James Corbett – NATO a proti-NATO: Dvě strany jedné mince? (video z roku 2017)

Ve zkratce...

Chcete-li se postavit válečným štváčům z NATO, musíte podpořit toho, kdo se jim staví na odpor, a postavit se proti tomu, kdo je podporuje? Je to tak?... Ale jak to vypadá v praxi? A riskujeme, že dovolíme globalistům marginalizovat názory celých národů tím, že je zdánlivě podpoříme? Zamyslete se nad těmito a dalšími záhadnými hádankami v dnešní (hrbolaté) myšlence na den.
Facebook
Telegram
VK

Přepis v PDF si můžete stáhnout ZDE

Nefungují Vám videa níže? Klikněte zde.

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓

Sledujte také na: NášTub / Odysee / Rumble

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Originál videa publikován ZDE: 3. července 2017

Přepis videa:

Zdravím přátelé, dnes bych si s vámi rád promluvil o otázce, na kterou nemám definitivní odpověď a možná na ni taková odpověď neexistuje, ale stojí za to si tu otázku položit a pokusit se na ni odpovědět. Konkrétně to je něco, čeho jsem si v posledních letech všiml se zvýšeným podrážděním. A tím je, že lidé, kteří jsou pro NATO, pro Ameriku jako světovou policii, pro humanitární bombardování, které je ve skutečnosti o geopolitickém dobývání, pro americké impérium… tito lidé sdílí základní postoj s lidmi, kteří jsou proti NATO, proti americkému dohledu nad světem, proti humanitárnímu bombardování… a konkrétně v tom, že každý konflikt kdekoliv na světě a každá individuální perspektiva lidí kdekoliv na světě je omezena na: co tohle znamená pro americkou zahraniční politiku?

Kde se to nachází na mapě amerického ministerstva zahraničí? Takto poznám, jakou pozici zaujmout… samozřejmě by mělo být zřejmé, že lidé, kteří jsou pro NATO, pro Ameriku, pro dohled na světem, pro impérium, samozřejmě musí znát ofiicální státní dogma, aby věděli, jestli potřebujeme ty humanitární bomby svržené na Lybii v roce 2011, abychom zachránili ty chudáky. Teď je rok 2017… jaká Lybie? Koho to zajímá… jak to s námi souvisí? Takže… pochopitelně to je přímý diktát. Ale na té straně, která je proti NATO a proti impériu, je to vlastně stejné. Jaké jsou problémy těchto lidí… slučuje se to nebo to jde proti tomu, co chce americké ministerstvo zahraničí?

A to určí, jestli tyto lidi budu podporovat. To je mnohem ošemetnější… uveďme si konkrétní příklad, protože jak jste možná viděli, Si Ťin-pching v poslední době navštívil Hongkong a v podstatě řekl: „Moc si o sobě nemyslete, že jste samostatní. Je tu stále jen jedna Čína, které jste součástí. Možná vám dovolíme mít nějakou autonomii, ale máme pod palcem vedení, a pokud budeme potřebovat, tak vás přiškrtíme.“ Což pochopitelně naštvalo některé lidi v Hongkongu, kteří jsou nespokojení s vládou Číny, a kteří šli v desítkách tisíc protestovat proti čínské vládě. 60 tisíc, pokud věříte protestujícím, 14500, pokud věříte čínské vládě. Každopádně desítky tisíc lidí vyšlo do ulic Hongkongu.

Já vím… neviděl jsem to a nemluvím o nikom konkrétním. Ale vím do té míry, do jaké by se o něčem takovém psalo v alternativních médiích na západě, psalo by se o tom ve tom smyslu, že americké ministerstvo zahraničí financuje podvratné skupiny v Hongkongu, protože chce destabilizovat Čínu, takže podporuje tyto zatracené lidi v Hongkongu zastávající svobodu a demokracii, a je to součástí taktiky se snahou o podvrácení Číny. Nezpochybňuji tyto souvislosti, ale zpochybňuji způsob myšlení… co se v takové kritice ve výsledku říká je to, že lidé v Hongkongu nemají právo vyjádřit nespokojenost s čínskou vládou, a to protože Amerika chce, aby vyjadřovali nespokojenost s čínskou vládou. Takže… ti lidé, ti skuteční lidé, ty desítky tisíc lidí, kteří opravdu mají ty názory, tak ty jejich názory jsou znehodnoceny a vnímány za bezcenné, protože… se slučují s cílem amerického ministerstva zahraničí. A to není jediný příklad, je jich více.

Místa jako Čečensko… pokud je plán NATO obklíčit Rusko, tak ano, chcete separatistická hnutí a podobné věci na místech jako Čečensko… samozřejmě tam pošlou své bojovníky za svobodu, aby pomohli destabilizovat Čečensko, aby pomohli udělat Rusko zranitelnější vůči útoku z různých směrů. Ale znovu… to automaticky neznamená, že musíte podporovat Rusko, protože to je, co potřebujeme, abychom byli proti-imperialističtí. Chápete, co tu říkám? Myšlenka je taková, že jediný platný postoj pro kohokoliv na světě je ten, který jde proti tomu, jaký americká vláda chce, aby zaujmuli.

To je nesmírně zjednodušující. Zjednodušuje to a přehlíží opravdové politické postoje a názory lidí po celém světě, jen protože se neslučují s politickou filozofií strany „proti-NATO“, kterou jsem samozřejmě součástí. Jen si nejsem jistý, že s tímto souhlasím. A také to vede do pasti… pokud by to bylo tak binární a zjednodušené a černobílé… „americké ministerstvo zahraničí řeklo, že chce tohle, tudíž musíme být proti tomu“… pokud by to bylo tak binární a zjednodušené, nebylo by pak nesmírně snadné zmanipulovat stranu, která je proti NATO, tím, že řeknou: Hej lidi, my zastáváme tohle.

Chceme, aby se tady stalo tohle. Všichni musí být proti tomu… no to by pak mohli použít v rámci obrácené psychologie, aby přiměli lidi podporovat něco, co tajně chtějí, aby podporovali, nebo aby šli proti věcem, které tajně chtějí, aby proti nim šli. Může to být zjednodušující i v tom smyslu. Nejsem si jistý, že tu je definitivní odpověď, protože samozřejmě pokud by konečným cílem bylo zastavit imperiální expanzi a válečnou agresi, tak musíme být samozřejmě proti zájmům NATO a amerického ministerstva zahraničí.

A musíme přinejmenším… i když podporujeme řekněme lidi v Hongkongu, kteří jsou proti čínské vládě, stále si musíme dávat velký pozor a ptát se, kdo tohle hnutí vede a jakým směrem ho vede a k jakému cíli. Jak do toho vkládají falešné narativy, a jak klamou hongkongské lidi? To je důležité a to je nuance, kterou bychom neměli přehlížet. Ale současně jednoduše zavrhnout určité úhly pohledů, jen protože „to je to, co chtějí USA“, se zdá být zjednodušující. Každopádně… vím, že tohle je něco, co mnoho lidí asi nezajímá, ale mě to občas štve, když vidím, jak se celé názory lidí takto zavrhují a přehlíží. Chci slyšet váš názor. Pojďme o tom zahájit diskuzi.

Na místech kolem světa, kde má Amerika své zájmy… musí to být tak černobílé, že musíme podporovat tohle, protože oni jsou proti tomu? Nebo musíme být proti tomu, protože oni podporují tohle? Nebo existuje způsob, jak k tomu přistoupit s větší nuancí? A jak to konkrétně vypadá? Jako v případě Hongkongu. Nebo jako na Ukrajině… západní Ukrajinci nejspíše vážně nejsou spokojení s Ruskem. Ale znovu… musíme být proti západním Ukrajincům, protože… to je přesně to, co USA chce, aby si mysleli?

Znovu… myslím si, že tohle by šlo mnohem více rozvést a je těžké o tom mluvit ve vakuu, asi je třeba mluvit konkrétně, ale jen jsem vám chtěl tohle předat, protože nad tím už roky přemýšlím a žere mě to, když se zavrhují celé úhly pohledů, protože to nejsou ty „správné“ úhly pohledů. A když se vše určuje podle toho, jaká je politika amerického ministerstva zahraničí. Nemyslím si, že tady by se mělo ubírat hnutí „proti americkému impériu“. Každopádně… to je pro dnešek vše. Doufám, že se vám to líbilo. Tady James Corbett z Corbettreport.com.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů