Konstantin Kisin: Kultura „wokeismu” zašla příliš daleko

Ve zkratce...

Kultura „wokeismu” (uvědomělosti) se svými nelogickými požadavky a pohledy zašla příliš daleko, tvrdí Konstantin Kisin. Více ve videu, kde rozebírá argument změny klimatu.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte -> ZDE <-

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓

Sledujte také na: NášTub, BitChute, Odysee, Rumble, Substack

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Originál videa publikován ZDE: 12. ledna 2023

Přepis:

Pane prezidente, rád bych vám poděkoval za tu ukázku amerických voleb v roce 2024, které jsme byli svědky předtím. A pokud vás tento Jamesův projev nepřesvědčil, abyste dnes večer hlasovali pro návrh, nevím, co vás přesvědčí. Nebudete to vědět, ale měl jsem být prvním nestudentským řečníkem pro návrh, nyní jsem čtvrtým, což znamená, že teď musím poděkovat všem předchozím řečníkům za to, že za mě přednesli mé nejlepší body.

A zjistil jsem, že hlavní důvod, který teď mám, proč podpořit návrh, je ten, že už mě nebaví mluvit o „uvědomělé“ kultuře wokeismu. To je důvod, proč to zašlo příliš daleko, než cokoli jiného. Děkuji ostatním řečníkům, že to za mě vyzdvihli, takže nemusím opakovat to, že ne, svoboda slova není nějaké pravicové přerámcování něčeho… je to základ západní civilizace, na kterém je tato civilizace postavena, a osvícenské hodnoty, které k tomu vedly. Nemusím opakovat to, co už v minulosti řekli daleko lepší lidé, že jediný způsob, jak se vypořádat s problémem rasismu, je přistupovat k lidem podle jejich charakteru, a nic jiného.

A to, že se kultura wokeismu snaží toto převrátit, je nová forma rasismu, kterému se musíme bránit. Znamená to také, že nevyužiji této příležitosti, abych vám řekl, že jsem to říkal, jako někdo, kdo strávil posledních pět let tím, že varoval lidi na Západě, že pokud budeme pokračovat v erozi naší kultury, v podkopávání důvěry v západní hodnoty, že naši nepřátelé jako je Vladimir Putin se toho budou snažit využít, nebudu dnes večer vůbec nic z toho uvádět.

Nebudu mluvit s těmi z vás, kteří se mnou již souhlasí, což si představuji jako většina z vás. S vámi mluvit nebudu, protože po tom všem, co jste dnes večer slyšeli, asi budete hlasovat pro návrh, přiznám se, budu váš hlas považovat za samozřejmost.

Dnes večer jsem já Labouristická strana a vy jste konzervativci.l Chci mluvit s těmi z vás, kteří jsou woke/uvědomělí a jsou otevřeni racionálním argumentům, což je, uznávám, malá menšina. Protože jedním z principů wokeismu je, že na vašich pocitech záleží víc než na pravdě. Ale věřím ve vás, že jsou tu ti z vás, kteří jsou woke a otevření racionálním argumentům. Bylo nám řečeno, že vaší generaci záleží na jedné konkrétní otázce více než kterékoli jiné.

A tou otázkou je změna klimatu. Bylo nám řečeno, že mnozí z vás trpí klimatickou úzkostí. Přejete si zachránit planetu. A pro dnešní večer, a pouze pro dnešní večer, se k vám připojím. Připojím se k vám a budu se klanět u nohou svaté Gréty klimatických změn. Přijměme všichni právě teď a tady, že prožíváme klimatickou nouzi. A naše zásoby ledních medvědů se extrémně tenčí. Připojuji se k vám v tomto pohledu, opravdu.

Co teď máme s tímto obrovským problémem dělat? Co můžeme udělat my v Británii? Můžeme udělat jen jednu věc, víte proč? Tato země je zodpovědná za 2 % celosvětových emisí uhlíku. Což znamená, že kdyby se Británie právě teď potopila do moře, na problému změny klimatu by to vůbec nic nezměnilo. Víte proč? Protože o budoucnosti klimatu budou rozhodovat chudí lidé v Asii a Latinské Americe, kterým je záchrana planety ukradená. – Chcete informaci? – Ne, děkuji. Ne, děkuji. Rozhodnou chudí lidé v Asii a Latinské Americe, kterým je záchrana planety ukradená. Víte proč? Protože jsou chudí.

Protože jsou chudí. Pocházím z Ruska, které není chudou zemí. Je to země se středními příjmy. V Rusku nemá 20 % domácností vnitřní toaletu. To, co mají, je venkovní záchod. A nemyslím tím ty hezké přenosné kadibudky, které máme tady. Nemám na mysli kadibudku z Glastonbury. Mám na mysli dřevěnou boudu s dírou v zemi. Ta díra je fermentovaná paměť posledních 10 000 návštěv. Kolik z vás dnes večer přijde domů a řekne si: Vytrhneme záchod a postavíme si na zahradě sibiřskou kadiboudu. A pokud vy ne, proč by oni měli?

V Číně nemá 120 milionů lidí dostatek jídla. Nemyslím tím, že by nedostávali zákusky. Myslím tím, že trpí podvýživou. To znamená, že se jim rozpadá imunitní systém, protože nemají dostatek jídla. Nepřimějete je, aby zůstali chudí. Představte si, že jste Si Ťin-pching, vůdce Číny, a když vám bylo deset let, ve vaší zemi proběhla kulturní revoluce, a lidé přišli a vašeho otce zavřeli do vězení. Vaše matka ho musela udat. Vaše sestra se zabila. A vy jste se už netěšili ochraně svého dříve mocného otce, byl jste poslán do vesnice, kde jste žil v jeskynním domě.

A tady jste, o desítky let později, a vydrápal jste se na krvavý a mastný vrchol čínské politiky, abyste se stal nezpochybnitelným nejvyšším vůdcem té samé komunistické strany, která zničila vaši rodinu. A víte, že to hlavní, co musíte udělat, abyste přežil a udržel se u moci, je zajistit to jediné, co čínský lid chce: prosperitu, hospodářský růst. Kam si myslíte, že změna klimatu patří na seznamu priorit Si Ťin-pchinga? Třetina všech dětí, které na světě žijí v extrémní chudobě, žije v Indii. To znamená, že hladoví a umírají na nemoci, kterým se dá předcházet. Asi před 15 měsíci otěhotněla moje žena, ne já, protože jsme staromódní.

A devět měsíců jsme si povídali o tom, jak bude chlapec vypadat, co by mohl dělat, až vyroste. Dívali jsme se na snímky dětí a videa na YouTube o tom, jak vypadá plod v devíti měsících a ve 12 měsících a ve 20 měsících. A nakonec se narodil. A je to takový malý roztomilý uzlíček radosti. Je roztomilejší než asi 80 % štěňat. Kdybyste mi teď řekli, že mám na výběr: buď mému synovi vážně hrozí, že v příštím roce zemře hlady, nebo na nemoc, které se dá předcházet. Nebo bych mohl zmáčknout tlačítko a on by žil. Chodil by do školy, přivedl by si domů svou první přítelkyni, šel by na univerzitu, vystudoval by a stal by „uvědomělým“ woke idiotem.

A pak by si našel práci, oženil se, měl děti a stal se mužem. Ale stačí, když zmáčknu tohle tlačítko. A za každý den života mého syna se do atmosféry uvolní obrovský chuchvalec CO2. Většina z vás nejsou rodiče, něco vám řeknu, není na světě rodič, který by to tlačítko nerozmlátil tak, že by mu krvácela ruka. Ty lidi nepřinutíte, aby zůstali chudí, dokonce je ani nepřinutíte, aby nechtěli být bohatší. A tak vám říkám, dámy a pánové, že v této zemi můžeme udělat jen jednu věc, abychom zastavili změnu klimatu. A to je učinit vědecký a technologický průlom, který vytvoří čistou energii, která bude nejen čistá, ale také levná.

A… ne děkuji. Chci, aby se dnes všichni dostali včas domů, což se nestane. A jediné, co za to wokeismu nabízí, je vymývání mozků bystrým mladým mozkům, jako jste vy, aby věřily, že jste oběti, aby věřily, že nemáte žádnou pravomoc, aby věřily, že to, co musíte udělat pro zlepšení světa, je stěžovat si, protestovat a házet polévku na obrazy.

A my na této straně nejsme, protože si nepřejeme zlepšit svět. My sedíme na této straně, protože víme, že způsob, jak zlepšit svět, je pracovat, je tvořit, je budovat, a problém s kulturou wokeismu je, že vycvičila mnoho mladých myslí, jako je ta vaše, aby na to zapomněly. Děkuji vám mnohokrát. Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

Jedna odpověď

  1. Jak je vůbec možné, že nás politici vydírají tzv. změnou klimatu a stejným dechem ´dovolují, aby byl vzduch systematicky znečištován skrze chemtraily? Proč se proti této demagogii ještě nikdo neohradil?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů