Corbettův report: O atentátu na bývalého japonského premiéra Šinzó Abea

Ve zkratce...

Jak už jistě víte, v pátek byl za bílého dne zavražděn bývalý japonský premiér Šinzó Abe. Co se stalo? Kdo je za to zodpovědný? A co to znamená?
Facebook
Telegram
VK

Originál článku publikován ZDE: 9. července 2022

Jak už jistě víte, v pátek byl za bílého dne zavražděn bývalý japonský premiér Šinzó Abe.

Co se stalo? Kdo je za to zodpovědný? A co to znamená?

Níže jsou uvedeny výsledky vyšetřování, které provedla komunita Corbettova reportu s cílem shromáždit všechny známé informace o incidentu a uvést je do správného kontextu.

STŘÍLENÍ

Obsah obrázku text, osoba

Popis byl vytvořen automaticky

V pátek 8. července 2022 byl Šinzó Abe v Naře, kde přednesl projev před volbami do horní komory japonského parlamentu, které se budou konat v neděli.

Abeho řeč přerušily dvě hlasité rány, které se ozvaly z ulice za politikem a doprovázely je velké chuchvalce kouře. Údajný útočník byl poté sražen na zem a odveden ochrankou.

Incident je na různých videích zachycen celý nebo jeho část. Nejjasnější pohled, který se zatím objevil, ukazuje Abeho, jak rychle padá na kolena, když padne druhý výstřel, a je na něm také vidět, jak ochranka spěchá k zadržení střelce asi pět až deset metrů za ním.

Abe byl poté vrtulníkem převezen do nemocnice Nara Medical University Hospital ve městě Kašihara, kde byl prohlášen za mrtvého. Oficiální pitva tvrdí, že „kulka prošla Abeho levou horní částí paže a poškodila cévu pod klíční kostí“, a jako oficiální příčinu smrti uvádí „ztrátu krve“.

Útočník, 41letý Tetsuya Yamagami, se nepokusil o útěk. Byl zatčen a vyslýchán policií.

Zbraň, kterou Yamagami použil, byla popsána jako „bizarní podomácku vyrobená střelná zbraň“ a byly zveřejněny různé fotografie této zbraně:

Obsah obrázku osoba, exteriér

Popis byl vytvořen automaticky

Další obrázek:

Obsah obrázku osoba, exteriér, stopy

Popis byl vytvořen automaticky

Dle našich informací byla tato zbraň pravděpodobně sestavena na základě výcviku ve zbrani, který Yamagami absolvoval během svého tříletého působení v japonských námořních silách sebeobrany (japonské námořnictvo jen s jiným jménem).

Policie mezitím provedla razii v bytě Yamagamiho, kde údajně objevila řadu podobně ručně vyrobených zbraní.

Například toto:

Obsah obrázku osoba, exteriér

Popis byl vytvořen automaticky

a toto:

Obsah obrázku text, osoba

Popis byl vytvořen automaticky

POZADÍ A SOUVISLOSTI

Obsah obrázku text, osoba, podepsat, muž

Popis byl vytvořen automaticky

Ačkoli byl Abe bývalým premiérem – v roce 2020 odstoupil ze zdravotních důvodů -, stále byl významnou silou japonské politiky, udržel si křeslo v japonském parlamentu a, což je velmi důležité, měl stále obrovský vliv v Liberálnědemokratické straně (LDP), která je odjakživa vládnoucí stranou Japonska. Pocházel z politicky vlivné rodiny – jeho dědeček z matčiny strany, Nobusuke Kiši, zastával v letech 1957-1960 funkci premiéra a byl znám jako „monstrum éry Šowa“ kvůli své brutální vládě nad Mandžuskem ve 30. letech 20. století – což pravděpodobně přispělo k jeho prvnímu jmenování premiérem v roce 2006.

Abeho první působení ve funkci premiéra nedopadlo dobře: Během jeho funkčního období LDP poprvé v 52leté politické historii ztratila kontrolu nad horní komorou japonského parlamentu. V důsledku toho vydržel ve funkci premiéra pouze jeden rok a poté rezignoval. Svědčí to však o jeho trvalé moci v zákulisí byrokratické japonské vlády, a tak Abe dostal v roce 2012 druhou šanci v nejvyšší funkci v zemi.

Tentokrát se dostal k moci s ambiciózním programem: chtěl transformovat japonské „síly sebeobrany“ na skutečnou armádu reformou japonské ústavy a zrušením její pacifistické klauzule. Chtěl vytáhnout japonskou ekonomiku z desetiletí trvajícího útlumu pomocí souboru ekonomických reforem, kterým se bude říkat „abenomika„. A chtěl Japonsko znovu geopoliticky posílit, přičemž se spřátelil s Trumpem, válečně podněcoval Čínu a v průběhu toho zahájil obchodní válku s Jižní Koreou.

Abeho výsledky mluví samy za sebe. Nevytáhl Japonsko z ekonomické krize. Lhal o bezpečnosti Fukušimy. Dohlížel na přijetí drakonického „zákona o utajení„, který vládě umožňuje potlačovat svobodu slova a zpravodajství v zemi. Podílel se na podvodech s pandemií. Byl miláčkem Světového ekonomického fóra a prosazoval agendu udržitelného zotročení OSN Agenda 2030, od podvodu s uhlíkem po podvod s ESG. Snil o transhumánní noční můře typu čtvrté průmyslové revoluce Klause Schwaba, kterou nazval „Společnost 5.0„.

Jinými slovy, Abe byl jen dalším poslušným globalistickým slídilem.

Měl samozřejmě své politické nepřátele, ale jeho pozice v globalistickém velkoklubu se zdála být jistá. Proč by se ho tedy někdo zbavoval?

„JISTÁ ORGANIZACE“

Corbettův report: O atentátu na bývalého japonského premiéra Šinzó Abea • David Formánek - Otevři svou mysl • David Formánek

(Zdroj)

Podle zpráv Yamagami vyšetřovatelům řekl, že ho k tomu nemotivoval nesouhlas s Abeho politickým přesvědčením, ale „zvěsti o napojení bývalého vůdce na jistou organizaci, kterou policie neidentifikovala“. Jiné zprávy tvrdí, že Yamagami obviňoval skupinu z toho, že se nechala zbankrotovat tím, že organizaci přispěla.

Spekulace o identitě této „jisté organizace“ se v současnosti soustřeďují na Církev sjednocení. Rodinnou federaci pro světový mír a sjednocení – dříve známou jako Církev sjednocení, ale pravděpodobně nejznámější jako církev, ke které patří „moonisté“ – založil v roce 1954 reverend Sun Myung Moon. Ačkoli je na Západě známá především díky svým masovým svatbám (a vlastnictví deníku The Washington Times), její japonská pobočka je označována za součást „konzervativního hnutí zdola v Japonsku“. K tomu někteří poznamenávají, že „Abeho dědeček hrál významnou roli při zakládání rané Církve sjednocení v Japonsku“ a sám Abe údajně poslal v roce 2006 blahopřejný telegram „frontové skupině“ této církve, což tehdy vyvolalo jistou kontroverzi.

Další organizací, která se objevuje ve spojení s Abem (a s Církví sjednocení), je Nippon Kaigi. Nippon Kaigi („Japonská konference“), popisovaná jako „největší a nejmocnější konzervativní pravicová organizace“, vznikla v roce 1997 spojením dvou předchozích japonských politických skupin. Prosazuje seznam přání japonského nacionalistického programu – obnovení japonské císařské rodiny v čele státu, obnovení japonské armády, ústavní změny a reformy školství -, u nichž si jen těžko myslící člověk nevšimne, že se shodují s Abeho politickým programem. Není to náhoda; Abe působil jako „zvláštní poradce“ parlamentní ligy této skupiny.

A pak je tu 悪の秘密結社 (Zlá tajná organizace). Pokud to zní jako podivný výmysl z okrajové části světa konspiračních teorií, je to proto, že to tak je. Japonská verze QAnon, 神真都Q (Yamato Q) – která byla údajně založena v prosinci loňského roku s jasným cílem „chránit životy dětí před očkováním proti COVIDu“ a která byla zodpovědná za dubnové vtrhnutí na očkovací místo, kde požadovali ukázat složení vakcíny – obsahuje některé členy s poněkud obskurními názory. Podle investigativní zprávy, kterou vypracovali někteří japonští přepadoví novináři, věří Yamato Q, že „lidé Yamato (Japonci) původně zdědili geny dobrých mimozemšťanů a dračích bohů, ale jejich síly jsou utajovány díky informační kontrole hlubokého státu (temné moci) a iluminátů (tajné společnosti zla)“. Přirozeně věří, že je na členech skupiny, aby „probudili spící DNA a probudili tak skutečnou sílu národa Yamato“.

Aby bylo jasno, nejpřímějším prohlášením o „jisté organizaci“, které se zatím objevilo, je zpráva, že Yamagami „měl v úmyslu zaměřit se na vysokého představitele náboženské skupiny“, který v té době zřejmě nebyl na místě činu, což znamená, že Abe ani nebyl hlavním cílem atentátníka. Na druhou stranu tatáž zpráva také uvádí, že „podezřelý učinil nesmyslná prohlášení a policie Nara pečlivě zkoumá, zda je duševně způsobilý k trestní odpovědnosti“, takže všechny tyto informace berte s obrovskou rezervou.

Každopádně skutečnost, že policie zřejmě záměrně tají název této organizace – údajně proto, aby se vyhnula náboženskému nebo rasistickému odporu vůči skupině a jejím členům – pravděpodobně jen posílí přesvědčení lidí, jako je Yamagami, kteří údajně věří, že dotyčná skupina ovládá média a mocné politiky, jako je Abe.

VÝSLEDEK

O incidentu toho stále mnoho nevíme:

  • Kdo je Yamagami? Obětní beránek? Návnada? Osamělý střelec? Křivák? Agent temné agendy?
  • Byla Abeho smrt motivována politicky, nebo – jak nyní naznačují zprávy o Yamagamiho svědectví – nábožensky? Ani jedno z toho?
  • Podílel se na této události hluboký stát, nebo šlo o dílo jednotlivce?
  • Jaký vliv to bude mít na vývoj japonské politiky? Na domácí bezpečnostní zákony?

Ačkoli je nepravděpodobné, že bychom se v dohledné době dočkali věrohodných odpovědí na tyto otázky ze strany policie a establishmentových médií, odpovědi na tyto otázky budou jasné v následujících dnech a týdnech. Jak často poznamenává James Evan Pilato, skutečný děj událostí, které mohou změnit svět, jako je tato, spočívá v reakci.

Představa, že by z této události byla obviněna nějaká cizí mocnost a použita jako záminka k válce, se v tuto chvíli zdá nepravděpodobná (i když podle zpráv musela čínská vláda zasáhnout, aby „zkrotila“ oslavné výkřiky z některých koutů čínských sociálních médií). Existují však i jiné záměry, kterým by tento atentát mohl posloužit.

Zprávy v médiích o Yamagamiho podomácku vyrobeném arzenálu by například mohly být využity k varování před nebezpečím osamělých šílenců, kteří si objednávají součástky na internetu, a na základě tohoto incidentu by mohla být zavedena řada bezpečnostních zákonů. Politická reorganizace, k níž může dojít v LDP, a změny v politice japonské vlády, které z ní mohou vyplynout, zůstávají prozatím také otevřenými otázkami, které by však po zodpovězení mohly napovědět, jaký byl skutečný význam tohoto atentátu.

To ukáže čas. Mezitím vyzýváme členy Corbettova reportu, aby pokračovali v otevřeném vyšetřování, protože informace o incidentu stále přicházejí.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

2 komentáře

  1. už někoho napadlo že Šinzó Abea potřeboval zmizet ? protože at se dívám jak se dívám na ty vydea , jak ho mně udajný střelec zasáhnout , tak mám čim dale větší dojem že Šinzó Abea nic netrefilo ! prvni vystřel šel očividně mimo cíl , druhy vystřel na 85 procent šel mimo cil ! více vístřelu nepadlo aspon tedy nebyly slyšet ve videjích , když padne druhy vystřel jde na kolena až když k němu běží ochranka tak se schoulí ! nahledě na použítou „zbran“ že z nečím takovým máte problem trefit stodolu z 5 kroku ! pokud se dobře podívate na udajnou „zbran “ ze které se mnělo střílet , tak ty „hlavně “ maji prumněr odhadem 20mm ne li více ! víte jak by to vypadalo kdyby ho cil zasahla střela o prumněru 20 mm ? ja ano ! a rozhodně by cíl mněl „letecký“ den !
    protě mi to celé nesedí podle mně pan Šinzó Abea potřeboval zmizet ! a tak sehraly divadlo !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů