WHO vzala zpět tvrzení, že bezpříznakový přenos koronaviru je vzácný

Ve zkratce...

Světová zdravotnická organizace, WHO, nedávno oznámila, že přenos koronaviru u bezpříznakových jedinců je velmi vzácný. To tvrzení následně vzala zpět. Proč?
Facebook
Telegram
VK

Přepis:

Del Bigtree: Musíte si pokládat stejnou otázku jako já. V jakou chvíli přestaneme důvěřovat naším odborníkům? Kolikrát mohou měnit svoje tvrzení? Říct doslova přesný opak toho, co řekli minulý měsíc. Viděli jsme to u Tony Fauciho a modelu z Imperial College. O tom jsme mluvili, ale nadnáší to otázku: Řekli vůbec něco pravdivého? Vezměte si Světovou zdravotnickou organizaci (WHO). WHO nám nejprve říkala: Roušky vás nijak neochrání. Nemá smysl, je nosit.

A pak jsme viděli titulky, že WHO vybízí veřejnost, aby nosila roušky tam, kde se koronavirus šíří. Mění svoje tvrzení tam a sem. Nejprve říkala, že ji nemusíte nosit. Tento týden, ze všech věcí, které jsem viděl, došlo k obrovské změně v tvrzení, které bylo nesmírně šokující. Zamyslete se… veškeré sledování kontaktů, mluvení o testování, vše to souvisí s „bezpříznakovými” nositeli neboli „super-přenašeči”, jak se jim teď říká. Od začátku vám říkám, že to jsou zdraví lidé, kteří jsou tak zdraví, že jejich imunita covid-19 zlikviduje, aniž by to cítili. To je bezpříznakový nositel. Slyšeli jsme, že jejich počet je obrovský.

Najednou se objevil titulek, co otřásl světem: Vědkyně z WHO řekla, že je velmi vzácné, aby bezpříznakoví nositelé šířili virus. Pracovnice z WHO říká: „Šíření koronaviru bezpříznakovými lidmi se zdá být vzácné.” Všichni o tom mluvili. Všechna média o tom psala. Tady ze CNBC: WHO říká: „Bezpříznakové šíření koronaviru je velmi vzácné.” Ta zpráva oběhla celý svět. Když si ty články přečtete, ptáte se: Co tady děláme? Proč děláme sledování kontaktů? O čem tedy mluvíme?

Ale WHO během 24 hodin to tvrzení obrátila a pak jsme začali vidět tyto titulky: Pracovnice z WHO bere zpět tvrzení, že bezpříznakové šíření je velmi vzácné. Tady znovu: Pracovnice z WHO bere zpět komentář, že bezpříznakové šíření viru je velmi vzácné. A něco, co mě vážně štve, je to, že kdokoliv, kdo zveřejnil video té pracovnice z WHO, jejíž jméno je Maria Van Kerkhove… když někdo to video sdílel, Facebook ho nyní označuje, že je částečně nepravdivé.

Takže ti, co kontrolují fakta na Facebooku, podle všeho napravují chyby autorit? Mají tohle sociální média dělat? Dokážete si představit, jak by se prezidentovi Nixonovi líbilo, kdyby měl tehdy YouTube a Facebook na své straně? „To přece tak nemyslel.” Nemají žádné důkazy, tak to musíme označit za nepravdivé. Žijeme v tak šílené době. Pokud tyto titulky sledujete, nejspíše se vám z toho točí hlava. Ptám se sebe, je za tím důvod? Nebo se nás snaží tak zmást, abychom nic nechápali?

Než se na tu otázku pokusíme odpovědět… většina z nás vidí titulky, a článek si nejspíše ani nečteme. Sledujeme jen titulky a říkáme si: Tady to je, bezpříznakoví lidé asi virus nešíří. Aha, tak to vypadá, že ano. A pak jdeme dál… chci, abyste si poslechli původní tvrzení. Tohle je pracovnice z WHO, která vysvětluje, že je vzácné, aby bezpříznakoví nositelé šířili koronavirus.

Maria (WHO): Jaké procento bezpříznakových jedinců šíří virus? Zkoumáme to tak, že tyto jedince je třeba bedlivě sledovat od chvíle, kdy jsou objeveni, a také je třeba zkoumat sekundární přenosy. Máme několik zpráv ze zemí, které provádí detailní sledování kontaktů, sledují bezpříznakové případy, sledují jejich kontakty a nenachází sekundární přenosy.

Jsou velmi vzácné. Velká část z toho není publikovaná v literatuře. Jedna publikace pochází ze Singapuru, která zkoumala zařízení pro dlouhodobou péči, existují nějaké studie o přenosech v domácnostech, kdy v rámci určité doby sledujete jedince a zkoumáte procento těch, které virus šíří dál. Tato data neustále zkoumáme a snažíme se získat více informací ze zemí, abychom na tuto otázku skutečně odpověděli. Stále se zdá, že je vzácné, aby bezpříznakový jedinec nakazil někoho druhého.

Del Bigtree: Zdá se, že to tvrzení nebylo nějak matoucí. Zní to, že zkoumali studie… pochopitelně je informovaná o věcech, o kterých my nejsme. Je vrchní vědkyní nebo mluvčím v WHO. Říká tedy, že za zavřenými dveřmi zkoumají podrobné studie od odborníků… některé z nich nejsou publikované, ale sdílí s vámi tyto informace. Ve výsledku tedy říká, že bezpříznakový přenos je velmi vzácný. Je vzácné, aby bezpříznakový nositel šířil virus. Ale dokážete si představit, co se stalo pak… Co si o tom myslí Tony Fauci? Co udělá Bill Gates?

Co tito lidé, co prosazují tvrzení, že se máme bát, že jsme… mám na sobě teď roušku, protože mohu virus šířit a ani o tom nevědět? Jsem zdravý, ale mohu ho nosit. Mohu ohrozit zdraví babičky a zabít ji. Tohle by zničilo celosvětovou verzi, která se nám říkala, že? Jaký má pak karanténa smysl? Byl jsem šokovaný… páni, tohle je úžasné. Najednou, jak jsme řekli, další den to tvrzení vzala zpět. Není to překvapivé. Ale co ve skutečnosti řekla, aby to tvrzení opravila?

Podívejte se na tohle a řekněte mi: Zní to jako naprostý opak toho, co řekla předchozí den?

Maria (WHO): Včera na tiskovce jsem odkazovala na pár studií… dvě nebo tři studie, které byly publikovány, které se snažily v rámci určité doby sledovat bezpříznakové případy, čili lidi, co jsou nakažení. Pak sledovali všechny jejich kontakty a zjišťovali, kolik dalších lidí bylo nakažených. To je velmi malá podmnožina studií.

Na tiskovce jsem reagovala na otázku, neoznamovala jsem tvrzení WHO nebo něco takového. Snažila jsem se předat, co víme. Použila jsem výraz „velmi vzácné”. Říct, že bezpříznakové šíření je globálně velmi vzácné, by bylo nepřesné. Odkazovala jsem na podmnožinu studií. Také jsem mluvila o datech, která nejsou publikovaná. To jsou informace, které jsme získali od našich členských států skrze buď prezentace, které pořádají na schůzkách, nebo prezentace, které nám dávají skrze telekonference. Jak víte, a jak jsme předtím řekli, svoláváme sítě globálních odborníků. Na nich probíráme probíhající výzkumy a studie.

Odkazovala jsem na detailní studie, sledování kontaktů, kdy máme zprávy z členských států o tom, že když sledují bezpříznakové případy, je velmi vzácné… a použila jsem výraz velmi vzácné… najít sekundární přenos. Co jsem včera neoznámila… protože je tohle velká neznámá věc, protože je kolem toho tolik neznámého, některé skupiny, co tvoří modely, se pokusily odhadnout, jaké je procento bezpříznakových lidí, které mohou přenášet virus dál? Jsou to odhady.

A ty různé modely mají velký rozsah… záleží na tom, jak byly vytvořeny, z jaké země… Některé odhadují, že kolem 40 % přenosů může být kvůli bezpříznakovým jedincům. To jsou ale data z modelů, které jsem do své včerejší odpovědi nezahrnula, ale chtěla jsem mít jistotu, že je zmíním zde.

Del Bigtree: Upřímně, víte, co si myslím?

Začínáme mít pocit, že vědci jsou jako zločinci, že nám lžou… ale podle mě někdo jako Maria nedokáže lhát. Všichni jsme pracovali pro toho šéfa, byli jsme v té pozici, kdy třeba pracujete v restauraci, zkazili jste jídlo a musíte to přiznat. Je jasné, že za zavřenými dveřmi volá Fauci, volá Gates a říkají: Co je to za hlupáka, co mluví za WHO?

Myslel jsem si, že lidem neřekneme pravdu! Nebyla to dohoda? Pokud se rozhodnete, říct lidem pravdu, nejprve zavoláte mě! Jmenuji se Bill Gates, víte, kdo jsem… financuji WHO. Příště mi zavolejte, protože tohle se nemůže dít! Pro všechny moje přátele, kteří mluví o kabale, o ovládnutí světa, o iluminátech…

K tomu chci akorát říct, že pokud je to pravda, jsou to ilumináti klauni. Nikdy jsem neviděl větší sebranku klaunů. Tito lidé nedokážou mluvit jasně. Jak je možné, že WHO zveřejní skutečná fakta, aniž by Tony Fauci, Bill Gates nebo ostatní věděli, že to ona řekne? Chci říct… poslechněte si, co říká. V podstatě říká: Vlastně jsem chtěla říct, že máme sítě globálních odborníků.

Sítě odborníků, co mají vážně dobré systémy sběru dat. Tato data ukazují, že bezpříznakový přenos je vzácný, ale zapomněla jsem zmínit druhou skupinu… ty matematiky, kteří… poslechněme si to znovu. Tu poslední část.

Maria: Odkazovala jsem na detailní studie, sledování kontaktů.

Del Bigtree: Jasně, sledování kontaktů.

Maria: Máme zprávy z členských států o tom, že když sledují bezpříznakové případy, je velmi vzácné… a použila jsem výraz velmi vzácné…

Del Bigtree: Máme reálná data a zjistili jsme, že je to velmi vzácné.

Maria: Co jsem včera neřekla… protože je tohle velká neznámá věc… je kolem toho tolik neznámého.

Del Bigtree: Ano.

Maria: Některé skupiny, co tvoří modely, se snažily odhadnout.

Del Bigtree: Odhadnout? Takže bez žádných dat. Něco jako model Imperial. Tito lidé… tito klauni. Nepoužívají vůbec žádná data.

Maria: Některé odhadují, že kolem 40 %…

Del Bigtree: Je to velmi vysoké a děsivé číslo.

Maria: … může být kvůli bezpříznakovým přenosům.

Del Bigtree: Jasně, může být.

Maria: Ale to jsou data z modelů…

Del Bigtree: Modely! O těch jsem nemluvila. Dala jsem vám fakta.

Je to šílené, no ne? To, co říká, je naprosto praštěné. Je jen jediný způsob, jak to vyjádřit… Podle mě to nejlépe vyjádřil tehdejší prezident George Bush.

George Bush: V Tennessee je rčení: Oklamte mě jednou… hanba na tebe. Oklam mě – už nemůžete být oklamáni.

Del Bigtree: Upřímně… sešli jsme se s týmem a řekli si: Dobře, snažíme se dostat ke zdravému rozumu. Prokázali jsme, že čísla jsou mimo, víme, že modely jsou otřesné. A tuto otázku si nejspíše také kladete. Dělají to záměrně? Jsou záměrně matoucí, aby nějakým způsobem zůstali u kontroly? Když jsme o tom mluvili a probírali… nezdá se, že budete držet mysl Ameriky a udržíte nás ve strachu, když se budete chovat jako nějací klauni s velkým červeným nosem, kteří nedokážou nic uhodnout správně.

Budu předpokládat, co říkám… že tohle je největší fraška, je to chaos, je to pohroma… podle mě to není záměrné. Proto mám dobrý pocit, že tohle vyhrajeme, protože pokud máte aspoň polovinu mozkových buněk, jste organizovanější než lidé, co se vás snaží vyděsit.

Překlad: David Formánek

Zdroj/Source: https://bit.ly/2C8tVCZ

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů