Testovací tyčinky na covid sterilizované ethylenoxidem – látkou, co způsobuje rakovinu | Muž sdílí příběh zemřelého otce

Ve zkratce...

Testovací tyčinky na covid jsou sterilizované ethylenoxidem, látkou, co způsobuje rakovinu. Muž sdílí příběh otce, co zemřel na krvácení do mozku v období, kdy byl opakovaně testovaný tyčinkou na covid-19. Více informací o této látce naleznete v článku.
Facebook
Telegram
VK

Nejprve se prosím podívejte na výše uvedené video – níže jsou doplňující informace k toxické látce ethylenoxid, o které muž ve videu mluví.

Na webu Cancer.gov je potvrzeno, že ethylenoxid je vysoce toxický a způsobuje rakovinu. Přečtěte si jejich zprávu:

Ethylenoxid

Model molekuly ethylenoxidu.

Co je to ethylenoxid?

Při pokojové teplotě je ethylenoxid hořlavý bezbarvý plyn se sladkou vůní. Používá se především k výrobě dalších chemikálií, včetně nemrznoucí směsi. V menších množstvích se jako pesticid a sterilizační prostředek používá ethylenoxid. Schopnost ethylenoxidu poškodit DNA z něj činí účinné sterilizační činidlo, ale také odpovídá za jeho aktivitu způsobující rakovinu.

Jak jsou lidé vystaveni ethylenoxidu?

Primárními cestami expozice člověka ethylenoxidu jsou vdechování a požití, ke kterým může dojít při expozici na pracovišti, spotřebiteli nebo prostředí. Protože ethylenoxid je vysoce výbušný a reaktivní, zařízení používané k jeho zpracování se obvykle skládá z těsně uzavřených a vysoce automatizovaných systémů, což snižuje riziko expozice na pracovišti.

Přes tato preventivní opatření mohou být pracovníci a lidé, kteří žijí v blízkosti průmyslových zařízení, která vyrábějí nebo používají ethylenoxid, vystaveni působení ethylenoxidu nekontrolovanými průmyslovými emisemi. Obecná populace může být také vystavena tabákovému kouři a používání produktů, které byly sterilizovány ethylenoxidem, jako jsou lékařské výrobky, kosmetika a včelařské vybavení.

Které rakoviny jsou spojeny s expozicí ethylenoxidu?

Lymfom a leukémie jsou rakoviny, o nichž se nejčastěji uvádí, že jsou spojeny s expozicí ethylenoxidu na pracovišti. Rakovina žaludku a prsu může být také spojena s expozicí ethylenoxidu.

Jak lze snížit expozice?

Americká správa bezpečnosti a ochrany zdraví při práci má informace o omezení expozice vůči ethylenoxidu na pracovišti.

Řada webů projevuje obavy ohledně této problematiky. WebMD byl jeden z nich. Přečtěte si jejich zprávu:

V roce 2005 americká agentura pro ochranu životního prostředí zvažovala zákaz ethylenoxidu v nových sterilizačních zařízeních z důvodu rizika rakoviny, které představuje pro obyvatele žijící kolem elektráren.

„Zvažovali jsme také zákaz používání ethylenoxidu pro nová zařízení, což by vyžadovalo použití alternativního sterilizačního procesu,“ zní navrhované pravidlo zveřejněné ve federálním rejstříku 24. října 2005.

Nakonec pod tlakem průmyslu a s přijetím tvrzení společností ze strany EPA, že dělají vše pro snížení svých emisí, agentura nejednala – obávala se narušení klíčové části procesu sterilizace lékařského vybavení v USA.

Rychle vpřed do roku 2019 a minulost vypadá hodně jako předehra.

EPA opět zvažuje nová omezení sterilizace ethylenoxidem kvůli rizikům rakoviny, která představuje. Znovu se průmysl sterilizačních a zdravotnických prostředků ohrazuje a varuje před poškozením pacientů, pokud je omezen ethylenoxid. Zveřejnění informací o federálním lobbování ukazuje, že výrobci zdravotnických prostředků a sterilizátorů utratili za posledních 12 měsíců lobování v Kongresu a EPA v otázkách ethylenoxidu více než 1 milion dolarů.

Tentokrát však existuje velký rozdíl: povědomí veřejnosti.

„Nikdo za posledních 40 let netlačil zvenčí, že by tohle představovalo nebezpečí pro komunity,“ řekl Peter Orris, MD, profesor a vedoucí pracovního a environmentálního lékařství na University of Illinois v Chicagu.

Větší zhodnocení ohrožení zdraví pro životní prostředí – poprvé – vyvolalo pobouření obyvatel v Georgii, Illinois a jinde, kteří byli vystaveni znečištění ethylenoxidem – někdy po celá desetiletí – bez jakéhokoli skutečného varování, že je v jejich blízkosti a že může být nebezpečný.

V roce 2018 zveřejnila EPA zprávu, která označila 109 traktů sčítání lidu v USA za místa s vyšším rizikem rakoviny, hlavně kvůli ethylenoxidu. Tři z těchto sčítání lidu jsou v oblasti metra Atlanta – dva jsou v okrese Fulton, jižně od Smyrny a třetí v okrese Newton v Covingtonu.

Orris se poprvé setkal s ethylenoxidem, když působil jako regionální lékař v Národním ústavu pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci. V osmdesátých letech vyšetřoval případy, kdy se nemocničním zaměstnancům točila hlava, měli závratě a další neurologické příznaky, když pracovali kolem sterilizačních zařízení používající plyn ethylenoxid. Sterilizační zařízení – která vypadají trochu jako velké mikrovlnné trouby – prosakovala a způsobovala, že lidé, kteří pracovali poblíž, byli nemocní.

Když se o plynu dozvěděl, vzpomíná: „Nakonec jsem dospěl k závěru, že byste tohle prostě nemohli dělat, protože každé množství expozice přispívá k riziku rakoviny.“

Pobouření vystavených komunit vede federální regulační orgány k přehodnocení otázky, která visí nad sterilizačním průmyslem po celá desetiletí: Může být ethylenoxid nahrazen?

Usnesení, které čeká na rozhodnutí správní rady Americké lékařské asociace, naléhá na národní lékaře, aby prosazovali náhražky sterilizace ethylenoxidem, „které jsou v současnosti k dispozici“ a nezpůsobují rakovinu. Rovněž vyzývá nemocnice a jiná zdravotnická zařízení, aby při zvažování nákupu zdravotnických prostředků zvolily ty, které jsou pro pacienty nejúčinnější a pro životní prostředí nejbezpečnější. “

Také na webu ThermoScientific sdíleli svoje zkoumání přítomnosti ethylenoxidu na rouškách a testovacích tyčinkách.

Současná celosvětová pandemie ovlivnila všechny aspekty našich životů, které se snažíme přivést zpět k tomu, co považujeme za „normální.“ Viděli jsme dopad na naše sociální návyky, náš způsob práce a naši ekonomickou rovnováhu spolu se změnou vnímání zdraví. Zvýšená pozornost byla věnována také hodnotě zdravotní péče a výrobců zdravotnických prostředků a náhlému dramatickému nárůstu poptávky po osobních ochranných prostředcích, jako jsou obličejové masky, rukavice a ochranné obleky.

Procesy sterilizace byly pro odvětví zdravotnických prostředků vždy zásadní, nyní však předpokládají ještě větší význam pro omezení infekcí, zejména v nouzových situacích nedostatku zařízení na jedno použití.

Jeden z nejpoužívanějších sterilizačních procesů používá ethylenoxid (EO), vysoce reaktivní, toxický a hořlavý plyn schopný sterilizace při pokojové teplotě, při zachování těch zdravotnických prostředků, které nemohou být vystaveny vlhkosti nebo vysokým teplotám – jako jsou polymery, plasty nebo plasty obsahující elektronické součástky. Předpokládá se, že sterilizace EO hraje důležitou roli v boji proti COVID-19, ale vzhledem ke své vnitřní nebezpečné povaze a karcinogennímu účinku na člověka je třeba věnovat velmi vysokou pozornost možným zbytkovým úrovním.

Během pandemie vedl nedostatek filtračních respirátorů na obličej k tomu, že některá zdravotnická zařízení sterilizovala OOP pro opakované použití. Washingtonské ministerstvo práce a průmyslu však vydalo varování, že sterilizace EO není schválena federální OSHA pro použití na osobních ochranných prostředcích a že by se neměla používat ke sterilizaci filtračních respirátorů k opětovnému použití, protože tato extrémně nebezpečná toxická chemická látka představuje závažné riziko pro lidské zdraví.

Tuto pozici podporuje Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), které uvádí: „Ethylenoxid se nedoporučuje jako krizová strategie pro čištění filtračních respirátorů na obličeji, protože by mohl být pro uživatele škodlivý.“

V tomto scénáři se stává ještě důležitější spoléhat se na efektivní a citlivé testovací metody, aby bylo zajištěno, že na OOP a zdravotnických zařízeních obecně není přítomný žádný zbytkový EO.

EO je absorbováno mnoha materiály, z tohoto důvodu musí být po sterilizaci předmět provzdušněn, aby se odstranily zbytky. Byly propagovány pokyny týkající se přípustných limitů EO pro zařízení, které závisí na tom, jak se zařízení používá, jak často a jak dlouho, aby při běžném používání produktu představovalo minimální riziko pro pacienty.

Kromě toho je během procesu sterilizace EO také možné vytvoření 2-chlorethanolu (nebo ethylenchlorhydrinu, ECH) 2, který je klasifikován jako nebezpečná látka velmi toxická při vdechování a absorpci kůží.

Technika vzorkování headspace (HS) spojená s analýzou GC-FID je jednoduchý přístup ke kvantifikaci možných reziduí sloučenin ethylenoxidu a 2-chlorethanolu v pevných materiálech, přičemž není nutná téměř žádná příprava vzorku.

ISO 10993.7-2008 (Biologické hodnocení zdravotnických prostředků) a Čínské národní normy3,4 jsou referenční pokyny stanovující limity pro ethylenoxid a 2-chlorethanol v různých materiálech. Zejména je zbytkový limit pro ethylenoxid na obličejových maskách nastaven na 10 µg / g. “

Obrázek testu

Testovací tyčinky na covid sterilizované ethylenoxidem - látkou, co způsobuje rakovinu | Muž sdílí příběh zemřelého otce • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek

Prosím o sdílení této důležité informace, děkuji.

Překlad: David Formánek

Zdroj

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

7 komentářů

  1. Další dezinformace. Jakoby těch dezinformačních a konspiračních webů už nebylo dost 🤦‍♀️ kdo si tohle přečte a uvěří tomu (stačí se podívat na zdroj těchto „zaručených informací“) má místo mozku z piva kostku.

    1. Janičko a Vy jste měla testovací sadu v rukou ? Ne ? A víte čím se opravdu dezinfikuje ? Ne ? Kolik Vám platí Janičko za takové blábolky ? Máte to formou homeofficu či jste někde pospolu ? A víte že existují IŤáci kteří se kouknou na IP adresu a ví odkud vítr vane ? Včetně nicků na iDnes či Novinkách ? Nevíte ? Vono to trollování pak postrádá smysl ? Co nám řeknete příště ? Že roušky a respirátory jsou zdraví prospěšné ? A jedině vakcínku ? Že imunita člověka neexistuje ? A ještě tak uboze, tak nuzně ? Kdo si to přečte a uvěří tomu má místo mozku z piva kostku ? Myslíte to pojednání které informačně koresponduje s bezpečnostními listy pro výroby a nakládání s látkou Ethyloxid ? Takže jste vlastně ani video zřejmě nespouštěla a obsah nečetla ? Prostě to otevřít, napsat nějakou sračku a valit ? Opravdu ubohé pokusy, chudáčci 😊

  2. Ethylen oxid unikající z bomby se mění na vzduchu na polykarbonát ,jako vločky padá, jak se sráží, k zemi,Přidává se k němu co2,aby byl plyn stabilní,Dezinfekce probíhá v uzavřených přístrojích,aby se to nekontamilovalo vzduchem,potom se ethylenoxid vakuově vysaje.Používá to i firma Hartman Rico,vaty,uchošťoury,menstruační vložky,tampony,atakdále.Už jsem také narazil na uchošťoury z Číny a bylo to, jako bych se škrabal plastem.Teď už vím proč,bavlna se obalila polykarbonátem,asi někde udělali soudruzi chybu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů