Banky krachují & USA plánuje do července spustit systém pro digitální platby

Ve zkratce...

Kolaps amerického dolaru probíhá přesně podle plánu, zatímco nejvýznamnější banky upevňují svou moc. Za 55 dní se americký dolar stane digitálním, což znamená, že banka federálních rezerv bude mít naprostou kontrolu a dohled nad každou vaší finanční transakcí. A tím se USA o krok přiblíží k odstranění hotovosti jako formy placení.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte -> ZDE <-

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓

Sledujte také na: NášTub, BitChute, Odysee, Rumble, Substack

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Originál videa publikován ZDE: 7. května 2023

Přepis:

Páni, to byl ale týden. Brzy budete moci svým dětem vyprávět o tom, jak byl americký dolar kdysi nejsilnější měnou na světě a vy jste byli u toho, jak se to všechno na jaře 2023 řítí do záhuby.

TV: Varování, pád další americké banky by mohl vést k úvěrové krizi a hospodářskému zpomalení.

C: Jak se banky kolem vás hroutily, a jak jste museli stáhnout své peníze z místních bank a vložit je do zlata a stříbra a nemovitostí. Jak se právě včera sešel ukrajinský prezident s Blackrockem, největším správcem aktiv na světě, protože tato válka jim pomohla přidat 9 bilionů do jejich bilancí. Ano, Blackrock nyní vlastní více než 30 % Ukrajiny. Nemyslíte si, že to bylo naplánováno?

Zlato se tento víkend dostalo na zcela nový rekord, protože lidé šílí z vládních měn, které samozřejmě padají na hodnotě. Tento týden je zatím nejnebezpečnější, a ekonomové tvrdí, že by to mohlo být horší než Velká hospodářská krize nebo finanční krize v roce 2008.

TV: Inflace se bude zhoršovat, stejně jako finanční krize. A nikdo nechce přiznat, že jsme ve finanční krizi, je horší než ta v roce 2008. Právě začíná.

C: Pátek byl pro americký dolar krvavou lázní. A my se zde za chvíli dostaneme ke všem posledním důležitým zprávám. Nejdříve ale budete moci svým dětem také říct, že jste byli u toho, když zrušili papírový dolar ve prospěch americké digitální měny. A budete mít pravdu, protože za 50 dní se americký dolar navždy změní. Přesně v červenci.

Před třemi týdny zahájil americký FED proces zavádění tohoto digitálního amerického dolaru, přičemž k úplnému zavedení dojde v červenci. 4. července, na Den nezávislosti, můžeme slavit ztrátu svobody. To není nadsázka, vaše svoboda používat hotovost tak, jak chcete, se navždy změní, stejně jako to, co před několika týdny udělala Evropa, když znemožnila utrácení hotovosti nad 1000 eur. Nemůžete použít 1000 eur k placení v hotovosti.

Možná potřebujete nějakou práci na zahradě a zaplatit zahradníkovi. Už mu nemůžete platit v hotovosti. Přijde vám to jako falešná zpráva? Tady to vysvětluje šéfka Evropské centrální banky, Christine Lagardeová.

Muž: Teď je problém v tom, že nechtějí být kontrolováni.

CL: Ano, ale víte co… teď máme v Evropě takovou hranici, nad 1000 eur nemůžete platit hotově. Pokud to uděláte, jste na šedém trhu, riskujete, a pokud vás chytí, dostanete pokutu nebo půjdete do vězení.

C: Nemůžete utratit vlastní peníze, aniž by vás vláda sledovala, a můžete za to jít do vězení. Ve Spojených státech se tomu říká program FED Now a nahradí to papírovou měnu, která se tento týden stala ještě bezcennější. Přenese Spojené státy do bezhotovostní společnosti, kde bude sledována každá transakce. Kde, jak popisuje FED, mohou peníze, které máte na účtu, dokonce vypršet a stát se nepoužitelnými.

Stejně jako dárková karta do supermarketu. Jednoho dne si jdete něco koupit a dárková karta nebude fungovat, její platnost vypršela Kam se ty peníze poděly? Jsou pryč. Přímo na stránkách FEDu si můžete přečíst, jak FED plánuje využít expirující peníze. Čína to už dělá. A miliardáři ze Světového ekonomického fóra opakovaně prohlásili, že chtějí modelovat bankovní systém podle Číny.

Schwab: Musíme tedy definovat, jak by měl vypadat svět, který chceme z tohoto transformačního období vytvořit. Respektuji úspěchy Číny, které jsou za posledních více než 40 let obrovské. Myslím, že je to vzorový model pro mnoho zemí.

Trudeau: Mám k Číně určitý obdiv, protože jejich v podstatě diktatura jim umožňuje lusknutím prstu udělat obrat jejich ekonomiky.

C: Ano, líbí se jim, co Čína dělá. Mnoho amerických vládních muzeí, národních parků, historických památek už nepřijímá papírové dolary. Chcete je navštívit? Je nám líto, hotovost nebereme. V národním parku Mount Rainier se nesmí platit v hotovosti. A mnoho podniků již přešlo na bezhotovostní platby. Předstírají, že jim jde jen o pohodlí.

Ale samozřejmě jde o kontrolu. A tento týden jsme byli svědky nejjasnějšího náznaku, že kontrola je hlavním modelem, protože další malé banky po USA balancují na pokraji krachu. A až se zhroutí, pohltí je jedna nebo dvě z největších bank na světě… do té obrovské bestie JP Morgan Chase, která je samozřejmě prodlouženou rukou světových centrálních bank. Tohle všechno se děje právě teď. A dokonce i mainstreamoví ekonomové, kteří vám měsíce nebo dokonce roky lhali o tom, jak je ekonomika dobrá a žádná inflace není… konečně přiznávají, že čelíme průseru.

Paul Krugman nám rád říkal, jak byla inflace přehnaná a výdaje FEDu nejsou problém, než je důkazy praštily do hlavy a museli přiznat to, na co vás upozorňujeme už rok, že inflace tu zůstane na dlouhou dobu. Dny volných peněz skončily a slepice se nyní vracejí domů. Powell také řekl, že banky jsou v pořádku. Málem jsem vyplivl svůj ledový čaj, když řekl tuto lež.

TV: Ale on výslovně řekl, že bankovní systém je zdravý a odolný. Od krachu Silicon Valley Bank jsem už tolikrát slyšel, že bankovní systém je v pořádku. Bankovní systém je stabilní. Pak jsme slyšeli, že JP Morgan koupil banku First Republic. A podívejte se, co se stalo včera. Některé banky klesly o 25 %. Western Alliance poklesla o 20 %. Index KBW pokles o 7,8,9 %. Není to ještě zdaleka u konce.

C: Má pravdu. Banky nejsou v pořádku. Dozvěděli jsme se, že hedgeové fondy jsou tak vyděšené z krachu amerických bank, že se přesouvají do evropských bank a skupují evropské dluhopisy. Oni vlastně věří Evropě více než Spojeným státům. A úvěrová krize je teď teprve v počáteční fázi. Pak přijde kolaps malých bank. FED je zatlačen v rohu. A to znamená, že čelí finanční krizi. nepodobné ničemu, co jsme kdy viděli.

Podle zprávy, která vyšla tento týden, je více než 50 % všech amerických bank v platební neschopnosti. To znamená, že vaše peníze nejsou v malých bankách v bezpečí. A oni to vědí. Takže se stane tohle. JP Morgan Chase začne všechny tyto menší banky skupovat za drobné. Jak se bude krach zrychlovat, očekáváme, že Powell a FED napumpují do krachujícího systému miliardy stimulů, čímž více znehodnotí dolar.

Jak ale uvádí Brandon Smith, je už pozdě. Státní dluh totiž nyní přesahuje 34 bilionů dolarů. Na absorbování obrovského množství dalšího dluhu při kolapsu bank už prostě nezbývá prostor. Přesně to se stalo v roce 2008. Ale tentokrát se na to nepřipravili. A teď je FED v pasti, snížení sazeb znamená, že ceny vyletí nahoru.

Ceny potravin budou nadále růst. A pokud to nechají tam, kde to je, banky se zhroutí, jako se to děje právě teď. Takže banky se hroutí a budou držet tyto sazby tam, kde jsou. Ale tady je skutečný příběh. Celý tenhle kolaps prospívá miliardářům, kteří chtějí kontrolu a centralizaci vaší měny. Proto je zavedení digitálního dolaru v příštích několika týdnech tak silné. Tohle je pro ně skvělé, ale ne pro vás a pro mě. Proto tento víkend cena zlata prudce stoupá, chytří investoři, kteří nechtějí, aby Světové ekonomické fórum kontrolovalo jejich peněženky, investují do zlata. Tento týden bylo zlato na cenovém maximu.

Zlato má nyní větší hodnotu než více než 70 vládních měn po celém světě. Tyto vlády nechtějí, abyste kupovali zlato. Samy si však zlato hromadí. Jaká je to ironie, že? Tento týden centrální banky nakoupily rekordní množství zlata, a přesto by byly raději, kdybyste ho nekupovali. To je důvod, proč právě teď kupuji tolik zlata a nemovitostí, kolik si mohu dovolit. Dělám to už roky.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

3 komentáře

 1. Platbu v hotovosti na Slovensku upravuje zákon 394/2012 Z.z. § 4 účinný od 1.1.2013, zatiaľ nebol novelizovaný.
  (1) Zakazuje sa platba v hotovosti, ktorej hodnota prevyšuje 5 000 eur, ak odsek 2 neustanovuje inak.
  (2) Zakazuje sa platba v hotovosti, ktorej hodnota prevyšuje 15 000 eur, medzi fyzickými osobami nepodnikateľmi.

  Zaujímavosťou je, že vo výnimočnom stave a v núdzovom stave tento zákon neplatí a je teda možné platiť v hotovosti aj vyššou sumou.

  Vedel by niekto vysvetliť, prečo vo videu, prezidentka ECB Christine Lagardová hovorí o tom, že v EU nemôžeme platiť v hotovosti nad 1000€? Je možné že to jednotlivé krajiny ešte neratifikovali?

  https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2012/394/20130101

 2. Trochu mimo. V ČR platí… Zákon č. 254/2004 Sb., o omezení plateb v hotovosti (dále jen „ZOPH“), který je platný již od roku 2004, zakazuje provádět hotovostní platby převyšující 270 000 Kč (cca 10 000 EUR). Tato částka je denním limitem, který nesmí překročit ani fyzická, ale ani právnická osoba při obchodní transakci.

 3. Mezitím, E. Musk plní kabinet na Twitteru globalistickými náhradníky – Globalistka WEF Linda Yaccarino přebírá Twitter. No a trojský kůň Tucker se umístil kde? Na Twitteru.
  Kdo je vlastně globalitický srá*č/kabala/velitel planety..? KAŽDÁ osoba NEBO subjekt, který podporuje homogenizaci technokracie v rámci globalismu.

  Tvrdit, že Musk nyní najímá vrchního vlka ve vlčím rouše, je nějaký tupý, záludný způsob, jak se postavit globalistické agendě a pracovat pro svobodu nás lidí, je prostě blud, stejně bludný jako věřit, že Q-anon, bílé klobouky atp. jsou agenti, kteří nás všechny brzy zachrání před ukradenými volbami a fašistickým převzetím moci a vrátí čas, aby znovu dosadili Trumpa do Bílého domu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů