Monstrum, které stojí za genderovou teorií, a strašlivá lež, na níž ji založil

Ve zkratce...

Poslechněte si, jak nás Dr. Jordan B. Peterson a Dr. Miriam Grossmanová seznamují s děsivým, ale skutečným příběhem dvojčat Reimerových. Zvěrstvo jejich výchovy, které Dr. John Money označil za úspěšný experiment, bylo použito jako základ ideologie genderu a identity, která dnes zachvátila západní svět.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte zde.

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓

Sledujte také na: NášTub / Odysee / Rumble / Substack

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Originál videa publikován ZDE: 18. dubna 2023

Přepis videa:

MG (Dr. Miriam Grossmanová): Měl svou teorii. A neměl žádný způsob, jak ji dokázat. Protože jak něco takového dokážete? Dokud se u jeho dveří neobjevila tahle rodina. A byla to rodina, myslím, že kanadská rodina z Winnipegu. Byla to rodina Reimerových, dělnická rodina, velmi mladý pár ve věku 20-21 let. A v jejich rodině se stala strašná tragédie, a to, že se jim narodila dvojčata, chlapci byli v pořádku. No vlastně měli fimózu, což je abnormalita otvoru močové trubice, a tak lékaři doporučili chlapcům obřízku. Když jim bylo osm měsíců, šli na na obřízku. První chlapec, který šel na obřízku, byl Bruce a došlo k poruše zařízení.

A oni vyžíhali penis, aby ho obřezali, a místo toho, aby vyžíhali jen to malé množství tkáně, které mělo být vyžíháno, zřejmě došlo k nesprávnému nastavení a celý penis byl spálen. Takže Bruceův penis byl spálený mimo jakoukoli funkčnost. Takže ti chudáci rodiče šli domů. Ten druhý chlapec nebyl obřezaný… šli domů, a co mají dělat? Mají chlapce bez penisu. Co mají sakra dělat? Takže o několik měsíců později se dívali na televizi. A náhodou tam byl John Money.

A musíte také vědět, že John Money byl nesmírně nafoukaný a sebevědomý člověk. Byl sofistikovaný. Když s vámi mluvil, poslouchali jste ho. Působil jako definitivní autorita, která rozhoduje, ví, co se děje, zná výzkumy, zná pravdu. A on v tomto rozhovoru v televizi řekl, že chlapec může být vychováván jako dívka a dívka může být vychovávána jako chlapec, pokud se to udělá dostatečně brzy. A to dostatečně brzy znamená před dosažením věku dvou a půl nebo tří let. Rodiče Reimerovi to okamžitě vzali na vědomí a mysleli si, že tady je odpověď. Tohle je odpověď pro Bruce, tohle máme dělat. A tak kontaktovali doktora Moneyho v Baltimoru.

Domluvili si schůzku a vzali dvojčata do Baltimoru. Opět musíte pochopit, že to byla nevzdělaná, mladá dělnická rodina. A když s nimi později dělali rozhovor o jejich setkáních s Johnem Moneyem, popisovali ho jako: prostě jsme si mysleli, že je to Bůh. Prostě jsme si mysleli… on je profesor a má, víte, všechny diplomy a je šéfem celé této kliniky na vynikající univerzitě, na jedné z největších univerzit na světě.

JP: Johnse Hopkinse, že?

MG: Ano. Takže si musíte představit, že přijde tenhle mladý pár, který je bezradný a hledá odpověď. Modlili se, hledají odpověď na své modlitby. Co budeme dělat s Brucem? A John Money říká: „No, máme pro vás odpověď.” Protože muž a žena ve skutečnosti nesouvisí s chromozomy. Nesouvisí to s hormony. Není to vrozené. Můžeme vzít malého Bruce a musíme ho trochu přeoperovat. Odstraníme mu varlata. Už neměl penis… odstraníme mu varlata, vymodelujeme nějaký elementární druh ženských genitálií, dáte mu dívčí jméno. A obléknete ho do růžových šatiček, dáte mu panenky a budete ho vychovávat jako holčičku.

A dr. Money řekl rodičům, aby mu nikdy neříkali, že tohle se opravdu stalo poté, co se narodil. Protože by to všechno zničilo. A je to na vás, musíte se prostě co nejvíc snažit, abyste ho vychovávali jako dívku, a ujistit se, že ho všichni kolem něj považují za dívku, protože on v podstatě dívkou je. A tak nejenže to byla odpověď na modlitby rodiny, to byla, jak teď chápete, odpověď na modlitby Dr. Moneyeho.

JP: Měl experiment.

MG: Tohle byl ten experiment. Tohle byl jeho důkaz konceptu. Jeho koncept byl, že být mužem a ženou je zcela oddělené od biologie. Je to vnuceno společností. Je to sociální konstrukt. A toto byl jeho důkaz konceptu. A tak šli Reimerovi domů… Money provedl operaci. Vzali si ho domů. Pojmenovali ho Bruce Brenda. Oblékli ho do všech dívčích šatů a dali mu panenky. Dělali všechny ostatní věci a on někdy čůral vsedě. Protože jak se později dozvíme, ve skutečnosti raději močil vestoje, což je zarážející. Později jsme se dozvěděli, že vždycky chtěl močit vestoje.

A myslím, že už od plenek mu říkali, že je holka. Takže to je opravdu fascinující. Ale každopádně si ho vzali domů a vychovali ho jako holčičku. A doktor Money začal dvojčata sledovat. Každý rok přijížděli na návštěvu. Rodiče trávili čas tím, že si s doktorem Moneyem povídali a pak Money (peníze)… Tady máte jednu vsuvku…

JP: Freudovskou vsuvku.

MG: Doktor Money bral dvojčata bez rodičů do své ordinace a trávil s nimi čas. A tak to šlo celé roky. A doktor Money začal podávat zprávy o své studii, která se stala slavnou přelomovou studií. On jí ve své studii říkal Joan, začal o tom psát a přednášet. A tvrdil, že Joan alias Brenda alias Bruce se daří skvěle. Že se přizpůsobovala, že byla možná trochu chlapec, to uznal. Ale ve všech ohledech se přizpůsobovala a dařilo se jí s kamarádky a ve škole.

A ráda si hrála s panenkami a napodobovala maminku. A on o ní rok co rok podával zářivou zprávu ve svém odborném psaní o svém studiu… přednášel o tom… a dostávalo se mu za to, jak si dovedete představit, obrovské pozornosti. Musíte pochopit, že to bylo na začátku 60. let. To byla doba feminismu. Doba sexuální revoluce. To je doba, kdy společnost nebo alespoň její část nechtěla nic jiného než říct, že muž a žena je sociální konstrukt. A že aby ženy získaly plnohodnotnou rovnost, musí být považovány za stejné jako muži.

A víte, mít studii, jako je tato studie Johna Moneyeho, ve které se uvádělo, že toto dítě, které mělo normální chromozomy, biologicky všechno normální, ale je úspěšně vychováváno jako dívka, protože má dívčí jméno a šaty a panenky… celá jeho společnost, jeho učitelé a prarodiče a všichni posilují myšlenku, že je to křehká dívka, která ráda vaří a vyroste a bude mít děti.

Tohle bylo obrovské. Došlo k tomu, že tato teorie Johna Moneyeho byla v průběhu desetiletí přijata. Až po desetiletích později jsme zjistili, jak to s dvojčaty doopravdy bylo. A mezitím, během těch desetiletí, se jeho teorie stala doktrínou. Jeho teorie se prostě vžila do mnoha oborů jak měkkých, tak tvrdých věd, takže se stalo standardem, že kdykoli jste měli jakékoli jiné dítě, které mělo nejednoznačné genitálie, pokud mohlo být vychováváno jako dívka, bylo vychováváno jako dívka. Takže byly automaticky vykastrovány.

Proč? Kvůli velkému úspěchu, kvůli tomu, co nám John Money v uvozovkách „dokázal”. A tak spousta chlapců po celém světě… Vždyť to bylo zapsáno do učebnic endokrinologie a učebnic genetiky. Chci říct, že se to stalo takříkajíc pravdou, ne že by se nenašli lidé, jiní vědci, kteří by se postavili a řekli: Johne, tohle ještě není dokázáno. Podívejme se na to trochu blíž. Nemusí to být nutně pravda.

Ale co udělal? Netoleroval to. John Money byl tyran. Netoleroval by, aby se jiný psycholog nebo biolog nebo genetik postavil a pokusil se publikovat něco, co by zpochybnilo jeho velkou genderovou teorii. Zastrašil by redaktory vědeckých časopisů, aby tyto články nepublikovali. Je to hodně podobné tomu, co se vlastně děje teď. Takže to, co se stalo s dvojčaty, je, že po desetiletích… John Money napsal v roce 1997 knihu, ve které znovu řekl, že jeho studie dvojčat, že jeho teorie pohlaví byla potvrzena a podpořena výsledky tohoto experimentu s dvojčaty.

JP: Mimochodem experiment na jedné osobě.

MG: Ano… ale ani ten s jednou osobou nevyšel. Takže v roce 1998… jak mu teď máme říkat… ne Brenda, ne Bruce. Ale stalo se to, že jsme zjistili, že se postavil a řekl, prostě prozradil, že to celé byl podvod. A on se teď jmenoval David, z Brendy se stal David. A nejenže byl muž, ale byl ženatý se ženou, s níž adoptoval tři nevlastní děti, a pracoval jako údržbář na jatkách. Takže to byl David Reimer. A lidé mohou jít na YouTube a poslechnout si rozhovor s ním o jeho zkušenostech, jaké to bylo, když mu 14 let jeho života říkali, že je dívka, a nikdy necítil, že to byla jeho pravda.

A stalo se to, že během všech těch let nebyl spokojený se svými šaty a se svými panenkami. Chtěl si jít hrát s hračkami svého bratra. Chtěl čůrat ve stoje, byl drsný. Byl tak klukovský a agresivní, že mu děti říkaly jeskynní žena. Dělaly si z něj legraci kvůli tomu, jak chodil a jaká gesta dělal, a jaké měl zájmy. To vše bylo tak mužské a on byl nešťastné dítě. A rodina byla nešťastná. A ke všemu, když se rodina vracela na ty každoroční návštěvy u doktora Moneyeho, doktor Money ta dvojčata sexuálně zneužíval.

JP: Jak?

MG: Nutil je, aby se svlékaly a napodobovaly pohlavní styk. A říkal: takhle to dělají muži a ženy dohromady, a ponižoval je a ukazoval jim obrázky. Proč přestali chodit k Moneyemu? Chlapci odmítali chodit. Odmítli se vrátit k doktoru Moneyovi a rodiče nedokázali pochopit, proč.

JP: Co se stalo s Davidem Reimerem? Nakonec spáchal sebevraždu, že?

MG: Ano.

JP: Takže to je rozuzlení této tragédie… Takže to nebyl jenom neúspěch… pokračujte.

MG: Byla to katastrofa, strašná katastrofa. Spáchal sebevraždu a jeho bratr-dvojče zemřel na předávkování opiáty před ním. Jeho dvojče zemřelo první. Celá rodina byla… Jaká slova použít… traumatizovaná? To nestačí. Trauma nestačí k popisu toho, čím si ta rodina prošla. DR: Rodiče nevěděli o spoustě věcí, které se děly. A kdyby to věděli, nikdy by se to nestalo. Tím, že jsem nic neřekl… lékařská komunita měla dojem, že můj případ je úspěšný. Byl jsem v šoku, když jsem se dozvěděl, že si lidé myslí, že můj případ je příběhem úspěchu.

JP: Takže bychom zde měli poukázat na to, že tento experiment nemohl dopadnout katastrofálněji, než dopadl. Nejenže to, co říkal Money, nebyla v technickém vědeckém smyslu pravda. Byla to antipravda a on falšoval údaje. A vyvrcholilo to smrtí dvou lidí, rozvratem rodiny a zvrácením celé kultury. To je dědictví Johna Moneyho.

MG: A nikdy to veřejně nepřiznal. Nikdy veřejně nepřiznal, že dvojčata… John Money zemřel myslím v roce 2006 a myslím, že měl demenci. Ale když vyšla kniha Johna Colapintose, která odhalila celou tuto kalamitu, od Johna Moneyho nebylo nic slyšet… byl ještě naživu, mohl učinit prohlášení. Nic. Já jenom říkám, že to je jenom další indikace toho, jak nemorální ten člověk byl… že vůbec nepřiznal to, čím se provinil. To asi očekávat nemůžeme…

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Náhodný výběr

Diskuze

Jedna odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů