Studie potvrzuje dlouhodobou přirozenou imunitu proti Covidu-19. Vakcína není potřebná?

Ve zkratce...

Nové studie ukazují, že přirozená imunita na koronavirus může trvat roky, což potvrzuje, že přirozená nákaza z onemocnění nabízí dlouhodobou ochranu.
Facebook
Telegram
VK

Přepis:

Jeffery Jaxen: Máme novou studii. Ukazuje se, že imunitě pomáhá přirozená imunita. Je to rozhodně dobrá věc. Tohle je z Gizmodo: „Dobré zprávy: Studie tvrdí, že přirozená imunita na koronavirus může vydržet roky.” O této možnosti jsme mluvili už dávno. To je titulek, ale podívejme se na studii. Má název „Imunologická pamět na SARS-CoV-2 zkoumaná až 8 měsíců po nákaze”. Byla publikovaná v časopisu Science. Píše se v ní: „V této studii jsme prozkoumali imunitní paměť všech třech větví adaptivní imunity (CD4+ T-buňky, CD8+ T-buňky, a humorální imunitu) v převážně průřezové studii 188 zotavených případů COVID-19 v období až osm měsíců po nákaze. Zjištění mají implikace pro imunitu proti sekundárnímu covidu-19, a tudíž pro potenciální budoucí průběh pandemie.”

Co zjistili? „IgG,” což jsou protilátky, „na spike protein byly v rámci 6 a více měsíců relativně stabilní. Počet paměťových B-buněk specifických pro spike (protein) byl větší v šesti měsících než v jednom měsíci po začátku příznaků. Počet CD4 a CD8 T-buněk specifických pro SARS-CoV-2 klesal s poločasem rozpadu kolem 3-5 měsíců.” Nakonec píšou: „Procento subjektů séropozitivních na SARS-CoV-2, které neutralizovaly protilátky (titr se rovná nebo je větší než 20) 6 až 8 měsíců po začátku příznaků bylo 90 %.” Máme tady to, co by Fauci asi nazval robustní imunitní odpověď z přirozené imunity.

Del Bigtree: Tohle by ty pochyby mělo vyvrátit. „Nejsme si jistí, jestli u této nemoci je dlouhodobá imunita,” jako u každé jiné nemoci, kterou jste v životě chytli, jako nachlazení, chřipka nebo cokoliv jiného. „Tohle je možná jiný druh viru.” Ale nyní zjišťujeme, že to není pravda. Bylo to problematické… jednou tam a pak zase zpět. Říkali, že na covid není dlouhodobá imunita, ale pak zjistili, že by to znamenalo, že vakcína by nefungovala, tak možná je… teď ale zjišťujeme pravdu.

Pfizer a Moderna přiznávají, že nejsou přesvědčeni… nebo nemají důkaz, že vakcína zastaví přenos nákazy. WHO říká to stejné, že není důkaz, že to vakcína dokáže. Tato studie ukazuje, že chycení té nemoci tvoří imunitu… po alespoň osm měsíců, což je doba, kdy se to studovalo. Říkají, že po tu délku, kdy tu tento virus byl, ti, co ho chytají, ho nedostávají znovu a mají z něj silnou imunitu. Skvělé zprávy.

Jestli se Vám líbí překlady, zvažte přispění na jejich tvorbu, děkuji.

Jeffery Jaxen: Ano. V podstatě po celou délku studie, což bylo osm měsíců. Někteří lidé řeknou, že to bylo jen 188 lidí. New England Journal of Medicine koncem prosince 2020 publikoval tohle. Tohle je z nemocnic oxfordské univerzity v Británii. Titul je: Status protilátek a výskyt nákazy SARS-CoV-2 mezi zdravotníky. Zkoumali přes 12 tisíc zdravotníků.

Co zjistili? „… přítomnost anti-spike protilátek byl spojen s výrazně sníženým rizikem nákazy SARS-CoV-2 potvrzené PCR testem v rámci 31 týdnů. Žádné symptomatické nákazy a pouze dva PCR pozitivní výsledky u asymptomatických zdravotníků byly zaznamenány u těch s anti-spike protilátkami, což naznačuje, že předchozí nákaza vedoucí ke tvorbě protilátek pro SARS-CoV-2 je spojená s ochranou před reinfekcí pro většinu lidí po dobu alespoň šesti měsíců,” což je znovu doba té studie. Tohle je velmi zajímavé.

Srovnejme ta data s tím, co víme o vakcíně. O tomto mluví i korporátní média. Začalo se o tom mluvit. Bloomberg o tom píše a jejich titulek je: „Jak vakcína proti Covidu-19 může nakonec pomoct se šířením viru. Může být možné nakazit druhé i po obdržení vakcíny.” Dále píšou: „Vakcína, která chrání proti příznakům covidu-19, by mohla přispět k šíření nemoci, pokud – a stále je to „pokud” – lidé, kteří se naočkují, budou schopní přenášet virus.” Dále píšou: „… nevíme s jistotou, jestli očkovaní lidé budou schopni se zbavit nakažlivého viru.”

Také píšou: „Také není ještě jasné, jak moc ochrany poskytne vakcína od Pfizer-BioNTech a ostatních.” No teda!

Del Bigtree: Tohle je taková pohroma… minulý týden jsme mluvili o tom, jak efektivita této vakcíny, když ji zkoumal redaktor Britského medicínského časopisu, Peter Docey, a ten řekl, že ve vakcinační skupině byly tisíce případů nákazy, že je během svých experimentů ani netestovali. Očividně se data snažili skrýt nebo zfalšovat a říct, že dosáhli 95% účinnosti proti příznakům.

A chci lidem připomínat, protože všude se říká, že ta vakcína je z 95 % efektivní… není efektivní v zastavení onemocnění a jejího šíření, má být jen efektivní v zastavení příznaků, ale jak jsme řekli minulý týden, pokud vezmete v potaz tisíce lidí z testů, kteří po vakcíně tu nákazu dostali, zjistíte, že ta vakcína nemá žádný efekt… ten rozdíl je možná 19 %, což je daleko pod 50 %, které se požadovaly.

Tato věc je podle mě naprostá pohroma… říkáme to celou dobu. Od samotného počátku jsem hádal, že vakcinační jednorožec se změní do něčeho mnohem ošklivějšího. Pomalu, ale jistě… začínali tady, ale zdá se, že tady končí. To je ještě horší. Jak dlouho mohou tuto hru hrát? To je ta otázka… jak dlouho ji mohou hrát, když lidé, kteří tu nemoc prodělali, jsou jediní, kteří se mohou volně ve společnosti pohybovat. Pokud se začneme ptát, jestli lidé nemoc prodělali… to je jediný způsob, jak vědět, že jste vážně v bezpečí.

Překlad: David Formánek

ZDROJ

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů