PCR testy na covid – proč je chyba je používat?

Ve zkratce...

Když vidíme stoupající počet případů covidu, musíme se ptát, jestli to jsou vůbec skutečné případy. Proč? Poslechněte si video o problematice PCR testů.
Facebook
Telegram
VK

Přepis:

Všechny ty případy (covidu), co vidíte? Jsou založeny na PCR testu. Ale jak je spolehlivý? SARS-CoV-2, jako mnoho jiných virů, obsahuje genetický materiál RNA. Fragmenty RNA jsou tak malé, že je těžké je detekovat. PCR test zdvojnásobí ty fragmenty v rámci tzv. prahového cyklu, a nadále je zdvojnásobuje, dokud nemá dostatek genetického materiálu k identifikaci.

Většina laboratoří používá 38-40 cyklů, což znamená amplifikaci 1 bilionkrát. Ale je to až příliš? Zatímco živý virus je přítomen u lidí, kteří jsou skutečně nemocní, stopy mrtvých virů jsou přítomny u lidí, kteří bývali nemocní, i o měsíce později, nebo u lidí, kteří byli vystaveni viru, ale jejich tělo se ho zbavilo, a nikdy neonemocněli. Nejsou nakažliví. Skutečně nemocní lidí by měli pozitivní test z relativně pár cyklů, protože mají vysokou virovou zátěž. Ale vzorky lidí, kteří jsou zotavení nebo byli vystaveni viru, je třeba zvětšit mnoho miliardkrát, aby byl výsledek pozitivní. Proto vědci doporučují netestovat nad 30 prahových cyklů.

Co by se stalo s počty případů, kdyby laboratoře používaly 30 cyklů? V jedné laboratoři v New Yorku to vedlo k 63% snížení počtu případů. Když laboratoř z Massachusettsu udělala to stejné, téměř 90 % jejich případů zmizelo. To není jediná chyba PCR testů. Mohou také špatně identifikovat pozůstatky ostatních šesti lidských koronavirů jako SARS-CoV-2. Dr. Yaffe: Pokud testujete populaci, ve které není moc covidu, dostanete falešná pozitiva… téměř u poloviny případů. Člověk ve skutečnosti nemá covid, má něco jiného, nebo nemusí mít nic. PCR test v roce 2007 způsobil pseudoepidemii černého kašle v nemocnici v New Hampshire.

100 % výsledků bylo falešně pozitivních. Dr. Mullis: Pokud můžete amplifikovat jednu malou molekulu až na podobraz, který dokážete měřit, což PCR dokáže, pak je velmi málo molekul, kdy byste neměli alespoň jednu ve svém těle. Tohle je citlivý test, který mají provádět vysoce kvalifikovaní pracovníci ve sterilní laboratoři. Přesto se nyní používá v masivním měřítku s narychlo školenými pracovníky, kteří provádí obrovské množství testů. Jak příště uvidíte počet případů, zeptejte se: Kolik z nich nejsou žádné případy?

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů