3. část: Ředitel CNN říká, že se snaží pomáhat hnutí BLM zaujatostí vůči bělochům

Ve zkratce...

Ve třetí části uslyšíme, jak televize CNN má zaujatost vůči bělochům a snaží se tak pomáhat hnutí BLM (na černých životech záleží).
Facebook
Telegram
VK

První část exkluzivního odhalení CNN
Druhá část exkluzivního odhalení CNN

Přepis:

James O’Keefe (zakladatel projektu Veritas): Charlie Chester vás bude šokovat ještě víc. Tentokrát uslyšíme, jak nám řekne pravdu, která skutečně existuje, v porovnání s tím, co se děje v jeho vlastní síti.

Charlie Chester (Technický ředitel CNN): Snažil jsem se něco najít o nenávisti vůči Asiatům, o útocích na Asiaty. Zjistil jsem, že na Asiaty útočí řada černochů. Říkám si: Co to děláte? Snažíme se pomáhat hnutí BLM, a vy tady budete… Jde o jedince, ne o všechny. Ale není to dobré… nevypadá to dobře. Tyto malé věci stačí na to, aby zabrzdily hnutí, protože extrémní levice se toho chytne a vytvoří příběh, kdy odsoudí celou skupinu lidí. Píšou se tak snadněji titulky… Jo, nevím…

Novinářka projektu Veritas (v utajení): Říkáte, že extrémní levice označí celou skupinu lidí? Asi jsem to nepochopila.

Charlie Chester: Ne, myslel jsem konzervativce, omlouvám se. Ne extrémní levice. Všimnul jsem si, že se objeví titulky, které hodí lidi do jednoho pytle, než aby se zaměřily na jedince. To udělal Trump se svým výrokem „čínský virus”, a to vrhlo spoustu viny na celou skupinu lidí na rozdíl od pár bezohledných jedinců.

Novinářka projektu Veritas (v utajení): Ano, skutečný zdroj, že?

Charlie Chester: Ano. Ano.

Novinářka projektu Veritas (v utajení): Ale je normální, že média… řekněme, že máme bílého nebo černého střelce. O kterém budeme…

Charlie Chester: Jo, dlouhou dobu to bylo tak, že… lidé dlouho věřili tomu, že to byli jen běloši, Nevšimnul jsem si, že by se vůbec zaměřovalo na barvu pleti lidí, kteří nejsou běloši. O ostatních nic neříkají. Víte, co tím myslím? Taková zpráva najednou ztrácí trochu páry. Nechávají ji být.

Novinářka projektu Veritas (v utajení): Proč?

Charlie Chester: Nevím… musí jít o trendy, čeho se lidé chytají.

Jestli se Vám líbí překlady, zvažte přispění na jejich tvorbu, děkuji.

Novinářka projektu Veritas (v utajení): Říkal jste Rachelle nebo mně o tom, jak média jsou největší zbraní.

Charlie Chester: Jo.

Novinářka projektu Veritas (v utajení): Co jste tím chtěl říct?

Charlie Chester: Je to propaganda… média mohou… omlouvám se, přístroj mi zazvonil.

Novinářka projektu Veritas (v utajení): Co myslíte propagandou?

Charlie Chester: Můžete ovlivnit celé vnímání lidí o čemkoliv… jde o to, jak to uděláte.

Novinářka projektu Veritas (v utajení): Jak se to dělá?

Charlie Chester: Jen tím, že budete prosazovat určitý příběh, který pomůže vaší platformě. Můžete najednou říct: „Uhlí je budoucnost energie.” To může být propaganda, protože vlastník společnosti může mít podíl v těžbě uhlí. Trump byl stále kritizován… Twitter a Fox mu dávali platformu, což posilovalo ten oheň.

James O’Keefe: Je CNN nejdůvěryhodnější jméno ve zpravodajství? Jejich vlastní zaměstnanci nám říkají, že nejsou. Ale ti zaměstnanci, kteří nám říkají, že nejsou, se také účastní v propagandě, za kterou se stydí. A to je asi největší tragédie. Že Charlie Chester je ochoten tyto věci říct v soukromí, je ochoten říct tiché části nahlas, ale v soukromí, ale nemají odvahu je říct veřejně.

Jak mi řekl Jim Sciutto, když jsem s ním šel od jeho dveří, je novinářem už 25 let… Jime Sciutto, vaši vlastní kolegové by měli mít odvahu říct veřejně to, co nám říkají v soukromí. A pokud jste novinář, měl byste se postavit a přesně tohle udělat. Postavit se za krédo žurnalistiky, informujte lidi… máte vůči lidem povinnost a závazek, nezaujatě. Pochybuji, že Charlie Chester bude poslední zaměstnanec, od kterého ze CNN uslyšíme. Zůstaňte na příjmu, Ameriko.

Překlad: David Formánek

Zdroj/Source

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů