokumenty pod „potenciálními partnery pro zvýšení laboratorní kapacity” uvádí pouze společnost AstraZeneca. Pod logistikou uvádí potenciální partnery Boots, Sainsbury’s, DHL, Kuehne+Nagel, G4S a Serco. Pod pracovní sílou jsou uvedené univerzity, Society of Microbiologists, a Britská společnost imunologie.


Kromě hlavně komerčních partnerství se v dokumentech také uvádí, že se budou muset použít nové testy a technologie, včetně některých, které ještě neexistují.


„Provádění testů v takové míře a s takovou ambicí, kterou stanovil premiér, bude nejspíše znamenat vývoj, potvrzení, získání a řízení testovací technologie, která momentálně neexistuje,” plány uvádí. Mohou se použít testy s nižší citlivostí pro „účely vyšetření”, s následným provedením PCR testu k „potvrzení pozitivních výsledků nebo v situacích, kde je třeba přesnost pro vysoce rizikové jedince.”
Dokumenty uvádí testovací technologii qrt-PCR, Endpoint PCR, LAMP, LamPORE, antigenní test, a sekvencování genomu. Dva z těchto testů – antigenní test a LAMP – se uvádí s tím, že mají „nižší citlivost” mezi 80 % a 100 %.

Jestli se vám líbí překlady a tvorba na tomto webu, zvažte přispění na chod projektu, děkuji. PODPOŘIT OTEVŘI SVOU MYSL


Kde se lidé budou testovat?


Dokumenty navrhují místa jako obvodní lékaře a lékárny, pracoviště a školy, a místní testovací místa v komunitách. Testování se může také provádět na místě událostí předtím, než lidé budou moct vstoupit.


Jsou nějaké plány, jak lidé přimět k testování?


„Dokumenty ukazují, že probíhaly diskuze o tom, jak motivovat lidi k podstoupení testů. Poukazují na vynucování testování „skrze model založený na postihu” nebo skrze „nabízení příležitostí či přístupu těm jedincům, kteří se nechají testovat”, jako třeba schopnost se účastnit akcí.”


Co je digitální pas?


O testování pro udělení přístupu do určitých oblastí se v dokumentu mluví často, s odkazy na „imunitní pasy / pasy o prokázání neinfekčnosti virem”, které pravděpodobně budou dostupné skrze mobilní aplikaci. Podle plánu se mají testy použít k tomu, aby „dali lidem jistotu, že alespoň pro omezenou dobu je nepravděpodobné, že jsou nakaženi virem, a mají malé riziko, že ho přenesou na druhé.”


Říkají: „Negativní výsledek testu (nebo potenciální pozitivní test na protilátky) může nejen znamenat, že můžete navštívit někoho v nemocnici, ale jestli toho dne budete moct jít do práce, získat přístup na nějakou akci, dostat se na let nebo navštívit starého příbuzného.” Dokumenty také poukazují na „významné rozšíření” testování, které financuje a poskytuje soukromý sektor, jako ke zpřístupnění fotbalových stadionů.
Uznávají dokumenty nějaké obavy?


Ano, i když ne moc podrobně. S ohledem na ne-PCR testy opakovaně uvádí, že „je pravděpodobné, že nové typy testů budou méně přesné [než PCR testy], což zavede nějakou úroveň rizika.” Z hlediska toho, jak testování ovlivní chování, se v dokumentech uvádí, že pravidelné testování „může lidi přimět se chovat bezpečněji tím, že si do svých dennodenních životů zavedou covid-bezpečné rutiny, nebo méně bezpečně tím, že jim to dodá falešný pocit komfortu.”


Nicméně dokumenty také říkají: „Budeme muset podniknout nějaká rizika, opatrně experimentovat a vyhodnocovat, a zjistit, co funguje a co nefunguje.”


Jak se utratí 100 miliard liber?


Tato částka se v dokumentech zmiňuje jen krátce. Uvádí, že „otevření ekonomiky” a umožnění populace ”vrátit se k něčemu, co se blíží normálu” bude stát „přes 100 miliard liber”. Tuto částku nijak nerozvádí.


Jak vláda odůvodňuje tuto operaci Moonshot?


Dokumenty uvádí, že cílem programu masového testování je „využít plný rozsah testovacích přístupů a technologií ke snížení míry množení, udržení otevřené ekonomiky a umožnění návratu do normálního života.” Říkají, že premiér popisoval Moonshot jako „jedinou naději k vyhnutí se druhé národní karanténě před zavedením vakcíny, což je něco, co si země nemůže dovolit.”

Překlad: David Formánek

Zdroj: https://bit.ly/3iV9iux

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

3 komentáře

  1. Ja vlastne neviem, načo Veľká Británia vystúpila z EÚ. Na jednej strane sa oslobodila od satanistov, ktorým vyhovovalo, že sa Británia islamizovala, na druhej strane plán hromadného testovania na COVID-19 je ďalší satanský výplod. Na čej strane Británia vlastne je?

    1. Jasne že nevieš, lebo nečítaš všetky správy. Británia nevystupila pre nejaký Covid, ale preto, že platila po Nemecku druhé najväčšie výpalné do fondov EU, ty bulo!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů