Bývalá pracovnice WHO odhaluje nekalé praktiky a korupci v oblasti globálního zdraví

Ve zkratce...

Dr. Stückelbergerová, bývalá pracovnice WHO, odhaluje nekalé praktiky a korupci v oblasti globálního zdraví a mezinárodních organizací. Dozvíme se o tom, kdy se začal Bill Gates více angažovat více v globáním zdraví, proč má kompletní imunitu ve Švýcarsku, a jak jak WHO změnila definice pandemie a imunity. Více ve videu.
Facebook
Telegram
VK

Přepis:

Fuellmich: Dr. Stückelbergerová, slyšíte nás?

Dr. Stückelbergerová: Ano.

Fuellmich: Můžete nám říct, co děláte? Jaké máte profesní zkušenosti?

Dr. Stückelbergerová: Ano, celý život jsem byla vědkyní. Zdravotní vědkyně. Začínala jsem v biologii… mám komplikovaný životopis, jak mnoho žen, které přežily v tom akademickém světě. Převážně jsem dělala výzkum a učila jsem. Od začátku jsem byla ve WHO, studovala jsem magistra v oboru duševního zdraví a rozdíly v diagnostikování napříč kulturami, o kterém píšu na svém webu. Pak mě vzali na jednotku geriatrie v nemocnici v Ženevě, kde WHO spolupracovala na studiích. Tam jsem dělala výzkum… a ten výzkum byl čím dál více pro politická rozhodnutí. Od 90. let jsem byla zástupkyní ředitele švýcarského národního programu stárnutí, dostali jsme 12 milionů franků a museli jsme dělat vědu pro politiku, pro politiky, pro jejich rozhodnutí. Také jsem současně byla zástupkyní ředitele v mezioborovém centru gerontologie a geriatrie.

Moje první část života se týkala hodně stárnutí, zdraví, rozdíly mezi ženami a muži. Hodně mnoho-oborových faktorů… a platila mě fakulta medicíny, i když jsem začínala v psychologii a pak velmi záhy jsem přešla k medicíně. Vystudovala jsem doktorát v oboru populace, stárnutí, zdraví, subjektivní vs objektivní zdraví. Díky svým pozicím jsem úzce spolupracovala s WHO. Vytvořili jsme mezinárodní síť o stárnutí. Takto jsem měla možnost pochopit, jak funguje OSN, jak funguje WHO. Od roku 1994 jsem byla odbornicí… často mě brali jako mladou reportérku, která mluvila mnoha jazyky.. Pak mě politici začali žádat, abych pořádala události. Dvakrát jsem organizovala otevřené dny OSN.

To byla moje první část života… mám ocenění za práci ve vědě, za práci pro politiky a za vědu pro lidi. Druhá část začala v roce 2000 v oblasti veřejného zdraví. Tady jsem byla aktivnější ve WHO, kde jsem čtyři roky byla součástí komise za etický výzkum. Měla jsem správnou reputaci, žádný střet zájmu. Jak jsem v kurzích učila veřejné zdraví… můj doktorát byl ve skutečnosti hodně o veřejném zdraví, akorát to není téma, které by akademicky bylo uznávané. Nyní už začíná být. Univerzita v Ženevě mě požádala, abych vzala pozici ve WHO, protože jsem byla hodně angažovaná v OSN. Tak jsem vzala tu pozici, která se týkala mezinárodních zdravotních předpisů, a to bylo v roce 2009. Byla to velmi zajímavá pozice.

Úzce jsem spolupracovala se vzdělávacím programem WHO, a s WHO v Ženevě, protože znám všechny v jednotce Alert and Response. Zajímavé na tom, co řeknu je, že jsem experimentovala… se snahou začít školit lidi na téma přípravné plánovaní. Tři roky s univerzitou George Town a univerzitou v Ženevě jsme vedli implementační program. Celý smysl mezinárodních zdravotních předpisů je připravit země a členské státy, aby byly připravené na pandemii, aby jí mohly zabránit, a aby jednaly rychle a pohotově. Měla jsem tehdy za to, že ten cíl je velmi ušlechtilý a dobrý. Také jsem pomáhala pobočce WHO v Evropě dělat školení na přípravné plánované pro východní blok.

Mám o tom veškeré dokumenty… Pak v roce 2013 jsme získali prodloužení mandátu na tři roky, a najednou oznámili, že nejsou žádné finance… Japonsko za to nezaplatilo. Neproškolili jsme všechny oblasti… školili jsme část Afriky, část Saúdské Arábie, Středního východu, část Evropy, část Ameriky. Vždy jsem opakovala, že bychom měli vydat školící manuál, ale to se nikdy neudělalo. Už jsem viděla, že se tam děje něco špatného. Pak jsem tohle začala učit na univerzitě v Ženevě… o globálním zdraví, lidských právech na letní škole, kterou jsem zorganizovala se svými kolegy, a vedla jsem týden mezinárodních zdravotních předpisů. Právník Bruce Plotkin, který pracoval ve WHO v mezinárodních předpisech, mi přišel říct, že tohle učit nemůžu. Řekla jsem mu… kdo jste, abyste mi říkal, co mohu a nemohu učit?

Měli jsme společný oběd ve WHO, který byl docela konfrontační, protože jsem mu řekla: Je moje právo učit cokoliv, co chci… nechápu, proč tohle neučíte. Angažovala jsem se také v Evropské unii… mám hodně zkušeností v mezinárodním jednání. To je tedy, kde jsem nyní… A pokud přijdu za vámi… myslím tím… chci se přesunout k tématu. Mezinárodní zdravotní předpisy byly přijaty v roce 2005, ale implementovány v roce 2008. Od roku 2008 chtěli provést implementační výcvik pro všechny regiony.

Fuellmich: Ano. To dává smysl… zejména v kontextu toho, co nám právě řekla Silvie.

Silvie: Předtím jsem nezmiňovala to, že jsem pro IHR (mezinárodní zdravotní předpisy) také vedla mise do různých států a také znám Bruce Plotkina.

Dr. Stückelbergerová: Aha, vy ho znáte. O tom si pak můžeme popovídat.

Silvie: Dobře, skvělé.

Dr. Stückelbergerová: Švýcarsko je centrum… a to říkám jako Norka… je to centrum spousty korupce, protože máme jednu z nejdůležitějších nevládních organizací, což je GAVI – Globální iniciativa aliance vakcín, ve které je aktivní nadace Billa Gatese. A tato GAVI, a mám k tomu dokumenty, má naprostou imunitu… mohou si dělat cokoliv, co chtějí. Policie nemůže přijít a prohledat jim počítače. Když začala pandemie nebo to, co nazývají pandemií, byla jsem v Jižní Koreji na velkém jednání, a uvědomila jsem si, že tu něco není v pořádku.

Neodpovídalo to mezinárodním zdravotním předpisům… přišlo mi to zvláštní, že zprávy říkaly jednu věc a lidé na letištích se chovali jinak. Začala jsem to zkoumat a v průběhu tohoto celého roku jsem si uvědomila, kolik věcí šlo v rozporu s mezinárodními zdravotními předpisy a přípravným plánováním. Nyní pracuji pro právníka v Quebecu, jmenuje se Dominique de Jahle. Organizovala jsem summit… Byl tam s dvěma dalšími právníky, Holko Galati a Matt Bruca z Francie. Podle mě tento problém, kterému čelíme, nevyřešíme bez právníků… je to nemožné. Nyní s Mattem a de Jahle zjišťuji více… Mám zde čtyři body, které vám chci říct. Silvie je tady, což je skvělé, protože to může potvrdit.

Zaprvé… tento závazek podepsalo 194 členských států, ale je zasazen do ústavy Světové zdravotnické organizace. Nemusí to přijímat, je to už okamžitě schváleno a je to závazek. Je to už přímo právně závazné.

Fuellmich: Myslíte mezinárodní zdravotní předpisy?

Dr. Stückelbergerová: Ano. A tohle je ten trik… nikdo neví, že je to v ústavě… musíte ale do nich jít… a zjišťuji, že musíte jít do detailů, abyste objevili nesoulady ve všem, co dělají, abyste uviděli, že WHO jedná jako korporátní agentura. Protože jménem zdravotní bezpečnosti mezinárodních zdravotních předpisů udělali třetí edici, protože edice z roku 2005 je druhá edice… první byla z roku 1969. Ale brožura z roku 2005… nevím, jestli jste ji viděli.

Tato brožura… Tato je z roku 2005, ale je to druhá edice, a třetí edice vyšla v roce 2014, a vešla v platnost v roce 2016. Tohle udělalo ze zdravotní bezpečnosti diktátorství, kde generální ředitel (WHO) může sám rozhodnout, aby se prodávaly vakcíny, aby se prodávaly PCR testy, a ne, jak všechny dokumenty uvádí, že musíte mít potvrzení klinik… a existují i jiné testy než PCR testy. Objevuji nějaké nesoulady, které v právu vůbec nebyly použity. První… je to závazek, takže pokud je to závazek, tak Tedros, tento generální teroristický ředitel WHO, když něco řekne, všechny země to musí podle práva poslechnout.

Fuellmich: Všechny členské státy WHO?

Dr. Stückelbergerová: Ano. Všechny, které podepsaly dohodu s WHO.

Fuellmich: Protože jak říkáte, tohle je součástí ústavy WHO, je to právě závazné pro všechny, kteří jsou členy WHO.

Dr. Stückelbergerová: Ano. S dvěmi výjimkami… jsou dvě země… vím to, protože jsem o tom učila… v roce 2009, v druhé edici, byly dvě země, které měly výhrady… je to velmi zajímavé, jsou to USA a Írán. Nechtějí kompletně poslouchat WHO. Třetí edice z roku 2016… co se stalo ve WHO… Silvie tam možná byla, když se to stalo. Bill Gates už tehdy byl aktivní, říkal, jak platí spoustu peněz do WHO, ale začal být viditelný. Podle mě to bylo v roce 2017, kdy… a vím to od svých kolegů… Bill Gates požádal, aby byl součástí vedoucí rady WHO jako členský stát. Je to neuvěřitelné! Říkala jsem si: Jak se vůbec může opovážit? A pak hlasovali… vedoucí rada se schází každý leden. A každý rok se to mění… snažili se samozřejmě lobovat u zemí… samozřejmě se je pokusil podplatit. Ale je to vážně něco neuvěřitelného, protože se to nikde nezmiňuje, a možná se nám podaří dostat k nějakému dokumentu o tom.

Dokonce přijali, že se zváží, jestli Billa Gatese přijmout jako členský stát díky penězům, které WHO dává. Tohle je v ústavě členských států nebývalé.

Fuellmich: Je Bill Gates nyní zvažován jako členský stát?

Dr. Stückelbergerová: Oficiálně ne.

Fuellmich: Ale neoficiálně?

Dr. Stückelbergerová: Nevím o tom…

Fuellmich: Ale neoficiálně ano? A to nejspíše protože… proto má tuto imunitu, že?

Dr. Stückelbergerová: Ve Švýcarsku má naprostou imunitu.

Fuellmich: Neoficiálně tento status nejspíše má, že?

Dr. Stückelbergerová: Ano. Mohu vám říct, proč je to velmi podezřelé. Podle mě s každým členským státem podepsal stejnou smlouvu. Zjistila jsem, že Swissmedic, což je švýcarský regulační úřad (jako SÚKL v ČR). Dala jsem dokumenty novináři a teď je nemohu najít… Swissmedic podepsal smlouvu s Billem Gatesem a WHO. Tohle je abnormální.

Dr. Hoffmann: Takže se v podstatě snažil dostat do WHO jako členský stát, aby v podstatě založil stát Billgatestán. To v podstatě udělal… V tu chvíli by byl v podstatě stát jednoho muže.

Jestli se Vám líbí překlady, zvažte přispění na jejich tvorbu, děkuji. David

Dr. Stückelbergerová: Ano, mohl by být diktátor. Ale skutečností je, že podle hlasování nebyl přijatý, aby se stal členským státem. Pak začal podepisovat smlouvy se zeměmi… to je moje hypotéza… protože to udělal se Swissmedic. WHO, Bill Gates a země (organizace), která má na starosti schvalování léčiv a vakcín, podepisují smlouvy.

Dr. Hoffmann: Oficiálně ho tedy neschválili, tak se to pak pokusil obejít… v podstatě obešel prostředníka.

Dr. Stückelbergerová: Ano. Pokud jste země, jak můžete podepsat smlouvu mezi třemi signatáři, Bill Gates, země a WHO? Protože WHO podepisuje smlouvy se zeměmi…. a i to mi přijde dost divné. Proč WHO musí podepisovat smlouvu se zemí? Tohle dělá korporátní agentura, ale ne WHO…. klidně mě oprav, Silvie. WHO přijmula, aby soukromá společnost, obchodník, podepsala spolu s ní smlouvu se zemí, aby měla dohled a vybírala léčiva… Swissmedic o tom podle mě psal na svém webu.

A moje hypotéza je, že tohle udělala každá země. Proto všichni říkají to stejné, stejný vzkaz… každý týden se děje stejná věc.

Fuellmich: Povězte nám více o této imunitě. Jak to funguje?

Dr. Stückelbergerová: Ano. Mohu k tomu najít dokument, je v němčině… můžete se podívat… je to šokující. Nevládní organizace (NGO) normálně… byla jsem v NGO a 20 let jsem byla aktivistkou NGO v OSN. NGO má akreditovaný status v OSN… můžete komentovat a pozorovat, ale nemůžete do mnoha věcí zasahovat. A nemáte imunitu… pokud si otevřete kancelář, podléháte zdanění.

GAVI neplatí žádné daně. Už tohle je velmi zvláštní. Švýcarsko hostuje mezinárodní nevládní organizaci, která neplatí žádné daně, a která má naprostou imunitu. Existují klauzule v dokumentu… můžete si je přečíst, najdu je pro vás. Policie nemůže přijít a vzít jim počítače, pokud mají v kanceláři nějaký problém s trestnou činností. Policie nemůže vniknout dovnitř.

Fuellmich: Jsou tedy trestně imunní.

Dr. Stückelbergerová: Ano.

Fuellmich: Imunní vůči jakýmkoliv trestním postihům.

Dr. Hoffmann: Právě jsem si vyhledal, že mají kvalifikovanou diplomatickou imunitu v rámci aktivit v dané oblasti.

Dr. Stückelbergerová: Jak se to jmenuje?

Dr. Hoffmann: Podle mě je to kvalifikovaná diplomatická imunita a neplatí daně od roku 2009. V roce 2009 schválili zákon. Jak jste říkala, nikdo o tom neví, ale je to zveřejněné na Wikipedii.

Fuellmich: Ano, ale lidé o tom neví, protože nikoho to nezajímá. To je to… nikoho to nezajímá.

Dr. Stückelbergerová: Tohle jsou ty detaily… ani nás nenapadne, že by to bylo možné.

Fuellmich: Přesně tak. Proto nad tím nepřemýšlíme… proto nepřemýšlíme nad tím, čím je tohle vše podloženo. Jednoduše přijímáme, co se nám říká. Nyní nad tím začneme přemýšlet, a více lidí nad tím začne přemýšlet, protože tohle jsou nesmírně důležité informace. Vše je veřejně dostupné, ale většina lidí to nechce vidět, protože nevěří, že by to bylo možné.

Dr. Hoffmann: A není to tak, že bychom říkali… že tady někdo sklízí orgány od afrických dětí nebo něco takového. Nikdo netvrdí, že to dělá Bill Gates nebo kdokoliv jiný.

Dr. Stückelbergerová: Ale mohl by…

Dr. Hoffmann: Ano, to je ten problém. Jako společnost bychom se měli zeptat, jestli bychom měli poskytnout jakémukoliv jednotlivci nebo jakékoliv skupině osob tolik moci, aniž by podléhali jakýmkoliv demokratickým zodpovědnostem a zákonům. To je ta otázka… ne jestli někdo tu moc zneužije, protože zneužití je nevyhnutelné. Jakmile má někdo tolik moci, zneužije ji. Ne dnes, ne zítra, ale časem ji zneužije, jen proto, že může. Ale proč oni a my ne?

Dr. Stückelbergerová: Mám nevládní organizace… proč oni to mohou dělat a ne jiné NGO? To je ta otázka.

Viviane Fisherová: Existuje také rozdíl mezi normální diplomatickou imunitou… tito lidé třeba pracují na mezinárodních vztazích, a třeba dostanou pokutu za překročení rychlosti, nebo nevím…

Fuellmich: Mají politickou legitimitu. V tomto případě ale pro něj nikdo nehlasoval.

Viviane Fisherová: Někdo ale přijde do jiné země a má naprostou imunitu pro všechny obchodní transakce, apod… to je šílené.

Dr. Stückelbergerová: Mají menší imunitu než Bill Gates. To mi řekli přátelé… možná víte více. Ale diplomati nemají naprostou imunitu.

Dr. Hoffmann: Stejná věc platí u evropských agentur. Zjistili jsme, že například Evropská centrální banka ve Frankfurtu má doslova diplomatickou imunitu. A neexistují regulace, které by ji zrušily. Takže například, pokud by vedoucí Evropské centrální banky řekl: „Nechci, aby mi někdo zadržel počítače. Nechci tady policii,” tak tam nemohou přijít. Doslova se to píše v zákonu… když řekne ne, tak nic nezmůžou. To stejné v podstatě platí pro každou evropskou agenturu. Nejsou zavedeny žádné předpisy, kdo by byl zodpovědný za zrušení té imunity. Není to ani konceptuálně možné udělat. Zde je to stejné. Ale u evropských agentur máte alespoň nějakou demokracii, a tady je to prostě… má imunitu a může si dělat, co chce.

Dr. Stückelbergerová: A má to větší rozměry, protože v Basileji mají Banku pro mezinárodní vypořádání, která je podle mě velmi důležitý orgán tohoto… Ano, mezinárodní banka… myslím, že IBS. Může brát lidem jejich majetek… nejsem v tom odbornice. Ale chci tím říct, že to není jen GAVI, je to celý systém organizací. Je zajímavé se podívat na historickou chronologii, protože rok 2009 byl první rok implementace tohoto obřího vedení zdravotní bezpečnosti. Tehdy Bill Gates začal podepisovat dohody a angažovat se.

Fuellmich: Takto… právě jsme se dozvěděli o partnerstvích mezi veřejnou a soukromou sférou… už dlouho o tom vím, ale z toho, co nám řekla Silvie, je velmi jasné, že soukromá část tohoto partnerství soukromého a veřejného sektoru převzala kontrolu, a nejen, že převzala kontrolu, ale je před vším imunní. Není za nic zodpovědná. Tohle musí přestat.

Dr. Stückelbergerová: Zajímalo by mě, jaká je v tomto role generálního tajemníka OSN a role Rady pro lidská práva. Vytvořila jsem manifest, který vám mohu poslat, ve kterém vyzývám k průzkumu, a aby ve všem byl učiněn řád… musíme vše v OSN přezkoumat, protože nemám pochyby, že OSN jsou v tomto zapleteny… od počátku covidu neudělaly nic!

Fuellmich: Ano, já vím. Viděli jsme pár prohlášení od jedinců, kteří jsou členy OSN nebo pro OSN pracují, která vypadají příznivě, ale máte pravdu, nejsou žádné oficiální kroky, tak jako jsme neviděli nic od církví. Žádné oficiální kroky, aby se řeklo populaci, že existuje pomoc, že existuje jiný způsob, aby zasáhli a zastavili tyto otřesné aktivity těchto zločinců. Nyní víme jasně, že máme co do činění se skupinou zločinců. Ale z OSN jsme neviděli žádné kroky. To je další organizace, nad kterou se musíme vážně zamyslet, jestli ji potřebujeme.

Dr. Stückelbergerová: Tento týden ve skutečnosti mají setkání až do 31. března. Navrhla bych, abyste napsali Vysokému komisaři OSN pro lidská práva, Bacheletovi, a požádali, aby se právníci začali činit.

Fuellmich: Ano, uděláme to. Včera v noci jsme mluvili s právníky za lidská práva a jsme v procesu. Něco pro nás připravili a musíme si to přečíst… máme toho hodně na přečtení.

Dr. Stückelbergerová: Slyšeli jste prohlášení generálního tajemníka, že probíhá masivní porušování lidských práv, a že OSN se o to musí postarat?

Fuellmich: Dobře, to je dobré.

Dr. Stückelbergerová: Řekl to předevčírem… ihned jsem to sdílela na FB. Tohle, co řekl, je dobré, ale současně propaguje vakcíny. Moje hypotéza je, že se mění, ale nemůže se změnit kompletně, jinak ho odstraní nebo něco takového. Protože on měl před měsícem diskuzi s Pompeem (bývalý ministr zahraničí USA). Jsou nějaké náznaky, že je na dobré straně, ale nemůže pokračovat.

Fuellmich: Dobré vědět. Dobře, dr. Stückelbergerová, budeme muset brzy skončit, protože náš další host má pouze omezený čas, Je něco jiného, co musíme vědět?

Dr. Stückelbergerová: Povím vám to velmi rychle. Můžu vám poslat článek od Davida Fidlera, právníka, který napsal článek „Od mezinárodních sanitárních úmluv po globální zdravotní bezpečí.” Když to psal, měl velké obavy z mezinárodních zdravotních předpisů a říkal, že je to příchod globální vlády. To také může něco objasnit. Druhá věc. Musíte si uvědomit, že došlo ke změně definice dvou zásadních věcí v této pandemii, které ospravedlňují tohle mezinárodní vyhlášení nouzového stavu ve všech zemích. Je to úmrtnost a počet nemocných případů, ale nejen to… berou definice, které změnili v roce 2009. Dvě důležité věci… definice pandemie se změnila. Už to není „abnormálně vysoký počet případů úmrtí a onemocnění”, teď je definovaná tak, že je tu onemocnění, které se šíří po celém světě.

Fuellmich: Ano. V roce 2009 to změnili. Původní definice se skládala ze tří prvků. Jeden je, že jde o celosvětové onemocnění, že je vysoký počet… nazvali to myslím abnormálně nebo obrovsky vysoký počet velmi nemocných lidí a obrovsky vysoký počet úmrtí. Poslední dvě věci dali pryč a jediný zbývající požadavek (pro pandemii) je to, že máme celosvětové onemocnění, což znamená, že jakákoliv chřipka se může stát pandemií. Vlastně jakékoliv nachlazení může být pandemií.

Dr. Stückelbergerová: Pochází to z WHO. Když Bill Gates začal se svým davem měnit definice toho, o čem jsme mluvili… o imunitě, atd. Víte o tom, že změnili definici imunity?

Fuellmich: Ano.

Dr. Stückelbergerová: Teď je jedinou imunitou vakcína.

Fuellmich: Ano. Tohle nejspíše není náhoda, protože tohle se stalo v roce 2009, když se Bill Gates začal v tomto více angažovat, že?

Dr. Stückelbergerová: Ano. Ale definice imunity je velmi nedávná…

Fuellmich: Ano, ale on tam stále je.

Dr. Stückelbergerová: A poslední věc v rychlosti… jen abyste věděli, že WHO teď už dvakrát vydala… 7. prosince a 20. ledna vydala lékařské upozornění na produkt s názvem PCR. Je to uvedeno malým písmem, ale je to upozornění. Je to úmyslně trestné, říkat upozornění, že PCR nefunguje, že musíte najít CT (prahový cyklus), a neříkat „zastavit”.

Fuellmich: To jsem nevěděl. Dobře. Takže mají oficiální upozornění, což znamená, že nemůžete používat PCR test k detekování nákazy, a zároveň stále prosazují PCR testy jako jediný nebo nejlepší prostředek k detekování nákazy.

Dr. Stückelbergerová: Ano. Je to úmyslné. Protože v doporučení píšou, že při provádění PCR musíte požádat o CT (prahový cyklus). Můžu vám dát reference, abyste se na to podívali. Tohle je klíčové… úmyslně vydali malé upozornění, zpožďují to a neříkají „zastavte to”.

Fuellmich: Dobře. Páni. Myslím si, že jsme prozatím probrali vše. Nejspíše se setkáme znovu. Jsem velmi vděčný, že jste si udělala čas a byla tady s námi. To stejné se Silvií.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Náhodný výběr

Diskuze

Jedna odpověď

  1. Díky za vaše překlady! Nikdy by mě nenapadlo, že použití PCR testů a vakcín je v současné době už vlastně právní závazek států. Asi by bylo zajímavé znát postih neposlušných států.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů