Laura Aboli: Transhumanismus – konečný cíl

Ve zkratce...

Transhumanismus - to je konečný cíl globalistů a technokratů, a Laura Aboli to v této přednášce skvěle vystihuje. Doporučuji zhlédnout.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte zde.

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓

Sledujte také na: NášTub / Odysee / Rumble / Substack

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Originál videa publikován ZDE: 15. listopadu 2023

Přepis:

Je mi ctí, že tu dnes mohu hovořit o tom, co považuji za nejdůležitější téma naší doby. Název mé přednášky „Transhumanismus: konečný cíl” pravděpodobně prozrazuje můj pohled na věc. Nebudu se zabývat technickými aspekty transhumanismu, ačkoli se domnívám, že jedním z problémů, s nimiž se potýkáme, pokud jde o veřejné chápání této záležitosti, je to, že zahrnuje tak širokou škálu věcí. A některé z nich jsme už viděli… od genetického inženýrství, technologie implantátů, umělé inteligence, nanotechnologie až po kybernetické protézy.

Ačkoli všechny tyto věci spadají pod nálepku transhumanismu, je třeba rozlišovat mezi technologií, která se snaží pomáhat lidem s postižením, aby znovu získali normální kvalitu života, a technologií, která se nás snaží zcela změnit. Ve své dnešní přednášce se zaměřím na konečný cíl transhumanistů, který Ray Kurtzweil, jeden z vůdců tohoto hnutí, označil jako singularitu. Ve své knize nazvané „Singularita je blízko: až lidé překonají biologii” píše: po singularitě nebude existovat rozdíl mezi člověkem a strojem ani mezi fyzickou a virtuální realitou.

Je velmi důležité pochopit, že transhumanismus je pouze přechodným stadiem mezi humanismem a posthumanismem. Nenechte se mýlit, konečným cílem je vymýtit lidstvo, jak ho známe. Jakmile pochopíte konečný cíl, bude mnohem snazší podívat se zpět a identifikovat psychologické podmiňování, biologické manipulace, kulturní grooming a vzdělávací přípravu, kterým jsme byli po desetiletí vystaveni v rámci příprav, abychom přijali posthumanistickou budoucnost.

K tomu, aby inteligentní druh, jako je ten náš, souhlasil s vlastním zánikem, je zapotřebí hodně fyzického a psychického týrání. Většina, ne-li vše, co se za posledních 60 let překonalo, bylo navrženo tak, abychom se přiblížili k přijetí takové dystopické reality.

Ať to chcete přijmout, nebo ne, žijeme v hyperkontrolovaném matrixu, kde je naše vnímání reality pečlivě plánováno, řízeno a prováděno s cílem ovládnout nás a nasměrovat jakýmkoli směrem, který si přejí, a tím směrem je postlidský svět. K tomu nejprve potřebovali všemi možnými prostředky destabilizovat, dehumanizovat a demoralizovat lidstvo. Zničení nukleární rodiny, děti jsou indoktrinovány státem, potraty, vymýcení Boha a duchovna ze vzdělání, život v megaměstech a daleko od přírody, toxické potraviny, vzduch a voda, sociální média nahrazující skutečné lidské vztahy a interakce, uměle vyvolaná finanční krize a daně, nekonečné války a masová migrace, stres a úzkost, deprese, drogy a alkohol.

Neustálé šíření strachu, morální relativismus jako nové náboženství a mohla bych pokračovat dál o tom, jak bylo lidstvo ovlivněno a donuceno vzdálit se od všech věcí, které nám dávají sílu, bezpečí, účel a smysl. Slabá, nemorální, odloučená, nevědomá a nezdravá populace je snadným cílem pro další fázi, vytvoření celé generace androgynních bytostí. Mužnost je napadána psychologicky, kulturně i biologicky.

Ženy jsou ve sportu, zábavě a politice nahrazovány muži, kteří předstírají, že jsou ženami, a dětem je ve škole vštěpováno, že pohlaví je volba. Transgenderové hnutí není hnutím zdola. Vychází shora. Nemá nic společného se svobodou projevu, sexualitou nebo občanskými právy. Je to zlá psychologická operace s jasnou agendou přiblížit nás transhumanismu tím, že nás donutí zpochybnit nejzákladnější pojem lidské identity – naše pohlaví.

Pokud nevíte, kdo jste, pokud se již identifikujete jako hybrid mezi mužem a ženou, snadno se necháte přesvědčit, abyste se stali hybridem mezi člověkem a strojem. Genderová ideologie je dva plus dva rovná se pět z dystopického románu 1984 George Orwella. Je to poslední zkouška, která ukáže, zda budeme následovat nejabsurdnější stranickou linii směřující k našemu vlastnímu zániku. Ale dva plus dva se rovná čtyři. A nic na tom nezmění ani to, jak se rozhodnete oblékat, jak si budete říkat nebo jak změníte svou postavu.

Smutnou skutečností však je, že v procesu manipulace, který nás má přiblížit postlidské budoucnosti, psychicky i fyzicky poškozují stále větší počet dětí a mladých lidí. A je to stále horší, to je třeba zastavit. Pochopení filozofie a ideologie, která stojí za transhumanistickým hnutím, je zásadní, pokud chceme jako druh učinit správná rozhodnutí.

Transhumanismus stojí na předpokladu, že neexistuje žádný bůh, že neexistuje žádná duchovní sféra a že nemáme žádnou duši. Cítí se někdo v této místnosti jako bytost bez duše? Je to nejmaterialističtější a orwellovské chápání toho, kdo jsme. A podle mého názoru je to nejvíce redukcionistické a upřímně řečeno urážlivé pojetí lidství. Po desetiletí jsme byli připravováni a vychováváni k tomu, abychom přijali představu, že bez technologických vylepšení nepřežijeme budoucnost, ale naopak zastaráme.

Juval Noach Harari odvádí skvělou práci v přesvědčování všech, že se tváří v tvář světu řízenému umělou inteligencí staneme, jak on říká, zbytečnou třídou, že jsme pouhá hackovatelná zvířata, omezená vlastní biologií. Pravda je však velmi, velmi odlišná. Nechtějí nás měnit, protože jsme chybní, slabí a omezení. Chtějí nás změnit, protože nejsme ani jedno z toho. A je stále obtížnější ovládat miliardy vynalézavých, odolných a kreativních lidí, kterými jsme.

Ne nadarmo se tomu říká umělá inteligence. A to proto, že je umělá. Není to skutečná inteligence, skutečná inteligence vyžaduje vědomí, které stroje nikdy mít nebudou. A vůbec, kdo řekl, že chceme splynout se stroji, proč bychom měli dovolit nějakým megalomanským nerdům a technologickým miliardářům, aby nám diktovali naši budoucnost?

Myslím, že většina lidí chce jen mít možnost žít klidný život ve zdravém prostředí, kde si mohou plnit své sny. Technologie nám musí sloužit, ne nás nahrazovat nebo ničit. Dejte nám energii zdarma a svět se okamžitě promění. Dejte nám výživné potraviny, čistý vzduch a vodu a nemoci budou vymýceny. Umožněte nám žít v humánním systému namísto na daňové farmě a uvidíte, jak se deprese úzkost a stres rozptýlí. Využívejme technologie k tomu, abychom žili humánněji, ne k tomu, aby se lidé stali minulostí.

Nejvíce si ceníme věcí, které nelze napodobit stroji. Empatie, soucit, odvaha, intuice, představivost, vášeň, láska, všechny věci, které nás činí jedinečnými. Jsme nejsofistikovanější bytosti na této planetě a možná i ve vesmíru. Naše tělo je samo o sobě vesmírem, který jsme ještě plně neobjevili. A náš mozek je nejsložitějším kognitivním kusem biologické mašinérie na světě. Jen pro představu o výkonu našeho mozku – v roce 2013 se spojily týmy vědců z Japonska a Německa, aby společně simulovaly jednu sekundu činnosti lidského mozku.

Vytvořili umělou neuronovou síť složenou z 1,73 miliard nervových buněk propojených 10,4 biliony synapsí. Zní to velmi působivě, ale ve skutečnosti je to jen zlomek nervových buněk každého člověka. Vědci se domnívají, že každý z nás v sobě nese 80 až 100 miliard nervových buněk, což je asi tolik, kolik je hvězd v Mléčné dráze.

Vědci ve skutečnosti nebyli schopni simulovat činnost lidského mozku v reálném čase, a trvalo 40 minut s kombinovaným svalem 82 944 procesů získat pouhou jednu sekundu procesu, který se odehrává v mozku, ale oni chtějí, abyste si mysleli, že jste k ničemu. Nechtějí vás udělat lepšími. Nechtějí z vás udělat nadčlověka. Konečným cílem je udělat z vás naprosto ovladatelný kus stroje. Další věc v rámci internetu věcí. Jak při mnoha příležitostech řekl Klaus Schwab, čtvrtá průmyslová revoluce nezmění svět, ale změní vás.

Budou vás lákat sliby nesmrtelnosti, ale je to digitální nesmrtelnost. Budou se vás snažit přesvědčit o životě bez nemocí a utrpení, ale tím, že vás odpojí od přirozené sítě života a připojí vás k síti. A budou mluvit o tom, že se stanete bohy. Ama Deus, dle slov pana Harariho. No, jednou jsme do toho jablka kousli a padli jsme. A od té doby padáme.

Ale myslím, že teď máme šanci se vykoupit, teď máme šanci změnit svou cestu, abychom pochopili svou hloupost, abychom viděli, kde jsme udělali chybu, šanci jít správným směrem, s uznáním, s pokorou, s odvahou, s pravdou, s vírou a s láskou. Nevyužívejme tuto šanci k tomu, abychom se proměnili v něco jiného, ale abychom se stali tou nejlepší verzí sebe sama. Nejsme tu proto, abychom se stali Bohem. Jsme tu proto, aby Bůh prožíval život skrze nás. Děkuji vám.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Náhodný výběr

Diskuze

6 komentářů

 1. „…Nejsme tu proto, abychom se stali Bohem. Jsme tu proto, aby Bůh prožíval život skrze nás. Děkuji vám…“

  Tato poslední věta není pravdivá, proto přikládám dokument o rozdělení sfér ve vesmíru s jeho žijícími obyvateli a jejich délkou života.

  „Sféry kvalitativně rozdílné, v sebe uza­vřené oblasti prožívání, odpovídající rozsahu vnímání jejich bytostí. Proto nejde o oblasti od sebe prostorově vzdá­lené. Při průzkumu psychické oblasti lze sféry poznat jednak jako určité pocitové ka­tegorie, jednak jako stavy vědomí.

  Tím je také vyjádřena totožnost mikrokosmu v psychologickém smyslu na jedné straně a makrokosmu ve smyslu fyzických objektivací na straně druhé. Obecně pak mohou být s. symbolizovány spektrem.

  Prožívání jistého duševního stavu zna­mená vlastně pobyt vědomí v určité sfé­ře, která je obydlena personifikovanými jevy s převahou příslušné karmy.

  Buddhismus rozdělil sféry na základě různých stavů vědomí. Podle sbírky textů Anguttara Nikájó 14/24 vypadají sféry takto:

  Jména bytostí Kolo životů Délka života
  I . Nirajika 1 peklo
  2. Tiraččhanagata 2 zvířecí svět
  3. Préta 3 astrální svět
  4. Asura a svět démonů
  5. Manussa 4 lidské bytosti 84 000- 1 0 let

  Následují světy bohů jako šťastné sféry smyslových žádostí :
  6: Déva Čatumharadžika I. nižší ráj 9.106 roků
  7. Déva tavatimsa 2 . vyšší ráj 36. 1 06 roků
  8. Déva jama 3. vyšší ráj 144. 1 06 roků
  9. Tušita 4. nebeské světy 576. 1 06 roků
  10. Nimmanaratino 5. nebeské světy 2 304.1 06 roků
  1 1 . Paranimmittavasavattino 6. nebeské světy 9 216. 1 06 roků

  Končí světy bohů a začínají světy brahmů (brahmalóka) ve tvaru :
  1 2. Brahma-parisadža-nižší dvořané Brahmovi 1/3 svět. období
  1 3. Brahma-purohita-velcí hodnostáři Brahmovi 1/2 svět. období
  1 4. Mahá-Brahmano-Velký Brahma 1 svět. období
  Tři nebeské světy dosažitelné v prvním džhana:
  1 5. Parittabha-ti, jejichž záře je ohraničena 2 svět. období
  1 6. Appamanabha-jejichž záře je neměřitelná 4 svět. období
  1 7. Abhassara-zářící 8 svět. období
  Tři nebeské světy dosažitelné ve druhém džhana :
  1 8. Paritta-subhá-jejichž lesk je ohraničen 16 svět. období
  19. Appamana-subhá-jejichž zářící lesk je neohraničen 32 svět. období
  20. Subha-kinha-utkaní z nezměrné záře 64 svět. období
  Nebeské světy dosažitelné ve třetím džhana :
  2 1 . Vehapphala-jejichž zásluhy jsou ohromné 500 svět. období
  22. Asaňňa sattva bez postřeh ovací, zjišťovací 500 svět.období
  a pociťovací schopnosti
  Čisté sféry blažených, dosažitelné ve čtvrtém džhana (stále ještě ve tvaru) :
  23. Aviha nemožno rozluštit 1000 svět. období
  24. Atappa bez námahy 2000 svět.období
  25. Sudassa krásně vypadající 4000 svět. období
  26. Sudassino nádherně zářící 8000 svět. období
  27. Akaníštha nejvyšší 1 6000 svět. období
  Nebeské světy a bytostí bez tvaru :
  28. Akasanaňčayatanupaga (dosaž. v 5. džhana) 20000 s.období
  29. Viňňanaňčayatanupaga (dosaž. v 6. džhana) 40000 s.období
  30. Akinčaňňayatanupaga (dosaž. v 7. džhana) 60000 s.období
  31 . Nevasaňňanasaňňay (dosaž. v 8. džhana) 84000 s.období
  tanupaga

  Poznámky k tomuto rozdělení :
  ad 1 : Je osm velkých pekel a každé má šestnáct předpeklí, což je celkem 136 pekel, kde jeden každý hřích musí být zvlášť odpykán. K tomu se druží mezi­svět, kde je pustá temnota.
  ad 5 : Kolísání délky lidského života je zpúsobeno mravními hodnotami lidských bytostí. Záleží na tom, zda lidé ži­jí v satja, tréta, dvápara nebo v kalijuga.
  Nyní žijeme na počátku druhého pětiti­síciletí kalijugy, kdy se ještě krátí délka lidského života.
  ad 6: Nižší ráj, obývaný polobožskými a polodémonickými bytostmi.
  ad 7: Rajští bohové zvaní třiatřicet.
  ad 8 : Bozi smrti, vládce Indra.
  ad 9 : Spokojení bozi.
  ad 10: Bozi radující se nad tím, co v sobě vytvořili.
  ad l l : Bozi vládnoucí nad tím, co vytvořili ostatnÍ. Bytosti, které přebývajíve sféře 7-l l , zveme anděly.
  ad 12-14: Světy Brahmů. Jejich charaktery jsou uvedeny v tabulce ve sloupci „Jména bytostí“. Jedno světové obdo­bí se rovná asi délce života Brahmy, což je 3 1 1 04.1 07 roků. Jinak se uvádí, že jeden světový systém trvá po život jedno ho Rudra. což je 2239488. 1 019 roků. Kro­mě toho : mezi tisíci světy se pokládá Maha Brahma za nejvyššího a čtrnác­tým světem končí vláda Maha Brahmy, Velikého Brahmy.
  ad 17: Při zániku kosmu se většina tvorů zrodí mezi bohy abhassara. Asi pro­to, že byli očištěni utrpením a hrůzami posledních dnů světa. V této sféře žijí pouze v radosti, putují kosmem a žijínezměrnou dobu.

  Tvary a zjišťovací schopnosti tvorů různých světů :
  I- l l různé tvary a různé schopnosti
  12- 14 různé tvary a stejné schopnosti
  1 5- 17 stejné tvary a různé schopnosti
  1 8 -20 stejné tvary a stejné schopnosti
  2 1- 22 nemají zjišťovací a pociťovací schopnosti
  23- 28 ani tvar ani různost, ale znají nekonečný prostor
  29 znají jen nekonečné vědomí.
  30 neuznávají ani něco ani nic.
  3 1 jsou stavu, v němž nezjišťují ani ně­co ani nic.

  Bráhmanismus proti buddhismu zase uvádí sféry do souvislosti s psychickými nervovými centry (čakra). Základním centrem je muládhára, jež odpovidá po­zemské pláni, zvané bhúrlóka. Rozkládá se od aviči až k hoře Méru a bydlí tam li­dé, bohové, polobozi a démoni.

  Pod centrem muládhára se nalézá sedm krajů pátála. Jsou to: atala, vitala, sutala, talátala, mahátala, rasátala, Pátála.

  Pod těmito světy je forma boha Višnu, známá jako Had Věčnosti (Šéša nebo Ananta), – jenž nese celý svět jako nádherný dia­dém. Mezi světy pátála a pozemskou plání jsou naraka, pekla; odpovídají četným mukám a trestům za provinění během pozemského života.

  Z celého po­čtu naraka je šest velikých pekel s různými názvy, která částečně odpovídají živlům : element země, voda, oheň, vítr a vzduch a temnota či éter.

  Nad muládhára, jež odpovídá bhúrlóka, nacházíme v oblasti svádhištána svět bhuvarlóka, který odpovídá atmosféře nad zemí (antaríkša). Rozpíná se od ho­ry Méru až k polární hvězdě (příp. slun­ci), sídlo múni a siddhů.

  Pak následují nebeské světy, z nichž první odpovídá psychickému nervové­ mu centru manipúra. Nazývá se svarga nebo svarlóka a je umísťován na hvězdné nebe. Je obýván šesti druhy bohů a jeho vládcem je Indra.

  Pak následuje nebe maharlóka, v němž sídlí pět tříd bohů, ovládajících hrubé elementy a žijících z koncentrace. Koresponduje s psychickým nervovým centrem anáha­ta, které je v oblasti srdce.

  Dále jsou světy Brahmy, z nichž první je džanalóka, korespondující s psychickým nervovým centrem v krku, s vi­šuddha. Je osídlen čtyřmi druhy bohů, kteří ovládají jemné elementy jako tatva, prána apod., též i jemné orgány.

  Následujícím světem je laparlóka, jenž koresponduje s psychickým nervovým centrem ádžňa mezi obočím. Je osídlen třemi třídami bohů, ovládajících kromě hrubých a jemných elementů také pralátku, prakrli. Žijí dvakrát déle než bozi světa předcházejícího a ti zase dvakrát déle než obyvatelé svarlóka, kteří žijí po dobu jedné kalpa. Jejich poznání směrem dolů a nahoru není ničím omezeno.

  Následující svět, korespondující s psychickým nervovým centrem na temeni hlavy, se sahasrára, nazývá se satjalóka. Je osídlen čtyřmi druhy bohů, kteří kromě předcházejícího ovládají též guny,totiž tamas, sattva a radžas. Délka jejich života není omezena ; při zániku kosmu se ponořují do nejvyššího brah man.

  Křesťané naproti tomu rozdělují světy prožívání pouze na tři, totiž nebe, peklo a očistec. K tomu však Ježíš podotýká, že v domě jeho Otce jsou mnohé příbytky, jež však nerozvedl ani nespecifiko­val.

  Zdánlivé rozdíly popisu sfér v buddhismu a brahmanismu vyplývají pouze z toho, že buddhisté je rozdělili podle stavů vědomí, kdežto bráhmani podle působení potenciálních energií sídlících v jednotlivých psychických nervových centrech. Tato centra mají širší rozsah než jednotlivé stavy vědomí ; odpovídají prožitkovým kategoriím, jež zahrnují daleko více duševních stavů než jednotlivé uvědomovací vzněty.

  A co se týká délky života obyvatelů těchto sfér, za to musíme nechat odpovědnost na jogí­nech – zřecích, na něž se vztahuje poučka Pataňdžaliho. Říká se v ní : „Užitím všestranné výchovy dosáhne se znalosti vesmíru se všemi jeho hořeními světy a pekly i s jejich obyvateli“. A jin­de se k tomu praví : „To všechno je jogínovi bezprostředně zřejmé s výjimkou světa nejvyššího“.“

  (Vyňato z knihy „Malý mystický slovník naučný“.)

  Všichni ti obyvatelé vesmírných sfér, jsou rozčleněni a zařazeni na základě kvality vědomí, která u nich „převažuje“! K tomu mají příslušná těla, nebo taky nemají.

  Tohle je podstata každého náboženství nebo duchovní nauky! Snažit se v sobě realizovat co nejvyšší kvality vědomí!!

  1. „Tohle je podstata každého náboženství nebo duchovní nauky! Snažit se v sobě realizovat co nejvyšší kvality vědomí!!“ ….. Ale niečo také nejde vtedy, keď človek skratuje svoju sexuálnu & duchovnú energiu orgazmami….. Vyjadríš sa k tomu, Karelsz? Či budeš ďalší z tých biorobotov, ktorí sú akože duchovní, no pritom smilnia takmer každý deň skratovaním svojej duchovnej energie v druhej čakre? Možno prekvapíš…ale nemyslím si to. 🙂

 2. Ahoj Marku

  A proč by to nešlo skloubit s tím sexem? Obecně, sex není na překážku…

  Mým učitelem byl jeden ze tří nejlepších, přímých, žáků K.M., a já se k němu dostal ve stavu ženatého muže. Žádný problém! Vedl dost manželských dvojic.

  Tady není prostor pro obšírné vysvětlování, takže ve zkratce: Pud je zdegenerovaný cit, cit je degerovaný rozum, rozum je zdegenerovaná mysl a ta je zdegenerované vědomí. Výš už je jen Pozorovatel, neboli Atmán.

  Takže když všechny ty nižší složky bytosti budeš pozvedávat jak nejvýš to půjde, tak je časem proměníš v „nejvyšší“ kvalitu. Ta může být různá, podle toho jak je bytost karmicky zralá. Křesťané pozvédavají cit k Bohu, ale to je málo! Musí pozvedávat i ty pudové složky, jenže oni neví jak…

  Kdysi učitel prohlásil na jakémsi zhromáždění, že na sexu není nic hříšného, protože, a to jsou jeho slova, všechny světy až po svět Brahmy, jsou založené na sexu!

  Všechny ty nauky začínají přísnou mravností, a ty kvalitnější i pozorováním těla. Cesta je dlouhá a trvá i několik životů, ale pro toho, koho pálí svět , stejně není jiného východiska!

 3. Děkuji Vám za přiblížení skvělého projevu této skvělé ženy. Jsme bratři a sestry. Jsme synové a dcery Našeho Stvořitele a Otce. Ti, co to neví „nejsou“.

  1. Nejsme bratři a sestry! Nejsme synové a dcery Stvořitele a Otce!!

   Kolik křesťanů hodili lvům ve starém Římě? Kolik křesťanů zahynulo v „křesťanských“ křížových válkách? Kolik křesťanů zahynulo na hořících hranicích, pod „knutou“ svaté inkvizice? Kolik jich zahynulo v nekonečných válkách, za těch zhruba 2000 let?… A ten Stvořitel dělal co??? Hrál karty s čerty?

   Kolik křesťanů bylo oblbnuto církví, Butoro, když zrušila učení o reinkarnaci?!! Jste evidentně indoktrinován falešnou křesťanskou doktrínou…

   Všichni pocházíme z nejvyššího „Boha“, z Ducha Svatého, ke kterému, ten Váš Stvořitel má hodně daleko!

   Proč dopustil, dopouští a dopustí tolik utrpení?

   1. Rouhači, za toto zaplatíš. Nebude tě soudit nikdo z lidí, ale Boží Syn, Pán Ježíš Kristus, (Bible, ev. sv. Jana 5,22). Čiň pokání, pokud ještě můžeš.
    i

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů