Rizikový oxid grafenu v nové nosní vakcíně proti chřipce

Ve zkratce...

Facebook
Telegram
VK

Originál článku publikován ZDE: 4. května 2021

Poznámka překladatele: Tohle je oficiální článek, na který jsem dnes (15. října 2022) narazil a pojednává o použití oxidu grafenu ve vakcínách proti chřipce. O oxidu grafenu se debatovalo jako o možné přísadě v covid vakcínách a o jeho velkém nebezpečí a rizik. Níže pod článkem doporučuji zhlédnout související video o oxidu grafenu a jeho rizik. Zvláště důležité vzhledem k nedávnému oznámení médií, že do ČR míří vakcína proti chřipce v podobě nosního spreje pro děti (neví se, jestli už tato vakcína obsahuje také grafen)

Článek:

Výzkumníci z Georgijské státní univerzity a Emoryho univerzity vyvinuli intranazální vakcínu proti chřipce, která jako antigenní složku vakcíny používá rekombinantní hemaglutinin (HA), protein nacházející se na povrchu chřipkových virů.

Vytvořili také dvourozměrný nanomateriál (nanočástice oxidu grafenu s polyethyleniminovou funkcí) a zjistili, že vykazuje silné adjuvantní (imunoposilující) účinky na chřipkové vakcíny podávané intranazálně.

V naší studii jsme poprvé uvedli, že dvojrozměrné nanomateriály oxidu grafenu mají silný adjuvantní účinek při posilování imunitních reakcí intranazálních vakcín proti hemaglutininu (HA), uvedl Dr. Chunhong Dong, hlavní autor studie a postdoktorand v laboratoři Dr. Baozhonga Wanga v Ústavu biomedicínských věd.

Tato studie přináší nové poznatky o vývoji vysoce účinných intranazálních vakcinačních systémů s dvourozměrnými nanočásticemi ve tvaru listů, uvedl Dong. Nanočástice oxidu grafenu mají mimořádné vlastnosti pro podávání léků nebo vývoj vakcín, jako je ultra velká plocha povrchu pro vysokou hustotu náplně antigenu, a vakcína vykázala vynikající imunoenvironmentální vlastnosti in vitro a in vivo. Tuto nanoplatformu lze snadno přizpůsobit pro konstrukci slizničních vakcín proti různým respiračním patogenům.

Studie provedená na myších a buněčných kulturách zjistila, že nanočástice významně zvyšují imunitní reakce na slizničním povrchu a v celém těle myší. Silné imunitní reakce poskytly imunitní ochranu proti napadení chřipkovým virem homologními (stejnými) kmeny virů a heterologními (různými) kmeny virů.

Výsledky jsou slibné také proto, že intranazální vakcíny proti chřipce bez použití jehel mají oproti tradičním injekčním vakcínám vynikající logistické výhody, jako je snadné podávání s vysokou mírou přijatelnosti pro příjemce a zamezení vzniku biologicky nebezpečného odpadu.

Související:

Zdroje k článku:

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Náhodný výběr

Diskuze

12 komentářů

 1. No Tpč,vám uz vadi i sprej do nosu:) vy jste z toho grafenu udělali tak silne antivax téma ze ho naroubujete i na miami sprej:) ale chápu,strašení grafenem fungovalo i na vakcíny tak kšefty se musí hýbat,,tak šup šup,posílejte penízky ,,ikona PŘISPĚT čeká:)

  1. Muzes byt prvni v rade na vakcinku ma chripecku… kdyz proti grafenu nic nemas tak mnam mnam, urcite Te nejaka maminka pusti pred ni…….

 2. No, pokud si mám dávat cokoli do těla, chci rozhodně vědět, co ta věc – vakcína, sprej, kosmetika, jídlo, tekutina, pcr test, rouška, cokoli…obsahuje. A pokud zjistím jen náznakem, že je něčím „kontaminována“ a nikdo ani výrobce není schopen a ochoten mi dát jednoduché odpovědi na mé otázky, zpozorním..A hledám další informace.. to je můj postup.
  Přeji pěkný den a sundejte si ty šunky z očí

   1. Len by som doplnil. Existuje na trhu aj výťažok z koreňa žihlavy (koprivy). Treba hľadať pod anglickým názvom „nettle root extract“. Výťažok má silnejšie účinky ako samotná bylina.

   2. Nejsem očkovaná na covid a nikdy se nedám.
    Ale po stálém nošení respirátoru a roušek mám vypěstovanou silnou alergii na nosní sliznici.
    Několikrát za den dostanu doslova nemožné kýchání,až 30x najednou a přejde jen po několikerém vysmrkání(vodnatém),přitom mě sliznice v nose bolí…
    Už to trvá 2 měsíce a nemá smysl se o tom bavit s MUDr,ti znají jen své očkování…..
    Můžete mi někdo poradit?
    Používat nějaké spreje do nosu na cokoliv(rýma atd.)nepokládám za užitečné.
    Pokud napíšete: předem děkuji.

 3. Určité typy respirátorů a roušek obsahují rovněž grafen.(zejména čínské). Ten následně vdechujete. Grafénové nanočástice „rozřezávají“ buňky a způsobují záněty. Proto to také dávají do vakcín, aby vyvolali prudkou reakci imunitního systému. Nejlepší je asi tyto ochrany nepoužívat vůbec, nebo by se musel vybrat dobrý výrobce, nejspíše český. Proti rýmě zkuste vlažný heřmánkový čaj osolený na stupeň mořské vody a proplachovat nosní dírky z misky opatrným nasáváním. Jednu ucpete, druhou opatrně vdechujete a pak vyplivnete.
  Grafen v těle pomalu likviduje enzym peroxidáza. Pokud ale máte zánětlivé stavy tak ty se „zhasí“ antioxidanty spolu se zinkem. ( Kvercetin, Glutathion), tak 10 dní. Očkování se posunulo do časů,když se mu už absolutně nedá věřit a je nejlepší se mu vyhnout. Jako většině chemických „léků“.

  1. Na vyplachování nosu je dobrá konvička Rhino Horn. Syn ji používá, je alergik, a pomáhá mu to.

 4. Ad: “ … že nanočástice významně zvyšují imunitní reakce na slizničním povrchu a v celém těle myší.“ Nevím, jestli je to přeloženo správně, ale nemyslím si, že cesta aktivace imunitního systému v celém těle je správná, řekla bych, že takto masivní reakce je přímo nežádoucí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů