Dr. Pierre Kory – Máme řešení této krize: efektivní a bezpečný lék na COVID-19

Ve zkratce...

Dr. Pierre Kory vystoupil na senátním slyšení v USA s tím, že on a jeho tým objevili efektivní lék na covid-19 a vyzývá instituce, aby ho začaly doporučovat.
Facebook
Telegram
VK

Přepis:

Senátor. Náš další svědek, tady osobně, je dr. Pierre Kory. Dr. Kory je bývalý docent služby kritické péče a vedoucí traumatického centra na University of Wisconsin. Nedávno se přidal na službu JIP v Aurora st. Luke Medical Centre. Je atestovaný v kritické medicíně, plicních onemocněních a interním lékařství. Dr. Kory pomáhal v několika státech USA s léčbou pacientů s covidem-19 v průběhu pandemie. Je také prezidentem Aliance kritické péče v přední linii pro covid-19, neziskové organizace odborníků na kritickou péči, kterou vede profesor Paul Marik.

Jejich misí v posledních 9 měsících byl výzkum a vývoj efektivní léčebných protokolů pro covid-19 za pomocí už existujících léků. Svůj titul získal na St. Georgia University School of Medicine. A jen dodám, že jsme docela pozdě přidali dr. Koryho do našeho slyšení v květnu, protože jsem slyšel o jeho vývoji protizánětlivých steroidů v kritické péči covidu-19. Dr. Kory, musím vám říct, že za mnou chodili lékaři a děkovali mi, že jsem uspořádal to slyšení, kde vás slyšeli, a vy jste jim změnil myšlení. Jsou přesvědčeni, že díky vašemu svědectví zachránili životy svým pacientům. Doufám, že vaše dnešní svědectví bude stejně vlivné. Máte slovo.

Dr. Kory: Děkuji, senátore. A děkuji za uspořádání tohoto slyšení. Jen chci začít tím… a nemyslel jsem si, že to budu muset říkat… ale chci se vyjádřit k tomu, co se zde řeklo na začátku od jednoho člena. Byl jsem diskreditován jako politik. Jsem lékař a muž vědy. Zavázal jsem se vědecké pravdě a péči o pacienty. A slyšet, že jsem tady z politických důvodů… nejsem politik, ale lékař. Chci začít tím, že nemluvím jako jedinec, ale mluvím jménem organizace, které jsem součástí. Jsme skupina některých z nejvíce publikovaných lékařů na světě.

Mezi sebou máme téměř 2000 recenzovaných publikací. Vede nás profesor Paul Merik, který je náš duševní vůdce. Spojili jsme se na počátku pandemie a náš cíl byl přezkoumat data a informace o každé stránce této nemoci ve snaze vyvinout efektivní protokoly. Právě jste zmínil, že jsem tu byl v květnu, kdy jsem nabízel… spíše doporučoval, že je třeba na tuto nemoc používat kortikosteroidy, když všechny národní a mezinárodní zdravotnické organizace říkaly, že je nemůžeme používat. Ukázalo se, že se jednalo o efektiviní doporučení, co zachraňovalo životy.

Dnes jsem tady znovu s novým doporučením. Jako skupina jsme v posledních devíti měsících přezkoumali literaturu… jak jsem říkal, jsme jedni z nejvíce publikovaných lékařů v naší odbornosti na světě. Snažili jsme se pouze přijít na to, jak identifikovat dostupný lék, který by mohl léčit tuto nemoc. Po devíti měsících jsme došli k závěru, a musím zdůraznit, že mě nesmírně znepokojuje skutečnost, že NIH, FDA a CDC… nevím o žádné operační skupině přidělenou nebo vytvořenou k přezkoumání léků k novému použití ve snaze léčby této nemoci.

Vše se zaměřovalo na nové a/nebo drahé farmaceuticky vyrobené léky jako Tocilizumab a Remdesivir a monoklonální protilátky ve vakcínách. Máme za sebou 100 let lékařského vývoje… jsme odborníci ve všech lécích, které používáme, a neznám operační skupinu, která by se zaměřila na léky pro nové použití. Moje skupina a naše organizace tu mezeru zaplnila. Zaměřili jsme se na to, co známe a to, co děláme. Jsem tady, abych vám řekl… dr. Writer právě řekl… má jednu studii z mnoha, o kterých chci mluvit. Chci mluvit o tom, že máme řešení pro tuto krizi. Existuje lék, který se prokázal, že má zázračný dopad. A výraz „zázračný” nepoužívám lehkovážně.


Jestli se Vám líbí překlady, zvažte přispění na jejich tvorbu přes formulář níže. Podpoříte tím dlouhodobý chod tohoto projektu, bez otravných google reklam. Děkuji.


A nechci, aby z toho lidé dělali senzaci… je to vědecké doporučení založené na horách dat, které se v posledních třech měsících objevily. Když je mi říkáno… a slyšel jsem to v úvodu… že nabízíme věci, které nedoporučuje úřad FDA nebo NIH, dovolte mi to vyjasnit. Doporučení od NIH o tom, aby se Ivermektin nepoužíval mimo řízené klinické testy, je z 27. srpna 2020. Teď je prosinec… 3-4 měsíce později.

Od té doby se objevily hory dat z různých center z celého světa, která ukazují, jak zázračný efekt má Ivermektin. V podstatě ničí přenos tohoto viru. Pokud ho budete brát, neonemocníte. Ve zkratce ta data shrnu. Moje práce, kterou publikovala… jako skupina jsme za svoji kariéru přispěli k lékařským znalostem v naší odbornosti víc než kdokoliv jiný. Naše práce, která byla zveřejněná na Medicine Preprint Server, všechny tyto důkazy popisuje. Ve zkratce je shrnu. Zaprvé. Máme důkazy, že Ivermektin je efektivní nejen v prevenci, když ho budete brát, neonemocníte. Včera večer jsme narazili na experiment z Argentiny od vedoucího výzkumníka Ivermektinu, dr. Hector Cavaio. Dali Ivermektin preventivně 800 zdravotníkům. Ani jeden neonemocněl. Ze 400, kterým Ivermektin nedali, 58 % onemocnělo… 237 ze 400 onemocnělo.

Pokud si ho vezmete, neonemocníte. Je velmi silně protivirový. To víme z první studie… jeho efektivita se ověřila. Nyní máme čtyři rozsáhlé randomizované řízené experimenty s více jak 1500 pacienty… každý experiment ukázal, že Ivermektin je jako prevence nesmírně efektivní. Neonemocníte. Když si ho vezmete, budete chráněni. Pokud jde o ambulantní péči, máme tři randomizované řízené experimenty a několik pozorovacích a případových studií ukazující, že když používáte Ivermektin, míra hospitalizace a úmrtí klesne. Nejzásadnější důkazy, které máme, je u hospitalizovaných pacientů. Máme čtyři randomizované řízené experimenty, několik pozorovacích experimentů… všechny ukazují to stejné.

Nezemřete… nebo míra úmrtí bude mnohem menší. Ivermektin má statisticky významné dalekosáhlé výsledky. Prokazuje se být zázračným lékem. V roce 2015 získal Nobelovu cenu za medicínu za svůj dopad na globální zdraví ve vymýcení parazitických onemocnění. Prokazuje se být nesmírně silný protivirový a protizánětlivý lék. Je zásadní, ho při této nemoci používat. Stojíme si za svojí prací, která byla předložena pro odborné přezkoumání Ale, prosím, uvědomte si, že takové přezkoumání trvá čas. Trvá měsíce… my nemáme měsíce.

Máme teď v nemocnici 100 tisíc pacientů, co umírají. Jsem plicní odborník, co pracuje na JIP… pečoval jsem o více umírajících pacientů na covid, než si kdo umí představit. Umírají, protože nemohou dýchat. Jsou připojeni na kyslíkové přístroje, na neinvazivních ventilátorech a/nebo jsou pod sedativy a ochrnutí a připojeni na mechanický ventilátor, který dýchá za ně. Každý den je sleduji. Umírají.

Než se dostanou na JIP, už umírají a je téměř nemožné je zachránit. Brzká léčba je klíčová. Musíme uvolnit nemocnice… jsme unavení. Nemohu v tomto pokračovat… když se podíváte na moji práci, a pokud se příští týden budu muset vrátit do práce, jakákoliv další úmrtí budou zbytečná úmrtí, a v tom nemohu pokračovat. Nemohu nadále pečovat o pacienty, když vím, že mohli být zachráněni s dřívější léčbou, a ten lék, který je vyléčí a zabrání hospitalizaci, je Ivermektin. Jsem dnes tady s výzvou k akci. Poslední doporučení od NIH (Národní zdravotnický institut) je z 27. srpna. Chci se vyjádřit jasně. Nejsem tady jako politik, dramatik, ani nedělám senzaci z toho, co doporučuji.

Chci se vyjádřit velmi jasně a prostě. To jediné, o co žádám je to, aby NIH přezkoumal naše data, která jsme shromáždili. Máme téměř 30 studií. Všichni reprodukovatelně prokazují, jaký dramatický efekt Ivermektin má. Prosím, jen žádám, aby přezkoumali naše data. Je to seriózní práce od seriózních, vysoce zkušených lékařů a výzkumníků. Nemohu se opřít o více věrohodnosti, než jakou máme… nejsme jen nějaký nahodilý lékař, který říká, že má lék. Nechci říkat, že mám lék… jen žádám o přezkoumání našich dat. Máme obrovské množství dat ukazující, že Ivermektin je třeba zavést nyní. Senátore, na závěr chci říct… víte, kdo tady umírá? Jsou to to Afroameričané, Hispánci a staří lidé. Jsou to jedni z nejvíce znevýhodněných a chudých členů naší společnosti. Umírají ve větší míře než kdokoliv jiný. Je to největší rozpor, jaký jsem za svoji kariéru viděl.

A jsme zodpovědní za ochranu těch znevýhodněných členů společnosti. Máme speciální povinnost, poskytnout protiopatření. Množství důkazů, které ukazují, že Ivermektin zachraňuje životy a chrání, je tak obrovské, a ten lék je nesmírně bezpečný… moji kolegové o něm mluví. Je třeba ho zavést a používat… žádám NIH, aby přezkoumali naše data, a zveřejnila doporučení, děkuji.

Překlad: David Formánek

Skupina Dr. Koryho: https://covid19criticalcare.com/

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Náhodný výběr

Diskuze

3 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů