Dr. Peter Gotzsche: Farmaceutický průmysl je organizovaný zločin

Ve zkratce...

Dr. Peter Gotzsche mluví o farmaceutickém průmyslu jak o organizovaném zločinu a vybízí lidi, aby neužívali tolik léků. Více ve videu.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte zde.

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓


Jestli jsou pro Vás překlady hodnotné, zvažte přispěním na jejich tvorbu níže kartou (ocením měsíční podporu) nebo ZDE na bankovní účet. Děkuji! (ps: Po kliknutí na tlačítko „Přispět” budete přesměrování na platební bránu)

Darovaná částka
Frekvence daru


Sledujte také na: NášTub / Odysee / Rumble / Substack

Originál videa publikován ZDE: 1. dubna 2015

Přepis:

Jmenuji se Peter Gotzsche, jsem ředitelem Severského Cochraneova centra v Kodani a profesorem designu, analýzy a výzkumu na Kodaňské univerzitě. Před dvěma lety jsem zjistil, že léky na předpis jsou u nás třetí nejčastější příčinou úmrtí po srdečních chorobách a rakovině.

Naše léky v Americe každoročně zabijí přibližně 200 000 lidí. A polovina z těchto lidí zemře, zatímco dělají to, co jim řekli jejich lékaři. Umírají tedy kvůli vedlejším účinkům, druhá polovina umírá kvůli chybám. A chyby často dělají lékaři, protože každý lék může mít 20, 30 nebo 40 varování, kontraindikací, bezpečnostních opatření atd. Žádný lékař na světě o tom všem neví. A tak dávají pacientům léky, které by jim dávat neměli, které se nebezpečně ovlivňují s jinými léky nebo potravinami apod. A pacienti pak umírají. To je ta druhá polovina.

Druhá věc, kterou jsem zjistil před dvěma lety, byla, že velká část toho, co dělá farmaceutický průmysl, splňuje podle amerického práva kritéria organizovaného zločinu. A v mnoha ohledech se chovají jako mafie. Korumpují každého, kterého mohou zkorumpovat, koupili si všechny typy lidí, dokonce včetně ministrů zdravotnictví v některých zemích. Korupce je obrovská. V mé zemi, v Dánsku, jsme považováni za zemi s velmi malou korupcí. Ale přesto máme tisíce lékařů na výplatní listině farma průmyslu, ačkoli je nás jen 20 000 lékařů.

Jedná se tedy o účinný druh korupce. Farmaceutický průmysl si nejprve kupuje profesory, pak primáře oddělení, pak další vedoucí lékaře a tak dále, nekupuje si mladší lékaře. Takže když je několik tisíc lidí na výplatní pásce průmyslu, je to opravdu, ale opravdu špatné. A proto jsem napsal svou knihu „Smrtící léky a organizovaný zločin: jak Big Pharma zkorumpovala zdravotnictví”. Doufám, že přesvědčím pacienty, aby nebrali tolik léků, protože na léky, které užívají, tolik lidí umírá. V mé zemi lidé berou tolik léků, že každý občan může být v léčbě jedním a půl lékem od narození až do smrti. To je neuvěřitelné. Přitom léky nejsou tak užitečné.

A zabíjejí velmi mnoho z nás. Víme to. Proto jsou léky třetím největším zabijákem po srdečních chorobách a rakovině. Takže to, co potřebujeme v příštích letech, je užívat mnohem méně léků, než kolik jich užíváme v současnosti. Kdybychom to dělali a byli opatrní, mohli bychom žít déle a lépe. Léky totiž mají mnoho vedlejších účinků. A pacienti si často neuvědomují, že když se jim přitíží, může to být vedlejší účinek léku, který dál užívají, protože jim to říkají jejich lékaři.

Takže když jsem byl specialistou na vnitřní lékařství, velmi často jsem dělal to, že jsem spoustu léků, zejména u starších lidí, vysadil. A je to docela objevné, když na vaše oddělení přijde starší člověk upoutaný na lůžko, a když léky vysadíte, ten člověk omládne o mnoho let. A mnohé z těchto léků ovlivňují mozek. A staří lidé to snášejí velmi, velmi špatně.

Padají, a když si zlomí kyčel, čtvrtina z nich zemře. A například antidepresiva užívá více než 10 % našich starých lidí. A zdá se, že každý rok zabijí 3 % z nich. Chci říct, že když 100 starých lidí bude jeden rok užívat antidepresiva, 3 % z nich zemře, protože spadnou a zlomí si kyčel. To je obrovská úmrtnost. Takže spousta jiných léků a antidepresiv také způsobuje, že lidé padají a umírají. A mohou ovlivnit vaše poznávací schopnosti, paměť a všechny tyto věci.

A pak se vzájemně ovlivňují způsoby, o kterých téměř nic nevíme. Velmi mnoho starších lidí užívá více než pět léků denně. A my vlastně nevíme, jak se tyto léky navzájem ovlivňují. Víme jen to, že všechny léky mají v těle mnoho účinků. A některé z nich se vzájemně ovlivňují i ve svém metabolismu. Můžete získat příliš vysokou koncentraci léku, pokud současně užíváte jiné léky. Takže způsobujeme spoustu škod, které si ani neuvědomujeme.

Mám docela pestrou sbírku věcí, kterými mě lidé za ta léta nazývali, a někdy se mě novináři ptali: Proč pořád vyhledáváte kontroverze? A já odpovídám, že ne, že kontroverze vyhledává mě. Protože říkat pravdu ve zdravotnictví není populární, získáte si tím spoustu nepřátel, protože na falešných předpokladech spousta lidí vydělává, jak lékaři, tak průmysl.

A naši regulátoři léčiv a naši politici, ti jsou s nimi zajedno. Takže jen velmi málo lidí je ve zdravotnictví nezávislých na penězích. A samozřejmě jsem během své kariéry napadl spoustu tzv. posvatných krav a lidé hlasitě křičeli. V jednom francouzském časopise mě nazvali masturbátorem statistiky, protože jsem pomocí statistiky ukázal, že mamografický screening nefunguje a podobně. A dokonce jsem byl obviněn z vědeckého pochybení Asociací dánského farmaceutického průmyslu, což bylo naprosto směšné. Bylo to obtěžování od začátku do konce.

Přišli s vágními argumenty, že nemůžou uznat závěry mé studie. Přitom mohli přijít s čísly a říct, že tato čísla jsou špatná. Neudělali nic. Bylo to jen obtěžování. Trvalo to 18 měsíců. A když nás pak zprostili obvinění, postaral jsem se o to, aby toto hnusné chování bylo popsáno v British Medical Journal. Takže potom už po mně dánský farmaceutický průmysl tolik nešel. A když vyšla moje kniha o organizovaném zločinu, tak o ní prostě lhali, jako vždycky, že moje příklady jsou staré, že jsou z doby před 90 lety a tak dále.

Ukazuji v ní to, že to, co dělá deset největších firem, je organizovaný zločin. Ty příklady, které byly z posledních 10 až 15 let, nejsou staré příklady, a zločinů přibylo, protože když se zločin vyplatí, budete mít více zločinů. Tak funguje kapitalismus.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

12 komentářů

 1. ANO! Žádné léky alias drogy = jde to i bez nich! Drogy vám k ničemu nejsou a akorát zakrývají škody a způsobují další následky, aby vás farma firmy krmili dalšími a dalšími léky = jednoduchá rovnice. Vše tady existuje i bez farma firem, včetně přídodních antibiotik, kdo chce, cestu si najde, kdo nechce, běží za doktorem pro recept..

  Zmíním sem něco málo, např.:
  Když lidí brečeli, že nemají antibiotika, stačí i lžíce medu se skořicí a účinek je prakticky podobný. To sem nezmiňuji např. kozinec, případně bílou vrbu. Informace k nim si dohledejte, doporučuji.
  Jinak vědecky podložený PŘÍRODNÍ ANTIBIOTICKÝ koktejl, který pomáhá nejen v boji proti infekcím – recept na účinnou přírodní antibiotickou směs, která dokáže posílit i váš imunitní systém, je následující:
  V malé čisté misce důkladně promíchejte následující ingredience: ½ šálku čistého syrového medu (např. manuka medu), 1 čajová lžička mleté kurkumy (v kombinaci s 1/8 čajové lžičky mletého černého pepře pro zlepšení biologické dostupnosti kurkuminu), ½ čajové lžičky mletého zázvoru, 1 čajová lžička vanilky.
  Tento odvar můžete po smíchání přenést do nádoby s těsným víčkem, abyste jej mohli dobře skladovat.

  + Zmíním sem např. 7 nejlepších bylin pro přirozené snížení hladiny cholesterolu v krvi. Pro lidi, kteří chtějí kontrolovat hladinu cholesterolu v krvi přírodními prostředky, existují účinné byliny s prospěšnými složkami, které mohou pomoci snížit hladinu LDL cholesterolu nebo celkového cholesterolu:
  Artyčok (lze konzumovat jako součást výživné stravy, například středomořské diety. Několik studií se v průběhu let zabývalo vlivem artyčoku na hladinu cholesterolu.)
  Pískavice řecké seno (stejně jako artyčok studie zjistily, že doplňování pískavice řecké seno také pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi.
  Zázvor (se již tisíce let používá jako přírodní lék na různé potíže, jako je nachlazení, artritida, nevolnost, migréna a hypertenze. Nejnovější studie ukazují, že tato účinná bylina může také podpořit zdraví srdce snížením hladiny cholesterolu v krvi.)
  Bazalka posvátná (bazalka posvátná, známá také jako tulsi, je mírně pikantní, hořká bylina, kterou můžete jíst syrovou nebo přidávat do receptů)
  Rozmarýn (ylo prokázáno, že aromatická bylina rozmarýn, která je všeobecně známá pro své silné antioxidační vlastnosti, také pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi)
  Kurkuma (je jednou z nejrozsáhleji studovaných léčivých bylin na světě a je známá pro své mnohé zdraví prospěšné vlastnosti. Příznivé účinky kurkumy jsou často připisovány kurkuminu, její nejaktivnější složce, která se může pochlubit vysokou antioxidační, protizánětlivou a lipidy snižující aktivitou. Podle metaanalýzy randomizovaných klinických studií může kurkumin obsažený v kurkumě chránit osoby ohrožené kardiovaskulárními chorobami tím, že zlepšuje hladinu sérových lipidů – tj. snižuje hladinu celkového cholesterolu a LDL. Kurkuma a kurkumin jsou také dobře snášeny a v sedmi studiích, kterých se zúčastnilo 649 pacientů, nezpůsobily žádné závažné nežádoucí účinky)
  Řebříček (je oblíbená bylina používaná v evropském lidovém léčitelství. Je obzvláště bohatý na flavonoidy, které prokazatelně zlepšují trávení a zmírňují žaludeční a menstruační křeče tím, že pomáhají uvolnit hladké svalstvo střev a dělohy.)

   1. = pepik, why, aaaaa, … idio*tům vystupující zde jako jedna a tatáž osoba – pod více nicky, neodpovídám!
    A to je na tuberkulózu, ne? To by jsi chtěl vědět, ale já ti to npíšu jen něco, takový základ. A MUDR se píše MUDr. 🙂

    Jinak Byliny a doplňky stravy pro léčbu tuberkulózy, jsou tyhle.:
    Dřišťál, česnek, zlatobýl, přeslička rolní, omega-6 mastné kyseliny,vitamin A (retinol), vitamin D, zinek.

    Dále mezi účinné domácí léky na tuberkulózu patří mléko, ananas, pomeranče, banány, česnek, máta, vlašské ořechy, indický angrešt, zelený čaj, černý pepř, celer, tykev, sluneční světlo, lněné semínko, zimní třešně a zelený čaj.

    Alternativní výzkum už ukázal, že existuje mnoho různých způsobů, jak tuberkulózu léčit nebo alespoň potlačit její příznaky a umožnit imunitnímu systému získat kontrolu. Lékařská léčba tuberkulózy je dlouhý a náročný proces.

    A důležitá je vždy prevence, k tomu každodenní detox, to je prostě základ.

    + Rifampin může způsobit závažné nežádoucí účinky. Pokud se u vás vyskytnou tyto příznaky, ihned kontaktujte svého lékaře: silnou bolest žaludku, vodnatý nebo krvavý průjem, bolest na hrudi, kašel, dušnost; pocit závratě, jako byste mohl/a omdlít; snadná tvorba modřin, neobvyklé krvácení (krvácení z nosu, krvácení z dásní); bušení srdce nebo chvění na hrudi; příznaky chřipky – horečka, zimnice, bolesti těla, bolest hlavy, slabost, nevolnost, zvracení nebo problémy s játry – bolest horní části žaludku, únava, ztráta chuti k jídlu, tmavá moč, hlinitá stolice, žloutenka (zežloutnutí kůže nebo očí), zástava dechu, v extrémních případech i smrt!

    Mezi časté nežádoucí účinky rifampicinu patří: červené zbarvení zubů, potu, moči, slin a slz; pálení žáhy, plynatost, žaludeční nevolnost, ztráta chuti k jídlu; nevolnost, zvracení, průjem; horečka; bolest hlavy, závratě, ospalost, únava; svalová slabost, bolest rukou nebo nohou; problémy s rovnováhou nebo pohybem svalů; necitlivost nebo zmatenost, změny chování, problémy se soustředěním.

    DŮLEŽITÁ JE PREVENCE, VYHÁBAT SE CO TO JDE TOXICITĚ A BUDOVAT IMUNITU = BUDOVAT IMUNITU TRVÁ ALE ROKY !! VĚTŠINA LIDÍ ALE RADĚJI ZVOLÍ „LÉKY“ NA RECEPT A SPÁSNOU VAKCÍNU, TŘEBA I NA ZHUBNUTÍ.. protože je to jednoduché…

   2. Ale on tady nerika že uplně vsechny léky jsou špatne.podivejte jako detem nam davali skutecne zive leky na obrnu,cerny kasel,cerne nestovice a plno jinych jak i uvadite ale dnes same jedovakciny ktere rvou do mimin aby umrely a onemocneli a do lidi sory 30 leku berou a jsou uplne totalne nemocni.Je mi 73 neberu nic pouze skutecne lipozom.vit.C ,selen,zinek atd.kurkumu,vyramim si mast i balzam na klouby z kastanu,chodim plavat nežeru cukr,mouku,cvicím neboli me klouby ,ale drive strasne atd.skorice je dobra do medu,sušim si pampelisku,břez.puky,plno veci ten clovek má pravdu z 80%jde o zlocinne spiknuti proti lidstvu a biznis!!!!!!

    1. Dnesni deti nemaji ani pet let a maji v prumeru kolem 30 davek vakcin! Tzn. 2-3 davkove naraz a nejlepe tetanovku 4x a pak preockovavat a obrna je z toxicity stejne jako alzheimer ci autismus, vsechny vakciny jsou jen farma byznys a to je cele, ten ockovaci detsky kalendar se sami podivejte, drzet hubu a krok a to sem netaham nove varianty pridatnych latek jako nove verze rtuti ci hliniku —

     1. Chudák váš potomek. Tetanovka je tak trošku důležitá 🙂

  1. Díky za tip! Skořici doma máme, med od včelaře též, vlastní nasušenou kurkumu s černým pepřem taky, jen ten zázvor zovna ne, ale přesto, děkujeme

  2. Běžné léky se ukázaly jako účinné, ale nebezpečné i pro krátkodobé užívání! Mnoho užívaných léků způsobuje nežádoucí účinky, chytřejší lidi se rozhodnou pro přírodní cestu, které věrohodněji plní svou funkci bez vážných následků na zdraví.

 2. Takto to funguje proto, že korupce je nosným pilířem současné Západní civilizace. Ať finanční nebo karierní. Všichni zůčastnění jsou přesvědčeni, že jsou nedotknutelní. Je to dobře zaběhnutá mašinerie a zdá se neotřesitelná. Maj to na všech frontách pod kontrolou, až se to jeví jako beznadějné něco s tím udělat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů