Corbettův report: Schrödingerova bomba – Falešné vlajky nad Ukrajinou

Ve zkratce...

Pojem operace pod falešnou vlajkou se ze světa „konspirací” dostává do světa globální politiky. Rusko obviňuje Ukrajinu z chystání falešné vlajky a USA tvrdí, že tím chce Rusko zakrýt svoji tajnou operaci na Ukrajině. Více v článku.
Facebook
Telegram
VK

Vzpomínáte si, jak jsem v lednu tohoto roku předpověděl, že geopolitické spory – „prvek globální kalkulace, který byl z rovnice vyloučen“ během plandemie – se v roce 2022 „vrátí s pomstou“?

Pokud vás únorová ruská invaze na Ukrajinu a stupňující se napětí s Čínou kvůli Tchaj-wanu v létě ještě nepřesvědčily o tom, že boj o kontrolu nad velkou (3D) šachovnicí se letos skutečně „vrátil s pomstou“, události uplynulého týdne by měly vaše pochybnosti rozptýlit.

Nejprve jsme se dozvěděli, že Rusko bije na poplach kvůli útoku špinavou bombou pod falešnou vlajkou, který (jak tvrdí) Ukrajinci plánují zinscenovat na Ukrajině, aby z něj obvinili Rusko. Pak jsme tu měli protiupozornění USA, že je to ve skutečnosti Rusko, kdo plánuje vypustit na Ukrajině atomové bomby, a varování Kremlu pod falešnou vlajkou je trik, aby všichni uvěřili, že to udělají Ukrajinci.

Už se vám točí hlava? Mně taky. Vlastně si myslím, že o to jde.

Obvinění. Protiobvinění. Blafy a dvojité blafy ve stále šílenější hře na jaderné kuře. Co se to tu sakra děje? A – bez ohledu na to, co z této poslední šarvátky vzejde – co normalizace obvinění pod falešnou vlajkou předznamenává pro budoucnost geopolitiky?

Pojďme to zjistit.

HRA NA OBVIŇOVÁNÍ SE STÁVÁ JADERNOU

Obsah obrázku obloha, exteriér

Popis byl vytvořen automaticky

Zpravodajstvím to proběhlo tak rychle, že jste to možná tehdy přehlédli, ale v lednu se americká zpravodajská komunita projevila jako banda konspirátorů s klobouky z alobalu.

Konkrétně, jak 15. ledna informovala agentura AP:

Podle Bílého domu američtí zpravodajci zjistili, že Rusko se snaží vytvořit záminku pro další invazi svých vojsk na Ukrajinu a že Moskva již připravila své agenty k provedení „operace pod falešnou vlajkou“ na východě Ukrajiny.

Teorie ve zkratce spočívala v tom, že Rusko – při hledání záminky k zahájení invaze na Ukrajinu – „vyslalo své agenty vycvičené v městském boji“, kteří mohli „pomocí výbušnin provádět sabotáže proti vlastním zástupným silám“ v zemi. Z těchto útoků by pak byla obviněna ukrajinská vláda, čímž by Putin získal zjevný casus belli, který by ospravedlnil rozhodnutí vyslat na Ukrajinu ruské jednotky.

Člověk by řekl, že to bude docela velká novinka, že americká vláda otevřeně propaguje právě ten typ konspirační teorie pod falešnou vlajkou, kterou tak dlouho očerňovala jako bláznovství, nemyslíte? Pokud si to myslíte, mýlíte se.

Jak říkám, možná jste toto překvapivé obvinění ani neslyšeli, když bylo poprvé vzneseno, a i kdybyste ho tehdy slyšeli, odpustili bychom vám, že jste na něj zapomněli. Koneckonců se tato teorie ukázala jako nepodložená; k žádnému velkolepému teroristickému útoku, který by ospravedlnil ruskou invazi na Ukrajinu, nedošlo.

Ale to nebyl konec příběhu. Velmi veřejné obvinění americké vlády, že Kreml připravuje hanebné spiknutí pod falešnou vlajkou, bylo ve skutečnosti jen začátkem nové éry geopolitiky.

Konspirační teorie pod falešnou vlajkou se úspěšně přeměnily z tématu, kterým se baví jen duševně narušení blázni, na záležitost, o níž mohou slavnostně diskutovat vzorové osobnosti s mentální ostrostí, jako jsou nejmenovaní „představitelé amerických zpravodajských služeb“, a brána byla otevřena. Bylo jen otázkou času, kdy se na světové scéně začnou objevovat obvinění z falešné vlajky i od jiných národů.

A tak začátkem tohoto týdne začali Rusové horečně varovat každého, kdo jim naslouchá, že Ukrajinci připravují vlastní provokaci pod falešnou vlajkou.

Podle zprávy ruské státní tiskové agentury TASS „dvě ukrajinské organizace obdržely konkrétní pokyny k vytvoření ‚špinavé bomby‘ a práce na ní se blíží k závěru.“ Generálporučík ruských vojsk chemické a biologické ochrany Igor Kirillov na brífinku pro novináře minulé pondělí neupřesnil, které ukrajinské „organizace“ se údajně na tomto plánu podílejí. Zopakoval však, že tyto organizace „mají konkrétní pokyny k vytvoření tzv. špinavé bomby“ – zbraně, která kombinuje konvenční výbušniny a radioaktivní materiál a která po odpálení zanechává za sebou oblast smrtícího radioaktivního spadu.

Kirillov dále ujistil, že „práce na bombě jsou v závěrečné fázi“ a že „ruské ministerstvo obrany má údaje o kontaktech ukrajinské prezidentské kanceláře se Spojeným královstvím v otázce možného získání těchto jaderných technologií“.

Kirillovova tisková konference následovala po několika telefonátech, které ruský ministr obrany Sergej Šojgu minulou neděli uskutečnil se svými protějšky ve Velké Británii, Francii, Turecku a USA, aby je před spiknutím varoval. Není překvapením, že Šojgu byl těmito představiteli odmítnut a ti okamžitě na záznamu odmítli obavy Ruska z falešné vlajky jako „naprostou a zcela předvídatelnou absurditu“.

To však Rusko neodradilo od pokračování v této záležitosti. Stálý zástupce Ruska při OSN dokonce vznesl toto obvinění na čtvrtečním zasedání Rady bezpečnosti OSN za zavřenými dveřmi. Ačkoli toto zasedání nevedlo k žádným krokům Rady bezpečnosti v souvislosti s údajným spiknutím, přesvědčilo Mezinárodní agenturu OSN pro atomovou energii, aby v nadcházejících dnech vyslala na Ukrajinu inspektory,kteří by zjistili případné neohlášené jaderné aktivity a materiál“.

Není třeba říkat (ale stejně to řeknu), že hrozba použití špinavé bomby jako provokace v jakékoli situaci je dostatečně znepokojující.

Hrozba špinavé bomby jako provokace pod falešnou vlajkou, jejímž cílem je přimět mezinárodní společenství ke spěšné akci proti nevinnému cíli, je ještě znepokojivější.

Hrozba použití špinavé bomby pod falešnou vlajkou uprostřed probíhajícího vojenského konfliktu je ještě nebezpečnější.

Hrozba operace pod falešnou vlajkou se špinavou bombou, která se odehrává konkrétně na Ukrajině – kde by jediný chybný krok mohl uvrhnout svět do totální války mezi Ruskem a USA – je velmi znepokojivá.

Vyhlídka na to, že se takový scénář odehraje na Ukrajině právě teď – uprostřed souběžných jaderných válečných her Ruska a NATO, kdy se obě strany již připravují na plnohodnotnou jadernou válku a Pentagon oznamuje, že již nevylučuje strategii prvního použití jaderných zbraní -, je však tím nejzlověstnějším scénářem ze všech.

A jestli jste si mysleli, že tato hra s jadernou ruskou ruletou je šílená, tak si počkejte. Bude to ještě horší!

FALEŠNÁ VLAJKA POD FALEŠNOU VLAJKOU

Obsah obrázku text

Popis byl vytvořen automaticky

Obrázek: „Rusko plánuje falešnou vlajku!” – „Ukrajina plánuje falešnou vlajku!”

Vzhledem k situaci na Ukrajině a ke stavu vztahů mezi NATO a Ruskem není žádným překvapením, že Západ rychle odsoudil ruské obvinění ze špinavé bomby pod falešnou vlajkou jako dezinformaci. Stejně tak není překvapivé, že si dinosauří média vzala za úkol ruská obvinění „ověřit“.

Ne, nic z toho není překvapivé.

Překvapivé je, že americké ministerstvo zahraničí a jeho přátelé po celém světě jednoduše neodsuzují Rusy jako divoké konspirační blázny za to, že se odvážili naznačit existenci operací pod falešnou vlajkou. Ne, jdou ještě o krok dál.

Mluvčí amerického ministerstva zahraničí Ned Price například využil této kauzy k tomu, aby Moskvě připomněl „vážné následky, které by mělo použití jaderných zbraní“ na Ukrajině, a varoval, že „Rusko bude mít následky, ať už použije špinavou nebo jadernou bombu“.

Počkejte. Přestaňte. Přečtěte si to znovu.

Vidíte, co se děje? USA nyní naznačují, že varování Ruska před plánovanou ukrajinskou operací pod falešnou vlajkou je samo o sobě operací pod falešnou vlajkou. Podle narativu ministerstva zahraničí je to Rusko, kdo uvažuje o nasazení špinavé bomby, a jeho řeči o ukrajinské špinavé bombě jsou součástí podvodu pod falešnou vlajkou, který má svět přesvědčit, že jakékoli jaderné zařízení, které vybuchne na Ukrajině, je dílem Kyjeva, nikoli Moskvy.

USA se dostávají o úroveň hlouběji! Navrhují „falešnou vlajku pod falešnou vlajkou” – operaci pod falešnou vlajkou, která má vytvořit dojem operace pod falešnou vlajkou!

Tak to je myšlení na úrovni Christophera Nolana a jeho filmu Počátek (Inception). Myslel jsem si, že už jsem viděl pár šílených konspiračních teorií, ale internetoví blázni zjevně nemají na blázny z ministerstva zahraničí.

Pokud bychom ovšem tuto myšlenku brali alespoň na chvíli vážně, i ta nejběžnější analýza by okamžitě odhalila, že tento konkrétní příběh o falešné vlajce je nesmysl na úrovni karikatury.

Proč by se Rusko namáhalo s falešným obviněním pod falešnou vlajkou, aby zakrylo použití špinavé bomby – neuvěřitelně neúčinné zbraně, která v aktivní bojové situaci nemá žádný vojenský účel? Jaký myslitelný ruský vojenský cíl by byl dosažen spácháním takového komplikovaného a strategicky zbytečného spiknutí? Využili by špinavou bombu a její následky k ospravedlnění… pokračování své vojenské operace na Ukrajině? Ale oni už tam jsou. To prostě nedává smysl.

Ale racionálně zkoumat spiknutí „falešné vlajky pod falešnou vlajkou” by znamenalo minout se s podstatou. V těchto obviněních a protiobviněních nejde o upřímnou snahu pochopit a přesně sdělit pravdu o tom, co se ve světě děje. Jsou o něčem úplně jiném: o vyzbrojování samotných informací v probíhající, nikdy nekončící a stále se stupňující válce páté generace proti nám.

A konečným cílem této zbraně je úplně vymazat pojem pravdy.

CO TO VŠECHNO ZNAMENÁ?

Obsah obrázku budova, černá, kámen, vykachlíkované

Popis byl vytvořen automaticky

Často jsem poznamenával, že jednou z „výher“ hnutí za pravdu o 11. září je, že se „šiřitele pravdy” podařilo informovat veřejnost o existenci útoků pod falešnou vlajkou.

Před dvaceti lety by většina lidí reagovala na domněnku, že 11. září bylo dílo zevnitř, s upřímným údivem: „Proč by vláda útočila sama na sebe?“ Dnes však naprostá většina veřejnosti chápe užitečnost inscenování spektakulárních teroristických útoků s cílem svalit vinu za tyto útoky na nepřátele – a to především díky neúnavnému úsilí statečných konspiračních realistů, kteří se snaží informovat veřejnost o historii takových operací.

Nyní, když se obvinění pod falešnou vlajkou stala natolik součástí politického diskurzu, že se o nich mluví i na mezinárodní úrovni, však došlo k významnému posunu. Od nynějška už nebude žádná významná událost brána za bernou minci.

Přemýšlejte o tom takto: kdyby příští týden na Ukrajině vybuchla špinavá bomba, okamžitě by se z ní stala Schrödingerova bomba.

Pokud si myslíte, že Rusko je dobré a NATO špatné, pak až vybuchne špinavá bomba, bude vám jasné, že šlo o ukrajinskou falešnou vlajku. Každý fakt o incidentu, který se k vám dostane (přirozeně prostřednictvím médií), vaše podezření potvrdí. I když důkazy naznačují, že za to byli zodpovědní Rusové, budete vědět, že důkazy nejsou důvěryhodné. Je to psyop! Jsou to falešné zprávy! Je to falešné video! Není to skutečné!

A pokud si myslíte, že NATO je dobré a Rusko špatné, pak až vybuchne špinavá bomba, bude vám jasné, že to byl ruský útok. Každý fakt o incidentu, který se k vám dostane (přirozeně prostřednictvím médií), vaše podezření potvrdí. I když důkazy naznačují, že za to byli zodpovědní Ukrajinci, budete vědět, že důkazy nejsou důvěryhodné. Jde o psyop! Jsou to falešné zprávy! Je to falešné video! Není to skutečné!

V zrcadlovém domě, kterým je psyop (psychologická operace) „falešná vlajka pod falešnou vlajkou”, bude cokoli, co se stane, vždy jen prosazovat naše stávající přesvědčení.

A není těžké si představit, jak by se věci mohly stát ještě šílenějšími. Co kdyby Rusové poukázali na teorii amerického ministerstva zahraničí o falešné vlajce jako na falešnou vlajku – na pokus zakrýt operaci pod falešnou vlajkou tím, že varování nepřátel před vaší operací pod falešnou vlajkou vylíčí jako operaci pod falešnou vlajkou?

A pak bychom mohli mít Falešnou vlajku Falešnou vlajku Falešnou vlajku Falešnou vlajku Falešnou vlajku pod falešnou vlajkou a Falešnou vlajku Falešnou vlajku Falešnou vlajku Falešnou vlajku Falešnou vlajku Falešnou vlajku Falešnou vlajku pod falešnou vlajkou… atd. ad infinitum.

Ano, je to tady, vážení. Pandořina skříňka byla otevřena. Skutečně jsme vstoupili do „postpravdivého světa“, před kterým nás elitáři varovali. Ale jak se ukazuje, jejich varování před postpravdivým světem nebylo vůbec varováním, ale slibem.

Co je vlastně pravda ve světě hlubokých podvrhů, falešných vlajek, falešných informátorů a zcela zprostředkované „reality“?

To je, přátelé, otázka na jindy. Vím jen, že hypotéza o falešné vlajce pod falešnou vlajkou a s ní spojené odšpuntování láhve je v jistém smyslu ještě nebezpečnější než pouhý jaderný požár.

Koneckonců, v případě globální termonukleární války by nejhorší scénář byl, že bychom byli vybombardováni zpět do doby kamenné a museli bychom začít lidskou civilizaci od nuly. Ale hej, v tom případě by se alespoň čtvrtá průmyslová revoluce musela odložit o jedno nebo dvě tisíciletí!

Když však Schrödingerova bomba vybuchne, riskujeme, že zcela ztratíme schopnost určovat pravdu.

Připoutejte se. Bez ohledu na to, co se v nadcházejících týdnech stane na Ukrajině, jsme právě zahájili sestup do nové geopolitické éry a bude to mnohem divočejší jízda, než si dokáží představit i ti nejzarytější konspirační realisté.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Náhodný výběr

Diskuze

Jedna odpověď

 1. Zdravím Davide a týme, tohle by vás mohlo zajímat, ale nejspíše už o tom víte.
  https://myspulesvet.org/2022/10/30/hrozi-evrope-blackouty-unikla-skripta-nouzovych-scenaru-vypadku-proudu-a-nemecka-vlada-naznacuji-ze-ano/

  Mám dva nápady na užitečné projekty v souvislosti s tím co děláte. Pokud byste měli chuť krátce tyto scénáře probrat, prosím napište nebo zavolejte na 910 057 773.

  Síť poskytovatelů alternativních služeb: Web / česká, naše sociální síť, přesně nevím. Cílem by bylo umožnit lidem smýšlejícím podobně, jako my, probuzeným, aby věděli jeden o druhém a upřednostňovali služby poskytované naší komunitou. Bude to za mně docela důležité v té sérii výpadků a nedostatků všeho, co si jen lze představit. Mám nápad, jak na to 🙂 Mohlo by to i něco rozumně vydělávat. Možná jsou i lidi, kteří by to na začátku jemně podpořili…

  Web s videi propojenými v ucelený příběh / myšlenkovou mapu. Sdílel jsem takhle kamarádovi videa a on mi pak řekl, že by se na ně rád podíval, kdyby byly někde pohromadě. Tak mně napadla taková vizuální aplikace / web, kde by jednotlivá videa vedla na další videa… Něco jako když jsme si tenkrát kolem 9/11 všichni zjišťovali postupně informace a shlédnutí videa X1 logicky vedlo ke shlédnutí X2 a X3, protože do sebe zapadaly jako dílky skládačky. Vizuálně něco jako Kialo nebo X-mind mind mapa.

  Jakkoliv na intelektuální materialismus úplně nevěřím, považujte prosím tyto informace za důvěrné 🙂 Díky za všechno a držte se, bude to ještě chvíli z kopce 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů