Gilbert Doctorow: Britové zabili Alexeje Navalného a tady je důvod

Ve zkratce...

Gilbert Doctorow tvrdí, že to byli Britové a jejich tajné služby, které skutečně zabili Alexeje Navalného. Více ve videu.
Facebook
Telegram
VK
Nefungují Vám videa níže? Klikněte zde.

Video s českým dabingem:

Video s českými titulky:

↓ Video s českým dabingem ↓

↓ Video v originále s českými titulky ↓


Jestli jsou pro Vás překlady hodnotné, zvažte přispěním na jejich tvorbu níže kartou (ocením měsíční podporu) nebo ZDE na bankovní účet. Děkuji! (ps: Po kliknutí na tlačítko „Přispět” budete přesměrování na platební bránu)

Darovaná částka
Frekvence daru


Sledujte také na: NášTub / Odysee / Rumble / Substack

Originál videa publikován ZDE: 24. února 2024

Související:

Přepis videa:

N: Zabili Britové Alexeje Navalného? To říká můj dnešní host, že se to mohlo stát, protože jsou tam nějaké otisky prstů, pokud máme dost odvahy je sledovat. Není to nejšílenější věc… Západ Navalného celou dobu podporoval, označovali ho za hlavního opozičníka Vladimira Putina, což nebyla pravda. Můj host nás před eskalací vztahů s Ruskem varuje už desítky let, Gilbert Doctorow. Je autorem mnoha knih o vztazích Ruska a USA. Vyšla mu nová kniha s názvem Belgický pohled na mezinárodní vztahy. Děkuji, že jste se k nám opět připojili, představuji vám Gilberta Doctorowa.

GD: Je mi potěšením se k vám připojit.

N: Dobře, takže pojďme rovnou k věci. Říkáte, že Britové nejvíce těží z falešné vlajky v pojetí Cui bono. Kdo z toho má prospěch? Můžete to vysvětlit?

GD: No, Britové z toho mají prospěch, protože jsou nyní vedoucí silou americké války proti Rusku. Britové jsou velmi hluboce zapojeni. Existují všechny důvody se domnívat, že úspěšné údery na plavidla ruské černomořské flotily hladinovými nebo ponorkovými letouny, které ve velkém vypouštěli Ukrajinci, byly ve skutečnosti dodány a možná i odpáleny britskými instruktory a poradci na místě. Britové v posledních dvou letech dělali, co mohli, aby způsobili rozvrat v Rusku, aby způsobili fyzickou újmu ruským ozbrojeným silám a zdiskreditovali ruskou vládu všemi myslitelnými způsoby.

To, co vidíme v případě Navalného, je právě ten poslední typ aktivity Britů. Když se vrátíme do období Bushe ml., kdy válka v Iráku byla umožněna tím, že se Britové přidali na pomoc Bushovi, když tolik jiných zemí ostře kritizovalo Spojené státy a odmítalo jim podporu OSN, o kterou tolik usilovaly. Tehdy bylo běžné říkat, že Tony Blair byl americký poskok. To, co vidíme nyní, v chování Britů připomíná spíše Psa Baskervillského, myslím, že se vymanili z amerického deštníku a na vlastní riziko a nebezpečí zachází velmi daleko v prosazování toho, co je sotva skrytou válkou proti Rusku. A činí tak v očekávání, že Rusové nebudou reagovat. To je očekávání, které se vyčerpává… a k tomu bych se rád dostal později.

N: Jestli můžu… To, co říkáte, je, že Britové by mohli být motivováni k tomu, aby to udělali sami, i když je obvykle vnímáme jako poskoky politiky Spojených států, a že Rusko by mohlo skutečně reagovat tím, že by řeklo: pokud jste to udělali, Alexej Navalnyj, jakkoli byl odporný, byl stále jedním z našich. A my odpovíme. To by bylo podle narativu, který známe, nemyslitelné.

GD: Chtěl bych upozornit na poslední zprávy… je to vysoce pravděpodobné, jsem povinen použít slavná slova Theresy Mayové „vysoce pravděpodobné”, která používala vytrvale při shledávání Rusů vinnými ze všeho možného. Je vysoce pravděpodobné, že Rusové už odpověděli. V dnešních zprávách si jistě všimnete, že Hútíové potopili v Rudém moři britskou námořní loď. Vsadím se, že to udělali ruskými zbraněmi. V posledních dvou dnech se ve vysoce respektované a hojně sledované talk show Večer s Vladimírem Solovjovem, sám moderátor řekl Západu: „Víte, vedete proti nám zástupné války. Pozor, my jsme také schopni vést zástupné války proti vám.”

A všimněte si potopení katarského ropného transportu v Rudém moři před několika dny, jak někteří z vás zmínili, neví se, kdo jim dodal zbraně. Takže bych se vsadil, že Rusové už udělali něco, o čem už dlouho mluvili, aby potopili lodě britského námořnictva, aniž by byla šance, že za to budou muset zaplatit.

N: Páni. Dobře. Jedna z věcí, kterou Rusové řekli, byla: Proč Západ přišel během několika hodin po smrti Navalného a řekl: My absolutně víme, kdo to udělal a jak to udělal. Teď vytahují jakousi starou příručku novičoku. Je téměř banální používat novičok… To, na co jste poukázal, je, že to Britové mají novičok… Spojené státy také. Ale Rusové ho nevyrábějí od 80. nebo 90. let, je to tak?

GD: Přesně tak. Je dobře, že jste zmínila případ otravy Skripalových, protože to byl jeden ze dvou nebo tří bodů, které nazvu nepřímými důkazy, které, jak říkám, spojují Brity s tím, co se stalo panu Navalnému… jeho smrt nebyla jen tak nějaký den v týdnu nebo nějaký měsíc v roce. Bylo to velmi dobře načasováno na několik důležitých výročí a na to, co se dělo uprostřed zpráv o smrti Navalného. A to, co se dělo během jeho smrti, byla Mnichovská bezpečnostní konference, kde se sešli velcí a mocní kolektivního Západu za účelem odsouzení ruské války a za účelem přimět americký Kongres k další finanční a vojenské pomoci Ukrajině.

Tak to byl jeden z bodů zajímavého data, kdy byl Navalnyj usmrcen. Další bod, ten nás vrací přímo k Britům. K případu Skripalových došlo v březnu 2018, tedy jen necelý měsíc před prezidentskými volbami, do kterých Putin znovu kandidoval. A tento rok 15-17. března se konají nové ruské prezidentské volby. Opět tu máme podezřelé úmrtí, opět se mluví o tom, že možná došlo k otravě. A Britové jsou v tom mistři.

Britové přišli o své armády. Přišli o své impérium. Ztrácejí i to málo, co jim zbylo z jejich flotily. Ale byli a zůstávají světovou špičkou v plánování a realizování toho, čemu říkáme operace pod falešnou vlajkou. A smrt Navalného je operace pod falešnou vlajkou, kterou spáchala nějaká vnější síla. Předpokládejme, že mám pravdu a byli to Britové. A obvinili z toho Putina, to je falešná vlajka.

N: Ano… i když nechme prostor pro tuto jedinou pochybnost. Pokud si přečtete knihu Jacque Bauda, mluví o krevních testech, které zveřejnil časopis Lancet, od německé nemocnice a které ukázaly, že Navalnyj jinak nebyl zdravý člověk. Užíval léky, které mohly souviset buď s Parkinsonovou chorobou, nebo s rakovinnými nádory, nebo s obojím. Existuje snad možnost, že mu prostě nastal čas? Byl ještě dost mladý. Váš obličej ukazuje ne.

GD: Podívejte se, to načasování je prostě moc dobré. Je to výročí případu Skripalových. V bývalých ruských volbách byl případ Skripalových celý o novičoku, který se vyráběl v chemické laboratoři velmi blízko Salisbury, kde otec a dcera Skripalovi onemocněli. A máme tu shodu okolností, že žena Navalného, nyní vdova, shodou okolností v té době byla v Mnichově, takže mohla vystoupit jako host a odsoudit pana Putina za jeho krutou vraždu jejího manžela. To jsou velmi pěkné náhody. Ale vraťme se k vaší otázce o jeho nemoci.

Ano, byl to nemocný člověk. Něco z toho mohlo být z genetických důvodů nebo jiné smůly, chronické nemoci, které měl. Ale bylo také všeobecně známo, že pan Navalnyj bral narkotika. Je také známo, že jeho… protože lidé se ptali: Jak by Britové mohli přivézt nějaký jed do tohoto velmi vzdáleného místa, vězení, které bylo tak přísně střeženo? Jak to mohli udělat? No, rád bych se zmínil o jednom detailu, že právník pana Navalného ho viděl dva dny před jeho smrtí. A není vyloučeno, že byl využit, že byl podveden agenty britské rozvědky nebo jiných zpravodajských služeb, aby panu Navalnému dal nějaké léky nebo nějaké drogy, nebo kdo ví co, které on v dobré víře vzal. Druhá možnost, která je myslím velmi reálná, odpověď na otázky typu, jak to mohli Britové udělat, je, že Britové velmi úzce spolupracují s agenty ukrajinské rozvědky napříč Ruskem.

A takových agentů je celá řada. Víme to díky velmi málo diskutovaným, ale reálným případům sabotáží, které se dějí denně na různých místech po celé obrovské rozloze Ruské federace. A tyto případy sabotáží samozřejmě provádějí lidé placení agenty ukrajinské rozvědky nebo sami agenti. Všichni jsou rodilí Rusové, bez problémů se mohou vydávat za Rusy. Nemají žádný přízvuk, který by je mohl zachytit nebo prozradit. A žádné tváře migrantů z menšin, kteří si říkají Britové, kteří by se objevili v Rusku. Ne, ne, jsou to rodilí mluvčí, ti se dostanou kamkoli. A když přijdete na to místo, přijdete do blízkosti tohoto zajateckého tábora, peníze vám jistě zajistí, co chcete… přístup k vězňům, a vězni by za peníze velmi rádi Navalného zavraždili. Takže to není žádný velký problém. Kde je vůle, tam je cesta.

N: Tohle je jako kříženec seriálu Stranger Things a film o Bourneovi. Je to tak poutavé jako špionážní příběh, ale tragické, že je to pravda. Tady je poslední otázka. Je možné, že americká vláda je znepokojena touto možností, že se jejich poskok, Velká Británie, utrhnul ze řetězu? A existuje nějaký způsob, jak by možná mohli ty poskoky přivolat zpět?

GD: Nevěřím, že existuje. Další poskok, i když zvláštní používat tento výraz, je Izrael, další země, která dostává masivní podporu a je nejbližším spojencem Ameriky v regionu… Izrael se vymkl kontrole. Bidenova administrativa není schopna přivést vládu Netanjahua na kolena. Takže v této reálné situaci, která funguje souběžně, ale oddělené od toho, o čem nyní diskutujeme, Spojené státy nedokážou kontrolovat svého agenta. Proč bychom se tedy měli divit, když se britská vláda vymkne kontrole USA?

N: Páni… dobře, tohle je fascinující. Chci vám ještě jednou poděkovat, že jste nás na to upozornil, a doporučit našim posluchačům, aby šli na Gilbertdoctorow.com a sledovali jeho díla, jeho eseje a také vám vyjde nová kniha o konfliktu na Ukrajině, že?

GD: Ano, v příštích třech nebo čtyřech měsících vydám znovu eseje, které jsem napsal v posledních dvou letech jako jakési válečné deníky. Takže doufám, že to čtenářům bude také k užitku.

N: Vaše práce je pro mě velmi užitečná. Dokonce čtu vaše staré práce o Rusku, protože mi pomáhají vidět, že se to dalo čekat a takové to „Putin najednou udělal ty šílené věci” je prostě hloupý narativ, o kterém Západ předpokládá, že ti z nás, kteří ho nesledovali, jsou dost hloupí na to, aby mu to sežrali, takže vám ještě jednou děkuji. A doufám, že vás zase někdy uvidím.

GD: Děkuji za pozvání.

Překlad: David Formánek

Facebook
Telegram
VK

Líbí se Vám překlady?

Jestli jsou pro Vás videa hodnotná a líbí se vám, ocením podporu na chod tohoto projektu. Vím, jak jsou reklamy otravné, proto je zde nechci dávat. Libovolnou částku můžete zaslat na níže uvedené číslo účtu, nebo jednodušeji přes mobilní aplikaci si oskenovat QR kód. Děkuji za Vaši podporu!

Bankovní účet (CZK): 2201583969/2010
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

Pro platby na eurový účet (EUR):
Jméno: David Formánek
IBAN: CZ8520100000002201806894
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX
Do zprávy příjemce napište prosím: Dar

CZK účet

Náhodný výběr

Diskuze

11 komentářů

 1. + Vakcíny COVID-19 a nežádoucí příhody zvláštního významu: Mezinárodní kohortová studie Global Vaccine Data Network (GVDN) na 99 milionech očkovaných osob
  COVID-19 vaccines and adverse events of special interest: A multinational Global Vaccine Data Network (GVDN) cohort study of 99 million vaccinated individuals

  https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0264410X24001270?via%3Dihub

  ..Tato analýza z více zemí potvrdila předem stanovené bezpečnostní signály pro myokarditidu, perikarditidu, Guillainův-Barrého syndrom a trombózu mozkových žilních sinů. Byly identifikovány další potenciální bezpečnostní signály, které vyžadují další zkoumání…

  1. + Všiml jsem si že se tomuvěnovali i na smis-lab, všem vřele doporučuji, malá ukázka:

   4. Nežádoucí události byly sledovány jen 42 dnů po očkování. Jakékoliv události, které nastaly později, nebyly započítány. To je další důvod se domnívat, že v článku vypočtená rizika jsou velice podhodnocená.

   https://smis-lab.cz/2024/02/27/kourova-clona/

   Poté, co se mantra Safe&Effective stala neudržitelnou, bylo asi žádoucí zakotvit diskusi o prevalenci nežádoucích účinků co možná nejníže. Proti studii na 100 miliónech lidí (jejíž data nejsou veřejně přístupná) se totiž jen velmi těžko argumentuje. Covidisté tedy opustí bunkr s označením „Safe“ a velmi potichu se přesunou do palebné pozice „Nežádoucí účinky jsou poměrně vzácné“.

   Bude zase pár měsíců trvat, než budou muset opustit i tuto pozici. Poté očekávám, že se mnozí převlečou do civilu a zmizí v davu, takže za pár let už nepůjde najít nikoho, kdo by veřejně hájil nezákonný, nevědecký a nemorální nátlak na „očkování“ experimentální genovou terapií, jejíž závažné nežádoucí účinky zvolna pronikají do širšího povědomí veřejnosti.

 2. Jako tlačit všechno na covid do topics které s tím nemají nic společného. To už je slušné postižení 🙂 Máte malého pindíka nebo proč tohle děláte?

  1. Proč? Protože prokazatelně zemřel na „spásnou kovid vakcínu“. Po těch dalších odhalení, co se nachází v tělech lidí, kteří zemřou na SDS, tedy syndrom náhlé smrti, je už jasně, na co asi zemřel i sám Navalný – byl skutečně očkován, ale nikoliv ruským Sputnikem. Údajně byl očkován 1+3 vakcínou zahraničního původu. To znamená první očkování a k tomu 3 boostery. Jakou vakcínou ze zahraničí byl očkován, to se novinářům zatím nepodařilo potvrdit a pouze se spekuluje, že mohlo jít o Pfizer anebo o Modernu..

   V jednom rozhovoru Dr. Johna Campbella s majorem Tomem Havilandem zazněly dvě možné příčiny, proč se tohle očkovaným lidem děje. Podle první teorie jde o chybnou transkripci mRNA šablony z vakcíny, kdy 90% času ribozomy překládají šablonu korektně a vyrábějí spike proteiny, ale v 10% případů tyto mRNA šablony vygenerují aberantní, čili nesmyslné řetězce proteinů, prostě chuchvalce, které ucpávají cévy a dokonce i tepny! Tom Haviland se odkázal na nedávnou studii z Cambridge, která odhalila, že cca. v 10% případů šablony mRNA začnou vyrábět nesmyslné aberantní chuchvalce proteinů! Druhou teorií, která přímo souvisí s mRNA vakcínami, je podezření, že vytvořené spike proteiny, které jsou vyrobeny podle mRNA šablon, jako vedlejší jev útočí na výstelky cév a tepen.
   Proteinové sraženiny, chuchvalce vytažené z cév a tepen osob zemřelých na SDS…

   Dá se už očekávat, že projevy proteinových sraženin se budou kumulovat s věkem člověka a s počtem boosterů. Čím více boosterů, tím větší pravděpodobnost vzniku aberantních proteinových sraženin….

   Miliony lidí si nechali do sebe napustit experimentální roztoky a výsledkem je teď i Navalný a jeho tělo ve výzkumném labu Akademie věd v Moskvě. Memento Vaxi!

 3. aaaabezproxy – jsem si říkal, kdy se nějaký troll ukáže i tady. Máte malého pindíka Vy nebo velkou hypotéku? Pozorovat co se děje po očkování, chodit na tento web a nevědět, to už je slušná dávka ignorantství nebo spíš idiocie. Anebo za prachy cokoliv i když si řežeme větev pod sebou, že?
  Pokud jde o článek, tak mám pocit, že tentokrát v Redacted šlápli kapku vedle a je podle mě pravděpodobnější, že jsme viděli to stejné, co se děje po celém světě jak píše CZkotas. S tím rozdílem, že já si nemyslím, že by to byly vedlejší účinky vakcíny, podle mě vakcína funguje jak má a pro co byla vyrobená! Memento Vaxi! 😉

  1. Zdravím, děkuji za podporu. To vemeno výše zmínění tady chodí téměř denně a to pod destíkami jiných nicků, asi si myslí, že je inteligentní a že to nikdo nepozná.. Už jen vzor psaní, stylistika atp., každý má totiž svůj podpis, ať che, nebo ne. Ale, buď jak buď, i takové vemena je zapotřebí, zvedne se tím alespoň návštěvnost a tedy i zde platí jedno staré přísloví: VŠECHNO ŠPATNÉ JE VŽDY K NĚČEMU DOBRÉ

   „Myslím že i naprostý laik rozumí, proč a co to v cévách musí působit. Ve společnosti bobtná skutečně ohromný a nedozírný problém, ale pssst, je to samozřejmě jen konspirace…“ 🙂

   1. Těch nicku mám přesně 31. Prý desítky 🙂 Aneb jak šířit lzi jaké sirite 😉

 4. To CZkotas: V pořádku, přesně jak píšete – poznáte je podle stylu i obsahu, omílají všude to stejné a stejným způsobem. Je úsměvné je pozorovat. :-)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů

Odebírejte novinky přímo na email

+ Získáte odkaz ke stažení všech videí. Odhlásit se můžete kdykoliv. Ochrana osobních údajů