Senátor Rand Paul konfrontuje ministra zdravotnictví: „Přirozená imunita je lepší než očkování”

Ve zkratce...

Americký senátor Rand Paul konfrontuje ministra zdravotnictví Becerru ohledně izraelské studie, co prokazuje silnou přirozenou imunitu po prodělání covidu.
Facebook
Telegram
VK

Pokud se Vám video pod tímto textem nezobrazuje, klikněte ZDE. Napište mi do komentářů, pokud se vám nezobrazuje, děkuji.

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Přepis:

Rand Paul: V izraelské studii, která měla 2,5 milionů pacientů, zjistili, že očkovaná skupina má 7x vyšší pravděpodobnost, že dostane covid než lidé, kteří covid prodělali přirozeně.

Becerra: Senátore, tu studii neznám, k tomu se vyjádřím později.

Rand Paul: Možná byste měl, pokud chcete cestovat po zemi a urážet miliony Američanů, včetně hvězdy NBA, Jonathana Isaaca, který covid prodělal, podíval se na studii s 2,5 miliony lidmi a řekl si: Vypadá to, že moje imunita je stejně dobrá jako po očkování. Žiji ve svobodné zemi, možná se můžu svobodně rozhodnout. Namísto toho jste se rozhodnul lidi jako Jonathana Isaaca a ostatní, včetně mě, nazývat „ti, co věří v plochou Zemi”. Přijde nám to velmi urážlivé, jde to proti všemu. Jste lékař nebo doktor medicíny?

Becerra: Více jak 30 let pracuji na zdravotních politikách.

R. Paul: Nejste doktor medicíny. Máte titul z přírodních věd? A přesto cestujete po zemi a nazýváte lidi „ti, co věří v plochou Zemi”, kteří prodělali covid, podívali se na studii s miliony lidmi a udělali vlastní osobní rozhodnutí, že jejich přirozeně získaná imunita je dostatečná. Ale vy nějakým způsobem jste schopen říct více jak 100 milionům Američanům, kteří přežili covid, že nemáme žádné právo si určit vlastní lékařskou péči?

A vy samotný na piedestalu, právník bez vědeckého pozadí, bez medicínského titulu, děláte tato rozhodnutí… tohle je arogance spojena s autoritářstvím, která je nepatřičná a neamerická. Vy, pane, jste ten, kdo ignoruje vědu. Drtivá většina, desístky vědeckých studií, ukazuje robustní, dlouhodobě trvající imunitu po prodělání covidu. Dokonce CDC nedoporučuje vakcínu proti spalničkám, pokud jste prodělal spalničky a máte imunitu. To stejné platilo pro neštovice.

Ale vy ignorujete historii a vědu, a zahanbujete „ty, kteří věří v plochou Zemi”, jak jim říkáte. Měl byste se stydět a omluvit se Američanům za to, že nejste upřímný o přirozeně získané imunitě. Chcete, aby se více lidí očkovalo? Já také. Chcete snížit vakcinační váhavost? Já také. Chcete, aby se to stalo? Přestaňte lidem lhát o přirozeně získané imunitě. Přestaňte se chovat, jakoby tito lidé byli zavrženíhodní a lůza společnosti. Zkuste přesvědčování namísto vládního útisku.

Zkuste pokoru namísto arogance. Zkuste svobodu namísto nátlaku. Ale především se pokuste pochopit, že neexistuje větší lékařské právo, než se rozhodnout, co si necháme píchnout do svého těla. Dnes poté, co jste slyšel o milionech lidech ve studii, která bez pochybnosti prokazuje, že prodělání covidu poskytuje silnou imunitu… chcete se omluvit stovce milionů Američanům, kteří covid protrpěli, přežili, mají imunitu, a přesto je chcete utiskovat a očkovat? Chcete se omluvit za to, že jste je nazýval „ti, co věří v plochou Zemi”?

Becerra: Senátore, děkuji za otázky a cením si, že každý má svůj názor. My na ministerstvu zdravotnictví se řídíme fakty a vědou. Pro naše rozhodnutí využíváme odbornost lékařských odborníků a vědců na ministerstvu. Je to týmová práce a spoléháme se na to, co nám ukazuje výsledky…

~ Jestli se Vám líbí překlady, zvažte přispění na jejich tvorbu, děkuji ~

R. Paul: Až na desítky studií… vlastně většina, ne-li všechny studie ukazují, že prodělání covidu poskytuje robustní imunitu. CDC říká, že když jste prodělal spalničky a máte imunitu, nemusíte se očkovat. To stejné platilo pro neštovice. Vy tohle děláte selektivně, protože chcete, abychom se podrobili vaší vůli. Nemáte žádné vědecké pozadí a žádné vědecké tituly a ve skutečnosti vás 100 milionů Američanů, kteří prodělali covid, nezajímá. Jen nám chcete říct: Dělejte, jak se vám říká. To nám říkáte. Chcete tohle pro nás všechny udělat povinné. Pokud mám 100 zaměstnanců, chcete mě zbankrotovat se 700 tisícovou pokutou, pokud neuposlechnu to, co vy považujete za vědu. Nechápete, že je od vás drzé, abyste měl na starosti veškerou vědu?

Slyšel jste někdy o druhém názoru? Nemůžu se jít zeptat na názor svého lékaře? Tohle je nesmírně arogantní spojeno s autoritářskou podstatou, že si myslíte: „Řekneme Američanům, aby dělali, co říkám, jinak jim dáme pokutu, nebo dáme do vězení, nebo jim neumožníme chodit do školy nebo cestovat.” Věda je v tomto proti vám. Věda je jasná. Přirozeně získaná imunita je stejně dobrá jako očkování. Izraelská studie vlastně ukázala, že je lepší. Tohle není argument proti vakcíně, ale je to argument pro to, aby se dovolilo lidem, kteří už covid prodělali, udělat vlastní rozhodnutí. Nejste ochoten zvážit přirozenou imunitu?

Becerra: Senátore, náš tým prozkoumal každou studii o covidu, ať je z Izraele, USA nebo kdekoliv jinde… použili fakta, které jim poskytnul Riverův výzkum, aby dospěli k závěrům. 660 tisíc nebo více Američanů kvůli covidu zemřelo. Snažíme se udělat vše, co můžeme, abychom jich zachránili co nejvíce. Používáme fakta, řídíme se vědou a zákonem.

R. Paul: Nikdo nepopírá vážnost této nemoci, ale vy naprosto ignorujete vědu o přirozené imunitě. Stejně tak Fauci a celá skupina. Jen ji ignorujete, protože chcete, aby se všichni podrobili vaší vůli, udělali to, co se jim říká, navzdory důkazům… velkému souboru vědeckých důkazů, které říkají, že přirozeně získaná imunita funguje, je důležitou součástí toho, jak se všichni z tohoto zotavíme. Stejně tak vakcína. Ale když to je spojíte dohromady, budeme na jiném místě, než když je budete ignorovat. 100 milionů Američanů, podle střízlivých odhadů CDC, covid prodělalo. 200 milionů nebo víc je očkovaných. To je dobrá věc.

Nikdo nechce covid dostat. Neříkáme nikomu, aby covid dostal. Ale pokud covid dostanete… zamyslete se nad sestřičkami, lékaři a ošetřovateli, kteří všichni odvážně pečovali o covid pacienty. Rok a půl žádná vakcína nebyla… oni se o lidi starali, riskovali svůj život. Oni covid dostali, přežili, a teď lidi jako vy jsou tak arogantní, že jim říkáte, že už nemůžou pracovat v nemocnici, protože už prodělali covid… chcete je přinutit si dát vakcínu, u které věda neprokazuje, že je lepší než přirozená imunita. To je arogance, která by se měla trestat.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů