Turecko říká: „Celý svět nenávidí Ameriku & Evropa je jen loutkou USA”

Ve zkratce...

Turecký ministr vnitra si nebere servítky a říká: „Celý svět nenávidí Ameriku a Evropa je jen loutkou USA”. Více ve videu.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte -> ZDE <-

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓

Sledujte také na: NášTub, Odysee, Rumble, Substack

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Originál videa publikován ZDE: 20. dubna 2023

Přepis:

Tohle jsou úžasná slova tureckého ministra vnitra Suleymana Soylu, který přišel s novým prohlášením v televizním rozhovoru, a to vyvolává rozruch v mezinárodních diplomatických kruzích, a jak s tím teď naložit. Turecký ministr Suleyman tvrdí, že celý svět, nejen svět, celý svět nenávidí Ameriku. Říká to v tomto rozhovoru. Projdeme si tento rozhovor BNN.

Je to docela odvážné prohlášení a on si nebere žádné servítky. Celý svět nenávidí Spojené státy. Spousta lidí si říká: Děkuji, že jste řekl to, co je zřejmé. Děkuji, že jste řekl pravdu, věc, kterou si většina lidí uvědomuje a neřekne ji nahlas. Ostatní říkají: Jak se opovažujete? Turecký ministr vnitra prohlásil, že celý svět nenávidí Ameriku, a naznačuje, že Evropa je jen loutkou Spojených států. Dobře. Pojďme tedy trochu hlouběji.

Bagatelizoval význam Evropy s tím, že trend je ve prospěch Ameriky. Takže myšlenka, že Amerika chce, aby Evropa byla v úpadku… že Amerika chce, aby Evropa byla v úpadku, je zcela v americký prospěch, stejně jako zničení plynovodu Nordstream. Spousta lidí v chatu říká: Jo, ale má pravdu. Je to pravda. Rozhodně. Má stoprocentní pravdu. Když jsme byli právě na Blízkém východě, lidé k nám byli velmi. Ale stali se neuvěřitelně… nedokážu vám říct, jak se změnil výraz jejich tváře, když zjistili, že jsme Američani. A my bychom řekli: Ale teď žijeme v Portugalsku. A oni: Ah, Portugalsko! Miluji Portugalsko. Bylo to neuvěřitelné.

Ten přechod od… je tam to povědomí, že „ale vy jste se dostali z Ameriky, odešli jste, protože víte, že je zkorumpovaná, a kriminální, a odešli jste a rozhodli jste se pro cokoliv“. Je tam takový posun v tom. My jsme akorát chtěli lepší život pro naše děti. Já jsem tam prožil většinu života a už toho bylo dost. A už nemám práci od devíti do pěti. A chtěl jsem se podívat do světa. Takže to tak nebylo. A většina vlád po celém světě má problém, že?

Není to tak, že by tady byly růžový keře a ostatní jsou jen kaktusy. Takže všechny mají problémy. Ale je úžasné vidět… oni jsou si toho naprosto vědomi a jakoby říkají: „Oh, budeme hodní. Jsou to Američané, chtějí vidět tady věci, to je hezké.“ Ale když si uvědomili, že jsme novináři, ohlédli se a říkali: Aha, tak to byste pak mohli pochopit, čím si procházíme?

A když se jich zeptáme: Hele, vy jste byli tady na tom náměstí Tahrir pro arabské járo? A oni řekli: Ne. A když jsme jim řekli: Aha, protože si uvědomujete, že je to Západem podporovaný pokus o převrat, že? A oni: Ano, přesně tak. Ne, my nechceme, aby se USA vměšovaly do toho, co děláme a jak žijeme. To je přesně důvod, proč jsme tady na náměstí Tahrír nebyli na podporu arabského jara. Takže si uvědomíte, že to americké vměšování je velmi rozšířené.

Existuje hluboké povědomí o nenávisti vůči Americe po celém světě. Jistě, milují americkou kulturu, milují Hollywood. Ale o tom tady nemluvíme. Mluvíme o americkém imperialismu, o americké vládě a americké armádě. O tom se tu mluví. Říká: Spojené státy ztrácejí na světové scéně důvěryhodnost. Je to tak? Co si o tom myslíte vy? Ztrácí Amerika na světové scéně důvěryhodnost?

Tohle říká turecký ministr vnitra. A říká, že to přičítá různým faktorům, jako jsou zahraničněpolitická rozhodnutí, hospodářská politika a vnímaná kulturní dominance. Vnímaná kulturní dominance. To je také zajímavé. Amerika je vnímána jako kulturně dominantní, že to, co Amerika produkuje z hlediska hudby a zábavy, je kulturně dominantní. Řekli byste, že je to tak vnímáno? Myslíte si, že Amerika vnímá svůj export těchto věcí jako nejlepší z nejlepších? To určitě. Bezpochyby. Říká: Evropa jako taková neexistuje. Existuje Amerika. Evropa je pouze loutkou Ameriky. Au. Zamyslete se nad naším největším exportem – demokracie. Zamyslete se nad tím, jak ji posíláme.

Dáváme ji do raket. Dáváme ji do raket, které pošleme přímo do vašich obytných zón. Jo, sorry, žádné vrácení odesílateli. Jen se podívejte, jak šíříme demokracii po Ukrajině. Jak ses ptal, ztratila Amerika svou důvěryhodnost? Důvěryhodnost, na kterou se skutečně odkazuje, je naše důvěryhodnost přímo po druhé světové válce. Po druhé světové válce jsme měli našlápnuto.

A hned po ní začíná studená válka a tehdy jsme prostě úplně podkopali naši jakoukoliv důvěryhodnost, kterou jsme měli, jako vstupem do Vietnamu, všechny věci, které jsme dělali potom. Tam ta naše důvěryhodnost začala klesat… bylo to v 50. letech. Takže jak dlouho se ještě můžeme vozit na vlně druhé světové války v Americe?

Správně, potřebovali jsme vytvořit nepřítele. Tak jsme se pustili do příležitosti, abychom rozdrtili Evropu. Británie už ve výsledku není světovou velmocí. Teď jsme to my, kdo rozhoduje. My vyděláme nejvíc peněz. Vybudovali jsme 900 základen po celém světě, takže okupujeme. Jo, nasytíme vojensko-průmyslový komplex. A uděláme to tím, že budeme šířit demokracii po světě. Nemůžeme se přece spojit se Sovětským svazem, který ztratil 23 milionů lidí nebo 30 milionů lidí v bojích ve druhé světové válce, abychom porazili nacisty.

Nemůžeme se s nimi spojit a vymyslet způsob, jak společně pracovat. Ne, ne, oni musí být nepřítel. Nemohou se připojit k NATO, nemohou se připojit k naší mocenské alianci, přestože nacisty doslova pomohli zničit. Je nemůžeme mít. Takže pak máme tuto hegemonii 60-70 let a teď je v úpadku. A to se nestane ze dne na den. Bude to trvat asi pár desetiletí nebo kolik, než to úplně vyšumí.

Ale teď vidíte, jak dochází ke globálnímu přesunu moci. Komentáře tureckého ministra vnitra mohou mít dalekosáhlé důsledky pro mezinárodní vztahy, zejména mezi Tureckem a Spojenými státy a Evropou. Takto silná protiamerická rétorika by mohla přispět ke zvýšení napětí mezi zeměmi. Může negativně ovlivnit diplomatické vztahy.

Odmítání významu Evropy by navíc mohlo napjatě ovlivnit vztahy Turecka s evropskými zeměmi, což by mohlo mít potenciální dopad na obchod a spolupráci v různých oblastech. V tomto ohledu již samozřejmě existuje obrovské napětí. Je ale ohromující, že Emmanuel Macron říká v podstatě to samé, jen trochu diplomatičtějším jazykem. Macron jede do Číny a přiznává, že Spojené státy v podstatě tlačí Evropu do úzkých.

A my už nemůžeme dovolit, aby nás Spojené státy v Evropě vedly. Nemůžeme se zapojovat do těchto potyček, do kterých nás chtějí zapojit Spojené státy. Vede to ke kolapsu Evropy. Říká pravdu, i když trochu pozdě. Nebylo by to hezké před časem, abyste se k tomu takhle otevřeně vyjádřil? Než abyste čekal až na tento okamžik, abyste se k tomu vyjádřil.

Má tedy turecký ministr vnitra pravdu, že celý svět nenávidí Ameriku? Dejte nám vědět, co si o tom myslíte. A budu rád, když se ozvou i naši přátelé z Turecka. Co si myslíte o těchto komentářích vašeho ministra vnitra o Spojených státech?

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

4 komentáře

 1. Mate pravdu Smejdi nejen s dnes rozdelane Ameriky a vsech zemi sveta se to tyká ale BRICS je „strana“ktera osvobozuje od tech vsech šmejdů od DState,Chazaromafie,Vatikánu,Iluminátů,Globalistů a prasive EU zalozene k úcelu zničeni Evropy a to uz kazdy vidi!!!Za úcasti poskoků ve vsech vladach,potažmo Bruselskych šmejdů,idiotů a zvracenců po celem světě,se kterymi se spojilo 1%tech nejhoršičh zrůd a 10%jejich slouhů!!!
  Ale probiha velmi jasné osvobozeni lidstva z otroctvi!!!!Diky RF a vsech,kteři se s nimi spojili a spojuji a zniceni $ jako falesne meny na kradeni toho 1%šmejdů od Rotschildů a dalsich 12ti rodů!!Ted je rada na nich a voda varená a bude konec jejich panovani a tu stvou Světovladu NWO uz nezavedou!!!!!Ocista sveta bude pokracovat!!!
  Bressy

 2. Tak, tak.. Existuje jen malé % „nadlidí“, kteří milují jú-es-ej 🙂 O politických srá*čích tam nemluvě, protože, VEŠKERÁ POLITIKA JE DIVADLO, VŠECHNY STÁTY JSOU DIVADLEM.

  + Mimochodem, Bulhaři už dostávají povolávací rozkazy. Kdy máme jít na řadu my?
  paralelne.cz/2023/04/24/bulhari-uz-dostavaji-povolavaci-rozkazy-kdy-mame-jit-na-radu-my-pojdme-to-zastavit/

  + Peníze (podvod) pro okrajinu – až 70 % ukradla banderovská junta! Jen Mr. Chazar ZELENSKY ukradl přes 400 milionů EUR!

  + Tatra banka šokovala své klienty, když v tichosti a s okamžitou platností zrušila základní služby. Pobočky jedna po druhé přecházejí z hotovostní na bezhotovostní:
  infovojna.bz/article/tatra-banka-sokovala-svojich-klientov-ked-potichu-a-s-okamzitou-platnostou-zrusila-zakladnu-sluzbu

 3. Divim se,ze vsechny postizene oblasti sveta se jeste nespojili k duraznemu vyjadreni spokojenosti a oblibenosti radoby ,,vladce sveta,,.Fascinujici je i chovani v event. kontaktu s mimozemskou civilizaci….prvni sestrelit/vyvolat konflikt/a veskere komunikacni jednani nikde…
  Drive v minulosti nasi predkove v existencnim ohrozeni rozbijeli stroje.Jak by asi vypadal obchod s elektrinou,pokud by vyhorely izolatory dalkovych vedeni a transformatoru.Komu by se asi prodavalo a za kolik.
  Jiz za valecnych dob se pro zbaveni a znehodnoceni voj.zakladen pouzivalo vsesmerove ruseni.Copak je problem znechutit budovani zakladen tam,kde je nikdo nechce?Jiste by se jeste naslo nekolik elektronek typu PL,nebo EL na vyrobu potrebneho zarizeni.Zajimave pasmo mirne nad rozsahem OIRT /1 rozsah a nad CCRI /2rozsah. Odposlech lze naladit na upravenem MF filtru pro zvuk Vidne ze st. televizoru.Pracicka pro amatery xD. Vse se spousti
  najednou,intervalove a z mnoha mist.Nejlip s odrazem ionosfery.
  Jestlize je zjevne/jak nekteri tvrdi/,ze vlada neni legitimni,pak by mela opozice upozornovat zajemce o uzavreni smlovy,ze smlouvy jsou jako takove neplatne a budou zruseny.
  Treba si to dotycni vcas rozmysli .
  Zel ,zmizela veskera odbojnost a svehlavost mladeze….chyba.Vazne chteji byt jenom to NIC?A to se da tolik veci uskutecnit….

 4. já Turkům fandím, od té doby, co se pokusili zavraždit Erdogana, tak mají američtí šmejdi v Turecku po ptákách. My tu máme takových šmejdů politiků, co bychom si oddechli, kdyby se jim stala taková nějaká nehoda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů