Uniklé dokumenty z Pentagonu (nejen) o válce na Ukrajině: jedná se o podvod CIA?

Ve zkratce...

Poslední uniklé dokumenty z amerického Pentagonu ukazují, že Ukrajině dochází munice a nebude se moct v očekávané protiofenzívě. Jenže jaký narativ bude využit v reakci na tento únik? To je to podstatné a o tom více ve videu.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte -> ZDE <-

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓

Sledujte také na: NášTub, Odysee, Rumble, Substack

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Originál videa publikován ZDE: 14. dubna 2023

Přepis:

JP: Bílý dům říká, ať o únicích z Pentagonu neinformujeme. Tohle přebírám od antiwar.com. Bílý dům varoval média před zveřejňováním informací obsažených v přísně tajných dokumentech uniklých z Pentagonu a dalších amerických agentur, které se objevily na internetu. „Aniž by byla potvrzena platnost dokumentů, jedná se o informace, které nemají na veřejnosti co dělat,“ mluvčí Rady Bílého domu pro národní bezpečnost John Kirby novinářům řekl.

„Nemá to co dělat, pokud dovolíte, na titulních stránkách novin nebo v televizi, není to určeno pro veřejnou spotřebu a nemělo by to být venku,“ dodal. Dokumenty se poprvé objevily na Discordu, platformě pro zasílání zpráv, kterou používají hráči a samozřejmě členové Media Monarchy. A většina z nich se zdá být autentická, protože Bidenova vláda se snaží únik kontrolovat. Kirby připustil, že administrativa netuší, zda dojde k dalším únikům.

A druhý den v úterý pak ministr obrany a bývalý člen představenstva společnosti Raytheon, který během prvních tří měsíců svého působení s Bidenem udělil Raytheonu vládní zakázky v hodnotě 2,36 miliardy dolarů… ministr obrany a bývalý člen správní rady Raytheonu, Lloyd Austin. slíbil, že obrátí každý kámen, aby našel zdroj úniků. „Nemohu říci více, dokud probíhá vyšetřování ministerstva spravedlnosti, ale bereme to velmi vážně,“ řekl.

Některé z úniků ukazují válečné plány USA pro Ukrajinu, a odhalují, že Washington se domnívá, že Kyjevu dochází protivzdušná obrana a nebude se moct bránit v očekávané jarní protiofenzívě. Úniky také odhalují, že USA špehují své spojence včetně Ukrajiny, Izraele, vzájemně samozřejmě, Jižní Koreje a Maďarska. Jedná se o velmi vážnou záležitost národní bezpečnosti. A diskutovalo se o ní v tiskovém středisku Bílého domu chvíli poté, co tam byl velikonoční zajíček. Vnímáš, jak je to vážné? Někdy, nebo spíše často, mi připadá, že nám vládnou děti.

JC: Klaunský svět, co jiného na to říct. Ale nevím, možná to byl symbol, že máme „následovat bílého králíka“ a možná QAnon je skutečný a pracuje teď pro Bidena. Každopádně, zpět do reality, skutečná otázka s tímto příběhem je, co je skutečný narativ tady?

Jo, vláda říká: Hej, lidi, ale ne, tyhle úniky, nemluvte o úniku. A teď je to všude. A nejvíc zpráv, které jsem o tom viděl v mainstreamu, je v BBC. Nevím, jak vážně to máme brát a co to vlastně odhalilo? Myslím, že už jsou tam nějaké geopolitické důsledky některých pikantností, tady jeden příklad z antiwar.com. „Úniky informací, které ukazují, že USA špehovaly Jižní Koreu, vyvolaly v Seoulu pobouření.“ Což opět, i narativně, je to opravdu nová zpráva?

Mohli bychom se vrátit do roku 2013: „Americká špionážní agentura odposlouchávala sídlo OSN,“ podle Spiegelu. A 2021: „USA špehovaly Merkelovou a další Evropany přes dánské kabely.“ Takže… panebože, USA špehují své spojence. Páni. Šokující zpráva. Samozřejmě to není novinka pro nikoho na světě, diplomaticky řečeno. Ale když už jsme to řekli, jakmile to vyjde najevo a začne se o tom informovat, samozřejmě aby si aspoň zachoval tvář, Seoul musí říct: „Můj bože, kdo mohl tušit, že to USA dělají.“ A stává se z toho geopolitická záležitost.

Takže pravděpodobně by nechtěli, aby to vyšlo najevo, ani USA, ani Jižní Korea by nechtěly, aby to bylo zveřejněno. Takže si myslím, že v tomto smyslu to může mít nějakou reálnost. Pak tu máme uniklý dokument, co říká, že Ukrajině mohou začátkem května dojít rakety protivzdušné obrany. Panebože, dochází jim munice pro ty ruské systémy protivzdušné obrany.

A v květnu Rusko bude schopno je převálcovat kvůli své převaze ve vzduchu, čímž chtějí říct co? Aha, oni potřebují větší podporu. Takže víc dolarů a víc zbraní na Ukrajinu, že jo. Probíhá tady spousta různých narativních strategií. Důležité na tom není ani tak to, co je obsaženo v samotných únicích, jako spíš to, jaký bude meta-narativ těch úniků.

To zase vyvolá strašidlo ruských hackerů, a že jsou za každým rohem a že musíme restrukturalizovat internet a že budete muset snímat otisky prstů, abyste se dostali na internet. No, tady je zajímavý druh zvratu v tomto narativu.. Institut Rona Paula, který není známý tím, že by byl protiruský, ve skutečnosti je pravý opak, právě publikoval článek Thomase Lipscomba: „Proč Putin možná odhalil americké/NATO dokumenty o ukrajinské operaci“.

Je to naprostá spekulace. Spekuluje o tom, že možná Putin chce ospravedlnit ukrajinskou speciální vojenskou operaci, nenazývejte to válkou, tím, že řekne: Podívejte se na tyhle dokumenty, kde se mluví o těchto věcech, nepochází to ode mě, to pochází od nich. Abychom byli spravedliví, jsou zde určité věci, které skutečně ukazují tímto směrem. Uniklé dokumenty ukazují, že na Ukrajině jsou jednotky speciálních operací NATO, stejně jako francouzské a britské.

A další specifické kádry, takže to je něco, co by zase nemělo být překvapivé, ale to, že to vychází ven a je to zřejmě, když ne potvrzeno, tak alespoň naznačeno těmi dokumenty, zase to není něco, co by chtěli na veřejnosti.

Dokumenty ukazují, že agenti ukrajinské speciální služby SBU zaútočili na ruské sledovací letadlo v Bělorusku, z čehož byli původně obviněni běloruští partyzáni. Ale podle všeho to byly ukrajinské speciální jednotky, opět něco, na co by Putin mohl přinejmenším ukázat a říct: Vidíte, oni dělají takovéto typy operací v zemích třetích stran. Takže je tu nějaký aspekt toho, ale opravdu ten narativ na vrcholu toho všeho bude: Panebože, tyhle uniklé dokumenty, které jdou na tu platformu Discord, jak to potlačíme a zajistíme, aby se to nikdy neopakovalo? To bude reakce.

Bez ohledu na to, jaký je skutečný příběh a kdo a kdy co vypustil ven a zda je to všechno pravé, nebo všechno falešné, nebo nějaká jejich kombinace, reakce na to bude skutečný příběh. A já nezadržuji dech a nečekám: „Dobře, lidi, a co, je to svoboda slova na internetu, pojďme dál,“ samozřejmě to bude mít nějaké vážné důsledky z hlediska národní bezpečnosti. To je způsob, jakým se nakonec chystají potlačit internet, a to ve jménu národní bezpečnosti.

A právě takovéto incidenty jsou potřeba, aby se ve veřejnosti vzbudila alespoň myšlenka, že to bude nutné, aby se začal zavádět nějaký druh internetové identifikace a nebojte se, Elon Musk a další zachránci svobody slova budou u toho, aby zavedli skenování identity na Twitteru a ostatních sociálních médií.

JP: To by mohlo pomoci změkčit Discord pro prodej Microsoftu, o což se v minulých letech velmi zajímali, ale tak nějak od toho odešli. Jamesi, mně to přijde možná jako Occamova břitva… pravděpodobně nějaký voják, který je obrovským fanouškem videoher, kterých je mnoho, získal nějaké dokumenty a umístil je na platformy, které jako hráči používají. To mi taky v něčem připomíná možná Panama Papers. Na svém pořadu samozřejmě hraju klasické díly a čím déle to dělám, tím zajímavější je hrát díly řekněme z tohoto dne roku 2016, a vidět, jak je to poučné.

Ale není to tak dávno, co jsem přehrával díly, kdy se mluvilo o Panama Papers. kde tyto velké úniky jsou něco jako reklama na národní bezpečnostní agendy. Možná to zapadá do dalšího způsobu, že konspirační kultura, jak jsem říkal… konspirační kultura byla požírána mainstreamovou kulturou, a oni to prodávají zpátky všem, protože je to super populární.

Takže vzrušující příběhy úniků… myslím, že si opět uvědomují, jak se tyto prvky dají využít a využívají je. Tam mi konečně došla ta extra ironie, že to vyšetřuje ministerstvo spravedlnosti a my jsme se dozvěděli, že špehujeme spřátelené země. Ministerstvo spravedlnosti nikdy nevynechalo příležitost zmínit se o chobotnici Dannyho Casolara.

Ministerstvo spravedlnosti, které ukradlo software a nainstalovalo do něj zadní vrátka a prodalo ho spřáteleným národům, aby je mohlo špehovat. To je dokonce jakási veřejně přijímaná verze tohoto příběhu. Zahrneme odkazy… tohle může být novější článek: Přes 100 dalších tajných dokumentů se objevují online: Americká tajemství od Ukrajiny na Blízký východ do Číny. Tento odkaz na Zero Hedge zařadíme, jak končíme tento první segment zde v našem pořadu číslo 516.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů