Chřipka v době „covidové” zmizela?

Ve zkratce...

Není zajímavé, že počet případů chřipek v době covidu prudce poklesl? Že by se chřipka klasifikovala už pouze jako covid?
Facebook
Telegram
VK

Moderátorka: Kam se poděly všechny případy chřipek? Podle poslední zprávy ze CDC laboratoře v posledních dvou týdnech nahlásily pouze 61 případů chřipek. Loni v tuto dobu bylo ohlášených 1251 případů chřipek. To je 95% pokles. A to jen v USA. Zpráva WHO ukazuje, že od dubna globálně nebyly hlášeny v podstatě žádné případy chřipek. Můj další host říká, že když tento trend bude pokračovat, může mít vliv na počet případů covidu. Je tu se mnou Phil Kerpen. Phile, některé odhady ukazují dost významný pokles. Co jste zjistil?

Phil Kerpen: Je to pozoruhodné. Když epidemie covidu ovládne určitou geografickou oblast, případy chřipek tam klesají. Nevím, jestli za to mohou ne-lékařské zásahy, uzavření škol a lock-down, nebo že ostatní opatření jsou na chřipku efektivnější než na covid. Nevím, jestli samotný virus má virovou interferenci a možná slizniční reakci, která blokuje chřipku. Podle mě tu je spousta nezodpovězených otázek o tom, jak nebo proč se tohle děje, ale tohle nyní vidíme v řadě zemích, včetně USA, kde už pár týdnů jsme v chřipkové sezóně, která se ale ještě neprojevila. Biden tvrdí, že covid nakonec bude smrtelnější než jakákoliv americká válka.

Joe Biden (americký kandidát na prezidenta): V dalších několika měsících dojde k dalším 200 tisícům úmrtím. To bude jeden rok, za který zemře 400 tisíc Američanů. To je více, než kolik lidí jsme ztratili v druhé světové válce.

Moderátorka: Nejsem si jistá, jak války souvisí s viry, které mají původ v komunistické Číně. Je to jeho tvrzení vůbec opodstatněné?

Phil Kerpen: Ne, nedává žádný smysl. Podle mě to poukazuje na to, že demokraté a nejspíše média se pokusí využít normální nárůst úmrtí během zimy, ke kterým dochází každý rok, a svést je na covid úmrtí a na pandemii. Pokusí se je politicky využít jako záminku pro lock-downy a další opatření na kontrolu populace.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů