Marc Morano: Podvod s názvem globální oteplování & změna klimatu

Ve zkratce...

Rozhovor Radovana s kontroverzním americkým aktivistou a publicistou, Marc Morano, který již přes deset let bojuje za odhalení podvodu o globálním oteplování. Marc je častým hostem na CNN či Fox News a jeho názory se objevují v The N.Y. Times nebo The Washington Post.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte -> ZDE <-

Video s českými titulky:

↓ Video v originále s českými titulky ↓

Chcete-li podpořit konkrétně Radovanovu práci, můžete zasláním daru zde: 35-6666350207/0100

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Rozhovor provedl Radovan Dluhý, přeložil David Formánek.

Stránky Radovana: www.radovan.org

Přepis:

R: Vítám všechny v našem pořadu a je mi potěšením, že je tu s námi Marc Morano. Ahoj, Marku.

M: Ahoj. Děkuji za pozvání. Jste v New Yorku nebo kde se nacházíte?

M: Jsem ve Washingtonu, DC, na předměstí hned za městem.

R: Dobře, takže to, co máte za sebou, skutečný obraz.

M: Je to falešný obraz. Ve skutečnosti to není za mým oknem.

R: Takže mi dovolte, abych vás krátce představil českému publiku. Marc Morano je zakladatel a výkonný redaktor webu climatedepot.com. Mimochodem, skvělá webová stránka zabývající se klimatickými otázkami. A autor bestselleru Politicky nekorektní průvodce klimatickými změnami a zelenými podvody. A nedávno vydané knihy s názvem Velký reset, globální vedení a trvalý lockdown. Dočetl jsem ji před pár týdny, skvělá kniha.

A Markovy reportáže se dostaly do mezinárodních zpráv, včetně vystoupení a reportáží na CNN, Fox News, v televizi BBC, New York Times, Washington Post a dalších významných mainstreamových médiích. Marku, svou kariéru jste zahájil v 90. letech jako televizní reportér, producent celostátně uznávaného konzervativního politického komentátora Rushe Limbaugha, kterého jsem občas poslouchal, když jsem před 20 lety žil na západním pobřeží USA. Určitě to byla úžasná zkušenost. Jak vás to ovlivnilo v tom, co děláte teď tím, že jste jedním z králů klimatických skeptiků, jak vás v roce 2009 nazval časopis Newsweek.

M: Děkuji vám. Ano, to bylo, když jsem skončil vysokou školu, vlastně jedno z mých prvních zaměstnání, pracoval jsem pro televizní pořad Rushe Limbaugha Byl jsem reportér, pokrýval jsem washingtonské fórum, pokrýval jsem hollywoodské celebrity, politické pochody, dělal jsem rozhovory s celebritami jako Alec Baldwin, John Ritter.

Byl jsem známý, protože jsem pokrýval věci jako Clintonova inaugurace se všemi hollywoodskými celebritami ve městě. Od Rushe Limbaugha jsem se hlavně naučil, jak se snažit být zábavný, protože lidé mohou sledovat zprávy a zajímat se o ně, ale pokud je podáváte zábavným způsobem, je to mnohem lepší. Takže jsem si vzal klobouk a kabát.

A myšlenka byla taková, že jsem byl Rushův tajný agent, který získává skutečné informace o tom, co se děje. Takže každý díl začínal tím, že jsem se vplížil na nějakou událost, poslíček mě tlačil na vozíku se zavazadly po podlaze haly v klobouku a v trenčkotu. Plížil jsem se v popelnici. Takže takové věci jsem dělal. A moje rozhovory s celebritami a politiky byla velká zábava. Snažil jsem se to udělat tak, že jsem je nalákal lehkými otázkami a pak přitvrdil. Když jsem chodil na takové ty večeře reportérů Bílého domu, tak jsem se zdržoval poblíž toalet, protože jak večer pokračoval, lidé odcházeli na záchod a měli toho hodně vypito. A jednou jsem přesvědčil Clintonova tiskového tajemníka úplně zfetovaného a opilého, aby udělal rozhovor s Rushem, čehož později litoval.

A to nebyly žádné špinavé taktiky. Bylo to provedeno s lehkým humorem. Ale také mi byla v roce 1993 zabavena kamera v Clintonově Bílém domě. A bylo to natočeno v přímém přenosu v NBC News, jak mi zabavili kameru, a pak se cítili špatně a kameru mi vrátili. A vyhodili mě ze sbírek a dalších akcí jen kvůli tomu, že jsem pracoval pro Rushe Limbaugha. Takže jsem měl možnost vidět kulturu „rušení“ už před 25-30 lety.

R: Později jste pracoval pro americký Senát, že? A pracoval jste na přelomové zprávě z roku 2007, kterou vypracovalo více než 400 vědců, a navazující zprávě z roku 2008, kterou vypracovalo více než 650 vědců, kteří nesouhlasili s obavami z globálního oteplování způsobeného člověkem. A v roce 2010 jste zveřejnil zvláštní zprávu, v níž se objevilo více než 1000 mezinárodních vědců, kteří se obrátili proti klimatickému panelu IPCC OSN, Což později vedlo k politickému vědeckému skandálu zvanému Climate gate. Mohl byste trochu pohovořit o těchto letech a o čem byl skandál Climate gate?

Přešel jsem od Rushe Limbaugha a pak jsem pracoval pro zpravodajské pořady, pracoval jsem pro CyberCast. A léta jsem se věnoval investigativní žurnalistice. Informoval jsem o summitech OSN o životním prostředí a klimatu, takže jsem hodně cestoval. A v roce 2007 jsem šel do výboru pro životní prostředí a veřejné práce Senátu, byl jsem tam výzkumným pracovníkem a ředitelem pro komunikaci. Jako takový jsem začal pracovat pro senátora Inhofeho z Oklahomy, který nedávno odešel do důchodu. Pracoval jsem na shromažďování jmen vědců, což bylo v době, kdy vyšel film Ala Gora „Nepohodlná pravda“.

A Al Gore a šéf klimatického panelu OSN řekli, že existuje jen asi půl tuctu vědců, kteří nevěří, že nás všechny zabijí klimatické změny způsobené člověkem, a že jich je stejný počet jako těch, kteří věří, že Země je placatá. Tak jsem tedy shromáždil jména. Začalo to se 400, rozrostlo se to na 650, 700, dostali jsme přes 1000 nesouhlasících vědců, byli mezi nimi vědci, kteří byli bývalými vědci OSN, pracovali na Harvardu, v NASA, MIT. Nebyl to jen seznam jmen.

Byla to zpráva, která obsahovala jejich životopisy, jména a jejich skutečné vědecké výzkumy a komentáře k jejich názorům na globální oteplování způsobené člověkem. Takže byste měli některé, kteří by řekli, ano, CO2 je skleníkový plyn a otepluje klima, ale není to katastrofa. Jiní by řekli, že vliv CO2 nelze ani změřit. Takže jste měli široké spektrum vědců.

Byl to výstřel, který slyšel celý svět, tato zpráva a skutečnost, že vyšla z výboru Senátu USA s oficiální senátní pečetí vlády Spojených států, byla změnou hry a tlakem proti filmu Al Gora v roce 2007, 2008, 2009. Média o tom musela začít informovat, už nemohla říkat, že neexistují žádní nesouhlasící vědci, měli jsme jich přes 1000. Když nastoupil prezident Obama, tak se pokusil ve Spojených státech schválit zákon o klimatu. Moje zpráva byla přečtena na půdě Senátu Spojených států v debatě proti němu. A já si nepřipisuji všechny zásluhy. ale o tomto návrhu zákona se nakonec v Senátu ani nehlasovalo. A Obama v roce 2010 neuspěl s tímto svým zákonem o klimatu.

Takže jsme měnili narativ globálního oteplování, protože si všichni mysleli, že není žádný nesouhlas, všichni souhlasí. Jo? Tady jsou špičkoví vědci z celého světa. Desítky zemí, nebyli jsme to jenom američtí vědci, měli jsme spoustu z Izraele a Evropy a Austrálie a Nového Zélandu a Jižní Ameriky, brazilští meteorologové, němečtí meteorologové, měli jsme tolik nesouhlasných hlasů. A pak se stalo to, že ve stejnou dobu, kdy Obamův klimatický zákon selhal, emaily OSN byly buď hacknuty, nebo byly zveřejněny.

A ukázalo se, že přední klimatologové OSN se spolčili s redaktory časopisů a byrokraty OSN, aby v podstatě vytvořili narativ o globálním oteplování. A každému, kdo s tímto názorem nesouhlasil, bylo vyhrožováno, že nebude v časopisech publikován a bude mu odebráno financování. Ukázalo se, že to byla kampaň způsobená malou skupinou lidí na vrcholu OSN, těchto vědců, kteří doslova vytvořili si svou malý spolek, a pokud jste nebyli jeho součástí, chtěli vás zničit.

Tyhle emaily Climate gate odhalily výhrůžky readaktorům časopisů, pokud zveřejní články, odhalily, že pokud se vědci zabývající se slunečními elektrárnami sejdou a nebudou věřit, že CO2 je řídící knoflík, tak to ti vědci pak budou bagatelizovat a budou se snažit odstranit jakékoli ty řeči a odstranit ty vědce z OSN. A mnoho vědců z OSN kvůli tomuto skandálu odstoupilo, a mnoho dalších, kteří s ním byli spojeni nebo s ním souhlasili, se pak obrátilo proti němu. Tak se lidé jako klimatoložka Judith Curryová stali jedněmi z nejznámějších klimatických skeptiků. Začala zkoumat, jakou to klobásu OSN vyrábí… a klobásou myslím to, že vytvářejí vědu způsobem, že z ní jakoby vyškrtnou všechno, co s ní nesouhlasí, a je to všechno velmi úzké, v podstatě jako politická kampaň, když vydávají vědecké zprávy.

R: Lidé si neuvědomují, že spousta tvrzení klimatické vědy je vědecký podvod. Prostřednictvím rozhovoru bychom mohli možná trochu mluvit o „hokejce“. Pravděpodobně se k tomu dostaneme. Ale Marku, vy jste politolog, ne klimatolog, že? Což je podle vás výhoda, že? Protože na spoustu klimatických věd se díváte jako na pseudovědu a dokazuje to spousta tak trochu zavádějících vědeckých poznatků kolem toho. Je to velmi zpolitizovaná věda, že?

Je to spíš narativ, do kterého se napasovávají vědecké práce. Výzkum podpuje politiku, ne naopak. Vysvětlujete tento narativ, který je falešný, ve filmu Climate hustle 1, který jste před několika lety natočil. Mohl byste o něm prosím pohovořit? O obecném narativu a o tom, proč si myslíte, že globální oteplování a tzv. klimatická krize je podvod?

M: Dobře, ano, rozhodně. Lidé se ptají, zda změna klimatu je podvod, ale my neříkáme, že CO2 může nebo nemusí mít nějaký vliv na klima a může způsobit mírné oteplení, ať už může být detekovatelné nebo jen sotva, ale to, co nazýváme hoaxem, je myšlenka, že oxid uhličitý, my lidé vydechujeme oxid uhličitý… že oxid uhličitý je řídicí pákou klimatu a vytváří klimatickou katastrofu nebo krizi. Kdyby někdo chtěl argumentovat, jako Bjorn Lomborg, a říct: CO2 je oteplovací činitel, může to způsobit nějaké problémy v budoucnu. Já to nebudu nutně zpochybňovat.

Ale myšlenka, že smlouva OSN nebo Green New Deal, nebo uhlíková daň, nebo závazek k uhlíkové neutralitě, nebo koupě elektromobilu, zvrátí klimatickou nouzi, a zbývá nám jen 10 let. To je hoax, který se šíří. Když půjdeme na začátek… a já to ve své první knize dělám, a ve své druhé mám celou kapitolu věnovanou strašení globálním ochlazováním způsobeným člověkem v 70. letech.

Ukazujeme vám, že bez ohledu na to, jaké ekologické strašení se objevilo, počínaje šedesátými lety s přelidněním Paula Ehrlicha, s nedostatkem zdrojů, s vyčerpáním energie, s vymyšleným strachem z globálního ochlazování, Dokonce i s odlesňováním amazonských pralesů a dalšími problémy, řešení je vždy stejné. Je to útok na kapitalismus, propagace socialismu a marxismu.

Centrální plánování vyžaduje masivní přerozdělování bohatství a předání pák kontroly a vašich práv malé skupině lidí, kteří budou řídit vaše životy, abyste nezničili Zemi a nevytvořili rasismus a spoušť a nezpůsobili klimatickou katastrofu. Je to doslova stejné řešení, ať už mluvíte o čemkoli. Takže ve své knize Zelený podvod se vracím do 70. let, abych vám ukázal, že řešení globálního ochlazování způsobeného člověkem… než fosilní paliva způsobila globální oteplování klimatu, fosilní paliva způsobila globální ochlazování a mysleli si, že naše aerosoly blokují slunce a vytvářejí nadcházející dobu ledovou způsobenou člověkem.

V té době byly návrhy, aby se na Arktidu dala sůl, aby to způsobilo její tání, protože se příliš ochladila. Obviňovali války z globálního ochlazování, obviňovali extrémní počasí, jako jsou tornáda a záplavy, měli body zvratu… „pokud vědci nezakročí, aby zastavili globální ochlazování, bude s lidstvem konec.“ Stejná rétorika. A pak o deset let později otočili a použili stejnou rétoriku, stejnou taktiku pro globální ochlazování způsobené člověkem s přesně stejnými řešeními. Když říkám, že je to klimatický podvod, nebo humbuk, tohle mám na mysli, ve skutečnosti nejde o klima.

Používají klima jako prostředek kontroly. Kongresmanka Ocasio Cortezová tady v USA navrhla tento Green Deal, který má řešit změnu klimatu. No a jeho architekt poskytl rozhovor deníku Washington Post a řekl: „Myslíte si, že Green Deal je o klimatu, ale není to o klimatu. Jde o to, aby se v podstatě předělala americká ekonomika. Používají klima jako záminku k zastrašování lidí. Všechno se změnilo, když se objevil COVID, protože teď je nezajímá ani to, jaké je veřejné mínění, nebo to, o čem by kongresmanky hlasovaly nebo nehlasovaly.

Oni to všechno realizují v zákulisí a chtějí to udělat prostřednictvím mimořádných nařízení stejným způsobem jako covid lockdowny, zavírání kostelů a rušení svateb a pohřbů a odkládání lékařské péče a zavírání škol. To všechno se dělo bez demokracie na základě nouzového příkazu. Teď vidíme, že se to děje na některých místech v Evropě, v některých městech, ale ve Spojených státech je Joe Biden podle mainstreamových médií připraven vyhlásit národní klimatickou nouzi, která by pak obešla všechno to, kdy je třeba přesvědčit veřejnost a nechat hlasovat Kongres. Místo toho si budou za stavu nouze dělat, co chtějí. A to by zmocnilo starosty, guvernéry a prezidenty.

R: Ano, určitě se vás budu chtít zeptat na souvislost mezi pandemií COVID a strachem z klimatu. A vy to spojení ve své knize uvádíte. Ale nejprve se vás chci zeptat na film Climate hustle, kde odhalujete pokrytectví klimatických alarmistů, jak globální elity kážou vodu a pijí víno, jak se říká. Mohl byste to vysvětlit? Co myslíte tím, že je nazýváte monarchií.

M: První film byl v roce 2016. A ten se zabýval vědou a vědeckými tvrzeními. Druhý vyšel v roce 2020 a ten se zabýval klimatem jako náboženstvím, klimatickým pokrytectvím, indoktrinací dětí, šílenými řešeními a celou tou marxistickou částí. Ale máte naprostou pravdu, když se vám šéf klimatického panelu OSN pochlubil, že žije ve výšce 9 km, což znamená, že létá po celém světě, aby „bojoval“ proti změně klimatu… víte, máte problém s pokrytectvím. Když máte setkání Světového ekonomického fóra v Davosu, kde mají soukromé jachty, a plné ranveje soukromých letadel, a mluvíte o zákazu konzumace masa pro veřejnost, zatímco na těchto akcích se maso podává.

Když máte Leonarda DiCapria, který vlastně řekl: Budu létat kolem světa, abych bojoval proti globálnímu oteplování. John Kerry, který byl konfrontován na Islandu, a ptali se ho, jak může ospravedlnit let soukromým tryskáčem, aby si vyzvedl cenu za ochranu životního prostředí v Reykjavíku na Islandu, jeho odpověď zněla: Víte, kdo jsem? Práce, kterou dělám, je důležitá. Nemůžu létat s těmi chudáky v komečních letadlech… tak nás nenazval, ale jde o to, že oni mají takové myšlení, že budou dělat to, co budou dělat, protože jsou důležití a my jsme jen masa.

A je to velmi podobné starému sovětskému politbyru. Pokud jste v davu, nebo jste v politbyru, nebo jste ve straně, a máte dobré postavení a konexe, můžete dostávat ty nejlepší kousky masa a cestovat a dobře si žít. Ale pokud jste masa, budete trpět. A taková je jejich vize. I když mluví o všech těch omezeních cestování, vždycky mluví o komerčním cestování, nemluví o omezení soukromých letadel. A pak tu máte lidi jako Bill Gates, který prý za elektřinu platí 30 000 dolarů měsíčně, podává nabídky na největší soukromou leteckou dopravní společnost. Mezitím skupuje americkou zemědělskou půdu natolik, že je nyní jediným největším americkým vlastníkem zemědělské půdy.

A jeho cílem je, abychom jedli laboratorně vypěstované maso z kmenových buněk rostoucích v ocelových kádích v laboratoři. A to tak, že už vlastně nebudeme jíst hospodářská zvířata ani skutečné zvířecí maso. Je to vedlejší produkt vyrobený v laboratoři. Investuje do toho miliardy. Bude mít obrovský vliv na zemědělskou politiku. Jedno z dalších pokrytectví je, že létá soukromými tryskáči. Podporuje covidové lockdowny, všechna ta omezení cestování. Jdou po všech aspektech našeho moderního života – kolaps energie, dopravy, našeho zemědělského potravinového systému, naše svoboda projevu a dokonce i naše lékařská péče, to vše na základě strachu z klimatu.

R: To nás přivádí k souvislostem mezi covidem a klimatem, které jste zkoumal ve své nové knize, Velký reset. Mimo pokrytectví elit, které vysvětlujete, a mimochodem, vzpomínám si, jak byli politici po celém světě zachyceni na kamerách, jak se během lockdownů baví ve velkých skupinách, bez roušek. Jako guvernér Newsom z Kalifornie.

M: Nebo Johnson z Británie.

R: Ano, všude. Covidové pokrytectví bylo přeneseno do klimatického pokrytectví. Ale prozkoumejme další podobnosti. Vidím to vytváření strachu a odebírání svobod a větší kontrola a změna života lidí, cenzura, a umlčování opačných názorů odborníků, nebo radikální nálepkování. Zrovna nedávno jsem četl článek od Petera Hoteze. Je specialista na vakcíny. Právě jste mi připomněl váš rozhovor, který jste vedl s Billem Nyem, vědeckým inženýrem, a debatovali jste na CNN, a oba začali používat velmi silné výrazy, že? Jako antivaxeři, a covidoví a klimatičtí skeptici, nazývali je extremisty a dokonce uvažovali, jestli by je neměli zavřít. Mohl byste tedy prosím probrat pár těchto společných témat?

M: Ano. Existuje stará kniha z roku 1985, která se jmenuje „Všechno, co jsem potřeboval vědět, jsem se naučil v mateřské školce“. No, všechno, co jsem potřeboval vědět o COVIDu, jsem se dozvěděl už v debatách o klimatu. Doslova se řídili úplně stejnou šablonou. V případě klimatu přicházejí s extrémními… když současná realita nedokáže alarmovat, to znamená, že na klimatické časové škále není žádný nárůst hurikánů, povodní, sucha, tornáda, lesních požárů, během období 30, 50, 100 let. OSN to přiznává Národní hodnocení klimatu USA to přiznává. Takže tím je vše vyřízeno.

Jak tedy vyvolat strach? Musíte dělat děsivější předpovědi budoucnosti na základě těchto klimatických modelů. No, když přišlo na COVID, začali s Neilem Fergusonem, modelářem virů z Velké Británie, který předvídal myslím 22 milionů mrtvých, že to bude konkurovat španělské chřipce, a všichni zemřeme. Že tohle je nejstrašnější virus, který všechny zabije. A jediný způsob, jak nás zachránit, je následovat to, co dělala Čína. Neil Ferguson, Anthony Fauci, WHO to prosazovali.

Takže to začalo s tím, že: „všichni zemřeme, pokud neuděláte tuhle drakonickou věc.“ A to je stejná šablona s klimatem. Že všichni zemřeme, pokud nepodpoříte klimatické zákony a Green Deal, uhlíkovou neutralitu a klimatické smlouvy OSN atd. Musíte se vzdát své svobody, je nám to líto… podle mě tohle nečekal ani Karel Marx. Myšlenka je, že jedinou cestou k záchraně smrti je marxismus? Když je krize, je třeba se obrátit k marxismu – to je v podstatě poselství v klimatu a během covidu.

Máte COVID, děsivé modely, pak máte jejich řešení, která jsou opět zrcadlem… to, že zavřeli globální ekonomiku a všechny nás zamkli, to byla vize Green Dealu, to bylo klimatické řešení číslo jedna. Byl jsem na summitech OSN, kde se mluvilo o plánované recesi v boji proti globálnímu oteplování. No a co byl covid lockdown kromě vládou vynucených recesí na nás? A pak lamentovali nad cestováním autem a leteckou dopravou. Během covidu? Lidé museli doma a cestování se zastavilo, letadla nelétala, Grety Thunbergové chtěly, aby děti vynechaly školu.

A co bylo během covidu? Děti nechodily do školy. Měli masivní přesuny bohatství, i když tady je rozdíl v tom, že nechtěli pomoci chudým lidem. Šlo o největší přesun bohatství během covid lockdownů od chudých a střední třídy k bohatým. Jinými slovy, lidé, kteří dosahovali rekordních zisků, byli Amazon, Walmarty, velké obchodní řetězce a Wall Street a třída miliardářů. Každých pár dní vznikali noví miliardáři. Největší vznik miliardářů a největší přesun bohatství od všech, protože všichni šli do mrtě, a samozřejmě vydělávaly farmaceutické firmy. Bylo to přesně podle klimatické šablony. Pár vyvolených je u moci a mohou to vnutit všem ostatním pomocí strachu. Rozdíl byl v tom, že klimatičtí aktivisté byli zpočátku nesmírně žárliví, říkali si, tomu nemůžu uvěřit.

John Kerry řekl, že paralely mezi COVIDem a klimatem na nás přímo křičí. Teenagerská klimatická aktivistka v Teen Vogue řekla, že když můžeme zavřít svět kvůli viru, můžeme udělat to samé pro klima a všichni souhlasili. Pak máte profesora Mariana Mazzucata v Evropě, financovaného Billem Gatesem a Georgem Sorosem, který napsal článek, který říká, že možná je čas na další lockdown, tentokrát klimatický. To není nějaká horečnatá představa popíračů klimatu. Tohle byla profesor financovaná Billem Gatesem a Georgem Sorosem, který použil výraz klimatický lockdown.

Takže se to stalo neuvěřitelným. A co se od té doby stalo s COVIDem a klimatem, doslova je sloučili. Takže teď máte Harvardskou lékařskou fakultu, která v podstatě říká, že nekontrolované změny klimatu vedou k většímu počtu virů typu covid. 230 největších lékařských časopisů v roce 2021 společně prohlásily, že potřebujeme stejnou šablonu pro boj se změnou klimatu, jakou jsme použili pro COVID. Jinými slovy, masivní exekutivní nařízení, lockdowny, obcházení demokracie a v podstatě strašení veřejnosti. Nebylo pochyb o tom, kam tím směřují.

Zrovna před několika týdny jsme měli lékaře, který hovořil o snížení množství anestezie u pacientů, protože uhlíková stopa anestezie je příliš vysoká, a to nikoliv kvůli zlepšení péče o pacienty, ale kvůli zlepšení péče o planetu. Harvardská medicína nyní zařazuje do svých studijních plánů výuku o klimatických změnách. Máte lékaře v Kanadě, první lékař na světě vlastně diagnostikoval, že pacient trpí změnou klimatu na konci roku 2021.

A byl to pacient, který trpěl úpalem. Máte akademiky v Austrálii, kteří publikovali článek vyzývající k tomu, aby se změna klimatu přidala jako příčina smrti do úmrtních listů. WHO prohlásila změnu klimatu za největší hrozbu pro veřejné zdraví v 21. století. Takže teď si uvědomili, že lidé jsou z virů vyděšení jako čert kříže, takže teď spojme klima a COVID dohromady a můžeme použít stejnou šablonu, tj. mimořádné pravomoci. Můžeme je použít k předepisování lék.

To je to, co je teď neuvěřitelné sledovat. V knize procházím všechny neuvěřitelné podobnosti. Co jsem chtěl ještě říct, v debatě o klimatu, pokud jste byl nesouhlasný vědec, byl jste nepozván na konference, vaše publikování v časopisech by skonšilo, neměl byste peníze a můžete přijít o profesuru na univerzitě. No a co se stalo během COVIDu? Přesně to samé. Epidemiologové, nositelé Nobelovy ceny ze Stanfordu a Harvardu a Yale, kteří nesouhlasili ne s virovými údaji, ale s lockdowny nebo s povinným očkováním, a byli doslova nepozváni na vědecké konference.

Byli doslova dehonestováni a bylo jim vyhrožováno, že přijdou o práci. V jednom případě Jay Bhattacharya řekl… Jay Bhattacharya vyprávěl příběh, ale byl to Trumpův poradce pro COVID, kterému všichni jeho kolegové z jeho univerzity v Kalifornii psali dopisy, kde ho v podstatě očerňovaly. Kolegové se proti vám obrátí, když nebudete držet linii.

Takže ten rozdíl byl neuvěřitelný. A v knize popisuji, jak byl vědec zabývající se ledními medvědy před deseti lety nepozván na vědecké konference protože jeho názory nepodporovaly klimatický narativ. To stejné se pak stalo. Takže mě to vede k tomuto bodu, když se mluví o “konsenzu“ o klimatu, o 97 % konsenzu, vychází to z několika různých studií, jedna z těch studií se týkala 77 anonymních vědců a nebylo to ani 97 vědců, nevíme, kdo to byl, odkud jsou, je to jen nějaký prázdný průzkum, který zestručnili z 10 000 jmen. A pak byl další průzkum na základě studií a článků.

Ten byl nakonec úplně vyvrácen, byla to studie z Austrálie. Takže to samé se pak stalo s COVDem, že lidé, kteří se snažili nesouhlasit s tím, byli cenzurováni. Bidenova EPA má vědecké poradní sbory. Bidenova EPA má vědecké poradní sbory. A oni se zbavili více než 50 těchto poradců, protože si mysleli, že nebudou souhlasit s jejich politikou. Věděli, kdo jsou, jak radili v minulosti, a doslova je odstranili v myslím v roce 2022. Takže co to znamená?

Bidenova administrativa nyní může věrohodně tvrdit, že existují nějaká klimatická nebo environmentální pravidla… dívejte, máme stoprocentní shodu s našimi vědci. No, je snadné dosáhnout 97 % nebo 100 % konsenzu, když doslova vyhodíte a umlčíte každého, kdo by mohl nesouhlasit. A to se stalo jak ve světě klimatu, tak ve světě COVIDu.

R: Přesně jak říkáte, krize je příležitost změnit chování lidí, přesunout bohatství, strach vás prostě nutí dělat věci, které byste jinak nedělali. Je to historický nástroj, něco jako rozděl a panuj. A zdá se, že je to stále šílenější a šílenější a extrémnější, to s tím čínským balónem a sestřelováním UFO. Lidé se teď musí bát mimozemšťanů… jak jste říkal s anestezií, je to čím dál tím šílenější. Ve své knize Velký reset a v rozhovorech, které jsem poslouchal, oceňujete odvahu a práci mnoha demokratů a levicově orientovaných progresivistů, jako je Robert Kennedy mladší nebo myslím, že jste dokonce zmínil Michaela Moora, jeho film Planeta lidí kritizující Green Deal. A zároveň jste byl poměrně kritický například k Donaldu Trumpovi a k některým jeho politikám během výluky. Vy sám jste republikán… nemyslíte si, že je čas překonat iluzi dvou stran? Chci říct, cítíte a vnímáte, že to lidi opravdu tak nějak sblížilo… myslím tím pandemii, strašení klimatem a lockdowny?

M: Ano, určitě a já tomu věnuji celou kapitolu ve své knize Velký reset. Už to není levice versus pravice, republikáni versus demokraté, dělníci versus konzervativci. Nyní je to svoboda versus tyranie. A co zjistíte, a já vám teď řeknu, já Dicka Cheneyho a George W. Bushe teď považuji… nechtěl bych s nimi mít nic společného. Jsou odporné zlo. Jsou to lidé, kteří doslova nemají problém se statusem quo. Zajímá je nekonečná válka, vojensko-průmyslový komplex. Moje názory se dramaticky změnily, od toho se opravdu zrychleně vzdálili.

Jsou to republikáni, ale já je nemůžu vystát. Když si vezmete republikánské kandidáty od dob Ronalda Reagana, můžete mít George HW Bushe, Boba Dolea, George W. Bushe, Johna McCaina a Mitta Romneyho, a můžete je všechny poslat někam… jsou mizerní. Bral bych Donalda Trumpa, bral bych Rona DeSantise, i když o něm potřebuji vědět víc. Kromě toho, ano, byl jsem velmi kritický k Donaldu Trumpovi. A já jsem křičel a mnoho lidí na něj křičelo, aby s tímto nesouhlasil… tím, že v březnu 2020 podepsal ten nouzový dekret o vyhlášení národního stavu nouze COVID, ve kterém stále žijeme… skončí až letos v květnu. A udělal ještě pár dalších věcí…

R: Operace Warp Speed, že?

M: To přišlo později. K tomu se dostanu za chvíli. Tohle jsou výkonné pravomoci, takže tyto mimořádné pravomoci se spustily, to dalo federální vládě neuvěřitelnou moc, věci jako povinné roušky v letadlech a hromadné dopravě. Dalo to starostům a guvernérům diktátorské pravomoci přes noc. Nařídíme lockdown a nařídíme vám zůstat doma! A jestli můžete nahlásit souseda, když uvidíte příliš mnoho lidí při grilování na zahradě, budete nás poslouchat a budete mít zavřené kostely a školy. Guvernéři a nikým nevolení byrokraté doslova převzali řízení.

Už žádné hlasování. Tohle milují. To je to, proč Jane Fondová, progresivní klimatická aktivistka, řekla, že COVID je boží dar levici, protože jim dává všechno, co chtějí, po vzoru komunistické Číny. V knize píšu, že po celá desetiletí New York Times, Justin Trudeau, Obamova administrativa, Hollywood, generální ředitel Applu, všichni doslova chválili autoritářskou vládu jedné strany v Číně. COVID přišel a doslova dal kdysi svobodnému Západu možnost napodobit autoritářskou tyranii jedné strany v Číně. A my jsme to udělali a všem se to líbilo. A to je důvod, proč se toho nechtějí vzdát. Co obdivovali celá desetiletí, najednou mohli udělat, proto stále žijeme ve stavu nouze COVID tady v USA. Donald Trump to umožnil a trvalo mu příliš dlouho, než se tomu všemu bránil.

Ztratili jsme měsíce, protože Trump poslouchal jeho poradcům. Jeho instinkty byly dobré. Mike Pence, Trumpův viceprezident, je absolutní vtip. Právě vydal knihu, kde se chlubí tím, že sehnal ventilátory a roušky pro lidi. Chlubí se, že pomáhak s operací Warp Speed, s vakcínami. Neříká nic špatného o covid lockdonwech, což ho podle mě okamžitě diskvalifikuje z toho, aby se kdy ucházel o jakoukoli funkci včetně chytače psů. Ale další zásadní chybou Donalda Trumpa bylo… to pochází z toho, že je soukromý podnikatel s velkou dávkou chvály.

Chtěl být první, aby byl největší. Chtěl uspíšit vakcíny, operaci Warp Speed. Problém je v tom, že neuspěcháte mRNA vakcínu, kterou se snažili… a můžete najít citace lidí od Fauciho a dalších, jak říkají, že by si přáli, aby existoval nějaký druh veřejné nouze, jinak tyto vakcíny budou trvat desítky let. Bylo do nich investováno tolik času a peněz. Trump to uspěchá a pak odejde z úřadu a pak co se stane? Vakcína, která byla uspěchaná, je pak učiněna povinnou pro armádu, pro zaměstnance, pro vstup do restaurace, v některých zemích jste dokonce nemohli mít přístup k vlastním penězům v bance, pokud jste nedostali tuto vakcínu.

Takže se ukázalo, že ovlivňuje vaši plodnost, ovlivňuje cykly žen, ovlivňuje sperma mužů. A já to vlastně srovnávám s tím, co chtěl Paul Ehrlich v roce 1969. Chtěl, aby se v Africe a ve Spojených státech používal skrytý sterilizační prostředek pro kontrolu populace, který by sterilizoval naši pitnou vodu. No, určitě to vypadá, že to teď máme v této vakcíně. Nebo by se dalo říct, že je to pravděpodobné. Mé zdroje k tomu, co jsem právě zmínil o plodnosti, jsou New York Times.

Jsou studie, o kterých New York Times informovaly, o měsíčních cyklech žen a počtu spermií mužů. Takže o tom informují mainstreamová média. Poznámka o mé knize… není to tak, že mám tajný dokument, který nemůžu prozradit. Ne, používám BBC, Washington Post, New York Times, Spiegel, všechna mainstreamová média a Světové ekonomické fórum, jejich knihu Velký reset, citáty od jejich představitelů. Nic z toho není skryté. Rychlý konec tady s touto odpovědí.

Já jsem dělal rozhovor Robertem F. Kennedym mladším v roce 2014. A on byl klimatický aktivista. Řekl mi, že klimatičtí skeptici a zejména šéfové těchto fosilních společností patří do Haagu ke všem ostatním válečným zločincům se třemi teplými jídly a lůžkem. Chtěl dát do vězení šéfy fosilních společností a klimatické skeptiky. Takže v této knize, protože Robert F. Kennedy mladší se objevil jako jeden z předních hlasů zdravého rozumu a svobody proti povinným rouškám, vakcínám, lockdownům, biomedicínskému teroristickému státu, který je nám vnucován.

Ve své knize Velký reset jsem uvedl, že vše odpuštěno, že mě chtěl zavřít, protože přišel k rozumu. Lidé jako Naomi Wolfová, která byla poradkyní Al Gora, feministka, se stali jedním z největších hlasů svobody. Jimmy Dore, který je progresivní levičák, který chce socializovanou medicínu, byl jedním z největších hlasů. Jako člověk, který od začátku pracoval pro Rushe Limbaugha, můžu upřímně říct, že jsem od Jimmyho Dora neviděl nikoho, jako je Rush Limbaugh, a to je člověk na levici. Ale denně brojil proti velkému resetu, proti Big Pharma, proti vojensko-průmyslovému komplexu, proti uzavírání škol, proti povinným rouškám. Je neuvěřitelným obhájcem svobody.

Také další demokraté jako Cynthia McKinneyová, kterou jsem do knihy zařadil, a mnoho dalších. Za zmínku stojí také Russell Brand, hollywoodský levicový socialista, který se stal jedním z největších hlasatelů svobody. A můžete vidět, že se to děje. Fox News mají nyní v těchto konzervativních talk show Tuckera Carlsona a Jesseho Waterse, kteří byli dříve nepřáteli jejich poselství, a ti se nyní objeví v pořadu, a jsou v tom zajedno. Takže došlo k velkému politickému přeskupení. A já říkám, že je musíme přijmout. Lidé jako Michael Moore, s těmi se moc neshodneme, ale pokud se s ním shodneme na zelené energii, spolupracujme s ním na tom. Musíme vytvářet koalice.

Nemůžeme jen tak odmítat lidi, protože jsou pokrokáři nebo levičáci nebo socialisté, stejně jako by oni odmítali nás s podobným smýšlením. Musíme se spojit, protože společným nepřítelem je establishment, a ten chce, abychom se hádali kvůli nesmyslům. Jsou lidé jako George Bush, Bill Clinton, OSN, WHO, Bill Gates. A my proti tomu musíme udělat koalici. Bohužel lidé jako Kevin McCarthy, vůdce republikánů ve Sněmovně reprezentantů, nepovažuji ho za člověka, který stojí na straně svobody, i když možná může pomoci zpomalit některé projevy tyranie.

R: Ano, naprosto s vámi souhlasím. Bohužel jsme se dohodli, že rozhovor bude trvat 45 minut až hodinu. Takže mi dovolte, abych to tak nějak uzavřel, a chci respektovat váš čas a naši dohodu. Chci to uzavřít možná jednou nebo dvěma závěrečnými otázkami. Také jste mě tak trochu zaujal, když jste řekl, že někteří klimatologové alarmisté považují klima a atmosférické procesy za inženýrský problém, že to má technologicku nápravu. Víte, to je také to, co jsou geoinženýrské strategie.

Určitě jste si velmi dobře vědom řízení slunečního záření pomocí vstřikování chemických částic, jako je hliník nebo oxidy síry, do spodní stratosféry, jak to navrhuje David Keith z Harvardu, aby se snížilo globální oteplování, které se zdá nemám. Co si tedy myslíte o geoinženýrství? O modifikaci počasí?

M: Moje první myšlenka je, že je to obrovský humbuk a plýtvání penězi. Nicméně to tu bude vždycky, protože je tolik lidí, kteří chtějí získat federální fondy počínaje menšími věcmi, jako je zachycování a sekvestrace uhlíku, kdy vládní peníze, peníze daňových poplatníků jdou do těchto soukromých společností, které dělají všechny druhy slibů.v

A začnou se snažit zachycovat oxid uhličitý pod zemí, což vytváří celou řadu dalších problémů, pokud jde o tlak a pokud jde o samotné udržování správnému množství. Takže to jsou hlouposti. Pak jste zmínil atmosféru. Čína se chlubí, že se jí podařilo úspěšně modifikovat počasí pomocí sněhu a deště, Rusko tvrdí totéž. Joe Biden právě po loňském vypuknutí tornáda v roce 2022 řekl, že počasí zatím neumíme ovládat, pronesl nějakou takovou bizarní poznámku. Bill Gates investuje miliardy, aby v podstatě zablokoval slunce pomocí nějakého druhu aerosolů, aby zablokoval slunce a pokusil se ochladit Zemi tímto způsobem.

Takže přinejmenším je to plýtvání penězi, v nejhorším případě, je to pohrávání si s něčím, o čem nevíme, jaké další vedlejší účinky bychom mohli vyvolat. Naštěstí je vláda obecně tak neschopná, že doufám, že všechny tyhle pokusy úplně selžou, protože by bylo děsivé pomyšlení, kdyby se jim podařilo začít ovládat počasí prostřednictvím nějakého vstřikování aerosolů financovaného Billem Gatesem nebo jiných věcí typu vysévání mraků.

R: Jste tam, Marku?

M: Ano.

R: Dobře. Jen posledních 10 vteřin. Ale chápu to… a je vtipné, že Biden řekl, že počasí zatím neumíme ovládat, když Lyndon Johnson, viceprezident, později prezident v 60. letech, řekl: Ti, kdo ovládají počasí, mohou ovládat svět. A skvělá kniha od Jamese Fleminga „Hazard s nebesy: Dlouhá historie ovlivňování počasí a klimatu“…

M: Dělal jsem s ním rozhovor.

R: Je fascinující, že se snažíme upravovat počasí už od 40., 50. let, Někteří geoinženýři a ti, kteří se zabývají modifikací počasí, mluví o extrémním počasí a nestabilitě klimatu, která může být případně způsobena také tím, že si pohráváme s počasím a klimatem, různé projekty jako projekt Cirrus a Storm Fury. A nejen v USA, ale v Sovětském svazu, Číně a Izraeli a i další země, Saúdská Arábie se zabývají modifikací počasí. Vím, že nevěříte na extrémní projevy počasí, ale existují všechny ty technologie, které by mohly způsobit přesměrování hurikánu nebo způsobit záplavy, nebo sucha.

M: Zejména hurikány. Pokud se hurikán chystá na pevninu, existují meteorologické zbraně, aby se ho pokusili vytlačit mimo pevninu. Ale to je součást toho, o čem ta globální elita ráda mluví. Ať už mluví třeba o transgenderu, přeměně ženy v muže nebo naopak, je to jako doktor Frankenstein. Ale pak máte také Světové ekonomické fórum, které se chlubí mozkovými implantáty, kde budete moci změřit reakci publika.

A to se dělalo na pódiu v Davosu, je to v mé knize… ne s Václavem Klausem, ale s prezidentem Světového ekonomického fóra Klausem Schwabem. Doslova mluvil se šéfem Googlu Sergey Brin bavili se o mozkových implantátech a o tom, jak to bude za pár let úžasné, že budou moci poznat reakce publika. Takže je to celý tenhle způsob myšlení, že chtějí být mistry světa, ať už jde o počasí, ať už jde o lidské bytosti, ať jde o všechny aspekty ekonomiky.

R: Byl to izraelský vědec a profesor… ano, Yuval Harari, diváci se mohou podívat na YouTube, má tam video, kde říká, že můžeme hacknout lidi, že?

M: On je hlavní poradce Klause Schwaba. A říkal, že s automatizovanou inteligencí a s příchodem nové ekonomiky budeme mít zbytečné žrouty, obrovskou část populace, která nebude mít vůbec žádný prospěch. Má dvě řešení. Jedním z nich je dostat je do závislosti na videohrách a otupět je, a druhým je použít psychotropní léky, které je medikamentózně přemění v podstatě spící lidské bytosti. To je ta tichá část, kterou říkají nahlas. Takže si dokážete představit, jaká ta tichá část musí být. Pořád musí existovat tichá část.

R: Je to totální kontrola, kamkoli se podíváte, od pandemie COVID, přes strach z klimatu, až po umělou inteligenci, hackování lidí. Jak říkáte, je to svoboda nebo tyranie, a je to přesně o totální kontrole všeho. Takže na závěr, Marku, mě fascinovala jedna věc, že jste dělal rozhovor s Vaclavem Klausem, bývalým prezidentem České republiky, nebo českým historikem Vítězslavem Kremlikem. Z nějakého důvodu… Česká republika je malá země. Takže není úplně běžné, že lidé znají nějaké Čechy. Byl jste někdy v České republice? Jak jste se s Václamek Klausem setkal?

M: S Václavem Klausem jsem se potkal poprvé v Chicagu v roce 2012 na klimatické akci. A pak jsem v roce 2016 letěl do Prahy, dělal jsem rozhovor s Václavem Klausem pro film Climate Hustle 2, a také pro moji knihu Politicky nekorektní průvodce změnou klimatu. A on je ve všech třech mých knihách, ale bylo to fascinující. Dostal jsem se do jeho prezidentské knihovny přímo v Praze, také jsem dělal rozhovory s několika poslanci EU.

A také se znám dlouho, už skoro dvacet let, Luboše Motla, bývalého harvardského profesora, českého fyzika s tamní univerzitou. Jsem s ním v pravidelném kontaktu. Ale myslím, že důvodem, proč nás to táhne do České republiky, je láska ke svobodě, kterou vy máte nade vše na rozdíl od ostatních evropských národů. Nevím, co je toho příčinou. Dokonce jsem slyšel, že ve vaší zemi je vyšší míra klimatického skepticismu než v jiných evropských zemích.

R: Ano, určitě je důležité v dnešní době mít povědomí o totalitním státu a jak rychle můžete do něho sklouznout. A během pandemie COVID si spousta lidí uvědomila, že je tam tolik podobností, a že můžete tak rychle přijít o svobody. A je důležité to lidem připomínat, že svoboda je něco, na čem musíme opravdu pracovat a vážit si jí a že globální elita… ovládat lidstvo je jejich cílem po celou dobu. Takže to prostě nesmíme dopustit.

M: Ve své knize cituji Miltona Friedmana, nositele Nobelovy ceny za ekonomii, který říká, že v podstatě v celé historii bylo jen velmi málo výjimek, kdy lidstvo bylo svobodné a mělo se dobře. Většinu historie byla většina lidstva v bídě a pod tyranií. A proto si lidé myslí, že posledních pár set let je anomálií. Ve vaší zemi je to jen posledních 30 let. Mluvím o lidech v západní Evropě a ve Spojených státech. Oni si nemyslí, že se jim to může stát. A vždycky měli takový ten kavalírský postoj, jako že: To by se tady nikdy nestalo. No, přišel COVID a ukázal vám, že spousta toho, o čem jste si mysleli, že by se nikdy nemohlo stát, se stalo.

R: Ano. A podívejte se, co se stalo ve 30. letech v Německu, že? Je to neuvěřitelné.

M: To je zneužití mimořádné moci. V knize se s historikem BBC vracím do doby od Římské republiky přes středověk až po rok 1933 v Německu dokonce až k 11. září přes COVID. V době výjimečných pravomocí vlády docházelo historicky k největšímu porušování lidských práv. Tehdy bychom tedy měli být nejvíce znepokojeni. Proto mě zde v USA velmi znepokojují řeči o vyhlášení stavu klimatické nouze vládou. Už víme, co nám přinesl teroristický výjimečný stav z 11. září, pod kterým stále žijeme.

R: Patriot Act.

M: Patriot Act umožnil, že naše vláda špehuje naše vlastní občany pro naše vlastní dobro.

R: Byl opět obnoven, že?

M: To je to, co myslím… nemůžu ani volit nebo uvažovat o republikánovi. Musíte být proti pomoci Ukrajině, musíte uznat, že CIA a FBI jsou nyní biobezpečnostní terorismus v tomto bodě, kteří jsou proti zájmům Spojených států. Musíte uznat, co se stalo během COVIDu. Stejně jako to právě oznámila republikánka Nikki Haleyová. Kandiduje jako republikánka proti Trumpovi na prezidentku. Loni měla projev v New Yorku, kde jste museli mít očkovací pas, abyste se na její projev dostali. Ona nemá problém s lockdowny a vakcínou… jejím velkým problémem je, že v podstatě musíme nadále být světovými policisty a pokračovat v těch válkách.

Tady si musíte začít uvědomovat, že… Donald Trump byl skvělý pro všechny v tom, že se stal lakmusovým papírkem, protože establishment nenáviděl Donalda Trumpa, protože nebyl jedním z nich. Takže z lidí, o kterých jste si mysleli, že milují svobodu, se vyklubali jako loutky hlubokého státu. A poznáte to podle toho, jak na Donalda Trumpa útočili nebo neútočili.

R: A víte, od COVID pasů je to jen kousek k tomu, aby se sledovali emise oxidu uhličitého… a 15minutová města. A zelené pasy.

M: Kdybych kandidoval na prezidenta, mluvil bych o tom, že zastavíme kolaps energetiky, kolaps dopravy, kolaps zemědělství a svobody slova a medicíny, zejména dopravy… abych vám dal příklad, je to podle modelu COVID. Světová banka říká, že nebude financovat auta na benzin, máte australské banky a další korporátní banky, a ty nebudou poskytovat půjčky na auta lidem, kteří si do roku 2035 koupí auto na benzin.

Máte EU, která zakázala auta na plyn… to bylo pravděpodobně hlasování, nemyslím si, že to bylo nařízení. Ale v USA guvernér Kalifornie vydal exekutivní příkaz nevolená rada přijde s harmonogramem zákazu aut na benzin, Bidenova administrativa z toho může udělat federální mandát. Takže auta jsou nám odebírána bez hlasování veřejnosti, bez varování, maso je nám odebíráno. Bill Gates skupuje půdu, máte uměle vyráběné maso, pojídání hmyzu, kolaps zeměděství skrze závazky uhlíkové neutrality, které nyní soudy vymáhají po celé Evropě, což vidíme v Nizozemsku.

Takže nám berou maso, zemědělství s vysokými výnosy, berou nám auta na benzin, berou nám energii na základě lži, že solární a větrná energie bude levnější a bude jí více. Nic z toho se neukázalo jako pravda. Vzali nám svobodu slova na základě vládního spolčení s korporacemi. Takže to, že: „my jsme soukromá společnost, můžeme cenzurovat, ale vláda ne.“ No, ukázalo se, že vláda poslala dokumenty, které jim říkají, aby ty lidi cenzurovaly, a pak to ty soukromé společnosti udělaly. Takže tento fašismus je naším největším nepřítelem.

Každý, kdo kandiduje na úřad v Evropě nebo v USA, tohle by měl být jeho úvodní projev, co jsem právě řekl, ale slyšíte kecy, jako třeba: „potřebujeme omezení funkčního období politiků, musíme mít kognitivní testy pro lidi nad 75 let a žádné nové daně.“ Vůbec se nezabývají dnešním světem. Zabýváte se možná rokem 1990, ale jsou to všechno kecy. Donald Trump má problémy a dokonce i DeSantis má problémy. Tak uvidíme, jestli dostanou rozjm.

A mně se líbilo, jak jste v závěru knihy řekl: od velkého resetu k velkému odmítnutí.

M: Ano.

R: To je přesně ono. Nejnižší úroveň politiky ve Spojených státech měla nejvíce změn. Naštvaní rodiče, kteří se objevili na schůzích školních rad, doslova vytvořili změnu do té míry, že každé velké město, Philadelphia, Boston, New York, Washington, Baltimore, San Francisco zrušilo povinnost roušek a vakcín, protože tito naštvaní rodiče doslova změnili volby a rozrušili covidové politiky.

A New York Times uvedly, že Demokratická strana si uvědomila si, že právě státy s rodiči vedenou vzpourou proti školám a covidovému divadlu COVID vedly k těmto rozrušeným volbám, které pak vyděsily všechna tato velká liberální města, aby od covid vakcín upustila. Rodiče na nejnižším stupni školy… a byli označeni za domácí teroristy, vše se vrací k Patriot Act a 11. září, sledovací stát se obrátil proti svým vlastním. Pokud jste proti vládě USA, jste terorista. Na tom přece byla založena Amerika, na možnosti kritizovat vládu.

R: . Lidé by na to neměli zapomínat, že mají neuvěřitelnou moc, i když se jim říká, že nemají žádnou a že musí vjen poslouchat vládu. Marku, bylo to skvělé. Moc vám děkuji. Mohl bych s vámi mluvit další hodinu nebo dvě.

M: Děkuji, cením si toho.

R: Moc vám děkuji a přeji vám hodně štěstí ve vaší práci a až přijedete do České republiky, dejte mi vědět. Rád bych si s vámi dal šálek kávy.

M: Dobře. Děkuji vám.

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Náhodný výběr

Diskuze

Jedna odpověď

 1. Od ko*kovid podvodu, jsme v podstatě ve válce, jen si to většina lidí stále neuvědomuje..

  A ty rozvrácané vztahy atp. ALE! Ochránil jsem to nejcennější, tedy nejbližší rodinu (děti, manželku, rodiče..). A TEN ZBYTEK, ta větší část rodiny, je od vakcinace zničena. Nejen od opakované hospitalizace (kvůli sraženinám, i s omdlením..), nefungující imunita, opakované nemoce .. ALE hlavně skrze falešné PCR testy opakovaný kovid – ať už je to cokoli..
  Nebo přijde někomu normální: 2-3x být “očkován”, poté být poté opakovaně nemocný/nachlazený a hlavně..chytat opakovaně (3x a více) ko*kovid?!

  Já už nad nimi zlomil hůl už dávno. JEJICH OSUD, JEJICH ŽIVOT, JEJICH VOLBA. informací tady máme třetím rokem poměrně dost, tak proč se s nimi pořád trápit. Na druhou stranu, tahle doba mi pomohla pochopit věci tak, jak jsou, kdy doma jsme zdravější, než nikdy předtím (dost pomáhá ten řízený denní půst).

  A bohužel, většina lidí, tedy za vše, co se děje mohou jen sami. Jedná se o „očkované“ jedince. Jen kůli nim jsme tam, kde jsme a děje se to, co se děje. To mi nikdo nevymluví. VŠICHNI JSOU ZMĚNĚNI – přesně jak jste ve videu uvedl, kdy se jim “něco” přepne v mozku a od kovid přešli ihned na okrajinu. Jsou to KONZUMENTI.
  A když jsem se snažil “očkované” jedince informovat, vždy to seberou jako útok a „vnucování názorů“, veškerá komumnikace se vždy jen zhoršila.

  = Přežijí průměrní češi fialův “nacistický” režim? =

  A všichni příslušníci veřejnosti, kteří jásají nad okrajinci a volají po tom, aby jim bylo poskytnuto více zbraní, si pravděpodobně nepamatují, co se stalo ve Vietnamu – kde Američané prohráli válku, protože si neuvědomili, že Vietnamci mají jiný přístup ke smrti. Rusové a Číňané nebudou plakat, pokud ve válce zemřou miliony jejich občanů. Americká veřejnost se nesmíří s tím, když padne deset tisíc émerických vojáků.

  !!Mimochodem, americká vláda už za jeden rok utratila na Ukrajině více dolarů než za dvacet let v Afghánistánu!!

  A žádné oficiální údaje o počtu okrajinských vojáků zabitých v této válce nebyly zveřejněny. Znamená to, že žádní nebyli, nebo že je počet tak vysoký, že se ho nikdo neodváží zveřejnit?!

  A zbrojní průmysl neustále baží po dalších válkách. Když nikdo nestřílí náboje, nikdo je nekupuje. Třetí světová válka má trvat dle všeho roky (prakticky začala před třemi lety kolem kovid nesmyslu). Kdy na jejím konci budou lidé tak zoufale toužit po míru, že budou rádi, když jim bude vládnout světová vláda.. Na toto nesutále upozorňujeme!

  A průměrná délka života okrajinských vojáků na frontové linii je prý čtyři hodiny. Zoufalí verbíři údajně tahají z ulic teenagery, předávají jim zbraně a posílají je do akce. Údajně.

  A denně jsme toxicitou bomardováni, skrze shedding od lidí, potravin z marketů, vzduchu, vodě, chemtrails.. Největší světové potravinářské koncerny rády mluví o “zdravé stravě” a přitom prosazují nezdravé potraviny.
  Doporučuji zkusit užívat doplněk “nattokinase”, včetně denního řízeného půstu, jak jsem (nejednou) zmínil. (Dokonce si myslím že to po čase zabere dobře i na to pokuckávání, co bylo slyšet ve videu 🙂

  ++ Na odlehčení: ++
  Když umí okrajinská vrchní loutka, pan zelenina, hrát v telce na klavír svým šů*linem, napadlo mě, zda podobné schopnosti mají i jiní “vůdci”. Zřejmě předpoklady jsou silně vysoká inteligence, takže .. ovládá to například i fialenko? Umí emerický bidet zvedat golfové míčky svým análním svěračem a vystřelovat je třeba metr do vzduchu? Dokáže ropušan sestavit celou větu, aniž by zmínil sám sebe? Těch možností je hodně 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů