Kanada nařídila Dr. Jordanu Petersonovi, aby se podrobil „přeškolení v oblasti komunikace na sociálních sítích”

Ve zkratce...

Jste odborník a napíšete na internetu něco, co se neshoduje s oficiálním narativem? Můžete vám být nařízena „převýchova”. To se alespoň stalo známému psychologovi a profesorovi dr. Jordanu Petersonovi v Kanadě. Zdá se, že se rychlým tempem řítíme do orwellovského světa myšlenkových zločinů. Více v článku.
Facebook
Telegram
VK

Originál článku publikován ZDE: 3. ledna 2023

Ontarijský regulační orgán nařídil Dr. Jordanu Petersonovi, aby se podrobil „přeškolení v oblasti komunikace na sociálních sítích“

Převýchova.

Autor a klinický psycholog Dr. Jordan Peterson prozradil, že College of Psychologists of Ontario, regulační orgán, který uděluje licence klinickým psychologům, po něm požaduje, aby se podrobil „rekvalifikaci v oblasti komunikace na sociálních sítích“, jinak bude čelit osobnímu soudu a pozastavení licence.

Peterson tvrdil, že regulační orgán vydal tento požadavek proto, že na Twitteru sdílel lídra kanadské konzervativní strany Pierra Poilievra, kritizoval kanadského premiéra Justina Trudeaua a jeho politické spojence, kritizoval modely změny klimatu, vyslovil se proti „chirurgickým zákrokům na nezletilých s genderovou dysforií“ a varoval Kanaďany, že je „špatné, když pracovníci sociálních služeb a policie vyhrožují zadržením dětí protestujících na protestu kamioňáků.

Obsah obrázku text

Popis byl vytvořen automaticky

Obsah obrázku text

Popis byl vytvořen automaticky

Peterson dodal, že tento „převýchovný“ příkaz od College of Psychologists of Ontario byl vydán na základě stížností na jeho veřejná prohlášení na Twitteru a v podcastu The Joe Rogan Experience (JRE).

Podle Petersona bylo v průběhu čtyř let podáno celkem jen asi dvanáct stížností a mnoho z nich „nepravdivě tvrdilo, že jsou nebo byli mými klienty“.

„Žádný ze stěžovatelů zapojených do současné žaloby nebyl mým klientem, ať už v minulosti nebo v současnosti, nebo se dokonce s některým z mých klientů znal,“ uvedl Peterson na Twitteru.

Obsah obrázku text

Popis byl vytvořen automaticky

Obsah obrázku text

Popis byl vytvořen automaticky

Obsah obrázku text

Popis byl vytvořen automaticky

„Nyní jsme v Kanadě za vlády @JustinTrudeau v situaci, kdy mohou být praktikující odborníci velmi vážně ohroženi na živobytí a veřejné pověsti za to, že souhlasí s oficiální opozicí a kritizují významné vládní představitele,“ dodal Peterson. „Pokud vyhovím, podmínky mé převýchovy a trestu budou veřejně oznámeny. Již mi byl uložen trest druhé nejzávažnější kategorie a byl jsem označen za osobu s vysokým rizikem ‚recidivy‘.“

Obsah obrázku text

Popis byl vytvořen automaticky

Obsah obrázku text

Popis byl vytvořen automaticky

Peterson tvrdil, že tyto typy ultimát od regulačních agentur se stávají „rozšířenějšími“, protože „SJW [bojovníci za sociální spravedlnost] vyzbrojili domény stížností na profesní pochybení a samotné vysoké školy se staly baštami ‚uvědomělé‘ citlivosti [sic].“

Obsah obrázku text

Popis byl vytvořen automaticky

Peterson dále uvedl, že kanadské regulační orgány používají podobné taktiky v oblastech, jako je právo a zdravotnictví, což zastrašuje lékaře a činí jejich rady „nebezpečně nespolehlivými“:

„Kanaďané: vaši lékaři, právníci, psychologové a další odborníci jsou nyní tak zastrašeni svými komisařskými vládci, že se vám bojí říci pravdu. To znamená, že vaše péče a právní poradenství se staly nebezpečně nespolehlivými.“

Obsah obrázku text

Popis byl vytvořen automaticky

Není to poprvé, co College of Psychologists of Ontario podnikla kroky proti Petersonovi kvůli tweetům, které veřejně zveřejnil na svých osobních účtech na sociálních sítích.

V loňském roce byl Peterson vyšetřován regulačním orgánem poté, co si někdo stěžoval na jeho tweet, ve kterém napsal „Můžete kdykoli odejít“ v reakci na obavy profesora medicíny na McGillově univerzitě Rogera Palfreeho z přelidnění. Peterson uvedl, že stížnost, která toto vyšetřování vyvolala, nepocházela od Palfreeho, tedy od osoby, na kterou reagoval.

Obsah obrázku text

Popis byl vytvořen automaticky

Petersonova zkušenost odráží zvýšený počet pokusů o sankcionování projevů licencovaných odborníků v Kanadě. Kanadská provincie Britská Kolumbie (BC) nedávno přijala zákon, který může vést k tomu, že lékaři budou uvězněni až na dva roky, pokud budou považováni za šiřitele určitých typů „nepravdivých nebo zavádějících informací“.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Náhodný výběr

Diskuze

8 komentářů

 1. WEF chce utratiť milióny domácich mačiek a psov v rámci boja proti klimatickým zmenám. WEF nariadilo korporátnym médiám, aby začali presadzovať tento príbeh. Tiež chce zaviesť medzinárodnú direktívu, ktorá by od väčšiny majiteľov domácich maznáčikov vyžadovala eutanáziu svojich zvierat !!
  https://newspunch.com/wef-wants-to-slaughter-millions-of-pet-cats-and-dogs-to-fight-climate-change/

  Kampaň s cieľom prinútiť ľudstvo vzdať sa mäsa a živiť sa chrobákmi a cvrčkami je dobrým príkladom.

  1. To je v pořádku. Naše smyšlená a podvržená historie říká, že dávné civilizace rituálně obětovávaly své vlastní lidi, aby na ně byly nebesa milosrdné. Jdeme správným směrem, ale ještě tam nejsme 🙂

 2. Musk převrátil twitter naruby, něco ve smyslu že teď už se jako nebude cenzurovat, pak zveřejnil něco na Bidena, něco o volbách, o Trumpovi, na tento týden slibuje ještě něco o Faucim…

  Masy jsou teď zabávány ve velkém.

  Podle toho soudím, že ta bolestivá pravda od které se teď elity snaží prostřednictvím Muska dočasně odvracet pozornost, je hodně velká. A taky to, že ty loutky o kterých Musk zveřejňuje soubory, teď už nejsou důležité, teď už se hraje jiná liga.

 3. Jde to dobrým směrem.
  Vládcové, co se bojí ne skutků, ale pouhých slov anebo myšlenek jsou ve své připosranosti na konci své vlády.

 4. Koupili byste si pračku, kdyby existovala pravděpodobnost 1:1000, že vybuchne?
  Koupili byste si sušičku prádla, kdyby existovala pravděpodobnost 1:10 000, že se vznítí a zničí vaši kuchyň?
  Koupili byste si auto, kdyby existovala pravděpodobnost 1:1000, že vám při jízdě upadnou kola?

  Vsadím se, že ne.

  Lidé propagující vakcíny o rizicích vůbec nemluví. Připouštějí, že může dojít k nějakým nepříjemnostem, bolestem hlavy, horečce atd. Ale nemluví o velkých rizicích: o riziku, že by očkování mohlo pacienta zabít nebo mu vážně poškodit mozek! V případě poškození vakcínou však můžeme hovořit o vážném poškození mozku vyžadujícím celoživotní péči. A mluvíme o nejzazším vedlejším účinku – o kterém nikdo z provaxerů nikdy rád nemluví – o smrti..

  CDC uvádí, že systém hlášení nežádoucích účinků vakcín v Americe přijímá hlášení pouze o malém zlomku nežádoucích účinků. Uvádí se, že jen u vakcíny MMR je ročně hlášeno přibližně 40 případů úmrtí a trvalých následků, ale odhaduje se, že je hlášeno jen 1 % závažných nežádoucích účinků léčivých přípravků.

  Podívejte se na to. Udělejte si malý průzkum. Zeptejte se svého politického zástupce – i když na přímou odpověď si možná budete muset chvíli počkat.
  Co myslíte, kolik povyku by udělali novináři a rodiče, kdyby se objevila zpráva, že sušička prádla určité značky ročně zabije nebo trvale zraní 40 dětí?

  Novináři se však soustředí na démonizaci každého, kdo se odváží naznačit, že by snad mohlo být s očkováním více problémů, než je obecně přijímáno. V řadě zemí se mluví o tom, že by se za teroristický čin měla považovat už jen zmínka o tom, že by očkování mohlo způsobovat problémy.

  MSM odmítá poskytnout rozhovor každému, kdo kritizuje nebo zpochybňuje očkování nebo očkovací politiku. Neexistuje žádná diskuse. Diskuse není povolena. Fakta se musí zamést pod koberec.

  Asi Gates trval na tom, aby byla výrobcům očkovací látky proti ko*kovid poskytnuta právní imunit 🙂

 5. Ten článek je těžce zavádějící. Ne Kanada nařídila, ale profesní organizace nařídila. Profesní organizaci se nelíbí vyjadřování svého člena na sociálních sítích a něco s tím dělá. Založit článek na vyjádření Petersona je samozřejmě také zcela neobjektivní způsob podání informace. Článek by se přitom zcela oprávněně mohl ptát po tom, jak moc mají profesní organizace řešit veřejná vyjádření svých členů a kriticky rozebírat, jestli se moc nepoddávají veřejnému tlaku.

  1. to je jedno, výsledek je stejný, všechno je to manipulace a kdo chce sdělit něco jiného je dehonostován, ponížen a pronásledován

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů